PublicistikaZpravodajství

Víme první: Ministryně Šlechtová chtěla vyvlastnit katedrálu kvůli ministrování

Nenaplněná touha sloužit u oltáře, vyvolala tvrdou reakci ministryně. Se současným stavem se podle všeho nesmířila.

Praha: Před několika měsíci předložilo Ministerstvo pro místní rozvoj návrh ústavního zákona, který by mimo jiné způsobil vyvlastnění církevního majetku na Pražském hradě. Ministryně Karla Šlechtová argumentovala návrh zákona tím, že vyvlastnění majetku na Hradě je veřejným zájmem, aby například nedošlo k jeho pronájmu třetí straně. Nyní ale víme, že zákaz souvisel s její nezvladatelnou touhou ministrovat ve Svatovítské katedrále. „Ministruji v zájmu občanů a nikdo si toho neváží. A nemám právo nic než držet ústa, když si zákonodárci dělají, co chtějí. Je to smutné, hnusné, celý systém, proti kterému bojuji. Ale pořád bojuji a nevzdám to,“ ventilovala, nyní již otevřeně, ministryně Karla Šlechtová svoji frustraci z toho, že u návrhu zákona zatím nebyl vůbec zahájen schvalovací proces. (celé vyjádření z 18. ledna můžete najít na FB profilu ministryně zde: http://bit.ly/2k3TNSW)

Její snaha ministrovat se totiž v katedrále nesetkala s pochopením. „Odmítli jsme ji s tím, že ministrovat především znamená sloužit Pánu Ježíši a nikoli zájmu spoluobčanů, jejichž záměry jsou často s křesťanským učením neslučitelné. Odmítala to pochopit. Bylo ale vidět, že jí na tom, aby mohla sloužit u oltáře ve svatovítské katedrále, hodně záleží. Dokonce si přinesla rochetu s logem ministerstva pro místní rozvoj, o které tvrdila, že si ji předem sama ušila,“ vzpomíná probošt svatovítské kapituly a pražský pomocný biskup Václav Malý.

Ten také následně odmítl i žádost ministerstva pro místní rozvoj, na komerční pronájem katedrály. „Nemohli jsme souhlasit s tím, aby si tam pořádala vlastní mše. Když nás začala vydírat zmíněným zákonem, zajistili jsme jí alespoň možnost ministrovat jednou za čtrnáct dní v Domově seniorů Chodov, když odstraní z rochety logo. Pokud vím, objevila se tam zatím jen dvakrát. Podruhé, krátce před senátními volbami, to navíc ani nebyla ona, ale Helena Válková, která se za Karlu Šlechtovou pouze vydávala. Návrh zákona navíc stejně předložila,“ nechápe Malý.

Karla Šlechtová svoji nespokojenost dávala hlasitě najevo také na internetu. „Nakonec jsme jí museli zablokovat profil. Její příspěvky účinně likvidovaly jakoukoli rozumnou diskuzi,“ konstatoval šéfredaktor ministrantského časopisu Tarsicius Štěpán Pospíšil.

To, že znovu celou věc vytáhla na veřejnost nevěstí pro církev nic dobrého. “Jak ji znám, se současným stavem se nesmířila. Jen si odpočinula a teď začne znovu pracovat na ještě tvrdší variantě zákona,“ sdělil nám pod podmínkou anonymity jeden z blízkých spolupracovníků ministryně.
Církev je ale připravena. „Pokud by bylo zle, můžeme jí ještě nabídnout držení kropenky při žehnání nových tramvají,“nebojí se Malý.

6 komentářů: „Víme první: Ministryně Šlechtová chtěla vyvlastnit katedrálu kvůli ministrování

 • Nebylo by jednodušší ji tam jednou vpustit?? Možná by to napáchalo méně škody…:)

  Reagovat
 • Tento článek je fakt slabší. Ač je Šlechtová přežvýkavec, kam se hrabe na obrpřežvýkavce Valachovou. Ta s těmi euronápady nadělá více škod.
  Obě dvě přežvýkavkyně bych si uměl představit klečíc u nohou Mgr. Štampacha.

  Reagovat
 • Je dobře, že je držena zkrátka, kdo ví co má za lubem.

  Napřed ministrování, za chvíli by byla akolitka a od toho není daleko k jáhence.
  A kdo ví, jak by to dopadlo, když její důvěrnou přítelkyní (a kdo ví jestli ne poradkyní) je Liduška Javorová.

  Reagovat
 • Milá redakce, teď jste si zadělali na velký problém! Místo veselého článku jste vytáhli tvrdou realitu tajně a nenápadně se šířící nesmlouvavé ideolodie genderu. Bacha na to! Ve Španělsku se za protest proti gedneru zavírá do basy. U nás to sice ještě tak daleko není, přesto si velmi cením vašeho hrdinství!! Trošku jste sice případné dopady zmírnili možností držení kropenky, ale nevím-nevím…

  Reagovat
  • Hmm…třeba je paní ministryně přeoperovaný chlap…to by vysvětlovalo tu touhu po ministrování. Ať žije svoboda výběru pohlaví.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *