Farnostem přinesou chybějící peníze celebrity

Získat peníze na chod farnosti v době, kdy lidé do kostela nechodí, je pro některé faráře oříšek. Naplnit prázdnou kasičku jim pomohou známé osobnosti.

Praha, Brno – Vyslat ministranta s košíkem je známý a osvědčený způsob, jak zajistit prostředky na chod farnosti, který se často opakuje, nejen na nedělních bohoslužbách. V době, kdy farníci mše sledují pouze z obrazovek, se ale často pocit sounáležitosti s farností ztrácí.

„Mockrát díky pavlovským hrkačům za dnešní dar patnácti set korun. Je to první příjem farnosti za poslední měsíc. Hurá,“ snažil se 12. dubna vybídnout k dalším příspěvkům svoje přátele na facebooku farář z Bohdalic Jan Hanák, jehož mše s kamerou upřenou do stropu nezaujaly platící publikum.

Není ale vůbec sám. Podobných případů jsou spousty. „Ti kněží, kteří nezískali dostatek oveček přispívajících pravidelnou platbou do fondu PULS, budou mít podle letošních prognóz značné problémy. Kdo nemá, tomu bude vzato i to, co má,“ potvrzuje situaci správce fondu PULS (fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze – pozn. autora) Pavel Kafka.

Naštěstí ale faráři hledají nové cesty jak kostelní pokladny naplnit. „Pochopil jsem, že mše musím zatraktivnit. Rozhodl jsem se proto využít známostí z televize. Známé osobnosti budou mít prostor místo kázání,“ láká na zvláštní kolo AZ kvízu pod vedením Aleše Zbořila o nadcházející neděli Hanák.

Není přitom rozhodně první, kdo podobnou strategii použil. “Inspiroval jsem se v Praze. Pan kardinál vsadil pro změnu na svoje známosti z Hradu a podle informací, které mám, se mu to vyplatilo,“ vysvětluje Hanák.

To potvrzuje i mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman. „Do finanční tísně jsme se dostali těsně před Velikonocemi. Pro pana kardinála jsme chtěli pořídit důstojnou zelenočtvrteční večeři. Obligátně dle biblického, beránek ať je bezvadný, stáří jednoho roku. Jediný dostupný bezvadný beránek byl v Senegalu z plemene Ladoum. Jeho bezvadnosti bohužel odpovídala i cena. Museli jsme jej koupit na dluh,“ vysvětluje mluvčí. (Beran plemene Ladoum může vyjít až na 1,5 mil. korun. Zdroj: https://www.lidovky.cz/…/manie-kolem-luxusnich-ovci-plemene…)

Peněz se nakonec podařilo vybrat mnohonásobně více. “Tím, že jsme získali hradního mluvčího Ovčáčka, jsme úvěr splatili dříve, než stihl pán Ježíš vstát z mrtvých. Navíc primas v církvi má podobné místo jako prezident v rámci státu, takže angažmá prezidentského mluvčího o Velkém pátku bylo adekvátní i z hlediska důstojnosti úřadu,“ pochvaluje si Zeman.

Kardinálova večeře ale kapsy katolíků nevyprázdnila. „Když jsme sledovali, jaké množství peněz a povzbudivých vzkazů chodí z regionů, kde máme dle sčítání nejméně věřících, bylo to jako pozorovat topící se Egypťany, jejich vozy a jezdce 😊,“ odpověděl na přímou otázku formou SMS samotný český primas Dominik Duka.

Například farnost u Nejsvětějšího Salvátora, se ale rozhodla využít známé osobnosti z vlastních řad. “Rozjíždíme službu Dámepána. Připravili jsme pro ni internetovou stránku. Lidé si tak budou moci objednat dovoz Pána Ježíše až domů. Posvěcená hostie bude samozřejmě zdarma, zpoplatněná bude pouze doprava. Aby se služba dobře rozjela, budou jako kurýři zpočátku působit Tomáš Halík a Marek Orko Vácha. Pokud člověk zadá jako slevový kód číslo písně z kancionálu, která se zpívala na mši v daný den, bude mít na dopravu 20% slevu. Garantujeme také to, že před každým podáním hostie si náš kurýr vydesinfikuje ruce ve svěcené vodě. Platit se bude na dobírku. Služba je primárně určena pro starší lidi, kteří to s online platbami ještě příliš neumí,” popsal nový projekt kurátor výtvarných intervencí akademické farnosti Norbert Schmidt, který bude v projektu plnit roli dispečera.

Jako prémiovou službu si potom bude možné objednat 10 min autorského čtení. “Kupující se pouze musí smířit s tím, že autor bude mít respirátor, plastový štít a ochranný overal. Nemáme za ně náhradu, takže opatrnost je na místě,” upřesňuje Schmidt.

39 komentářů: „Farnostem přinesou chybějící peníze celebrity

 • 19.4.2020 (18:38)
  Permalink

  Tady jen doplním informace.
  Díky spolupráci s ČT (Petr Dvořák, ředitel, v této chvíli dojednává poslední detaily smlouvy s ČBK) bude umožněno farnostem vytvořit a odvysílat jakékoliv množství zajímavých pořadů ze života církve. Podle sledovanosti půjde za každého diváka, který pořad shlédne, jedna Koruna česká na farní účet. To bude oboustranně výhodné. Česká televize se dlouhodobě potýká s tím, že na pořady uváděné na ČT 2 se nikdo nedívá. Pokud si nové pořady diváka získají, vydělají na tom obě strany.
  Zatím je v návrhu již několik pořadů:
  Kdo je lepší Dominikáni nebo Františkáni? (připravuje farnost Panny Marie sněžné Praha)
  Uzdravování v přímém přenosu (farnost Nusle ve spolupráci s Jedličkovým ústavem)
  Vymítání s dekretem či bez dekretu (soutěžní pořad mezi pověřenými a nepověřenými exorcisty)

  Reagovat
  • 20.4.2020 (20:18)
   Permalink

   Však už se taky vyskytl problém – do užších kruhů mediálních pracovníků pronikla informace o tom, že tvůrčí skupina “Hosana” (Holman + Sadílek + Navrátil) předložila k posouzení námět pořadu pro nemocné s názvem “Pomazání nemocných”. Jenže to vyřizovali telefonicky a redakční sekretářka místo “Pomazání nemocných” rozuměla “Namazaní nemocní” a tak to také napsala do úředního protokolu. No, bylo to dost nepříjemné, vedoucí redaktor to vzal napřed jako provokaci a prohlásil to za nehoráznost, jaká se v době koronavirové epidemie nehodí. Ale snad se to už vysvětlilo. Nemám však informace o tom, zda tento pořad bude realizován či nikoliv…

   Reagovat
 • 20.4.2020 (6:27)
  Permalink

  Jen jestli pana mluvčáčka Ovčáçka pozvali k jídlu, když byl beránek na stole? 😉

  Reagovat
 • 21.4.2020 (11:16)
  Permalink

  Tady píšou, že před každým podáním hostie si kurýr vydesinfikuje ruce ve svěcené vodě. No jo, je ale dostatek svěcené vody? Jeden kněz mi říkal, že mu svěcená voda už došla a tu z velikonoční vigilie, která se nekonala, nemá. Jiný kněz má sice loňskou svěcenou vodu, ale ta může být pro desinfekci rukou už prošlá. 😀
  Aby nakonec nemuseli používat dezinfekční přípravek Anti-COVID, který vyrábí Babišova firma Preol. To by někteří nemuseli rozdejchat! 😀

  Reagovat
  • 21.4.2020 (21:20)
   Permalink

   Myslím, že si žádný kurýr nějakým Babišovým dezinfekčním prostředkem se NIKDY, NIKDY, NIKDY nemůže dezinfikovat ruce místo svěcené vody. Dosáhl by totiž naprosto opačného účinku.
   Svěcenou vodu Tříkrálovou mohu nabídnout – mám v lednici tři deci.

   Reagovat
   • 22.4.2020 (1:49)
    Permalink

    Ptám se, nešlo by zbytek svěcené vody dolít nesvěcenou vodou (méně než polovinu), chvilku počkat za stálého míchání až se molekuly dolité vody prosvětí a pak zase dolít (méně než polovinu současného objemu … a takto pokračovat, až bude svěcené vody dostatek?

    Reagovat
    • 22.4.2020 (6:29)
     Permalink

     Že by i do věcí duchovních pronikla homeopatie? 😀 😀 😀

     Reagovat
    • 22.4.2020 (15:03)
     Permalink

     To je zcela oficiálně možný postup.

     Reagovat
     • 22.4.2020 (20:32)
      Permalink

      Hurá – tak v tom případě z mých nabízených třech deci může být celý hektolitr. 🙂

      Reagovat
   • 22.4.2020 (5:47)
    Permalink

    S kamarádem architektem jsme tuhle meditovali nad stavbou památníku na Vítkově. Shodli jsme se jednoznačně na tom, že je to regulérní stavba bazilikálního typu – v podstatě do puntíku okopírovaný modernistický “kostel” se vším všudy (snad akorát že nemá věž). Takže – jen odtud vynést Klementa, řádně jej pochovat a mohl by to být další pražský kostel. Jenže ihned jsme tuto myšlenku zavrhli s tím, že patrně ani vlna tsunami svěcené vody by z toho kostel neudělala – už z toho důvodu, že by nejspíš zalila centrum Prahy, ale k památníku by se nedostala (je příliš vysoko na kopci)…

    Reagovat
  • 22.4.2020 (5:49)
   Permalink

   Fakt?? Tak to si snad radši budu ruce omývat technickým lihem, který ještě pořád mám v několika devítilitrových butylách k ředění lignofixu proti červotoči…

   Reagovat
   • 22.4.2020 (6:37)
    Permalink

    No, Radku, aby nakonec i ten technický líh nebyl z některého z podniků Agrofertu! 😀 Jinak na ten Anti-covid narazíš na mnohých místech, kromě firmy Preol ho vyrábí Ethanol Energy, Deza z Valašského Meziříčí a přerovská Precheza. A i ty patří do holdingu! 😀 😀
    Ale má to i své pozitivum, vyrábí se to i z řepky, takže je to ekologické a Greta musí mít radost! 😀 😀 😀

    Reagovat
    • 22.4.2020 (15:56)
     Permalink

     Tak jsem dnes tak trochu brousil kolem Nymburka a Jičína. Už ta žlutá nabírá grády! 😀
     Ale hele, Bille, což takhle pálenka z řepky? Myslíš, že by to šlo? To bych pak tu žlutou kytičku možná vzal trochu na milost… 😀

     Reagovat
     • 22.4.2020 (20:39)
      Permalink

      NO řepka se během růstu 7 x stříká chemií, na závěr prý Roundoupem, aby zaschla a byla stejnoměrně dozrálá. Mohlo by se stát, že by v mači bylo víc Babišovy chemie než Babišovy řepky. AŤ by to bylo pitné opakovaně či pouze jedenkrát, pořád by to byla pálenka Babišova. Musím říct, že už jsem preventivně otrávená z toho jména, a ani si nemusím líznout.

      Reagovat
      • 23.4.2020 (5:05)
       Permalink

       Hmmm. To je fakt. Kamarád myslivec (skutečný myslivec!!) mi tuhle vyprávěl, jaké děsné věci to žluté svinstvo dělá se zvěří. Když se toho nažere srna, čeká ji moc ošklivá trýznivá smrt. Problém je, že tam, kde jsou “velké širé žluté lány”, zvěř moc velký výběr stravy nemá. Instinktivně to prostě spase, protože je to na ráně a netuší, že je to chemicky ošetřené. Samotná řepka (pokud by byla čistá), není pro srny nic moc, ale neublíží. Svinstvo je ta chemie. A Jičínsko a Nymbursko zase žloutne ve velkém. Přitom se tu pěstovala cukrovka, brambory… Hlavně, že to musíme dovážet z horoucích pr….. , silnice a ovzduší nám devastují pendlující kamióny, které se stěhují z dálnic na vedlejší komunikace, aby se obešlo mýtné… Když jsem za mlada jezdil na kole svoji pravidelnou dávku přes Lázně Bělohrad do Nové Paky (kopec “Babák” byl prověrkou, jak jsem na tom s kondicí), potkal jsem za celou jízdu tak sedm osobáků, jeden – dva traktory a z náklaďáků maximálně “vejtřasku” nějakého místňáka. Dnes se tam nedá kvůli kamiónům skoro ani jít pěšky…
       I to je důvod, proč na to nadávám! Potravinová soběstačnost je zároveň ekologická (ať si Greta žvatlá, co chce)…

       Reagovat
       • 23.4.2020 (8:15)
        Permalink

        Radku, s tou řepkou je to složité. Její nadměrná výroba v ČR je zapříčiněna dvěma aspekty. Ten první bylo, že čeští zemědělci po přístupu ČR k asociačním dohodám s EU, byli nuceni opustit mnoho výrob, které se staly prodělkové. A to nikoliv z důvodu, že by je nedokázali levně vyrobit, ale z důvodu, že dotační možnosti starých států EU a Česka byly diametrálně odlišné. A jak je známo, nelze dlouhodobě konkurovat podnákladovým cenám z dovozu. Ani po vstupu do EU si čeští zemědělci nepomohli, dodnes platí, že některé státy jsou si rovny a některé jsou si rovnější. Rčení, že v EU existuje společná jednotná politika, je jen propagandistické klišé. Druhým aspektem bylo, že eurobolševici začali propagovat využití biomasy bez toho, aby udělali nějaké odborné studie. Paradoxem je, že biopaliva, která měla životní prostředí chránit, jim de facto ubližují. https://cs.wikipedia.org/wiki/Biopalivo 🙁
        I když Babiše nemusím, lze konstatovat, že Babiš si tohle nevymyslel, on na tomto fantasmagorickém plánu eurohujerů postavil část svého podnikání. Kdyby to nedělal on, budou to dělat jiní. Pokud se lidé zlobí na pole plné řepky, pak by se měli zlobit na soudruhy z EU, kteří dodnes velebí pěstování (nejen) řepky na biopaliva. 🙁

        Reagovat
        • 23.4.2020 (10:39)
         Permalink

         Ano, je vidět, že v tom je obrovský kšeft. Všichni vědí, že biopaliva nejen že ničí motory aut, ale i životní prostředí. A stejně se od toho neustoupí! Mám vlastní zkušenost, když jsem tuhle natankoval u těch zelených Maďarů (MOL) a po několika kilometrech vysadilo turbo, auto začalo kašlat a byl jsem rád, že jsem doskákal domů! Ještě, že mám soukromého servisáka, který to dokázal zprovoznit i bez výměny vstřiků… Takže u téhle značky už nikdy!! Jenže jsem byl poučen, že je to stejně z jedné nádrže a jednoho kohoutu a pokud je v něčem malý rozdíl, tak to jsou snad jen ta aditiva. Takže tankovat jen u frekventovaných pump, kde to dlouho nestojí v nádržích…

         Ano, některé státy si jsou rovnější.
         Já jsem stejně strašně zvědav, jak dopadne Řecko versus Turecko. O tom to totiž všechno nyní je a zřejmě bude i do budoucnosti…

         Reagovat
         • 23.4.2020 (11:12)
          Permalink

          No dějou se nám to tam věci. O minulém víkendu došlo na moři u ostrova Lesbos k dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. Protože lze očekávat, že naše hlavní media přejdou tento incident mlčením, aby jim zbylo více času a místa na podrobné zpravodajství o nekvalitě roušek v domově pro seniory Horní Dolní, je potřeba si najít záběry z této minibitvy na internetu. Zkrátka kolem Turecka se mlčí, což je v souladu se zbabělým postojem EU. Našel jsem na toto téma jeden krásný vtip na stránce https://www.okoun.cz/boards/nekorektni_nebo_zakazane_vtipy%2C_inlinerovi_se_libi_ 😀
          Turecké orgány, které si odvezly migranty z pevninské části, je minulý týden navezly ke svým ostrovním hranicím, dodaly jim čluny a začaly je pobízet k plavbě. Řecká pobřežní stráž však takový vývoj očekávala a během minulého týdne odrazila několik migrantských pokusů o vylodění na řeckém území. V praxi to probíhalo tak, že člun turecké pobřežní stráže dotáhl vojenský „gumák” s migranty k námořní hranici. Tam tito mladí zdraví muži nastartovali přívěsný motor a vyrazili. Ale Řekové byli připraveni a jejich lodě jim aktivně bránily vplout. Člun s migranty kličkoval, uhýbal, vracel se a znovu najížděl…. Až mu došel benzín a Turci ho museli „zachránit”. O víkendu přešli Turci k pokusům o masový výsadek. Naštěstí i v tomto případě se Řekové ubránili. Videí z těchto útoků na Řecko po internetu koluje hafo. Tento měsíc Turecko rozhodlo o prodloužení vojenské služby 53 tisíc vojáků v základní službě. Co to tedy znamená? Pokud prodlužujete vojákům základní vojenské služby jejich vojenskou povinnost, tak k tomu budete mít pouze jeden důvod. Víte, že ty chlapy budete bezprostředně potřebovat. Samozřejmě mainstream v čele s ČT o této podstatné zprávě zarytě mlčí. 🙁
          Vedení EU, které je i nadále zatížené eurosocialistickými myšlenkami Zeleného plánu či ustanovením Evropského dne optimismu, který by měl připadnout na 27. květen, se k Turecku staví stejně, jako Anglie a Francie k Hitlerovi v roce 1938.

          Reagovat
   • 23.4.2020 (5:57)
    Permalink

    Hlavně ho nepít! Ty následky … nechci ani domyslet 😀

    Reagovat
    • 23.4.2020 (7:58)
     Permalink

     Co nepít? Tu dezinfekci nebo pálenku z řepky? 😀

     Reagovat
     • 23.4.2020 (11:23)
      Permalink

      Raději ani jedno. Jedině snad tu ředěnou dezinfekci ze svěcené vody! 🙂

      Reagovat
      • 23.4.2020 (12:07)
       Permalink

       Tak předně, pálenka z řepky je nesmysl. Zatímco palivo z řepky, která je olejninou, se získává chemickou reakcí, která se nazývá transesterifikace a probíhá za katalýzy, pálenky vznikají kvašením prvotních surovin a následnému zpracování na alkohol. Nejsem chemik-odborník, ale obecnou představu o výrobě alkoholu mám. Co zkvasí to jde vypálit. I když některé chutě mohou být příšerné! 😀

       Reagovat
       • 23.4.2020 (21:52)
        Permalink

        No právě – o to jde! Celý tento web je o všelijakých nesmyslech, tak nám, Bille nekaž radost. 🙂
        Vážných a rozumných věcí máme pořád plnou hlavu (jako třeba: – kdy už konečně chytím toho krtka? – zase jsem manželovi zapomněla koupit pivo. – Proč ten soused pořád dělá melu s tou cirkulárkou? – Ten Babiš je teda fakt padlý na hlavu….venku máme být po deseti – kde vezmu dalších devět lidí, až půjdu zítra pro chleba a to pivo? )

        Reagovat
        • 24.4.2020 (8:13)
         Permalink

         Hmm, taky máš na zahrádce krtka? No já si koupil karbidové vápno, že ho budu vyčuzovat, ale on ten hajzlík jako by to čul a na zahrádce přestal rýt! 😀
         Se sousedem s cirkulárkou nic nenaděláš, pokud ti nedělá rambajz v noci od 22.00 do 6.00 hodin, pak je to ještě dobrý! 😀
         Jediný, co teď nechápu, je počet osob lidí v kostele, stanovený na 15. V supermarketech je těch lidí daleko víc a nikomu to nevadí. 😀

         Reagovat
 • 24.4.2020 (11:16)
  Permalink

  Zrovna čtu na Novinkách: …nejvíc lidí se může shromáždit ve svatostánku – 15… To jsem zvědavá, jak bychom se tam namačkali. A pak je otázka, jestli se Ježíš ve svatostánku počítá za jednoho nebo ta tři. Pak je otázka, když ve svatostánku může být patnáct, tak kolik k tomu v lodi kostela, kolik na kůru, a v zákristii. 😇🙏🙃

  Reagovat
  • 24.4.2020 (12:12)
   Permalink

   Asi nějaký moc velký svatostánek. 😀 Nebo nějaké moc malé osoby! 😀 😀

   Reagovat
   • 28.4.2020 (21:14)
    Permalink

    Ano, to je tak, když novináři nerozumí terminologii…
    Tuhle se mnou dělal rozhovor jistý redaktor jistého pedagogického časopisu a pořád nějak nechápal, co jsou “hudebně teoretické předměty”, které vyučuji. Za poměrně krátkou dobu jsem pochopil, že mu to vysvětlit prostě nelze. A když se mě zeptal, o čem vlastně pojednává předmět “harmonie” (což je nauka o akordech, jejich harmonickém napětí, jejich tonálně – funkčních vztazích a jejich spojování v rámci korektního vedení hlasů), bylo mi jasné, že sdělit mu to, co jsem napsal zde do závorky, by znamenalo nejspíš vznik pozoruhodného guláše nesmyslných dedukcí, tak jsem lehce zažertoval a řekl, že harmonie je “nauka o souznění duší zamilovaných hudebníků”, což on sloučil do pozoruhodného a i pro mě nepochopitelného výrazu “nauka o hudebním partnerství”…
    Ten rozhovor naštěstí tiskem nevyšel… 🙂

    Reagovat
   • 29.4.2020 (5:53)
    Permalink

    Mimochodem, Bille a Lído, vždyť “svatostánky” máte rozseté na každé pouti po celých areálech – tuhle svíčky, tuhle růžence, tuhle oplatky… 😀

    Reagovat
 • 20.5.2020 (17:25)
  Permalink

  Radku, takhle dnes koukám na Události v regionech, najednou uslyším Loreta a nová melodie, tak jsem zbystřil. Jo, byl jsi tam ty! Snad to byla zase jednou nějaká pravdivá zpráva, kterou uvedla ČT 😉

  Reagovat
  • 20.5.2020 (21:45)
   Permalink

   Myslím, že s tímto ještě bude legrace!! 😀
   Vůbec nejde o “bourání” nějaké tradice, jak jsem už z více stran slyšel, ale naopak – o navázání na tradici. Celý hrací aparát je konstruován právě tak, aby umožňoval co největší variabilitu. Máme svědectví v pramenech, že melodie se ještě v 18. století měnily každé dva týdny a osobně jsem viděl písemnou stížnost jednoho z představených kapucínů na varhaníka, který byl líný a nechal jednu melodii hrát celý měsíc, což byl skandál! Zjistili jsme tedy, že to měl v popisu práce především varhaník. Není to ale tak jednoduché, jak se zdá a dovedu pochopit, že člověk, který znal pouze noty a klávesy, mohl mít problémy, když měl vzít do ruky šroubováky nebo manipulovat s docela těžkými tónovými lištami (sekcemi).
   Máme k dispozici plné dvě sady tónových lišt o 64 kusech, což odpovídá 64 taktovacích dobám, tedy dvěma symetrickým periodám o 16 čtyřdobých taktech. Do toho se musí všechno vejít. Nic delšího tam naprogramovat nelze. Momentálně se hrabu ve zpěvnících a vyhledávám mezi kancionálovkami a v Mešních zpěvech melodie, které půjdou realizovat.
   No ale – už jsem zaznamenal ohlasy, jako že se za každou cenu chceme zviditelnit – a dokonce jsem byl přirovnán ke kardinálu Vlkovi, který se “na věky zviditelnil” tím, že po ještě více staletích přesvětil svatovítskou katedrálu na sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Jenže tady je malý rozdíl – původní (či spíše původně-nepůvodní) píseň “Tisíckráte pozdravujem tebe” nebyla zlikvidována, ale je v plném znění zachována na válci, který je momentálně sundán. Není problém ji tam kdykoliv dát zpět. Dokonce nyní uvažujeme o zadání výroby dalších tónových lišt, abychom měli současně “uskladněných” melodií více – nikoliv pouze dvě. No a kdybychom zůstali odkázáni jen na dvě stávající sady, pak by se před každým přeprogramováním musela každá píseň (pokud by se osvědčila) zapsat do not tak, jak byla a to ještě doplnit schématem kolíkování. Docela makačka, ale příjemná a pěkná – pro již brzy důchodce Rejška přímo ideální!! 😀 😀 😀

   Reagovat
  • 29.5.2020 (5:38)
   Permalink

   Jen ať jde!! Beztoho v Církvi zůstává ještě příliš mnoho antikristů na to, aby významně škodili!

   Reagovat
  • 29.5.2020 (5:53)
   Permalink

   … aneb – Bůh má všechny rád! I své “antikristy”. A tím se významně od nich liší – antikristi Boha rádi nemají, ale Bůh je má rád…

   Mně ten Kalouskův křik připadá jako hysterický vztek dítěte ze třetí třídy, které chce rodiče “potrestat” za pětku z počtů tím, že jako přestane chodit do školy nebo do družiny! 😀
   Mimochodem – kolik že politických stran už ten politický matador a turista vystřídal?? No, a Němcová vypadala skoro, že se každým okamžikem rozbrečí.

   Vzhledem k tomu, že zákulisí medií podobných ČT trochu znám (vždyť jsem v rozhlase pracoval 21 let na plný úvazek a stále tam straším externě, protože ve zvonovém projektu Vltavy po mém odchodu už nikdo další pokračovat nebude, jelikož to znamená především jej DOTOVAT časem a prací za odměnu, která dnes reprezentuje přilepšení k večeři), tak mlhavě tuším, co nyní v kuloárech probíhá, ale upřímně se opět BAVÍM!! 😀

   Nezbývá mi, než popřát novým členům Rady pevné nervy a hodně úspěchů… 🙂

   Reagovat
   • 29.5.2020 (6:15)
    Permalink

    Hezky to napsal v diskuzi k článku jeden z přispěvatelů:
    “Sorry Kalousku, církev není levicová partaj, kde každý musí mít ten správný názor. Já jsem za postoje našeho pana kardinála neskutečně vděčný. Ale to nemění nic na tom, že bych chtěl vystupovat z církve, protože je v ní třeba takovej Halík. Prostě ať má každý svůj názor. Tak to má přece být.” 😉

    Reagovat
    • 29.5.2020 (6:43)
     Permalink

     Přesně tak. Bůh nemůže za to, že lidi mají různé názory…

     Reagovat
     • 29.5.2020 (14:00)
      Permalink

      … a Kalousek nakonec může vykonat protestní pouť do Mekky 😀 😀

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *