Přivezte mi zpět marnotratného Jia, řekl Zeman a poslal do Číny tříčlennou delegaci
Tříčlennou delegaci ve složení kancléře Vratislava Mynáře, poradce Martina Nejedlého a evropského zástupce čínské společnosti CEFC Jaroslava Tvrdíka vyslal český prezident do Číny. Prověřit měli údajné zatčení šéfa zmíněné společnosti a Zemanova poradce Jie Ťien-minga.
Čínský podnikatel pracoval pro prezidenta od roku 2015. „Bral jsem ho jako svého syna. Jednoho dne však přišel a řekl: Otče, dej mi díl majetku, který na mne připadá. A tak se i stalo,“ popsal český prezident Miloš Zeman poslední společné setkání na České půdě. Podle zdrojů blízkých Hradu poté Jie všechen majetek zpeněžil a odešel zpět do daleké Číny, kde ho rozmařilým životem rozházel.
Poslední zmínku o mladém podnikateli veřejnost zaznamenala začátkem února tohoto roku, kdy se začalo spekulovat o Jie Ťien-mingově zatčení v souvislosti s dluhy u finančních institucí Číny. Podle Miloše Zemana se mohl jeho ekonomický poradce dostat do nouze. „Informoval mě, že už nedostává žádné šlupky. A tak jsem mu připomněl, že zde v Česku je pro dobrého člověka vždy chleba nazbyt,“ vysvětluje tajemně Zeman a dodává, že neočekával, že by Čína návratu bránila.„Jsem přesvědčen, že kdyby Jie mohl, vstane, vrátí se ke mě a řekne ´zhřešil jsem proti tobě a nejsem už hoden nazývat se tvým synem. Vezmi mě jako jednoho ze svých nádeníků´. Potom bych ho něžně políbil a nechal mu přinést nejlepší oděv,“ dodal smutně Zeman. „Mám ale důvodné podezření, že mu mí čínští přátelé neumožňují toto pokání vykonat,“ vysvětluje, proč pro podnikatele poslal tři muže, zkušené v jednání s asijskými partnery. Hlava státu doufá, že tito mudrci od Východu koncem týdne přivezou podnikatele zpět do Česka. Podle některých zdrojů už dal Zeman na Hrad přivést i vykrmené tele na oslavu znovunalezení Jie Ťien-minga.
S oslavami případného návratu čínského podnikatele do Česka nesouhlasí prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček, který v těchto dnech odmítá jít na Hrad. Prezidentovi pouze vzkázal: „Tolik let už ti sloužím a nikdy jsem neporušil žádný tvůj příkaz, a mně jsi nikdy nedal ani kůzle, abych se poveselil se svými přáteli. Ale když má přijít tenhle tvůj poradce, který tvé jmění prohýřil za Slavii a pivovar Lobkowicz, dáš pro něho zabít vykrmené tele.“ Reakce prezidentského mluvčího Zemana zaskočila, pro Tisíckráte uvedl, že je Ovčáček stále s ním a vše, co je prezidentovo, je i Ovčáčkovo. Jak se budou vzájemné vztahy na Hradě dále vyvíjet, není v tuto chvíli jasné.
Další věc, o které veřejnoprávní média nic neřeknou! Bohu díky za tento web!
Svatá TROJICE má sice DŮVOD k obavám, obvinění, že likvidaci „agenta zrádce“ nařídil Pán Bůh osobně, vyvrací ministr zahraničí (v demisi) tvrzením:
„Máme schopné chemiky, ale to jsou analytici“.
_________________
https://www.novinky.cz/domaci/466502-stropnicky-i-slechtova-odmitli-ze-jed-novicok-mohl-pochazet-z-ceska.html
Možná se jedná v tomto případě jen o nedorozumění způsobené určitou slovní záměnou. Z Česka by tak nepocházel novičok, nýbrž jen ovičok, jak prý zní slovíčko ovčáček v ruštině. Takže nějaký ten ovčáček, tedy ovičok, by snad z Česka pocházet mohl, zřejmě se tady i nějakou dobu vyvíjel a při osobním kontaktu by snad mohl být i poněkud otravný. Ale kdoví, jestli by takový kontakt s českým ovičokem mohl způsobit i úmrtí nebo zanechat doživotní zdravotní následky? Každopádně můžeme pochybovat, že by byly nějaké vzorky takového českého ovičoku nalezeny v kritickou dobu na místě činu, pokud by nějaký jeho vzorek k porovnání nebyl předán anglické straně již dříve, např. při příležitosti setkání našeho prezidenta s anglickou královnou.
Vtípek. To opravdu byl.
Už vidím, jak po Sýrii běhají investigativní novináři z BBC a inscenují „provokace“.
____________
Rozdíl mezi „mlžením“ z kontinentu a mlhou z ostrova zřejmě opravdu je. Mlha britská a) není tak suchá b) má pozitivní (až životodárné) účinky: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/469155-skripalovym-zachranila-zivot-anglicka-mlha-tvrdi-expert.html
A těchto mých 70 služebníků pošlete tam, kde je pláč a skřípění zubů. To není legrace.
Náš nejvyšší Hradní nechal vybrat 8 spravedlivých…
O to víc bude dštít ohněm a sírou…
Ptali se prý svého času v Izraeli M. Gorbačova, zda je pravda, že „když některý z agentů KGB chtěl utéci na západ a byl chycen, tak ho zaživa poslali do krematoria před zraky svých kolegů“.
M.Gorbačov na to prý tehdy diplomaticky odpověděl : „Vyloučit se to nedá.“ …
Po otravě sov. agenta v Anglii mne zarazilo, že se v ČR dodnes setkáme s názorem, že když jednou byl agentem a teď „blbě kecá“, je použití chemické zbraně „v pořádku“.
____________________________
Dotaz z ambasády v Izraeli (byť s odstupem desetiletí) není od věci. Právě Židům byly totiž od Boha svěřeny desky Desatera s imperativem „nezabiješ“. …
… do pece krematoria.
_______________________
O důvod více, proč NEBÝT agentem.
(Ani „poradcem“.)
Kancelář pro uvádění událostí na pravou míru zjistila, že Zemanův poradce Jie Ťien-ming má prsty nejen v ekonomických, ale i v náboženských otázkách týkající se zásadních problémů vztahu Číny s Vatikánem. Proto česká tříčlenná delegace odletěla do Číny přes Řím, kde se přidá k Vatikánské delegaci, která má za úkol dojednání smluv týkající se postavení čínských křesťanů.
Jak je známo, tak již v roce 2014 se papež František odmítnul setkat s Dalajlámou , aby tím nenarušil vztahy Vatikánu s Čínou, a to i přesto, že Dalajláma sám sebe označil jako marxistu. Tím se o dva roky později inspiroval i Miloš Zeman, když po setkání Dalajlámy s Hermanem vydal s tehdejším premiérem a předsedou Senátu společné prohlášení, které se od toho distancovalo, aby tím nebyly narušeny vztahy ČR s Čínou.
Naopak papež František se inspiroval v Zemanově prohlášení, že se chce v Číně poučit, jak se stabilizuje společnost. Nejprve prostřednictvím svého poradce biskupa Soronda sdělil, že v Číně zavádějí jeho encykliku mnohem lépe, než v jiných zemích a že Čína je momentálně nejlepším vykonavatelem katolické sociální doktríny. Nyní se připravuje smlouva, která v rámci „stabilizace společnosti“ zaprodá loajální čínské katolíky čínské komunistické moci. Papež tak touto smlouvou vyzve věřící, kteří dosud neuznali kněze jmenované komunistickým režimem, aby se jim podřídili. Miloš Zeman papeži slíbil, že jeho tiskový mluvčí Ovčáček dohledá v knihovnách všechny možné údaje, které se týkají kolaborace českých kněží v Pacem in terris. Papež tak na základě těchto zkušeností bude moci vysvětit všechny biskupy, kolaborující s čínským režimem, a bude moci zcela likvidovat podzemní církev tím, že její biskupy „pošle do důchodu“.
Jaké závěry společná česko-vatikánská mise do Číny přinese, ještě nevíme. Na otázky novinářů, týkající se servilnosti M. Zemana a papeže Františka k Číně, téměř nikdo z dotazovaných politiků neodpověděl. Pouze Daniel Herman podrážděně zareagoval, že když dva dělají totéž, nemusí znamenat, že je to totéž.
😀
Neděláte si legraci z Číny, ale z papeže Františka.
Líbilo se mi v divadle Archa „Marné tázání nebes“. Divadlo výstižně presentovalo, že od doby středověku nemá Čína dobrou zkušenost s „feudalismem“ (minimálně s tím v církvi): http://programy.sms.cz/kultura/praha-1/divadlo-archa/marne-tazani-nebes …
Než ducha „feudalismu“ dovolává se současný papež (František) spíše ducha Ježíše Krista. Jaké jsou motivace jedné i druhé strany v jednáních Číny s Vatikánem se může pouze domýšlet.
Ve světle slov JK lze tušit „prorůstání“ Boha do světa nejen co do společenské „struktury“ (co je císařovo, dejte císaři), ale i v přítomnosti jeho (sv.) DUCHA (viz slova JK: „Když neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li, pošlu ho k vám.“
______________
Jak se říká: „Duch Boží vane kudy chce“. Napadá mne příklad Číny, která řeší ekologii nikoliv z důvodů „náboženských“, ale ryze praktických.
Pátrání začne v provincii 安徽 (pro méně znalé An-Chuej), která je známá tím, že se tam chová nejvíce prasat. Pokud se Jie Ťien-ming uchýlil k nějakému boháči, chovajícímu vepře, bude to nejpravděpodobněji tam.
Okolí čínských prasečích farem je zamořeno, v potocích teče močůvka a někdy je potřeba doslova se brodit hnojem. Není proto divu, že do tříčlenné delegace byli pro tento náročný úkol vybráni ti nejschopnější.
Tak si říkám, jestli odstranění prasat z vepřína v Letech nebylo pro čínské chovatele návodem, jak se mají zachovat před příjezdem české delegace, aby ti mohli přejít suchou nohou .
🙂
💜
Blízcí spolupracovníci českého prezidenta – Martin Nejedlý, Vratislav Mynář a Jaroslav Tvrdík odjeli do Číny hIedat zmizelého čínského poradce prezidenta Zemana, podnikatele Jie Ťien-minga. Zatímco názoroví odpůrci Hradu zajásali, když zaslechli neoficiální informace, že budou všichni tři konečně pykat za své mnohé sporné politické i hospodářské činy, nakonec se ukázalo, že původní smysl agenturní zprávy zkomolil nedostatečně jazykově vybavený agenturní zpravodaj. Ve skutečnosti totiž zmínění tři pánové v Číně nepykali, ale pikali, protože hráli se svým čínským kolegou na schovávanou a favorizovaný Číňan v domácím prostředí jasně vyhrál. (NMg)
Už se všichni těšíme, jak nám Ovčáček vysvětlí, to, že celý ten obrovitý průšvih, nezaplatíme my, daňoví poplatníci, ale že se použijí prostředky ze zdanění náhrad hamižné církve.
On ten obrovitý průšvih začal mnohem dříve – a to nejen tím, když jsme za Železného z našich daní platili jeho průšvih s TV Nova. Měl jsem možnost to sledovat na každém kroku jako interní zaměstnanec rozhlasu. Nejlepší časy bych zasadil do let cca 1991 až 1995 – to se žilo ze „zásob“ a zdálo se, že všechno je možné, za erár redaktoři létali na Prix Italia a podobné další akce atd… Následující vývoj nebudu popisovat, bylo by to dlouhé a nezajímavé. Leč – dnes mají už všechna služební auta GPS a když někdo nedodrží trasu nebo se prokáže jiný účel cesty, nastávají veliké problémy – jenže pouze pro NĚKOHO. Již jako externista to sleduji zpovzdálí a jen se trpce bavím. A kdo sleduje můj pořad „nedělní zvony“, který běží kontinuálně bez přerušení od roku 1990, si schválně může položit otázku, proč jsme ještě před několika lety natáčeli zvony na vzdálené Moravě a proč dnes se „placatíme“ jen tam, kam dojedeme bez potřeby noclehu a s omezeným kilometrovným. Není to dramaturgický záměr, ale existenční nutnost. Bohužel – kolegové z moravských a vzdálenějších stanic nemají chuť lézt za nahrávkami zvonů po věžích s tím, že nám nahrávky výměnou poskytnou, takže to vypadá zase tak, že „pragocentrista“ Rejšek moravské kostely nezná a nechce znát. Jsem zvědav, až po mně někdo v tomto smyslu vyrukuje. Už se těším a na této situaci si doopravdy „smlsnu“! A zase politické téma, Felixi…
Rejšek, stále nechápete, že Felix je nenapravitelný politický tématik (pokud nepíše o politice dle Vašich představ). Přesvědčte ho, ať napíše něco nepolitického, třeba o zákazu kytar a bicích od účastníků sympozia o sakrální hudbě … 😀
Bezva nápad, Apríl! Kdybyste, Apríl, věděl, co dalšího se na poli liturgické (nikoliv pouze sakrální) hudby chystá, tak byste nevěřil! 😀 😀 😀 (Jsou, Apríl, bez obav, taky v tom mám prsty) 😀
Co se týče muziky, není nad KLAVÍR ve zdech kamenného kláštera. …
https://www.youtube.com/watch?v=C15KCOChZnc
Flašinet na ulici je taky bezva. V principu to jsou malé varhany, které mají místo klaviatur mechanismus s válcem. Stačilo by jen trochu zkultivovat některé parametry flašinetů a mohou být instalovány v kostelích tam, kde nemají varhaníka (neb varhaník je osoba pro liturgii zcela postradatelná a někdy dokonce nepříjemným způsobem obtěžující a zdržující) 😀
Zrovna od Vás bych tento postoj NEČEKAL.
a) Hrajete sám na „dechové“ nástroje a „DECH“ a „DUCH“ k sobě blízko mají.
b) Kolovrátek („flašinet“) postrádá právě toho kýženého „DUCHA“.
_____________
Kdysi jste napsal cosi ve smyslu, že vám nevadí ani kytarová muzika, ale musí být dobrá, ne „odfláknutá“. Já si myslím, že skutečně dobrá muzika je vždy tak trochu „ŽIVÁ“ a ducha (život) v sobě MÁ. …
Souhlas. S tím flašinetem jsem si zase dělal šprťouchlata… Je mnoho kostelů (v litoměřické diecézi to platí), kde varhany už léta nejsou funkční. Tak se tam nebude zpívat? Nebo se bude pouštět reprodukovaná hudba? Pak kytary a jakékoliv další nástroje budiž vítány – podle Žalmu č. 150! Tím, že léta nejsou funkční varhany, tak samozřejmě v místě nejsou ani varhaníci, takže situaci neřeší ani nákup digitálního nástroje (někdo na něj musí hrát, ale kdo?). Takže zpět k legraci – napadlo mě do takto postižených kostelů instalovat flašinety s tím, že by byl ze starších ministrantů (pokud se ve společenství nacházejí) ustanoven „vrchní klikotoč“, který by musel akorát rozlišovat pojmy „točit ve smyslu hodinových ručiček“ a „proti směru hodinových ručiček“… Představa je to samozřejmě velmi pitoreskní, takže skutečně raději vyjděme ze Žalmu č. 150 a chvalme Pána na ty inštrumenty, které máme k dispozici. On ten Bach, kdyby znal syntezátor, tak by jej možná taky použil… 🙂
Výše odkazuji na Hebridy ve Skotsku. Nádherný kout světa a krásný kus přírody. Ticho je samo o sobě také nádherné. Dívat se na šplouchající moře večer – kameny miliony let omývané vodou – úžasná to HUDBA přírody.
To je „hloubka“, která nezakrývá neklid a ani ho netvoří. Naopak. Člověk souzní s tím co JE a cítí se být „toho“ součástí. …