PublicistikaZpravodajství

Tesla Motors s Vatikánem vyvíjí nejbezpečnější autopilotní systém. Auta bude řídit Duch svatý.

Palo Alto, Vatikán

Po letošních třech smrtelných nehodách, kterých se účastnily automobily značky Tesla inicioval zakladatel Tesla Motors Elon Musk vývoj nové generace autopilotních systémů. Perfekcionistický vizionář se sice již nyní může pyšnit nejbezpečnějšími auty, které jsou v současnosti na trhu, avšak jeho cíl je snížit nehodovost svých aut na nulu. Musk proto navázal spolupráci s Papežskou akademií věd. Tým z papežské akademie pod vedením jejího prezidenta, laureáta Nobelovy ceny, Wernera Arbera bude ve spolupráci s nově založenou římskou pobočkou Tesla motors spolupracovat na revolučního autopilotního systému. Na přímý dotaz Tisíckráte jsme se od automobilky dozvěděli, jaké cíle bude společný projekt mít. V první fázi bude cílem vyvinout speciální požehnání podporující fungování současného systému instalovaného v modelech S, X a 3. Po ověření jeho fungovaní pak dojde k dalšímu testování, zda by nešlo toto požehnání použít i na starší auta bez elektronického autopilota. „V těchto případech by nemuselo být auto složitě přestavěno, nemusel by být a doplněn žádný software a hardware. Stačilo by pouze, aby se kněz nad autem pomodlil a řidič by mohl bez obav hned odjet“, přibližuje svoji vizi Musk. „Kolegové se mě pokoušeli přemluvit, abych si dané požehnání poté nechal patentovat, ale protože patenty zpomalují vědecký pokrok, nechám toto požehnání volně k dispozici jako open source.“ Pro používání speciálních požehnání v automobilové dopravě se vyslovil a předseda Papežská rady pro novou evangelizaci arcibiskup Rino Fisichella. „Toto požehnání vnímám nejen já, ale i Svatý otec jen jako další cestu, jak šířit evagelium. Řídíme se v této otázce pochopitelně Písmem. Již svatý Pavel totiž říká v listu Římanům, že Ti, kdo se dají vést Duchem Božím, jsou synové Boží.“ Od zdrojů blízkých papeži jsme pro Tisíckráte dostali informaci, že se Musk příští měsíc dostaví na audienci u papeže Františka, který mu poděkuje za jeho snahu o rozvoj bezpečnější ekologičtější dopravy a věnuje mu svoji podepsanou encykliku Laudato si.

6 komentářů: „Tesla Motors s Vatikánem vyvíjí nejbezpečnější autopilotní systém. Auta bude řídit Duch svatý.

 • Panstvo, jako vždy máte nejnovější tajné informace, o to nic, ale co to „po ověření jeho fungovaní pak dojde k dalšímu testování“? Není to trochu jako to pověstné Poučení o zahájení řízení o schvalování zapůjčení nádob na popel?

  Reagovat
 • Tohle je taková kravina, že mi to nestojí ani za výsměch. „Speciální požehnání“. Ano jasně…. to URČITĚ pomůže zamezit nehodám. Vymyslete si lepší oblbování lidí

  Reagovat
   • Takze reseni problemu je jeho prehlizeni? Co je to sakra za pristup? Lide jsou duverivi, a tahle stranka z nich dela akorat pitomce

    Reagovat
    • Pepo neboj!
     Pitomce to z lidí neudělá. Akorát z tebe se snaží jej udělat. Ale ty to uneseš!
     Jen do nich, jsem s tebou!

     Reagovat
 • A co takhle recese, renesance, secese? Když mi humor nevoní, tak nejezdím na koni. Nevyrážím z kopejtka, bojím li se jelejtka. Nenechme si rozvracet naše Tisíckráte, přátelé.Kéž nás vézti nepřestávaj naši Strážní andělé.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *