PublicistikaZpravodajství

Paralympionik, který tvrdí, že jej uzdravil Ježíš, byl diskvalifikován

Obrovský úspěch paralympijského běhu na 1500 metrů zrakově postižených (T13), ve kterém hned čtyři sportovci překonali výkon vítěze olympiády ze stejné trati z Ria, provází spory.
Zlatý Alžířan Abdellatif Baka, který tvrdí, že jej po 350 metrech uzdravil sám Ježíš, byl diskvalifikován. Doběhl totiž zdravý.

Pikantní je, že na bronzovou medaili tak nakonec dosáhl Abdellatifův původně čtvrtý bratr Fouad. Alžírská paralympijská výprava k verdiktu rozhodčích podala protest: „Je to nesmysl, důležité přece je, že na startu jsou postižení všichni stejně. Nemůžeme přeci ovlivnit, co Bůh vykoná v průběhu závodu,“ udává vedoucí Alžírské výpravy Hassan Farrah, který se po vítězství svého svěřence nechal pokřtít. Jak rozhodnou paralympijské orgány, však není zatím jasné.

Dvaadvacetiletý Abdellatif, který byl slepý od narození, se podle zjištění Tisíckráte.cz během rozcvičování dal do řeči s polskými sportovci a kvůli hlubokému rozhovoru málem nestihl samotný finálový závod. „O čem si spolu povídali, nevím,“ říká Abdellatifův bratr Fouad. „Už na startu se ale dělo něco divného. Jeho tvář zářila jako slunce a jeho dres oslnivě zbělel. Úplně se změnil,“ dodává nyní bronzový paralympionik.

Na otázky novinářů na tiskové konferenci Abdellatifův trenér uvedl: „Jak to, že nyní vidí, nevíme, a kdo mu otevřel oči také ne. Zeptejte se jeho, je dospělý, ať mluví sám za sebe!“ Diskvalifikovaný atlet se již musel zpovídat před antidopingovou komisí. Na otázku, jak je možné, že do cíle dorazil bez zrakového postižení, uvádí, že se mu po 350 metrech zjevil muž jménem Ježíš a rozetřel bláto na jeho očích „Jestli je to doping, nevím; jedno však vím, že jsem byl slepý a nyní vidím,“ udává muž, který možná změní antidopingová pravidla paralympiád.

K odpovědnosti za údajný zázrak se v neděli na internetu přihlásila polská katolická církev.

 

 

 

 

Jeden myslel na “Paralympionik, který tvrdí, že jej uzdravil Ježíš, byl diskvalifikován

  • Je to nová zkušenost a doufám, že se z ní postižení atleti poučí.
    Vlastně i onen Alžířan, kdyby byl duchapřítomný, mohl si vzápětí po skončení závodu oči vypíchnout. Pak by mu nemohla být medaile odebrána a nezhatil by léta dřiny a odříkání.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *