PublicistikaZpravodajství

Ovčáček se pustil do farní kavárny kvůli zrušené bohoslužbě

Po slavnostním ohlášení kandidatury Miloše Zemana na prezidenta měla být v neděli 12. března ve svatovítské katedrále sloužena děkovná mše. Na poslední chvíli však byla tato mše zrušena.

Jiří Ovčáček se proto na svém twitterovém účtu tvrdě opřel do pražského arcibiskupství: „Je to nehorázná provokace. Na děkovnou mši jsme se hodně těšili. Farní kavárna ale ukázala, že její zájmy nejsou zájmy národa.“ Ovčáček se o konání mše dozvěděl z nástěnky a chtěl ji zakomponovat do oficiálního programu hradní kanceláře. Zrušení akce mu však zkomplikovalo život.

„Je pravda, že jsem asi před měsícem přijal intenci na dvanáctého března od jednoho farníka ve znění ,Poděkování za dobré rozhodnutí prezidenta Zemana.‘ Ve čtvrtek po koncertě na Hradě mi však ten člověk volal, že by chtěl intenci zrušit. Na důvody jsem se neptal,“ odmítá výtky hradního mluvčího svatovítský farář Ondřej Pávek.

Kancelář prezidenta republiky však s postupem církevních představitelů vyjádřila silnou nelibost. Podle informací Tisíckráte poslal Vratislav Mynář stížnost k Ekumenické radě církví. „Informovali jsme jej, že s činností katolických farností nemáme nic společného a nemůžeme pro něj nic udělat. Vzkázal nám, že si na nás bude stěžovat ve Vatikánu,“ krčí rameny předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr.

Celá kauza nabrala současných rozměrů již v sobotu. „Jiří Ovčáček volal přímo Dominiku Dukovi poté, co se dozvěděl, že intence na neděli je zrušena. Pana arcibiskupa proto požádal o nový úmysl, ale bohužel se nakonec nedomluvili,“ uvádí ředitel tiskového odboru pražského arcibiskupství Milan Badal.

Podle zdrojů Tisíckráte žádal Ovčáček, aby byla mše sloužena za opětovné zvolení prezidenta Zemana. Duka ale navrhl intence „za moudré rozhodnutí českého národa v prezidentských volbách“ nebo „za zvolení dobrého prezidenta“. Ovčáček však na změnu intence nepřistoupil a poté publikoval výše zmíněný tweet.

Zda spor mezi prezidentem a církví bude mít nějaké další důsledky, doposud není jasné. Zeman však naznačil, že se letos nezúčastní Národní svatováclavské pouti, když uvedl, že nebude dělat žádnou osobní prezidentskou kampaň.

Prezidentův mluvčí také uvedl, že děkovnou bohoslužbu odslouží Eliáš Antonín Dohnal OSBMr, patriarcha Byzantského katolického patriarchátu, který se nabídl prezidentu Zemanovi sám. Nemá ovšem zůstat pouze u jedné mše. Podle dobře informovaného zdroje se budou opakovat každou neděli až do příštích prezidentských voleb.

32 komentářů: „Ovčáček se pustil do farní kavárny kvůli zrušené bohoslužbě

  • Jan XXIII. svým aggiornamentem otevřel dveře do církve světskému myšlení. Sebevražedné aggiornamento dnes dovršuje papež František líbáním nohou transsexuálům a prosazováním islamizace do každé farnosti.

   Roncalli (Jan XXIII.) se jako učitel historie dostal v roce 1911 spolu s modernisty na index, protože v semináři v Bergamu šířil hereze. Přejal je od heretika L. Duchesna. Heretického ducha se nezřekl. Plně mu otevřel dveře do církve prosazením II. vatikánského koncilu. Jeho zhoubné ovoce dnes sklízíme. Dopustil se největšího zločinu – zneužil nejvyšší papežskou autoritu i autoritu koncilu k prosazení postupné sebevraždy církve. Zneužil při tom katolické myšlení, které nepřipouštělo, že by se papež a koncil mohli mýlit.

   My dnes, po více než 50 letech, jestliže chceme konat pravdivé pokání, musíme přiznat: Jan XXIII. byl heretik, II. vatikánský koncil byl heretickým koncilem. První Boží přikázání nařizuje úctu k jedinému Bohu; koncil ale nařídil úctu k pohanským kultům, tedy i k jejich démonům. Druhé Vaticanum má rovněž na svědomí pokoncilní islamizaci Evropy.

   Dnes František dovršuje proces sebevraždy církve. Ovocem II. Vaticana je to, co sociologové nazývají postkřesťanský svět a postkřesťanská kultura. Naproti tomu postislámský svět a postislámská kultura neexistuje! Pokud chce mrtvolné křesťanství zavádět dialog anebo soužití s dobyvačným islámem, je jen otázkou několika let, kdy nad Evropou zavládne půlměsíc a šaría.

   Reagovat
 • Ovčáčku, Čtveráčku… ty z toho, chlapče, zblbneš. Měl by ses vrátit na salaš, jestli tě ovšem bača vezme zpátky???. Nu a nezapomeň tam s sebou vzít Vráťu, i když ten možná prchne zpátky do Osvětimi – či Osvětiman (???). Jo a vezmi taky Miloše, bo ten má rád přírodu. Nemusí objímat stromky jen na Vysočině. Na čerstvým vzduchu na salaši mu bude určitě dobře, možná tam nechytí ani virózu. A pravá valašská slivovica mu půjde k duhu. Šak říkal, že žádnú kampaň dělat nebude, tak aspoň bude daleko od farní kavárny. Enem nevím, jak sa popasuje s tím posledním típnutím Míly Ludvíka ??? k poslednímu květnu. Stejně je Milošek cip, bo mohl ten zákon vetovat ?.

  Tož, milá Nesvatá Trojice, Milošku, Vráťo a Ovčáčku-Čtveráčku, ať sa vám na tej salaši dobře daří… jo a hlavně sa, ogaři, nevracajte do Práglu! Všeci si oddychnú ?.

  Ju a abysem nezapomněl, drahý Milošu – s mojím hlasem ve volbách opravdu, ale opravdu nepočítaj, bo nésu magor?.

  Tož tak, synci, sbohem a naneshledanú! ???

  Reagovat
 • Ju a tož taky su zvědavý, na koho zase patriarcha Eliáš vyhlásí anathemu! To je jeho zamilovaná sportovní disciplína. Jeho „encykliky“ se těma klatbama enem hemžijú ???. No Milošek Zemanú to nebude, bo je tolerantní ateista. ?

  Reagovat
  • Když on Milouš během prvního volebního období ještě nevyčerpal ani polovinu ze své celoživotní sbírky bonmotů a nechce nás o ně ochudit, stejně jako patriarcha Eliáš o svoji anathemu …..

   Reagovat
   • Oni jsou oba dva vůbec „nevyčerpatelné studnice“ (či žumpy???) bonmotů a anathemat ???. Tož jako sa máme na co těšit!???

    Jinak u Eliáše je prů*er v tom, že při posílání těch svejch slintů furt mění E-mailové adresy. Já to vždycky hodím do spamovýho koše, a příště mi to dojde z modifikovaný adresy. ?

    Reagovat
    • Nejlepší je na jejich žvásty reagovat. Párkrát jsem to udělal a mám pokoj. Např: Vy ještě žijete?

     Reagovat
    • Za komančů se říkávalo, že aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel.
     ….. no a když nadto oplývá zabejčeností jehovisty ….. 🙁 🙁 🙁

     Reagovat
     • A navíc se Eliáš považuje za něco jako papeže, neboť stihnul vztáhnout anathemu na sv. Jana XXIII., bl. Pavla VI., Jana Pavla I., sv. Jana Pavla II., Benedikta XVI. a Františka Buonaseru. Takže dle Eliáše se církev svatá nachází od II. Vaticana ve stavu permanentní sedisvakance.

      Je mi ho líto. Blahoslavení chudí duchem, neboť oni volové slouti budou! ???

      Reagovat
       • Ještě že máme v ústavech takové odpovědné, sečtělé a scestovalé chovance, kteří hned vědí, co bylo psáno a jak si to my troubové máme vykládat … 🙂

        P.S. Ale teď bez legrace. Páni ošetřovatelé, nedávejte mu už do klece ten tablet. Podívejte se jak to pak tady vypadá!

        Reagovat
  • Myslím, že když čínský bratr zavelí, z Miloška bude co nevidět budhista či taoista.

   Reagovat
   • Jo, čínský bratr…
    To takhle čínský drak sežral ministra kultury Dana Hermanna. A v žaludku uviděl p. Zemana a zbryndytahače Ovčáčka. „No tohle! Jak jste se sem dostali??“ „Druhým koncem“.

    Reagovat
 • Patriarcha Eliáš se přece musí něčím živit. A tak tučná stipendia za každonedělní mši jistě uživí i kolegy biskupy sekretáře. Horší je, že ta stipendia zřejmě půjdou z kapes nás pokorných daňových poplatníků a se souhlasem ministerstva financí se jistě zvednou na denní mši.

  Reagovat
 • To je nehorázná drzost od nižšího státního úředníka. Doufám, že se p. Zeman znovu presidentem nestane, byla by to pohroma.

  Reagovat
  • Já doufám že stane. Je to nejlepší člověk. A i pan Ovčáček je moc milý kluk.

   Reagovat
    • 😀 😀 😀 drahý Jene, smím-li Vám tak říkat, s ním já nepiju.Piju bez Miloša. Ten komentář byl opět fórek, s Milošem nechcu mět nic společného! 🙂

     Reagovat
     • Smíte, milý Karle ? von ?, jistěže smíte?. Vtip je v tom, že jsem Vám to napsal právě proto, že mi bylo jasné, že je to z Vaší strany pórek (či fórek) ?. Vy přece nejste troll. Ani já nejsu „lesa pán“?.

      Reagovat
      • Karle NEJSTE… (Protože na to „nemáte“ a v tomto případě nejde „pouze“ o peníze.)
       Důležité je si uvědomit KDO jste. A být tím, kým JSTE. …
       ________

       P.Jiří Reinsberg si toho vědom BYL a svého času mi řekl: „Dědeček by rektorem Univerzity v Bratislavě, já to dotáhl pouze na místo kaplana v Týnském chrámu.“

       Věděl kým je a svoji PRÁCI dělal VÝBORNĚ.

       Reagovat
       • Sorry Jane (Špačku) nejste…

        (Karel v tom byl tentokráte nevinně. – Omlouvám se.)

        Reagovat
 • Modlitba, bratři a sestry, modlitba, když bude kvalitní, a to patriarcha Eliáš umí, když jedná v autoritě živého Boha, taková modlitba dosáhne hodně, ale otázka čeho.

  Reagovat
  • a) „Ne každý, kdo mi říká Pane, Pane“ (ve smyslu je „ukecaný“), ale „kdo plní vůli Nebeského Otce“ vejde do Božího království.

   b) Bůh je pouze JEDEN. (Liší se naše pochopení Jeho, ale je JEDEN.)
   ___________

   V tomto smyslu jsme všichni „v BOŽÍ RUCE“.

   Reagovat
 • Sorry, moc ten článek nechápu.

  Proč se pustil do farní kavárny a ne do Svatovítské farnosti, jejího duchovního správce …

  Reagovat
 • NEJKRÁSNĚJŠÍ KRÁL… JEŽÍŠ NA KŘÍŽI

  To jsou poslední slova Otce kardinála Miloslava Vlka… Dnes po těžké nemoci odešel na věčnost…

  Připojuji se k tweetu „Tisíckráte.cz“: POZDRAVUJTE V NEBI !

  Prosím všechny o modlitbu a vzpomínku.

  Reagovat
 • Co se stalo, že už nikdo nepíše? Snad se nikomu nic nestalo… :/

  Reagovat
   • To je mi ale novina. To sem netušil. Zvláštní je, že o tom nikde nikdo nepsal 🙁

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *