PublicistikaZpravodajství

Farní ligu ve fotbale bude sponzorovat Babiš.

Úroveň farního fotbalu v Brně čeká prudké zlepšení. Farní fotbalová liga získala nového sponzora. Od příštího roku mohou hráči počítat s výrazně kvalitnějším povrchem, rohovými praporky a dokonce i trojicí rozhodčích.
Hřiště je pokryto kalužinami, postranní čára je místy nezřetelná a hráči, kteří střídají hokejovým způsobem, sedí místo v kabinách na vlhkém trávníku. Právě tak v současné době vypadá jedna z nejstarších amatérských fotbalových soutěží v republice – Farní fotbalová liga. Od příštího roku se ale podmínky zásadně změní.
„Přihlásil se nám nový sponzor. Díky tomu si budeme moci dovolit hrát na profesionálních hřištích a dokonce budeme mít i na zaplacení rozhodčích, kteří budou řešit sporné situace, ke kterým ve vyhrocenějších zápasech docházelo. Změny názvu na Farní Kostelecké uzeniny fotbalová liga si myslím většina hráčů ani nevšimne,“ popisuje výhody současný prezident ligy s přezvídkou Czert.
Andreje Babiše prý přesvědčil poté, co známý politik projíždějící náhodou kolem hřiště začal hráče vyhánět z hrací plochy v domnění, že mu zničí úrodu čerstvě zaseté řepky. Až později si uvědomil, že se nejedná o povláčený lán ale fotbalové hřiště. „Je pravda, že lajny mohl přehlédnout. Na zápase ale pak zůstal a přišel s touto nabídkou,“ usmívá se při vzpomínce Czert.
„Jeden z našich hráčů pozval Andreje Babiše i na ministrantský den. Letos prý bude netradičně v místě bývalého zimního stadionu za Lužánkami. Doufáme, že místo svatostánku hokejového by tam mohl vyrůst svatostánek skutečný. Fotbalový stadion za Lužánkami by mohl po rekonstrukci být součástí farní zahrady,“ doufá Czert.
Osobní jednání s Andrejem Babišem ale přineslo i další výhody. „Každý z týmů přibere do názvu jeden z výrobků Babišových firem. Tým tak jednak získá nové dresy s příslušným logem a navíc dostane třicetiprocentní slevu na nákup tohoto výrobku. Často jsme se potýkali s tím, že tým místo dresů používal pouze trička více či méně podobné barvy, což nevypadalo dobře,“ vysvětluje Czert.
S výsledkem jsou spokojení i někteří hráči. „S dresy jsme měli tradičně problém, navíc na nás padl produkt, u něhož slevu využiju. Takže ano, bude líp,“ pochvaluje si Pavel Nešpor z týmu Vodňanské kuře sv. Tomáš.
Naopak jiní hráči nadšením nehýří. „Myslím si, že liga přijde o svoji osobitost. Schopnost zpracovat míč na rozbahněném povrchu bylo právě to, co našemu týmu pomáhalo k tradičně dobrým umístěním,“ myslí si proslulý střelec z Krpole s přezdívkou Smažka. Navíc i slíbenou slevu podle něj tým nevyužije. “Když jsme si v rámci testování přidali do snídaně Monosal od firmy Precheza, začali jsme všichni prudce přibývat na váze. Až následně jsme zjistili, že přípravek se přidává do krmných směsí a pro lidi vůbec není určený,“ stěžuje si zkušený hráč.
Podobně to vidí i v jiném týmu. „Zaměstnanci Agrofertu nás oslovili už vloni. Po té co si naši jihoameričtí a jihoevropští hráči přidali do jídla Pretiox, jsme museli nakonec z letošního ročníku vycouvat. Titanová běloba totiž barvu kůže našich hráčů změnila natolik, že je na cizinecké policii podle fotek nepoznali a odmítli jim prodloužit pracovní povolení a studentská víza,“ stěžuje si Jiří Müllner z týmu Lesné, který nakonec do letošního ročníku kvůli nedostatku hráčů nenastoupil.
Na druhou stranu ale sponzorství částečně řeší i problém týmů, které kvůli nedostatku hráčů musely přerušit účast v soutěži. „Byli jsme trochu překvapení, že se máme přidat do soutěže i v půlce sezóny. Czert nám ale sdělil, že k nám do brány přibude jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, a tím pádem už máme dost hráčů na to, abychom mohli pravidelně nastupovat. Navíc jsou pro nás připravené nové dresy z krokodýlí kůže, které pro nás prý ušili v Jevišovicích. Budou sloužit i jako zbroj, což může být ve farní lize rozhodující výhoda,“ pochvaloval si dlouholetý kapitán Bystrce Vojtěch Klement.

 

129 komentářů: „Farní ligu ve fotbale bude sponzorovat Babiš.

 • Pánbůh s námi a zlý pryč! Tak to je sponzoring na vysoké úrovni?. Ovšem má to jednu nespornou výhodu: i v pátek mohou u stánků s občerstvením lidé konzumovat vynikající kostelecké uzeniny, neboť výše uvedené viděly maso leda tak z rychlíku?. A doufám, že aji koblížky budou.

  Jen radím fotbalistům: pindíka neukazujte, mohli byste oňho přijít, lebo všetci kradnú… sorry jako.?

  Takže hurá na farní ligu do Štatlu – a pamatujte: NE, bude hůř!?

  Reagovat
  • Ale pane faráři, neviďte to tak černě. Copak jste neshlédl tu úúúúžasnou reklamu na EET placenou z našich daní, kde bylo prostému lidu názorně předvedeno a vysvětleno, že až ty všechny malé české firmičky a živnostníky zlikvidujeme, tak pak teprve bude líp a dokonce i MÁSLO BUDE, SOUDRUZI!!! Možná jsem paranoidní, ale já jsem tam ty Skřivánky na niti prostě viděla. Ale co hůř – ten prostý lid tomu věří úplně stejně, jako tomu věřil v těch 50 letech. 🙁

   Reagovat
   • A to je na tom to nejhorší, ta slepá víra 50. let. Já tomu říkám „bolševik v nás“.

    Ano, bude líp… ale bez ANO ?

    Reagovat
    • „bolševik v nás“ = nesmrtelná teta závist. Kéž by Pán Bůh dal a bylo líp bez ANO. Bohužel i v r. 1947 doufali optimisté že bude líp bez KSČ. V r. 1950 pevně věřili tomu, že to dlouho nevydrží…. Ach jo, už jsem zase pesimista 🙁

     Reagovat
 • Je to už minulost, ale pořád dobré.
  „Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl po téměř čtvrstoletí společného života konečně oženit se svou partnerkou. Jeho dlouholetá přítelkyně Monika už dnes věří, že po několika letech v čele stejnojmenného hnutí, to její nastávající při svatebním obřadu nepoplete a místo svého oblíbeného „Sorry, jako…“ řekne rozhodné ANO. Podle informací pořadatelské firmy AgroWed bude nejspíš jedním ze svatebních hostů i Karel Gott, který by měl – na rozdíl od stále svou vinu popírajícího Kajínka – během obřadu zazpívat.“

  Reagovat
 • “ Titanová běloba totiž barvu kůže našich hráčů změnila…“
  Titanová běloba je totiž velký problém. Je známo, že se nesnáší s kadmiem, kobaltem, ultramarinem.. Nejhorší je poslední z uvedených. V článku není uvedeno, jakým odstínem byli hráči změněni. Je tedy několik možností. Vzhledem k tomu, že titanová běloba velmi dobře kryje (na rozdíl od běloby zinkové), mohli hráči být úplně bílí – zde tedy je jisté, že problém cizinecké policie nebyl ten, že by hráči ve srovnání s fotkami nebyli k poznání, ale že byli k nepoznánání bílí, což silně zavání rasizmem – a to byl pravý důvod neprodloužení víz. Další možností je, že požili slivovici. Slivovice jak víme je ze švestek, a ty jsou modré. Titanová běloba s modrou (ultramarin) se po čase změní na zelenou. Jestliže byli hráči celí zelení, pak cizinecká policie zřejmě měla strach, aby jim to tam hráči všude nepoblili, a proto neprodloužila víza.

  Reagovat
 • Ovšem co článek popisuje, jsou pořád ještě ty lepší možnosti (aspoň pro mě jako zarytého nesportovce). Až se někdo pokusí do misálu protlačit cosi o vodňanském kuřeti našem vezdejším, to bude teprv nářez… 🙂

  Reagovat
  • Nebo abychom nezahajovali mši svatou „Ve jmenu Andreje i Syna i Ducha svatého. Agrofert.“?

   A román Zikmunda Wintera bude zcela nenápadně přejmenován na „Mistr Kampanus Kuře Vodňanský“!???

   Reagovat
  • Já jsem taky zarytý nesportovec. Ale fotbal – to není pouhý sport, to je TRADICE. Když jsme byla dítětem, tak se šlo v neděli ráno do kostela, poté šli chlapi do hospody, ženské šly vařit (jak šlechetně to bylo rozdělené), a po poobědovém šlofíčku všichni na fotbal (no – ženské to měly za to vaření odpuštěné, mohly zůstat doma u kafíčka). I pan farář byl vášnivý fanoušek. No a my, když jsme byly náctileté, tak jsme měly povinnost fandit, omluvou byly leda tak čtyřicítky horečky, jinak nic. Páč když jsme tam nebyly, tak se hošani neměli před kým předvádět a flákali to. ? Ale zpět k jádru věci – u fotbalu to vidím jako stejný nářez jako u toho misálu.

   Reagovat
  • Klídek !!! S tím „vodňanským kuřetem naším vezdejším“ to aktuálně nehrozí. Stačí doplnit „chléb náš vezdejší z Penamu“ a bude to prozatím OK.
   Horší bude, až přikoupí k MF Dnes a Lidovkám také Katolický týdeník, k Radiu Impuls a Rock Zone radio Proglas a k Óčku, Nově a Primě i TV NOE, že? ?????

   Reagovat
    • CHA

     Hloupost. JE jasné, že i to si jednou koupí.

     Reagovat
      • No, já to říkal. Určitě se už domluvili. Ale na druhou stranu…aspoň třeba přivede více lidí k Bohu. To si možná neuvědomuje ani Andy.

       Reagovat
       • Já myslím, že Tisickrate nekoupí – neví totiž od koho!!! A tu se ukazuje, jak jsou autoři prozíraví, že jsou anonymní.

        Reagovat
        • Nesdílím tvůj optimismus. ILUMINÁTi se přece mezi sebou znají. Přinejmenším z VUMLu.
         🙁

         Reagovat
         • Ani já nesdílím Lídin optimismus. ILUMINÁTI ovládnou nakonec vše.

          Reagovat
          • NEKOUPÍ!! NEOVLÁDNOU!!
           (bouchla jsem do stolu a přišel na řadu připravený Jodisol spray a rychloobvaz )

           A jestli si ilumináti myslí, že jsou jako černá díra, která vcucne všechno, tak se pletou, protože jsou tu další galaxie! Například JÁ . A se mnou Tisickrate. Ale neříkejte jim to, a klidně je nechte, ať žijí v bludu – bláznům se nemá odporovat
           🙂

 • Teda supééér. Jak článek, tak komentáře. Jsem si zase poprskala monitor….???

  Reagovat
  • Ke čtení zdejších příspěvků jestiť hadříček v blízkosti našich monitorů a displejů takřka povinnou výbavou???.

   Reagovat
   • A my zdravotníci – můžeme číst s rouškou neboli náhubkem?

    Na oči brýle, na ústa ústenku, na nos kramlík – protože to tu smrdí průšvihem! 🙂

    Reagovat
    • Rozhodně, Lído, toto vše vřele doporučuji… jo a pro jistotu také mějte připraven Jodisol spray a rychloobvaz – kdyby došlo k třísknutí hlavou o stůl či dokonce k pádu ze židle!??

     Reagovat
     • Z bezpečnostního hlediska je zakázáno jíst a pít při čtení článků a komentářů zde.
      Protože by mohlo i zaskočit.

      Reagovat
      • Říkáš to sám od sebe, nebo ti to řekli jiní?

       Reagovat
       • U tisíckráte nejím a nepiji sám od sebe. Ale málem jsem posledně doktorovi zničil holtera…
        Už mi ho prej domů nedá. 🙂

        Reagovat
         • No to teda není žádná sranda! Mašinka mu měřila kamsi za roh, úplně mimo rozsah.
          Dopadlo to tak, že mně zdvojnásobil prášky (výroba Spolanafert) a přístroj poslal k přecejchování. Faktůru pošle Felixi Kulpovi.

          Reagovat
 • Teda sorryjako… Jdu si sednout k varhanám a zkusit, jak na ně bude znít Babiščin maršovský valčík… Snad mě vrchní kapucín bratr Vojtěch nevynese v zubech… 🙂

  Reagovat
  • Mistře, už byste měl trénovat novou poutní píseň (dle známého nápěvu v Knize chorální 1847) „Vroucně vítán buď, Andreji svatý“… s důrazem na „zmučen klesá v lůno Vltavy“! Tuto pasáž bych podbarvil nějakým zvláště slavnostním rejstříkem.???

   Reagovat
   • Jsem zvědav, jestli nebude patřičně upravena i mateřská píseň – Tisíckráte pozdravujem 🙂

    Reagovat
    • Jako že by to bylo „Tisíckráte pozdravujem Tebe, ó Matičko Andy Babišééé“? Tož jako teho sa nebojím. Matička Krista Ježíše, jenž potřela hlavu hada pekelného, si od nějakýho Babiše foukat nenechá!?

     Reagovat
 • Andrej Babiš je taky ILUMINÁT. Doufám, že je to všem jasné. Tímto se stane to, že ilumináti se dostanou i do nejnižších pater naší církve. A víte co se stane s takovou církví? Nic dobrého. Nechápu, jak ho někdo tady může vítat, fotbalem to začíná…papežem Andrejem to bude končit. Počítejte, že místo proměňování chleba, to bude kuře. Místo vína řepkový olej. Ornát bude navždy zelený, a na něm bude nápis Agrostán. GRATULUJI.

  Reagovat
  • Ještě že i ten olej vyvěrá z podstaty stvořeného světa a že ten Andrej je taky podmnožina… 🙂

   Reagovat
    • Přátelé, děkuji. Jenom mně tak napadá otázka, co se doopravdy stalo s Hajným? Dostal nějaký BAN nebo zákaz psaní či co?

     Reagovat
     • To teda doopravdy nevím… Možný je i ban, ale možná se mu tady prostě přestalo líbit. Což nám, zdá se, nehrozí.?

      Reagovat
      • I ďábel je Bohem stvořený tvor ve smyslu Boha PODMNOŽINOU. Nicméně nevymlouvejte se ani Vy „na druhé“. Když se Babiš narodil, jako ILUMINÁT, nedělejte z něj Bureše. …

       Člověk je (a být má) odpovědný za sebe a své činy a MYSLET. (Tvrzení „já nic“ – to on (ďábel) mne vedl je přinejmenším ALIBISMUS.) Tohle se týká Vás, stejně jako vašeho tvrzení o Agroandrejovi.)

       Prvotním hříchem totiž vůbec nebylo a není „poznání“. To je naopak Bohem chtěné, ale NEVÍRA a nedůvěra v Boha.
       _______
       Snad to i Vám dojde.
       Pěkný den.

       Reagovat
       • Kytarová skupina z SK zpívala kdysi pěkný text:

        „Andrej je zvláštní tvor. On nestrpí, aby se mu někdo SMÁL.“ …
        _______________

        Problém je v tom, že rozdíl není Babiš a Bureš.

        Agrofert se taky zdál jako dobrý podnik za totality. Člověk má žít a ne vymýšlet nějaké kraviny. Smyslem (života) má být kvalitní pěstování řepky olejky, ne psaní vašich přihlouplých komentářů.

        Pěkný den

        Reagovat
        • Aha… Tak on to nebyl „páter“ Jan ŠPAČEK, kdo neunesl, že jsem na Velký Pátek 24 hodin nejedl a nepil? Ještě napište, že si Andrej Babiš článek o sponzorování „farní ligy“ objednal, že on je tím, kdo server tisickrate.cz cenzuruje. „Komentář čeká na schválení.“

         Reagovat
         • Je tady!!!! Ani nevíte jakou mám já radost!! ON ŽIJE! ALELUJA!

          Reagovat
          • Ano, On žije! Vždyť se ukázal Maří Magdaléně, emauzským učedníkům – a u jezera i apoštolům, kterým nebraly ryby, a pak najednou 153 kousků! I ten nejmladší, Jan, volá: TO JE PÁN!

           Ano, ON ŽIJE! HALELU JAHVE!!!?

          • A.P.Rille…nevěš hlavu. Aspoň nebudeme muset furt hledat a kopírovat jeho komentáře 😀

          • 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

         • Vám se to stalo? Že zde Váš komentář čekal na schválení?

          Reagovat
          • Tak v tom případě je s vašimi komentáři něco špatně.

          • Hm. Nebylo. Byly zobrazeny, teprve následně cca po týdnu „zmizely“ a mně se v prohlížeči u těch „smazaných“ komentářů objevila hláška: „Komentář čeká na schválení“. …

  • „Fotbalem to začíná…papežem Andrejem to bude končit.“………nyní bude následovat omluva našeho svatého Papá jménem nás všech katolíků Andreji za všechna příkoří, která mu kdy ŘKC způsobila, i za ty, která mu vůbec nezpůsobila. Následně za to, že mu zabírá místo na papežském stolci. (uááá – chudáci ministranti až namísto mešního vína tajně přede mší vypijí ten olej 🙁 Budou závidět svým tátům a dědečkům, že ministrovali za komančů).

   Reagovat
   • Co pořád strašíte s tím řepkovým olejem. Stačí aby pan arcibiskup prodal Andrejovi vinné sklepy v Kroměříži a Agrofert bude dodávat i mešní víno. Včetně nealkoholického pro muslimy.

    Reagovat
    • Konečně jsi prozřel. Jenomže Andrej neskončí jenom u vinných sklípků, těmi to opět jenom začne a všude se bude prodávat víno Vinium Babichovice, nebo Don Babiš, nebo stolní Babiš, kvíčo Babiš. Takže je opět jasné, že je Babiš Iluminát.

     Reagovat
     • BLBOST.

      Olomoucký arcibiskup zámecké víno Kroměříž nikdy NEPRODÁ.

      _____________________

      I Graubner je V BOŽÍ RUCE.

      Reagovat
      • To se Vám diskutuje, pane Špačku, když každého, kdo má „jiný názor“ lze smazat, že ???

       (Nejprve zmizely moje příspěvky, pak to samé jste napsal VY sám…
       R.I.P. – Shoda pouze „časová“? … Ahá. )
       _____________
       Cenzurovat, cenzurovat, cenzurovat.
       Starého psa novým kouskům nenaučíš. …

       Reagovat
       • Aha, neveřejné „dluhopisy“ Agrofertu versus veřejné (neutajované a transparentní) „investice“ občanů…

        To je na tom to nefér. Že pravidla se nedodržují a platí pouze tehdy, když se „dotyčným“ hodí.

        Tajné a ještě tajnější. … Jak v tom českém přísloví: „Co je šeptem, to je čertem“, případně v romských pohádkách: Chytrý cikán vždy přechytračí hloupého.

        Reagovat
        • Fajn, co však ty moje (s)MAZANÉ reakce ??? To také „Andrej Babiš“ a komunisté ???

         Cenzura CÍRKEVNÍCH médií je REALITA. (A kdokoliv je „užitečný“ pro to, aby to bylo na koho hodit. …)
         ___________

         „Osvoboď nás PRAVDOU“ bylo svého času heslo tzv. desetiletí duchovní obnovy, na němž se podílel mj. i zde tolik zatracovaný T. Halík.

         Reagovat
         • Nejde ani tak o jiný názor. Ten se jak vidno připouští. Spíš se jedná o slušné (tedy ne nepřátelské) chování. A to je obrovský rozdíl. Kdo má uši k slyšení, slyš !!!

          Reagovat
          • Považujete za nepřátelské chovává „vtip“, pro který mi nechal správce serveru katolik.cz (pan Mgr.Petr H.) vystavit „červenou kartu“ ??? …
           _________

           (Myslím „vtip“, jak se lidé osopí na Boha, za to, že „říká pravdu“. …)

          • POVAŽUJI. I když samozřejmě nemůžu vědět o co jde.
           Protože z Vašich komentářů vím, že znáte jen konfrontaci a zlobu. ???

          • Apríle, na rozdíl od Vás nejsem anonym. Nedělejte prosím ze svého problému problém můj – minimálně stran té „zloby“. Konfrontace sama o sobě není ani špatná, ani dobrá. Záleží na jejím SMYSLU. JK si také nenechal vše líbit, resp. když šlo o věc dobrou, nemlčel a uměl se „ozvat“.

           Nikdo z nás JK není. … Přesto je MNOHO důvodů, proč si myslet, že PRAVDA je užitečnější, než lhaní a CENZURA.

          • Hajný, nedělejte prosím ze svého problému problém můj – minimálně stran té „zloby“.

          • Pane Hajný, čekal sem že se ozvete. Ale předčil ste mé očekávání. Nechcete si zase dát nějakou delší pauzu od psaní komentářů?

          • Karle, smyslem je říci, že PRAVDA je užitečnější, než její „tajení“ potažmo lež. Proč se tak domnívám je věta z Evangelia, kde stojí, že JK přišel na svět PROTO, aby vydal svědectví pravdě.
           _____________

           „Kdo má uši k slyšení, slyš.“

         • My nikoho nezatracujeme. Když říkáme, že je Halík ILUMINÁT, a on je, tak tím pouze ukazujeme na SKUTEČNOST. To, že s tím někdo není smířený, je věc druhá.

          Reagovat
          • Neumím se k tomu vyjádřit. Anděl strážný T.Halíka nejsem. Nikdo z lidí není svatý – to jistě ani on. Pokud však mám vidět na něm něco pěkného, tak např. pěkně píše ve svých vzpomínkách o J.Reinsbergovi: halik.cz/cs/o-halikovi/vzpominky/

           Stran „iluminátů“ – o tomto (tématu) nevím vůbec nic. Můj osobní názor je (ve shodě s katechizmem), že vše podstatné bylo zjeveno v JK a žádná další „zjevení“ ani tajné „vědy“ nejsou třeba… Myslím si, že když člověk žije ve shodě se svým vědomím a SVĚDOMÍM, tak má šanci se dostat do Nebe tak jako tak.

          • Doporučím Vám si o iluminátech něco přečíst. Určitě je na p. Halíkovi něco pěkného, ale je ILUMINÁT. Možná…

          • Karle, ale přece i kdyby byl „Imuminát“ (ač ani já, ani Vy nemusíme vědět přesně, co to znamená) není snad i iluminát PODMNOŽINOU Pána Boha, ve smyslu, že je i on v Boží ruce ???
           __________

           Za sebe si odpovídám, že v Boží ruce i on JE a tím (si) vysvětluji, že lze (když chceme) i na něm něco pěkného nalézt a stále nalézat.

           Já osobně mu jsem vděčný i za 4 stránkový (2 listy formátu A4) ručně psaný dopis, který mi kdysi poslal až z Říma, kde si v té době doplňoval své studium.

          • Jistě, on je podmnožinou Boha a je v Boží ruce, ovšem pouze ze strany Boha. Ze strany ilumináta ( ne Halíka – to byl vtip ) není Bůh jeho bohem. Proto je vaše tvrzení irelevantní. A neomlouvá to, že někdo iluminátem je ( zde odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ilumin%C3%A1ti ).

          • No právě. 🙂 PAKLIŽE Bůh JE, je nezávislý na tom, zda si my přejeme, aby byl, zda v to věříme, či ne. V tomto smyslu slova jsou lidé podmnožinou Boha, nikoliv Bůh podmnožinou (či „výmyslem“) lidí. …

          • Nepochopil jste, co chci říci. Bůh je nezávislý…ale ILUMINÁTA TO NEOMLOUVÁ. Doporučím si na ilumináty dávat pozor, abyste se nestal také jedním z nich.

          • „Boha se sluší poslouchat více, než lidi.“ – tohle řekl už PAPEŽ.
           (1. papež – tj. sv.Petr)

          • Jakou to má souvislost?

          • Souvislost to má v tom, že není až tak podstatné, jak vnímám sám sebe já, případně, jak mne vnímají druzí, ale jak mě vnímá Bůh. Zkuste se nad tím prosím, alespoň zamyslet. Díky.

           Pěkný den.

         • „ty moje (s)MAZANÉ reakce“ … „Do vlastního přišel, ale vlastní ho nepřijali“. …

          Problém je v tom, že Vy (to ve vší úctě) nejste MAJITEL ale jen „správce“ … Jsme znovu u peněz rozházených JK v Jeruzalémském chrámu potažmo u „přivlastňování si“ toho, co lidem NEPATŘÍ.

          Reagovat
          • Ani „komanči“ ani T.Halík – to vše bylo/je odváděním pozornosti. Pointou v této diskuzi byla PRAVDA. Ta smysl má a je UŽITEČNÁ. Tvrdit opak je lež. …

 • Ten pán na fotce má zjevně amputovanou levou nohu.

  Reagovat
  • To aby nebylo vidět, že tam měl (má?) kopyto.
   A proč je ze zadu? Aby nebyly vidět rohy. I tak při troše fantazie tam jeden malý je vidět – špatně ho vyretušovali. Už víte, proč se do toho montuje Babiš?

   Reagovat
   • NE, nevíme. Nevidím žádnou spojitost. Leda že je Babiš iluminát.

    Reagovat
  • Taky mi ta fotka pripomnela obrazek bagru utopeneho v bahne (mozna v Telci) a pod tim popisek: „Myslite si, ze mate v praci problemy?“

   Reagovat
   • Teda – pokud je to bahno – tak je to ještě v pohodě. Jsou i jiné, dost podobné „materiály“… 🙂

    Reagovat
   • Přesně tak si představuji P.Jana Špačka a jeho vztek na M.(H)hajného. …
    🙂 🙂 🙂

    Reagovat
    • Pane Hajný, Vy jste se na obrázek špatně podíval: ten člověk se v tom blátě nevzteká, ale raduje, že má tolik nádherného blatíčka, nikde žádný obránce, žádný brankář – vítězství je jisté!
     Přesně tak si představuji P. Jana Špačka…
     🙂 🙂 🙂

     Reagovat
     • Já si p. Špačka představuji obdobně. Zobáček zahnutý do úsměvu nad komentáři M.Hajného. V očkách to bliká.
      Kdepak vztek.

      Reagovat
     • Přesně tak, Lído. P. Špaček je kněz Bohem vyvolený, Duchem Svatým obdařený, lidmi kolem sebe oblíbený. A to prostě závistivci nesnesou, a tak ubližují, seč jim síly stačí… ?

      Reagovat
      • Magdo, P. Jana osobně neznám (nebo si toho alespoň nejsem vědom). V tomto smyslu slova mu těžko mohu něco závidět. Uznávám pokorně, že je věcí mé OSOBNÍ víry, že PRAVDA potažmo Duch Svatý nikomu NEUBLIŽUJE. …

       Komentář Lídy výše chápu v jiném smyslu než Vy:

       Týká se to ROZDÍLU v pojetí křesťanství vs. např. Buddhismu. Když si přečtete a PROMYSLÍTE např. tzv. Tibetskou knihu mrtvých (existuje její překlad do českého jazyka s velice zdařilými poznámkami Dr. Farkaše) můžete dojít k závěru, že cílem a smyslem Buddhismu je stát se dokonalým ve smyslu Buddhou. To však též znamená, že dokonalý (a nejlepší) je pouze JEDEN. Finálním stavem „dokonalosti“ je SAMOTA. … Finálním (cílovým) stavem křesťanství je naopak SPOLEČENSTVÍ s Bohem (i lidmi) v Nebi.
       ___________

       „Vyhrát“ za pomoci „cenzury“ a jiných násilných či nekalých „praktik“ uspokojí (na čas) „SAMOLIBOST“. Dlouhodobě však těžko utiší vaše svědomí a naplní nejhlubší lidskou potřebu, jíž je RADOST z Pravdy.

       Reagovat
       • RADOST z Pravdy je skutečně krásný lidský cit. Proto si tu radost nemusejí nechávat kazit blbými rejpaly ani majitelé hospod, ani majitelé serverů. Chapišto???

        Reagovat
        • To asi jo, ale pak těžko mohou o sobě prohlašovat, že jsou „katoličtí“ – v původním významu toho slova všeobecní tj. „pro všechny“.
         _______

         Nehledě na to, že ani zde nehovoříme o „majiteli“, ale o „správci“.

         Reagovat
         • Magdo, doufám, že už je ti to konečně jasný. 🙂 🙂 🙂

          „Katoličtí“ – v původním významu toho slova všeobecní tj. „pro všechny“- správci hospod a serverů jsou povinni nechávat si kazit blbými rejpaly radost.

          „Vyhrát“ za pomoci „cenzury“ a jiných násilných či nekalých „praktik“ uspokojí (na čas) „SAMOLIBOST“. Dlouhodobě však těžko utiší vaše svědomí a naplní nejhlubší lidskou potřebu, jíž je RADOST z Pravdy.

          Reagovat
          • Jediné co v životě musíme je umřít. Vše ostatní je MOŽNOST.
           ____________

           Žijte tak, abyste nebyl v Nebi překvapen a neměl nikdy (jako v tom „vtipu“) potřebu „vyskočit z křesla“. …

 • Já vidím Babišův vstup do farní ligy veskrze pozitivně.

  Hráči se tak snadno dostanou k anbolickým steroidům, hormonům, multivitamínům, povzbuzujícím drogám …. kterých mají Babišovy firmy vagóny pro zdravý růst drůbeže.

  Je tedy nad slunce jasnější, že výkon hráčů a tím úroveň ligy půjde raketově nahoru.
  No a kdo ví, zda se díky tomu farní liga nevyhoupne v kvalitě nad ty lemry z první fotbalové ligy …

  Reagovat
 • A ještě doplňuji další výhodu:

  V případě, že hráče chytne svalová křeč (sval se bolestivě stáhne, ztvrdne), může se použít přístroj ke křehčení kuřecích prsíček.
  Hráčův sval se napíchne množstvím jehliček a vpustí se křehčící roztok.
  A je po křeči, sval bleskově změkne a hráč vesele pokračuje ve hře.

  Reagovat
  • Podobně moje teta marinovala maso – když potřebovala, aby to bylo dříve, napíchala ingredience do masa injekční stříkačkou. Marinování se tím urychlilo, ale ve výsledku – jak sama přiznala – bylo stejně nejlepší maso nechat v marinádě ležet. Takže to spíš byla taková urychlovací nouzovka… Asi jako „léčení“ hráče, aby se co nejrychleji vrátil do hry. Ono nakonec – kdo ví, co se dává nebo píchá kuřatům, aby co nejdříve po vylíhnutí měla jateční váhu. Musí to být asi pěkný sajrajt. A pan Babiš jistě o tom ví své (ale kdo ví, ten se stará asi hlavně o „má dáti – dal“, jinak provozní a technologické otázky ho asi moc nezajímají)… „pesticidy naše vezdejší dej nám dnes…“

   Reagovat
   • Jen tak pod čarou a mimo naše téma: Babiš se spíš stará o to kdo by mu co „dal“ a na“ má dáti“ dost kašle – řekla bych po včerejší zprávě, že Babišovo ministerstvo mělo v účetnictví chyby za více než 100 miliard.

    Reagovat
    • Jsou to takove paradoxy, na Ma dati jsou mnohem „lepsi“ veci nez na Dal. No, jak se to vezme.

     Reagovat
  • Jen aby hráčům po takové léčbě nenarostlo peří.

   Reagovat
  • Kdepak „pijavice“ … V PRAXI se osvědčilo dýchat do pytlíku. hajny.blog.respekt.cz/uzitecna-vec/
   _______________

   Pokračovat ve hře? … Je otázkou, kdo je tím, kdo si (a nejen s vámi) „hraje“. … S Bohem nemám problém. 🙂

   Reagovat
 • Jen malý vzkaz pro pana Hajného – aniž bych nějak reagoval na jeho duševní výměty:

  Nejsem na Tisíckráte cenzorem, jsem uživatel jako všichni ostatní diskutující zde – tudíž nemám pravomoc udělovat BAN ani mazat diskusní příspěvky.

  Howgh.

  Reagovat
  • Jo, a, pane Hajný – je to logické, že když je tu o. Špaček sám za sebe a neskrývá se za pseudonymum, těžko bude tím, kdo má pod palcem amomymní redakci. Podezřelí jsme přesně naopak my všichni od Abakuse až po Žráče. 🙂

   Reagovat
   • Budu-li vlastnit hospodu, nebo jiné společenské zařízení a příjde-li mi tam křupan, který bude mé hosty neustále obtěžovat a napadat, svěřím ho nejspíš bez skurpulí do „nedemokratické péče“ vyhazovači.
    To je ode mě zhruba tak vše k bubákovitému tématu CENZÚRA.

    Reagovat
    • Az prijde pan Hajny z prace, tak tady bude mit peknou nadilku. Ja bych doporucovala co nejmin psat o konkretnich lidech, a nebo jen pozitivne. Ani ne tak kvuli cenzure, jako spis ze zdvorilosti. Pekne Vas zdravim 🙂

     Reagovat
     • Stanislavo,
      děkuji. Snaha je. V konečném důsledku je i pravda OSOBNÍ. V tomto smyslu slova je VŽDY o konkrétních lidech. … Nicméně souhlasím s Vámi v tom smyslu, že MILOSRDENSTVÍ Boha přemáhá hřích LÁSKOU, nikoliv křičením, „přísností“, násilím, či strachem. …

      Pěkný den.

      Reagovat
    • „Budu-li“ … „Do vlastního přišel, ale vlastní ho nepřijali“. …

     Problém je v tom, že Vy (to ve vší úctě) nejste MAJITEL ale jen „správce“ … Jsme znovu u peněz rozházených JK v Jeruzalémském chrámu potažmo u „přivlastňování si“ toho, co lidem NEPATŘÍ.
     ____________
     Nemusíte se vším souhlasit a nemusí se Vám vše zamlouvat a líbit. Na to máte právo a máte jistě jinou životní ZKUŠENOST. Nicméně čistě technicky: Já zde také nehovořím o „výmětech“ druhých.

     To ve vší úctě.

     Reagovat
     • Nemusíte se vším souhlasit a nemusí se Vám vše zamlouvat a líbit. Na to máte právo a máte jistě jinou životní ZKUŠENOST. Nicméně čistě technicky: Já zde také nehovořím o „výmětech“ druhých, když se jedná o flatulace.

      Reagovat
      • No vždyť (!) , K tomu je právě užitečný onen v Bibli popsaný dar „rozlišování duchů“.
       Nejsou „větry“, jako větry.
       ________________
       (Vám to asociuje „ufouknutí“. Mně slova M.Slavíka na kurzu katolické charismatické obnovy před cca 30 lety o Duchu svatém ve smyslu DECH-DUCH.)

       Reagovat
 • Přátelé, nevíte někdo co se stalo s letošním vítězem ceny Magnesia Litera blogem „KKRD Boys – Brblanina“? Vždyť od předání cen jakoby se u nich zastavil čas! Nic nového! Ani poděkování! 🙁
  To teda za tu dobu má náš Felix Kulpa pět článků s téměř pěti sty vesměs kladnými odezvami. 🙂

  Teda, ne že by mi ty Brblaninový kraviny v hantecu chyběly (je to stejná trapárna jako hajnoviny).
  Ale tak nějak lidsky mám starost ?. To víte, nezkušení chlapci z Brna, v divoké Praze, s vyplacenou odměnou, orientace v cizím městě chabá, pít to neumí, noci chladné ….

  Reagovat
  • Nechcu sejčkovat, ale – ta divoká Praha je i plná různých…jak to jen říct….ehm…domů…. Tak jestli třeba ti nezkušení hoši z Brna nezabloudili někam tam….a jestli v té divočině úúúplně nezapomněli, odkud že vlastně jsou…..

   Reagovat
  • Apríle, vaší „identitě“ mohu rozumět, že si děláte legraci ze všeho (viz „apríl“).
   Humor je „kořením života“. Suše (tj. „trapně“) jen tvrdím, že koření samo o sobě podstatou není.

   Smyslem je pravda. Nicméně – to pozitivní (nejen na Vás) je, že právě i humor (tak to dělal např. J.Reinsberg) lze využít k tomu, abychom pravdu sdělovali tak, aby ji ten, komu ji sdělujeme, pochopil a přitom se neurazil. V tomto smyslu slova se i Vy (s)mějte.

   Zdravím Vás.

   Reagovat
    • Ano, smyslem je jedině láska. Pravda bez lásky je na nic. 🙂

     Reagovat
     • „láska“ bez pravdy není pravdivá potažmo, není to láska.

      Reagovat
       • PRAVDA.

        ——–

        Ani JK na tuto otázku Pilátovi NEODPOVĚDĚL.

        ———

        I Pilát byl PODMNOŽINOU.
        I on byl v BOŽÍ RUCE.

        Reagovat
         • Všechny komentáře zde (potažmo i ostatní PRAVDU) chápu v jiném smyslu než Vy.
          __________
          Svoje komentáře nechápu VŮBEC .
          __________
          I iluminát je ve SMYSLU svého smyslu PODMNOŽINOU (ve smyslu nazírání jsoucna).
          I on je v BOŽÍ RUCE.

          Reagovat
          • Stran „iluminátů“ – o tomto (tématu) nevím vůbec nic. Můj osobní názor je (ve shodě s katechizmem), že vše podstatné bylo zjeveno v JK a žádná další „zjevení“ ani tajné „vědy“ nejsou třeba…
           ______________
           Stran PODMNOŽIN můj osobní názor je (ve shodě s katechizmem), že vše podstatné bylo zjeveno v JK a žádná další „zjevení“ ani tajné „vědy“ nejsou třeba…

          • Apríle, apríle …

           Rozpravy s geometrií pana Prof. Vopěnky nebyly „zjeveny“, nýbrž na poctivém uvažování a myšlení postaveny. Můžete se i Vy „Úhelným kamenem evropské vzdělanosti a moci“ prokousat. K tomu není třeba žádného OSVÍCENÍ ani lidské výjimečnosti. …

           Stran „poznání“ nemusíte se mu bránit. Vše má svůj čas. Nicméně coby dospělý vězte, že poznání není nutně a primárně cestou ke hříchu, ale k PRAVDĚ.

           Vítejte. …

    • Stanislavo, troufám si tvrdit, že jste moudrá žena.

     Reagovat
     • Jsem jí to říkal taky. Tak už to aspoň má potvrzeno z více stran.

      Reagovat
      • Dekuji, ale opatrne opatrne, vubec me neznate.
       Uzasne mi spis pripada, ze kazdy z nas ma dustojnost Boziho ditete. Nikdo nam ji nemuze vzit, at uz v zivote vitezime nebo prohravame.

       Reagovat
    • JK řekl: „Já jsem cesta, pravda a život.“
     Apriori netvrdí Ježíš, že je LÁSKA.
     ___________________
     Nevyslovenou poznámkou pod čarou budiž, že (to díky Bohu) Láska souvisí s PRAVDOU a pravda s LÁSKOU. „Láska“ bez pravdy není skutečná láska a „pravda“ bez lásky není pravdivá PROTO, že Bůh MÁ lidi rád (tj. nepotřebuje nám dokazovat, že „on je lepší, než my“.)

     Reagovat
 • …dost pochybuji ze zrovna tomaskovci by na hrudi propagovali vodnanske kure, snad mozna zelenkovu kruuuutu, ale ta andrejkovi nepatri nebo???

  Reagovat
 • Ježíš tvrdí že je LÁSKA. A říká to v písmu mnohokrát.

  Reagovat
  • Apriori netvrdí Ježíš, že je LÁSKA. Pouze ve smyslu neapriori! A to je právě ten rozdíl smyslů.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *