PublicistikaZpravodajství

Odhalili jsme pravdu o seznamce v Katolickém týdeníku!

Redakce Tisíckráte.cz již delší dobu disponuje informacemi týkajícími se nekalých praktik ohledně inzerátů poptávajících seznámení. Nyní jsme se však rozhodli již déle nemlčet a poodhrnout roušku šokujícímu pozadí těchto inzerátů i našim čtenářům.

Jak se Tisíckráte. cz podařilo exkluzivně zjistit, často se za inzeráty poptávajícími seznámení pro syny neskrývají jejich matky, nýbrž synové samotní. Pravým důvodem tohoto počínání pak není stydlivost či strach z případného odhalení, ale ryze praktické zkušenosti nabyté četnými inzeráty i následnými vztahy započatými právě touto cestou.
Se svými zážitky se podělil i pan Filip P., 52 let, nyní již 5 let šťastně ženatý v církevním svazku: „Zjistil jsem, že skutečným důvodem mé předchozí nízké vztahové úspěšnosti nebyla moje přirozená plachost ba ani nadměrné pocení, jak jsem se zprvu domníval, ale moje matka, která se ani v mém pokročilejším věku nevzdala utkvělé představy, že bych měl jít studovat teologii a následně být vysvěcen na kněze. Všechny potenciální partnerky proto štvavými a pomlouvačnými řečmi odrazovala, až mi kamarád poradil, jak na to. Inzerát jsem formuloval tak, že sama matka hledá pro syna vhodnou partnerku a téměř okamžitě jsem na inzerát dostal masivní odezvu, neboť se ozvaly i zájemkyně, které se dříve obávaly toho, jak budou vycházet s potencionální tchýní. Jelikož zde sama potenciální tchýně poptávala seznámení, dalo se celkem logicky předpokládat, že budoucí partnerku do rodiny uvítá a nebude jí klást nadměrné překážky.“ Slova pana Filipa potvrzuje i jeho manželka, paní Pavlína: „Skutečně je to tak, jak tady manža říká. Víte, ono i návyky starého mládence změníte poměrně snadno. Co se týče vkusu a oblékání, tam stačilo navštívit i s partnerem pár bohoslužeb sloužených otcem Czendlikem. Se zvykem nošení ponožek do sandálů už to bylo složitější, nicméně jsem se modlila novénu k sv. Kateřině Alexandrijské a sv. Lucii (obě mj. patronky švadlen, pozn. red.) a po určitém čase i tento zvyk ustal. Ale tchýni, tu nezmění nikdo a nic. Takže když jsem viděla, že inzerát iniciuje ona, oddechla jsem si a do vztahu jsem se vrhla naplno,“ přidává vysvětlení Pavlína. Výše uvedené potvrzuje i slečna Běla: „Na základě inzerátu v Katolickém týdeníku jsem se seznámila s milým mužem. Byl to velký romantik a vše probíhalo v pořádku do té doby, než mě představil svojí matce. Od té doby se vztah začal značně komplikovat. Usilovně jsem se modlila k sv. Ludmile, patronce vztahu mezi tchýní a snachou, ale bohužel jsem byla nucena po nějaké době vztah ukončit. Dotyčný krátce poté vstoupil do semináře a předloni byl vysvěcen na kněze,“ dodává smutně slečna Běla. Za chvílí jí však oči rozzáří příslib lepších zítřků a s nadějí v hlase pokračuje: „Rozhodla jsem se nevzdat to a reagovala jsem na inzerát, kdy matka poptávala pro syna kamarádku. Mělo se jednat o společnost během víkendových výletů. Po zkontaktování jsem zjistila, že inzerát ve skutečnosti nepodala maminka, ale muž sám a poté, co jsem byla představena rodičům, se naše víkendové výlety často ubírají právě směrem jejich bydliště,“ tajemně se usmívá slečna Běla.
Příběhy se šťastným koncem tedy převažují a jsou založeny právě na skutečnosti, že je inzerát podán jménem maminky, resp. potencionální tchýně. Za všechny optimisticky uzavírají Filip a Pavlína, kde nakonec maminka na studium bohoslovectví zapomněla a Pavlínku si velice oblíbila. Ačkoli na začátku vztahů stojí drobná lest, zdá se, že přispívá ke spokojenosti párů, jež touto cestou děkují Katolickému týdeníku, díky jehož rubrice se našli.

11 komentářů: „Odhalili jsme pravdu o seznamce v Katolickém týdeníku!

 • No to je teda vrchol!! Nestačí, že už teď je spousta far prázdná! Jak si může katolický týdeník dovolit otiskovat takvéto inzeráty, které ve svém důsledku zapříčiňují snižování počtu potencionálních bohoslovců, potažmo kněží!
  Na druhé straně – kdyby tito šťastlivci nepochodili se známostí, mohli by se stát kněžími – jaké finty by si pak připravovali na nás, ubohé farníky. Takže – možná jsou popisované šťastné konce ve skutečnosti šťastné nejen pro daný pár, ale i pro celé farnosti.

  Reagovat
  • Navíc je známo, že děti těch, kteří „zběhli“ ze semináře, se pravidelně stávají kněžími, řeholníky a řeholnicemi. Takže farnosti a celá církev není o duchovní ochuzena. Akorát o generaci později. Kdo si počká, ten se dočká… („Neprodávejte prázdné fary! Třeba se budou ještě hodit“)

   Reagovat
 • Já si dám inzerát v momentě, kdy mi maminka přestane vařit.

  Reagovat
 • No nevím…Katolický týdeník? Na první pohled je patrné, že inzerát pochází z úplně jiného deníku. Znění inzerátu mě trochu znepokojuje zda nejde o nějaký lehký náznak kuplířství…

  Reagovat
 • Přece jen vidím určitý kvalitativní posun inzerátů.

  Srovnejte sami s inzerátem z doby nedávno minulé, který se mi vryl nesmazatelně do paměti:

  “ promovaná hledá komunistu“

  Reagovat
 • Usilovně jsem se modlila k sv. Ludmile, patronce vztahu mezi tchýní a snachou 🙂

  Reagovat
  • Jste Mirek, a modliLA jste se ke sv. Ludmile? 🙂 Ha-ha! A co takhle jmenovat Sv. Ludmilu patronkou vztahu mezi tchánem a zetěm? Na tomto webu by všichni pochopili, že je to vlastně naopak. 🙂

   Reagovat
   • Lído!
    S Mirkem se znám ze studií, teď je to po úpravě Mirka, ale ještě si nezvykla. Těch změn je hned moc. Např. se stala ze zetě snachou, ze strýce tetou, z dcery synem, z otce matkou č. 2, z přítele milenkou …

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *