Titulní strana

Felix Kulpa se omlouvá: prezentace knihy na arcibiskupství se nevydařila

S hlubokou lítostí jsme nuceni oznámit, že to byla naše redakce, kdo vystavil kolegium spolupracovníků pražského arcibiskupství objektivům bulvárních fotoreportérů. Na střechu paláce je vyštvala dobře míněná, ale tragicky provedená prezentace knižní podoby satirického webu Tisíckráte.

„Hned při úvodní modlitbě, kde jsem pronesl přímluvu za pana kardinála, který se právě dožívá 78 let, mě jeho ceremoniář Vojtěch Mátl trochu nedůtklivě upozornil, že to bylo už včera,“ vzpomíná na nepovedený start úterního večera člen redakce Felix Kulpa. „Zkusil jsem to obrátit v žert s poukazem na jmeniny Jaroslava, což je občanské jméno otce kardinála, ale i přes respirátory bylo zřejmé, že jsem to moc nevylepšil. Asi jsem se taky neměl ptát, jestli nehrozí, že připravený raut bude trochu nejedlý, a významně u toho pomrkávat,“ říká náš spolupracovník s tím, že se raději pustil do četby vybraných ukázek. Podle svých slov i v této fázi pociťoval v publiku určitou nevraživost, kterou přičítal svému moravskému přízvuku.

„Zdálo se mi, že je konečně trochu dostávám na svou stranu, když jsem četl o tom, že texty Marka Orka Váchy ve skutečnosti píše Tomáš Halík. Když ale došlo na kapitolu o církevním soudu kvůli filmu Anděl Páně 2, zvedl se přítomný režisér Jiří Strach a se slovy, že potřebuje na vzduch, opustil místnost. Rychle jsem otevřel Písmo, bohužel to byl zrovna Matouš 10,27 a už to nedalo zastavit,“ popisuje Felix Kulpa. Zda je i on zachycen na fotografiích Blesku, odmítá prozradit a redakce jeho přání respektuje. Sám arcibiskupský palác opustil tak, aby stihl odjezd rychlíku Metropol na Moravu ve 21:42. Nezříká se ale morální odpovědnosti za další průběh pracovního setkání.

Upřímně litujeme, že celá událost vystavila pražské arcibiskupství, policejní Útvar pro ochranu prezidenta či vltavské převoznictví do nepříznivého světla, a prosíme o odpuštění. S nadějí, že vzájemným vztahům vrátíme původní bratrskou podobu, oznamujeme závazek, že poněkud omezíme původní tvorbu Tisíckráte ve prospěch zpravodajství z Hradčanského náměstí.

2 komentáře: „Felix Kulpa se omlouvá: prezentace knihy na arcibiskupství se nevydařila

  • “Omezíme tvorbu ve prospěch” už nemůže být víc dvojsmyslnější 🙂

    Reagovat
  • A neni tam v tom hloucku na fotce u clanku videt i M. Pelta?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *