TémaZpravodajství

Kde sehnat nejlevnější plnomocné odpustky? Zjistili jsme za vás!

Každý správný křesťan ví, že v prvním listopadovém týdnu je možno získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Kromě splnění obligátních podmínek, jako je přijímání, svátost smíření, návštěva hřbitova a modlitba na úmysl Svatého otce, je doporučeno přihodit ještě pár dalších modliteb nebo i růženec. Výše „doplatku“ a důkladnost zpovědi se v rámci republiky zásadně liší. Exkluzivní průzkum pro Vás přináší v dušičkovém týdnu pouze Tisíckráte.cz
„Dodatečné modlitby nejsou přímo povinnou položkou nezbytně nutnou pro zisk plnomocných odpustků. Jde ale o častou praxi, která vychází z konkrétní pastorační zkušenosti,“ osvětluje situaci Mons. Emil Soukup, farář od katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. K tvrdšímu přístupu ve zpovědnicích se Soukup odmítl vyjádřit s tím, že kvůli zpovědnímu tajemství o něm nemůže informovat.
Tisíckráte.cz se podařilo zjistit, že nároky na zisk plnomocných odpustků jsou závislé na velikosti farnosti, počtu farníků, velikosti obce, významnosti kostela apod. Nejlehčí je sehnat plnomocné odpustky ve velkých městech, zejména v Čechách, kde je mnoho kostelů, které si při získávání plnomocných odpustků navzájem konkurují a současně málo věřících, kteří by měli o odpustky pro duše v očistci zájem. Ceny dolů tlačí i existence Bran Milosrdenství, u kterých je možno získat plnomocné odpustky po celý rok. V těchto městech je možno plnomocné odpustky pořídit za běžných podmínek a mnohde není potřeba ani modlitba na úmysl Svatého otce.
„Tuhle možnost docela vítám,“ uvedla slečna Marie, která pochází z Dobročkovic, ale studuje v Praze. „Minulý rok jsem odpustky sháněla doma na Moravě, na hřbitově jsem si nedokázala vzpomenout, co má papež za lubem a odpustky jsem pak nezískala,“ dodává.
To potvrzuje i student MATFYZu Jakub Šetrný, pocházející z Krnova: „Zatímco u nás (rozuměj v Krnově, pozn. red.) bych za plnomocné odpustky dal navíc dva desátky a Anděl Páně, v katedrále v Plzni jsem nemusel ani na hřbitov a ještě jsem jako pozornost dostal lahvičku se svěcenou vodou a malý kelímek s popelem pro účely osobního pokání,“ ukazuje radostně oba předměty.

Vůbec nejhorší situace je v obci Boží Dar v kostele sv. Anny, kde se za plnomocné odpustky dokonce platí v korunách až neuvěřitelných 2 358 Kč. Starosta Božího Daru Jan Horník, připouští, že místní si raději pro odpustky jezdí jinam. „Zpravidla to bývá dokonce za hranice, kde za splnění klasických podmínek nabízejí plnomocné odpustky hned pro dvě duše. V jiném kostele zase lákají věřící na vyhřívanou zpovědnici a k rozhřešení nabízejí čokoládu se šlehačkou,“ krčí bezmocně rameny Horník.
Plnomocné odpustky v Božím Daru jsou tak určeny zejména turistům. Výtěžek však neslouží pro obohacení obecního rozpočtu. „Získané peníze použijeme hned v prosinci k pokrytí nákladů spojených k zodpovězení tisíců dopisů adresovaných Ježíškovi, které k nám každoročně chodí,“ objasňuje situaci Horník.

20 komentářů: „Kde sehnat nejlevnější plnomocné odpustky? Zjistili jsme za vás!

 • Nemohli byste se zaměřit i na kvalitu? To je sice prima, že se dají sehnat levně, že jsou v akci 2+1 a že k nim dávají dárky. Ale zajistí opravdu zkrácení pobytu v očistci?

  Reagovat
  • Plnomocné odpustky zajistí ne zkrácení, nýbrž ukončení pobytu v očistci a to všechny, bez výjimky. Změřit by se spíš muselo, jestli tyhle rychlokvašené 2+1 odpustky třeba nejsou přidělovány duším, které už to stejně mají „za pár“, zatímco na těžší případy prostě nestačí.

   Reagovat
   • No právě, inzerují to jako „plnomocné“, a možná jsou jen „polomocné“ nebo dokonce „odstředěné“. To může taky skončit jednak odpustkovou bouří na zemi a zácpou v očistci, protože bude narušena plynulost průchodu očistcem.

    Reagovat
  • Kvalita je ve srovnání s Německu neporovnatelná. A bude ještě hůř, jen co tento sortiment objeví Ťamani.

   Reagovat
   • Proč myslíte, že je ve Vietnamu tolik kněžksých „povolání“, nejde o nic jiného než zísjkávání levné výrobní kapacity… někteří Vietnamští misionáři již působí dokonce na území České Repubilky. Ale neobjte se jde o kvalitní výrobky proveicence „padne každé duši“ a „funguje i v pekle“…
    Tak se nebojte, výrobky z východu dnes již mnohdy předstihnou ty ze západu a za lepší cenu, copak to neznáte u značek mobilních telefonů… Navíc jak jsem se dozvěděla od některých prodejců v tržnici SAPA, tyto odpustky také: „Móóóóc suší, suší, tady založí a akóóórat!“ A tudíž (což je mi moc sympatické) se hodí i pro ženské duše.

    Reagovat
 • Jen tak na okraj – nejvýhodněji lze plnomocné odpustky sehnat na černém trhu, ale na teologické pozadí se mě neptejte.

  Reagovat
 • Nabízím plnomocné odpustky pro živého za 27 Kč (popř. 1 euro – podle kurzu) a pro zemřelého za 13,50 Kč (půl eura). Při větším odběru možná sleva. Každou neděli po mši svaté chodíme s šestičlennou rodinou minimálně půl hodiny svatou branou sem a tam. Dobu a rychlost průchodů budeme adekvátně upravovat podle čerpání zásob. Objednávky prosím laskavě zasílejte na adresu odpustky2016@gmail.com

  Reagovat
  • Co, prosím, myslíte tím „pro živého“? Co by mělo bránit, abych Vámi získané mnou řádně zakoupené odpustky věnoval k přivlastnění zemřelému pobývajícímu v Očistci za účelem odpykání časných trestů? Děkuji.

   Reagovat
  • Něco mi říká, že o kupčení s odpustky jsem cosi kdysi slyšela v dějepisu.
   Naše staré babičky v kosele pamatují na duše, „na které nikdo nepamatuje“, ale babičky nemají éčka.

   Reagovat
  • A mají tyto Vámi inzerované odpustky nějakou záruční dobu pro případ, že by byly horší kvality, tudíž ne až tak úplně plno-mocné a dotyčná duše by při odchodu z očistce na-polo uvízla mezi dveřmi? Dále bych žádala konkrétnější informaci o množstevní sezónní slevě.

   Reagovat
   • Nelze vyloučit, že je mezi plnomocnými odpustky, které máte na skladě, přimíchán nedopatřením i nějaký ten nemocný odpustek. Co se stane, je-li tento uplatněn? Příslušný očistník bude ještě méně čistým nebo dokonce nemocným nebo vyloženě zu grunt?

    Reagovat
 • V našem e-shopu nabízíme odpustky všeho druhu:
  – do osobního vlastnictví, bezpodílového spoluvlastnictví, přenosné na fyzickou i právnickou osobu, případně i se skrytou identitou
  – plno nebo částečně validní
  – objednejte ihned a stihneme dodat do Vánoc
  – vhodné věnovat vašim bližním jako dárek
  – prodloužená doba možnosti vrácení bez udání důvodu až do slavnosti Křtu Páně (za předpokladu, že nedošlo k poškození neodbornou manipulací)
  – investované náklady lze odečíst z daňového základu
  Více informací a podávání objednávek na: http://www.Support-Middle-Age.cz

  Reagovat
 • Páni bratři, opatrně s tím kupčením – blíží se rok sedmnáctý, tak ať nám zas někdo nepřitluče protest na kostelní vrata, víte, co z toho tenkrát bylo!

  Reagovat
 • Proč myslíte, že je ve Vietnamu tolik kněžksých „povolání“, nejde o nic jiného než zísjkávání levné výrobní kapacity… někteří Vietnamští misionáři již působí dokonce na území České Repubilky. Ale neobjte se jde o kvalitní výrobky proveicence „padne každé duši“ a „funguje i v pekle“…
  Tak se nebojte, výrobky z východu dnes již mnohdy předstihnou ty ze západu a za lepší cenu, copak to neznáte u značek mobilních telefonů… Navíc jak jsem se dozvěděla od některých prodejců v tržnici SAPA, tyto odpustky také: „Móóóóc suší, suší, tady založí a akóóórat!“ A tudíž (což je mi moc sympatické) se hodí i pro ženské duše.

  Reagovat
 • Rád bych se dotkl výroku, že naše církev učinila velký krok, aby se stala běžnou součástí naší tržní společnosti. Jsem kuřák a cigaretu používám k soustředění mysli odloučené od běžných lží a chaosu. Za tímto účelem platím také odpustky – běžně to dělá okolo 1000 Kč měsíčně. Škoda jen, že místo pochopení a ocenění se nám kuřákům dostává urážek, dokonce nám na krabičky malují různé ohavnosti. Nemělo by se s tím něco udělat?

  Reagovat
 • Narazil jsem na plnomocné odpustky i ve vetešnictví U dvou švábů. Avšak po vyzkoušení jsem zjistil, že jsou (zřejmě vzhledem k prošlé trvanlivosti) pouze polomocné odpustky.

  Reagovat
 • Stavil jsem se ve vetešnictví včera a měli tam pořád tu stejnou, prošlou sadu odpustků jako posledně.
  A už z nich jsou pouze malomocné odpustky.
  Tady už jde o zdraví!

  Reagovat
  • Chtěla jsem se zastavit ve vetešnictví U dvou švábů.
   Od prvního ledna je přejmenováno na Vetešnictví u švába a je zavřené.
   Hilarius se tři měsíce neozval…., obvolala jsem špitály –a nic.
   Něco je špatně… 🙁

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *