RozhovoryTitulní strana

Nový biskup Konzbul: Do výběrového řízení jsem šel ze zvědavosti

Redakce Tisíckráte.cz v exkluzivním rozhovoru položila novému otci biskupovi pět otázek.

Kdy jste rozhodl kandidovat na biskupa?
Nebylo to vlastně úplně moje rozhodnutí. Jednou na podzim mě s nabídkou kontaktoval headhunter z personální agentury Hays. Vzhledem k tomu, že pozice pomocného biskupa byla v mnoha ohledech atraktivní, řekl jsem si, že by bylo škoda to nezkusit. Trochu mě to překvapilo, profil na síti Linkedin jsem vytvářel spíše ze zvědavosti, nenapadlo mě, že bych na jeho základě mohl dostat reálnou nabídku práce.
Takže o tom, že budete pomocným biskupem právě vy, bylo rozhodnuto už od podzimu?
Ne, to rozhodně ne. Musel jsem projít standardním výběrovým řízením. Kandidátů bylo několik a musel jsem se probojovat skrz několik kol.

Kolik bylo kandidátů?
Na začátku osm. Byli to těžcí soupeři a zpočátku jsem vůbec nepovažoval za pravděpodobné, že by nakonec mohl výběr padnout právě na mě.

Jaké dovednosti jste museli prokazovat?
Po písemném testu z latiny následovalo klasické assessment centrum. Pomocí výrokové logiky jsme měli jako tým vyřešit několik scholastických hádanek. Nakonec následoval test z odborných znalostí, k tomu už nás ale šla jen polovina. Zbývající čtyři kandidáti vypadli právě po assessment centru.


Co nakonec rozhodlo ve Váš prospěch?
Jednou z odborných zkoušek bylo přiřazení jmen zvonů brněnské katedrály k jejich zvukům. Na Petrově jich je pět a vzhledem k tomu, že dva ze čtyř zbylých kandidátů slouží v pohraničí a na Petrově zavítají jen na Zelený čtvrtek, jsem by ve výhodě. Zbyl jenom jeden kandidát, který zkoušku udělal stejně dobře jako já. S jeho jmenováním ale nesouhlasil člen hodnotící komise a brněnský náměstek pro kulturu Matěj Hollan. Výsledek výběrového řízení tak byl jasný.

 

7 komentářů: „Nový biskup Konzbul: Do výběrového řízení jsem šel ze zvědavosti

 • Otče biskupe, tohle je fakt fakt nebo další z Vašich bezva vtipných povídek z dosud nevydané knížky?

  Reagovat
  • Biskup samozřejmě musí mít nějaké znalosti, které je třeba otestovat. Vy byste jmenoval manažerem někoho, o kom nevíte, co umí?

   Reagovat
 • Bohužel mi tentokrát to výběrové řízení nevyšlo. S lidovci jsme byli dohodnuti, že Hollan bude sesazen a nový radní pro kulturu Onderka potvrdí místo Konzbula mě. Jenomže lidovcům se ten radniční převrat trochu zašmodrchal. Ale všeho dočasu, Hollan nebude na radnici napořád

  Reagovat
 • Proč je Konzbul všude ověšen tituly zepředu i zezadu, když sám přiznává, že z elektrotechniky (ve které je získal) už neví ani prd? To je má na ozdobu nebo co?

  Reagovat
 • Výběrové řízení na Biskupa, to nic není.
  Osm kandidátů, pro schopného jedince pohoda.

  Vlastně to ani moc nechápu, proč je to tak málo náročné.

  Schválně srovnejme s konkurzem na faráře:

  praktický úkol č.1 – oprava střechy fary za 24 hodin včetně sehnání peněz na fakturu za materiál
  praktický úkol č. 2 – odsloužit za 1 dopoledne tři mše, ujet škodou 105 L celkem 80 km a opravit díru v chladiči
  praktický úkol č.3 – přitáhnout na bohoslužbu v Horních Dubénkách 200 lidí (bez použití Marka Orka Váchy)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *