Policisté si spletli tříkrálové koledníky s teroristou z Maghrebu. Skončili ve vazbě.

Několik desítek minut poté, co prezident České republiky Miloš Zeman informoval, že se v Česku potuluje spolupracovník teroristů z Maghrebu (oblast Maroka, Tuniska, Alžírska a Libye – pozn. redakce), se rozjela rozsáhlá policejní akce, do které omylem spadlo i několik desítek tříkrálových koledníků. Nejmladšímu bylo pouhých šest let.

Scénář byl většinou podobný. Tříčlennou skupinku koledníků obklopili těžkooděnci. Chvíli s nimi hovořili a pak je naložili do připravených policejních antonů.
„Ptali se nás, co tady děláme a odkud jsme. Řekli jsme, že jsme mudrci z východu a jdeme do Betléma. Křičeli na nás, že přes Českou republiku se do Izraele rozhodně nejde a že jsme teroristi,“ vypráví otřesený žák třetí třídy Pavel, který byl osudný den převlečený za Melichara.
Podle mluvčího policie por. Mgr. Tomáš Hulana ale k žádnému pochybení nedošlo. „Policisté se zaměřili na podezřelé osoby pohybující se v nezvyklém oblečení a s neběžnou barvou pleti. Když potkali skupinu lidí v turbanech, z nichž jeden tmavé pleti se ukrýval za ostatními, došlo k jejich zadržení. Postupovali zcela v souladu s platnými nařízeními,“ obhajuje práci policie mluvčí.
Zadrženo bylo celkem čtyřicet osob, dvacet tři dětí a čtyři velbloudi. Ve vazbě zůstali většinou přes noc a nebýt intervence šéfa Charity ČR Lukáše Curyla u prezidenta ČR, pravděpodobně by se na svobodu tak brzy nedostali. „Vysvětlil jsem mu, že právě probíhá tříkrálová sbírka, která pomáhá lidem v nouzi, matkám s dětmi v tísni nebo lidem se zdravotním postižením a že je zvykem chodit v kostýmech a vybírat dary do pokladniček,“ vysvětluje Curylo argumenty, které přiměly Zemana k vyhlášení abolice a tím pádem zastavení stíhání koledníků.
Podle organizátorů tříkrálové sbírky neměl výpadek dvou desítek skupinek vliv na počet vybraných příspěvků. „Při odchodu z vězení nám přispěli i ostatní vězni a dokonce i dozorci. Dostali jsme čokoládu a pražené oříšky,“ pochvaluje si nakonec sedmiletý Tomášek, který strávil noc ve vazební věznici Pankrác.

43 Komentářů “Policisté si spletli tříkrálové koledníky s teroristou z Maghrebu. Skončili ve vazbě.

 • 12.1.2017 at 9:57
  Permalink

  U nás na Moravě nás to nepotkalo…protože sme neměli černého. To víte, dráždit staré babičky a vysvětlovat jim, že to není imigrant není jednoduché.

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 10:07
  Permalink

  Chtělo by to aktuálnější foto 🙂 K+M+B+2016 už tu bylo 🙂

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 10:50
  Permalink

  Tady je v praxi úžasně předvedené heslo tohoto webu Se non è vero, è ben trovato :-))
  Opravdu bene, bene 🙂 Přeji ať vám svěží nápady zůstavají :-))

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 11:28
  Permalink

  Řekla bych, že neběžnou barvou pleti je třeba hráškově zelená či modrá. 🙂 Ale ti „třetí vzadu“? Ještě jsme si nezvykli? Protože kdyby měli být zadrženi všichni v nezvyklém oblečení a s neběžnou barvou pleti, byly by policejní stanice plné nejen mágů z východu s tajemnými truhlicemi. V šalinách (a nejen tam) jsou k vidění takoví během celého roku.
  A jsem zvědavá, jak to letos dopadne o masopustu…. 🙂 – to budou policejní stanice plné nejen žáků ZŠ, ale i kominíků, medvědů, ježibab a hastrmanů! To bude vzrůšo! 🙂

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 11:41
  Permalink

  Titulek je matoucí. Těšila jsem se, jak se pěkně po křesťansku škodolibě pobavím, že policisté, kteří se spletli, skončili ve vazbě. A ono houbeles…

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 12:26
  Permalink

  U nás na Jesenicku naštěstí k problémům letos nedošlo, protože poláci nám nedodali koksovatelné uhlí (z něj lze nejlépe získat mour pro třetího z králů) proto PČR Jeseník nemusela zasahovat.
  I tak jsme vybrali solidní obnos…

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 13:34
  Permalink

  Víte co by mně zajímalo…? Kde končí všechny ty peníze…stejnak se z toho staví baráky pro kardinály a kupují z toho Škody Superb pro otca Duku…:(

  Odpověď
   • 12.1.2017 at 23:17
    Permalink

    Teda pardon. Superb nebyl dar, dostal jej od Škody zapůjčený k používání.

    Odpověď
    • 13.1.2017 at 14:51
     Permalink

     Hmm…a Vy byste takový dar přijal být kardinálem?….

     Odpověď
  • 12.1.2017 at 23:32
   Permalink

   Tak tato poznámka nebya vůbec vtipná … Jen trapná.

   Odpověď
   • 13.1.2017 at 14:49
    Permalink

    Kdo si, že určuješ co je a co není vtipné? Karle Ctizrádný….?

    Odpověď
   • 13.1.2017 at 16:47
    Permalink

    Omlouvám se že sem tak vyjel…:)

    Odpověď
  • 13.1.2017 at 23:18
   Permalink

   Když tě to zajímá, použij svou hlavu a srýca gůgla a za půl minuty nemáš co řešit :-):-):-)

   Odpověď
   • 16.1.2017 at 13:40
    Permalink

    Nejsem zastáncem moderních praktik…:)

    Odpověď
 • 12.1.2017 at 13:43
  Permalink

  já myslím, že peníze se použijí příští rok na černidlo, aby se mohlo začernit ještě více mudrců.
  A nakonec budem všichni černí a mudrcové.

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 15:54
  Permalink

  A nebyl nakonec některý z těch velbloudů Martina Konvičky?

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 16:13
  Permalink

  To jinde jsou větší kabrňáci. V nizozemském Haagu se například musí Svatý Mikuláš obejít bez dlouholetého snědého společníka – Černého Petra. Maurský chlapec prý uráží imigranty.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cerny-petr-v-haagskych-skolach-konci-d7x-/zahranicni.aspx?c=A150917_192212_zahranicni_mlb

  Je možná jenom otázka času, kdy i u nás budou mít Tři králové problém. Proč se musí Baltazar schovávat vzadu. Je snad diskriminován kvůli svému arabskému původu?

  Odpověď
  • 12.1.2017 at 17:54
   Permalink

   Určitě není diskriminován. Arabského (spíše orientálního) původu (spíše vzhledu) byli všichni, jen jeden byl tmavší. Ale diskriminován není. Když se ho zeptali, proč je vzadu, pořád ještě vystupoval. Z čeho, když u toho vystrkoval bradu? Ale je tam něco nefér. Byli to prachobyčejní mágové a hrajou si na krále. Přinesli dary, ale vybírají peníze.

   Odpověď
    • 15.1.2017 at 21:48
     Permalink

     No, to by mohlo být. Tu písničku složili dřív, to Herman ještě farářoval, takže nosil černý hábit. Pak to zase ale špatně skloňují, má tam být: co ty černý stojíš vzadu, vystrkuješ na nás bradyho.

     Odpověď
  • 17.1.2017 at 10:18
   Permalink

   Prosím , zdržte se nepravdivých (zavádějících) výroků.
   Po přečtení odkazu lehce zjistíte, že a) nemusí se obejít bez Černého Petra, nejde o zákon b) šlo o negativní konotace s otrokářstvím, která může urážet potomky lidí z bývalých kolonií.

   Odpověď
 • 12.1.2017 at 16:57
  Permalink

  Veliký dík za vaše příspěvky! Tak jsem si na ně zvykl a tolik normálna vnášejí mezi lidi! Ať vám Duch Svatý i nadále žehná!

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 16:59
  Permalink

  Za vsechno muze prastara diskriminacni koleda obsahujici text Co ty cernej stojis vzadu, vystrkujes na nas bradu. Bohuzel v roce vzniku te pisne byl vnuk babicky-autorky prevlecen za „cernyho“ a zrovna si tesne pred koledovanim ovazal usta hadrou z duvodu nesnesitelne bolesti. Potom se ale ovsem zdalo, ze vystrkuje bradu. A ze se schovaval, za to mohl ten hadr. Ta babicka nam to teda zavarila.

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 18:27
  Permalink

  zpráva je hloupost. Všichni vědí, že silně pigmentovaný muž byl již vyfocen a využit pro reklamu LIDLu. Lidé protestovali, tak si všiml i hradní Ovar a varoval národ.

  Odpověď
 • 12.1.2017 at 20:13
  Permalink

  Z fotografie se konečně dozvídáme, co je to myrha. Levý má kadidlo, prostřední zlato a ten černý má myrhu.

  Odpověď
  • 12.1.2017 at 20:52
   Permalink

   Myrhu myslíte tu kočku uprostřed??

   Odpověď
 • 13.1.2017 at 9:23
  Permalink

  Skvělé!!!!!! Jen tak dál do našich strnulých a zasmušilých katolických šiků.

  Odpověď
 • 14.1.2017 at 12:03
  Permalink

  Dobrý den,vzhledem k tomu ,že policie ČR,jsou lidé místní,vzdělaní a inteligetní,není tento zátah nic jiného než,vědomé a úmyslné, napadení křesťanské , charitní aktivity.Letité tradice,sbírky pro potřebné.Diskriminace křesťanství.Křesťanských náboženství vůbec.Kdyby tomu tak nebylo,pak by koledníky neřešili,nebo by je po běžné kontrole nechali jít.

  Odpověď
  • 16.1.2017 at 13:21
   Permalink

   Ve skutečnosti tento zátah není vůbec.

   Odpověď
 • 14.1.2017 at 12:31
  Permalink

  Jojo, vzdělaně inteligentní… „Příkaz zněl jasně: muž s brašnou nesmí uniknout,“ v tomto případě tedy muž s nezvyklou barvou pleti.

  Odpověď
 • 16.1.2017 at 21:59
  Permalink

  Nezlobte se, ale „Zadrženo bylo celkem čtyřicet osob, dvacet tři dětí a čtyři velbloudi.“ nesedí s
  „Podle organizátorů tříkrálové sbírky neměl výpadek dvou desítek skupinek vliv na počet vybraných příspěvků. “

  Buď tvrdíte, že děti a velbloudi nejsou osoby, pak je to 40+23+4=67 zdržených koledníků. Nebo to jsou osoby, tedy 40 osob celkem. A pak píšete, že vypadly dvě desítky skupinek, což je s vedoucími 20*4=80.

  A dále „Když potkali skupinu lidí v turbanech, z nichž jeden tmavé pleti se ukrýval za ostatními, došlo k jejich zadržení.“ To je taky víceznačné, buď tedy došlo k zadržení celé skupinky (80 osob, to není ani 67 ani 40) nebo jen černých (20 skupinek = 20 černých, taky nesedí ani s počtem zadržených dětí). Zbývající možnosti jsou, že policie náhodně zadržela několik dalších ne-černých a ostatní nechala náhodně jít, čemuž nevěřím. Nebo další ne-černé zadržela důvodně a vy nám úmyslně tajíte, proč.

  Toto médium nemá žádnou úroveň.

  Odpověď
 • 16.1.2017 at 22:00
  Permalink

  Nezlobte se, ale „Zadrženo bylo celkem čtyřicet osob, dvacet tři dětí a čtyři velbloudi.“ nesedí s
  „Podle organizátorů tříkrálové sbírky neměl výpadek dvou desítek skupinek vliv na počet vybraných příspěvků. “

  Buď tvrdíte, že děti a velbloudi nejsou osoby, pak je to 40+23+4=67 zdržených koledníků. Nebo to jsou osoby, tedy 40 osob celkem. A pak píšete, že vypadly dvě desítky skupinek, což je s vedoucími 20*4=80.

  A dále „Když potkali skupinu lidí v turbanech, z nichž jeden tmavé pleti se ukrýval za ostatními, došlo k jejich zadržení.“ To je taky víceznačné, buď tedy došlo k zadržení celé skupinky (80 osob, to není ani 67 ani 40) nebo jen černých (20 skupinek = 20 černých, taky nesedí ani s počtem zadržených dětí). Zbývající možnosti jsou, že policie náhodně zadržela několik dalších ne-černých a ostatní nechala náhodně jít, čemuž nevěřím. Nebo další ne-černé zadržela důvodně a vy nám úmyslně tajíte, proč.

  Toto médium postrádá úroveň.

  Odpověď
  • 18.1.2017 at 12:20
   Permalink

   Váš matematický rozbor je naprosto geniální!! A pak, že toto médium nemá úroveň!
   🙂 😉 🙂

   Odpověď
 • 17.1.2017 at 10:10
  Permalink

  Vy si z toho děláte srandu, ale podle vyprávění známé řeholní sestry byly jako skupinka řeholnic na výletě v pohraničí zastaveny za jeden den dvakrát, z toho jednou po udání na PČR, jednou jim bylo vyhrožováno zastřelením. Měly totiž na sobě hidžáby 🙂
  Pro hodně lidí v ČR je šátek na hlavě ženy jako červený hadr pro býka 🙁
  Asi jsme žili za těma drátama příliš dlouho.

  Odpověď
  • 20.1.2017 at 21:45
   Permalink

   Řeholní sestry měly hidžáby???? Co takhle se dovzdělat, než se začnete ztrapňovat… Zjistit si, jaký je rozdíl mezi obyčejným šátkem, hidžábem a řeholním závojem…..

   Odpověď
   • 26.1.2017 at 12:19
    Permalink

    Není žádný rozdíl, je to to samé, akorát křesťané to skrývají za řeholní závoj….doopravdy je to řeholní hidžáb.

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *