RozhovoryTitulní strana

Katolický týdeník konečně napsal o Tisíckráte.cz

V aktuálním čísle Katolického týdeníku můžete najít rozhovor s Felixem Kulpou o Tisíckráte.cz. Kdo by neznal Katolický týdeník, jedná se o poměrně bulvární plátek z české katolické scény, jak už jeho název napovídá. Již v minulosti jsme informovali o řadě skandálů, které toto periodikum doprovázely. Současné vydání bohužel není výjimkou, neboť tisícikoruny, které Tiscíkráte.cz uvolnilo ze svého fondu pro propagaci, a které měly být přibaleny ke každému výtisku tohoto čísla týdeníku, poněkud záhadně zmizely.

Přesto vám tento rozhovor přinášíme i my:

„Tisíckráte.cz: Nechceme být zlí

Ne každá vymyšlená zpráva je manipulativní. Satirický web tisíckráte.cz informoval své čtenáře například o tom, že Ježíš uzdravil paralympionika, který – už zdráv – ve své disciplíně zvítězil, ovšem byl diskvalifikován. Jeho nejčtenějším článkem byla pak smyšlenka o tom, že cyrilometodějské dvojčíslo KT, které reagovalo i na výročí upálení Jana Husa, vyšlo s přibalenými sirkami.

Heslem Tisíckráte je: „Nikdo nám nepíše, co budeme diktovat.“ Jméno si tento projekt s utajenými autory vzal z oblíbené mariánské písně. Anonymitu a humor autoři neopustili ani při e-mailovém rozhovoru s KT. Psali jsme si s FELIXEM KULPOU, tedy autorem pod pseudonymem.

Je ambicí TIsíckráte „jen“ legrace? Nebo jeho prostřednictvím chcete na něco poukázat, i něco napravit?
Naší ambicí je přinášet zprávy o věcech, o kterých se ostatní novináři bojí napsat. Kdyby došlo na lámání chleba, což je radost každého křesťana, věříme, že Pravda nás osvobodí.

Můžete přiblížit reakce vašich čtenářů a zejména konkrétních osob či institucí, o kterých se ve svých textech zmiňujete?
Spoustu lidí nám posílá návrhy na další články. Někteří nám děkují a povzbuzují nás. Někteří kněží nám posílají svá požehnání. Na druhou stranu se někteří rozhořčují, pak pochopí, jiní se rozhořčují, nepochopí a styl naší práce se jim nelíbí. My se snažíme psát seriózně. Ježíš se také jistě nikdy nesmál.

Jak vybíráte témata? A která témata zavrhujete? Je něco už za hranou, že se do toho raději nepustíte?
Vybíráme témata, která jsou důležitá. Hýbou církví nebo nutí věřící, aby se ošívali. Jsou témata, která církví naopak vůbec nehýbou a přesto by stálo za to, aby se pohnula. Náš kodex je jednoduchý: nechceme být zlí.

Svět jste už v minulosti informovali o tom, že dvojčíslo KT věnované mimo jiné Janu Husovi vyšlo s přibalenými sirkami. Jak by mělo vypadat vydání KT, které bude informovat o aktivitách Tisíckráte?
Mělo by psát hlavně pravdu. Bylo by také vhodné, aby pro tentokráte byla ke KATYDU přibalena i tisícikoruna a tričko Tisíckráte – věříme, že by o toto číslo byl velký zájem.

Kdo jste?
Jsme, kteří jsme. Jmenujeme se Felix Kulpa.”

9 komentářů: „Katolický týdeník konečně napsal o Tisíckráte.cz

 • Nezmizely. Všechny tři falešné tisícikoruny, které jste „uvolnili“, byly omylem přibaleny k mému výtisku.
  Zdravím redakci Tisíckráte z Pankráce.

  Reagovat
 • Tentokrát jste mě dostali!!! Hned, jak se mi dnes dostal do ruky katolický týdeník, jsem ho začala prohlížet, jestli ten váš článek tam doopravdy je … a byl. Přiznám se, že jsem si byla téměř jistá, že ho nenajdu…

  Reagovat
   • Ty falešné jsem ani nehledala. Ty pravé – jsem z toho zmatená – nebyly ani v balíku novéh KT, ani v Milujete se, Pod Peřinou, ani pod peřinou… musím u kostela ještě kouknout pod rohožku… A jestli tam nic nebude, pak je asi někdo sbalil k zaplacení nově vyměřeného desátku farnosti…

    Reagovat
    • Ono je to celé komplikované jak mi dnes sdělil můj vyšetřovatel. Tisíckráte samozřejmě žádný propagační fond nemá, byl v plánu, ale za dvě prodaná trička moc neutržili. Takže tisícikoruny vytiskli na počítačové tiskárně v počtu tří kusů, což byl Felixem Kulpou předpokládaný náklad Katolického týdeníku. V Katolickém týdeníku to pochopili jako úplatek za propagační článek, ale šéfredaktorce falešné peníze zapadly do rotačky a skončily v mém výtisku. Jak jsem pak dopadl už víte, doufal jsem, že mě na Pankráci vystřídá Felix Kulpa, ale má prý imunitu.

     Reagovat
     • To je škoda – tak to bude farnost na roční desátek šetřit aspoň dva roky .
      A jestli to dobře chápu, tak na Pankráci sedíte za padělání pěněz, a Felix Kulpa Vás měl vystřídat za uplácení?

      Reagovat
     • Nevím co je na úplatcích tak špatného…já je vnímám jak nutnou potřebu hlavně v církvi. Proto žádný Pankrác Bonifác nebude. A imunitu pan Felix Kulpa má z Activie pokud vím….takže není nepostihnutelný. Zažalovat.

      Reagovat
 • vyznávám:
  články tisíckráte mají stejnou věrohodnost jako krédo

  Hilarius Sardinský v.r.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *