TémaTitulní strana

Dominik Duka: Na pouť do Osvětiman jedu omylem!

Podle Dominika Duky je kampaň proti jeho osobě kvůli účasti 17.6. 2016 na pouti v Osvětimanech k 666. výročí první písemné zmínky o obci (více zde http://bit.ly/1svbVbo ) naprosto nespravedlivá.

Ačkoli by se mohlo zdát, že za účastí Dominika Duky je jeho přátelství s nadřízeným občana Osvětiman Vratislava Mynáře, podle arcibiskupství je vše velký omyl: „Ano v tom termínu mám naplánovanou pouť, chtěli jsme ale jet uctít památku obětí druhé světové války do Osvětimi. Pan kancléř Mynář nám zajišťoval autobus, je to odborník. Kde se stala chyba netušíme,“ uvádí při pohledu na ohlášky kancelář Arcibiskupství pražského. Sám Mynář se k celé věci odmítá vyjadřovat: „Organizování autobusových zájezdů je můj soukromý byznys a nijak nesouvisí s mou funkcí v hradní kanceláři, nevím, proč bych to měl komentovat.“

Možnou příčinu nedorozumění odhaluje sám Dominik Duka: „Bavili jsme se o poutích s panem prezidentem. Sám se bohužel poutí nemůže účastnit, protože je náchylný k prochladnutí a následným virózám a k tomu se přidal jeho problém s nohou. Dal nám tip na výhodný pronájem autobusu, který jsme telefonicky objednali. Cesta do Osvětimi nám sice přišla velmi levná, ale věřili jsme, že jde o vstřícný krok pana Mynáře.“

Důkazem, že český primas skutečně měl namířeno do Polska má být jeho připravený projev, ve kterém se mimo jiné píše: „Je to místo, které je velmi spjato se zlem, které zachvátilo i naši zem. Je to místo, na které nesmíme zapomenout.“ Historik Michal Příroda však říká, že projev není možné jednoznačně označit za důkaz, protože tato slova by mohl pan kardinál pronést i v Osvětimanech.

Zda se tedy nakonec na pouť pojede či nikoli doposud není rozhodnuto.

Jeden myslel na “Dominik Duka: Na pouť do Osvětiman jedu omylem!

  • Kardinál dále uvedl, že v životě věřícího nejsou náhody, ale vše je řízeno rukou Boží. Jestliže tedy jedu do Osvětiman, musí to být nějaké posrání.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *