Po druhém kole prezidentských voleb byl nad Vatikánem vidět černý dým

Téměř týden po druhém kole prezidentské volby se do České republiky z Vatikánu donesly znepokojující skutečnosti týkající se jejího výsledku. Čeští voliči v Itálii tentokráte nevolili na českém velvyslanectví v Římě, jak je tomu obvykle zvykem, nicméně ve Vatikánu, neboť na velvyslanectví do Říma nedorazily volební lístky. Prekérní situaci se rozhodl českému konzulátu pomoci vyřešit kardinál Pietro Parolin, státní sekretář: „Navrhl jsem, že by občané České republiky mohli svého prezidenta volit u nás, nejen proto, že by to pro Papežský stolec byla čest, ale zejména z toho důvodu, že máme s volbami letité zkušenosti. Po přímluvné modlitbě k svatému Václavu a svatému Antonínovi se mi podařilo sehnat i ty nešťastné volební lístky a druhé kolo prezidentských voleb tak mohlo zcela podle regulí legislativy proběhnout. Jelikož je i teď v zimě v Římě poměrně velký počet českých turistů, byl o volbu hlavy státu nemalý zájem, naštěstí lístky vyšly na každého a to dokonce oba, takže měli občané České republiky i možnost volby,“ (na rozdíl od některých obcí v ČR, pozn.red.) pochvaluje si kardinál Parolin.
Paní Hedvika z Hradce, která se koncem ledna účastnila poznávacího zájezdu do Říma a zaregistrovala se ke druhému kolu prezidentských voleb na ambasádu v Římě, nám sdělila: „Po počátečních zmatcích jsme se k hlasování přesunuli do volební místnosti ve Vatikánu, odvolila jsem a při té příležitosti jsem se rozhodla, že když už jsem tu, trochu se po Vatikánu porozhlédnu. Po necelé hodině jsem viděla, jak se nad Sixtinskou kaplí vznáší černý dým, logicky jsem tedy usoudila, že prezident nebyl zvolen. Po návratu na hotel jsem se však připojila na internet a zjistila jsem, že prezident zvolen byl a přítomnost černého kouře jsem si tedy vysvětlila tak, že na nebesích s volbou prezidenta nebyli spokojeni.“ Přítomnost černého kouře nad Sixtinskou kaplí vysvětluje opět Parolin: „Po skončení voleb a zavření volební místnosti jsme hlasy sečetli a výsledky řádně odeslali. Pak jsem, jak je zvykem, dal pokyn lístky spálit. To, že vyšel tmavě černý kouř, mě samotného překvapilo. Jako vysvětlení mě napadají dva možné důvody: Volba prezidenta České republiky je neplatná a jasným důkazem toho je černý dým, který vyšel z komína nad Sixtinskou kaplí, anebo jsou hlasovací lístky v České republice napuštěny sírou či jinou látku, která zbarví dým do černa. Osobně se přikláním k první možnosti, neboť Duch si vane, kudy chce,“ přemýšlivě uzavírá kardinál.
Církevní právníci nyní pilně studují, zda poté, co vyšel černý dým, je volba prezidenta platná, anebo ji budou muset věřící, kteří se v posledním Sčítání lidu, domů a bytů přiznali ke katolické víře, znovu opakovat.

290 komentářů: „Po druhém kole prezidentských voleb byl nad Vatikánem vidět černý dým

 • 3.2.2018 (5:08)
  Trvalý odkaz

  Bych to nehrotil.
  Po „spálení“ volebních lístků už beztak není co přepočítávat.
  ___________________
  Zřejmě v Moskvě vsadili spíše na „jistotu“, než na pro ně neznámého pana Profesora. (Byť i on je vlastenec a navíc i zemědělec a minimálně umí „stáhnout králíka“.) Konec konců i prezident Havel, který v té době také nebyl politikem, byl údajně na návštěvě Ruska ještě před zvolením prezidentem.

  Reagovat
   • 3.2.2018 (13:26)
    Trvalý odkaz

    JJ. Kultivované manželky, dělají kultivované pány prezidenty… (Paní Olga Havlová – tehdy i paní Drahošová dnes. I prezident Masaryk obdivoval svoji ženu.)
    _______________
    Pro jednoho „králíka“ bych v tom hned neviděl „námluvy s komunisty“. Spíše NADSTRANICKOST. Konec konců i Pavel Bělobrádek ve své knize psal, že jejich rodina je jednou z mála, která dodnes chová králíky.

    (Spíše to je hodno obdivu.)

    Reagovat
  • 5.2.2018 (16:41)
   Trvalý odkaz

   Doporučil bych všem voličům pana Drahoše tuto pozoruhodnou knohu vaší významné soukmenovkyně . Pokud je to Kniha proroka pro pražskou kavárnu , tak vás ochraňuj bůh. S takovouto propagandou budete brzo pod 5 %. Mnoho štěstí
   Alexandra Alvarová
   Průmysl lži
   Propaganda, konspirace a dezinformační válka

   Reagovat
 • 3.2.2018 (6:06)
  Trvalý odkaz

  Opět zde máme téma latentně (či spíše otevřeně) směřující k politické diskusi. Proč? Co s tím nyní? A co MY s tím? Jak řekl generální sekretář BK, příkopy by se měly zakopávat. Tohle zase nikam nepovede. Leč ta fotka onoho komína mi poněkud připomíná výjev od sousedů z chalupy. Pan soused má podobný komín na zahradním domku udělaného z maringotky bez kol a když tam pálí nějaké sajrajty, tak to kouří stejně.

  Reagovat
  • 3.2.2018 (11:23)
   Trvalý odkaz

   Mě ten kouř tak trochu připomíná dým z krematoria. Zvláště je to aktuální v těchto dnech, kdy někteří příznivci pana Drahoše přejí Zemanovu brzkou smrt a internetem na toto téma kolují vtipy. Dokonce vznikla i anketa Kdy umře Zeman. http://kdyumrezeman.cz
   Tak jsem si, Radku, vzpomněl na tvůj diskuzní příspěvek u jednoho z předchozích článků, kde jsi psal o povolebních fontánách žluči a nenávisti …… Jsi velice prozíravý muž 🙂

   Reagovat
   • 3.2.2018 (13:43)
    Trvalý odkaz

    Spíše bych řekl, že podobné „ankety“ vymýšlejí a šíří PŘÍZNIVCI pana prezidenta, aby měli důvody útočit na ty, kdo prezidenta Zemana nevolili. … Konec konců už PŘED volbami kolega (a byl to volič MZ, ne JD) argumentovat tím, že M. Zeman si přeje mít „státní pohřeb“.
    ________
    Osobně si myslím, že ho bude mít (jednou) tak jako tak. I prezident Havel státní pohřeb měl, a to už dávno úřadujícím prezidentem nebyl. To je normální lidská SLUŠNOST. (Papež Jan Pavel II. také žil s podstatně horší nemocí velmi mnoho let.)

    Reagovat
     • 9.2.2018 (3:26)
      Trvalý odkaz

      Chybí tam POZITIVNÍ motivace. Podstatným není, o „co nejde“, ale o co JDE. Co považuje „orlí pírko“ za mystiku, v textu není. NAVÍC v závěrečném odstavci píše: „mystika bez morálky se stává neřízenou střelou.“

      … Tomu rozumím tak, že „morálkou“ (potažmo naším ROZUMEM) máme DLE AUTORA TEXTU Pána Boha (pakliže tento je skryt ve slově „mystika“) KORIGOVAT.
      ____________________
      VLK se nažral, KOZA zůstala. Jsme to MY, kdo zůstává „papežštější než papež“. Je to náš „rozum“ a naše představa (představy), kterými musíme/máme Boha a jeho PŘÍTOMNOST „usměrňovat“ a KORIGOVAT. …

      … Papír snese všechno.

      Reagovat
   • 5.2.2018 (1:50)
    Trvalý odkaz

    Stránka http://kdyumrezeman.cz/ je podvod. Když tam zadám datum, které se jim nelíbí, tak to hlásí:
    „Neplatný tip. Zadejte datum mezi dneškem a 31. 12. 2024.“

    Reagovat
 • 3.2.2018 (6:10)
  Trvalý odkaz

  Dotaz na M. Hajného: Již delší dobu bych se rád zeptal, zda malíř Zdeněk Hajný je Vaším příbuzným nebo nějak jinak spřízněným. Jeho obrazy se mi totiž moc líbí a považuji je za vynikající „duchovní modernu“, byť on sám občas pronáší něco o „esoterismu“ a podobně. Pro mě to ale nic nemění na podstatě v tom, že jeho obrazy obdivuji a nacházím v nich vše, co ve výtvarných dílech nacházet chci.

  Reagovat
  • 3.2.2018 (14:09)
   Trvalý odkaz

   Obrazy malíře Zdeňka Hajného se mi líbí taky (ty které jsem viděl), tak tam možná nějaká spřízněnost bude. Přímí příbuzní však nejsme. … (Nebo o tom alespoň nevím.) Ani nejsem příbuzný s mým jmenovcem psychoterapeutem z Prahy. (Ani s ním se neznám osobně.)

   Reagovat
 • 3.2.2018 (16:57)
  Trvalý odkaz

  Svatý Otec František již poslal blahopřání Vladimíru Putinovi i Si ťin-Pchingovi k vítězství v ˇčeských prezidentských volbách!

  Reagovat
  • 3.2.2018 (17:07)
   Trvalý odkaz

   Vatikán požádal čínské biskupy Petera Zhuanga z Shantou i Jospeha Guo Xijina z Mindongu o odchod do důchodu nebo rezignaci. Jejich místa mají zaujmout biskupové z tzv. Vlasteneckého sdružení čínských katolíků, vysvěceni bez souhlasu Sv. stolce. Toto ohnutí se Vatikánu před čínskou vládou se děje ve jménu lepších vztahů mezi komunisty a Apoštolským stolcem.
   http://www.duseahvezdy.cz/2018/01/27/neuveritele-ale-pravdive/

   Reagovat
  • 3.2.2018 (18:18)
   Trvalý odkaz

   Staronový prezident Miloš Zeman vyjádřil nelibost nad svým neúspěchem mezi voliči v zahraničí, kde nedosáhl ani celých 10% hlasů. Volby vyhrál jen na čtyřech místech, z nichž jedním byla česká vojenská základna v afghánském Bagramu, druhým irácké město Erbíl, hlavní město Sýrie Damašek a uzbecký Taškent. Naopak ve Vatikánu, Brasilii a v senegalském Dakaru nezískal ani jediný hlas. „Že mě nevolí obyvatelé Vatikánu, to pro mě není žádné překvapení, řekl nám pan prezident, „a teď už chápu i proč se dakarská rallye jezdí pro jistotu až v Jižní Americe a ne mezi těmi senegalskými křováky.“ Zároveň prezident připravil speciální prezidentský dekret, kterým se ve všech starých anekdotách o Rádiu Jerevan musí od nynějška používat Rádio Taškent. „Někteří nepřejníci můj krok samozřejmě nepochopí, ale – abych parafrázoval nesmrtelný bonmot svého kolegy Mozarta – myslím, že moji Damaščané mi rozumějí.“ (NMg)

   Reagovat
  • 3.2.2018 (19:02)
   Trvalý odkaz

   V Praze se již druhý den konají před velvyslanectvím Velké Británie mohutné demonstrace proti návštěvě britské premiérky Theresy Mayové v Číně, která tam uzavřela dohody v hodnotě v přepočtu cca 270 miliard korun. K bustě W. Churchila, která stojí před budovou velvyslanectví, se nechal přivázat Miroslav Kalousek, zahalený do tibetské vlajky, který tam vyhlásil hladovku. Policie blokuje přístup z Thunovské ulice, což se účastníkům demonstrace nelíbí. Europoslanec Jaroslav Štětina proti jednání policie protestuje a požaduje, aby mohl na britské velvyslanectví předat osobně petici, která protestuje proti sbližování Velké Británie s Čínou a proti její orientaci na východ. Demostranty přišel podpořit Karel Schwarzenberg, Martin Bursík a Michael Kocáb, očekává se i podpora dalších protičínských aktivistů. Tomáš Halík odslouží za demonstrující v kostele Nejsvětějšího Salvátora mši sv. 😀

   Reagovat
    • 3.2.2018 (21:33)
     Trvalý odkaz

     V Brně se sice demonstrace nekonají, ale jako projev podpory pražských stávek bylo v brněnských šalinách zavedeno hlášení jednotlivých zastávek i v angličtině.
     Zatímco stávky jsou časově omezené, hlášení v šalinách časově omezené zatím není. Bude pokračovat, dokud stávkující v Praze nedosáhnou svého. 😀

     Reagovat
   • 3.2.2018 (22:43)
    Trvalý odkaz

    Všude frčí těch 270 miliard . Lidé jsou oním číslem ohromeni. Pro tak velkou ekonomiku jako je Britská to zanedbatelná částka. Pro srovnání: Vývoz z naší malé ČR, vyjádřeno v korunách je za 4 BILIONY ročně.
    Asi zajedu do Prahy přemluvit protestující před onou ambasádou, a průvodem vyrazíme demonstrovat před redakci Tisíckráte, ať se postará o větší vzdělanost několika jedinců mezi svými čtenáři.

    Reagovat
    • 4.2.2018 (8:17)
     Trvalý odkaz

     No, nevím, jestli nebudou potřeba svačiny sebou – myslím, že by to mohl být dlouhý průvod – nevím – možná i na několik dnů… 😀 😀
     Ale právě se postaral Petr Jílek. Demonstrace by už byla zbytečná. 😀

     Ale mohlo by se demonstrovat za to, aby Pán Bůh nadělil lidem větší smysl pro humor. Vzala bych bágl a zajela za vámi do Prahy. 😀

     Reagovat
    • 4.2.2018 (9:15)
     Trvalý odkaz

     Je jedno, jestli těch miliard je 27, 270 či 2700. To je nepodstatné stejně, jako dalších každoročních 59 miliard liber, které to má přinést britské ekonomice. Realisticky si spíš člověk klade tuto otázku: Do Číny jede Merkelová. Uzavře tam obrovské ekonomické dohody. Pochválí Čínu. O lidských právech nic. Ve sdělovacích prostředcích klid po pěšině. Pak do Číny jede Macron. Uzavře tam obrovské ekonomické dohody. Pochválí Čínu. O lidských právech nic. Ve sdělovacích prostředcích klid po pěšině. Pak tam jede Mayová. Uzavře tam obrovské ekonomické dohody. Pochválí Čínu. O lidských právech nic. Ve sdělovacích prostředcích klid po pěšině. Co ten Zeman dělá blbě, když dohazuje kšefty v Číně pro ČR? 🙂

     Reagovat
     • 4.2.2018 (13:01)
      Trvalý odkaz

      Kamenáči Bille, na první pohled to vypadá, že Zeman dělá to, co ostatní – Marcon, Merkelová …, jenže oni dělají každý to své, přirozené … pochválí, uzavřou dohody, mlčí.
      Ale kdyby Miloš dělal to své přirozené, tak by jim musel aspoň pozvracet korunovační klenoty, nebo jejich ekvivalent! A tím by bylo řečeno vše.

      Reagovat
      • 4.2.2018 (16:21)
       Trvalý odkaz

       Co mají korunovační klenoty společného s kritikou Zemana, že nás táhne na východ? 🙂

       Reagovat
       • 4.2.2018 (17:44)
        Trvalý odkaz

        Po skončení vítězné povolební merendy štábu a příznivců staronového prezidenta Miloše Zemana se strhla rvačka mezi jedním z hostů, který vypadal jako člen ochranky, a jedním z hostů, který vypadal jako novinář. Ukázalo se ovšem, že host, který vypadal jako člen ochranky s dobrými základy v boxu, byl oficiálně novinář, zatímco host, který vypadal jako novinář, jím překvapivě byl i ve skutečnosti. Novinář, který ukázal něco ze svých praktických boxerských dovedností, byl na akci oficiálně akreditován jako dopisovatel Pražského zpravodaje, který ho jako bývalého aktivního boxera zaměstnává jako specialistu na direkt marketing. (NMg)

        Reagovat
       • 4.2.2018 (17:52)
        Trvalý odkaz

        O Rusech se traduje, že umějí PÍT. Takže – to ve vší úctě táhne nás na východ. Prostě LEPŠÍ JSOU.

        Reagovat
        • 4.2.2018 (19:30)
         Trvalý odkaz

         Abych pravdu řekl, tak Putina ani Si Ťin-pchinga jsem opilé ještě neviděl. Na rozdíl od Jean-Claude Junckera, který se opijí jako mužik co chvíli. Již v roce 2013 byl obviněn z alkoholismu a nazván „největším ožralou mezi lucemburskými premiéry“. Velice známé je video z roku 2015, když se už ve funkci předsedy Evropské komise účastnil summitu východního partnerství, které se uskutečnilo v litevské Rize. Ožral se tam jako carský důstojník, pochodoval tam jako jednotky SS, líbal tam své kolegy na pleš, fackoval je, tahal jim kravaty apod. Opilý přišel i na summnit v Ženevě, který se konal v roce 2017. Stejně skandálně se choval u papeže Františka ve Vatikáně, kterého se pokoušel líbat, jako Brežněva.
         Takže se zdá, že nás Zeman v tom pití netáhne do východ, ale spíš do Brusele. Ale ona Země je kulatá, že? 😀

         Reagovat
         • 5.2.2018 (17:52)
          Trvalý odkaz

          Hlavně jste nepochopil „pointu“. Příspěvek výše VŮBEC nebyl výtkou, že prezident Zeman pít neumí. Ale naopak oceněním, že pít UMÍ. Stejně i Vámi jmenovaní politici. To, že jste je NEVIDĚL opilé, pouze a jen dokazuje, že pít UMĚJÍ, nikoliv, že neumějí.
          _______________
          Nejen alkoholem, živ je člověk.
          Obraťme list.

          Reagovat
       • 5.2.2018 (14:04)
        Trvalý odkaz

        potvrzení, že nás táhne na východ
        kdyby se jim tam na tom východě poblil na nějaký symbol „východu“, řekl by tím, že je mu z východu blbě

        Reagovat
     • 4.2.2018 (13:18)
      Trvalý odkaz

      V podstatě (v ČR to byla jenom „politika“) bylo největším „faux pas“, že loni z jara nechal čekat na sebe při závěrečném focení nejen prezidenta Ruska, ale i tam hlavního prezidenta Číny. Tohle v Asii vzali VELICE vážně a OBROVSKY to degradovalo nás Čechy. …

      Promiňte prosím, ale OPRAVDU považujete za „normální“, když se Vás v Asii ptají: „Vašemu prezidentu se NECHCE umřít?“

      (Jsem zvědav, jak byste na to odpověděl VY.)

      Reagovat
      • 4.2.2018 (16:23)
       Trvalý odkaz

       Zůstaň zvědav. S tebou nemá cenu diskutovat, ani ti odpovídat.

       Reagovat
       • 4.2.2018 (17:20)
        Trvalý odkaz

        V pohodě.

        Já na to také mohl jen „mlžit“ a krčit rameny (+ samozřejmě jak říká papež František, se za něho i všechny politiky MODLIT).

        Reagovat
       • 4.2.2018 (20:27)
        Trvalý odkaz

        Bille, tykáte-li člověku, který Vám vyká, dáváte najevo svou nevychovanost.

        Reagovat
        • 5.2.2018 (8:14)
         Trvalý odkaz

         Myslím, že tady jsou povolené pouze výtky za příspěvky, které jsou málo vtipné. 😉 Diskuze o vykání, tykání a dokonce i onikání tady proběhla asi před rokem. Já bych to znovu neřešila. Dobrovolně se hlásím k těm nevychovaným. 😀 😀
         A když si vzpomenu třeba na školní období – tak jednoznačně: vtipálci vždycky nepůsobili příliš vychovaně. Takže vlastně – všechno v pořádku. 😀

         Reagovat
         • 5.2.2018 (15:50)
          Trvalý odkaz

          Na názor máte, Lído, právo.
          Většina příspěvků není vtipná (každému není dáno), ale vadí mi hrubost a hulvátství.

          Reagovat
         • 5.2.2018 (18:11)
          Trvalý odkaz

          Co není zakázáno, je povoleno (tj. mnohem více, než tvrdíte Vy, Lído). …

          Stran Billova „tykání“ a) Stáňo děkuji, b) neurazil jsem se a jak jsem psal výše: „v pohodě“. (Mohu si díky tomu představovat „kamenáče“ jako „dědečka na obláčku“ (tak odhadem 80 let). Pro „dědečky“ mám slabost… 🙂 🙂 🙂
          _______________
          Neumím tolik latinsky, hlavní pointu Lída zaspala: Co není pravda „bude prokázáno“. Tj zdaleka nejen vytýkání nepřítomnosti „humoru“. Ale prokazovaní lidské HLOUPOSTI.

          Reagovat
 • 3.2.2018 (22:05)
  Trvalý odkaz

  „To mě nedojímá…“ – toto byla jedna z velmi častých vět jednoho našeho pedagoga, který už v době našich studií byl v kmetském věku. Říkal to, buď když jsme podali výkon skutečně velmi slabý, a nebo když nějak sám nevěděl, jak se k našemu výkonu kriticky postavit a těžko hledal slova. Já jsem na tom nyní velmi podobně, když sleduji to, co se děje. Leccos jsem předpokládal, ovšem leccos má očekávání překonalo (ve špatném). Něco jako „šestý smysl“ mi říká, že to hlavní nastane v okamžiku, až bude jasno kolem Babiše. Zatím protagonisté jen dupou do fekálií a snaží se co nejvíce postříkat své okolí…
  Jinak nevím, jak kde, ale na Jičínsku dnes bylo nádherné jarní dopoledne. 🙂

  Reagovat
  • 3.2.2018 (22:45)
   Trvalý odkaz

   Já se jen obávám předčasných voleb. Jestli má dnes někdo prachy na volební kampaň a za zády některá média, tak je to Babiš. Jestli budou předčasné volby, tak je docela možné, že Bureš získá ne 30, ale 40 procent a že se ČSSD, KDU, STAN a TOP010 do Parlamentu nedostanou. A to bude teprve tóčo! 🙁

   Reagovat
   • 4.2.2018 (4:04)
    Trvalý odkaz

    Tak vstávám na svůj pravidelný nedělní „maratón“ a koukám z okna. Meteorologové kupodivu měli pravdu – fakt něco padá… Pěknou neděli všem!

    Reagovat
    • 4.2.2018 (8:25)
     Trvalý odkaz

     To je jen takové cukrování. Ty masivní přívaly srážek, které tady byly předpověděny od pátku do neděle spadly v Chorvatsku. Ale kdyby byly spadly u nás, tak bys mohl zase do postýlky do teplíčka, protože venku by byl metr sněhu. A víme, jaká bývá kalamita při deseti centimetrech. 😉 😀

     Jinak doporučuji ojedinělý a neopakovatelný zážitek : až si vyřídíš svůj maraton, tak vezmi sáňky a zajeď do Chorvatska na pláž – tam mají 20 čísel. – 😀 No kdy se člověku podaří zasáňkvat si na pláži… 😀

     Reagovat
     • 4.2.2018 (17:53)
      Trvalý odkaz

      Lído, celý svět je dnes zvrácený. (Tím nechci narážet na korunovační klenoty) 😉
      V Chorvatsku sněží a u nás rozkvétají kytky …
      Němci kšeftujou a Židi válčí … 😀

      Reagovat
      • 4.2.2018 (18:48)
       Trvalý odkaz

       … a náš pes se rve s kunou, ale utíká před slepicí… 🙂 Ale na rozdíl od výše uvedeného , tahle zvrácenost je na počůrání!, 😀 😀

       Reagovat
       • 4.2.2018 (19:07)
        Trvalý odkaz

        😀 😀 😀
        … jestli on nemá strach z nařčení, že ty slípky „nevhodně obtěžuje“?

        Reagovat
        • 4.2.2018 (20:05)
         Trvalý odkaz

         Ovšem za nejlepší zvířecí „kino“, jakého jsem byl svědkem – a lituji, že jsem to nemohl natočit ani na mobil, neb jsem ho neměl u sebe – když se kocour mých dětí na jejich chatě setkal s užovkou! Užovka stála vztyčená jak anténa a mrskala jazykem, kocour před ní v bojovém postavení, uši sklopené, vousy naježené a packu napřaženou k pohlavku. Ani jeden se nehnul, absolutní „štronzo“ asi dvě minuty, možná déle. Pak kocour vydal neuvěřitelný skřek, jaký jsem od kočky neslyšel ani při páření, ubalil užovce napřaženou packou pohlavek a utekl. Užovka se odplazila pryč a divadla byl konec. Myslím, že pro oba aktéry to musel být adrenalin. Nevím, zda užovka někdy viděla kočku, ale domácí kocour užovku nejspíš nikdy před tím…

         Reagovat
          • 5.2.2018 (22:25)
           Trvalý odkaz

           Lído, stále mi vrtá hlavou, jak dělá vaše slepice, před kterou utíká i pes. 😉
           „Kokodák, kokodák“, nebo „mee too, mee too“?

          • 6.2.2018 (6:48)
           Trvalý odkaz

           Sousedovic koza dělala celé roky mee mee mee – a nás vůbec nenapadlo, co nám vlastně chce říct. A soused, namísto aby ji odškodnil, tak ji zabil a namlel do klobásů. Chudinku 🙁 🙁 🙁
           A ten starý nestyda chodil a klidně chodí dál každou neděli do kostela.

  • 4.2.2018 (20:06)
   Trvalý odkaz

   Však on nám ho papá – hned jak bude moci, nahradí nějakým spolehlivým eurobiskupem. 🙁

   Reagovat
   • 4.2.2018 (20:53)
    Trvalý odkaz

    Nojo, pak kardinál je zlobivej… Za bolševika zlobil od rýsovacího prkna v plzeňské Škodovce tím, že „mařil státní dozor nad církví“, což mu, pokud vím, vyneslo nepodmíněný pobyt v „lázních“, nyní zase zlobí jinak… Co se pozemských náměstků Kristových týče, jsou citována různá proroctví, z nichž leckterá se docela překvapivě naplňují. Jo….. v které že to římské bazilice mají ty portréty papežů a pro Františka už tam prý není místo…? No nic, asi nám nepřísluší toto řešit a zabývat se tím. Popovídám si s anděly a jedním jistým archandělem, dám si svůj osobní kompletář a asi to dnes zalomím…

    Reagovat
    • 5.2.2018 (17:22)
     Trvalý odkaz

     Není to přesné, NAOPAK. Pro papeže Františka tam místo bylo a je. Ta místa však měla skončit právě papežem Františkem (proto se o něm též hovořilo jako o papeži „z konce světa“).

     Jan Pavel II. to však, pokud vím, už před lety vyřešil tím, že tam nechal doplnit snad 20 dalších „volných míst“.

     Reagovat
      • 5.2.2018 (18:43)
       Trvalý odkaz

       Ráda byste stála modelem. Úplně mi je to jasné. …
       _______________
       Anglikánskou farářku jsem zažil. Úctyhodná dáma. Kdo ví. Až povolí v církvi (v té naší – v jiných už to mají) svěcení žen, může to některá z Vašich dcer zkusit. 🙂

       Reagovat
        • 6.2.2018 (18:12)
         Trvalý odkaz

         Aneb: „Zvýšit důchody a neblábolit!“
         Ve vší úctě Vy, Magdo, to na „papežku“ už nedotáhnete…
         ________________
         Nechcete ZMĚNIT STRANU ???
         ???

         Reagovat
         • 8.2.2018 (5:41)
          Trvalý odkaz

          Na papežku ne, ale Putinovci v taktice rozbíjení všeho už určitě chystají nějaké Pacem in terris, zatím tu mají pár odhodlaných laiků, a tak třeba předsedkyně…

          Reagovat
          • 8.2.2018 (17:22)
           Trvalý odkaz

           Pánové, jste nechutní. 🙁

     • 5.2.2018 (17:38)
      Trvalý odkaz

      Díky za doplňující informaci. Nicméně si myslím, že tím, že se řada dost závažných proroctví v zásadě splnila, neměli bychom ostatní proroctví úplně bagatelizovat, byť si můžeme myslet leccos o konspirativním myšlení, fabulacích, konstrukcích, atd. Jak jste již nejednou napsal – člověk by neměl podléhat strachu. Leč různé formy varování a nabádání k bdělosti (říkejme tomu třeba „znamení“) by asi nebylo moudré úplně přehlížet – týká se to i života každého jednotlivce. Mít oči k vidění a uši k slyšení – mně osobně se to nejednou vyplatilo. Tím chci třeba decentně naznačit i to, že Boží vůli by asi neovlivnilo ani to, kdyby Jan Pavel II. nechal postavit další baziliku se stejným počtem míst pro budoucí papeže dalších tisíciletí…

      Reagovat
      • 5.2.2018 (18:17)
       Trvalý odkaz

       Na 100% souhlasím, že různé formy varování a nabádají k bdělosti. 🙂
       Tak např.: přesně podle receptu (teploty trouby a času pečení) peču buchtu – a ejhle – ne po deklarované půlhodině, ale již po 15 ti minutách – „znamení“ !! – můj nos varuje, že se něco pálí. Nejsem bdělá. 🙁 Mám přece ještě čas. A jak to skončí?…zkuste hádat. 😀
       Závažné proroctví mého nosu se naplnilo. 😉

       Reagovat
       • 5.2.2018 (18:23)
        Trvalý odkaz

        Jo ,jo, také znám z vlastní zkušenosti. 🙁 A proto slova mešní písně: Buďme bdělí, Ježíš praví…jsou nadčasová!!!!

        Reagovat
       • 5.2.2018 (18:27)
        Trvalý odkaz

        Závažné proroctví mého nosu se v mém případě naplnilo, když jsem uvízl v neřešitelné dopravní zácpě na D1 a šíleně jsem potřeboval … do křoví… Říkal jsem si „nebuď měkkej, vydrž!“ Nos varoval stále více, až už nakonec nebylo co řešit… Naštěstí jsem jel sám. Ale poučení jsem si odnesl (v kalhotách i v mysli)… Pokud toto někdo bude považovat za lascívní, tak se omlouvám, ale je to ze života. 🙂

        Reagovat
       • 5.2.2018 (21:20)
        Trvalý odkaz

        Lído, já věřím i na předtuchy. To jsem měl domů donést nákup, ale v předzahrádce u hospody byli chlapi se kterými jsem potřeboval nutně něco prodiskutovat. A já zapomněl, že je sobota a masnu zavřou dřív. Dostal jsem takové tušení, že bude mela, a ona opravdu byla..

        Reagovat
      • 5.2.2018 (18:36)
       Trvalý odkaz

       To je ten pohled „zblízka“ a „zdálky“ (ve smyslu „z nadhledu“). My sami jsme pouze SOUČÁSTÍ (třeba právě i Boha) a těžko to můžeme přesně zhodnotit. Strach není užitečná motivace. A také naše POZNÁNÍ (myšleno naše osobní vlastní) se vyvíjí. SOUČASNÝ náš úsudek není „mírou“ světa a jeho dějin. …
       ______________
       JK řekl: „co rozvážete na zemi bude rozvázáno i v nebi…“ a církev tento text v Bibli nechala. JP2 je církví vyhlášen za svatého a udělal právě to, co udělal. (Ne, co si my myslíme, že udělat mohl.)

       Osobně nemám problém ani s „černým papežem“ jak snad mělo stát v onom proroctví. … Tj. právě z důvodu časové souvislosti pontifikátu papeže Františka s dobou „černé vlajky“ (tj. doby kdy mnoho lidí muselo čelit násilí tzv. „Islámskému státu“.)

       Určitě vše jednou (v Nebi) pochopíme.

       Reagovat
    • 5.2.2018 (18:15)
     Trvalý odkaz

     Náš pan farář kdysi vyprávěl o JPII coby o papeži západu slunce….to, co říkal zapadá do dnešní doby…

     Reagovat
     • 5.2.2018 (18:55)
      Trvalý odkaz

      Slunce je ZDROJEM životodárné energie. Je pěkné a užitečné ať už sledujete jeho východ i jeho západ. …

      Jsme-li (jako váš pan farář) orientováni „na západ“, jsou pěkné Slunce západy. Na východním pobřeží Nového Zealandu byly naopak pěkné Slunce východy. Dokonce jsem několikrát dojel autem až těsně k moři a ráno východ Slunce sledoval v autě ze spacáku. Bylo to ÚŽASNÉ. …

      Reagovat
      • 5.2.2018 (18:59)
       Trvalý odkaz

       Jo, tak to souhlasím. Takto jsem viděl naprosto fascinující východ slunce na Lipně. A ono, když bivakujete v lese a koukáte do korun stromů, ať už při východu nebo západu, tak to také není marné…

       Reagovat
       • 5.2.2018 (19:18)
        Trvalý odkaz

        Zažil jsem na vandrech snad stovky východů slunce. Bývala to krása.
        No a v práci také, neb jme začínali na polích hodně brzo, ale to nebylo to ono, často jsme vítali zprostředkovatele našeho pozemského života dost neslušně, („už ten puchejř leze, to zase bude žízeň“, a podobně).
        Poprvé když jsem bivakoval hodně vysoko v horách, mne překvapilo, že tam vychází slunce, a je přitom celkem tma.

        Reagovat
        • 6.2.2018 (5:07)
         Trvalý odkaz

         Postupné přicházení SVĚTLA do tmy. Díky.
         Až MYSTICKÉ.

         (V Africe na rovníku to naopak bylo/je „ráz na ráz“.)

         Reagovat
      • 5.2.2018 (19:05)
       Trvalý odkaz

       Malému Princi na jeho maličké planetě stačilo posunout židli…

       Reagovat
       • 5.2.2018 (19:12)
        Trvalý odkaz

        Díky za připomenutí! Malý princ je fascinující záležitost, jako ostatně celé dílo Saint-Exupéryho. Je to jedno z děl, které lze číst stále dokola, a pokaždé člověk najde nějakou souvislost, která mu dříve unikla. Zajímavé je, že z české literatury mám podobnou zkušenost s Májem od K. H. Máchy. Je to samozřejmě úplně jiná a nesrovnatelná kategorie, ale Máj můžete přečíst dvacetkrát a třeba se i celé díly naučit zpaměti, a přesto tam pokaždé objevíte něco dalšího. Ale Malý princ – to je perla!!

        Reagovat
       • 5.2.2018 (19:28)
        Trvalý odkaz

        A ještě jedna věc – Malý princ a Malý Princ. Já jsem sice tady psal malé „p“, ale chápu, že správně by mělo být „P“. Mám totiž dvě vydání této knížky a v tom hodně starém (nějaká 60. léta) je tvrdošíjně psáno malé „p“. Ale vzhledem ke kontextu bych to také viděl na to velké „P“…

        Reagovat
        • 5.2.2018 (21:51)
         Trvalý odkaz

         Docela vážně – jestlipak víte, kdo inspiroval Exuperyho – kdo je vlastně ten Malý Princ?Nástupce T. Špidlíka R. Čemus tvrdí, že inspirací bylo naše slavné a ve světě uctívané Pražské Jezulátko.

         Reagovat
         • 6.2.2018 (5:01)
          Trvalý odkaz

          Jezulátko mohlo být inspirací co do „formy“, jak uchopit motiv knihy a myšlenky presentovat formou příběhu pro děti.

          Obsahově (pěkně to uchopila Laterna Magika – byly jsme na tom se ženou v ND asi před 2 lety a alespoň mně se to líbilo) inspirací bylo manželství, které Exupéry žil. Každá z planet je reflexí vlastností jeho ženy – neměl jednoduché manželství, ale měl svoji ženu rád, navzdory všem jejím rozmarům. …

          „Kulisy“ knihy pak tvoří havárie (nucené přistání) v africké poušti, kde coby „poštovní pilot“ téměř přišel o život.

          Reagovat
      • 5.2.2018 (20:15)
       Trvalý odkaz

       Musíte skutečně „odkrákat“ úplně všechno, co kdo napíše?

       Reagovat
       • 6.2.2018 (4:18)
        Trvalý odkaz

        Magdo, musíme samozřejmě pouze (jednou) zemřít, vše ostatní je POUZE možnost. JK řekl o sobě, že je cesta, PRAVDA a život. V tomto smysl žít pravdu a usilovat o ni rozhodně není špatně.
        ___________________
        Lída výše píše o R.Čemusovi. Být „nástupcem“ pana kardinála Špidlíka je opravdu odvážná „meta“. Bylo mi 19 let, když jsem nadšeně „hltal“ stránky knihy „Prameny světla“ pana kardinála. Psal tam o MOSKVĚ, co by jednom ze 3 „duchovních center“ – spolu se Římem a Cařihradem. Mně to tehdy minimálně „zarazilo“ a přemýšlel jsem o tom.

        Když jezuita R.Čemus mluví o „strastotěrpcích“ svým způsobem má Lída pravdu, že (minimálně v tomto) R.Čemus pokračovatelem pana kardinála Špidlíka opravdu je: https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=27140

        Zdravím a pěkný den Vám přeji.

        Reagovat
        • 6.2.2018 (13:47)
         Trvalý odkaz

         Víš, proč má rád Bůh ateisty?
         Protože ho neobtěžují svými problémy!
         🙂

         Reagovat
         • 6.2.2018 (19:27)
          Trvalý odkaz

          Milý DĚDO Bille,
          (trváš-li na tykání) víš proč Andrej Babiš (63) „kope za důchodce“ ??? Přece PROTO, aby si sám důchod užil.

          Asi před 10 lety v Číně ulovili ŽELVU starou 500-600 let. Byla značně AGRESIVNÍ a dokonce pokousala rybáře, kterým se do sítě chytila. Co z toho plyne? Čím starší tvor, tím více agresivní. …
          _______________
          „Zvýšit důchody a neblábolit!“
          A pak že „důchodci“ nejsou agresivní.
          🙂 🙂 🙂

          Reagovat
          • 6.2.2018 (19:52)
           Trvalý odkaz

           Hajnej, je vidět, že ti ještě teče mlíko po bradě, když nevíš, kdo to byl Kamenáč Bill
           😀 😀 😀
           Krásné grotesky na motivy knihy australského spisovatele Dala Stivense podle vlastního scénáře režisér Václav Bedřich a jsou zhruba stejně staré, jako já 🙂
           https://www.youtube.com/watch?v=5D8irRHYBAM

          • 6.2.2018 (20:29)
           Trvalý odkaz

           Kamenáči Bille, tak to mi spadl kámen ze srdce. 😀
           Už jsem tě málem zařazoval mezi staré francouzské šlechtice jako je de Funés, nebo de Gaulle … 😉

          • 7.2.2018 (3:26)
           Trvalý odkaz

           Neurážejte. Bez emocí konstatuji, že jsem ještě starší, než „groteska o Billovi“.

           Což znovu jen POTVRZUJE, že SLUŠNOST a jakým kdo je, není o věku, ale o tom, jakou má DUŠI. …

          • 7.2.2018 (8:15)
           Trvalý odkaz

           Hajnej, to se divím, že jsi při svém věku nevěděl a nevíš, kdo to byl Kamenáč Bill. Jen pro úplnou informaci, ta groteska není jen jedna, ale jedná se o „trilogii“, která vznikala v letech 1964-1972 ve studiu Bratři v triku (Kamenáč Bill a drzí zajíci, Kamenáč Bill a ohromní moskyti a Kamenáč Bill a jeho přepevné laso). Tyhlety animované perličky byly v mém mládí vkládány mezi týdeník a hlavní film. Kolikrát to bylo v kině úplně to nejlepší! My, co jsme se narodili v polovině 60. let, si leccos pamatujeme 🙂

          • 7.2.2018 (18:04)
           Trvalý odkaz

           Mně na ty grotesce nebere nic ani dnes, natož tehdy. Je možné, že to běželo, ale Křemílka s Vochomůrkou jsem měl asi raději. 🙂

     • 5.2.2018 (21:13)
      Trvalý odkaz

      Magdo, vzpomínám si, jak v době Druhého Vatikánského koncilu kolovaly strojem naťukané samizdaty . Taky se v nich psalo, že toto je „poslední papež“ a nebo, „že ďábel se dostal na nejvyšší místo v církvi“.

      Reagovat
      • 6.2.2018 (6:40)
       Trvalý odkaz

       Tak na to já si teda nevzpomínám ani náhodou………páč jsem ještě nebyla na světě. 😀

       Reagovat
       • 10.2.2018 (6:25)
        Trvalý odkaz

        Než „taktika“ věci hrotit a vyhrotit je užitečnější spíše TRPĚLIVOST a poctivá snaha snažit se s druhými lidmi DOMLUVIT. Pán Bůh má lidi rád a de facto se i On snaží o to samé.

        Reagovat
      • 6.2.2018 (20:02)
       Trvalý odkaz

       Kardinál Špidlík v knížce Prameny světla napsal, že když ďábel už nemá „co provést“ a jak jinak ublížit, tím posledním, co mu zbývá je se dotyčnému vysmívat. Proto i tolik pomluv. … Když čtu, jak „naše“ Magda nemůže snést „papá“ (papeže) Františka – vážně přemýšlím o moudrosti přísloví Čechů: „Kam čert nemůže, tam nastrčí ŽENU.“

       Reagovat
       • 7.2.2018 (18:28)
        Trvalý odkaz

        Typický „argument“ když dojdou argumenty. Už zbývá jen ten typicky šovinistický: Proč nejde ženské operovat mozek? – haha haha há??? Protože žádnej nemá -haha haha há.“

        Reagovat
        • 7.2.2018 (19:25)
         Trvalý odkaz

         Magdo, ale to jste řekla Vy. Žena mozek MÁ, jen ženský mozek funguje „jinak“… Když vyčítáte papeži Františkovi, že je hloupý je otázkou, zda si zase nemyslíte Vy, že bez mozku a hloupí jsou chlapi. (Už třeba jen jak „s nadhledem“ jste se vyjadřovala o vašem manželovi.)
         ___________
         Nechme nerozumných hádek, nechme sporů. (Pro nějakou příští diskusi téma funkce mužského a ženského mozku může být užitečný námět. Rád asi přečtu, co k tomu napíšete Vy.)

         Reagovat
          • 9.2.2018 (3:59)
           Trvalý odkaz

           Magdo – mozek – s tím Vám může pomoci i někdo druhý (poradit, doplnit znalost a informace). Zvláště u ženy je větší neštěstí nemít „SRDCE“.

           Zkuste se nad tím prosím zamyslet.

           Díky.

  • 4.2.2018 (20:57)
   Trvalý odkaz

   Z mého úhlu pohledu výborné. Ale třeba bude mít někdo jiný názor.

   Reagovat
  • 5.2.2018 (19:24)
   Trvalý odkaz

   Mně osobně není jasné, v čem a PROČ vidí pan kardinál význam a POZITIVNÍ přínos mnohoženství. … Minimálně mne to zaráží proto, že ti, kdo s tím OSOBNÍ zkušenost mají (sami muslimové) to nehodnotí až tak nekriticky.
   _____________
   Jinak v pohodě. Lidé a jejich DUŠE – jsou více než „množina myšlenek“.

   Reagovat
    • 5.2.2018 (21:55)
     Trvalý odkaz

     Magdo – z této diskuze vyjdeš zocelena pro nečekané nástrahy reálného života. A klidně i s mokrým hadrem. 😀 😀

     Reagovat
     • 6.2.2018 (7:38)
      Trvalý odkaz

      „Haló, to je blázinec?“
      „Ano, co si přejete?“
      „Můžete mi říct, jestli je na pokoji číslo 11 nějaký pacient?“
      „Ne, nikdo tam není.“
      „Tak děkuji, to se mi asi opravdu podařilo utéct!“
      😉

      Reagovat
      • 6.2.2018 (8:04)
       Trvalý odkaz

       Patřím ke generaci, která si musela odkroutit základní vojenskou službu. Vycházeje ze rčení, že „modrá knížka“ je povinnou položkou v knihovně každého intelektuála jsem i já přemýšlel, jak se tomu vyhnout. Nastudoval jsem si symptomy neurastenického syndromu a řekl si, že to risknu. Dotáhl jsem to až na několikadenní pozorování na specializovaném pracovišti, načež mi bylo velmi vážně pohrozeno paragrafem „pokus o vyhýbání se základní vojenské službě“, takže jsem to vzdal. Všechno se totiž provalilo tím, že jsem se tam strašně nudil, takže jsem si alespoň črtal hudební nápady na různé kusy dostupného papíru. Službu konající lékař to zjistil a do záznamů o průběhu pozorování napsal „Pacient předstírá, že je hudební skladatel.“ To mě totálně dostalo a já se při vizitě zbořil smíchy… Divadlo skončilo…

       Reagovat
       • 6.2.2018 (9:32)
        Trvalý odkaz

        Nejhorší je blázen, který rozhodí i Magdu 🙂

        ale k tomu simulování jeden takovej: 😉
        Sestra: „Pane doktore. Ten simulant z dvojky právě zemřel.“
        Doktor: „No tak to už ale vážně přehnal.“

        Reagovat
         • 6.2.2018 (12:29)
          Trvalý odkaz

          😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

          Reagovat
        • 7.2.2018 (3:36)
         Trvalý odkaz

         Milý kamaráde „Bille“,

         a) Magda je „nerozhoditelná“. (A ani nebylo a není smyslem ji „rozhodit“.)

         b) Neurážej. Tím spíše, že jak jsi výše uvedl jsem, zřejmě ještě starší, než Ty.

         Díky.

         Reagovat
         • 7.2.2018 (18:46)
          Trvalý odkaz

          Za svůj život jsem poznala hodně lidí, získala mnoho zkušeností. Poto vím, že existují lidé, u jejich řečí (či komentářů) má smysl se tak maximálně útrpně pousmát. Takže ano, zde v konkrétním případě jsem „nerozhoditelná“.

          Reagovat
          • 7.2.2018 (19:41)
           Trvalý odkaz

           Nekažte si to. … Na vyznávání lásky musí být DVA. Já však VŮBEC nemám potřebu Vás „rozhazovat“. Važte si prosím toho, že Vás má doma váš technik a PROSÍM řešme každý vztah svůj. (Já ten vztah můj, Vy vztah váš.) Děkuji. MH.

          • 10.2.2018 (6:06)
           Trvalý odkaz

           Ironie není řešení. Nakonec je sice zřejmě Bill o několik málo let starší než já (já v době „spojenecké okupace“ ještě na světě nebyl), z toho však NIJAK neplyne, že by se lidé k sobě neměli a nemohli chovat SLUŠNĚ.

           Tím spíše že od padesátky (věku) bychom si měli začít připouštět, že i my jednou zemřeme a v Nebi nebudeme sami.

       • 6.2.2018 (10:08)
        Trvalý odkaz

        Tak to mne pobavilo!!
        I já dělal podobný pokus. Ale zastrašili mne, tím, že mi odeberou řidičák, a já na něj byl tehdy děsně pyšný.
        No a když to zhodnotím s odstupem desítek let, tak vím, že bylo dobře, že jsem tam nakonec ty dva roky byl. Pochopil jsem tam podstatu tehdejšího režimu, poznal na vlastní kůži Rusko, tedy zemi „Kde zítra znamená včera“ a spousta věcí mi došla až tam u nich.

        Reagovat
        • 6.2.2018 (12:33)
         Trvalý odkaz

         Ano, s odstupem času také hodnotím mnoho věcí jinak. I já jsem prodělal 730 dní v zeleném, protože kromě tohoto jsem se ještě nechal vyloučit z vojenské katedry. Asi jsem patřil k „profesionálním“ rebelům a provokatérům a svůj vřelý vztah k režimu a souvisejícím věcem jsem dával dost nepokrytě najevo, což nebylo moudré. Při přezkoušení z pořadové přípravy jsem dostal rozkaz „pozdrav nadřízeného za pochodu“. No a já – blbec – vypochodoval proti plukovníkovi, smekl čepici a pozdravil „dobrý den“. A bylo vymalováno… Ale fakt je, že člověk si leccos urovnal a uvědomil. Dva roky je asi moc, ale několik měsíců výcviku by našim mlaďochům právě z těchto důvodů jistě neškodilo. Jenže ombudsmani a ochránci „lidských práv“ a podobně by to hned napadali jako „omezování nezadatelné svobody jednotlivce“ a podobně, takže vlastně není už o čem přemýšlet, natož mluvit.

         Reagovat
         • 6.2.2018 (20:47)
          Trvalý odkaz

          Radku, i já bych dnešním mlaďochům (včetně mých synů) přál nějaký ten měsíc, když ne na vojně, tak aspoň u policie, nebo u záchranky …
          Ale k realizaci této myšlenky slouží sám „život“. Někdy pozdě, ale přece … 🙁

          Reagovat
          • 6.2.2018 (20:54)
           Trvalý odkaz

           No, ona i ta „civilka“ v nemocnici byla prý docela „hustá“. Co nechtěly dělat sestry a sanitáři, to hodili „civilkářům“. Takže – práce s výkaly na denním pořádku, stejně tak s kontejnery s „biologickým odpadem“ z patologie, přebalování a umývání metrákových nehybných pacientů… Myslím, že to mohla být docela tvrdá škola života a setkání s jeho rozměry, o nichž se obvykle moc nemluví. Šůrování politickovýchovné světnice (PVS) na vojně zubním kartáčkem možná bylo příjemnější.

          • 8.2.2018 (6:18)
           Trvalý odkaz

           Jo když se staří chlapi dáme do povídání o vojně, tak mám takový dojem, že jsme tam byli ne dva, ale dvacet let. Tolik je zážitků. Mám ve svém okolí několik dnešních profiků. Je zajímavé, když se jeden ženil, vzal i svého kámoše – polního kuráta aby je oddal. Kurát se stal hvězdou večera, hlášky z jeho kázání se citovaly mezi účastníky ještě dlouho po té.
           Vojáci si jejich přítomnost vyžadují.
           Bylo mi při té příležitosti vysvětleno proč s nimi do války jde málo protestanských duchovních. Oni je totiž odmítají manželky pustit.

          • 8.2.2018 (6:55)
           Trvalý odkaz

           I podle mne by byl vojenský výcvik pro mladé dobrý. Jenže ony navrhované tři měsíce, což posazují někteří politici-nevojáci je málo. Voják musí být připraven fyzicky i psychicky. Zbraně jsou složité a vedení boje také. Výstroj a výzbroj drahá. Takový nedouk by byl zabit okamžitě. A protivník by měl kořist.
           Hodili by se snad do záloh pro případ práce v zázemí.

           Já jsem sloužil u raket. Složitý systém, kde každý má svůj úkol který musí zvládnout. Ale musí se naučit práci i druhých, aby mohl kohokoliv zastoupit padlé.
           Jenže kdyby nás nepřítel útokem na radar vyřadil,tak abychom nečuměli s rukama v kapsách, naučili nás obsluhovat děla, opět týmová práce a zastupitelnost za padlé. K tomu pěchotní výcvik, zdravověda, kurzy přežití, atd.
           Po pár letech se celý systém raket od základu přebudoval, a mne kdyby k tomu postavili, tak bych tam byl k ničemu. Proto nechme vojnu profíkům.

  • 6.2.2018 (4:44)
   Trvalý odkaz

   Asi jsem měl jako RR také napsat, že z mého pohledu dobré (výborné). Minimálně pakliže (jak uvozuje KB) je hlavním motivem postřeh, že důležitým je DUŠE člověka, nikoliv pouhé „myšlenky“, ideje.

   (Nepochopil jsem text pana kardinála hned.)
   ____________

   Nepřímo DD též vysvětluje PROČ (nešlo pouze o „ideje“) skutečnosti jako „Číhošťský zázrak“ až do NEPŘÍČETNOSTI komunisty „vytáčely“ a štvaly.

   Volně k tomu: https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=27140

   Reagovat
   • 6.2.2018 (21:30)
    Trvalý odkaz

    Nic si z toho nedělej – my někteří taky některé texty nechápeme – ani hned, ani potom. 😀

    Reagovat
    • 7.2.2018 (3:03)
     Trvalý odkaz

     Lído, naděje umírá poslední. V Nebi (a tím se právě můžeme utěšovat) to nakonec pochopí KAŽDÝ.
     ________________
     „Ačkoli v anglicky mluvících zemích je člověk obvykle chápán jako „tělo, mysl a duch“, všechna velká náboženství jako křesťanství, islám a buddhismus z Tibetu (viz např. „Tibetská kniha mrtvých“) nás učí, že DUŠE člověka existuje i po smrti jeho fyzického těla.“ …

     Reagovat
 • 4.2.2018 (20:05)
  Trvalý odkaz

  Zdeněk Papoušek se svým poskokem Černínem se nemůžou smířit s výsledkem demokratické volby?

  Reagovat
 • 7.2.2018 (4:02)
  Trvalý odkaz

  „Seděl jsem tam brečel.“

  Přišel včera v práci kolega, kterému „VYČÓROVALI“ hrob. Pochopil jsem, že tam manželce dal kytičky a když tam přišel, všechno bylo PRYČ.

  Vůbec se NEDIVÍM, že tohle považuje za HYENISMUS a ani tomu, že se prý říká, že kdo okrade dušičku, SÁM do roka skončí „pod hlínou“.

  Tohle se FAKT může stát pouze v Čechách.
  __________________
  Čistě technicky: Tuhle „čórku“ bych zrovna na Rómy nesváděl.

  Reagovat
  • 7.2.2018 (5:36)
   Trvalý odkaz

   Přesně tohle byl důvod, proč jsem se jednoho dne příšerně naštval a rozhodl se jednat. Měl jsem své prarodiče z obou stran a ještě další příbuzné pochované ve Strašnicích a na Olšanech. Pořád jsem řešil buď ulámané svícínky, oloupaná písmena atd. Vrcholem bylo, když jsem jednoho dne našel přeraženou náhrobní desku. Zároveň jsem zjistil, žena hřbitůvku v rodné obci mého dědy na Jičínsku je ještě dost volných hrobových míst. Tak jsem zařídil, aby veškeré ostatky byly převezeny sem. Něco to stálo, ale nelituji toho, od té doby je pokoj a naši to tam mají mnohem hezčí a klidnější. (Samozřejmě, že vím, že jejich duše jsou jinde, ale i ty hmotné ostatky si zaslouží úctu, to je snad každému jasné).

   Reagovat
   • 10.2.2018 (6:34)
    Trvalý odkaz

    Právě proto, že si i „hmotné ostatky“ lidí zaslouží úctu, je KRAJNÍ MEZÍ kosti lidí „vykopávat“. Snad pouze v případech, kdy nebyly důstojně pohřbeni, ale ve všech dalších mají mít zemřelí svůj klid. …

    Reagovat
 • 7.2.2018 (11:41)
  Trvalý odkaz

  Vatikánský biskup Marcelo Sánchez Sorondo označil Čínu v pozitivním slova smyslu za „neobyčejný komunistický stát“. 😀
  „V Číně neexistují chudinské čtvrti, mladí lidé tam nemají problém s drogami. Místo všech těchto nešvarů v této zemi dominuje pozitivní národní svědomí. Čína je momentálně nejlepším vykonavatelem katolické sociální doktríny,“ uvedl Sorondo, který je rektorem Papežské akademie sociálních věd, v rozhovoru pro španělské vydání listu Vatikan Insider. Za pozornost rozhodně stojí i jeho další komentáře k Číně. 😀
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zastanci-USA-se-podelaji-V-Cine-nejsou-chudinske-ctvrti-mladi-tam-nemaji-problem-s-drogami-zaznelo-z-Vatikanu-523392

  Reagovat
  • 7.2.2018 (14:34)
   Trvalý odkaz

   Kdyby Marcelo poznal Česko za totáče, pochválil by jistě i Husáka. 😉

   Reagovat
   • 7.2.2018 (18:34)
    Trvalý odkaz

    Tak to zajisté! A z Plojhara by zajisté sňal exkomunikaci….. možná by ho jmenoval pro jeho „sociální cítění“ kardinálem….. 🙁

    Reagovat
    • 7.2.2018 (21:14)
     Trvalý odkaz

     … a Tomáška by exkomunikoval, už jenom za to jeho bezvěrecké jméno.
     Zdrobnělina to už nezachrání 😀 …

     Reagovat
   • 7.2.2018 (18:36)
    Trvalý odkaz

    Vzhledem k tomu, že jsem v Číně OPRAVDU nebyl a vše, co o ní vím, tak je to pouze z médií (možných i nemožných) a z knížek, takže necítím kompetence se k tomu jakkoliv vyjadřovat. Husákovské Československo jsem ale zažil a nemyslím si, že by právě Husák byl ze všech soudruhů tím nejhorším – taky prošel kriminálem a zažil pocity člověka, kterému u soudu předčítají rozsudek smrti (že nebyl nakonec vykonán, je jiná věc). Tím samozřejmě neomlouvám jeho další politické aktivity, nicméně si myslím, že pokud by se prezidentem tehdy stal Biľak nebo Indra (se svým ideálem „dělnické vlády“), bylo by jistě ještě mnohem „veseleji“ (samozřejmě v horším slova smyslu). Nakonec se zdá, že v té Moskvě měli v celkovém výsledku víc rozumu než v tehdy Praze (odtajnění příslušných spisů možná přinese nejedno překvapení v tomto směru), když nedopustili nastolení Indrovy „dělnické vlády“. Skutečně nelze nahlížet na věci jen černobíle. Taktéž se nehodlám vyjadřovat ke slovům zmíněného biskupa, protože ho neznám. Mohu si pouze na onen odkaz kliknout, přečíst si to a udělat si úsudek (což také udělám). Diskutovat o mém úsudku však považuji za zbytečné.

    Reagovat
    • 7.2.2018 (18:57)
     Trvalý odkaz

     Slyšela jsem osobní svědectví kněze, který s „Husákem seděl“. I jako pouhý spoluvězeň se choval ke kněžím velmi hnusně. Za to, jak to v Moskvě nakonec dopadlo můžeme děkovat L. Svobodovi, který svojí diplomacií nás vlastně zachránil před krveprolitím. Dále pak se i přes Husákův odpor stal prezidentem, což mu Husák nemohl odpustit. Jako poslední bonus mu věnoval zákaz publikace sepsaných pamětí. Ani ke svým manželkám se nechoval hezky. Obě byly vzdělané, ale on se k nim choval šovinisticky. Že pil jak mužik to se taky vědělo. Dneska bohužel se zase historie jaksi retušuje a vycházejí o Husákovi pochvalné publikace. 🙁

     Reagovat
     • 7.2.2018 (19:22)
      Trvalý odkaz

      Budiž… Asi mám nešťastnou povahu v tom, že i na gaunerech mám snahu hledat dobré stránky. Svědectví jsou samozřejmě svědectví, kněžím není důvod nevěřit. Pokud se jako odsouzenec k smrti choval hnusně, je to pro mě dost nepochopitelné, ale samozřejmě to možné je. Indru a Biľaka bych však považoval za horší ve smyslu jejich IQ, o němž si už tehdy nedělal nikdo iluze. V souvislosti s havárií vrtulníku, při němž zahynula manželka GH, se mi vybavuje kolosální průšvih nejmenovaného hudebního redaktora tehdejšího Československého rozhlasu. Když k události došlo, bylo nařízeno okamžitě přerušit vysílání, sdělit národu, co se stalo a pak hrát samé závažné lidové písně, protože paní Husáková lidové písně měla ráda. Onen redaktor šílel, protože musel z fonotéky vyhrabat co největší množství písní a neměl čas přebírat, takže to tam „házel“ jen podle jmenovek. Vše šlo jak po másle, až se najednou v éteru ozvalo „Letěla husička, letěla z vysoka…“ Co se dělo dál, znám pouze ze svědectví, ale stálo to za to…

      Reagovat
      • 7.2.2018 (20:40)
       Trvalý odkaz

       Kdybych neznala osobní svědectví, a nečetla historické dokumenty, také bych nevěděla…. Akorát drobnost – nebyl odsouzen k trestu smrti, nýbrž nadoživotí. Pravdou je, že byl velmi inteligentní – to ovšem nevylučuje, že to byla svińa. Normalizace byla jeho práce.

       Reagovat
      • 7.2.2018 (21:25)
       Trvalý odkaz

       … tak už se kvůli tomu Husákovi nepřete! Sorry, já jsem jeho jméno jen tak plácl z mladické nerozvážnosti. Mohl jsem klidně uvést Štrougala, nebo Březněva … 🙂

       Reagovat
       • 8.2.2018 (6:32)
        Trvalý odkaz

        Ale já to nevidím tak, že bychom se přeli. Prostě jsme si jen napsali historické skutečnosti, které známe. 🙂

        Reagovat
    • 7.2.2018 (19:30)
     Trvalý odkaz

     Abych pravdu řekl, mě článek o tom, že poradce papeže Františka, kancléř Papežské akademie věd a kancléř Papežské akademie společenských věd Marcel Sánchez Soronda má kladný vztah k Číně, nepřekvapuje. Psalo se už o něm dříve v souvislosti s poskytováním darů Vatikánu od multimiliardáře a neomarxisty George Sorose. O tom, že se současná papežská kurie sbližuje s čínským režimem, je následující článek:
     http://www.duseahvezdy.cz/2018/02/06/vatikan-ustupuje-cinskym-komunistum/
     S tou Čínou je to zapeklité. Na jedné straně se proti ní bojuje i v rámci obchodních vztahů, na straně druhé jiné obchodní vztahy nikomu nevadí. Na jedné straně se poukazuje na katastrofický stav lidských práv, na straně druhé kritice lidských práv titíž ustupují. Zkrátka takový ten dvojí metr.
     Země je kulatá a nikdo si nemůže být jistý, z které strany přiletí nějaký zmutovaný exkrement. Kromě východu a západu existuje i jih a sever. 🙂

     Reagovat
  • 7.2.2018 (20:14)
   Trvalý odkaz

   Pakliže se Číně něco daří, je to DOBŘE. Jak je to ve skutečnosti je otázka, ale byli by sami proti sobě, pokud by šíření drog v Číně podporovali. Kdysi jako „perličku“ dával k dobru plk. Komorous, že se v Severních Čechách za 2.sv. války vyráběli drogy pro piloty japonských kamikadze… Nemělo to ovšem kýžený efekt, neb coby piloti byli Japonci spíše „kopyta“. A ani pro Čechy to přínosem nebylo. Recept z archivu chemičky prý totiž někdo ukradl a začal se podle toho pak vařit český pervitin. Z chyb je tedy lépe se poučit, než je opakovat.

   Reagovat
     • 8.2.2018 (6:14)
      Trvalý odkaz

      O semtexu nic nevím.
      To jako že bychom díky němu „prohráli válku“?
      _________________
      Použili ho teroristé z Libye. Libye dopadla jak dopadla a za migranty v Evropě tak může semtex z Pardubic? (Nevím. Odvážná spekulace.)

      Pravdou je pouze, že v Pardubicích „se“ kradou i květiny z hrobů (viz výše)…

      Reagovat
      • 8.2.2018 (6:27)
       Trvalý odkaz

       Ad semtex – samozřejmě si dělám legraci. Souvislost je spíš ta, že je to taky produktem českých hlaviček a ručiček a jako takový může být taky zneužit k různým kulišárnám, nejen k odstřelu nepotřebných budov, což se na Vámi uvedeném příkladu potvrdilo…

       Ad Pardubice – sice tam žije syn s rodinou, ale jelikož předky máme pochované jinde, tak já ani nevím, kde tam hřbitovy jsou. Proč jsem se rozhodl ostatky zesnulých rodinných příslušníků přemístit na zastrčený venkovský hřbitůvek, když do Strašnic a na Olšany jsem to měl blíže, už jsem napsal. Samozřejmě je to svinstvo – podobně jako když invalidovi ukradne někdo pro něho speciálně upravené auto a podobně.

       Zase bychom mohli stále bez konce a výsledku nadávat na lidskou zkaženost. Nemá to smysl, tyhle stránky mají být o něčem jiném.

       Reagovat
       • 11.2.2018 (7:29)
        Trvalý odkaz

        Pochopil jsem, že se jednalo o krádež květin, pravděpodobně za účelem tyto zpeněžit. I jiný náš kolega, kterému nedávno zemřela maminka, nám totiž řekl, že před hřbitovem si není problém koupit „svoji vlastní kytku“. Také jim prý květiny tam z hrobu zmizely. … Bohužel (zde nesouhlasím s tím, co napsal výše Bill o ateistech) je zřejmě součástí „českého ateismu“ vydělávat na druhých lidech pokud možno i na mrtvých. …

        Přenášení ostatků mrtvých „jinam“ řešením není.

        Reagovat
      • 8.2.2018 (8:39)
       Trvalý odkaz

       Sorry jako, přece všeci kradnú. To je dnes noumáuní, Úďo …

       Reagovat
 • 8.2.2018 (19:53)
  Trvalý odkaz

  Přijde mi poslední dobou ten humor takový ukoptěný a násilný.
  Už to nebývá tak ben trovato.
  Možná to je tím, že v církevním prostředí se Felix orientuje lépe, než v politice.
  Nevím.
  Ale doufám, že se bude opět blýskat na lepší časy.

  Reagovat
  • 8.2.2018 (20:18)
   Trvalý odkaz

   Docela souhlasím. Témata jsou zbytečně politická a názorová různost je i mezi věřícími. Jako Petr Jílek napsal, ať vojnu necháme profíkům, tak bych to samé viděl u politiky – naneštěstí snad jen s tím rozdílem, že k tomu, aby politiku začali dělat opět slušní a odpovědní lidé, musela by přestat být výnosným kšeftem a musela by se stát službou. Jenže to je zjevně utopie, pokud budou morálku politiků diktovat peníze a vlastní prospěch – to vše ovládané navíc otěžemi bezbřehé blbosti.

   Reagovat
   • 9.2.2018 (7:10)
    Trvalý odkaz

    Problém nejsou ani tak témata, jako spíš to, že někteří diskutující trpí samomluvou ;-(

    Reagovat
    • 9.2.2018 (9:01)
     Trvalý odkaz

     No, toto poslední téma evokuje tolik možností, ba téměř provokativních pobídek k rozvíření velmi ostré povolební politické debaty, že se k tomu raději ani nebudu vyjadřovat. Spíš oceňuji fakt, že ti, od nichž bych vyhraněné reakce čekal, se celkem drží na uzdě. Jako výzva k „zakopávání příkopů“ tento článek, v němž téměř každou třetí větu lze uchopit a interpretovat metaforicky, rozhodně nevyznívá (ale třeba je to jen můj dojem).

     Reagovat
     • 9.2.2018 (22:07)
      Trvalý odkaz

      Loupežník Rumcajs našel jednou nad svou ševcovnou nápis:
      „Pro urážku starostenské nohy nadosmrti zavřeno.“
      Rejšek, vyšlo to už jednou se smazáním článku, co to zkusit s celým Tisíckráte?
      Zeman dovede být vděčný k oddaným culíkatým umělcům (F. R. Čech, D. Hůlka) 😀

      Reagovat
      • 10.2.2018 (7:08)
       Trvalý odkaz

       Nemám s tím problém 😀 I od Rumcajse se můžeme poučit. 😀

       Reagovat
       • 11.2.2018 (7:37)
        Trvalý odkaz

        Na pohádkách učíme děti i sebe KLADNÝM vlastnostem. …

        V příbězích o loupežníku Rumcajsovi jimi jsou: vzor rodiny (Manka, Rumcajs, Cipísek), touha po pravdě a SPRAVEDLNOSTI + láska k přírodě (např. ochrana lesa Řáholce a jeho obyvatel).

        Reagovat
  • 9.2.2018 (3:48)
   Trvalý odkaz

   Je podstatný rozdíl mezi „humorem“ (za každou cenu) a mezi pojmem RADOST. Čím to asi bude, že HUMOR Ježíše Krista „ukoptěným“ a násilným nebyl ???
   ___________________
   Vítr a vlny „loď zmáhaly“.
   A tu si JEŽÍŠ jen tak v KLIDU a v POHODĚ kráčí „po vodě“… 🙂 🙂 🙂

   „Letí klidně v turbulenci.“ – Není divu, že nad tím i zkušení instruktoři ŽASLI.

   Reagovat
 • 9.2.2018 (10:14)
  Trvalý odkaz

  Včera přinesla renomovaná agentura CVVM nejnovější průzkum spokojenosti s politickou situací. Podle něho důvěřuje krajským zastupitelům 45 procent, hejtmanům 42 procent a vládě 32 procent lidí. Prezidentovi důvěřuje 55% občanů, nejčastěji mu důvěřují lidé nad 60 let věku, dělníci, lidé se středním vzděláním i vyučení bez maturity. Podporu má častěji u obyvatel Moravy, u katolíků a voličů ČSSD, ANO, KSČM či SPD.
  Závěr výzkumu, že má Zeman důvěru u katolíků, vzbudil u mnohých církevních činovníků, kteří otevřeně podporovali Drahoše, velké zděšení. Např. farář F.K z olomoucké arcidiecéze na svůj facebookový profil napsal: „Já těm svým ovečkám měsíc před volbami hustím, že mají volit Drahoše, ale oni si volí Zemana a ještě se mi smějí do ksichtu.“ Podobně reagoval farář P.V z brněnské diecéze, který uvádí: „Nechal jsem natisknout plakáty, na nichž je Drahoš vyobrazen jako Anděl Páně a Zeman jako Belzebub, ale lidi si z toho stejně nic nedělají a ani se z toho nevyzpovídají! Jestli to tak půjde dále, lidi si budou volit, koho sami uznají za vhodného.“ Farář A.K. z plzeňské diecéze na svůj facebook napsal: „Říkal jsem jim v kostele, ať volí Drahoše, jinak jim nedám rozhřešení, ale oni začali chodit do sousední farnosti, kde můj kněžský kolega volil Zemana. Teď mám kasičku poloprázdnou, ale v sousední farnosti budou opravovat faru.“ Tento příspěvek má již několik stovek sdílení. Kněz J.J. z litoměřické uvedl: „ČBK chce, aby se zakopaly příkopy a lidi se sjednotili, ale jak to mám dělat, když pořád důvěřují tomu zatracenýmu Zemanovi?“
  Zdá se, že politicky angažovaní faráři mají před sebou ještě velký kus práce. Zvláště, když se mezi nimi objevují spolubratři, kteří volili jinak, než se očekávalo. Budoucnost ukáže, jak si s tím ČBK poradí 🙂

  Reagovat
  • 9.2.2018 (11:00)
   Trvalý odkaz

   V „objektivních“ mainstreamových médiích jsem už zachytil, že bude třeba v některých státech vyměnit obyvatele a voliče (nejspíš bez ohledu na procentuální zastoupení k celkovému počtu obyvatel) 🙂 , aby nehatili záměry samozvaných sebevyvolených „elit“… 😀

   Reagovat
    • 9.2.2018 (12:16)
     Trvalý odkaz

     Řečeno jaksi „mezi řádky“ ústy jednoho jako že „politologa“ s takovým zvláštním nečeským příjmením – něco jako v tom smyslu, že se čeká na blažený stav, kdy „konzervativní“ voliči starší generace a voliči z venkova vymřou. Bravo! Takto se zasypávají příkopy! 🙁

     Reagovat
     • 9.2.2018 (16:13)
      Trvalý odkaz

      S tím zakopáváním je to různé. Tento týden jsem měl debatu se svým profesním partnerem, dá se říct, že po létech spolupráce jsme přátelé. U nich ve farnosti se při farním spolču bavilo „tvrdé jádro“ s panem farářem na téma volby. Můj přítel v tom všeobecném šumu v místnosti zbystřil a slyšel od nich výrazy, jako např. „český národ patří vyhubit“, „ti lidi co volili Zemana jsou blbci“ apod. Zkrátka přesně to, o čem Písmo Svaté rozhodně nemluví. Jak má pak obyčejný katolík brát např. slova Písma o tom, že máme milovat své nepřátele, vážně, když se podle nich neřídí ani kněz?
      Jinak u nás ve farnosti to vidím podobně, volební kampaň stále pokračuje. 🙁 O zakopávání příkopů ani slechu, ani dechu 🙁

      Reagovat
      • 9.2.2018 (18:22)
       Trvalý odkaz

       Jó, kdyby u nás zase fungovalo sdružení katolických duchovních Pacem in terris, to by jinak zasypávalo příkopy ke zvolenému Vůdci … 😀 (Samozřejmě v zájmu pokoje a klidu pro práci.)

       Reagovat
       • 9.2.2018 (19:42)
        Trvalý odkaz

        Lítání ode zdi ke zdi není to pravé ořechové. Ono by stačilo, kdyby se duchovní (i sami u sebe) řídili podle Bible. 🙂

        Reagovat
       • 9.2.2018 (20:04)
        Trvalý odkaz

        Tuhle mrtvolu už nikdo nevzkřísí a doufám, že už křísit ani nebude, i kdyby další volby vyhrála KSČM. Tak moc padlí na hlavu katolíci zase nejsou, a to ani ti, kteří myslí „doleva“.

        Reagovat
        • 9.2.2018 (20:30)
         Trvalý odkaz

         Mrtvolu fakt nikdo křísit nebude. Ale může se nám časem „narodit“ nové sdružení….

         Reagovat
         • 9.2.2018 (21:54)
          Trvalý odkaz

          Mrtvolu nikdo křísit nemusí, jak je vidět, už žije.
          Ne mezi kněžími, ale mezi proruskou propagandou zblblými diskutéry.

          Reagovat
          • 10.2.2018 (6:57)
           Trvalý odkaz

           Fajn, tak až mě udělají církevním tajemníkem, tak dám vědět! 😀 😀 😀

          • 10.2.2018 (7:03)
           Trvalý odkaz

           … pokud nás ovšem nepředběhne sdružení „The Association of Real Catholic Coffee-Club“ 😀

      • 9.2.2018 (19:03)
       Trvalý odkaz

       Tak náš pan farář se naštěstí politikou ani volbami na kazatelně nezabývá. Za což mu patří dík. 🙂

       Reagovat
       • 9.2.2018 (19:43)
        Trvalý odkaz

        Tak to ti závidím a přeji si, aby i ten náš zklidnil hormony 😉

        Reagovat
        • 9.2.2018 (20:02)
         Trvalý odkaz

         Nevím, zda se mýlím, ale něco mi říká, že existují zjevné tlaky na to, aby ofenzíva proti zvolenému prezidentovi pokračovala (asi všemi prostředky). Do toho zvenčí prosakují takové zprávy třeba o tom, že jistý miliardářský takzvaný „filantrop“ maďarského původu s příjmením jakési plevelné houby nasypal dost velký balík do aktivit znemožňujících a ztěžujících brexit. Zajímavé, že o tom psal přímo britský tisk. Metastázy tohoto druhu k nám vedou nepochybně také. Někde jsem četl, že vlákna podhoubí některých hub mohou měřit i desítky metrů… Nedělejme si iluze, pokoj nebude. My můžeme akorát tak zasypávat příkopy mezi rodinnými příslušníky, sousedy, farníky… Pokud se do toho montují kněží a lamentují nad tím, že volby nedopadly podle jejich doporučení, považuji to za jejich zatěžující problém…

         Reagovat
         • 10.2.2018 (5:36)
          Trvalý odkaz

          Promiňte Radku,
          ale zatím POVOLEBNÍ „předvolební kampaň“ zde vedete pouze Vy s Billem.

          🙁 🙁 🙁

          Reagovat
          • 10.2.2018 (6:58)
           Trvalý odkaz

           Bill celkem logicky reaguje na podněty z venčí, které jsou nepřehlédnutelné. Nic víc.

          • 11.2.2018 (14:39)
           Trvalý odkaz

           Neobhajuji Bill, není však pěkné, ani pravdivé zaujímat postoj:
           „To ne já, to ten druhý“. …

           (V Bibli je takhle charakterizováno jednání „ďábla“.)

        • 9.2.2018 (21:50)
         Trvalý odkaz

         😀 … zklidnil hormony a přestal prudičům lámat malíčky.
         M. H.

         Reagovat
         • 10.2.2018 (5:33)
          Trvalý odkaz

          To je BLBOST. Bill neřekl, že je z „Prahy-Čakovic“ a hlavně důvodem zlámání malíčku bylo, že si nějaký mladší ministrant „klekl příliš brzy“. …

          Očividně se tedy jednalo o citlivost a o „HORMONY“ na věci náboženské/duchovní, nikoliv na politiku.

          To čistě technicky… 🙂

          Reagovat
   • 10.2.2018 (5:53)
    Trvalý odkaz

    To přeci není nic nového. V době socialismu se právě takto „zlepšovaly“ volební preference komunistů přesunem Romů z Východního Slovenska do (nejen) Severních Čech.

    Reagovat
    • 10.2.2018 (7:01)
     Trvalý odkaz

     Takže osvědčená metoda. Nic nového a Země je kulatá 😀 Jednou z východu, podruhé ze západu, potřetí třeba z jihu… 😀

     Reagovat
     • 11.2.2018 (8:05)
      Trvalý odkaz

      Sledoval jsem rozhovor s lékařem českého původu, který v olympijském výboru vedl komisi pro vyšetřování dopingu sportovců. Na dotaz, jaký nejhorší případ zažil, uvedl sportovce, který nejenom, že dopoval, ale zároveň se soudit za poškození svého jména s novináři, kteří na jeho případ upozornili. …

      Bohužel i u nás dnes ti největší KŘIKLOUNI (EU atd. atd.) na druhých vidí a poukazují na svoje VLASTNÍ chyby…

      Reagovat
    • 10.2.2018 (7:28)
     Trvalý odkaz

     … a přitom by nebylo nutné „vyměnit“ obyvatelstvo a voliče, ale početně mnohem menší skupinu hlupáků sedících v jakési budově nedaleko centrálního autobusového nádraží v Bruselu…

     Reagovat
     • 11.2.2018 (14:59)
      Trvalý odkaz

      Kde berete, Radku, PŘESVĚDČENÍ, že byste to právě VY dokázal řídit lépe?

      ???????????????????????????????????

      Reagovat
      • 11.2.2018 (20:05)
       Trvalý odkaz

       Od Vás, Hajný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 (Když čtu ty vaše reakce)…

       Reagovat
       • 11.2.2018 (20:47)
        Trvalý odkaz

        To ovšem nevím kde. Nikde jsem nic takového nenapsal a ani si nemyslím, že byste Vy lépe svedl.
        ___________
        Ale může to zkusit. Přesvědčte voliče a hurá to toho!

        Reagovat
        • 11.2.2018 (23:02)
         Trvalý odkaz

         Používám Vaše dedukce a konstrukce. Možná trochu jinak, ale princip je v podstatě stejný.
         Jinak nevím, proč bych EU měl řídit já, když to není moje parketa. To jen hlupáci se ženou na vedoucí funkce (v této zemi především lékaři a kabaretní umělci), když předtím dělali celý život něco úplně jiného. Leč oprávněně kritizovat lze i z pozice neodborníka, protože blbost pozná i on (podobně jako úplný laik může poznat falešnou hru – a obvykle ji pozná). Pokud bych vzal na sebe vedoucí funkci, tak sám sebe tím usvědčím z neprozřetelnosti. Zajímalo by mě, kolik potentátů sedících v aparátech EU nějakou politickou erudici má – většinou to bývá odkladiště politických ztroskotanců, které ve vlastní zemi už raději nikdo na politické scéně nechce – což je ten průšvih.
         Ale vy byste se svými konstrukcemi mohl v europarlamentu zasvítit. Proč to nezkusíte?? 😀

         Reagovat
         • 12.2.2018 (4:01)
          Trvalý odkaz

          Proč? PROTO. … (Přenášení ostatků mrtvých „jinam“ řešením není.)
          _______________
          Protiřečíte si. HUDEBNÍ MISTR, který druhé označuje za „kabaretní umělce“, neodborníky, nepolitiky a nevzdělance. Člověče NEZMÝLIL jste se ve volbě povolání? Nejste KRAJNĚ NESPOKOJEN s vykonáváním činnosti, která je vaším „aplikačním oborem“?

          Reagovat
          • 12.2.2018 (5:27)
           Trvalý odkaz

           Opět vaše kufanditní konstrukce, nemám co dodat. Nejhorší jsou trpaslíci…

          • 12.2.2018 (5:54)
           Trvalý odkaz

           Banga a Janáček – oba čeští umělci… :-D. Umělec jako umělec. Když něčemu nerozumím, tak do toho nekecám. Já taky nekecám do létání.

          • 12.2.2018 (6:51)
           Trvalý odkaz

           Budiž. Nebyl jsem to já, kdo o všech kolem tvrdí že jsou „blbci“. Naopak. Respektovat druhé je cesta ke smíru. JK také v každém člověku viděl to lepší. …

 • 10.2.2018 (13:34)
  Trvalý odkaz

  Se non è vero, è ben trovato. Ano, milý Rile, jsem totálně zblblý proruskou propagandou. Problém je, že se za to nestydím, ale naopak na to začínám být hrdý. Je třeba uvážit, že dění v roce 1968 jsem už byl schopen vnímat v jistých souvislostech a do rozhlasu jsem nastoupil v roce 1989, tedy v roce, kdy proruská propaganda ve veřejnoprávních médiích spustila hysterii, která trvá dodnes. 🙂 Zvláště ta první polistopadová léta – neustálé střídání ředitelů, šéfredaktorů, atd… Jednou tak, pak zase onak… Bylo by to na sepsání románu, kdybych ovšem na to měl čas a chuť. Nemám na to chuť a nebudu to dělat, nechám to jiným. Po 21 letech plného úvazku (a vzdorování brutální proruské propagandě 🙂 ) v tomto médiu jsem usoudil, že už tu proruskou propagandu nejsem schopen snášet a plný obav ze své další budoucnosti dal výpověď, ale s tím, že jsem si nechal alespoň externí spolupráci. Z tohoto kroku jsem měl šílený strach, ale nyní jej chápu jako jeden z nejlepších, jaký jsem v životě udělal! Zvolil jsem taktiku mnoha obtížně kontrolovatelných pracovních „mikroúvazků“ v mnoha institucích, což mi zaručuje dostatek svobody v pravém slova smyslu a dostatek svobody v názorech. Nemusím se bát jakéhokoliv vyhazovu, protože v mém případě se nikdy tolik nestane. A umožňuje mi to svobodně podávat výkony, na nichž mi záleží a o kterých jsem přesvědčen, že mají smysl a jejich prostřednictvím něco po mně tady zůstane. Jen na jedné škole, kde vyučuji, mě nyní chtějí nasadit chomout zástupce ředitele. Nejsem blázen, do toho nikdy nepůjdu!! (Spíš požádám o ukončení pracovního poměru).
  Ta léta v rozhlase mě vycvičila i v odolnosti vůči JAKÉKOLIV propagandě, nikoliv pouze vůči „proruské“…

  Reagovat
  • 10.2.2018 (14:51)
   Trvalý odkaz

   Radku, ty jsi typický protistátní živel, na kterého by měla být nasazena nějaké sledovačka, nejlépe Pepek Vyskoč, který je specialistou na ruské agenty 😀
   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Pepek_Vyskoč
   Nic si z toho nedělej, já jsem např. dvojitý státní živel. Za bolševika jsem se netajil tím, že poslouchám Hlas Ameriky, a měl jsem jisté problémy v práci. Jelikož jsem se v oboru boje proti propagandě zocelil, nenechal jsem se utahat na nudli ani po privatizačním puči. Musím uznat, že prvních několik let bylo svobodných a relativně zde nebyla taková vymejvárna, jako je dnes. Jenže ten exkrement, co jsme vyhodili na východ, se nám vrátil ze západu a prakticky zde máme to, co už jsme zde jednou měli. Teď jde o to, aby jsme naše zkušenosti přenesli na své potomky 🙂

   Reagovat
   • 10.2.2018 (16:13)
    Trvalý odkaz

    Jenže oni o to zcela jistě nebudou stát. Řada zkušeností je totiž nepřenosných. Proto se dějiny pořád dokola opakují. Mění se jen okolnosti a aktéři, případně technologická vyspělost zúčastněných (s vývojem k dokonalosti v obecný neprospěch). Leč – Bůh má všechny rád a my se jen můžeme modlit (což rád budu dělat, poučování totiž absolutně nemá smysl, sedí na to z mírnějších rčení to o hrášku a zdi). 🙂

    Reagovat
    • 11.2.2018 (14:53)
     Trvalý odkaz

     Kardinál Špidlík v knížce Prameny světla píše o posledním, co činí „ďábel“, když už nic jiného nemůže. Vysmívá se a snaží se z dotyčného udělat HLUPÁKA a „blbce“. … Otázkou je, zda všechny kolem sebe považuje za HLUPÁKY a BLBCE kvůli „těm druhým“, nebo kvůli sobě… (?)
     _______________
     Je samozřejmě možné, že po roce 1989 horliví v „protiruské propagandě“ byli ti, kdo se Rusy snažili zakrýt svá vlastní selhání a svoji vnitřní nepravdivost. … Nijak to není v rozporu s tím, že nezáleží a nezáleželo na tom, „co ti druzí“, ale že jde o to, co my. Pravda je OSOBNÍ.

     Reagovat
     • 11.2.2018 (19:48)
      Trvalý odkaz

      … nestojí za reakci… o voze a o koze (jako ostatně téměř vždy)…

      Reagovat
  • 11.2.2018 (7:50)
   Trvalý odkaz

   Radku vy se už vyhazovu bát nemusíte, ale vyhazovu se po vystoupení s unie musí bát statisíce lidí, neb ekonomika půjde prudce dolů a to vy dobře víte.
   Vy dobře víte, že v Rusku je nepředstavitelná korupce a zločinnost, že odtamtud prchají na západ miliony mladých lidí, a o porodnost se tam starají především muslimové, etničtí Rusové vymírají…
   Víte i to, že pokud tu moc uchopí hnědí, nám křesťanům se povede zle,
   nechápu, proč píšete to co píšete.

   Reagovat
   • 11.2.2018 (12:56)
    Trvalý odkaz

    P.S.: Nelze problém zjednodušovat na interakce a relace „Čechy versus Západ“ (tedy USA a EU) nebo „Čechy versus Východ“ (tedy Rusko a Čína). To je přesně to primitivní vidění, které se nám snaží vnutit ideologičtí manipulátoři – z obou stran (to zdůrazňuji). Rusko není jen semeništěm zla, stejně jako USA není jen kolébkou všesvětového dobra. Nepomíjejme pak ještě strategicky a politicky zásadní Střední Východ (od toho nás už naši ideologičtí „maséři“ docela úspěšně izolují).
    Dobrá – zjednodušme to tím, že si položíme několik otázek týkajících se tradičních křesťanských hodnot:
    1) Odkud v současné době přichází nejvíce útoků na tradiční rodinu? (Genderismus, glorifikace sexuálních deviací, popírání primárních rolí rodičů a manželů jakožto nerozlučného páru atd…)
    2) Odkud v současné době přichází ideologie „pozitivní“ (??) diskriminace původních (domovských) občanů členských států EU? (tedy především těch „méně významných“ a „slabších“ států)…
    3) Proč má být v tradičně křesťanských zemích vytvářen prostor v podstatě nekontrolovatelnému šíření islámu, když v mnohých tradičně islámských zemích jsou křesťané dosud pronásledováni? Odkud to přichází? (Z Ruska??)…

    Reagovat
    • 11.2.2018 (15:02)
     Trvalý odkaz

     Primárním jmenovatelem je STRACH.
     _____________
     Potažmo malá víra v Boha.

     Reagovat
      • 12.2.2018 (4:44)
       Trvalý odkaz

       Vůbec nemusíte vzdychat. Stačí připustit, že Bůh stvořil svět pro všechny, že právo na život nemají pouze ti, kdo jsou „CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁN BŮH.“

       Reagovat
    • 11.2.2018 (15:05)
     Trvalý odkaz

     To primitivní vidění, o kterém píšeš, nevnucují jen ideologičtí manipulátoři, ale toto začínají ve školách propagovat i „nově zformovaní“ pedagogičtí pracovníci. Zkrátka to, co naše generace nazývala kritickým myšlením, to jde do kytek a místo toho se prakticky vtlouká mladým bolševické heslo, známé z 50. let minulého století: „Kdo nejde s námi, je proti nám!“
     Jinak jsi to napsal dost hezky! 🙂

     Reagovat
     • 11.2.2018 (17:21)
      Trvalý odkaz

      Řešíte pořád nějakého vnějšího nepřítele. To se hodí, aby člověk nemusel jít do sebe, to by totiž mohlo být nepříjemné.

      Tou „tradičně křesťanskou zemí“ myslíte i ČR? A co to, že je tu tak málo křesťanů? Že by za to mohla EU nebo snad muslimovè či homosexuálové?

      Pravda nebo lež?

      Reagovat
      • 11.2.2018 (17:44)
       Trvalý odkaz

       V čem řeším vnějšího nepřítele?
       O jaké „tradičně křesťanské zemi“mluvím?

       Reagovat
         • 12.2.2018 (5:05)
          Trvalý odkaz

          Přijde katolík do NEBE. Sv.Petr ho usadí do pohodlného křesla, přijde starý Pán Bůh a začne mu promítat film jeho života. V té chvíli CHLAP vyskočí z křesla a osopí se na Boha: „TY JEDEN DRZÝ BOŽE !!!! Co si to dovoluješ! Vždyť ty si tady se mnou vyřizuješ své účty…“
          ______________
          Nepotřebujete Hajného.
          Vy sám sobě si to (dříve či později) vyjasníte.

          Reagovat
          • 12.2.2018 (5:28)
           Trvalý odkaz

           No právě! Vždyť taky Hajný není Bůh! Nemějte strach, já si to s Pánem vyjasním… 😀

          • 12.2.2018 (5:43)
           Trvalý odkaz

           Good Luck!
           _____________
           Nemějte strach. Nemám o vás strach. 🙂

        • 11.2.2018 (23:26)
         Trvalý odkaz

         Ne, já už vím! Vzpomněl jsem si na jednu docela solidní odbornou publikaci (autor A. A. A. Ausputzenbumbas), v níž je mimo jiné definován vliv mimózních bytostí na formaci pověr a pověrečných symptomů v rámci koordinace subteologických korelací směřujících k interakcím tamtéž. Tyto mimózní bytosti se obvykle projevují mimo rámec lidského vnímání, ale jejich vliv je nesporně kufanditní. Nejhorší prý jsou trpasličí mutanti druhu „Schmoulus inneptus Scrx.“, kteří dokáží ideologicky a pověrečně-ideologicky indoktrinovat a intoxikovat i velmi odolná lidská společenství. Takže pozor na to!! 🙂

         Reagovat
         • 12.2.2018 (4:57)
          Trvalý odkaz

          Hele, na tohle říká Adam Bartoš: Vaří MLHU jako vodník Kebule.
          _______________
          Zkuste to v ANO. Tam na „hlavy“ jako je ta Vaše čekají.

          Reagovat
          • 12.2.2018 (5:30)
           Trvalý odkaz

           Nevyjasnil jste mi patafyzikálně molitérní podstatu této vaší myšlenky! 😀 😀 😀

          • 14.2.2018 (3:02)
           Trvalý odkaz

           a) Myšlenka nebyla moje. b) Nešišlejte. c) Nic para-fyzikálního ani solitérního. AB to v TV vysvětlil POCHOPITELNĚ a jasně: „MLŽÍTE“.
           ____________
           Čtěte dětské pohádky.
           (Dojde Vám to.)

       • 12.2.2018 (4:47)
        Trvalý odkaz

        „Tato země je naše.“ „Stop Drahošovi.“ … Trochu to evokuje hledání „třídního nepřítele“ a budovatelská hesla: „Republiku si rozvracet nedáme!“…
        _____________
        Právě „robustnost“ EU je pojistkou a ochranou proti extrémům všeho druhu daleko BEZPEČNĚJŠÍ, než líbivost slov kteréhokoliv místního „šéfa“. …

        Reagovat
       • 12.2.2018 (14:11)
        Trvalý odkaz

        Můj komentář byl adresován panu Rejškovi – asi jste nečetl jeho příspěvek, kde píše o tradičně křesťanské zemi.
        U Vás mě, Bille, nedávno potěšil Váš apel na lásku k nepřátelům a odkaz k Bibli – doufejme, že jste to nemyslel jen jako povinnost kněží a jiných osob, ale také svoji (zatím to z Vašich textů moc nevyplývalo, ale třeba se blýská na lepší časy).
        Vnějšího nepřítele hledáte totiž také, pořád máte někoho „na tapetě“.

        Reagovat
      • 11.2.2018 (19:34)
       Trvalý odkaz

       Jasně, naše země je tradičně muslimská, škoda, že se podařilo tehdy ty Turky u Vídně zastavit… Dnes by naše holky chodily v burkách a skákaly by podle tatíků a mužíčků, jen by to hvízdalo! Škoda, že se tak nestalo!!! Ale co zatím není, asi bude… (a brzy).

       Nebo že by za to mohli husiti? Od koho, že ten heretik Hus sbíral svá „moudra“? (Od nějakého „Viklajfa“, či jak se jmenoval…). 😀

       Reagovat
       • 12.2.2018 (5:09)
        Trvalý odkaz

        Tak tedy jaká: křesťanská nebo ateistická? …
        ___________
        Nemáte v tom HOKEJ???

        Reagovat
        • 12.2.2018 (5:33)
         Trvalý odkaz

         Přemýšlejte trochu kompaktněji indopaticky, možná na to přijdete! 😀 😀 😀 !

         Reagovat
         • 12.2.2018 (5:50)
          Trvalý odkaz

          Hm, to je na mne složité. Rozumím tomu tak, že v Čechách ze všechno VŽDY mohli a můžou „Ti druzí“ (Němci, Rusové, Američané, Keltové, Rómové (či Indové), zde „evropané“) – prostě my „MUZIKANTI“.

          Reagovat
          • 12.2.2018 (5:56)
           Trvalý odkaz

           Přesně tak! Oni jsou hlava! 😀 😀 😀 (Někde píšou, že bláznům se nemá odporovat).

          • 14.2.2018 (3:19)
           Trvalý odkaz

           a) „za všechno“ – opravuji,
           b) mějte úctu sám k sobě (jste též ČLOVĚK),
           c) promiňte prosím (že jsem „odporoval“).

         • 14.2.2018 (3:31)
          Trvalý odkaz

          Indopatický – slovník cizích slov nezná. Místo toho nabízí „idiopatický“ = bez zjevné příčiny. Pakliže to tedy nebylo od „Indie“, ale ZNOVU od potřeby „zamlžit“, VŠE má určitý důvod. Už i jen to, že „mlžíte“.

          Vždy Vás k vaší reakci něco vede.
          ___________
          Teologicky: Bůh má lidi rád. My jsme až ti druzí, kdo na jeho Lásku k nám reaguje a odpovídá.

          Reagovat
      • 11.2.2018 (19:47)
       Trvalý odkaz

       To, že je naše země stále „tradičně“ ateistická, je důsledkem neustálého politického tlaku, kterému náš národ s malými přestávkami musí vzdorovat už od středověku až po současnost. Je jasné, že na tomto tlaku se kdysi podílela i církev, která v té době byla i dosti podstatnou politickou silou. Není tedy divu, že náš národ nemá k církvi příliš mnoho důvěry ani dnes, je to historická zkušenost. Což by ale ani dnes nemělo být důvodem k rezignaci na víru (aby to zas někdo blbě nepochopil a demagogicky nepřekroutil).

       Reagovat
       • 12.2.2018 (5:14)
        Trvalý odkaz

        ATEISTA, kterého úspěšně živí církev. …
        __________________
        A pak, proč jsou lidé „papežštější než papež“. …
        Co dělají, nedělají z přesvědčení , ale pro PRACHY.

        Reagovat
        • 12.2.2018 (5:34)
         Trvalý odkaz

         Ano, indopaticko kufanditní souvislosti nacházíme i zde! 😀 😀 :-D!

         Reagovat
         • 12.2.2018 (5:51)
          Trvalý odkaz

          Že mne to nenapadlo dříve. Vy nic VY Rejšek.
          _______________
          MUZIKANT.

          Reagovat
          • 14.2.2018 (3:39)
           Trvalý odkaz

           Sám jste řekl: „Vydává se za hudebního skladatele.“
           Slova, která změnila Váš osud. …
           ______________
           Je lépe být, než se zdát.

     • 11.2.2018 (19:29)
      Trvalý odkaz

      Hlavně, že mám podle Hajného strach a malou víru! BUBUBU! 😀

      Reagovat
      • 12.2.2018 (5:37)
       Trvalý odkaz

       Pravidla zde určuje příroda: https://hajny.blog.respekt.cz/river-way/
       _____________________

       Život s Bohem (víra) není o strachu (to naopak je velice užitečné se „vybát“ a strachu se zbavovat – viz blogový text výše).

       Život s Bohem – OSOBNÍ VZTAH – je o LÁSCE.

       Reagovat
       • 12.2.2018 (5:58)
        Trvalý odkaz

        Na váš kufanditně- ekvipistoriální blog nechodím, protože mu nerozumím. 😀

        Reagovat
         • 12.2.2018 (7:09)
          Trvalý odkaz

          Nikdy jsem netvrdil nic jiného. Pixilolaterální souvislost nenalézám. 🙂

          Reagovat
          • 14.2.2018 (3:52)
           Trvalý odkaz

           ad souvislosti: Argumentujete migrací, argumentujete islámem, argumentujete útoky na tradiční rodinu. …

           Já vznesl námitku, že není logické, aby pouze část Bohem svěřeného světa „měla šanci“. Proto mi přijde užitečnější se ptát jak to Pán Bůh ve skutečnosti myslel a myslí, než se za každou cenu snažit být chytřejší než Pán Bůh a Boha „přechytračit“.

          • 14.2.2018 (3:56)
           Trvalý odkaz

           Mělo tam být „stvořeného světa“, ale i „svěřeného“ dává smysl.

      • 14.2.2018 (4:18)
       Trvalý odkaz

       Podtextu strachu jsem zmínil v souvislosti otázkami, které jste nastolil. Ve vašem osobním případě bych to vnímal spíše jako neochotu (pohodlnost) opustit „bublinu“ vaší jistoty a vašich představ (o Bohu, světě atd.).

       Biblické texty jsou plné příkladů (Abrahám, Mojžíš) HLEDÁNÍ „vůle“ Boha.
       (Vykročení na „cestu“, do „nejistoty“, avšak v důvěře v Boha.)

       Reagovat
 • 11.2.2018 (11:25)
  Trvalý odkaz

  Nejsem pro vystoupení z EU, to je zásadní omyl. Vrcholně mě však pohoršuje a pobuřuje bruselská byrokracie a způsob „vládnutí“ těchto samozvaných „elit“. EU je naprosto správný a chvályhodný projekt, jenže absolutně tragický je způsob a styl jeho realizace! Jinak i já zastávám názor, že vystoupení z EU by bylo nejen politickou, ale především ekonomickou sebevraždou (zvláště poté, co tento stát byl v minulých letech totálně vytunelován a Čechům už tu nepatří ani ta voda…). Čili jak jsem napsal – není třeba měnit občany a voliče země, ale třeba vyměnit ty, kteří jim vládnou tak, že si z nich dělají slouhy a onuce. Zeptejte se drobných podnikatelů, co musejí od byrokracie (státní a EU) zakoušet! Ale když to s Bruselem po dobrém nejde, tak jak tedy?? Brexit jim jako poučení nestačil?? Takže pokud jsou nepoučitelní POLITICKÝM způsobem, musejí být nakopáni a vykopáni! Já jsem doufal, že brexit jim otevře oči a že se alespoň chytnou za nos. Jenže sebereflexe žádná! Tady nejde jen o nás, Čechy, tady jde o celou Evropu. A jestliže se EU vinou mocných blbounů zhroutí, bude to tragédie nikoliv pouze evropského, ale světového formátu! A to stěhování národů a etnik – kde a jak to vzniklo? Jistě – za to EU úplně nemůže, ale bruselští ouřadové se k tomu staví jako idioti (pardon)! Nebezpečí nám hrozí především odtud. Ruský „problém“ bych v tomto kontextu považoval sice za významný, ale poněkud druhotný.

  Reagovat
  • 11.2.2018 (15:46)
   Trvalý odkaz

   Reakce omylem „odskočila“, tak už pouze: „vlivem mocných blbounů zhroutí“…
   Je mnoho způsobů, jak se stát slavným. Být za „BLBOUNA“ je samozřejmě jeden z nich.

   ________
   Abych to odlehčil: Ze Svazarmu jsem měl v 80.tých letech zapůjčen přijímač Lamba 4. Elektronková bedna pro příjem na krátkovlnných pásmech. Měl mnoho různých filtrů. Mimo pásem radioamatérských šlo naladit i běžné rozhlasové stanice. … Z pravidelného zahraničního vysílání Rádia Tirana v češtině si pamatuji tuto KOUZELNOU větu lámanou češtinou: „Albanska zena by se měla stát vzorem zeny celej Evrope!“

   Úžasný závěr z tehdejšího sjezdu jejich komunistické strany… Kouzlem nechtěného je, že dnes již svatá MATKA TEREZA je právě albánského původu.

   Reagovat
   • 11.2.2018 (19:41)
    Trvalý odkaz

    Hajný, děkuji! Ve vašich očích býti BLBOUNEM mi bude velikou ctí a potěšením! 😀

    No a? Kdo ví, jak to s těmi moderními světicemi je či není… Já stále více důvěřuji Matce Kristově…

    Reagovat
    • 11.2.2018 (20:57)
     Trvalý odkaz

     Nepochopil jste pointu. Hloupostí je „rozbíjet EU“.
     Nicméně vaše volba. Jste dospělý.
     _________
     + Vy jste, kdo zde jste řekl, že je to „blbounství“. Tak se prosím následně nečilte.
     Díky.

     Reagovat
     • 11.2.2018 (23:09)
      Trvalý odkaz

      Tak ještě jednou, pomocí funkce ctrl + v, aby to bylo doslova:
      Nejsem pro vystoupení z EU, to je zásadní omyl. Vrcholně mě však pohoršuje a pobuřuje bruselská byrokracie a způsob „vládnutí“ těchto samozvaných „elit“. EU je naprosto správný a chvályhodný projekt, jenže absolutně tragický je způsob a styl jeho realizace! Jinak i já zastávám názor, že vystoupení z EU by bylo nejen politickou, ale především ekonomickou sebevraždou (zvláště poté, co tento stát byl v minulých letech totálně vytunelován a Čechům už tu nepatří ani ta voda…).
      Chci snad rozbíjet EU??? To mi zase podsouváte Vy! Nebo nejste schopen pojmout to, co píšu o tři odstavce výše?? Pak je to váš problém. Jen dodám, že setrvání v EU chápu jako NUTNOST nikoliv z nějakých altruistických pohnutek vůči této struktuře, ale díky naší totální závislosti, vytunelování, neschopnosti konkurence a nesoběstačnosti způsobené politikou našich polistopadových vlád.

      Reagovat
      • 12.2.2018 (0:39)
       Trvalý odkaz

       No a hlavní strůjce – Klaus který říkal „více Kožených“, přestože věděl že je STBák dal všem lumpům milost a nyní se Zemanem připravuje vystoupení s EU.

       Reagovat
      • 12.2.2018 (5:27)
       Trvalý odkaz

       Spíše si myslím, že slova o Matce Tereze (o 3 příspěvky výše) jste nepochopil VY. Matka Tereza nezměnila svět a nestala se „vzorem ženy celé Evropy“ tím, že přišla lidem vládnout (byť byla představenou), ale tím, že lidem šla SLOUŽIT.

       Reagovat
        • 12.2.2018 (5:41)
         Trvalý odkaz

         Rádio Tirana hovořilo o „albánské ženě“.
         Panna Maria byla židovského původu.
         ___________

         Reagovat
         • 12.2.2018 (5:59)
          Trvalý odkaz

          Nevím, co to mění na podstatě věci. Mám adorovat více Marii nebo jiné světice? 😀

          Reagovat
          • 12.2.2018 (6:09)
           Trvalý odkaz

           Začal bych u Eucharistie – potažmo u Ježíše Krista.

         • 12.2.2018 (6:05)
          Trvalý odkaz

          Mimochodem – co to bylo za bolševickou pakáž, ten Svazarm, v němž jste byl? Jak jste se tam dostal? Nebo k tomu, abyste mohl létat, tak jste tam musel vstoupit? Takže něco na způsob Aktivu mladých při tehdejším Svazu skladatelů? 😀 😀 😀

          Reagovat
          • 12.2.2018 (6:15)
           Trvalý odkaz

           „Svaz pro spolupráci s armádou“. K létání jsem se dostal až později. V době střední školy jsem navštěvoval radioamatérský kroužek a byl členem radioklubu.

           V podstatě to dodnes považuji za smysluplně využitý čas. …

 • 11.2.2018 (13:18)
  Trvalý odkaz

  A máme to tady! V Německu právě uzákonili, že imigranti v souladu se svojí vírou smějí mít (a tudíž i vzít sebou) více manželek. Takže rodina nebude čítat manželský pár + děti, ale třeba dvacet osob… (Jó, to nenapravitelné Rusko…). 🙁

  Reagovat
  • 11.2.2018 (14:12)
   Trvalý odkaz

   Jenže ono se právě tohle v konečném důsledku obrací spíše proti muslimům – resp. vůči jejich POCTIVOSTI. Čistě technicky proto, že Islám sice dovoluje muži mít až 4 ženy, zároveň však po něm žádá, aby byl spravedlivý. V praxi to znamená, že všechny manželky STEJNÝM způsobem musí zabezpečit.

   Když jsem pracoval pro ERA a.s. a jednal se zákazníky z muslimských zemí, zaujalo mne (začali o přestávce sami rozhovor), že zkušenosti muslimů s mnohoženstvím NEJSOU tak jednoznačně pozitivní, jak si to myslíme my.

   Reagovat
   • 11.2.2018 (19:39)
    Trvalý odkaz

    Tak jo, my ty čtyřicetičlenné rodiny, až se začnou hrnout i k nám, z našich daní formou státních dávek směle uživíme! My to zvládneme! Naše „socky“ se přeci dokážou uskrovnit, že… 😀

    Reagovat
    • 12.2.2018 (4:35)
     Trvalý odkaz

     Sorry. Vy tvrdíte, že „HUDEBNÍ UMĚLEC“ je „socka“? To jste tedy pěkně LAKOMÝ. Dva rohlíky navíc (pro „migranty“) považujete za obrovské příkoří a vůči sobě za újmu.

     Jen však co sám začnete „dojit stát“ a co začnou mladí migranti, vydělávat na váš důchod… Budete PRVNÍ, kdo bude s Andrejem Babišem vykřikovat:

     „Přidat důchody a neblábolit!“
     _____________

     Když kdysi jeden kolega říkal: „Nikomu po padesátce nevěř.“ – Bylo v tom MNOHO životní pravdy. …

     Reagovat
     • 12.2.2018 (5:45)
      Trvalý odkaz

      Samozřejmě. Podle vaší kufanditně-pofrflávající konstrukce to úplně přesně sedí! Já se za „socku“ nepovažuji, ale protože jich ve svém okolí několik mám, tak jsem pochopil, že je dobré s nimi cítit. Před „sockami“ naplavenými sem z kdovíjaké tramtárie, oblečenými do značkových obleků a soustavně ťukajících cosi do tabletů (které jim jistě zaženou hlad) bych ale přeci jen dal přednost našim tuzemským občanům, kteří se kolikrát nikoliv vlastní vinou (stačí nešťastná událost nebo nemoc) reálně propadnou ke dnu. Pro ně třeba ty dva rohlíky mohou být dost zásadní, protože třeba nemají tablet, aby ho zpeněžili a stát při ždímání peněz z lidí nehodlá rozlišovat.
      Hajný, oni jsou hlava! Já to pořád říkám, že patříte do europarlamentu!

      Reagovat
      • 14.2.2018 (4:38)
       Trvalý odkaz

       Hm. Nevím, kdo z nás dvou „pofrflává“ více. …
       _____________
       Dokonce mi přijde, že existence „socek“ vám de facto vyhovuje.
       (Alespoň se máte „na kom živit“.)

       Reagovat
     • 12.2.2018 (6:02)
      Trvalý odkaz

      Jo, po padesátce se kromě prostaty a hemoroidů může projevit i ten Almajzr, toť fakt. A jim ještě nebylo padesát? Jejich názory by svědčily o věku podstatně vyšším! 😀

      Reagovat
      • 14.2.2018 (4:51)
       Trvalý odkaz

       Cha, cha, cha. Věkem to zřejmě nebude. Tím můžete vysvětlit špatnou paměť MZ. Když však nebyl schopen článek o Peroutkovi najít ani Jiří Ovčáček (a ten je PODSTATNĚ mladší) je zbytečné argumentovat „hemeroidy“. …
       ____________________
       Není problém se nedomluvit, ale se domluvit. Ve věci „paměti“ buďte KONKRÉTNÍ.
       Děkuji.

       Reagovat
 • 11.2.2018 (14:26)
  Trvalý odkaz

  Rusko má PROBLÉM??? To se prosím svěřte… Mimo „sankcí“ (za anexi Krymu a části Ukrajiny), o nichž svého času hovořil prezident Zeman nevíme o tom, že by Rusku někdo ubližoval. …
  _________________
  Směle s Rusy všichni obchodují (viz kontrakt na traktory Zetor) a pakliže to není nijak vynucené a pro některou ze smluvních stran výrazně nevýhodné, je vše v pohodě.

  Reagovat
   • 12.2.2018 (4:05)
    Trvalý odkaz

    Radek Rejšek11.2.2018 (11:25)
    … Ruský „problém“ bych v tomto kontextu považoval sice za významný, ale poněkud druhotný.

    Reagovat
    • 12.2.2018 (5:47)
     Trvalý odkaz

     Samozřejmě! 🙂 Až budou jejich tanky na našich hranicích jako v r. 1968, tak to přehodnotím. Zatím ale přes naše území jezdí jiné konvoje…

     Reagovat
     • 12.2.2018 (5:58)
      Trvalý odkaz

      Jiné konvoje (na rozdíl od toho v roce 1968) platili za použití našich silnic a infrastruktury. Takže to i pro nás byl de facto „kšeft“.
      ___________
      Až bude na hranicích „cizí armáda“ budou to už jiní (ani VY, ani já), kteří budou názory „přehodnocovat“.

      Reagovat
       • 14.2.2018 (4:59)
        Trvalý odkaz

        Mně osobně (ale i Vám – viz „předstírá, že je hudební skladatel“) se osvědčilo se s druhými lidmi vždy spíše po dobrém DOHODNOUT, než věci „vyhrocovat“.

        Reagovat
  • 11.2.2018 (23:32)
   Trvalý odkaz

   Já už asi tuším, co tím chcete říci!! Vzpomněl jsem si na jednu docela solidní odbornou publikaci (autor A. A. A. Ausputzenbumbas), v níž je mimo jiné definován vliv mimózních bytostí na formaci pověr a pověrečných symptomů v rámci koordinace subteologických korelací směřujících k interakcím tamtéž. Tyto mimózní bytosti se obvykle projevují mimo rámec lidského vnímání, ale jejich vliv je nesporně kufanditní. Nejhorší prý jsou trpasličí mutanti druhu „Schmoulus inneptus Scrx.“, kteří dokáží ideologicky a pověrečně-ideologicky indoktrinovat a intoxikovat i velmi odolná lidská společenství. Takže pozor na to!! 🙂Už jsem to napsal výše, tohle jsem opět přetáhl funkcí ctrl+v 😀

   Reagovat
   • 12.2.2018 (6:04)
    Trvalý odkaz

    Nechápu vaše „myšlenkové asociace“, ale zkuste Alexandrovce.
    Po tragédii jejich speciálu brali posily. …
    ______________
    Navíc to byl i pan prezident Putin, kdo před časem vyzýval Rusy, aby každá ruská rodina, měla alespoň 3 děti. Je to vaše „krevní skupina“ a budete si rozumět.

    Reagovat
    • 12.2.2018 (6:10)
     Trvalý odkaz

     Dáááááá! 😀 Nebo ve vašem případě spíš Yéééééééééés! Vy chápete moje pixilačně-patafyzikální asociace podobně jako já vaše, takže „Hello, Dolly, tavárišč!“ 😀

     Reagovat
     • 14.2.2018 (6:17)
      Trvalý odkaz

      Kritikové prezidentského kandidáta JD tvrdí, že jediným jeho programem byla SLUŠNOST. Nemyslím si, že to byl program „jediný“ a myslím, že (na tuto situaci) zcela neseděl ani příměr s pilotem Boingu, který následně použil pan prezident Zeman.

      Přesto bych (minimálně sám pro sebe si) učinil závěr: „Je lépe BÝT, než se zdát.“

      Reagovat
    • 12.2.2018 (6:18)
     Trvalý odkaz

     On ten Erdogan taky říkal, že se Turci nemají po večerech flákat, aby národ rozhojnili! Škoda každého večera, který člověk neprosouloží (pardon – nepromiluje)!! 😀 😀 😀

     Reagovat
     • 12.2.2018 (8:09)
      Trvalý odkaz

      Radku, obdivuji tě! Diskutovat s bláznem, to chce mít pevný nervy. Zvláště tehdy, když jakákoliv logická argumentace je zbytečná. Ale třeba jsi mu udělal radost už jen tím, že se s ním vůbec někdo baví! 🙂

      Reagovat
       • 12.2.2018 (8:49)
        Trvalý odkaz

        Ovšem já se také neskutečně bavím! K tomu jsou přeci tyto stránky určeny! To je oxipalisticky uchsapikulentní podstata věci! 🙂

        Reagovat
        • 12.2.2018 (12:11)
         Trvalý odkaz

         Tak, a teď si počkáme, až lesa pán doplní jednotlivá vlákna svým posledním slovem a můžeme jít na další článek 😀

         Reagovat
      • 12.2.2018 (15:57)
       Trvalý odkaz

       Já ho za blázna kupodivu nepovažuji. Problém vidím v rychlosti jeho myšlení v kontextu schopnosti přiměřeně rychle a výstižně formulovat – nebo naopak v úmyslných metaforicko-alegorických obratech směřujících k našemu „vyknockoutování“. Trochu mi připomíná našeho učitele fyziky na gymnáziu a jeho věty typu: „Kalorimetrická rovnice s plynovou konstantou ji napíšeme stranou po vykrácení k tabuli půjde Rejšek…“

       Reagovat
      • 14.2.2018 (6:00)
       Trvalý odkaz

       Zkrátím to: a) Latinské rčení: „Tres faciunt collegium“ si nevykládejte „tři fackují kolegu“, ale jeho smyslem tj. „tři tvoří kolektiv“ b) Budete méně frustrován a méně nešťastný, když se otevřete sdělením druhých a nebudete vstupovat do diskuse s předpokladem, že předem znáte odpověď.

       Reagovat
   • 14.2.2018 (5:42)
    Trvalý odkaz

    Napsal jste výše, že „bláznům se nemá odporovat“. Omluvil jsem se, že jsem Vám „odporovat“. Jasně že i „blázen“ nebo komunista je člověkem. Beru za podnět k zamyšlení, že situace, kdy 85% příspěvků do „diskuse“ vloží Hajný a Rejšek, není zcela normální. ________________
    Tak, jako tvrzení, že albánská žena se má stát vzorem ženy celé Evropy lze obrátit v POZITIVNÍ doplněním, že MATKA TEREZA je „albánskou ženou“, lze obrátit v pozitivní i Vaši „diagnózu“ připomenutím skutečnosti, že MODROU KNÍŽKU jste NEDOSTAL. …

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *