Titulní strana

Extrakt toho nejlepšího z Felixe Kulpy v knižní podobě

Pokud se chcete překvapit a toužíte být mezi prvními 100 šťastnými vlastníky této jedinečné publikace, kterým Felix knihu signuje a nadto jim vepíše i osobní věnování, pokračujte rovnou tady.

Nevěřící Tomášové ať čtou dále!
Předmluva nezasvěceným objasní a zasvěceným přiblíží, co je účelem Felixova snažení. Samotné texty knihy vás provedou liturgickým rokem, představí okolnosti pojící se se slavením církevních svátků, či odhalí četné útrapy, se kterými se kněží i věřící mohou setkat. Nekárajícím prstem poukáží na mnohé fenomény objevující se v chrámech napříč republikou a zároveň nabídnou vysvětlení, která nejednoho katolíka povedou k narovnání stezek se svými bližními.
V dalším oddíle knihy čtenář poodhalí roucho sutany a dozví se tak pikanterie ze života kněží a biskupů. Jelikož se stále nacházíme v době pandemie, Felix neopomněl reflektovat úlohu církve v těchto časech. A závěrem pak vybral texty, které se vám líbily nejvíce.
Náladu knihy silně umocňují fotky z portálu Člověk a víra, kterými jsou texty doprovozeny.

Kniha si klade za cíl posloužit jako interaktivní průvodce životem v katolické církvi. Protože jestli tohle není pravda, pak to musí být alespoň dobře vymyšleno!
Kniha je vhodná pro všechny*, kdo chtějí mít nauku katolické církve ve své knihovničce kompletní a doplnit si trojici Bible – Katechismus – Tisíckráte.  A nezapomeňte – do prvních 100 knih vepíše Felix kromě svého podpisu i osobní či osobité věnování, tak objednávejte zde.

https://cestabrno.cz/home/857-tisickrate-kulpa-felix.html

*Vhodné i pro ateisty, evangelíky a další hledající bratry a sestry.

40 komentářů: „Extrakt toho nejlepšího z Felixe Kulpy v knižní podobě

 • We’re sorry, you are not allowed to proceed

  Your request looks suspiciously similar to automated requests from spam posting software or it has been denied by a security policy configured by the website administrator.
  If you believe you should be able to perform this request, please let us know.
  RID: KUMX8ENTV6J1LY0S4CQYBFGG
  ________________________

  PROČ chcete, aby lidé „kupovali vaši knihu“ a přitom BLOKUJETE mně možnost vložit názor resp. reakci ať už na váš text nebo na odkazy pánů RR, KB či V.Jůzy ???

  Proč si selektivné vybíráte, co se vám líbí a co se Vám nelíbí ??? Slyšíte pouze to, co sami chcete slyšet ?

  PROČ jste smazali článek o „zákazu kytar“ ??? atd. atd. atd.

  Pokud to „zabalíte“ mně to vadit NEBUDE. BOHUŽEL.

  Martin Hajný. Ing. Ph.D. (se všemi tituly)

  https://hajny.blog.respekt.cz/

  Na rozdíl od Vás se NESTYDÍM podepsat.
  (A díky tomu mohu mít i čisté „svéďo“…)

  Reagovat
  • M.H., pokud to tady “zabalíš”, nám to vadit NEBUDE. BOHUŽEL.
   Pokud by to zabalil Felix, mnoha a mnoha lidem by to vadilo.
   Knížku nekupuj, k ničemu by ti nebyla. S knížkou se totiž hádat nemůžeš.
   Ostatně, stejně bys ji nepochopil.
   A. P. Ril, Ign. MUSTr. Pr.D. (s některými všima tituly)

   Reagovat
   • Plně souhlasím. Pokud by M. H. úplně zablokovali, bylo by to ideální. Kvůli němu se diskuze nedají číst.
    Karel Novák xyzž

    Reagovat
   • „… Osud marxizmu by měl být výstrahou upozorňující vědu na existenci hranic její použitelnosti a výzvou k pokornějšímu chování. To se ovšem veřejnému anonymovi působícímu mezi vědci nelíbí, a tak ti vědci, kteří se uchýlili pod jeho ochranná křídla, raději prohlašují, že marxizmus žádnou vědou nebyl.“

    (P.Vopěnka)
    ___________________________
    Zde je to samozřejmě „to samé“. I zde platí, že když se rozpozná, že jedy „Felixe“ byly BLBOST, HLOUPOST a kravina, začne se „veřejně“ tvrdit, že to byla pouhá „PRDEL“ a „SATIRA“.

    Postřelený se ozve, či v případě článku Prof. Vopěnky také i ozval.)

    Reagovat
  • 1. Slabou útěchou Vám může být, že nejste blokovaný jako jediný.
   2. Na Vaše weby si také můžete koho chcete jak chcete a blokovat koho chcete a jak chcete a mazat koho chcete a jak chcete, a svým způsobem i musíte, protože za Vaše weby prostě odpovídáte právně i morálně. A totéž platí o „Felixovi“ a jeho webu.
   3. Vzhledem ke kvalitě diskuse není divu, že „Felix“ nějaká omezení zavedl.

   Reagovat
   • ad3): Honza Rudzinskyj mi kdysi řekl: „Nehodnotím Tebe, hodnotím, jak jsme létali.“
    Stejně tak ani mne nezajímá, kdo určité názory a myšlenky BLOKUJE, ale spíše PROČ?

    ad2b) Prof. Petr Vopěnka mluví/mluvil (již zemřel) o tzv. Veřejném anonymovi. Když na to mají „felixové“ žaludek, jejich volba.

    I o nich platí, že jednou (o každém z nich) VŠICHNI VŠECHNO budou vědět – minimálně existuje ta MOŽNOST. Lze jim pouze PŘÁT, aby „jednou“ (až zemřou) byli co NEJMÉNĚ překvapeni.

    ad2a) Nedělajte ze SVÉHO problému, problém můj, Jůzo.
    (Jediné co musím, je jednou umřít. vše ostatní je MOŽNOST.

    ad1) To žádnou útěchou není.
    (i) škodolibost není DOBRÁ vlastnost.
    (ii) Zavírání očí před tím, co NECHCETE slyšet, se Vám dříve či později „vrátí“.
    (Komunizmus, které jsme zažili, byli fajn. Ale lidem „zatajil“, že jednou zavřou a setkají se s Bohem.)


    https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2004/cislo-10/verejny-anonym.html

    Reagovat
    • Si už říkám, zda jsem tam tolik chyb nasekal já, nebo to někdo edituje a dělá je tam záměrně. A to i tehdy, když jsem podle času vložení to dopsal v 01:15 místního času.
     ________________
     Komunismus, který jsme zažili, byl fajn, ale (lidem) zatajil, že jednou zemřou.

     Reagovat
   • Víte Jůzo, já teda nevím, o čem tady někteří blábolí, ale mě zde neblokuje nikdo.
    Stejně tak „samochlubný vědec“ nemusí své weby blokovat, protože ty blbosti nejsou ke čtení, takže nemá ani blokovat koho.
    Proto uspokojuje své hádací pudy zde. Parazituje (a není sám) na oblíbeném Tisíckráte.
    Ze svého okolí vím, že zdejší diskuse (na rozdíl od suprových Felixových článků) už taky skoro nikdo nesleduje.

    Reagovat
    • Nevím, jaký na to mají algoritmus. Zkuste víc psát …

     Reagovat
     • Přesně tak, vypadá to na omezení počtu příspěvků za určitý časový úsek.

      Reagovat
     • Chci se Vám omluvit (Víte), že jsem Vás výše oslovil příjmením. Asi jsem byl zrovna přetažený (časový posun (v Indii to je +4,5 hodiny) + mé povinnosti zde atd.). Mým záměrem bylo pouze reagovat na argumenty. Připouštím, že mne někdy namíchne, když si Vy či jiný „Vítek“ přihřívá svoji polévku. Nicméně vždy je lepší, když se lidé spolu baví, než když se spoli „nebaví“.

      Upřímně Vás zdravím.

      Reagovat
   • Vidím, že budu muset Felixovi napsat poděkování, že se odhodlal moderovat práva přispěvatelů. Obávám se, že tak učinil poměrně pozdě.

    Reagovat
    • Kdybys zažil totalitu, tak bys věděl, jak na to… Já se nyní kapku odmlčím a počkám si na další vývoj… 😀
     Když „samochlubný vědec“ (jak byl výše nazván) ztratí dech a přestane povýšenecky poučovat, třeba i já změním svou rétoriku… 🙂
     Zítra máme poblíž Palackého náměstí pracovní poradu – opět půjdu zapálit svíčku na paměť toho nešťastníka, co se tam zastřelil – víte vůbec proč?? Já už ANO! A svíčky tam budu zapalovat neustále (modlitby jsou samozřejmostí).

     Reagovat
     • Se „samochlubný“ mnoho nenadělám, s tím „vědec“ musím pokorně podotknout, že z „vědy“ jsem už pryč 20 let, proto nejsem hoden být vědcen nazýván. Felixovi to (v pohodě) přenechám.
      ________________
      Proč je z toho, „co drží v ruce“, pan kardinál nešťastný, netuším. Napadá mne pouze paralela s biblickým Abrahámem: Ani on Prof. Halíka, arcibiskupa Grubnera ani papeže Františka nakonec „obětovat“ nemusel. …

      Dobrou noc.

      Reagovat
     • Kolik svíček by se mělo zapalit za ty, jež covid zabil. Kolik svíček by se mělo zapálit aby se rozsvítilo v hlavě šiřitelům konspiračních webů, které měly za cíl rozšířit tento sajrajt co nejvíce.

      Reagovat
      • Správně! Jak říká paní imunoložka Peková, JESKYNI JE TŘEBA NAJÍT A UCPAT…

       Vaše úvaha o svíčkách mi připomíná slova jednoho kněze, když jsme takto meditovali o „obšlehnutí“ regulérní sakrální architektury u památníku na Vítkově. Nakonec jsme se shodli na tom, že ani vlna tsunami svěcené vody by z toho kostel neudělala… 😀

       A pak ještě verše jednoho komunistického básníka opěvujícího vojáky Rudé armády:
       „Kdopak spočítá, kdo se dopočítá svítilniček šípků podél cest? Každá hoří za jednoho rudoarmějce, jenž u nás padl“. Na to jiný skladatel složil píseň, kterou jsme měli tu čest zpívat v AUSu. Sólista se jednou přeřekl a místo „jenž u nás padl“ na férovku zazpíval „jenž u nás kradl“… No, málem ho to stálo pobyt v Sabinově (asi už nevíte, co tam bylo, ale to si snadno zjistíte, že)…

       Rozsvítit v hlavách by se mělo především těm, kdo věří pouze mainstreamu. Zkušenosti mé a mých předků dokazují, že objektivní pohled směřuje vždy od středu mezi extrémy… Takže ty „šiřitele konspiračních webů“ si nechejte od cesty alespoň do voleb. Ono se totiž možná leccos už docela brzy ukáže… Nebo snad nesouhlasíte s tím oranžovým nápisem, který kdosi přisprejoval k těm křížům na Staroměstském náměstí??

       Reagovat
       • Omylem mi reakce „odskočila“ na konec diskuse.
        Nakonec to vždy JE o SVĚDOMÍ.
        ________________________
        Přeji pěkný den a
        SLUNCE v duši.

        Reagovat
       • Co se nápisu týká, já nebyl z těch, kdo před volbami podporoval pro naší zemi vražedný tandem Babiš – Zeman. Vedli jsme s zde s vaší dvojicí dosti vyhrocené diskuse na toto téma.
        Pravda uprostřed, či jak jste minule npsal „Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu“ je silně problémové. Představte si, že by někdo rozšířil, že známý český hudebník; napsal vaše jméno a přiblížil čtenářům předchozí činnost a ktomu doplnil, AKTIVNÍ KATOLÍK, (což lépe zabere) má po republice několik nemanželských dětí, ale zároveň je v Holandsku pravidelným návštěvníkem gay klubů, kde je znám pod přezdívkou „Klok“ A konzument deziinformací by tomu uvěří úplně, nebo dle vašeho přístupu alespoň polovině….

        Reagovat
        • Sorry jako, aby bylo jasno… Pokud jsem se někdy takto vyjádřil, tak jedině v tom smyslu, že jsem ještě před nástupem „Covidfašismu“ považoval Babiše za menší zlo než „debilblok“ v čele se zrzkem v hnědé košili. Ostatně – že zrzek „vyhnije“, se dalo předpokládat a jak vidno, tak „chlívkaři“ pod jeho vedením nejspíš končí. Zároveň se jasně ukázalo, jak a kdo a co je z jaké strany financován, takže bez komentáře, byť tento moment považuji za dosti zásadní… Nyní to celkem rozumně zabalil mladý Václav K., který usoudil, že jeho otec z líhně „Prognosťáku“ bude možná pro některé lepším maskotem „skutečně pravicového“ hnutí než on. No, uvidíme, ale tudy pro mě osobně cesta také nevede… Já ale vidím, že vy do toho skutečně nevidíte, tak se k některým věcem raději nevyjadřujte. Skutečná politika se dělá úplně jinde než na výsluní médií – ať už „těch správných“ nebo „dezinformačních“… A pokud někdo sází na „melouny“ (tak říkám pirátské omladině, která se navenek tváří zeleně, ale uvnitř je rudá), bude naprosto podle zásluh a po právu zklamán (a možná i potrestán). Zatím to vypadá, že „Bureš“ ještě nějaký čas poslední slovo neřekne a je otázkou, zda je to dobře nebo špatně. Asi si ale brzy začne čistit prostor kolem sebe od jedinců, kteří prokázali jistou intelektuální nedostatečnost pro výkon funkcí, které jim byly svěřeny – popravdě řečeno, musí – nic jiného mu už nezbývá. Takže – zatím nejsem rozhodnut, koho budu volit a v této věci sám pro sebe nevylučuji více variant…
         CO BŮH ČINÍ, DOBŘE ČINÍ…
         A docela jste mě pobavil tím, jak jste jaksi „imitoval“ konspirace o mé osobě 😀 😀 😀
         A víte, že právě tohle mi je úúúúplně u čehosi??? O mně se toho nakecá! Jen já a Bůh víme, kde je pravda. Kdybych si měl kvůli své „světské“ pověsti dělat vrásky… 😀 😀
         Jen ať si moji (ne)přátelé o mé osobě klidně „konspirují“ a fabulují… Já mám své SVĚDOMÍ (jak by mi jistě doporučil M. H.)… 😀

         Reagovat
         • Především pravda, není „průměr z názorů“. Pokud reagujete na můj text (blog) z 16.11.2009, nebyla to slova má, ale příbuzné, mého kamaráda. Tj. nejen, že máte své svědomí, ale že ho máte POSLOUCHAT.
          ________________________________________
          Vznik pietního místa je pro samotný boj s covidem EFEKTIVNĚJŠÍ, než demonstrace za „nenošení roušek“. Jakkoliv nemůžeme (s čistým svědomím) říci, že „Bůh učinil Covid“, víme, že také na potápějícm Titaniku hráli píseň: „Blíž k Tobě Bože můj“.

          https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-covid-staromestske-namesti-ockovani-milion-chvilek_2103250610_sto

          Reagovat
          • 1) Znovu opakuji, že váš blog mě ani trochu nezajímá. Se svým svědomím problém nemám a vy o tom víte kulový (rozhodně méně, než ví Bůh)…

           2) Nejde o nošení nebo nenošení roušek – to je zástupný problém. Podobně jako vznik pietního místa, které je „řešením“ následků, nikoliv příčiny (takže je v podstatě k ničemu – modlitba je mnohem účinnější). Já nenosím roušku prostě a jednoduše proto, že v důsledku delšího pobytu v ní mám reálné zdravotní potíže – už mám na to od lékaře papír, kterým se prokazuji. Rouška je příčinou mých zdravotních problémů, proto ji řeším a (kupodivu) je to plně v souladu s mým svědomím, tak nekecejte. Podle všeho to vypadá, že pokud bude i při prezenční výuce nutné mít na obličeji respirátor, tak já prostě se školstvím definitivně končím a basta fidli (nechám si jen věže a varhany, kde mě nikdo nebuzeruje a ty tři roky do penze si finančně vykompenzuji jinak).
           Sebelépe vytvořené pietní místo (nikoliv pouhý „happening“, který chce být pietou nazýván), je k ničemu, pokud není spojen s modlitbou a snahou a účinně řešit PŘÍČINU situace, která ve výsledku vedla až sem.
           Takže znovu: JESKYNI JE TŘEBA NALÉZT A UCPAT. (Tou jeskyní mohou být i gauneři, kteří s tímto experimentem na lidstvu začali).
           Mimochodem – už si někdo všiml, jak v opatřeních kopírujeme Německo? Vypadá to nyní nadějně – Markelová si posypala popel na hlavu a ruší opatření na Velikonoce, včetně buzerací našich kamioňáků na hranicích. U nás (zatím, aby se neřeklo), tak alespoň uvolnili noční zákaz vycházení na velikonoční triduum, leč zoufalec Blatný se nechal slyšet, že další „rozvolnění“ kolem Velikonoc přepokládá. (No jo, napřed se to musí prokonzultovat s těmi „nad“… 😀 😀 😀 )

        • P.S.: Také by bylo dobré nezapomínat, že naše vláda ve skutečnosti nevládne, vše je řízeno přes Brusel z jiných „centrál“. Babiš si vyžral Černého Petra tím, že se do čela !vlády“ postavil v blbou dobu. Škoda, že na jeho místě není nyní třeba právě Mikuláš Minář nebo „pirát“ Bartoš, to by byl jiný „fofr“… 😀

         Reagovat
         • Jaká škoda, že v čele vlády není právě nyní v této situaci „demoblok“! Dalo by se říci, že omladina v čele s „Melouny“ má více štěstí než rozumu. Leč na jiných liniích to beznadějně nevypadá, včera jsem se od lidí blízkých Soukromníkům dověděl docela zajímavé věci… 🙂

          Reagovat
 • Já tedy k té knize:
  na titulní straně je obrázek ryby a v ní několik hlav.
  Ve mně to evokuje Jonáše v břiše velryby. Hlav mužských je tam sedm, ženské tři a jedno dítě. Nejdřív mě napadlo, že zase ženy jsou diskriminovány. Možná ale, že j v tom nějaký hlubší smysl – napříkad: sedm mužských hlav – sedmička čísl plnosti – znamená to snad, že tedy všichni muži utíkají od problému jako Jonáš, anebo že jsou k sežrání? … o dalších hlavách by se taky dalo diskutovat.

  Reagovat
  • To mě napadlo už při poslechu Felixe v šesti osobách na Proglase, jestli je sám v sobě genderově vyrovnaný, nebo jak to vlastně má …

   Reagovat
  • Ad OBAL KNIHY: Postavičky v rybičce mi také evokovaly (všechny?) Felixovy tváře. V průběhu času, bez módně genderových ohledů. A to nejen s ohledem na hlasy, které mluvily na Proglasu, kam se třebas nemuseli dostavit všichni Felixové, ale také s ohledem na vlastoruční Felixův podpis, který je tu kdesi k vidění.

   Reagovat
 • Já mám objednáno.
  Co ostatní, zvláště pak notoričtí, diskutéři?
  Podpoří nebo jen vy(zne)užávají možnosti se zde vyplkávat ? 🙂

  Reagovat
  • U mne objednáno, zaplaceno a vyčkáváno netrpělivě na naskladnění … , aby pak mohlo nastat kýžené vyzvednutí.

   Reagovat
    • Jo, a nedělám to z nějakého soucitu, abych finančně podpořil … Na to jsou jiné inštance.
     Jedná se čistě o ukojení mé nenasytnosti tuhle pecku mít k dispozici ve své knihovně.

     Reagovat
     • Podpořit lze i z jiných pohnutek, než jen ze soucitu 😉

      Reagovat
  • Proč „vy(zne)užívají“… Třeba si to taky objednám. Momentálně ale dost bedlivě čtu knihu P. Pavla Zahradníčka „Dějiny, jak je možná neznáte“… Doporučuji! Hodně dobré… 🙂

   Reagovat
   • Na 2 pobočkách knihovny to mají, ale jsou dost z ruky. Takže možná časem si to půjčím.

    Reagovat
    • Nebudete litovat. Kniha má podtitul „10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů“ a jak jsem si už ověřil, může oslovit i toho, kdo o sobě tvrdí, že je ateista (takže jsem se znovu ubezpečil v přesvědčení, že reálných skutečně přesvědčených „ateistů“ mezi námi mnoho není – „antikristů“ je podstatně více)…

     Reagovat
 • Na vojně jsme tomuto stavu říkali „Sahara“ nebo taky „PKZ“ (výklad této zkratky zde nebudu interpretovat). Není co pít, není o čem psát… 😀 Vyschlo… 😀
  Na chalupě je hezky. Už jezdím bez papíru, ani jednou mě nezastavili a to jezdím kolem nich. Tak fajn…

  Reagovat
 • Jakkoliv jsem tisíce km od „pupku světa“ oranžový nápis na fotografiích vypovídá spíše než o naštvanosti autora (či autorů) na vládu, na naštvanost na hnutí Chvilky pro DEMOKRACII. Bílé kříže na náměstí jsou evidentě SVĚDOMÍM pro ty, kdo neměli a nemají RESPEKT a OHLEDY na druhé.

  PROČ lidé v Číně (to píšu z osobní zkušenosti), ale i v Indii (!) důvěřují svým AUTORITÁM více než lidé v maličké ČR je OTÁZKA. … Hledání „třídního nepřítele“ ani „konspirační teorie“ řešením nejsou.

  Když papež navštívil Osvětim, vůbec nešlo o „samozřejmost“. Když se objal s těmi, kdo hrůzy války přežili bylo to přeci především projevem LIDSKÉ SOLIDARITY, RESPEKTU a ÚCTY. …

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/papez-frantisek-navstivil-osvetim-obeti-uctil-tichou-modlitbou-40003484

  Reagovat
 • Já bych maličko upřesnil: Bílé kříže jsou (my měly být, protože ti, co to způsobili, svědomí nejspíš nemají) svědomím těch, kdo povýšili kšeft a vlastní prospěch nad lidský život…

  Reagovat
  • Já už ji mám vyzvednutou. Je i s věnováním !!! Super 😀 😀 😀
   Jsou to ty nejlepší Felixovy články. Škoda, že chybí ten o zákazu kytar.
   Nebo mi inkriminovaný list nějaký uražený ješita z knihy vytrhl? Třeba se ozve. 😉

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *