Lipovská mění pozici, své schopnosti poskytne církvi

PRAHA, OSTRAVA – Nové vyústění má situace kolem kontroverzního vystupování radní ČT Hany Lipovské, která stojí například za odvoláním dozorčí rady televize. Čeští a moravští biskupové, kteří ji do orgánu nominovali, pro ni našli lepší pozici. V budoucnu by měla zastávat post radní Televize Noe.

Za nečekaným vyústěním situace kolem diskutovaného jednání Hany Lipovské v pozici radní zřejmě stojí otevřený dopis dvojice politiků Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga. Ti se na biskupy obrátili v otevřeném dopise, ve kterém požádali o výzvu k rezignaci Lipovské na pozici radní veřejnoprávní televize. Souvislost s touto výzvou však není podle českého primase Dominika Duky stěžejní. „Abych byl upřímný, s výzvou obou politiků to příliš nesouvisí. Když jsme paní Lipovskou do rady navrhovali, věděli jsme, že se jedná o kvalitní kandidátku, realita nás však přesto překvapila. Došlo nám, že je jí pro Českou televizi škoda,“ vysvětluje arcibiskup a dodává, že bude radši, pokud budou její schopnosti  využity přímo ve prospěch církve.

Pro Lipovskou proto našel pozici, kde využije své nově nabyté znalosti, a současně pro ni bude tato nabídka natolik motivující, že své místo v radě ČT opustí. „Bude předsedat radě TV NOE. ČBK už dlouho řešila, že nad programem TV NOE nemá žádnou kontrolu. Leoši Ryškovi, jednateli společnosti TELEPACE s. r. o., jsme proto přátelsky nabídli, že na vlastní náklady zřídíme Radu televize NOE, která mu s řízením tohoto projektu a kontrolou nad jeho vedením pomůže. Nabídku nakonec s radostí přijal,“ usmívá se pražský arcibiskup.

            Lipovská návrh biskupů přijala okamžitě. „Taková příležitost nemůže být náhoda. Domnívám se, že se tak stalo díky modlitbám, o které pro mě na twitteru žádal Jiří Ovčáček. Jinak si to neumím vysvětlit. Veřejnoprávním médiím u nás, domnívám se, odzvonilo a věřím, že kvalitní komerční médium s morálním akcentem by je mohlo nahradit, pokud bude správně vedeno,“ usmívá se plaše Lipovská a dodává, že pozemky ostravské pobočky ČT chtěla od samého začátku využít pro rozšíření televize dobrých zpráv. „Kdyby veřejnost věděla, jaký záměr jsem s tímto prostorem měla, žádná vlna odporu by se nezvedla,“ krčí smutně rameny.

            Samotný Leoš Ryška se k návrhu staví rezervovaně. „Zatím jsme spolu mluvili jen neformálně a některé vize budeme ještě muset projednat. To, že je program Ateliér užité modlitby veden až příliš jednostranně, a že Marka Váchu v roli moderátora nahradí lidštější Xaver Veselý, jsem ochoten skousnout. Programovou spolupráci s polským rádiem Maryja bych ale realizoval opravdu nerad,“ uzavírá Ryška.

1 040 komentářů: „Lipovská mění pozici, své schopnosti poskytne církvi

 • 24.11.2020 (20:06)
  Trvalý odkaz

  Ano! Naprosto souhlasím se zde vyřčeným názorem, že pro Českou televizi je Hanky Lipovské ŠKODA!! Stejně je více než zřejmé, že nadpoloviční většina diváků zpravodajství ČT bere s rezervou – a pokud vůbec nějak ano, tak ještě stejně konfrontuje s různými weby. V podstatě jde o jediné – odstřihnout ČT od finančních zdrojů, které tam létají jak pečení holubi přímo do huby. Zrušením koncesí by se ukázalo a vidělo. Jenže na to dvojka Xaver + Lipovská nemají. Bojují bitvu, kterou z jejich pozic nelze vyhrát. Proto i já sdílím názor, že pro ČT je jí škoda.

  Reagovat
  • 24.11.2020 (21:19)
   Trvalý odkaz

   Vidíš, Radku! Já si také myslím, že v Radě, kde je 15 členů, nemohou 3 nově nastupující nikoho přehlasovat ani Českou televizi zrušit. Vše, co se dnes proti nim seběhlo, je postaveno na lži a nenávisti. Soudruzi Kalousek a Schwarzenberg došli už tak daleko, že chtějí, aby z rady byla odvolána nejen ing. Lipovská, ale i Jaroslav Maxmilián Kašparů. S dozorčí komisí byla nespokojena již minulá Rada ČT, což dokládají zvukové záznamy.
   https://www.youtube.com/watch?v=ZzWR3PCoZdg&t=2819s
   To, že tuto komisi současná Rada ČT odvolala, není výsledkem puče, ale demokratického hlasování. Ta fixace ultraliberálů na Lipovskou mě nepřestává šokovat. Oni jí fakt připisují magické schopnosti, že snad ostatní členy Rady ovládá kletbou Imperius či co. Jak jinak vysvětlit, že pro odvolání dozorčí rady hlasovalo 10 z 13 přítomných, jen 2 proti a 1 (předseda Kuhn) se zdržel. Proč je nikdo nenahání, neptá se jich na motivace? 😀 😀
   Taky mě fascinují ty štvavé a dezinformační články v médií, jejichž nadpis bývá zpravidla v rozporu s fakty v samotném článku. Pánové Drahoš, Smoljak, Šarapatka mluví o útocích na ČT, ale ještě nikdo nedal jeden konkrétní důkaz, koho chce Rada ČT odvolat, co chce zrušit, koho chce z ČT vyhodit. Tyto pány podporují samozřejmě herci a producenti, kteří jsou napojení na prežskou kavárnu a na finanční cecík ČT. Smutné je to, že těmto podvodníkům a lhářům naletěl i plzeňský biskup Tomáš Holub. 🙁

   Reagovat
   • 28.11.2020 (17:32)
    Trvalý odkaz

    Tím spíše bych nemluvil o tom, že p. Lipovská dělá reklamu církvi.
    Dělá ji POUZE panu kardinálovi Dukovi, který ji nominoval.

    Reagovat
    • 28.11.2020 (17:57)
     Trvalý odkaz

     Kardinál Duka jako politický vězeň komunismu si zajista váží všech svobodných názorů, které patří k demokracii. Nikoho neodsuzuje, byť by s ním v některých věcech nesouhlasil.

     Reagovat
  • 28.11.2020 (18:38)
   Trvalý odkaz

   Předpokládám, že církev „tolik neplatí“, a že se tam paní Hana tolik nepohrne. Aneb: Jak to říkal už pan Miroslav Šimek: „Držíme se zuby nehty, ti starší už pouze nehty“.

   Reagovat
   • 30.11.2020 (16:12)
    Trvalý odkaz

    Hanka je ještě dost mladá na to, aby se držela pouze nehty. Je ve věku, kdy může oponentům ještě pořádně „zatopit“ a zdá se, že si toho je vědoma. A vzhledem k tomu, jak to bere, nepředpokládám, že by to dělala pro peníze. Osobně si myslím, že jisté struktury v ČT mají dost peněz na to, aby ji přeplatily. Kdyby Hanka byla úplatná, dávno by byla na jejich straně…
    Jako ten právník, co měl ve sporu s pražským magistrátem ohledně zvonů zastupovat zvonaře Manouška, který po prohraném sporu zjistil, že „jeho“ právník v podstatě „kopal“ proti němu a spor mu cíleně prohrál. Když pak došlo na osobní konfrontaci, a Manoušek mu položil otázku „Co na to vaše svědomí, pane doktore?“, onen právník povídá:
    „To víte. pane Manoušku, právník nesmí mít svědomí, protože by mu bránilo ve výkonu povolání. A navíc – tolik peněz nemáte…“
    Bez komentáře. A navíc pochybuji o tom, že by se kromě struktur v ČT našly ještě „jiné“ struktury, které by měly ještě více peněz (z koncesionářských poplatků) a Hance je nabídly…

    Reagovat
    • 4.12.2020 (15:31)
     Trvalý odkaz

     ANO, (některé) ženy nejenou škrábou, ale i koušou. … 🙂 🙂 🙂
     Nelze než souhlasit. Slečna Hana ještě není ve věku, kdy by už neměla chrup.

     Reagovat
 • 25.11.2020 (3:54)
  Trvalý odkaz

  Mám na zahradě krmítko. Když do něho nasypu přilétnou ptáčci. Sleduji je. Obvykle přiletí více druhů zaráz, a vždy se porovnají. Zobne a podletí vedle na větev a nechá prostor dalším. Je radost je pozorovat. Ale stává se, že přiletí párek kosů. Sedne a zabere si si vše pro sebe. Ostatní to pro jejich neomalenst vzdají. Vyrobil jsem druhé. Vidím na chování kosů jisté podobenství, nepíšu o televizi, tu nevlastím, raději sleduji to krmítko…

  Reagovat
  • 25.11.2020 (6:48)
   Trvalý odkaz

   Máte úžasnou pravdu! Kdo si chce zachovat duševní zdraví a pohodu, nechť čumbednu dnes raději ani nezapíná. Bohužel je to tak i s rozhlasem (a to jsem si celý svůj produktivní život myslel, že rozhlas je mou srdeční záležitostí, protože jsem tam strávil jeho podstatnou část a ještě se tam „opejcám“ jako externista). To, co udělali z Vltavy, je k breku a z Radiožurnálu poslouchám pouze Zelenou vlnu, kterou mám v autě permanentně naladěnou, jelikož mi to už nejednou ušetřilo cestovní trable v zácpách – to je dobrá věc. Ale jakmile skončí Zelená vlna a předpověď počasí, okamžitě to vypínám, byť by tam bylo něco sebevíc zajímavého (občas se to stane). Proč? Protože fakt nejsem psychicky odolný vůči těm anglo-americkým srágorám, unylým vzdychačkám a třískačkám, které z vysílání „Českého“ (???) rozhlasu vytěsnily všechno ostatní (nejen českou populární hudbu, ale třeba i populární hudbu jiných národů – francouzskou, španělskou, italskou… o jiných žánrech už ani nemluvě). Chystám na toto téma velmi podrobný rozbor, který poskytnu „dezinformačním“ webům, které si jej u mě objednaly (do jiných zatím nemám přístup). Jako nás předlistopadoví soudruzi učili nenávidět Ruštinu, tak současní soudruzi ještě vehementněji pilují naši nenávist vůči angličtině (alespoň v mém případě se jim to daří dokonale).
   Ano – máte pravdu: V zájmu zachování psychické rovnováhy je lepší sledovat akvárium s rybičkami nebo laškující štěňata…

   Reagovat
   • 25.11.2020 (9:16)
    Trvalý odkaz

    I já se k těmto názorům připojuji. Kdysi jsem býval hltač všech možných zpravodajských, publicistických a diskuzních pořadů, ale ty doby jsou pryč. Je to pořád dokola mlácení prázdné slámy, sliby politblitků, nadávání jeden na druhého. Redaktoři nepůsobí již jako moderátoři diskuze, ale dávají nepokrytě najevo, čí názor vyznávají. Známé v ČT jsou tzv. férovky „3 na jednoho“, kdy si pozve redaktor dva myšlenkové spřízněnce a pak se se spojenými silami vrhnou na osamoceného protivníka z opačného myšlenkového proudu, s úmyslem zničit jej a totálně zdiskreditovat v očích neinformované veřejnosti. Stejné je to, že má ČT řadu univerzálních odborníků, kteří tam chodí pořád dokola, jako by neexistovali jiní experti, ale bohužel s odlišnými názory. Např. na diskreditaci a pomlouvání amerického prezidenta Trumpa jsou do zváni pánové Anýž, Lepš, Pehe, Klvaňa, Lukeš, Kozák, na vychválení politiky EU tady máme pány Niedermayera, Dienstbiera, Kroupu, Honzejka a Svobodu. Odborníka na manipulaci dítek a studentů, to tady máme pana Kartouse. a nechybějíí ani zástupci neziskovek. No, a když chceme diskutovat o záslužnosti neziskových organizací a o prospěšnosti přijímání imigrantů, tak samozřejmě poslouží Rozumek s Faltovou, ze spolku Organizace pro pomoc uprchlíkům, inkasujícího každý rok desítky milionů ze státního rozpočtu. S propagací globalistů, LGBT a dalších liberálních aktivit rádi přispějí pánové Přibáň, Hokovský a gay-pornoherec Janda. 🙁
    Nikdo po mě nemůže chtít, abych tyto zvratky a výblitky poslouchal, vždyť to už by byl masochismus. Nedělní odpoledne si představuji rozhodně jinak, než čuměním na mediální masáž Moravce a večer si místo sledování „vymejvací „diskuze“ raději přečtu nějakou knižku nebo přehraju na Youtube nějaký starší zábavný pořad, kterých jsou tam mraky. OVM nesleduji skoro deset let, taktéž „diskuzní“ pořady, kde se diskutuje stylem „ptejte se na co chcete, my vám odpovíme stejně (možná) jen na korektní otázky.“ Donedávna jsem večer aspoň někdy ještě sledoval zpravodajství na Primě, kde se vysílaly i politicky nekorektní události. Poté, co se tato televize přeměnila na PRIMA CNN Communist News Network a začala vysílat ty samé politicky korektní zprávy, jako ČT a Nova, tak pro mě večerní televizní noviny v 19. hodin skončily. I tento čas lze využít jinak. Śkoda, že už je tou dobou tma a ptáčci nelítají. 😉

    Reagovat
  • 25.11.2020 (11:22)
   Trvalý odkaz

   Vím o těch, kteří se modlit budou, stejně tak o těch, kteří se modlit nebudou nebo se budou modlit opačně…
   Jóóóó, katolíci dokážou být ….. (milující bližního svého)…

   Reagovat
   • 28.11.2020 (18:46)
    Trvalý odkaz

    To mi připomíná příhodu, když jsme (už to budou dva roky) předávali radar v Indii. Dřeli jsme včetně víkendů. Starší kolega mi pak celkem na férovku řekl: Jseš ten pobožnej, tak se běž pomodlit, abychom to zvládli. … No a stal se zázrak. My to tam zvládli.

    Reagovat
    • 11.12.2020 (21:05)
     Trvalý odkaz

     Hmmm… Dřeli jste, až jste to „vydřeli“ (s Boží pomocí, samozřejmě)…
     Možná se budete divit, ale podobné „zázraky“ prožil asi každý z nás (v podstatě by se do dalo nevléci na jakýkoliv úspěch)…

     Reagovat
     • 14.12.2020 (16:38)
      Trvalý odkaz

      Když to zákazník podepsal, zajel jsem metrem do katedrály v Novém Delhi a tam jsem proklečel snad 20 minut. Pro někoho „náhoda“, pro mne vděčnost Pánu Bohu.

      Reagovat
      • 14.12.2020 (18:11)
       Trvalý odkaz

       Aha… Poděkovat je pro vás „hrdinství“ – pro mě je to samozřejmost…

       Reagovat
       • 19.12.2020 (3:49)
        Trvalý odkaz

        Proč hrdinství? Chodit do kostele není nic, za co by vás někdo „šikanoval“. …

        V kostele jsem by i v Číně. Také zcela legálně…

        Vůbec žádné hrdinství.

        Reagovat
  • 25.11.2020 (11:34)
   Trvalý odkaz

   A ještě jedna věc, Bille čím dále tím více začínám být přesvědčen o tom, že TATO společnost si přehnané oběti a nasazení sebe sama „na doraz“ fakt nezaslouží…
   Vidím to na sobě – když mi bylo třicet, byl jsem ochoten se za své názory rvát a několik lidí jsem si dokázal znepřátelit „až za hrob“, že mě na chodbě rozhlasové budovy okázale nezdravili a otáčeli hlavy – začalo to třeba tím, že jsem doporučil z provozní vysílací fonotéky vyřadit skladby tehdy prominentních skladatelů a jejich nahrávky převést do archívu. Nedovedeš si představit, co to způsobilo – vysloužil jsem si přezdívky jako „bolševikobijec“ nebo „Koniáš“ a podobě. Přitom nešlo o faktickou likvidaci těch nahrávek, ale pouze o uvolnění místa ve fonotéce, která praskala ve švech a o jejich předisponování. (I o tomto cosi napíšu na „dezinformační“ weby v souvislostech s výběrem vysílaných skladeb).
   Ve čtyřiceti už mi hlava trochu vychladla a v padesáti jsem si začal říkat – „angažovat se jen do výše platu“…
   Dnes si začínám říkat: „Polibte mi….“
   Lipovské je mi líto. Nejen, že si to nezaslouží ONA jako taková, ale její nasazení si prostě a jednoduše NEZASLOUŽÍ celá tato společnost…
   Nevím, kdo z nás je dalším „Ježíšem Kristem“ v tom smyslu, aby se obětoval až do krajnosti pro plebs, který si to skutečně nezaslouží… 🙁

   Reagovat
   • 25.11.2020 (12:18)
    Trvalý odkaz

    Radku, chápu tě, ale nesouhlasím. Ona ta Lipovská je mladá a já když jsem byl mladý, taky jsem bojoval proti nepravostem a křivdám. Proto ji nech být. Ona ví, co dělá, má spousta sil a to je dobře. Kdyby se jí jen podařilo odhalit všechny ty podezřelé finanční toky, začerněné smlouvy a peníze, které putují neznámo kam, tak vykoná bohulibou práci.
    Já vím, nemá to lehké, zvláště když má proti sobě tzv. pražskou kavárnu. Mě irituje, když lidé, kteří se vdávají za vzor pravdy, lásky a demokracie, se chovají jako bolševičtí zmetci. Docela mě teď dostalo, když se proti Lipovské ozval i Biskup Václav Malý, kterého jsem považoval za ryzího demokrata, který ctí (byť i diametrálně odlišné) názory druhých. On se ale chová stejně, jako ti bolševici, které pomáhal v 89 svrhnout. Zkrátka Lipovská má jiný názor na fungování televize, na socialistické směřování EU a další socialistické a neomarxistické ideologie, a už je špatná a měla by být odstřižena ze všech funkci a od všech diskuzí z Prahy i z Brusele. Stejně tak se chová Tomáš Holub, který by ji kvůli kritice bruselských socialistických papalášů, kteří vrhají EU tam, kde jsme byli my před rokem 1989, nejraději vyobcoval i z církve.
    Bude to mít Hanka těžké, ale já jí držím palce! 🙂

    Reagovat
    • 19.12.2020 (5:03)
     Trvalý odkaz

     Problém je v tom, že když je někdo příliš zaujatý „svým pohledem“, tak to dříve či později někde narazí. To jsem tahle, nic zlého netuše, „zrušil“ v Číně jednu „slečnu“.

     Práce bylo v Číně tolik, že jsem doslova nevěděl, co dřív. Nakonec jsem to tedy vyřešil tak, že jsem místní krasavici (která mne tam měla prý „hlídat“) požádal, aby mi objednala večeři. Zeptala se, co si k večeři přeji a já odepsal „You“. (Samozřejmě, že jsem hned napsal: No, burger is enought. Ale nedala to. … Zřejmě měla jiné představy.)

     Reagovat
   • 11.12.2020 (13:44)
    Trvalý odkaz

    No vidíte, nedávno jste se zlobil a právníka, který obhajoval pana Manouška a nyní se na výši platu odvoláváte taky. …

    Jak je ta Země kulatá.

    Reagovat
    • 11.12.2020 (21:06)
     Trvalý odkaz

     … jenže jinak, než chápete… Čtěte ještě jednou, třeba se vám rozsvítí… A pokud nechápete, tak raději mlčte, vy „kulatá Země“…

     Reagovat
     • 19.12.2020 (4:24)
      Trvalý odkaz

      No vidíte, když římskokatolický KNĚZ (současný farář v Týnském chrámu v Praze) raději PŘETRHNE a ODHODÍ NA ZEM SVATOU HOSTII (!), než aby došla k úhoně jeho ješitnost (a jeho „mladý“ podřízený nezvládá svoji „neukojenost“) budete tyto DO KRVE obhajovat.

      Jen co vám však někdo sáhne na vaši „ZVONHOHRU“ můžete se „podělat“.

      V tomhle je ta země opravdu „kulatá“…
      _________________________________________
      Jak to říkal už pan Prezident Havel:
      „Každý člověk by se měl chovat tak, jak si přeje, aby se chovali druzí.“

      Reagovat
    • 11.12.2020 (21:25)
     Trvalý odkaz

     Ano, Země je kulatá. Vystřelili jsme fekálie na východ a ony k nám přiletěly ze západu (jak už kdysi napsal Kamenáč Bill).

     Reagovat
     • 19.12.2020 (3:58)
      Trvalý odkaz

      Přesně tak, pane Rejšku… Nevyhazejte nic ani na Východ, ani na Západ. Pak vám to, co jste vyhodil, nebude padat na hlavu. 🙂 🙂 🙂

      To jste neviděl Mrazíka ???

      Reagovat
   • 19.12.2020 (4:05)
    Trvalý odkaz

    Samozřejmě. To svého času Mgr. Pavel Budský (pan farář) také zhrzeně utekl se slovy:
    „V této farnosti si neváží kněze!“ …

    https://katalog.apha.cz/web/farnosti/1155
    ___________________________________
    Holt pouze neunesl, že mu nějaký mladý „ucho“ ministrant řekl:

    „Pavle NEZLOUB SE, ale já si myslím, že jde o Krista a je úplně jedno, kdy se pokleká.“

    Reagovat
 • 25.11.2020 (10:45)
  Trvalý odkaz

  Je to spiknutí! A řídí to Soroš, Greta Thunberg a Bill Gates skrze ty čipy, co už mají skoro všichni v hlavě!

  Reagovat
  • 25.11.2020 (11:23)
   Trvalý odkaz

   Poněkud zjednodušená interpretace. Ale neexistuje konspirační teorie, na které by nebylo alespoň 25% pravdy…

   Reagovat
   • 25.11.2020 (12:21)
    Trvalý odkaz

    Radku, máš pravdu. 😀 Soroš sponzoruje Člověka v plísni a ten je propojen s ČT přímo pupeční šňůrou. 😀 😀

    Reagovat
    • 26.11.2020 (23:06)
     Trvalý odkaz

     Tak sodruzka Bobosikova poslala dnes na pomoc mladé a perspektivní soudruzce Lipovske právní rozbory sodruzky Fibingerove.
     Taková moudra umožní soudruzce Lipovske aby nesesla z té správné cesty při rozhodování o televizi, jejíž smysl jak sama říká, nepochopila

     Reagovat
    • 11.12.2020 (13:48)
     Trvalý odkaz

     V tom případě dělá dobrý skutek.
     _______________________
     Kdysi jsem byl v budově České televize dokonce na školení pilotů.

     Reagovat
     • 11.12.2020 (21:07)
      Trvalý odkaz

      Hmmm. Já jsem svého času chodil v budově rozhlasu na pravidelné školení řidičů (dokonce)…

      Reagovat
        • 14.12.2020 (22:50)
         Trvalý odkaz

         Ano, máte-li na mysli školení referentů, to je ze zákona.
         Absolvuji ho pravidelně více jak 20 let.
         🙂

         Reagovat
  • 25.11.2020 (11:37)
   Trvalý odkaz

   Ano, přesně takovým stihomamem trpí všichni ti křiváci, kteří křičí bláboly o údajném konci ČT, o údajném rušení některých pořadů, o údajném vyhazování některých redaktorů a dalších lživých nesmyslech, které prý Lipovská a spol. chystají. Přitom každý, kdo má všech pět koleček pohromadě, dobře ví, že toto jsou naprosté nesmysly, protože Rada ČT má jiné poslání. Ta nemůže zasahovat do programové nabídky, do struktury vysílání, do zakazování něco vysílat, do odvolávání zaměstnanců ČT apod.
   Rada ČT může ze zákona jmenovat a odvolávat generálního ředitele, schvalovat rozpočet České televize, kontrolovat účelné a hospodárné využívání finančních zdrojů a majetku České televize, předkládat Poslanecké sněmovně ke schválení Kodex České televize, rozhodovat o stížnostech týkajících se generálního ředitele, dohlížet na plnění úkolů veřejné služby v oblasti televizního vysílání a na naplňování zásad vyplývajících z Kodexu, zřizovat dozorčí komisi, či určovat mzdu generálního ředitele. A právě z kontroly hospodaření mají dnes všichni, kdo jsou napíchnuti na cecík financí ČT, strach. Již dnes je veřejným tajemstvím, že ČT nehospodaří vyrovnaně, jak dosud uváděla, ale že za poslední roky prohospodařila 3 ze 4 miliard rezerv, které tam zanechal předchozí generální ředitel.
   Zápisy z jednání Rady ČT jsou veřejně přístupné a kdo si chce ověřit, jak je to doopravdy, ten si může do nich nahlédnout. Hana Lipovská se v poslední době stává předmětem špiclování ze strany některých pracovníků ČT či televizi spřízněným redaktorům z dezinformačních médií. Je fotografována a nahrávána při soukromých aktivitách. Sama Lipovská hovoří o tom, že urážky, výhrůžky i zastrašování patří k její práci v Radě ČR. Přiznává, že se někdy bojí, ale neuhne. A to je dobře! Pravda musí zvítězit nad lží a nenávistí. 🙂

   Reagovat
  • 25.11.2020 (16:35)
   Trvalý odkaz

   Je to hrůza, četl jsem co už všechno lidi vysmrkali…A to na nás sypou na ovlivnění našeho myšlení chemitrális, a taky klíšťata, mandelinku, a kdeco… Podívejte se na ty čáry na nebi!! A vakcínu chci jedině tu vod Putina, z té imperialistickéase můžeme proměnit v opice!

   Reagovat
   • 25.11.2020 (18:56)
    Trvalý odkaz

    Je ovšem zajímavé, že od té doby, co nad naší republikou přestaly létat denně tisíce letadel (v průměru 2.500 denně), se počasí vrátilo do normálu. 😉

    Reagovat
    • 29.11.2020 (15:15)
     Trvalý odkaz

     Tak tohle já říkám už od jara. Naše obec leží na trase Praha – Brno, a na obloze bývaly bílé čáry od letadel – třeba osm najednou. A když pršelo všude, u nás nic. Od jara nemáme počmáranou oblohu , zato máme vodu.
     Napadá mě, že by se konečně mohlo naplnit ono komunistické: poručíme větru dešti… : řídit množství srážek počtem přelétnuvších letadel. Zároveň by se dala vytvořit skvělá nová zábava pro cestující – zakoupili by si letenku s daným časem, jen by nevěděli kam se poletí. Místo a trasa letu by se řídila požadavkem odstranění mraků v dané oblasti…. 🙂 🙂

     Reagovat
     • 30.11.2020 (12:28)
      Trvalý odkaz

      Lído, ono nemusíš naplňovat komunistické heslo „poručíme větru dešti“, ono stačí, když se v ekologii začne uplatňovat zdravý rozum. K čemu bionafta, když na její výrobu potřebuješ téměř 2krát více normální nafty? K čemu palmové oleje, když na jejich výrobu potřebuješ zničit tisíce hektarů tropického pralesa? K čemu štěpky dovážené z Brazílie do Anglie, když ta loď, co je převáží, vyprodukuje za jednu plavbu více emisí, než všechna osobní auta ve Skandinávii za celý rok?
      Nejdůležitějším ekologickým problémem je dnes převážení zboží, které si dovedeme vyrobit a či vypěstovat u nás doma. Milióny letadel, kamiónů a zaoceánských lodí dnes ničí ovzduší a klima ze všeho nejvíc, ale nad tím se nikdo nepozastavuje, protože i ta ekologická mafie žije z toho, že se jejich výrobky musí odněkud někam převést.
      Já bych letos očekával takovou normální zimu 🙂

      Reagovat
      • 30.11.2020 (21:37)
       Trvalý odkaz

       S tím převážením věcí máš pravdu. Taky mě to štve.

       A ta normální zima -já už ani nevím, co to je. 🙂 Ale podle mojí cibule by měla být zima o něco málo studenější než vloni – teda aspoň u nás. Bohužel moje cibule nic neříká o množství srážek. 🙁
       (všimni si, že pěstuji cibuli pro svoji potřebu, aby kvůli mě nemusel přijet kamion s cibulí! 🙂 )

       Reagovat
     • 3.1.2021 (0:01)
      Trvalý odkaz

      spaliny spíše navazují vodu, takže čím špinavější vzduch, tím víc je v něm vody

      Reagovat
   • 25.11.2020 (19:05)
    Trvalý odkaz

    To jsou samozřejmě velmi naivní rádoby „konspirace“, kdo trochu přemýšlí, tak se tomuto může (musí) akorát smát.
    Mě třeba nyní velmi zajímá další vývoj v USA – to, že Trump (podle mainstreamu!!) jakoby vyklízí pole, NĚCO znamená. On není ten typ, co by utíkal z boje. Něčím překvapí a myslím, že to bude dost veliké… Jde o to, kdo v té „šachové partii“ myslí více dopředu. Biden počítá s tím, si tam zase zpět nasadí Kerryho, což byl jeden z největších pazdrátů Obamovy administrativy (to taky NĚCO znamená)…
    Co se vakcíny týče – za bolševika do nás „podle zákona“ napíchali všechno možné, nikdo ani necekl a nikdo s tím nic nenadělal. Jednoho dne přišla učitelka do třídy a „děti, dostanete injekci, máte očkovací průkazy?“ Někdo si u doktorky zařval, někdo ani nemukl, ale nikdo nic nezmohl – ani rodiče. „Kupodivu“ se tak podařilo vymýtit tuberkulózu, černý kašel a já nevím, co ještě. Že tady ty nemoci znovu máme zpátky, tomu vděčíme „přísunu zvenčí“ (což je ale jiná kapitola). O případech vedlejších účinků těchto vakcinací se buď přísně mlčelo, nebo jich zas tak moc nebylo. Fakt ale je, že ty „komunistické“ vakcíny nejspíš musely být osvědčené a prověřené. Otázkou je, jak na tom, co se bezpečnosti týče, budou ty „rychlovakcíny“ vyrobené „přes noc“ a hlavně pak s motivací pořádného a co nejrychlejšího „vejvaru“ (neboť kdo dřív přijde, ten dřív mele). Média píšou o stále nových vakcínách – podle toho by jich už musely být desítky…
    Pro mě je zatím nejlepší „vakcínou“ denní dávka kroků, ráno acylpyrin, večer štamprdle (dlouho kloktat, pak spolknout). Byl jsem už dvakrát „vytrasován“ a dvakrát tudíž testován. Hodinu před testem jsem dlouho kloktal alkohol, ústní vodu a do nosu nacpal vymačkaný česnek – pokaždé byl test negativní…

    Reagovat
    • 25.11.2020 (19:47)
     Trvalý odkaz

     Radku, četl jsem článek o tom, že taková vakcína Astra-Zeneca, které objednal Bureš 5 miliónů dávek, vykazuje průměrnou účinnost 70%, jiný dávkovací režim ukázal účinnost 62%, ale v případě správného dávkování prý může dosáhnout také 90%. 😀 😀 😀
     Vakcíny v současné době poznání Covidu, jeho vlivu na organismus a minimálních poznatků v oblasti propitvání mrtvých, nemohou být spolehlivé a nikdo dnes vlastně nedá záruku, co ta očkovací látka udělá v těle člověka za měsíc, za rok či dva. Nevěřím žádné vakcíně, ani čínské, ani americké, ani ruské, ani bruselské či kdovíjaké. Je to jen džob obchodníků s deštěm. Nejlepší je Covid prodělat, je to trochu těžší chřipka, a když chytnu protilátky, nemusím na žádný pofidérní očkování.

     Reagovat
     • 25.11.2020 (20:00)
      Trvalý odkaz

      V mém okolí jsem se s několika konkrétními případy setkal – mělo to několik studentů naší školy, u všech byl konstatován velmi lehký průběh, ve dvou případech sice pozitivní test, ale bez příznaků. Na straně druhé jeden kolega ležel na JIP s plicní ventilací. Jo – ale dodejme, že 67 roků, 110 kg živé váhy, diabetik po prodělaném infarktu. A dědeček mé snachy „s covidem“ zemřel – podrobnosti však neznám a je mi poněkud žinantní se vyptávat…
      Průšvih bude, jestli si dovolí ty, co očkování odmítnou, nějak znevýhodňovat a šikanovat (nemožnost cestovat, omezený přístup do kulturních podniků, povinné nošení roušek a podobně). Pak bude otázka, co s tím – je to svým způsobem sofistikovaně zavedená totalita.

      Reagovat
     • 26.11.2020 (8:42)
      Trvalý odkaz

      A nejhorší na tom je, že vakcinu na blbost nechce Babiš nakoupit!

      Reagovat
     • 27.11.2020 (6:44)
      Trvalý odkaz

      Tak tohle je „PECKA“:
      https://pravyprostor.cz/soud-v-pensylvanii-zablokoval-vyslani-volitelu-ze-demokratickou-stranu-na-volebni-shromazdeni-ktere-ma-zvolit-prezidenta-usa/#comments

      Já věděl, že to nebude jen tak… To jsem zvědav, co se začne dít, pokud to soudy protlačí až ke změně ústavy (to bude skutečně politický masakr, jaký tu ještě nebyl).
      … Mimochodem – na tom samém webu je cosi o tom, jak Biden hodlá uznat všechny nelegální migranty.

      A pak jsem ještě strašně zvědav, jak dopadne hlasování u nás, co se týče konce nebo prodloužení totalitárně a protiprávně nastoleného stanného práva. Už cukají s pondělním rozvolňováním (drobné podnikatele je třeba srazit totálně na držku, aby neměli šanci se vzpamatovat a všechno ovládly nadnárodní řetězce), tak jsem zvědav, kteří vlastizrádci budou hlasovat pro prodloužení – tuším, že nějak 12.12., nebo kolikátého, že ano…

      Mimochodem – další perla byl rozhovor v ČT s Fištejnem. Moderátorka byla tak vyplesklá, že to nestačila ukončit dřív, než se mu podařilo říci to podstatné! Hlavně Fištejnova poslední věta mě dostala! 😀 😀 😀 😀 😀

      Reagovat
       • 27.11.2020 (9:50)
        Trvalý odkaz

        Radku, o tom, že se v USA dějí věci, které mainstreamová média zatloukají, zatloukají a zatloukají, dobře vím. Já jsem tudle byl zděšen z toho, jak příznivci Demokratů zlynčovali zbytky příznivců Republikánů, kteří se vraceli ze své demonstrace, (na které mimochodem nebyl vyrabován jediný obchod, zapáleno jediné auto, napaden jediný názorový oponent.) V mainstreamu o tom nebylo vůbec nic. Nic, nic. Nic. Mlčení, zatloukání, mlčení. Stejně tak je to ve všem. Média lžou, zamlčují podstatné věci, vytváří virtuální realitu a spousta lidí tomu věří, jako faktu. Onehdy vysvětloval bývalý starosta New Yorku a Trumpův právní poradce Rudy Giuliani volební podvody, ke kterým nyní docházelo. Z toho, co tam říkal, jsme se v našich goebelsovských médiích nedozvěděli nic, za to tato média barvitě dopodrobna popisovala, jak se mu potily vlasy, až mu pustily barvu. Asi tak dnes fungují „nezávislá“, „důvěryhodná“ a „nestranná“ média. 🙁 (blicí smajlík)
        Předevčírem se „spletla“ ČT, když dělala komentář s Jefimem Fištejnem. Mladá redaktorka se snažila tohoto zkušeného komentátora a publicistu natlačit k „veřejnoprávním odpovědím,“ ale ten ji svými ryze pravdivými odpověďmi setřel, že z ní udělal hloupou husu a ta radši rozhovor s ním ukončila, aniž by ho dotlačila k „jediné správné odpovědi.“ 😀 😀 😀
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozhovor-o-Trumpovi-se-na-CT-vymkl-Host-drtil-chyby-v-otazkach-Moderatorka-mu-skakala-do-reci-a-pak-to-rychle-ukoncila-645309
        Já jsem si to ještě pustil i ze záznamu na ČT a vychutnával jsem, jak pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí České televize.

        Reagovat
        • 27.11.2020 (16:43)
         Trvalý odkaz

         V tomto odstavci je poslední věta pana Fištejna, než ho v ČT „utnuli“:

         V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě milosti pro někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna či nedávných prezidentských voleb se hovořilo také o koronaviru. „Co se týče dalšího vývoje, může se stát, že zrovna po inauguraci, den na to, ono se to v minulosti už stalo v Moskvě, oznámí Biden, že epidemie skončila. A vy to odvysíláte jako důkazy jeho vítězství,“ prohlásil mimo jiné Fištejn.

         😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

         To nemá chybu!!!!!!!!!!!! 😀

         Reagovat
          • 28.11.2020 (18:13)
           Trvalý odkaz

           Však oni páni biskupové T.Holuba zase do televize rádi pošlou, až budou potřebovat „vyžehlit“ nějaký ten „skandál“.

          • 28.11.2020 (19:52)
           Trvalý odkaz

           Možná nemusí být špatné mít v rámci biskupské konference biskupy s protichůdnými názory…
           Když se to hodí, pošle se tam Holub. V jiné konstelaci tam naběhne třeba sám kardinál… 😀

          • 11.12.2020 (14:22)
           Trvalý odkaz

           To jsem zrovna dnes dával k dobru, že před 20 lety jsem pracoval pro Eriksson a lezl na 110 m vysoký komín. Před 5 lety jsem vyběhl na 40 m vysokou věž několikrát za den a vůbec mi to nepřišlo, dnes už začínám přemýšlet, zda mám vše potřebné, abych nemusel zbytečně nahoro a dolů. 🙂
           ______________________
           Předpokládám, že s tím během to u pana kardinála už také nebude moc divoké.

          • 11.12.2020 (19:46)
           Trvalý odkaz

           Stávajícího nebo nového?

          • 19.12.2020 (5:09)
           Trvalý odkaz

           My už máme nového? To je mi novina (!)

 • 25.11.2020 (22:44)
  Trvalý odkaz

  Jednou jsem byla na mši společně s Ovčáčkem, choval se velmi zbožně, jen rukou lidem potřásal, jako by šlo o delegaci. Kázal zrovna Piťha. Dalo mi to práci vžít se do toho, že jsou to mí bratři a běda, když bych k nim měla negativní postoj. Pak bych nemohla k svatému přijímání. Odešla jsem z kostela Všech svatých omilostněna. Omlouvám se redakci, že nepíšu nic vtipného, ale jako ostatní jen to, co mi leží na srdci. Já bych doporučila Hanu Lipovskou do zatím neexistujícího diskuzního pořadu Pro a proti v Noe nebo Pro a proti v Proglase, aby s ní vždy diskutoval vždy nějaký jiný vzdělaný a ušlechtilý křesťan(ka). To by pak mělo dobrý vliv na ostatní konspiračně zaměřené katolíky.

  Reagovat
  • 25.11.2020 (22:48)
   Trvalý odkaz

   Aby ti konspirátoři mohli poopravovat svoje názory

   Reagovat
   • 19.12.2020 (5:16)
    Trvalý odkaz

    Upřímně vzato, když se spolu lidé dokáží sdílet a hovořit není to nic špatného.
    Pokud se nepletu, tak i prezident Trump byl dříve televizní moderátor.

    Reagovat
 • 27.11.2020 (16:55)
  Trvalý odkaz

  A tohle taky nemá chybu!!! Já to snad studentům v pondělí doslova a do písmene ocituji. Pak jim zadám slohovou práci na téma „Kdyby blbost nadnášela“ a aby to nebylo mimo předmět, nechám jim volně zharmonizovat impertinentní nápěv „Polibte mi…“ (CDECDC) + dokomponovat tři volné variace, přičemž jednu v paralelní mollové tónině 😀 :

  Takže (kromě posledního odstavce nám přišla tato instrukce – nekecám, přetaženo funkcí ctrl+c):

  Prezenční výuka musí probíhat v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd/skupin/oddělení se neslučují, ani jinak neprolínají). Doporučuje se organizovat příchod a odchod žáků/studentů tak, aby nedocházelo ke kontaktu mezi žáky/studenty z různých tříd/skupin/oddělení.
  (Konec citátu + poznámky):

  Ale jak zajistit tu „ministerskou“ homogenitu, když mnohé školy realizují výuku tím způsobem, že na určité předměty chodí žáci z různých tříd. Někteří ředitelé středních škol dokonce označili podmínky pro návrat středoškoláků do škol za nerealizovatelné.

  A tak se s těmito podivnými ministerskými nařízeními budou muset vypořádat školy po svém. V některých se budou volitelné předměty učit distančně a výuka, kterou mají všichni žáci ve třídě společnou, bude probíhat ve škole. Někde rozdělí prezenční hodiny volitelných předmětů na polovinu, látku pak odučí v každé polovině zvlášť. Jinde budou některé hodiny živě přenášet do dalších učeben.

  Domnívám se, že restrikce ve školství jsou úplně nejhorší ze všech oborů. Jak obsahově, tak technickým prováděním.

  Proto na závěr důrazná výzva:

  „Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu.

  Reagovat
 • 27.11.2020 (18:05)
  Trvalý odkaz

  Koukám na kdysi oblíbené krmítko, ptáčkové k vůli párku kosáků už nepřilétají A ještě k tomu ilumináti a celosvětové židozednářské spiknutí!

  Reagovat
  • 27.11.2020 (19:31)
   Trvalý odkaz

   A jste si tak JISTÝ, že alespoň něco málo na tom není??
   Já si jsem JISTÝ jednou věcí: Žádný iluminát, byť by mu patřila třeba polovina planety, Boží vůli nezhatí. Kdybych si tím JISTÝ nebyl, popíral bych tím svoji víru v Boha…
   Zatím rovněž nelze popřít existenci ZLA (ďábla) a pokud jej lze identifikovat, je dobré mu alespoň NENADRŽOVAT (i tady se samozřejmě lze dopustit omylů, ale ty většinou velmi rychle vyplavou na povrch, když má člověk oči k vidění – já jsem Babišovi také jistý čas věřil, což ovšem neznamená, že jsem začal věřit DOBRÉ vůli třeba jistých neziskovek)…

   Reagovat
   • 27.11.2020 (20:52)
    Trvalý odkaz

    Radku, já si myslím, že už je vymalováno. Tyto volby bohužel ukázaly, že USA nejsou vzorem, jakým pro nás bývaly. Jejich volební systém nemá nic společného s evropskými demokratickými standardy a je horší, než v mnoha afrických zemích. Země spěje k socialismu, Biden už se nechal slyšet, že daně, které Trump snížil, on zase zvýší. Dále Biden řekl, že předloží nový migrační zákon, který po schválení umožní udělení občanství USA miliónům nelegáních migrantů. 🙁
    USA už nebude tou zemí svobody, o které jsme snili jako děti či dospívající lidé, o které se zpívaly písně, jejíž znaky jsme protestně nosili jako oponenturu komunistickému režimu atd. atd.

    Reagovat
    • 28.11.2020 (8:43)
     Trvalý odkaz

     USA neprošly totalitou, tak si to holt musí také vyzkoušet. Blbé bude, pokud stejným způsobem, jako vyvážely jejich pojetí „demokracie“, začnou vyvážet jejich pojetí nové totality…

     Reagovat
    • 28.11.2020 (8:52)
     Trvalý odkaz

     Nicméně tohle je zajímavé:

     https://www.protiproud.cz/politika/5474-udalosti-v-usa-speji-k-sokujicimu-rozuzleni-trump-si-je-jist-vitezstvim-dukazy-o-kolosalnim-zfalsovani-voleb-jsou-na-ceste-k-federalnimu-soudu-divotvorny-system-dominion-z-toho-se-uz-media-nevylzou.htm

     Ale bacha na to! Autor článku je podle všeho (podle jména) Rus!! Takže to nejspíš bude hoax. No, ale co kdyby…

     Pamatuji si, jak můj spolužák z gymplu měl na rukávu bundy našitý jakýsi emblémek s USA. A měl to na sobě v prvomájovém průvodu. Zastavil ho jakýsi snaživý poskok PSVB se žlutou páskou na rukávu a co že prý to jako má znamenat. On mu na to opověděl „Uhelné Sklady Aš“… No, málem to skončilo zatčením a předvedením, kdyby se do toho nevložil náš třídní, který to zpovzdálí sledoval a kamaráda z bryndy vytáhl duchaplným divadýlkem tak, že ho jako strašně seřval (na oko) a snaživému PSVB picmuchovi řekl, že to vyřeší na půdě školy nejspíš dvojkou z chování. Když ten blbec odešel, tak vystrašenému spolužákovi řekl: „Docela blbej nápad tohle nosit do prvomájového průvodu“… A tím bylo vše vyřízené. Copak by asi oba aktéři tohoto příběhu říkali dnes? 🙁

     Reagovat
      • 28.11.2020 (18:10)
       Trvalý odkaz

       Ať si chodí třeba děda MRÁZ.
       _________________________
       Hlavně, když to bude fugovat.

       Reagovat
       • 28.11.2020 (19:43)
        Trvalý odkaz

        Každá mince má dvě strany. Já osobně spatřuji největší přínos současné situace hlavně v tom, že si řada lidí (snad) uvědomí, že Vánoce nejsou jen o dárcích, ale PŘEDEVŠÍM o „čemsi jiném“. Osobně si myslím, že Advent se zavřenými obchody má své kouzlo (pomíjím nyní ekonomické a politické aspekty).
        Pokud ovšem nedojde k tomu, že v euforii z „rozvolnění“ se hned první den po otevření v několika dosud zavřených obchodech lidi ušlapou a že se hospodští štamgasti ve znovu otevřených restauracích zlijí tak, že je na záchytku dovezou studené (a doktoři to třeba pak svedou na koronavirus, aby byl důvod zase utáhnout šrouby)…

        Reagovat
        • 2.12.2020 (8:52)
         Trvalý odkaz

         O tom, že advent bezpochyby začal, poznali už v západní Evropě. Bohužel za to mohou dnešní moderní auta. Nepamatuji si, že by před 5 – 10 lety vjížděla auta na vánoční trhy a do pěších zón, aby usmrcovala lidi. 🙁
         Začíná takový normální Advent v multikulturní Evropě… 😉

         Reagovat
         • 2.12.2020 (10:37)
          Trvalý odkaz

          V žádném případě nejde o teroristický čin! Ten „člověk“ byl zjevně frustrovaný z toho, že nejsou saturována všechna jeho práva v německé společnosti, jejímž je řádným (?) občanem.
          To se časem může stávat i „Čechům“…
          Je důležité naučit se je chápat, být k nim shovívaví a smířit se s tím, že pro „vyšší cíle“ je nutno občas přinést jisté oběti… 🙁

          Reagovat
          • 2.12.2020 (12:14)
           Trvalý odkaz

           Auto bylo tiché, zdravilo, v hledáčku, semkněme se, duševní choroba, nedovolíme, nasvíceni, výjimka, náhoda……. 😀 😀

          • 15.12.2020 (0:11)
           Trvalý odkaz

           VˇČíně zjišťuji, že Muslimské restaurae jsou OBLÍBENÉ a za sebe zjišťuji, že tam i já chodím rád. Je to klasika a člověk ví, co ho tam čeká. Dá se vybrat.

          • 15.12.2020 (6:37)
           Trvalý odkaz

           Tož dobrou chuť. Nevím, jak vy, ale já jsem do svých modliteb zařadil i vzpomínky na oběti atentátů páchaných (nejen) muslimy…

          • 1.1.2021 (0:19)
           Trvalý odkaz

           Ano,to jsou právě ty „konkrétní“ modlitby typu „a modlíme se za všechny lidi na celém světě“ …

        • 11.12.2020 (15:11)
         Trvalý odkaz

         Na tom je nejhezčí to, že každý přestě ví, co si má uvědovit „ten druhý“.
         _____________________________________
         Málo kdo řeší, co si má uvědomit sám.

         Reagovat
         • 11.12.2020 (19:44)
          Trvalý odkaz

          Myslím, že na prachsprostém atentátu na nevinné lidi není co jiného si uvědomovat. Zase debilně plácáte játra…

          Reagovat
          • 15.12.2020 (0:09)
           Trvalý odkaz

           Tím spíše je otázkou, proč k „atentátům“ musí docházet na církevní půdě za „podpory církve“, Proč Hanu Lipovskou „protlačil“ pan kardinál Duka ( nebo alespoň ji formálně navrhla „konference biskupů“) atd. atd.

           Zde FAKT není fér svalovat vinu na Muslimy.

          • 15.12.2020 (6:38)
           Trvalý odkaz

           Lipovská najíždí autem do lidí?

 • 28.11.2020 (18:07)
  Trvalý odkaz

  Hurá, že by TV Noe kromě obrazu KONEČNĚ začala vysílat i zvuk?
  ______________________
  (Úspora v přenášeném objemu dat jistě nebude zanedbatelná.)

  🙂

  Reagovat
 • 30.11.2020 (6:33)
  Trvalý odkaz

  Tak jsem včera ve 21.20, tedy 20 minut po „protektorátní večerce“ vyrazil z kláštera na Hradčanech pěšky domů (bez roušky) a když jsem míjel stanoviště policajtů, co hlídají nedobytnou hradní pevnost s panem prezidentem, začal jsem nahlas zpívat závěrečnou pasáž ze Zichovy (Otakar Zich) „Modlitby na Řípu“: „S hory této, kam zrak sahá, ať skví hymna plesů rtoma – svá je zas vlast naše drahá, zde jsme doma! Svá je zas vlast naše drahá, zde jsme doma!“ Ještě jsem chlapci, co měl v té boudě službu pokynul rukou. On udělal čelem vzad, jako by mě nechtěl vidět a vůbec nereagoval. Tomu říkám profesionál! 🙂
  Zajímavé je, že „rozvolnění“ přichází ve čtvrtek. Asi to není náhoda – už asi 700 restauratérů z celé republiky chtělo už v pondělí otevřít na protest proti perzekuci majitele a provozovatele restaurace v Šeberově a na svých webech svolávali k občanské neposlušnosti. Zdá se, že lidé toho začínají mít docela dost. Tak jsem jen zvědav, co vymyslí hned po Vánocích – „třetí vlna“ je na obzoru a jistě bude vysoká 😀 .
  No, už to nebude dlouho trvat a bude o něco více jasno – zlomový okamžik Ameriky se blíží… (Hop nebo trop).

  Reagovat
  • 30.11.2020 (11:12)
   Trvalý odkaz

   Radku, tůdle jsem četl, že očkování bude dobrovolné, ale že chtějí k němu lidi motivovat Jelikož jsem značnou část života prožil za totáče, jsem na slova „dobrovolně“ a „motivace“ hóóódně opatrný. 🙁
   Že by si soudruzi ve vládě opět pletli motivaci s vyhrožováním? 🙁 Asi očkování bude „dobrovolné,“ jen bez něj nevycestujete a vlastně si ani nebudete moct nakoupit, zajít si do divadla, na koncert, k holiči, do kostela, na dovolenou … 😀 😀
   Nedokážu si taky představit, jak se označí lidé, kteří nebudou očkování. Budou nosit žlutou hvězdu nebo placku s hvězdami EU a se srpem a kladivem? 🙁 😀 Nějak je přece policie musí na první pohled poznat. Nebo budou kontroly jako za Protektorátu a policie bude kontrolovat, kdo má očkovací průkazku a kdo ne? 🙁

   Reagovat
   • 30.11.2020 (16:28)
    Trvalý odkaz

    Bille, všechno se dá „očůrat“. Vím o případu, kdy si za bolševika jistý nejmenovaný varhaník přivezl ze Západu elektrofonické varhany a prošlo mu to bez cla! Jak to udělal? Jednoduše:
    Ke všem těm formalitám (výjezdní doložka atd.) se ještě vypisovalo takzvané „celní prohlášení“, kam člověk musel napsat, co vyváží za hranice a při návratu pak to, co přiváží. Onen varhaník napsal do celního prohlášení při vývozu „EL. VAR“ a to samé napsal do prohlášení při dovozu s tím, že tam ještě pak dodatečně doplnil značku, výrobní číslo atd. Fór byl jen v tom, že když jel tam (vývoz), tak to „el var.“ znamenalo „elektrický vařič“ a když jel zpět (dovoz), tak to „el. var.“ znamenalo „elektrofonické varhany“… 😀 Takhle se na soudruhy ve všech dobách musí!! 😀

    Reagovat
     • 1.12.2020 (18:13)
      Trvalý odkaz

      Tady už není co očůrávat, tohle už je naprosto regulérní hybridní válka. A kdo to ještě nepochopil, tak žije mimo realitu. Teď se zase obrovským způsobem mediálně nafukuje jakýsi průser v Bruseli, kdy byli úředníci přistiženi při jakýchsi údajných orgiích. „Nejpodstatnější“ ale na celé věci je, že se toho účastnil také „ORBÁNŮV“ europoslanec! Jak to – „ORBÁNŮV“ europoslanec?? Orbán má snad nějakého „svého“ europoslance? Nebyl to snad MAĎARSKÝ europoslanec? Copak taková Kateřina Konečná z KSČM je „BABIŠOVOU“ europoslankyní?? To už spíše je „BABIŠOVOU“ europoslankyní jakási Jourová (mnohem víc než Konečná). Kdyby tam načapali nějakého „MERKELOVIC“ europoslance, to by bylo ticho, že!!?? Jenže Orbána mají bruselští prďolové plnou řiť jak osinu právě tam… Takže se to samozřejmě nafukuje! Ne, že bych „orgie“ europrďochů schvaloval, ale když měřit, tak měřit všem stejně! Nakonec ještě z Prymuly udělají obětního beránka čísi zvůle! Chce se mi zvracet, velebnosti…
      Hele, při hybridní válce je třeba přistoupit na hybridní zbraně, byť by do toho měl jít každý sám za sebe. Budiž toto sdělení inspirací pro Lídu, aby kromě vlastních výpěstků začala uvažovat i o nějaké té slepici na dvorku a tak podobně. V paneláku to půjde blbě, ale představa, že lidé z měst začnou migrovat na vesnice, je vcelku vizionářská. Já jsem si toto uvědomil už před dvaceti lety v Amsterodamu, kde v podstatě nikdo nebydlí. V centru Amsterodamu jsou pouze úřady, bordely a obchody – nic jiného. Když někdo bydlí „v Amsterodamu“, tak bydlí vlastně v nějakém satelitu cca 20 km (minimálně) od centra (Weemarkt, Haastrecht a podobně). S Prahou to možná časem skončí stejně – „Pražáci“ budou bydlet od Běchovic či Horoměřic dále… V paneláku si nic nevypěstuješ, ale domácí vejce od vlastních slepic zatím zakázat nemůžou…

      Reagovat
    • 7.12.2020 (16:08)
     Trvalý odkaz

     No a?

     Tady nejde o „last drink“, tady jde o vejce od doma chovaných slepic a o králíky chované v domácím prostředí. A když má někdo něčeho více, proč by to namohl prodávat??
     Celá rodina kostelníka z francouzského města Farnay v alpském podhůří (oblast Rhone – Alpe) se živila chovem králíků v králičí farmě – týden jsem byl u nich ubytovaný, když jsem tam hostoval na carillonérském festivalu. Z jakého titulu EU hodlá u nás podobné aktivity omezovat?? A začalo to už tím, jak skrouhli naše vinaře krátce po tom, co jsme to tohoto Jewrosojuzu vstoupili…!

     Reagovat
     • 11.12.2020 (15:19)
      Trvalý odkaz

      Spíše je to o rozumnosti, toho nařízení. (Než o tom, mít pro sebe nějaká privilegia.) Když jsem kdysi v tom Skotsku byl, byli hrdí na to, že patří do „Great Britain“. Mohlo se jim to 100 x nelíbit, ale PRAVIDLA ctili.

      Přišel jsem 22 hodin a 1 minuta a už mi nenalili.

      Reagovat
      • 11.12.2020 (19:43)
       Trvalý odkaz

       To je dobře. V jistém podniku v Brně mi neuvařili kávu už ani 15 minut před zavíračkou… 😀

       Reagovat
      • 11.12.2020 (21:11)
       Trvalý odkaz

       … a jistému soudruhovi plukovníkovi se „privilegovanost“ dokonce nevyplatila… Kdyby býval i on dodržoval „rozumná“ nařízení…

       Reagovat
       • 14.12.2020 (23:52)
        Trvalý odkaz

        Za pana prezidente Havla se tomu říkalo (české přísloví) „Nechoď Vašku s Pány na led.“
        ___________________________
        V jedné z předchozích firem, kde jsem pracoval, pak „past na blbce“.

        Reagovat
        • 15.12.2020 (6:40)
         Trvalý odkaz

         Pokud tím vyjadřujete názor, že soudruh plukovník je blbec, pak s vámi plně souhlasím.

         Reagovat
         • 27.12.2020 (14:17)
          Trvalý odkaz

          Nic takového jsem ani nechtěl říci, ani neřekl. V podstatě hlupáky jsou Ti, kdo pasti na druhé rafičí. (Znáte to, Kdo jinému jámu kope, sám do ní motyka.)
          ____________________
          Abeb Boží Mlýny atd. atd.

          Reagovat
 • 30.11.2020 (16:56)
  Trvalý odkaz

  Podle posledních zpráv Hana Lipovská tvrzení Tisíckráte, že bude předsedat Radě TV Noe, ze zásady dementovala. Podle jejích slov TV Noe hospodaří průhledně, její účetnictví je v naprostém pořádku a prakticky ho může kontrolovat kdokoliv z kostelních rad v Čechách, na Moravě a ve Slezsku tiež. „Dokonce i ožrala Kalousek by v alkoholickém deliriu zvládl TV Noe kontrolovat“, nechala se slyšet Lipovská. 😀
  Zarazila se na tom, že TV Noe odmítla odvysílat jeden publicistický pořad, ve kterém vystupovala, ale na tom jí nic nepřekvapuje. TV Noe např. vysílá několik let staré (ale stále vynikající) pořady s O. Marianem Kuffou, které jsou politicky neškodné, ale jeho několik posledních vystoupení, kde Kuffa řeže do genderismu, potratů a kde se obouvá i do prezidentky Čaputové, která podporuje Istanbulskou slouvu, to se TV Noe bojí odvysílat, jako čert kříže.
  „TV Noe spěje k liberalismu a konzervativním názorům dává stále méně prostoru. V budoucnu bude záležet, kolik jim diváci pošlou peněz. A na to nepotřebuje žádnou Radu TV Noe,“ dodala Lipovská. 😉

  Reagovat
  • 30.11.2020 (18:12)
   Trvalý odkaz

   To je přesně to, co by platilo i na „veřejně nesvéprávnou“ ČT – zaškrtit přísun financí (v podstatě loupežnickým způsobem vyždímaných formou koncesionářských poplatků). ČT má výhodu, že je to (zatím) dáno zákonem. Soukromé stanice (včetně TV Noe) tuto výhodu nemají, takže jak to říkal jistý Kozina, když zval nějakého Lomikara před Boží soud: „Hin se hukáže!“… Jinak: solidní vysílání rád budu platit a rád třeba i něco dobrovolně a se zadostiučiněním zasponzoruji. Když mě naštvou, tak „Sorry jako“…

   Reagovat
  • 30.11.2020 (18:19)
   Trvalý odkaz

   Vypustil jsem „meteorologickou sondu“:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Radek-Rejsek-Cesky-v-Ceskem-rozhlase-645379

   Bylo mi úplně jasné, že to na věci vůbec nic nezmění a věděl jsem, že si zase získám „několik přátel“. Mnohem více mě zajímala diskuse pod mým příspěvkem. Bohužel jsem zjistil, že už je smazána. Ale pro mě byla velmi poučná z mnoha důvodů. Mám dostatečně hroší kůži na to, aby mě nějaké ubohé vulgarismy rozházely, ale udělal jsem si ještě více jasno v řadě aspektů (třeba i co se posluchačského spektra týče, a podle slohu a pravopisných chyb jsem tam poznal i některé své studenty, které jsem na příspěvek nenápadně upozornil 🙂 🙂 . Myslím, že v dohledné době připravím další „balónek“… 🙂

   Reagovat
   • 30.11.2020 (20:07)
    Trvalý odkaz

    Radku, s tou hudbou v rádiích ti dávám za pravdu. Ale to, o čem píšeš ve článku, platí obecně snad ve všech rádiích. Stále stejný okruh písniček, dokonce se zdá, jako by každé rádio mělo okruh svých spřízněných zpěváků a hudebních skupin, kterým se posílají autorské poplatky. Bohužel se hrají pořád ty jedny samé hity, ale schází tu i jiná populární hudba.
    Já si občas pouštím písničky z YOUTUBE a nestačím se divit, co všechno existuje. Líbí se mi zmodernizované lidové písničky i originální repertoár. Dívám se na kapely a zpěváky z Německa, Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Slovenska i Polska, a to je paráda. Nejsem sice stálým či pravidelným divákem TV Šlágr nebo TV Senzi, ale i tam občas nakouknu, a musím uznat, že i tam hrají dobré hitovky, které mají často původ v lidové hudbě a folklóru. Zkrátka je třeba dát prostor různým hudebním skupinám a zpěvákům, ono se časem to zrno od plev oddělí. 🙂
    Tak se budu těšit na Tvůj další „balónek“ 🙂

    Reagovat
    • 30.11.2020 (20:34)
     Trvalý odkaz

     No – ono jde totiž také o to, kam mizí naše peníze v podobě autorských poplatků. Není to jen naše OSA, ale též „sesterské“ mezinárodní organizace. Jedna věc je nekritické protěžování angličtiny – což si člověk může vysvětlit také tak, že odpovědní „redaktoři“ jsou nevzdělaní a neznají nic jiného (což by byla nakonec ještě ta lepší varianta). A nebo naopak – cíleně jdou na ruku tím, že z každého odvysílání kteréhokoliv „hitu“ jdou „autoráky“ směrem, který přináší „jisté výhody“… Tady nevylučuji možnost, že nakonec navážu kontakt i s p. Lipovskou (byť s rozhlasem nemá nic společného, ale podstata problému může být velmi podobná) a dalšími „strategickými“ osobami, které by k tomu měly co říci (což se už ostatně děje)…

     Reagovat
    • 1.12.2020 (6:47)
     Trvalý odkaz

     A ještě jedna věc, Bille: Pokud vypouštíš „balónky“, musíš mít v záloze dostatek trumfů, které můžeš použít, když na to přijde čas. A další věc – můžeš kritizovat, ale nesmíš urazit. Z tohoto hlediska může můj příspěvek vypadat jako nemastný a neslaný, ale já dobře vím, že splnil účel… 🙂 (alespoň z mého hlediska ano). Poměrně velké množství těch, kteří by jinak měli pravdu a tím pádem i morální právo na vítězství, prohrává jen kvůli tomu, že ztrácí nervy a překročí hranici mezi kritikou a urážkami. Urážet můžeš ve chvíli, kdy o nic nejde a kdy jde o bezvýznamnou slovní přestřelku v rámci diskuse na sociálních sítích 😀 😀 . „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“ – vzpomněl jsem si na jiné rčení jistého varhaníka, které však pokulhává ve smyslu, že není pravda, že by v kostele „o nic“ nešlo, tam je to jiná situace. Ale on rád používal rčení: „Jak se od oltáře volá, tak se z kůru ozývá“… 🙂

     Reagovat
     • 1.12.2020 (9:05)
      Trvalý odkaz

      Radku, nedávno jsem četl článek, ve kterém nějaká herečka konstatovala, že většinu rolí v televizních filmech dostávají stále jedni a stále titíž herci. I v ČT existuje mafie herců, jejichž hlavní „kvalifikací“ je jejich politické přesvědčení a angažovanost. Ti pak dostávají role, z čehož samozřejmě plynou dividendy. 🙁
      Je to jako za bolševika – jsi angažovaný, dostáváš roli za rolí, nejsi angažovaný (nebo říkáš nekorektní názory), pak v televizi paběrkuješ nebo si ani neškrtneš.

      Reagovat
      • 1.12.2020 (9:55)
       Trvalý odkaz

       Nesmíš ovšem dopadnout jako V. Brabec, který ztvárnil majora Zemana! Ten na to dojel, protože kdykoliv a kdekoliv se pak ukázal, všichni ho měli za majora Zemana a ač byl jako herec schopný, byl nadále v jakékoliv jiné roli pro režiséry v podstatě nepoužitelný…

       Reagovat
       • 1.12.2020 (10:19)
        Trvalý odkaz

        No, on Brabec se stal prakticky obětním beránkem za všechny. Vezmi si, že v tomto seriálu hráli prakticky všichni tehdejší herci, a co jich bylo!
        https://www.csfd.cz/film/71550-30-pripadu-majora-zemana/prehled/#
        Někdy mám dojem, že tento seriál mnoho lidí nechce vysílat ne kvůli ideologii, ale kvůli těm hercům, kteří tam hráli a pak se třeba po roce 1989 překabátili. 🙂 A tito lidé neměli poté takové problémy, jako Brabec.

        Reagovat
  • 1.12.2020 (8:57)
   Trvalý odkaz

   Jó, Šídlo, to je ta Bakalova Nula, která řekla o Gottovi, že jeho písničky jsou o hovně! Šídlův pořad je bulvár nejhrubšího zrna, kde se sestříhají otázky s odpověďmi hostů z jiných pořadů vytrženými z kontextu, a dělají se umělé manipulace. Zkrátka vyzvracet se na někoho, kdo se nemůže bránit. Takový typ „satiry“ je hluboko pod moji úroveň.

   Reagovat
   • 1.12.2020 (19:39)
    Trvalý odkaz

    Jo, prý si jakýsi Biden hrál s pejskem a přišel při tom k úrazu. Bohužel většinou nepíšou, zda šlo o čivavu, pitbula nebo bernardýna. … Se divím, že o tom vůbec píšou – nebo snad mají zájem na tom, aby lid obecný měl i srandu z nastupujícího „řádně“ zvoleného presidenta USA?
    To mi připomíná, jak si jeden z našich bratří kapucínů zlomil kotník při stolním tenise – míček se mu připletl pod nohy a on po něm ujel. Když to pak vykládal v nemocnici, doktor prý musel odejít do vedlejším místnosti, aby nebylo vidět, jak se trhá smíchy…

    Reagovat
  • 1.12.2020 (9:04)
   Trvalý odkaz

   Výborně! Přečtěte si komentáře níže, vypovídají o lecčems (dost důvěrně to znám ze svých osobních zkušeností)… 😀
   V diskusi je dokonce jakási zmínka o „tendenčním sestřihu“. O tom, jak lze z naprosto nestranného rozhovoru udělat rozhovor „tendenční“, vím své (však jsem více než čtvrt století ve „veřejnoprávním“ médiu pracoval). Současníci mají proti předchůdcům tu výhodu, že digitálním střihem docílíte prakticky všeho. Když se natvrdo destruktivně stříhalo do analogového pásu, tak to tak jednoduché nebylo a ti, co to uměli, byli ceněni a považováni za MISTRY střihače. Dnes, když má skoro každý puberťák technologii, o které se nám tehdy ani nesnilo, ve svém notebooku, lze z „prdu“ vyčarovat třeba symfonickou báseň…
   Jen do Hanky šijte, ona to vydrží a ještě z vás v konečné fázi bude mít práskačku… 😀

   Reagovat
  • 4.12.2020 (8:27)
   Trvalý odkaz

   V to doufám i v případě p. Lipovské a všech těch, co za snahou položit veřejnoprávní televizi stojí.

   Reagovat
   • 4.12.2020 (9:03)
    Trvalý odkaz

    Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Když bude ČT a její spřízněnci pořád dokola hlásat, že za snahou kontroly ČT je její definitivní zrušení, pak se najde vždycky dostatek blbců, kteří tomu věří a kteří tomu zatleskaji. 😀
    Dosavadnímu vedení, které si ČT de facto zprivatizovalo, stávající stav vyhovoval. To mělo svobodu tajit před veřejností, jak se v ČT hospodaří a kdo, za co získává zakázky a kdo a jak je tam placen, či svobodu tajit, jak se dělá „vyvážená“ informovanost o názorové pluralitě. Toto však je poněkud komická verze veřejnoprávního média, které zákon ukládá občanům platit. ČT tak naplňovala odkaz televizního puče z roku 2000, resp. jejich ideového vůdce revolucionáře Karla Schwarzenberga, který tehdy vyhlásil, že veškerá moc v ČT patří těm, kteří v ní pracují. 😀 😀
    A občan, ať platí! Dobře, i já si rád zaplatím za televizi, která bude názorově vyvážená, která bude přinášet všestranné informace a zvát si lidi z různých názorových proudů. Rád si připlatím za televizi, která bude mít průhledný rozpočet, který lze kontrolovat. A toho se děsí ti, kterým vyhovuje jeden „správný“ názor, který dnes ČT hlásá. 😀 😀

    Reagovat
    • 6.12.2020 (20:56)
     Trvalý odkaz

     Názorově vyvážená … všestranné informace a zvát si lidi z různých názorových proudů … pod tím je možno myslet leccos, nejen lze si představit, ale skutečně si různí lidé představují hodně různá spektra různých názorových proudů. Aneb: je skutečně ideálem, aby státní televize byla smetištěm i těch nejhorších názorových proudů, i když ze své povahy nemůže být ničím jiným než smetištěm různých názorových proudů.

     Reagovat
     • 6.12.2020 (21:59)
      Trvalý odkaz

      Různost názorových proudů ještě nemusí nutně znamenat smetiště. Důležité je, aby ve veřejnoprávním médiu (což by „státní“ televize měla být) byl dán prostor věcně a racionálně argumentující opozici vůči názorovým extrémům, pokud se tyto vyskytnou (a mám nyní na mysli názorové extrémy na obě či všechny strany). Nyní je skutečnost taková, že „správný“ je pouze ten jeden „oficiální“ názor a oponentům tohoto „správného“ názoru není poskytnut de facto žádný prostor (nápadné je to už třeba jen tím, že k rozhovorům do studií jsou zváni stále titíž lidé prakticky z těch samých politických stran a jednoho názoru, aniž by byl dán prostor jejich oponentům – a když už – aby se neřeklo -, tak tito jsou „správně školenými“ moderátory tendenčně umlčováni demagogicky kladenými otázkami a podobně).
      Ono by úplně stačilo, kdyby v případě prezentace skutečně extrémního názoru („smetiště“) byl po ruce konstruktivní a pro veřejnost důvěryhodný oponent, který by diskusi usměrnil patřičným směrem. Neděje se tak – a není to jen můj dojem, ale nedůvěra ve veřejnoprávní média je v současnosti už srovnatelná s nedůvěrou většinové společnosti vůči oficiálním médiím v době totality.
      Příklad: Jeden diskutující bude do krve obhajovat LGBT. A je možné dnes počítat s tím, že do té samé diskuse bude pozván vyznavač „tradičních“ hodnot, aby tomu konstruktivně oponoval? Myslím, že odpověď je více než jasná…
      … a my to máme platit… 🙁

      Reagovat
      • 6.12.2020 (22:31)
       Trvalý odkaz

       A co vůbec ve státní televizi mají dělat až tak extrémní nesmysly jako např. LGBT, astrologové, šamani,islám, nebo buddhismus, natož v míře větší než zcela malé a hned vyvážené? Jiným se to jeví, jako co vůbec ve státní televizi mají dělat až tak extrémní nesmysly jako jakékoli náboženství? Z ideologicky neutrálního hlediska neřešitelné, a pokud se státní televize nebo stát jako celek ideologické neutrality nějak vzdá nebo už vzdává, tak jde o to a není příliš nadějné, čeho se chytí nebo chytá … . Vlastní televize a rozhlasu by se celkem mohl vzdát, ale třeba státní školství je hůře řešitelný problém.

       Reagovat
       • 7.12.2020 (3:52)
        Trvalý odkaz

        Ano. Vidím to zcela jasně na konkrétní situaci – nyní na konzervatoři vyučujeme maturitní a absolventský ročník prezenčně, ostatní „rotačně“, což znamená, že 1. a 3. ročník bude tento týden vyučován prezenčně, 2. a 5. distančně a příští týden se to obrátí. Do Vánoc přitom zbývají 2 týdny a ten blázinec s tím spojený si nikdo neumí představit.
        Opravdu mám v sobě stále hlouběji zakotvený názor, že ti, co nám vládnou, postrádají jakoukoliv sociální empatii a sociální inteligenci a přestávám být ochoten takové „vládce“ jakkoliv respektovat a brát vážně.
        Jenže – nám, „státním“ zaměstnancům (tedy i pedagogům „státních“ škol) je hej – my máme (zatím) svůj plat víceméně jistý. Horší je to u škol soukromých – já mám úvazek i na soukromých filmových školách v Písku a tam to vypadá na pořádný průšvih! Studenti (či spíše rodiče studentů) platí docela „krvavé“ školné (na filmařině je drahá především materiální základna) a škola v současných podmínkách absolutně není schopna při nejlepší vůli jim tyto náklady jakkoliv saturovat.
        A co mají dělat podnikatelé?? Vždyť těm už nyní skutečně začíná jít o živobytí!! Kecy soudruha odboráře Dufka o tom, že se restauratéři mají přeškolit na dělnické profese, jsou – s prominutím – na rozbití držky! Ono, objektivně vzato, mnoha lidem nic jiného nezbude. Buď se včas přeškolí na něco jiného nebo vzdají podnikání a nechají se (jakkoliv kdekoliv) zaměstnat. Jenže – tohle jsou ty vize „světlých“ kapitalistických zítřků, soudruzi?? Takhle si představujete výsledky RACIONÁLNÍ PRAVICOVÉ politiky!!?? Nebo právě toto je vize působení „neviditelné ruky trhu“ v pojetí soudruha Klause staršího?
        Já se vůbec nedivím, že lidé (někteří) začínají být pořádně naštvaní!
        Konspirátoři v tom vidí celosvětové spiknutí „elit“ (spíše morálních ZRŮD), které se rozhodly Bohu zasahovat do přirozeného a BOHEM ŘÍZENÉHO vývoje věcí. Může si o mně kdokoliv myslet cokoliv, ale já to vidím také tak.
        Odmítám PITOMCE, kteří nám zde, bezprostředně v české kotlině vládnou, považovat za natolik inteligentní, že by byli schopni takovouto šarádu zinscenovat. Když se podívám na ty ksichty v rouškách s dominujícíma odstávajícíma sloníma ušima, je mi zle…

        Reagovat
        • 7.12.2020 (18:26)
         Trvalý odkaz

         Rozum se mně hrbí, když sleduji, jaké v Česku vznikají předvolební koalice. Euroskeptici se objímají s eurohujerama, anarchisti se starostama. Škoda, že lidovci se přidali ke skeptikům a hujerům. Mohli udělat podle stejného klíče koalici s komunistama. Rozumím tomu, že někdo volí TOPku, jiný ODSku, další starosty atd. Ale volit spolky, tvořené stranami s naprosto neslučitelnými ideologiemi, přiznávám, to nepoberu. Myšlenkové pochody voliče takových uskupení bych rád poznal. 😉

         Reagovat
         • 7.12.2020 (21:45)
          Trvalý odkaz

          Ano – to je ten princip „úplně kohokoliv, jen ne Babiše“…
          Někdy ten princip funguje a za jistých okolností může vést k úspěšnému řešení zdánlivě bezvýchodného. Otázkou – a to kardinální – je, zda máme k Babišovi dostatečně dobrou a akční alternativu, která by současný stav ukočírovala. V Minářovi bych takovou alternativu zatím neviděl a „tradiční“ tzv. velké strany už své komedie na těchto prknech předvedly (soudruzi, to už stačilo)…

          Reagovat
          • 7.12.2020 (22:27)
           Trvalý odkaz

           Tvoření nesourodých koalic je katastrofou, která může ještě větší katastrofou skončit. Pokud se sloučí strany s holým zadkem, nikdy z toho velká strana nevznikne. Pokud tyto strany mají navíc rozdílný ideologický i ekonomický program, tak to je hrůza. Co může vzniknou z koalice stran, z nichž jedna hlásá křesťanskou politiku a druhá propaguje Istanbulskou smlouvu, genderovou výchovu, potraty atd.?

          • 8.12.2020 (7:04)
           Trvalý odkaz

           Přesně tak! Představte si takovou „koalici“ jeptišek (pokud možno karmelitek nebo klarisek) a prostitutek z amsterodamského Westergrachtu… Proti komu, nebo snad ještě spíše S KÝM by taková koalice účinně spolupracovala?

           Ano, Babiš byl pasován na původce veškerého zla v této zemi a veškerá oficiálním propaganda nyní jede proti němu. Jako by ještě dávno před Babišem nebyla na občany této země sprostě ušita bouda v podobě „opoziční smlouvy“, kterou zosnovali dva čelní odchovanci moskevského „Prognostického ústavu“. Jeden z nich pak docela hrdinským způsobem vzdoroval podpisu Lisabonského diktátu, jenže to neustál a musel podlehnout tlakům – jiné řešení to nejspíš nemělo, je však otázkou, co by bylo dál, kdyby čistě hypoteticky (tak ze 3% pravděpodobnosti) to udržel.
           Takže Babiš je ideální záminkou k sestavování koalic „jeptišek a prostitutek“ v zájmu dalšího oblbování lidí a udržování bezskrupulózních pragmatiků u koryt…

          • 8.12.2020 (8:02)
           Trvalý odkaz

           P.S.: Docela zajímavě na téma „Babiš“ občas píše Hájek na Protiproudu. Bohužel je příliš vidět, že Babišovi jednoznačně a dost okázale fandí. Ovšem já jeho „nadšení“ z tohoto kontroverzního podnikatele – politika nesdílím a myslím, že k tomu můžu mít racionální důvody. Jenže je otázkou, zda v současné době a situaci není Babiš „jednookým mezi slepými“ a zda k němu nyní lze najít alternativu (tolik žádoucí a potřebnou). Mám za to, že zatím ne. Proto v něm momentálně vidím i já stále menší zlo než v koalicích „jeptišky – prostitutky“…
           No, jestli tuhle situaci ustojí se ctí navzdory idiocii některých ministrů současné vlády a naprosté neschopnosti absolutně impotentní opozice, pak lze říci jedině „máme, co jsme chtěli“… 🙁

          • 8.12.2020 (10:19)
           Trvalý odkaz

           Radku, tak té tvé myšlence koalice jeptišek s prostitutkami jsem se musel od plic zasmát! 🙂 😀 Ono to tak svým způsobem je.
           Mě se teď např. líbilo, když Babiš nazval Piráty největším ohrožením země, promigrantskou neokomunistickou partou, extrémní levicí a neomarxisty, v čemž mu musím dát za pravdu. Piráti se sice brání, když je někdo označí za klasickou levicovou stranu, přestože programově nalevo od nich už stojí jenom zeď. Oni však spoléhají na to, že dnes je tu klipová doba, kdy se čtou maximálně titulky a diskutuje se v komfortních osobních bublinách. Na toto zřejmě spoléhají i vznikající koalice, protože lidi stranické programy většinou nečtou a už vůbec je nenapadne ty programy vzájemně porovnat.
           Zatím tu máme koalice na krajské úrovni, kde mě fascinuje, když lidovci spolupracují s Piráty, kteří jsou v rozhodujících oblastech úplně jinde. Lidovci jsou (zatím) proti bolševickým experimentům. Naopak Piráti např. „znárodnění“ zabalují do modernějšího pojmosloví. Třeba demokratizace majetku, spravedlivé daně atd… Piráti jsou pro lidovce i církev ideologicky větším nebezpečím, než komunisti. A tak by se dalo pokračovat. Uvidíme, jak se to do voleb vyvrbí. 😉

          • 8.12.2020 (10:39)
           Trvalý odkaz

           A je zajímavé, že nejvyšší „Pirát“ je údajně studovaný „teolog“…
           Podobně jako Minář…
           … aneb „Pane Bože, ty to vidíš“… 🙁

          • 9.12.2020 (6:48)
           Trvalý odkaz

           A tohle je docela zajímavé:
           https://www.youtube.com/watch?v=NMoLkt0RiIw

           Je to dlouhé, ale stojí za to to vyslechnout do konce. Je tam zmíněn pražský pirátský primátor v jisté zajímavé souvislosti. Víceméně to potvrzuje to, co o „Pirátech“ musí být každému, kdo přemýšlí, jasné.
           Nyní však hodlám VELMI KRÁTKODOBĚ „Pirátům“ podržet palce v souvislosti s hlasováním o prodloužení nezákonného stanného práva podle parametrů jakéhosi siamského třínohého štěněte, které vzniklo křížením yorkshira a feny irského vlkodava (majitel yorkshira ve funkci ministra zdravotnictví držel svého mazlíka u kopulačního otvoru feny nalezené v útulku v Klukovicích, které však předem musela být píchnuta uspávací injekce zhruba stejného složení jako jedna z vakcín proti covidu).
           Bartoš do toho kupodivu dost ostře šije, což mu možná vynese jisté politické body, takže pozor (nenechme se opít Urbánkem, jak znělo heslo listopadových revolucionářů po odstoupení vedení ÚV KSČ)… To bude asi jeden z mála momentů, kdy mu hodlám podržet jeden nebo dva ze svých palců, když počítám i nohy…
           A prý se čeká cosi „hustého“ zítra v Georgii…

          • 27.12.2020 (14:19)
           Trvalý odkaz

           Terorista zůstane teroristou, i kdyby byl (na čas) prezidentem…

   • 4.12.2020 (9:10)
    Trvalý odkaz

    Doufejte! 😀 Pro samé „doufání“ však nezapomínejme na to, že vše je v Božích rukách! 🙂
    Kdybyste věděl věci, které širší veřejnost „nesmí“ vědět… 😀
    Mimochodem – včera nebo snad už před několika dny prý v USA zatkli Obamu… (docela zajímavé)… Ale jako potvrzený fakt se to objevilo včera…

    Reagovat
 • 4.12.2020 (17:19)
  Trvalý odkaz

  Tak se prý dnes v poslanecké sněmovně docela pohádali:

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volny-lubomir-ockovani-snemovna-koronavirus.A201204_095917_domaci_kop

  Zajímavé, že poměrně hodně článků a komentářů se objevilo takřka v reálném čase, kdy diskuse probíhala, ale jen něco zůstalo na portálech – ostatní bylo staženo (smáznuto).
  Ze školy nám přišel mail, že začíná plošné testování učitelů a pedagogických pracovníků. Ředitel dodal, že prý je dobrovolné, ale že prý jej všem doporučuje (nikoliv nařizuje). Měli jsme zareagovat, kdo se „dobrovolně“ zúčastní a kdo ne. Potěšilo mě, že alespoň na naší škole celkem držíme při sobě. Nevím, kolik nás přesně je, ale údajně se „dobrovolně“ přihlásil pouze jednomístný počet kolegů…
  Já mám celkem jasno – když budou tlačit na pilu, jsem připraven rozvázat pracovní poměr dohodou, a to od hodiny – ať si učí, kdo chce… Akorát se cítím blbě vůči studentům, s nimiž vycházím výborně. Ale klidně jim jsem ochoten nabídnout bezplatné konzultace ve svém volném čase. S tím mám menší problém než s „dobrovolným“ strkáním hlavy do klece…

  Reagovat
   • 7.12.2020 (20:50)
    Trvalý odkaz

    Jo, je to legrace, ale poněkud smutná. Je až neuvěřitelné, s jakou lehkostí jsou lidé schopni naletět nestoudnému podvodu a zříci se vlastní důstojnosti a svobody.
    Vládnou nám GAUNEŘI bez jakýchkoliv zábran a špetky sociální empatie a inteligence. Problém je, že globální ďábelský plán je velmi zatím úspěšně realizován prostřednictvím zaprodaných kariéristů sledujících pouze vlastní prospěch. U těchto lidí nelze počítat s žádnou morálkou a zábranami – a tím pádem možná ani s inteligencí (v každém případě nikoliv s inteligencí sociální). Další problém je, že k prostředkům, které by byly účinné a adekvátní k jejich odstranění, slušný člověk většinou nesáhne, což oni moc dobře vědí. Ale každý pohár jednou přeteče a jak je známo ze zkušeností předků – hněv bývá motivací a motorem k činům za normálních okolností těžko představitelných. Takže je klidně možné, že se soudruzi budou jednou asi dost divit (asi jako se divil Bořita z Martinic a ti druzí, když nejspíš během několika kratičkých sekund sledovali, jak se nezadržitelně blíží hroty kopí pod okny, z nichž byli vyhozeni, a že už nic nemůže odvrátit jejich osud). Blíží se rozhodující okamžiky pro Ameriku, a tudíž téměř jistě pro celý svět…

    Reagovat
 • 9.12.2020 (21:25)
  Trvalý odkaz

  Vida, tak nám podle všech právních hledisek problematické stanné právo prodloužili prakticky do Štědrého dne – no to se tedy vycajchnovali, soudruzi! Jinak bezzubá a impotentní opozice mě tentokrát docela mile překvapila, byť je jasné, že víc než o cokoliv jiného jde především o „politické body“. Je však důležité vidět, kdo do odporu opozice hodil vidle – KSČM! Babiš s Filipem tam naříkali jak usmrkaní frackové, že kdo hlasuje proti prodloužení, ten hlasuje pro chaos! No, to se povedlo – největší chaos v této zemi přeci zavedla sama vláda svými nesmysly! 🙁 Vypadá to, že si pletou dvouhlavého křížence yorkshira a irského vlkodava majícího tři nohy (dvě yorkshirské a jednu vlkodavovu – tu zadní) s bájným Pegasem. Doufal jsem, že tentokrát jim to už neprojde. Soudruzi s červenými knížkami (a svetry) to však protlačili. Takže doufám, že jim to nebude zapomenuto (dum spiro spero, milý KarleK)… Leč pořád ještě by bylo dobré být ve střehu a „nenechat se opít Urbánkem“ (i když ten v mládí nenosil dredy, protože dredy tehdy nebyly „in“ a dredatý by tehdy nejspíš neušel pozornosti soudruhů „esenbé“ či VB)…

  Reagovat
  • 10.12.2020 (9:03)
   Trvalý odkaz

   Radku, já už se v těch opatřeních vlády naprosto ztrácím, protože to, podle čeho se řídíme, už není ani PRASOPES, ale spíš KOČKA (komická opatření čarované koktáním amatéra). 😀
   Víš, já proti nošení roušek prakticky nic nemám a jsem tolerantní vůči jiným. Ale ty psí kusy, co dělá vláda v zákazech a příkazech, to je hrůza. Na jedné straně tu máme nadnárodní supermarkety, kde je hlava na hlavě, na straně druhé jsou omezovány malí živnostníci, prodejci, hospodští apod. Na straně jedné vláda umožňuje nadnárodním společnostem kšeft, ze kterého odcházejí zisky za hranice, na straně druhé totéž zakazuje českým podnikatelům, kteří odvádějí daně do českého rozpočtu. Jeden den se řekne, že restaurace budou otevřeny, podnikatelé si nakoupí zásoby jídla a pití, ale za tři dny to vláda omezí zkrácením otevírací doby v čase, kdy lidé nejčastěji chodí na večeři a na dvoudecku vína. Jsou nesmyslně zavřeny školy, úroveň výuky klesá.
   Myslím si, že stejně je už národ hodně promořen, jeden z imunologů nedávno řekl, že COVID už měla více, než jedna polovina lidí. Např. u nás to měla téměř celá širší rodina včetně mě a asi se to nevyhne stejně jako chřipka nikomu. Je hloupostí, aby byli např. hospitalizováni lidé, kteří mají podobné příznaky jako u chřipky, a ti leželi v nemocnicích ještě tehdy, když mají nejhorší za sebou. To je jen zahlcování zdravotnictví, což využívají politici ke strašení lidí.
   S covidem se budeme muset naučit žít stejně, jako s chřipkou, ať se nám to líbí, či ne. Ty vlny půjdou postupně jedna za druhou a přece si kvůli tomu nezastavíme hospodářství i běžný život. Dám ti (zadarmo) dobrou radu. Neposlouchej večer televizní zpravodajství. 😉

   Reagovat
   • 10.12.2020 (14:46)
    Trvalý odkaz

    Bille, je zcela evidentní, že v tom je jasný úmysl a že covid se stal pouhou záminkou a jedním z nástrojů jeho realizace.
    V Teplicích nezavřelo přes 20 hospod a policie nezasáhla (z kuloárů mně blízkých vím, že velitel vzal odpovědnost plně na sebe a k jakémukoliv intervenčnímu zásahu nedal přímý rozkaz), pouze ty podniky „zdokumentovala“ (tedy sepsala a provedla fotodokumentaci), což pak poslala na magistrát, ať se tamní úředníci starají. Velitel v podstatě splnil sovou povinnost – vlk se nažral a koza zůstala celá a úředníci možná mají nyní problém, co s tím. Ono totiž z hlediska právního to tak jednoduché a jednoznačné není a co vím, tak už došla celá řada podnětů nejen od restauratérů a nejen z Teplic k Ústavnímu soudu. Pokud dojde k nějakém precedentnímu judikátu, bude to možná zajímavé. Je zřejmé, že vláda „národní bezradnosti“ propadá hysterii a začíná stále zuřivěji – a o to komičtěji – kopat kolem sebe.
    A stále donekonečna a stále pitoměji a debilněji vyhrožují dalšími „lockdowny“.
    A o to více je zřejmé – že O COVID jako takový UŽ DÁVNO NEJDE!!
    A velice zajímavé zprávy nyní chodí z USA – nevím to zatím přesně, ale něco v tom smyslu, že snad Federální (?) soud direktivně přímo zakázal médiím používat ve zprávách obrat „zvolený prezident Joe Biden“, stejně tak i potom „nastupující prezident Joe Biden“. U nás „samozřejmě“ o tom nikdo neví a podle předepsané šablony se jede dál… 😀

    Reagovat
    • 10.12.2020 (15:08)
     Trvalý odkaz

     P.S.: Tak to nebyl Federální soud, ale Výbor Kongresu USA pro inauguraci prezidenta. Dost zajímavý rozbor na toto téma nyní umístil Dr. Ivan David na PP.
     Co se týče večerních zpráv, tak na ty já vůbec nekoukám! Začal jsem provozovat jiný sport – od mladého jsem si opatřil několik černých služebních kukel pouze s výřezem pro oči, které kryji tmavými brýlemi a na nohy si beru kanady, které mi zůstaly z vojny, to vše doplněno černým dlouhým kabátem. A v tom chodím. A pokud jsem nucen použít MHD, tak si ještě beru kus elektrického kabelu, který si omotám kolem zápěstí. A moc se bavím nad těmi rozpačitými pohledy lidí! 😀 😀 😀 Samozřejmě všude nosím i PRESS průkazku a odznak, kdyby byl nějaký kolega mých synů příliš zvědavý… 😀
     Beru to jako zábavu, sport a docela fajn formu nenásilného protestu proti vládním nařízením – obličej a dýchací cesty mám předpisově zakryté, takže co mi můžou…? 😀 😀 😀
     No co??!! Když můžou muslimky chodit v burkách (nebo dokonce musejí)… 😀 😀 😀

     Reagovat
     • 10.12.2020 (16:53)
      Trvalý odkaz

      Radku, co mám zprávy ze severu Čech, tak tam prý vládní opatření nedodržují zejména příslušníci naší diskriminované menšiny. 🙂 A proti nim jsou policie i úředníci zcela krátcí. 😀 😀
      Jinak ze zpráv, které jsou u nás cenzurovány, mě zaujala ta z Německa, že Spolkový soudní dvůr (Bundesgerichtshof, BGH ), nejvyšší německý soud pro občanskou a trestní jurisdikci, rozhodl, že nový zákon, který zakazuje dětské manželství, je protiústavní, protože všechna manželství, včetně dětských manželství založených na šaríi, jsou chráněna německou ústavou. 🙁
      Takže znásilňování dětí v Německu je chráněno tamní Ústavou. 🙁

      Reagovat
      • 10.12.2020 (17:14)
       Trvalý odkaz

       No vidíš… „pokrok“ nezastavíš…
       Ale všeho do času…
       Já nyní dost sleduji tu Ameriku – zjevně tam začíná jít do tuhého a asi pořádně. Výmluvné je to až nápadné ticho kolem toho (i v našich médiích – a když, tak jen „marginálie“, aby se neřeklo).
       Kdyby bylo vše korektní a volby byly nezpochybnitelné, to by bylo řevu, fanfár, ohňostrojů, oslavných koncertů…! Kde to všechno je?
       No, myslím, že Ameriku čeká docela „tropický“ Advent…

       Reagovat
       • 10.12.2020 (18:42)
        Trvalý odkaz

        V USA se dějí věci, o kterých se u nás v mainstreamu buď běžný občan nedozví, nebo se je dozví pouze v překroucené formě. Ať se nám to líbí či ne, většina amerických zpráv, které u nás přebírá ČTK i mainstreamová média, pochází ze CNN Communist News Network.
        Ať se ti to líbí či ne, v USA stejně zvítězí Deep State. Již Josif Vissarionovič Džugašvili Stalin kdysi řekl, že volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy. Pokud některé americké soudy rozhodnou tak, že doslova jednou větou řeknou, že „žádost o soudní přezkoumání hlasování se zamítá,“ aniž by soudce body žaloby věcnými argumenty logicky vyvrátil, pak vidím i cosi shnilého ve státě americkém. 🙁
        Dnešní média skutečné události nekomentují, ona je vytvářejí a stávají se mocenskými centry. Není důležité, co se stalo, ale co si z toho vybrala a jak to podala média. Žijeme ve virtuální realitě. Skutečná žurnalistika téměř neexistuje.

        „Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations.“ — George Orwell

        Reagovat
        • 10.12.2020 (19:14)
         Trvalý odkaz

         Body žaloby … otázka, co tím míníte … žaloba nebo bod žaloby musí mít, co se žádá, z jakého důvodu včetně dle povahy věci toho, co se napadá, důvody, důkazy i patřičnou formu … to vše musí mít nějaké kvality, aby se s tím dalo/muselo/slušelo dál pracovat. Pokud to tak není, pokud žaloba má např. takovou kvalitu, že není co vyvracet, což mimochodem není věcí soudce, ale žalované, resp. prostě druhé strany, tak soud nanejvýš může přidat druhou větu, proč žalobu nepřijímá (a kdo ví, jestli ji nepřidal ….).

         Reagovat
         • 10.12.2020 (20:13)
          Trvalý odkaz

          Je jisté, že i Trump má dobré právníky, kteří dokážou sestavit obžalobu, tam bych žádné formální pochybení nehledal. Důležité je, že přibývá statečných svědků, kteří byli svědky volebních podvodů ze strany Demokratů. Ať už se jedná o záhadné skartace, o dovoz beden s lístky, kde byly pouze hlasy pro Demokraty či započítávání volebních lístků imigrantů, kteří nemají US občanství. Jeden z členů volební komise, který ověřoval hlasy zaslané poštou, vypověděl, že ve městě Detroit volilo „demokratického“ kandidáta Joe Bidena až 30 tisíc zemřelých. Komisař dokázal dohledat mezi Bidenovými voliči i osoby, které zemřely v 19. století. V Bibli je popsáno, jak Ježíš oživil svého zemřelého přítele Lazara. Volební výbor „Demokratické“ strany se Krista pokusil mnohonásobně překonat. Na tohle by musel zvednout z hrobů docela velký městský hřbitov. Všechny tyto hlasy osob již zemřelých podle něj byly započítány jako platné. 😀 😀
          Osobám, které vypovídají pod přísahou, je možno věřit, protože křivopřísežnictví je v USA tvrdě trestáno (tuším 5 let bez možnosti podmínky). Pokud je žaloba postavena na výpovědích svědků pod přísahou či pod audiovizuálními záznamy, tak by soudce toto měl vzít v potaz a ne to shodit jednoduše ze stolu.

          Reagovat
          • 11.12.2020 (15:47)
           Trvalý odkaz

           No právě! … Když se Vám to hodí, jsou peníze pro právníky prezidenta Trumpa „v pořádku“. Když se vám to nehodí, Zlobí se R.Rejšek na právníka zastupujícího pana Manouška. …

          • 11.12.2020 (16:25)
           Trvalý odkaz

           A jé, zelenej zmetek zase blábolí a neví, vocogo. 😀 😀 😀

          • 11.12.2020 (20:06)
           Trvalý odkaz

           Pod přísahou …. už za první republiky na Slovensku přišli na to, že je potřeba, aby se přísahalo na pořádný dostatečně velký kříž, aby se moc nelhalo pod přísahou … na malý křížek se lidé křivě přísahat nebáli. Spousta lidí nějaké nesmysly vypustí, ale vážně u soudu pod přísahou to nepotvrdí, a pak jsou takoví, pro které ani ta křivá přísaha není problém.
           Mně se zatím spíše zdá, že Trump má dobré právníky, kteří dokáží na celé záležitosti dobře vydělávat, i když je to blbost, i nakonec oprávněnou prohru zaonačit v tom smyslu, jak je ten soudní systém USA neschopný a zkorumpovaný a špatný, zatímco i mnozí republikáni se proti tomuto totálnímu podkopávání důvěry v soudní systém bouří. Ale uvidíme …. třeba pořádně až na věčnosti. Ale to, že se odnaučují říkat hop před přeskočením, je správně – oficiálně to má být spočítané 6.1. …

          • 11.12.2020 (20:59)
           Trvalý odkaz

           V tom je právě ta potíž, že vykřikovali „hop“ poměrně dlouho před tím, než přeskočili. A ty tendenční komentáře v médiích pamětníkům na „zlatý věk Rudého Práva“ asociovaly přesně to, o čem už mnozí doufali, že patří nedohledným hlubinám minulosti. Bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Když to někdy víceméně bezděčně a nechtěně vyslechnu, kladu si otázku, zda se současní političtí komentátoři školili u Dušana Rovenského, Františka Onderky či soudružky Balážové (křestní si už fakt nepamatuji).
           Kdosi docela moudrý zhruba před dvěma- třemi dny na PL (pozor, je to proruský dezinformační web!!) napsal, že „lidi nejsou blbí“ a že bohužel jisté procento i těch starších ještě stále má jakousi paměť a spoléhat u nich na Alzheimera se příliš nevyplácí…
           Kdyby soudně vyčkali s tím „hop“ ještě alespoň měsíc, nemusela být ta jejich propagandistická masírka tak průhledná a trapná… Naopak – byť by to byla třeba tendenční propagandistická lež, působila by důvěryhodněji a možná by tomu i leckdo věřil…
           Jak vidno, tak na Goebbelse ještě stále nemají. Výše jmenovaným se však už docela vyrovnají (co do trapnosti nepochybně). Kdybych byl pedagogem na politicko – propagandistickém institutu (čistě hypoteticky), musel bych je vyhodit od zkoušek… 🙁

          • 12.12.2020 (8:23)
           Trvalý odkaz

           Já si myslím, že soud by měl vzít v první řadě oznámení o spáchání trestného činu a výpovědi očitých svědků, které je nutné vyslechnout a u soudu s nimi provést konfrontaci. Pokud soudce smete žalobu, aniž by byli vyslechnuti přímí svědkové, pak je tu cosi shnilého.
           George Orwell psal román 1984 jako varování před totalitou, ne jako manuál současného neoliberálního vládnutí.

          • 14.12.2020 (23:24)
           Trvalý odkaz

           Co se týče blábolení, milý Bille, nezáleží na nás.
           __________________
           Hlavně, že Pán Bůh ví, „vo co gou“.

        • 10.12.2020 (19:18)
         Trvalý odkaz

         No,… jednou z posledních zpráv je, že Texas + 17(!!) dalších států již definitivně odmítá uznat Bidena jako řádného vítěze voleb. To už přehlédnout nelze. A Kongres pozastavil přípravy procesu Bidenovy inaugurace. Pokud se tohle děje, tak to už možná něco znamená. Ať tak či onak, bude to nejspíš mazec…

         Reagovat
         • 10.12.2020 (20:34)
          Trvalý odkaz

          „Kdyby měly volby nějaký smysl, nenechali by nás volit.“ — Mark Twain

          Reagovat
          • 11.12.2020 (4:55)
           Trvalý odkaz

           To je pravda. Leč nabývám zvláštního pocitu, že v Americe se do jisté míry bojuje i za nás… A ta zpráva o tom, že se Texas postavil na zadní pronikla (nějakým nedopatřením?) i na Novinky.
           Zajímavá je též i dvojí naprosto odlišná interpretace „veta“ Maďarska a Polska včera večer… 😀

          • 11.12.2020 (16:34)
           Trvalý odkaz

           Radku, o Maďarsku a Polsku nakydala naše mainstreamová média už tolik nesmyslů, že zprávy beru s rezervou. Podívej se např. na to, jak ČT vyrobila fake news o tom, že v Polsku jsou tzv. No LGBT+ free zones a krmila s tím diváky, že prý jsou v Polsku nesnášenliví křesťané.. Ve skutečnosti cedule s nápisem LGBT free zones vyrobil a před města postavil polský prohomosexuální aktivista BARTOSZ STASZEWSKI, který se k tomu i veřejně přiznal, a to například v rozhovoru pro kanadské veřejnoprávní médium CBC News.
           https://alipro.cz/2020/09/16/zony-bez-lgbt-v-polsku-jak-je-to-doopravdy/

          • 14.12.2020 (23:14)
           Trvalý odkaz

           Nevěříte v posmrtný život ???

           __________________________________
           Proč by tak asi Pán Bůh lidem tu možnost volby DAL ???

          • 15.12.2020 (7:40)
           Trvalý odkaz

           Mezi VOLBOU ve smyslu Bohem dané svobodné vůle a VOLBAMI politiků vidím přeci jen jistý rozdíl. Vy jste za komunistů volil komunisty či představitele jiných stran tehdejší „Národní fronty“ svobodně podle svého SVĚDOMÍ a přesvědčení? Nebo jste k volbám nechodil? (Což by dnes mohl říci každý „hrdina“, protože důkazy už těžko kdokoliv snad s výjimkou archívů STB dohledá). Dnes volíte svobodně? Koho budete volit? Koalici „jeptišek a prostitutek“ (jistě víte, co tím myslím – slepenec ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a já nevím, kdo tam ještě je, protože mě zatím nezajímají) nebo snad SPD či KSČM…? Bude vaše volba SVOBODNÁ a plně v souladu s vaším SVĚDOMÍM?

          • 27.12.2020 (14:23)
           Trvalý odkaz

           Poprvé jsem volil až v roce 1990 a to už byly volby svobodné.
           ______________________
           Takže ANO, díky Bohu jsem vždy mohl volit a volím dle svého svědomí.

         • 11.12.2020 (15:51)
          Trvalý odkaz

          Výborně!
          _________________________
          Už pouze změnit ústavu a vládnout může a do konce světa.

          Reagovat
          • 11.12.2020 (19:40)
           Trvalý odkaz

           Pokud máte na mysli Boha, tak jistě (jenže k tomu není nutné měnit ústavu)… 🙂

          • 12.12.2020 (16:55)
           Trvalý odkaz

           Psal jste o D.Trumpovi. To si už nepamatujete?

          • 12.12.2020 (21:01)
           Trvalý odkaz

           Nešiřte zde konspirace z druhé strany… 😀 😀 😀

          • 14.12.2020 (23:12)
           Trvalý odkaz

           To jako „konec světa“ ?
           _______________________________________
           Zde bych se vrátil k Ježíši Kristu.

           (I on mluvil o tom, že je bláznovstvím mít zásoby „na mnoho let“ a přitom … atd.)

          • 15.12.2020 (6:42)
           Trvalý odkaz

           Samá voda… Kličkujete a sám nevíte, v čem… 🙂

          • 27.12.2020 (14:25)
           Trvalý odkaz

           Ve včí úctě, v současné době „kličkuje“ především EX-prezident Trump.
           __________________________
           Nicméně otázkou je, proč toho VY musíte (?) zneužívat pro CHAOS.

         • 11.12.2020 (20:08)
          Trvalý odkaz

          Definitivně … snad jenom zatím dali nějaké podání k soudu.

          Reagovat
          • 11.12.2020 (20:44)
           Trvalý odkaz

           Podali… Což ovšem znamená, že se tím soud bude muset zabývat alespoň do té míry, zda žalobu zamítne nebo přijme jako opodstatněnou. Ale myslím, že 17 států v rámci USA lze těžko přehlédnout (i kdyby byly třeba jen tři)…
           Výmluvné je, jak každý server to interpretuje po svém a přitom opatrnicky – „co kdyby přeci jen náhodou…. to bylo jinak“…

          • 12.12.2020 (16:58)
           Trvalý odkaz

           Ještě by mohl (jako malý kluk) začit hrozit jím, že nepředá „jaderný kufřík“ – pokud jako mu někdo vezme, tu jeho „hračku“…

          • 12.12.2020 (21:06)
           Trvalý odkaz

           Jste úplně mimo… I kdyby všechny soudy jeho žaloby smetly – což se nejspíš stane – tak má současný prezident v rukách ještě příliš mnoho es, která jistě využije. V relativním klidu předá „vládu“ ospalému Joeovi, ale s o to větší převahou republikánů v rozhodujících strukturách.
           Jednoznačně o tom svědčí jeho pokyny ke stahování vojsk. Ve skutečnosti tím vykonává ospalému Joeovi medvědí službu a chystá mu velmi horké chvilky, až ospalý Joe usedne do kulaté pracovny a bude muset řešit masakry tam, kde ještě jakž takž držely pořádek americké jednotky. Ví velmi dobře, co dělá… 🙂

          • 14.12.2020 (23:07)
           Trvalý odkaz

           Všeho do času…
           ____________________________
           Pán Bůh také dobře ví, co dělá.

          • 15.12.2020 (6:44)
           Trvalý odkaz

           No však… Nyní prý pravoslavný patriarcha a další pravoslavní duchovní poslali otevřený dopis našim biskupům. Jsem zvědav, zda se o tom, my katolíci, vůbec dovíme. Ten dopis byl zveřejněn na jistém „pochybném“ serveru a je rozhodně zajímavý…

          • 27.12.2020 (14:31)
           Trvalý odkaz

           Zajímavě se k tomu postavila Čína. Co se presidentů US týče, drží se sice zpátky (ve smyslu, že je jim to v podstatě jedno), když se však začalo střílet v Karabachu, řekli jasně, že to má vyřešit Turecko s Ruskem, proto, že ti jim tam dodávají zbraně.

  • 11.12.2020 (15:31)
   Trvalý odkaz

   To byl kdysi takový pěkný obrázek nočného jezera kdesi v horách a pod ním text:

   „Jen klidná hladina odráží hvězdy.“ …

   Reagovat
   • 12.12.2020 (8:15)
    Trvalý odkaz

    Nádherný článek, který jsem přečetl jedním dechem. Naprosto přesný popis dnešní reality. Bohužel ten, kdo nedokáže samostatně myslet, ho zřejmě nepochopí. 😉

    Reagovat
    • 12.12.2020 (21:09)
     Trvalý odkaz

     Ono je zbytečné po leckom chtít, aby něco pochopil… 🙂

     Reagovat
     • 14.12.2020 (23:37)
      Trvalý odkaz

      Otázka co znamená „samostatně“.
      ______________________
      Kdykoliv se modlíte, už vlastně vtahujete Pána Boha do procesu vašeho myšlení, takže nakonec s Pánem Bohem „spolupracujete“.

      Reagovat
 • 12.12.2020 (0:22)
  Trvalý odkaz

  Doslechl jsem se, že Lipovská bere i vedení rádia Proglas.

  To je pravým důvodem stěhování rádia. Dojíždějící Lipovská chce mít nové pracoviště blíž u nádraží.

  t

  Reagovat
 • 12.12.2020 (4:39)
  Trvalý odkaz

  Takže – JEN TAK DÁL! (cituji média, kde toto vyšlo nezávisle na sobě v podstatě ve stejném znění):

  Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v Radiožurnálu nové opatření zdůvodnil tím, že chtěli nastavit stejný metr pro kamenné provozovny a stánkaře na trzích.

  Později dokonce dodal, že zakázáno prodávat kávu nebo čaj z okénka není. Zakázáno je jen nápoj si převzít a vypít jej na místě. „Definitivně je to tak, pokud si někdo koupí něco v okénku, a je úplně jedno jestli třeba pivo v PET lahvi nebo kávu v kelímku, a vezme si to do auta nebo domů do tašky, bez problému si to může koupit. Jediné, co není možné, je to, aby si to koupil a začal to okamžitě konzumovat,“ řekl. (konec citace) 😀 😀 😀

  Nevím, jak kdo (především obhájci „racionality“ vládních opatření), ale když už i ministr vnitra Hamáček začal lehce pochybovat o zdravém rozumu těch, co toto vymysleli, tak to už je tedy „safraporte“ co říci!
  A co takový párek v rohlíku!? To jako ho budu nosit domů nebo jíst v autě?? 😀 Jaký je rozdíl mezi konzumací kávy či párku v rohlíku ihned po zakoupení?? Konzumace čehokoliv v autě je fakt nejen „pohodlná“, ale kdo někdy zkusil takový croissant konzumovat v době zavření občerstvovacích koutů benzinek v autě, tak aby si hned připravil desetikorunu na vysavač, pokud nechce sedět v drobcích a lisovat je do sedačky pozadím.
  Ať už jdou opravdu do HAJZLU! Copak jsou lidi nesvéprávný dobytek?? Do čeho nás to nutí?? To je stejné jako s těmi rouškami – to, člověk vydechuje, je ODPAD – biologická exhalace. Z roušky to pak z podstatné části vdechujeme zpět. Čekám, kdy nás začnou nutit k tomu, abychom konzumovali vlastní fekálie a moč…

  Zato se podařila úžasná propagandistická bota:
  Kdesi otiskli článek o tom, jak jsou Češi nezodpovědní a nedodržují nařízení. K tomu otiskli fotku pražského Staroměstského náměstí plného stánků. Napadlo někoho, kde jsou ty stánky letos v reálu a JAKÉ to jsou stánky?? Byl se tam někdo LETOS podívat?? Ta fotografie je totiž z loňského Adventu (ne-li z předloňského)…
  Takhle se (ne)dělá propaganda, SOUDRUZI!! 😀 😀 😀 😀 😀

  Reagovat
  • 12.12.2020 (21:38)
   Trvalý odkaz

   Tak to opravdu NEMÁ CHYBU!!!
   Začíná se mi to líbit – lidé nejen u nás se začínají probouzet…
   Asi začnu na koronavirus testovat zvony a varhany. Jen bych někde potřeboval sehnat pár testovacích souprav 😀 😀 😀

   Reagovat
 • 12.12.2020 (21:26)
  Trvalý odkaz

  https://www.protiproud.cz/politika/5504-siri-se-virus-obcanske-neposlusnosti-gandhi-proti-hamackovi-kdo-by-chtel-dodrzovat-tupe-prikazy-vlada-vrsi-pitomosti-na-svoji-zodpovednost-kouzlo-totalitnich-navratu-kolik-salin-se-vejde-do-chramu.htm

  Takže je to jasné – doma připravit termosku s kávou, namazat dvě housky čímkoliv, sednout na lavičku do čekárny zastávky tramvaje nebo autobusu (ti méně odvážní třeba do parku), roušku zmuchlat do kapsy a pustit se do snídaně. A pak si ještě zapálit… Ať mi někdo dokáže, že nejsem bezdomovec…

  A propos – jak je to se zmrzlinou a nanuky? 😀 😀 A co takhle již zmíněný párek v rohlíku?

  Konzultoval jsem postup při případné policejní konfrontaci se synem a on mi potvrdil, že strážník nemá právo jakkoliv „fyzicky“ zasahovat, pokud bych na něho sám nezaútočil. Má právo mě předvést na služebnu, pokud jej budu slovně napadat a urážet (což je samozřejmě pojem dosti široký). V případě neuposlechnutí má právo uložit pokutu, kterou já však nemusím zaplatit. Mohu trvat na správním řízení (pokud se ovšem dobře vyznám v právech nebo mám známého právníka, který mi službu poskytne ze známosti nebo přátelství – aby suma za právní službu nepřekročila výši vymáhané pokuty, tedy aby se spor vyplatil), kde spor s největší pravděpodobností vyhraji, pokud se strážník příliš soustřední na „přesvědčování“ aniž by můj přestupek řádně zdokumentoval (nejlépe fotografií) a doložil nebezpečnost a právní závadnost mého jednání – je to jako v případě dopravního přestupku… Je dobré při tom mít někde „zašitý“ mobil jako skrytou kameru…

  Reagovat
  • 13.12.2020 (9:47)
   Trvalý odkaz

   Radku, anonymní server Aeronet bych nebral jako relevantní zdroj informací, informace tam jsou přitažené za vlasy a používají tam stejné propagandistické triky, jako např. ČT. Oni si vyberou některá známá a nepopiratelná fakta a pak si k tomu přidají svoji „omáčku“, která jim světonázorově vyhovuje.

   Reagovat
  • 14.12.2020 (13:53)
   Trvalý odkaz

   Teda, považovat za zradu, pokud se soudci snaží soudit podle práva a svých právních názorů, to je síla. Zradou od soudce je, pokud činí jinak.

   Reagovat
  • 14.12.2020 (23:42)
   Trvalý odkaz

   Páter Reinsber (to za komunistů – ještě) v Týnském chrámu kázal, že je problém, když dosnane průjem ZADEK, protože, to se spotřebuje mnoho „toaletního papíru“ (a ten jak víme, „za komunistů“ nebyl 🙂 ).
   Ještě horší ale prý je, když dostane průjem HLAVA. Protože to se spotřebuje mnoho NOVIN.

   (konec citace)

   Reagovat
   • 15.12.2020 (6:48)
    Trvalý odkaz

    To už tady několikrát bylo. Nesvádějte průjmy vaší hlavy na P. Reinsberga…

    Reagovat
    • 27.12.2020 (14:49)
     Trvalý odkaz

     Pointa nebyla o mojí hlavě, ani o té vaší, ale o nekritickém přejímání toho, co se kde píše.

     (Viz vámi vkládané odkazy.)

     Reagovat
 • 13.12.2020 (5:24)
  Trvalý odkaz

  Výňatek z článku:

  Šéf republikánů v Texasu už navrhl vyhlášení nezávislosti a vytvoření unie amerických států, které stále ctí americkou Ústavu! Rozpad USA započal a občanská válka je na spadnutí, Donald Trump může jít cestou Abrahama Lincolna, nebo cestou ruského cara a jeho rodiny!

  V případě druhé varianty je tím otevřena cesta k nadvládě komunistické Číny nad světem, případně ještě k horší eventualitě – jaderné válce mezi Čínou a USA, pokud konstruktéři NWO zjistí, že se Čína a Rusko vymkne jejich kontrole a nenechá se zpacifikovat podle jejich scénáře. Žádný plán nikdy dokonale nevyjde. Takže „Bidenovci“ de facto straní čínské komunistické totalitě nebo totalitě podle strůjců NWO. Je otázkou, co je horší… 🙁

  Reagovat
  • 13.12.2020 (10:00)
   Trvalý odkaz

   Žádná kaše není tak horká, jako se uvaří, a rozpad USA není na pořadu dne. Cestu Číny k nadvládě nad světem se snažil Trump zastavit. Jeho omezení v oblasti obchodu, v otázce technologií, obrany i na půdě mezinárodních organizací vůči Číně někteří komentátoři označovali jako studenou válku. Trump zarazil převod výroby z USA do Číny a některé výroby se mu díky zvýšeným clům podařilo vrátit do USA a snížit tak nezaměstnanost ve vlastní zemi. Proto komunistická Čína ve volbách tak vehementně podporovala Bidena, který slibuje vůči ní uvolnění.

   Reagovat
   • 13.12.2020 (21:21)
    Trvalý odkaz

    Ona možná nebude tak horká ani ta káva v kelímku, kterou si prý člověk musí donést domů. Takže se nakonec jako největší trouba ukázal Blatný, který tu hovadinu obhajoval a tvrdil, že nejde o tiskovou chybu, ale záměr, do čehož mu pak vzápětí hodili vidle jak Babiš, tak Hamáček a nakonec i Havlíček. Kdepak – kávičku, párek v rohlíku či nanuka si na ulici z principu neodepřu. A z domova si vezmu do petky nebo termosky něco, co dlouho vydrží a budu neustále popíjet (okázale a demonstrativně)… Vracel jsem se z kláštera kolem své oblíbené hospůdky ve chvíli, kdy majitel uklízel židle z předzahrádky. Na můj dotaz, jak to vidí do nejbližších dnů, odpověděl stručně:
    „Nedá se nic dělat, jdeme do toho!“ Do čeho jsem se neptal, ale z intonace a způsobu, jakým to pronesl, je to jasné.

    Reagovat
   • 14.12.2020 (9:50)
    Trvalý odkaz

    Fakt je, že pokud to USA zabalí, tak se splní proroctví Sibyly, že „nejhůře v Čechách bude, až se nám budou dívat barevní do oken“. Bohužel není specifikováno, zda „žlutí“ nebo „hnědí“. Jestli se místo USA stane „světovým policajtem“ Čína, tak „potěš koště“. Právě proto Biden vyhovuje představám Deep State lépe než Trump a Čína jej tolik podporuje. Jedna z variant je, že si Deep State naivně myslí, že v delším časovém horizontu právě pomocí Číny utáhnou Rusko (a pak potažmo i Čínu) na vařené nudli, což ale podle mého názoru nemají šanci (Číňani a Rusové nejsou blbí) a skončí to skutečně globálním fatálním konfliktem. Trump byl (je) brzdou tohoto procesu a proto „musí“ být odstraněn.
    Čili – nyní je třeba modlit se za zachování celistvosti USA. Jenže – v USA dopustili vznik nepředstavitelného „Augiášova chléva“, který je třeba nyní vymést. Trump se do toho pustil a jeho odpůrci pochopili (bohužel). Občanská válka si není tou pravou cestou. „Elita“ je nádorem, jehož metastázy jsou už proklatě rozrostlé. Tohle zvládne jedině „mistr chirurg“, aby pacient přežil. Jenže elitářský „nádor“ si zatím namlouvá, že stále má dost sil na to, aby neskončil v krematoriu i s pacientem… „Elitu“ byl světu skutečně ČERT dlužen!

    Reagovat
    • 14.12.2020 (11:03)
     Trvalý odkaz

     Něco odjinud …… 😉
     Česká televize v kostce aneb Když se místo zpravodajství dělá propaganda

     Když Texas zažaloval u Nejvyššího soudu Pensylvánii, Georgii, Michigan a Wisconsin kvůli volebním podvodům, Česká televize to ignorovala.
     Stejně tak ji nezajímalo, když se k žalobě připojila Louisiana.
     Následně ignorovala, když se k žalobě připojilo dalších šestnáct států.
     Pak se připojil také prezident Trump. A zase nic.
     A stejně tak, když se připojilo víc než sto kongresmanů.
     Pak ale Nejvyšší soud žalobu zamítl, čáry máry fuk, simsala bim, a je toho plná televize.
     Je to stejné, jako kdybyste si koupili knížku a přečetli si jen poslední kapitolu. Nebo jako kdyby televize natočila seriál, ale odvysílala jen poslední díl.
     A propos. Ještě mě napadá: A je to opravdu poslední díl?

     Reagovat
     • 14.12.2020 (12:21)
      Trvalý odkaz

      A stejně nakonec všechny žaloby Donalda Trumpa budou na prd. Ale podle zákonů USA má na ně právo. Tak ho nechme, ať dál rozeštvává své příznivce! Psi štěkají a karavana kráčí dál.
      Holt demokracie má i slabší místa, která lidé jako Trump, Gottwald a další zneužívají.
      Smůla, ale osvícený monarcha jako v Ománu není k mání.

      Reagovat
      • 14.12.2020 (15:14)
       Trvalý odkaz

       Trump dělá pouze to, co může dělat každý občan ve svobodné zemi – hájí se proti masívním volebním podvodům a využívá k tomu všech zákonných prostředků. To, že údajně rozeštvává své voliče, to je jen zbožným přáním ČT a dalších nemarxistických médií, která se tváří, že žádné volební podvody neexistují a která neinformují o mnoha důležitých událostech.
       Nyní např. vystoupil v televizním pořadu Fox Business News řidič zasilatelské služby USPS, který chtěl svědčit, že mu bylo nařízeno převézt z New Yorku do Pensylvánie nákladní auto naplněné volebními lístky, a to jako nelegální přídavek k legálnímu počtu volebních lístků, které v Pensylvánii už byly uloženy. Do vyšetřování tohoto případu se zapojila i FBI (resp. její „Demokratická část“), ale nezajímala ji skutková podstata věci, čili křiklavý volební podvod Demokratů, ale něco úplně jiného. A to kolik údajně dolarů za zveřejnění své zkušenosti řidič od Republikánů dostal. A nejen to, FBI začala poté šikanovat i řidičovu rodinu. Demokracie má holt i slabší místa. A někdy se dějou věci, za které by se nestyděla ani STB. 🙁

       Reagovat
       • 14.12.2020 (18:49)
        Trvalý odkaz

        Ještě chybí informace, že nechali pro Bidena hlasovat i psy, kočky a mimozemšťany!

        Reagovat
        • 14.12.2020 (19:06)
         Trvalý odkaz

         Víte, že když chcete někoho či něco před jednoduchými lidmi zesměšnit, tak mnohdy stačí dát dát souvislosti s fakty něco, co je lživé či velmi velmi přitažené za vlasy?
         Myslím, že pro Vás jako pro kněze, není tato komparace hodna! 🙁

         Reagovat
         • 14.12.2020 (23:28)
          Trvalý odkaz

          V přeneseném smyslu slova pro Pána Boha hlasují i zvířata.

          Reagovat
          • 15.12.2020 (6:49)
           Trvalý odkaz

           Jistě. Jedině pak je možné, že se naším skutečným vládcem stane PES. 😀 😀 😀

          • 27.12.2020 (14:51)
           Trvalý odkaz

           Aha, takže konečně uznáváte, že i za Covidem stojí Bůh.
           To to trvalo…

         • 15.12.2020 (15:20)
          Trvalý odkaz

          Ano, „fakty“ přitaženými za vlasy se to tu jen hemží. Jistě, tento web je určen pro výmysly a absurdity, ale tohle všechno už není není onen ušlechtilý pravověrný nebo tedy téměř pravověrný humor, díky kterému jsme se tu asi sešli. Ohledně těch voleb … když byly nějaké ty – nevím, jestli je ještě příhodné napsat nedávné – volby na Bílé Rusi, objevila se zcela věrohodná svědectví od věrohodných členů volebních komisí, zcela odpovídající tomu, jak se volební podvody dělat dají a dělají a i u nás za socialismu podle potřeby dělaly. Ale různé tyhlety pindy jako třeba o nákladním autě naplněném volebními lístky, aniž by bylo uvedeno nebo si mohl člověk domyslit, jak by takto reálně mohl být spáchán volební podvod, natož, aby údajné svědectví údajného šoféra spolu s dalšími svědectvími takový podvod dokazovaly. A pokud vychytralí ziskuchtiví právníci něco takového podávají u soudů, aniž by to mělo jakékoli seriozní jádro, kde vlastně není ani o čem jednat, pak je logické, že soudy ani pořádně nejednají. Ano, vzhledem k právnímu řádu se stává i to, že soudy odmítnou do něčeho se pustit i bez ohledu na nějaké to jádro věci – těch důvodů může být více, může se jednat o věc, kterou jim nepřísluší řešit, o věc promlčenou, o nedodržení nějakých podmínek podání žaloby, což pak mívá za následek, že různé strany a různí lidé to různě pochopí a vykládají – jedni, že žádné masivní podvody nebyly, druzí, jak zklamaly a selhaly všechny ty soudy, jedni, jaký je to zvrhlík a padouch, druzí, jak pan biskup se zapojil do „honu na čarodějnice“ a zbavil se schopného, zbožného a svatého kněze (v tomto případě je věcí Církve, jak (ne-)kvalitně vedla církevní proces … oč by bylo lepší, kdyby proběhl náležitě, ať už to bylo jakkoli, a ať už by v ideálním případě podle toho dopadl jakkoli). Tím neříkám, a ani nevím, jestli je dobře, že USA po desítiletích po „katolíku“ Kennedym mají druhého „katolického“ presidenta, nebo jestli by byl lepší milionář, herec a blázen Trump, za jehož vlády nicméně některé ne všechny zásadní věci šly lepším směrem, ani to, zda by byl dobrý rozpad USA nebo vystoupení některých států z USA, jen to, že ta záplava nesmyslů je příšerná. Jestli byly nějaké nesrovnalosti, ať si je vyřeší nebo nevyřeší jak umějí.

          Reagovat
          • 15.12.2020 (17:35)
           Trvalý odkaz

           O tom, že se děly volební podvody v Bělorusku, nepochybuji stejně, jako že se děly volební podvody v USA. Dnes jsem četl rozhovor s českým mezinárodním pozorovatelem, který se v rámci své funkce při Parlamentu ČR stal členem delegace, která se účastnila amerických voleb. I on tvrdil, že korespondenční hlasy se nedají v americkém volebním systému kontrolovat, že lze do urny hodit obálku do boxu, kde nikdo nekontroluje ID voliče, apod. 🙁
           Problém je ve státech, kde je silná voličská základna Demokratů a kde Demokraté vládnou, s volebními komisemi, které se mnohdy skládají pouze z příznivců Demokratické strany. Nedokážu si představit, že by u nás v obci byla volební komise, ve kterých by byli pouze zástupci jedné politické strany…….
           To, že je Biden katolík, je sice hezké, ale ve skutečnosti dělá věci, které jsou v rozporu s Kristovým učením. 29. října prohlásil, že bude-li zvolen a bude-li mít podporu v Senátu, podepíše do sto dnů Zákon o rovnosti. Tento zákon bude např. znamenat, že zaměstnavatelé budou povinni platit potraty ze zdravotního pojištění a lékaři je budou muset provádět, že zdravotní pojištění bude muset pokrývat i „změnu pohlaví“ a lékaři ji budou nuceni provádět; školy a firmy budou muset zpřístupnit ženské toalety a sprchy mužům, kteří „se identifikují“ jako ženy, živnostníci budou nuceni konat v rozporu se svým přesvědčením ohledně manželství, sexuality a pohlaví apod. Řada katolických kněží v USA se před volbami vyjádřila proti tomu, aby se Biden jakožto kandidát hájící právo ženy na potrat, stal prezidentem. Oproti tomu Trump před volbami např. oznámil, že podepíše zákon Born-Alive Executive Order, který zajistí, aby všechny děti, které se narodí živé, bez ohledu na okolnosti, měly zajištěnou lékařskou pomoc. Jakkoli se na první pohled zdá, že jde o záležitost v civilizované společností normální, není tomu tak. V minulosti byly pokusy o zavedení podobného opatření do americké legislativy pravidelně blokovány Demokratickou stranou. Jak známo, americká potratová legislativa patří k nejliberálnějším na světě a její odvrácenou stranou jsou hrůzné příběhy o dětech, které pozdní potrat přežily a byly cynicky ponechány bez pomoci….

          • 18.12.2020 (13:39)
           Trvalý odkaz

           Kamenáči, o Tebou uvedených přednostech Trumpovy vlády oproti „katolíkovi“ Bidenovi vím, ale Trump přitom je v jiných věcech a celkově tak úžasný, že fakt nevím, jak jsem napsal. Naštěstí nejsem občanem a voličem USA, takže se mezi těmito nemusím rozhodovat. Ale ať už lepší z nich je kdokoliv, na bizarnost té kampaně o masivních volebních podvodech to nic nemění.

          • 18.12.2020 (14:22)
           Trvalý odkaz

           Já také naštěstí nejsem občanem USA a nemohu posoudit, jak byly volební podvody v USA masívní a zda byly skutečně masívní. Co je pro mě zřejmé, je to, že volební podvody tam byly a že je tam systém, který tyto podvody umožňuje.
           Bizarnost kampaně o masívních podvodech, tak jak píšete vy, je stejná, jako bizarnost kampaně, že se v USA nic nestalo a žádné podvody tam nebyly. Jak to tak bývá, pravda je zase někde uprostřed. 🙂

          • 27.12.2020 (15:04)
           Trvalý odkaz

           Ve vší úctě, tady mi to už připadá jako to, o čem psal pan kardinál Špidlík, tj. ve smyslu, že už pan Trump pouze „kope“, páč jiného mu nezbývá.

       • 15.12.2020 (8:47)
        Trvalý odkaz

        Škoda, že Donald Trump nečte tisickrate.cz. Jinak by už totiž Kamenáče angažoval jako svého hlavního advokáta k federálnímu soudu.

        Když si vzpomenu, jakým rozdílem prohrál Jiří Drahoš volby s Milošem Zemanem, jaké prokázané lži a podrazy MZ použil (a ne poprvé), jak JD dokázal přijmout výsledek voleb,
        je člověku z DT dost mdlo. A jaké už je a ještě bude ovoce jeho rozeštvávání …

        Reagovat
        • 15.12.2020 (8:56)
         Trvalý odkaz

         Zeman už to má „za pár“. Jistě velmi dobře víte, koho (dosadit) na jeho místo…

         Reagovat
         • 15.12.2020 (9:52)
          Trvalý odkaz

          Nevím, ale doufám, že to bude, někdo, kdo nebude rozeštvávat, bude se umět omluvit, bude umět poslouchat druhé a v době krizí se nebude schovávat …
          I v církvi bychom takové lidi do „vedení“ potřebovali.

          Reagovat
          • 15.12.2020 (10:57)
           Trvalý odkaz

           Neházel bych všechny biskupy „do jednoho pytle“…
           Připouštím, že mě Zeman velmi zklamal, byť bylo od samého začátku jasné, že jakožto produkt moskevského „prognostického ústavu“ bude někde něco lehce „páchnout“ (tak i u dalšího exprezidenta). Leč – byly časy, kdy jsem Klause nemohl ani vystát a když se objevil na obrazovce, musel jsem televizi vypnout, abych nepropadl záchvatu sprostých nadávek. Dnes připouštím, že celou řadu jeho současných tvrzení akceptuji a vnitřně s nimi souhlasím (u Zemana však prožívám proces poněkud opačný). Mám však zato, že moskevský „prognostický ústav“ je dnes mimo hru a jeho zbylé relikty už do veřejného dění nejspíše nezasáhnou. Jako mnohem větší problém vnímám spíše Čínu.
           Co se týče kultury a kultivovanosti – myslím, že náš současný prezident na řeporyjského starostu nemá…

          • 15.12.2020 (12:08)
           Trvalý odkaz

           Radku, když jsi u toho exprezidenta Klause, já se sice na diskuzní pořady moc nedívám, ale předchozí neděli jsem při přepínání programů narazil na Primě na diskuzní pořad, kde byl hostem právě Klaus. Toho člověka jsem taky nikdy moc nemusel, ale tentokrát mě zaujal a pozorně jsem vyslechl jeho argumenty až do konce. Dozvěděl jsem, co skutečně v poslední době udělal a řekl (a co naše média v čele s ČT zkreslila) a udělal jsem si svůj obrázek.
           Žijeme bohužel v době všeobecného klamu, kdy je předem v mainstreamu určeno, kdo je ten dobrý a kdo špatný. Takové to staré bolševické myšlení. Černobílý svět. Dneska rozeštvává společnost kdekdo.
           https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/spolecnost-kdo-nas-vlastne-rozdeluje-a-rozestvava.A190609_173901_p_spolecnost_wag
           Ale jen u někoho se to nazve jako rozeštvávání, u jiného se to zaobalí do jiných pozitivních slov. Zkrátka když dva dělají totéž, není to totéž. A situaci nahrává skutečnost, že zejména mladí lidé dneska nečtou a z článku v novinách si přečtou jen nadpis, který mnohdy čpí bulvárem na sto honů. Copak by dnes napsal Orwell, kdyby vstal z mrtvých? 🙁

    • 14.12.2020 (23:34)
     Trvalý odkaz

     Ve stejném proroctví, které citujete, bylo také, že „mezi Labem a Orlicí, neublíži nikdo ani slepici, budou-li se káti a Boha báti.“

     Alespoň tak mi to říkávala moje babička.
     __________________________________
     Pán Bůh MÁ lidi rád.

     Reagovat
 • 14.12.2020 (14:34)
  Trvalý odkaz

  Jasně, karavana jede dál a pojede dál…
  Nevím, jak vy, ale já se budu cítit jako v demokracii, pokud ještě někdy za mého života nastanou poměry, srovnatelné s první polovinou devadesátek (což je už nyní více než jasné, že nenastane) . To, co je dnes, bych se jen s velikými rozpaky zdráhal nazývat demokracií. Na Trumpa můžeme mít samozřejmě každý jiný názor – stejně jako na Havla nebo Babiše, či kohokoliv jiného. Až zase busu smět chodit bez mokrého hadru na hubě a posedět s přáteli v kavárničce třeba do půlnoci a bez jakékoliv další buzerace v podobě nějakých pofidérních testů jet odehrát koncert do Amsterodamu nebo si zalyžovat na Hochficht, kam z Černé v Pošumaví doplivnu, pak se zase budu cítit jako v demokracii. Stále více se ukazuje, že takzvaný Covid je jeden velký humbuk a podvod sprostě zneužitý k dalšímu obohacení těch nejbohatších (byť jeho existenci nepopírám – ale poukazuji na jeho ZNEUŽITÍ), podobně, jako je více než jasné, že v Americe došlo k bezprecedentnímu PODVODU, jaký zatím nemá v historii ekvivalent – a to už nepopírají ani samotní jeho strůjci, protože vědí, že zbytek světa je proti jejich zvůli (ZATÍM) bezmocný a ZATÍM se můžou všem beztrestně chechtat do očí. Ale znovu a stále dokola – žádný plán nikdy dokonale nevyjde, žádný strom neroste do nebe a žádný zasoplený miliardář ještě nikdy Boha nepřelstil a nepřemohl. Tohle nedopadne jinak (samozřejmě je otázkou, co to bude stát za oběti)… Takže si užívejte VAŠÍ PSEUDODEMOKRACIE, co hrdlo ráčí, já to jako demokracii nevidím.

  Reagovat
  • 14.12.2020 (19:30)
   Trvalý odkaz

   Radku, já si myslím, že v USA je vymalováno. Stokrát opakovaná lež, že tam žádné podvody nebyly, se postupně stává „pravdou.“ Až budeš mít čas, poslechni si rozhovor s Olgou Matuškovou-Blechovou, která kdysi utekla s Waldou před bolševikem z Československa. Třeba jen tu druhou část, kde se baví o amerických volbách a o volebních podvodech.
   http://www.ceskenovinky1.eu/domains/ceskenovinky1.eu/2020/11/25/stanislav-novotny-na-prahu-zmen-s-olgou-matuskovou/

   Reagovat
   • 14.12.2020 (20:06)
    Trvalý odkaz

    Jako mě nikdo nikdy nedonutí uznat Alláha jako ekvivalent k „Bohu Otci“, tak mě nikdy nikdo nedonutí uznat, že v Americe proběhlo všechno férovým způsobem. Stejně tak mě nikdo nikdy nedonutí přijmout humbuk a propagandu kolem „Covidu“ za opodstatněnou a racionální – pro mě to bude vždy prachsprosté zneužití okolností s tím souvisejících (bez ohledu na to, zda je „Covid“ přírodního nebo umělého původu). Vím, že je to houby platné a že tím nic neovlivním, ale v rámci svého SVĚDOMÍ (kteréžto zde M. H. snad tisíckrát akcentoval) budu mít pokoj na duši.

    Reagovat
    • 14.12.2020 (23:27)
     Trvalý odkaz

     No jasně. Právě o tom to je. Skutečný a pravý pokoj budete mít až v NEBI.
     _________________________
     A svědomí je způsob (brát ho v potaz) jak se k tomuto pokoji dopracovat…

     Reagovat
     • 15.12.2020 (6:51)
      Trvalý odkaz

      … a proto nepřestanu věřit v Boha TROJJEDINÉHO…
      … a právě proto trvám na všem, co jsem výše napsal…

      Reagovat
      • 19.12.2020 (5:25)
       Trvalý odkaz

       Co se týče Covidu, nemohu posoudit, V Čině se s ním člověk nesetká a i po příletu jsem měl negativní test. Pokud to někde člověk chytí, tak jedině tady. …

       Nicméně jsem pochopil, že rodina asi před měsícem a půl Covid „měla“, takže by už ani neměla být infekční, ani by je případné setkání s virem už nemělo ohrozit.

       Reagovat
       • 19.12.2020 (6:46)
        Trvalý odkaz

        Právě proto považuji za mnohem smysluplnější krevní test na protilátky, který si rád zaplatím. Ale prý má vypovídací hodnotu asi jen půl roku (i názory lékařů se v tomto liší).

        Reagovat
        • 27.12.2020 (15:08)
         Trvalý odkaz

         Nicméně níže píšete, že jsem podstoupil pouze „rychlotest“. A vzhledem k tomu, že jste psal, že jste Covid (zřejmě) prodělal už v únoru, výsledky by vás nepřesvědčily tak jako tak. …

         Reagovat
   • 15.12.2020 (8:49)
    Trvalý odkaz

    Opravdu pokládáte p. Matuškovou za kompetentního vykladače situace a zákonů v USA?

    Reagovat
    • 15.12.2020 (9:03)
     Trvalý odkaz

     Nevím, jak kdo, ale já ne (a jistě Bill rovněž). Jde ale o něco jiného. Kdybyste sledoval i jiné zprávy než z mainstreamu, možná byste se divil. Ono totiž nejspíš ještě dost dlouho nebude rozhodnuto a je dost dobře možné, že dost dlouho i po 6. lednu…
     Blechová vyjádřila své názory, o nichž si vy – „zaručeně a jedině kompetentní“ můžete myslet leccos (stejně ta o mých). Rozhoduje se však někde úplně jinde…

     Reagovat
     • 15.12.2020 (9:57)
      Trvalý odkaz

      Souhlas, názory (aspoň zatím) lze mít různé.
      To, že některé kauzy nemají konce, je občas slabina demokracie.
      Ale sehnat osvíceného diktátora je ještě mnohem těžší 😉

      Reagovat
     • 15.12.2020 (10:33)
      Trvalý odkaz

      Radku, já si také nemyslím, že měla být Olga Matušková vykladačem situace a zákonů v USA, já si jen myslím, že je třeba hlavně vyslechnout i jiné názory a zprávy, které jsou v našich médiích zatloukány a cenzurovány. Mě Olga zaujala už před značnou dobou, kdy např. popisovala, jak snadno se po jejich emigraci dalo v USA podnikat a jak stát nevytvářel byrokratické překážky. Jenže časem začali Demokrati ekonomiku „socializovat“ a to, co se např. dříve vyřídilo za týden, trvalo za nich 2 měsíce. 🙁
      Vždy je dobré si poslechnout názory z různých stran a argumentačně si je porovnat. A podle toho si udělat svůj vlastní názor. Netvrdím, že Matušková či Trump musí mít ve všem pravdu (ta je zřejmě někde uprostřed), mě jen vadí, že ty nepohodlné zprávy jsou u nás maistreamem jaksi cenzurovány. A to už tady před 30 roky jednou bylo.

      Reagovat
      • 15.12.2020 (12:50)
       Trvalý odkaz

       Obávám se, že se pletete, pokud srovnáváte situaci (v tisku) teď a před rokem 89.

       Reagovat
       • 15.12.2020 (13:44)
        Trvalý odkaz

        Ale ne…
        Dušan Rovenský či Nora Fridrichová jedno jest (odhlédneme-li od časového posunu a pohlaví, metodika a technologie ideologické manipulace je totožná).

        Reagovat
        • 16.12.2020 (7:40)
         Trvalý odkaz

         Radku, nejen manipulace. Součástí propagandy je i to, co se lidem neřekne (a mělo by se říct).

         Reagovat
 • 15.12.2020 (6:53)
  Trvalý odkaz

  Nyní prý pravoslavný patriarcha a další pravoslavní duchovní poslali otevřený dopis našim biskupům. Jsem zvědav, zda se o tom, my katolíci, vůbec dovíme. Ten dopis byl zveřejněn na jistém “pochybném” serveru a je rozhodně zajímavý…

  Reagovat
  • 15.12.2020 (17:57)
   Trvalý odkaz

   Prý … který pravoslavný patriarcha? … na jakém „pochybném serveru“? … o čem to mělo být? … to je tedy skutečně „informace“! Na webech Ekumenického patriarchátu, ČBK, dvou diecézí, dohnalitů a několik dalších …. a nikde nic. Až mě napadlo ještě zkusit druhý web dohnalitů http://www.community.org.ua/czletters.html … a tam jsem našel naopak Adventní pastýřský list od biskupů ČBK, který překvapivě koncipovali + Eliáš, patriarcha BKP a biskupové Metoděj a Timotej … jestli jste, Radku, myslel tohle, tak to ještě můžete zcela vážně odvysílat v Radiu Jerevan, nejedná se o žádného pravoslavného patriarchu, ale o sektáře, kteří zůstali jako jediní věrnými a pravověrnými křesťany, tedy skoro jedinými, občas překvapí, když někdy vážně zveřejní traktát o Mistru Janu Husovi jako o svatém mučedníkovi (pro mě překvapivě, od těch nejpravověrnějších bych čekal, že naopak papežovi i našim biskupům budou vyčítat, že Husa neoznačují jednoznačně jako heretika) , jindy včetně právě toho konceptu Adventního pastýřského listu biskupů ČBK velebí arcibiskupa Carlo Maria Viganò, který teď hází na druhé včetně papeže včetně výzvy k odstoupení, co jako nuncius v USA sám zanedbal prošetřit. Omlouvám se za trochu ironie, ale jinak to v tomto případě nejde. Samozřejmě, že ten „Adventní pastýřský list biskupů ČBK“ nemá s našimi biskupy nic společného, a to, že tito sektáři si dovolují psát pastýřské listy jménem několika biskupských konferencí, svědčí o tom, že když Pán Bůh chce někoho potrestat, vezme mu rozum. Přitom samozřejmě podobně jako v jiných podobných případech nejhorší na tom je, že v lecčems mají pravdu a bývali to zbožní a respektovaní basiliánští řeckokatoličtí ač původem římskokatoličtí kněží a mniši, takže pevně věřím, že někteří zde diskutující jim sežerou i ty nesmysly, které oni buď sežrali někomu dalšímu, nebo je sami vymysleli.
   Soudím, že to, že se jimi a jejich výplody naši biskupové zabývají podobně jako jinými sektáři jen okrajově, je přiměřené, už před nimi už před lety s láskou přiměřeně varovali.

   Reagovat
   • 15.12.2020 (19:16)
    Trvalý odkaz

    Díky za objasnění. V tom případě to budu brát vážně jako „kauzu zlomeného malíčku“…

    Reagovat
    • 19.12.2020 (5:30)
     Trvalý odkaz

     … a zvonkohry „pana Manouška“ 🙂 🙂 🙂

     🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

     Reagovat
     • 19.12.2020 (6:43)
      Trvalý odkaz

      … o čemž vy samozřejmě víte ještě méně, než vím já o vašem malíčku, protože vy jste tady už všechno napsal. Jenže případ „zvonkohry“ je natolik spletitý, že zabral podstatnou část knihy, kterou p. Manoušek vydal při příležitosti otevření zvonařské expozice na Zbraslavi. Ta kniha mnohé polistopadové soudruhy nejspíš dost naštve, což je dobře. V lepším případě budou dělat mrtvého brouka (tím lépe)… 😀

      Reagovat
      • 27.12.2020 (15:23)
       Trvalý odkaz

       Neznám ani pana Manouška, ani jeho motivaci. Zda bylo jeho motovací naštvat soudruhy, neumím posoudit. Je možné, že primárně nikoliv, že se mu pouze libilo to, co prosazoval.

       Důvod, proč já psal o „malíčku“ byl pouze ten, že jsem a) dodnes věřil tomu že JK je ve svaté Hostii přítomen, a že b) jde o Ježíše Krista, nikoliv o to, jak kdo „DRŽÍ RUKU“. Pan kardinál Duka, (stejně jako VY) se AKTIVNĚ snažil presentovat, že mojí motivací bylo se „zviditelnit“. Myslet si můžeme, co chceme. (vy, já i ON…)

       Zda se MÝLIL pan kardinál Duka (a Vy) nebo já, to se dozvíme až PO SMRTI v NEBI.
       Do té doby to je „tvrzení proti tvrzení“ a „názor proti názoru“.

       ___________________________
       Pan kardinál má výhodu snad pouze v tom, že je možné (nikoliv jisté), že se on PRAVDU může dozvědět dříve, než já. …

       Reagovat
        • 1.1.2021 (0:36)
         Trvalý odkaz

         Pravděpodobně ne. Na internetu o tom nepíše.
         ____________________________________________
         Týkalo se to pouze věku.

         Reagovat
 • 15.12.2020 (10:04)
  Trvalý odkaz

  Nevím, o co jde, ale myslíte, že nějaký dopis naše biskupy rozhodí? Nerozhodilo je (až na vyjímky) ani chování paní Lipovské, jen si společně „umyli ruce“.
  Ale abych byl spravedlivý, i to prohlášení biskupa J. Graubnera za ČBK vlastně ukázalo, že je to přece jen trošilinku rozhodilo. A asi příště už budou opatrnější.
  Jak říká náš kaplan: minimum lásky je spravedlnost 🙂

  Reagovat
  • 15.12.2020 (10:48)
   Trvalý odkaz

   Něco jiného je, když biskupové dostanou dopis od politiků (ten by dnes už nerozhodil asi nikoho) a něco jiného je, když dostanou dopis od spolubratří v Kristu. On je ten dopis možná vnitřně rozhodí (některé z nich určitě, tím si jsem takřka jist), ale fakticky nemohou stejně nic. Vlastně mohou – pokorně pokleknout před Nejsvětější Svátost a modlit se.
   Já sice nejsem biskup, ale mě chování paní Lipovské nerozhodilo vůbec – naopak jej VELMI schvaluji, což opírám o své osobní ZKUŠENOSTI mnohaletého interního zaměstnance veřejnoprávního média. Můžete si myslet, říkat a psát v tomto smyslu, co chcete, ale mé osobní konkrétní ZKUŠENOSTI nemáte (sorry jako)…

   Reagovat
   • 15.12.2020 (12:57)
    Trvalý odkaz

    Myslím, že naše biskupy rozhodí až zjistí, že miliardář Sekyra majetek nezmnožil tak jak čekali.
    Ostatně jezuita Petr Kolář už před lety říkal, že církev si po roce 89 mohla vybrat majetek nebo chudobu. Vybrala si majetek a bude mít oboje: nejdřív majetek a pak chudobu.
    Nějací spolubratři v Kristu ( třeba ti arménští, chaldejští, …) … chachacha

    Reagovat
    • 15.12.2020 (13:41)
     Trvalý odkaz

     Je církev a Církev… Stejně tak je papež a „papež“ a tak dále a tak dále…
     Miliardář Sekyra mě nezajímá, protože ani pořádně nevím, o koho jde. Spíše by mě zajímalo, komu a za jakým účelem platím daně a různé další poplatky a co s penězi mnou vydělanými a řádně odvedenými se dále děje… Souvislost mezi Církví (zdůrazňuji s velkým „C“ na začátku) a miliardářem Sekyrou začnu vnímat ve chvíli, kdy se směrem k Církvi v této souvislosti začne dít cosi nepravého. Se sponzorováním a dotováním církve (potažmo Církve) nemám problém, budu raději peníze sypat sem – beztak už toho mám na kontě nemálo (nové píšťaly ve varhanách na Bradech, bezpočet hodin odvedených při údržbě nástrojů a zvonů v nejednom kostele bez nároku na finanční odměnu, neproplacené a nenárokované cesťáky, protože mi je žinantní účtovat si každý kilometr… = dejme tomu, že tak činím ke cti a chvále Pána, což necítím jako újmu, spíše naopak)… Mám však problém s dotováním těch, kteří mají hodně a chtějí ještě více sami pro sebe, nikoliv ke cti a chvále Pána (farmaceutické lobby v souvislosti s pofidérními a obskurními testy, pofidérní a obskurní vakcinace, pokud bude povinná a ti, co ji odmítnou, budou perzekvováni a diskriminováni atd.).

     Reagovat
     • 15.12.2020 (14:11)
      Trvalý odkaz

      Radku, Luděk Sekyra je developer a finančník, který patří k nejbohatším Čechům s majetkem okolo 5,6 miliard korun. Je to dlouholetý významný sponzor KDU-ČSL, který má blízko k liberálnímu křídlu uvnitř římskokatolické církve. Je také významným partnerem České křesťanské akademie (jejíž prezidentem je Tomáš Halík). Tomáš Halík o Sekyrovi prohlásil, že je „polepšený hříšník“, Sekyra zase o Halíkovi řekl, že je „největší český intelektuál dneška.“ 😀 😀

      Reagovat
      • 15.12.2020 (15:06)
       Trvalý odkaz

       Aha. Tak teď jen, aby si to L. Sekyra nějak nepolepil nějakým neuváženým konáním – mohlo by se stát, že by nemusel být svatořečen… 😀

       Reagovat
      • 15.12.2020 (19:36)
       Trvalý odkaz

       Všiml jsem si jedné zvláštnosti:
       V mém okolí – tedy i ve škole, kde počet studentů převyšuje stovku – se už strašně dlouho nevyskytl jakýkoliv případ KLLASICKÉ CHŘIPKY! Veškeré absence, které jsem zaznamenal, byly úředně omlouvány především KARANTÉNOU nařízenou hygieniky, případy klasické chřipky byly za celou dobu snad jen tři nebo čtyři (s prokázaným negativním testem na covid). To se najednou podařilo zlikvidovat chřipku v čase, kdy obvykle řádí nejvíce?
       Můj vnuk – prvňáček – minulý týden nešel do školy a dcera mě odradila od návštěvy s tím, že prý stůně. No – dostal jakousi střevní virózu, po…(dělal) se až za uši a druhý den byl zcela v pořádku (takže na covid tohle nevypadá).
       Zajímavé…

       Reagovat
        • 16.12.2020 (6:51)
         Trvalý odkaz

         Ano, už jsem se s tím setkal na více místech.
         Každý zatím svobodně myslící člověk by si měl toto vytisknout, zvětšit, zarámovat (zatavit do fólie) a pověsit nad pracovní stůl.
         Nyní se mi dostal do rukou veliký nádherný Kříž, který „nikdo“ nechtěl, protože ho prý „nebylo kam“ pověsit. Tak jsem si jej s vědomím nadřízených „přivlastnil“ a pověsil nad dveře v depozitáři v Bohosudově.
         A tu tabulku si dám nad pracovní stůl tamtéž – bude se to skvěle doplňovat – a zcela jistě si tu tabulku dám i nad svůj stůl ve sborovně ve škole. Na kurii se o stůl dělím, takže napřed požádám o souhlas kolegu. On má totiž zcela opačný názor na roušky, takže uvidíme, co tom udělá… 🙂

         Reagovat
         • 16.12.2020 (7:11)
          Trvalý odkaz

          … co to udělá… 😀

          Tuhle se odehrál „zajímavý“ rozhovor mezi mnou a dlouholetým kolegou z rozhlasu (spolupracujeme snad už 20 let), když jsme jeli natáčet další sérii zvonů. Tuto epizodu uchovám v paměti a až to jednou budu bilancovat, jistě ji tam uvedu – je to krásná ukázka toho, jak si řada i normálních a soudných lidí (alespoň dosud jsem je považoval za soudné) nechá „zarouškovat“ mozky:

          Nastupuji do auta bez roušky a on na mě: „Hele, nasaď si roušku, nebo s tebou nejedu!“
          Já: „Ty máš covida?“
          On: „Ne, ale ty ho můžeš mít!“
          Já: „Jak to víš?“
          On: „Byl jsi na testech?“
          Já: “ Ano, už dvakrát – což neznamená, že jsem to nemohl chytit dnes ráno v samošce.“
          On: „Ty vole, ty mě nes…..! Buď si to nasaď, nebo vypadni!“
          Já: „Tak jdi do …., jestli se ty mě bojíš, tak já se tě nebojím (ve smyslu nákazy). Klidně to natáčení odpískám, ať si programový výpadek opak zdůvodňuje, kdo chce! Mně jako externistovi to může být u ….“
          On: „Jo…. Tak si ale sedni dozadu a měj otevřený okýnko!“
          Já: „Beze všeho…“

          No comment…

          Reagovat
          • 19.12.2020 (6:15)
           Trvalý odkaz

           Tak to já jsem právý opak toho, co Vy… Jakkoli jsem přiletěl z nejbezpečnější země světa (minimálně co se Covidu nyní týče), sedl jsem si v autě dozadu a respirátor měl po celou dobu cesty nasazený. To už jen proto, že kolega, čeká rodinu. …

           (My jsme minimálně o jedno miminko z důvodu „virózy“ přišli, tak ač malá p-st nemá smysl tahat „čerta za ocas“. …)

          • 19.12.2020 (6:39)
           Trvalý odkaz

           Jasně… Až zas budeme hledat hranice mezi ohleduplností a „stádečkovým ovčanstvím“…

           Jakkoliv humbuk kolem koronaviru považuji za zpolitizovanou propagandu a manipulaci, tak si před svátky přeci jen ten antigenní test udělat nechám – ne kvůli sobě, ale kvůli těm, mezi něž pojedu. Termín mám na Štědrý den ráno a když bude negativní, sednu do auta a pofrčím. Ale mnohem více mě zajímá ten test na protilátky (krevní), který si rád zaplatím – v tom vidím smysl.

          • 1.1.2021 (0:45)
           Trvalý odkaz

           A pozitivně testovaní lidé co ???

         • 16.12.2020 (8:54)
          Trvalý odkaz

          Ano. Zajímavé je jak „zázračné“ zmizení klasické chřipky, tak ta Bidermanova tabulka. Studentům doporučím naučit se ji nazpaměť.

          Reagovat
          • 17.12.2020 (15:06)
           Trvalý odkaz

           A kdyby chtěli někam cestovat, doporuč jim návštěvu Náhorního Karabachu, aby viděli, jak to tam skutečně vypadá …… 😉
           Nebo ať se podívají aspoň na video, jak mohamedáni z Ázerbajdžánu demolují křesťanské památky ….. 🙁
           https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=762520

          • 17.12.2020 (20:21)
           Trvalý odkaz

           Není třeba. Nyní probíhají v Teplicích na konzervatoři dodatečné a opravné zkoušky, kde předsedám. Jedna pedagožka (skvělá a mezi studenty snad nejoblíbenější ze všech) je Arménka. Když ji člověk poslouchá, tak by brečel. Nechce se vrátit domů, chce tu zůstat…

          • 19.12.2020 (6:02)
           Trvalý odkaz

           A není na tom nic špatného. …
           _________________
           (Bohužel jen jedna z mála.)

    • 15.12.2020 (18:29)
     Trvalý odkaz

     O chudobě Církve u nás celkem až na místní výjimky není pochyb od dob husitských.

     Reagovat
     • 19.12.2020 (5:42)
      Trvalý odkaz

      Tak to by se měli přijít učit do Hradce Králové, odkud mimochodem pochází současný pan kardinál D.Duka. Tehdejší pan děkal otevřel brány města husitům a díky tomu se i v Hradecké katedrále přijímalo´dlouhý čas tzv. „pod obojí“.

      Minimálně se tím tedy předešlo ničení majetků. A Katedrála nebyla zdevastována.

      Reagovat
      • 21.12.2020 (20:59)
       Trvalý odkaz

       Myslím, že Hradec není výjimkou z chudoby Církve v našich zemích.

       Reagovat
       • 25.12.2020 (7:40)
        Trvalý odkaz

        Jest otázkou zda život není spíše o SLUŽBĚ, než o tom, považovat se za „PÁNY Z MĚSTA“.

        Jde o DUCHA.
        ______________________________
        Jak kdosi řekl: „Blaženější je dávat,než brát“.
        (A možná to i více USPOKOJÍ.)

        Reagovat
 • 18.12.2020 (3:45)
  Trvalý odkaz

  A POHANÉ nadále zkouší, co jim projde. Zlikvidovali letošní Velikonoce, nyní zlikvidují letošní Vánoce – odpůrci křesťanství musí jásat blahem! Tak co, bude půlnoční, nebude půlnoční, kolik tam smí být věřících, smí se zpívat, nesmí se zpívat…?
  Vážení – tohle si nedovolili ani komunisté, ale možná ani němečtí nacisté – i za Hitlera se prý Vánoce slavily běžným způsobem (nezažil jsem to, ale svědectví pamětníků, mezi něž patří i má devadesátiletá máma, to potvrzují).
  Já v tom všem při veškerém vnitřním odporu a bytostné potřebě vzdorovat vidím výzvu k individuálnímu, ale o to hlubšímu prožití svátku Narození Páně, současně však k individuálnímu přemýšlení, co s tím (včetně prosebných modliteb, mimo jiné o to více k Archandělu Michaelovi).
  Stále více přemýšlím, jak docílit toho, aby o dalších Velikonocích tohle cílené SVINSTVO už pohanským nosatcům neprošlo. Je to celoevropská záležitost, odpor musí být celoevropský. Schválně sledujme i to, zda půjdou do „lockoutu“ evropské země, kde již značnou část populace tvoří muslimové, v časech muslimských svátků…
  A jsem zvědav, co řekne (nebo neřekne) Bergoglio prázdnému vatikánskému náměstí…

  Reagovat
  • 18.12.2020 (7:26)
   Trvalý odkaz

   V některých farnostech odvážnější kněží nechají i zpívat na kůru – viz. včerejší vysílání ČT, kterou je třeba rozprášit!

   Reagovat
   • 18.12.2020 (7:53)
    Trvalý odkaz

    Omyl – z extrému do extrému! ČT není žádoucí rozprášit, ale uvést věci (především ekonomiku a řízení) na pravou míru, což je poněkud rozdíl. Pokud by šly potřebné iniciativy tímto směrem, rád si připravím spacák a přidám se…
    Mimochodem – ty zmatené nesmysly, které naši PSI z vlády chrlí, budou mít jediný důsledek – lidi na to budou stále víc kašlat, až to přeroste v obtížně zvládnutelnou anarchii nebo skutečně aktivní občanskou neposlušnost. V Polsku to nyní přepískli tím, že vyhlásili „zaracha“ na Silvestra, což se, jak znám naturel Poláků, skutečně líbit nebude. Už teď prosakují zprávy, že letošní Silvestr v Polsku bude „náročný“. Teď u nás můžeme uzavírat sázku s předem jasným výsledkem – vsaďme se, že komunisté nás zase všechny podtrhnou a podrží prasoPSY při hlasování prodloužení nezákonného a protiústavního stanného práva…

    Reagovat
    • 18.12.2020 (8:15)
     Trvalý odkaz

     Radku, vezmi to tak, že někteří lidé už mají vymyté mozky z toho, co pořád mele dokola ČT, progresivistická média a někteří senátoři o údajné likvidaci ČT. Ve skutečnosti se v ČT prakticky nic neděje, pořady běží dál. Nikdo nikoho nevyhazuje. Nikde se nemění smlouvy, nikde se neruší pořady, nikde se nemění nic. Rada dokonce na posledním zasedání schválila rozpočet ČT na rok 2021. Celá realita mediálního humbuku spočívá v tom, že byli zvoleni tři noví členové Rady České televize, jejichž hlasy společně s dalšími sedmi již stávajícími členy pomohly k odvolání dozorčí komise České televize. 😉
     Včera večer dávali v televizích (obecně) zase velký kulový, tak jsem si pustil na Youtube poslední vydání pořadu Luboše Xavera Veselého „Cestou domů“ https://www.youtube.com/watch?v=jAwSrh8Jg3c
     Luboš tam svou osobitou formou vypráví o tom, co zažil na zasedání Rady ČT, o čem se jednalo, co se schválilo, kdo se s kým pohádal, ale třeba také to, kolik tam snědl chlebíčků a vypil káv. 😀 🙂
     On tam sděluje jednu zásadní věc – že zvukové záznamy ze všech jednání Rady ČT jsou na stránkách ČT dostupné pro každého, kdo má o ně zájem. Každý si může poslechnout, o čem se jednalo a udělat si srovnání s mnohdy zmanipulovanými zprostředkovávanými zprávami.

     Reagovat
     • 18.12.2020 (12:00)
      Trvalý odkaz

      Řekl bych, že titíž, co schválí rozpočet a ty různé Psy, navrhovali a volili i do Rady ČT.
      Ale možná se mýlím, možná účel světí prostředky, možná je třeba se na to dívat třídně,
      možná jde o kampaň nebo jen máme vymyté mozky, …
      Jak se zpívá v jedné písni: já se v tom nevyznám, já se v tom neorientuji …

      Reagovat
      • 18.12.2020 (12:42)
       Trvalý odkaz

       Karle, nevím, jestli jsi jasnovidec, nebo trpíš stihomamem. Ano dívej se na to třídně pod heslem „Kdo nejde s námi, je proti nám“. 😀
       Jenom bych si dovolil poznamenat, že pouze 3 z 15 radních byli zvoleni v květnu 2020, ti ostatní jsou tam z dřívějška, tedy ještě z doby, kdy Rada ČT management nekontrolovala, ale vezla se s ním kočáře. Někteří jsou tam dokonce už od roku 2009. A mnohým z nich se nelíbila práce dozorčí komise už v loňském roce. Už tehdy si uvědomovali, že s tím hospodařením ČT to jde od desíti k pěti, zvláště za stavu, když její hospodaření nikdo de facto nekontroloval.

       Reagovat
       • 19.12.2020 (6:22)
        Trvalý odkaz

        Otázkou je co znamená „jít s námi“.
        __________________________________

        https://hajny.blog.respekt.cz/svedomi-pribeh-primo-revolucni/

        Dlouho jsem přemýšlel, že přet 30lety studenti v Číně také umírali se zpěvem Internacionály na rtech. Jediné vysvětlení, které pro to dodnes mám je to, že i když je o něčem člověk PŘESVĚDČENÝ, nemusí to být zcela správné. Nevím.

        Tohle je asi také jedna z věcí, které se dozvíme a které pochopíme až v Nebi.

        Reagovat
  • 18.12.2020 (13:23)
   Trvalý odkaz

   Abychom nepřeháněli, při bohoslužbách je zakázán jen HROMADNÝ zpěv, tedy nevytvářet žádné hromady, případně v nich nezpívat! A není zakázáno políbení pokoje, jen je zakázáno ho nahražovat podáním ruky.

   Reagovat
   • 18.12.2020 (14:07)
    Trvalý odkaz

    Nebo úplněji řečeno: býval zakázán zpěv při bohoslužbách totálně, momentálně ale už nějakou dobu jen hromadný, což je možno vykládat doslovně, libovolně, nebo aplikací jiného zákazu společného zpěvu ve vnitřních prostorech staveb, který lze také vykládat různě (momentálně ode dneška do 23.12. více než 5 osob). Ale pokud vládní nařízení tak pečlivě nesleduješ, prospíváš tím svému duševnímu zdraví, aneb je to na zblbnutí.

    Reagovat
    • 18.12.2020 (14:27)
     Trvalý odkaz

     To je naprosto pravda!
     Jen někteří lidé „jsou papežštější než papež“ 😉

     Reagovat
    • 18.12.2020 (20:41)
     Trvalý odkaz

     Přiznám se, že to nesleduji, protože mě to už prostě a jednoduše nezajímá. Vycházím z momentální aktuální dohody s celebrantem přímo na místě. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by listoval v nějakých tabulkách, něco počítal a podobně. Jen Pater L.H. mě téměř rozesmál, když v ohláškách říkal, že v kostele A smí být maximálně 11,6 osob, v kostele B 34,7 osob, v kostele C pouze 7,2 osoby a v kostele D 22,6 osob.
     A naprosto úžasný nápad dostal regenschori jistého nejmenovaného západočeského kostela, kde jsou veliké varhany, čehož velmi vtipně využil: část sboru stála normálně na kůru a část sboru, která byla „navíc“, byla ukryta v podstavci varhan a aby zpěváci viděli na noty, svítili si čelovkami! 😀 😀 Tomu se říká „vydrbat s tím“… 😀 😀 😀

     Reagovat
     • 18.12.2020 (22:59)
      Trvalý odkaz

      Že si ta čísla vycucal z prstu? (většina jich není dělitelná třemi desetinami … )

      Reagovat
      • 19.12.2020 (5:58)
       Trvalý odkaz

       Spíše to vypadá, že se pan farář rozpomenul na počet farníků a za desetinnou čárku doplnil počet zlobivých dětí (protože i jeho možných nápadů je jen spočetně mnoho).

       Reagovat
      • 19.12.2020 (6:21)
       Trvalý odkaz

       Evidentně si dělal legraci, což jsem v dané situaci přijal s povděkem. Trochu mi v něčem připomíná mého mladšího syna, který je schopen s naprosto kamennou tváří tvrdit člověku do očí neuvěřitelné ptákoviny, ale tak přesvědčivě, že mu to člověk velmi často zbaští. Tuhle tvrdil jednomu ze synovečků, že viděl paní učitelku ze školky (paní učitelka už jako důchodkyně přesluhuje) na nové motorce, jak to „řezala“ kolem sochy sv. Jana na náměstí a cvičila tam smyky. No, a malý ji pak šel se stejně vážnou tváří požádat, aby mu to předvedla a že by chtěl vidět její novou motorku…

       Reagovat
       • 19.12.2020 (8:40)
        Trvalý odkaz

        Obávám se, že si legraci nedělal. Podle posledních opatření lze ve větších kostelích mít více lidí než 30 či 60, záleží na velikosti, resp. ploše kostela. Pro kostely větší než 450 m2 může být lidí i více, protože může být 1 člověk na 15 m2. Pokud si někdo vydělí rozlohu svého kostela počtem lidí, pak může dospět i k číslům s desetinnými místy. 😉

        Reagovat
        • 21.12.2020 (13:03)
         Trvalý odkaz

         1 člověk na 15 m2 se na bohoslužby v kostelích nevztahovalo a nevztahuje, byť i já osobně jsem to už také já nevím jakým omylem propočítával.

         Reagovat
         • 21.12.2020 (17:00)
          Trvalý odkaz

          Tady zase píšou, že kostely mohou pro bohoslužby nabízet 20 procent kapacity http://www.christnet.eu/zpravy/30381/kostely_mohou_od_patku_pro_bohosluzby_nabizet_jen_20_procent_kapacity.url
          Tak vlastně nevím, co platí. Jak tak namátkou sleduji, mnozí faráři jsou prozíraví a půlnoční mše ruší. Je jim jasné, že by na mši přišla opět hromada lidí, pro které je návštěva půlnoční jen folklórem či příležitostí, jak ukázat sousedům nový kabát či boty, které byly pod stromečkem. Jsou farnosti, kde na půlnoční mši přijde na Štědrý den víc těch, kteří jdou do kostela jednou dvakrát za rok, než věřících, kteří světí sváteční den pravidelně každou neděli.

          Reagovat
          • 21.12.2020 (20:57)
           Trvalý odkaz

           V tomto případě to plně chápu. Nedá se prostě nic dělat – mezi námi: ze všeho nejdůležitější je NITERNOST prožitku modlitby a liturgie a přestože hudbu chápu jako její nedílnou součást (což píší i příslušné vatikánské dokumenty), nemusí být špatným krokem občas vyzkoušet, „co to udělá bez ní“… Docela by mě zajímalo, co by to s návštěvností „půlnoční“ udělalo, kdyby se nezpívala „Rybovka“, ale Gregoriánský chorál. Sám za sebe předpokládám, že by to muselo být úžasné. Možná by to zapůsobilo i jako „očistné síto“ – byť patřím mezi tvrdé zastánce a obhájce „Rybovky“, tak si myslím, že by to byl dobrý krok právě ve smyslu zbavení tohoto výsostně krásného a ušlechtilého díla profánního balastu naneseného konzumismem „industriálně-pohanských“ Vánoc. Nechal bych „Rybovku“ tak deset let „u ledu“ a pak bych ji znovu oprášil a vytáhl. Možná by to byl i zajímavý esteticko – sociologicko – psychologický experiment.

           A pozor na jednu věc:
           Vracejí se k nám TOTALITNÍ ESTÉBÁCKÉ manýry!! Tuto neděli se v kostele, kde jsem hrál, z nenadání objevil zcela neznámý člověk s mobilem a začal fotografovat. Dokonce měl tu drzost a přišel ke mně na kůr – chtěl fotit shora. Když jsem se ho ptal, co fotí a proč to fotí, odpověděl, že dokumentuje pro Obecní úřad, jak jsou dodržována vládní nařízení! Tak jsem ho doslova za límec vytáhl na schodiště na kůr se slovy, že jestli nechce letět po kebuli dolů, ať okamžitě vypadne! On se bránil, že „plní úkol“ a já jsem mu řekl, že zavolám policii, protože zadavatelé tohoto „úkolu“ ignorují a flagrantně porušují zákon o GDPR a jak známo, pro focení kohokoliv je nutný ze zákona souhlas. Navíc jsem mu pohrozil, že vše oznámím na biskupství, policii a Národní památkový úřad, jelikož mám důvodné podezření, že si tipuje památné předměty v kostele a připravuje jejich krádež. Na mou žádost o předložení občanského průkazu či jakékoliv legitimace zmocňující jej k tomuto „úkolu“ beze slova práskl do bot (respektive dveřmi)…
           Takže bacha na tyhle „soudruhy“, zdá se, že nabírají na agresivitě a začnou uplatňovat pohanské normalizační metody… 🙁

          • 21.12.2020 (21:03)
           Trvalý odkaz

           Ano, po omezeních pevným počtem přišla omezení 30% a 20% míst k sezení.

          • 22.12.2020 (15:51)
           Trvalý odkaz

           Radku, ono to není ani tak o hudbě, byť i ta dělá mši vznešenou a je oslavou Boha. Normální věřící budou letos rádi za to, když nějaká mše třeba i bez zpěvů vůbec bude, když se budou moci sejít ve společenství a pozdravit se se svými sousedy, kamarády a známými. U nás poté, co kvůli Covidu doma zůstali sedět věřící staršího věku a z rizikových skupin, chodí k v neděli počet lidí, který naplňuje povolenou kapacitu. Jenže na každý Štědrý den nastává problém. Do kostela přijdou i ti, kteří tam normálně nechodí, ať už jsou to ateisti či vlažní křesťané, co do kostela v průběhu roku jinak nepáchnou (ani když nebyl koronavirus) nebo jen když mají mši obětovanou za jejich zemřelou babičku. Letos budou asi tito lidé, kteří jdou na půlnoční kvůli folklóru a nikoliv kvůli Bohu, asi zklamáni, protože se nezpívá a bude to mít jiný charakter. No, uvidíme! 🙂
           Co se týče toho bonzáctví, tak to mě překvapuje, že to u vás organizuje Obecní úřad. U nás Obecní úřad vydával oznámení o vládních nařízeních a toť vše. Pokud dnes někdo udává, tak jsou to určití lidé, kteří mají jaksi to bonzáctví v krvi. Můj známý, který pracuje u policie, mi nedávno řekl, že policajti řeší běžně přestupky např. nenošení roušek domluvou. Největší strach však mají z případů, kdy jsou nuceni řešit případy na udání a ty hříšníky nějak pokutovat. Tam si nemohou dovolit mávnout rukou a zahrát do to ztracena, protože ten, kdo udá jednou, bonzne i podruhé, potřetí ……

          • 22.12.2020 (17:44)
           Trvalý odkaz

           Ano, Bille, je to tak – problém bonzáctví! On ten magůrek, co přišel prudit na kůr a okázale šermoval mobilem, se oháněl záštitou Obecního úřadu nejspíš proto, že spoléhal na to, že si před „autoritou“ úřadu sedneme na zadek. Opatrně jsem to totiž ověřoval a došel jsem k závěru, že pokud vůbec s tím Obecní úřad má cokoliv společného, tak snad jen to, že kdysi před časem pan farář nepovolil v kostele konání koncertu jakési rockové kapely, čímž šíleně naštval především místní mládež a nejspíš i starostu, který má na tuto kapelu jisté vazby. Takže je možné, že je to jistý akt msty. Obec (on je to městys) má totiž kulturní dům v dezolátním stavu, který prakticky neumožňuje už ani konání plesů – z bezpečnostních důvodů. Několikrát jim farnost vyšla vstříc ve smyslu, že povolila rozumný koncert s rozumnou dramaturgií v kostele (houslista Svěcený, Dagmar Pecková). Ale rockový koncert prostě pan farář nepovolil, čímž si vysloužil status „nepřítele obce“… Takže asi odsud vítr fouká…

   • 19.12.2020 (5:51)
    Trvalý odkaz

    Ano. Už pan kardinál Špidlík psal, že dělat si legraci, je to poslední, co „zlý duch“ může…

    Reagovat
    • 19.12.2020 (6:30)
     Trvalý odkaz

     Proč? Vy se nerad smějete? Zvlášť dnes…? Knihy Patera Barhoně či Lukeše vám připadají jako projev „zlého ducha“?

     Když jsem ještě chodil se svojí nastávající a nebyli jsme sezdáni, konala se v rodině klasická venkovská zabíjačka. Trochu jsem se snažil pomáhat, ale spíš jsem jako neznalý řeznických fíglů koukal. Pak mě jeden z budoucích švagrů (obdařený podobným humorem jako můj mladší syn) poslal na faru, ať u pana faráře (tehdy již kmetského věku) vypůjčím ohýbačku na jitrnice. Věděl jsem, že je to hovadina, ale řekl jsem si, že jako „Pražák“ legraci nezkazím. Skutečně jsem šel na faru a s kamennou tváří pan faráře o ohýbačku na jitrnice požádal. Pan farář napřed třeštil oči a kroutil hlavou, ale pak někam odešel a podal mi jakýsi zaoblený dřevěný předmět se slovy „…to bude asi ono.“ Mimochodem – dodnes nikdo z nás neví, co to vlastně je a k čemu to kdysi bylo určené… Tak jsem to donesl švagrům, kteří chvilku mlčeli, ale pak jsme se všichni rozchechtali a dali si panáka…

     Reagovat
     • 25.12.2020 (7:22)
      Trvalý odkaz

      Především mi přijde, že „legraci“ nezkazil pan farář.

      Páter Jiří Reinsberg (a to byl také „echt“ pražák) mluvil často o RADOSTI z evangelia a o tom, že Ježíš Kristus smysl pro humor měl.
      _______________
      Nechci dělat chytrého. Osobně mi přijde, že záleží na tom, zda se druhým člověk vysmívá, nebo jde o humor vlídný. A pak mi též přijde, že pokud si děláte humor sám ze sebe, druzí to snáze přijmou, než když míříte na druhé případně na to, co druzí považují za „svaté“.

      Reagovat
      • 25.12.2020 (21:29)
       Trvalý odkaz

       Přesně tak! Pan farář udělal něco naprosto nečekaného – místo aby mi vysvětloval, že jsem naletěl (což jsem věděl, ale řekl jsem si, že hru je třeba dohrát), po krátké chvilce přemýšlení přinesl „ohýbačku na jitrnice“ – jakýsi dřevěný nesmysl, o němž stále spekulujeme, co to je a k čemu to bylo vyrobeno. Vypadá to trochu jako ševcovské kopyto, ale to to vzhledem k rozměrům a proporcím určitě není. V podstatě bych řekl, že největší smysl pro humor a žert prokázal právě on. Přál bych vám vidět ty obličeje švagrů, když jsem to přinesl a položil na stůl!
       Tento pan farář už je na Pravdě Boží a všichni na něj vzpomínají s velikou úctou a láskou jako ne úžasnou osobnost…

       Reagovat
       • 28.12.2020 (17:59)
        Trvalý odkaz

        O mrtvých jen dobře…
        Přesně tak. Jediný VY jste to „prokoukl“. 🙂

        Reagovat
 • 19.12.2020 (7:20)
  Trvalý odkaz

  Myslete si o mně, co chcete, ale ten lékař – MUDr. Reich – mi naprosto ve všem mluví z duše a jeho názory jsou mé názory! Škoda jen jeho stranické příslušnosti… Ale pro mě to je důkaz toho, že systém politických stran je dnes naprosto přežitý a nesmyslný. Ale rozhodně toto doporučuji poslechnout od začátku až do konce! :

  https://www.youtube.com/watch?v=qNJuM_MMnVo

  Reagovat
  • 19.12.2020 (8:50)
   Trvalý odkaz

   Radku, docela dobrý. S tím Tvým názorem na systém politických stran nesouhlasím. To, že někdo, kdo je v politické straně, která propaguje potraty, genderismus či imigraci, vysloví rozumný názor, ještě neznamená, že je systém politických stran přežitý. 🙂

   Reagovat
  • 19.12.2020 (17:58)
   Trvalý odkaz

   Ano, výborný článek! Jestli se nemýlím, tak Pikora je manžel ekonomky Šichtařové (?). Pěkný pár – a mají hodně dětí! Takové lidi vždycky velmi rád poznám osobně!
   Hele, Bille – podle Bidermanovy tabulky patří zastrašování a vyvolávání nejistoty ke klíčovým metodám pokořování a podmaňování lidských bytostí. Manipulátoři celkem sofistikovaně vsadili na to, že internet a média se pro mnoho jedinců, zvláště mladších generací, staly víceméně drogou a životní potřebou, bez níž dotyční přestávají být schopni svébytné existence. Stejně tak vsadili na slepou důvěru většiny lidí ve smyslu jejich důvěry, že vše, co přinášejí média, je pravdivé.
   Začínám mít dojem (a vidím to sám na sobě), že jedna z cest k očištění by mohla vést k omezení komunikace s médii na maximální možnou míru a vyvažovat to meditací především ve vysvěcených prostorách a přírodě. Stejně hodnotné by pak měly být přirozené sociální vztahy (rodina, přátelé, společenství), pokud se i to podaří učinit nezávislými na informacích (lživých a zkreslených) z médií. Problém je, že ne vždy je možné na tyto sociální vztahy a kontakty vsadit (rozvrácené či atypické rodiny, sociopatogenní syndromy jedinců apod.). Pak by se měl člověk pokusit využít až neskutečně LUKRATIVNÍ (!!) NABÍDKU SAMOTY (v tom nejlepším slova smyslu). Naučit se být SÁM S BOHEM uprostřed lidského „Babylónu“ plného šílení a anomálií je podle mého názoru nedoceněnou MILOSTÍ, kterou na tomto světě pochopí asi ne každý. Teoreticky to zní strašně jednoduše, ale praktické realizaci tohoto záměru se každodenně každému, kdo se o to snaží, postaví do cesty tisíc překážek a nástrah nikoliv za celý den, ale za každou jednotlivou hodinu. V tom začínám spatřovat jeden ze smyslů a významů klášterů (nikoliv jen křesťanských)… A pokud člověk nemá možnost přímé rekolekce v klášteře (třeba exercicie nebo jen tak volným pobytem), pak je úžasné, když má možnost najít záchytné body („privátní kláštery či poustevny“) ať už v podobě chat či chalup na samotě, bivaku v přírodě atd.
   A pokud v tomto někdo vidí „útěk od reality“, pak je strašně hloupý a omezený. Opak je totiž pravdou.
   Totalita má možnost ovládnout nás jen do té míry, jak to SAMI V SOBĚ připustíme.

   Reagovat
   • 20.12.2020 (11:22)
    Trvalý odkaz

    Zajímavé myšlenky. To, že manipulátoři celkem sofistikovaně vsadili na to, že internet a média se pro mnoho jedinců, zvláště mladších generací, stává drogou, je pravda. Jenže těch informací je tolik, že zejména mladí lidé, kterým se číst nechce, si přečtou jen nadpisy, které mnohdy celý obsah článku jen překroutí. Manipulátoři a propagandisté pouští ven jen takové zprávy, které jsou jen politicky korektní, nebo nepodstatné a bulvární zprávy. Takové zprávy, které jsou důležité a podstatné, ale nehodí se jim do jejich neoliberálního vidění světa, jsou „upozaďovány.“
    Já jsem četl komentář s Eliškou Haškovou-Coolidge, která pracovala osmnáct let v Bílém domě jako zvláštní asistentka během období pěti amerických prezidentů. Název článku „Děsí mě, kam bude Amerika směřovat pod vedením Bidena“, mluví sám za sebe.
    https://www.epochtimes.cz/2020/12/18/eliska-haskova-desi-me-kam-bude-amerika-smerovat-pod-vedenim-bidena/
    Zde se od fundované osobnosti dozvídáme podstatné věci, které by dnešní mainstreamoví propagandisté rozhodně neuveřejnili. Nejvíce mě rozhodilo to, že se nenarozené děti v USA vraždí i v devátém měsíci těhotenství a že potratové kliniky v USA prodávají části těl nenarozených a silně finančně podporují Demokratickou stranu. A to přece nemůže ČT ani Prima CNN Communist News Network uveřejnit. Jejich úkolem je pokořovat ty, kteří mají pravicový či konzervativní názor. Zda je před touto propagandistickou mašinérií řešením „útěk od reality“, nedokážu posoudit.

    Reagovat
    • 20.12.2020 (19:01)
     Trvalý odkaz

     Vynakládat veliké až nadměrné úsilí a případně jít i do rizika považuji za žádoucí tam, kde je reálná šance, že já jakožto červíček čelící nepoměrně silnější, mohutnější a mocnější mašinérii mohu svým podílem (byť třeba v poměru k ostatnímu zanedbatelným) popostrčit věci směrem k úspěchu (byť třeba o „pouhý milimetr“).
     V tomto kontextu se mi vybavuje ryzí mučedník a skutečný humanista Pater Kubíček, který měl tak nehezký konec na faře v Třebenicích (v naší diecézi). Asi málokdo ví, že byl lékař – gynekolog a porodník. Už jen představa kombinace této profese a celibátu ve mně vzbuzuje cosi, co si jako spíše „podprůměrný chlap“(z hlediska pevnosti vůle ve věcech sexuality) vůbec nedokážu představit a o to více je mi jasné, že zde působil snad až neuvěřitelný komplex Božích milostí. To je ale vedlejší. Dostala se mi do rukou kniha o něm (autora si již nevybavuji) a samozřejmě mi nemohly uniknout kapitoly o tom, jak za totality – coby lékař podřízený vesměs komunistickým nadřízeným – dokázal odmítnout vykonávat interrupce. Když si člověk uvědomí, co to bezpochyby obnášelo, musí to skutečné hrdinství obdivovat. Nevím, zda by to dokázal někdo další (zvlášť pokud by neměl motivaci „shora“)…

     Reagovat
  • 23.12.2020 (7:07)
   Trvalý odkaz

   Zajímavý rozhovor. Víceméně mi potvrzuje to, co jsem si myslel a co si myslím…
   Jinak – na Echo 24 se nechal Blatný slyšet, že pokud půjde PES do 5. stupně, tak počítá s uzavřením kamenných obchodů s tím, že se budou smět prodávat jen „životně důležité potřeby“. Co to kromě jídla a piti je?? Kde je definice „životně důležité potřeby“ a „životně nedůležité“?? A kde je hranice mezi tímto? Chystá podobnou hovadinu jako na Slovensku – supermarkety sice budou otevřené, ale budou smět prodávat pouze takto omezený sortiment. Tak já už fakt nevím…
   Bolševici opět nezklamali – vládu samozřejmě podrželi, tentokrát na celý měsíc. No, to si ještě užijeme…
   Takže kromě těch nesmyslů by nyní to ministerské hovado mělo definovat, co je (podle něho) životně důležité a co není. A jsem zvědav, jak to vedoucí jednotlivých supermarketů vyřeší…
   Co když diabetikovi dojde baterie v glukometru nebo inzulínové pumpě?? Co když někomu upadnou brýle a rozbijí se? Co když někomu uprostřed nouzového stavu definitivně klekne lednička nebo mrazák? A tak dále…

   Reagovat
   • 23.12.2020 (9:18)
    Trvalý odkaz

    Radku, oni si toho prasopsa stejně upravují, jak se jim zachce. Nepřemýšlej nad tím, co by eventuelně mohlo nastat, protože z toho by se mohl člověk zbláznit. 🙂
    Podívej se na to v odlehčené formě v pořadu „Podtrženo, sečteno“, kde se Luboš Xaver Veselý baví se svým výtečným hostem Petrem Holcem i o Covidu či o Radě ČT 😀
    https://xtv.cz/podtrzeno-secteno/kovidismus-to-se-klausovi-povedlo-media-selhala-piraty-ve-vlade-bych-dal-jenom-s-dzointem-v-puse-rika-petr-holec
    Dostalo mě tam, když Xaver zval Petra Holce coby novináře na zasedání Rady ČT, aby se mohl pobavit. Ředitel ČT Dvořák prý zbledne pokaždé, když se do diskuze přihlásí Hana Lipovská 😀 😀

    Reagovat
   • 23.12.2020 (17:42)
    Trvalý odkaz

    V případě potřeby je třeba pustit z hlavy desinformační tiskové konference ministrů a přečíst si patřičné vládní výnosy. Tentokrát jsou životně důležité květiny, stříhání psů a zbraně a střelivo, různé domácí potřeby a jejich opravy tedy také, celkem dost dalšího, jen bez bot a oblečení se zatím musíš přes zimu obejít, to nejsou tak důležité věci, a koneckonců je teplo, že … .

    Reagovat
    • 23.12.2020 (18:06)
     Trvalý odkaz

     Tedy látky si koupit můžeš, a ušít si jistě dokážeš …

     Reagovat
     • 25.12.2020 (7:35)
      Trvalý odkaz

      Stejně tak, jako vám ušije FARNÍ hospodyně.

      🙂 🙂 🙂

      Reagovat
   • 24.12.2020 (12:21)
    Trvalý odkaz

    Jo, manželka mě donutila nechat se – právě dnes, na Štědrý den – otestovat a já na ten test šel jen s největším sebezáporem a vyloženě jen kvůli tomu, „aby byl klid“ a také snad trochu kvůli tomu, „co kdyby“…
    Bylo to již mé třetí testování za tento podzim – opět negativní. Výsledek jsem dostal skutečně během ani ne 15 minut. Se mnou tam bylo ještě dalších asi třicet lidí a všichni s napětím čekali, jak dopadnou.
    Co jsem tam měl možnost zaregistrovat, tak mezi nimi nebyl ANI JEDEN pozitivní… Tak nevím, kde se ta čísla berou. Kolik je 38% ze třiceti? (Tolik by jich teoreticky mělo mít pozitivní výsledek testu)…

    Reagovat
    • 25.12.2020 (7:17)
     Trvalý odkaz

     Pokud z těch asi 31 bude jeden positivní, pošlou ho ještě na ty lepší testy, a na těch to pomůže vytáhnout na těch 38% …

     Reagovat
     • 25.12.2020 (7:32)
      Trvalý odkaz

      Pan kardinál je poměrně často a ostře kritizován částí společnosti například za to, že má příliš blízko k prezidentovi Miloši Zemanovi nebo že je příliš kritický k Evropské unii. Zatímco vy jste v tomto i jiném jeho opak. Mluvíte spolu i na tato témata?

      Máme v těchto věcech skutečně různé názory. Ale znovu říkám, je důležité umět si to vyříkat, nejít se vším hned ven. Mně velmi vadí, jak je mezi lidmi rozšířena nedůvěra vůči Evropské unii, jak mnozí žijí v neznalosti a předsudcích vůči jinakosti. Nejsem naivní, co se týče EU. Jistěže je třeba různé věci zlepšit, ale na druhou stranu to je pro nás jediná šance.

      Proč jediná?

      Když se občas podívám na mapu světa, tak si říkám: kde máme ostrůvky, na kterých je možné se svobodně vyjadřovat a shromažďovat, nebýt pronásledovaný za své názory, za svou víru? Jedině v Evropě, Austrálii, USA a Kanadě. Buďme rádi, že v tomto prostoru žijeme. Také z ekonomického hlediska jedině Evropa jako celek může obstát mezi současnými velmocemi. Samozřejmě i kulturně.

      Reagovat
      • 25.12.2020 (21:53)
       Trvalý odkaz

       Souhlasím! Ale o to více trestuhodné by bylo dopustit její zničení – duchovní i ekonomické. Když se rozpadl Sovětský Svaz, tak jsem jako jeden z mnoha snil o projektu „Spojených Států Evropských“ a s velikým nadšením jsem přivítal zprávu o našem členství v NATO a samozřejmě jsem se stejným nadšením hlasoval pro vstup do EU. Jenže s tím, co dnes produkuje bruselská „vrchnost“ absolutně nemohu souhlasit – a není to jen migrační politika, ale především až neuvěřitelný byrokratismus, o němž se nám mohlo jen zdát i za nadvlády Moskvy. Však se podívejte třeba i na to, jak „válčí“ s koronavirem! Považujete všechny její kroky za racionální? Chaos a zmatek – v každé členské zemi EU platí něco jiného, hlavně že se svého času řešily takové hovadiny, jako byla velikost jahod nebo ještě více idiotské hádanice o autenticitu značek a podobně. A teď zde ještě máme ten pseudoliberalismus (se slověm „neoliberalismus“ bych zacházel opatrněji). I vy sdílíte shovívavé názory vůči LGBT, útokům na „tradiční“ rodinu či do pekel vedoucí ekoalarmismus? Pokud Evropská komise schválí nové normy pro automobily, tak autem budou jezdit skutečně jen ti nejbohatší, kterým nebude vadit, že pod milión auto nepořídí a že filtr pevných částic bude stát třeba 100 tisíc Kč… A co ostatní? Co „socky“, kterých je už dnes většina a bude jich stále více?? Dobrá – nebudeme jezdit auty, ale ať tedy začne skutečně smysluplně a na úrovni fungovat hromadná doprava a ať je na ni spolehnutí! Jenže – je to při dnešní organizaci, technologiích a způsobech řízení dopravních firem vůbec reálné??
       A jak chápat dnes již zcela evidentně úmyslnou likvidaci drobného podnikání, která povede k faktickému a asi již neodvratnému novému „znárodnění“ (resp. uchvácení strategických odvětví nadnárodními molochy v rukách miliardářů)?
       A tak dále a tak dále… To jsou důvody, které mojí osobní důvěru ve smysluplnost EU stále více nahlodávají…
       Jenže dnes již je na „Czechxit“ příliš pozdě! To chtělo řešit už tak před pěti lety – ale asi už i to bylo pozdě. Dnes z toho není úniku a každému soudnému myslícímu člověku musí být jasné, že toto by se rovnalo dnes ekonomické sebevraždě.
       A o to více považuji za hrdiny Orbána a Kaczynského, kteří se dokázali již nadzemské bohorovnosti bruselského aparátu postavit a o to více mě zklamal Babiš – tohle bylo to úplně poslední, v čem jsem ještě byl ochoten mu ještě věřit. Teď už mu nevěřím vůbec v ničem. EU prostě musí projít reformou – pokud je taková reforma ještě vůbec myslitelná…

       Reagovat
       • 27.12.2020 (15:31)
        Trvalý odkaz

        Bohužel každý přesně ví, co má dělat a co dělá špatně „ten druhý“. Začít sám u sebe však nikdo nechce, že?

        Reagovat
        • 27.12.2020 (21:12)
         Trvalý odkaz

         Tak už taky konečně začněte… A jestli hodláte tvrdit, že jste už začal, tak o to víc kecáte…

         Reagovat
         • 28.12.2020 (11:37)
          Trvalý odkaz

          V každém případě začal pan biskup Malý.
          A je zajímavé, kolik lidí má z toho dodnes osypky.

          Reagovat
          • 28.12.2020 (19:22)
           Trvalý odkaz

           Biskupa Malého už nějaký čas vůbec nesleduji, je zcela mimo mé obzory… Takže já osypky z něho nemám…

          • 29.12.2020 (6:28)
           Trvalý odkaz

           A proto místo reakce na rozhovor s panem biskupem, řešíte „virus“.
           ________________________________
           „Osvoboď nás pravdou, obnov tvář země.“

          • 29.12.2020 (6:56)
           Trvalý odkaz

           Samozřejmě… Virus je zkouškou (a možná více zásadní než biskupská homilie).

          • 1.1.2021 (1:18)
           Trvalý odkaz

           Hm a kdo koho zkouší, případně z čeho?
           ____________________________
           Zatím to vypadá že se takto chytají „odborníci na všecko“.
           🙂 🙂 🙂

   • 28.12.2020 (11:44)
    Trvalý odkaz

    Pozornost odvádíte proto, že je Vám SVĚDECTVÍ pana biskupa NEPŘÍJEMNÉ ???
    ____________________________
    V tom případě to není o panu biskupovi ale o Vás.

    Reagovat
    • 28.12.2020 (19:38)
     Trvalý odkaz

     … a to je jako reakce na koho?
     Pro mě je nyní mnohem relevantnější obsah homilie, kterou na Boží Hod přednesl jeden „obyčejný“ venkovský kněz…

     … protože ti, kteří v devětaosmdesátém nejvíc volali po „svobodě“, nyní dávají na dveře kostelů, v nichž působí, agitační hesla typu „roušky jsou samozřejmostí“ a podobně…
     Děkuji, to už tady mnohokrát v historii bylo…

     Jsem domluven s jedním knězem, že o půlnoci, kdy se přehoupne letopočet, se zúčastním (ještě s několika dalšími jedinci) zcela privátní mše svaté v jisté lesní kapli, k níž půjdeme za tmy lesem – (v tichosti, a svítilny se použijí jen v největší nouzi) věřím, že spíše než policajty potkáme kance nebo srnky. A kterému policajtovi by se o Silvestru chtělo mazat si parádní uniformu a lakýrky ve dvaceticentimetrových rigolech plných bahna kvůli „duchovním ztřeštěncům“… Myslím, že právě vy máte sklony k intenzivním duchovním zážitkům v přírodě, takže by vás to mohlo inspirovat. Navíc – o půlnoci, kdy se láme letopočet, to jistě bude navzdory všem imbecilním „opatřením“ docela autentické…
     A jsem si jist, že právě tento kněz pronese v těchto podmínkách POSELSTVÍ nad leckteré biskupy…

     Reagovat
     • 29.12.2020 (6:24)
      Trvalý odkaz

      Reakce se netýkala Vás, ale pana Jůzy. (postřelená vrána…)
      _____________________________________
      Ano, i já oslavoval večer 3. neděle adventní prací na radaru. 🙂
      (A to mi moji čínští přátelé říkali, že pokud chci do kostela, měli bychom už jet.)

      Reagovat
  • 28.12.2020 (11:52)
   Trvalý odkaz

   Díky za odkaz. Když jsem kdysi napsal „Dopis biskupům“ – o tom, že z důvodu „špatného držení ruky“ římsko-katolický kněz přetrhl a na zem odhodil SVATOU HOSTII, ptal jsem se sekretáře pana biskupa Malého co pan biskup na to… Odpověděl mi tehdy, že se na to pana biskupa také ptal, a že to pan biskup vysvětlil „dědictvím minuláho režimu“.
   __________________________
   LOGICKY mi z toho vychází jediný možný závěr:
   Pan kardinál Duka je „DĚDICTVÍM MINULÉHO REŽMU“.

   Reagovat
 • 23.12.2020 (10:14)
  Trvalý odkaz

  Je dobré si přečíst takovéto rozhovory a srovnat si rozdílné názory. Biskupu Malému např. vadí, jak je mezi lidmi rozšířena nedůvěra vůči Evropské unii, ale nezkoumá, proč tomu tak je. Copak pan biskup neví, že se EU stává socialistickým molochem, který se svou byrokracií, podivnými nařízeními, příkazy, zákazy, dotacemi a cenzurou řítí někam tam, proti čemu on za bolševika bojoval. Panu biskupovi nevadí, že jedněmi z kritérií „evropských hodnot se stávají genderismus, preference LGBT orientace, liberalizace potratů, imigrace a islamizace Evropy? Mu nevadí, že se Evropská unie zjevně inspirovala Brežněvovou doktrínou omezené suverenity a připravuje nástroje, kterým chce přimět k poslušnosti neposlušné národní státy, které například odmítají imigraci, gender a multikulturalismus? Evropa dnes může obstát jedině jako celek v oblasti volného obchodu a volného pohybu osob, jak to bylo před Lisabonskou smlouvou, nemůže však obstát jako ideologický socialistický projekt ve stylu RVHP.
  Biskupu Malému vadí údajné předsudky vůči islámu, ale dnes se zcela zjevně ukazuje, že to, co on považuje za předsudky, je tvrdá realita. Nechápu, že mu nevadí nenávistné verše z Koránu, dokáže si někdo představit, že by v Bibli Ježíš např. hlásal, že máme zabíjet své nepřátele nebo fyzicky trestat své manželky? On nevidí, co ohavného muslimové ve jménu své víry páchají, a že v západních zemích přebírají prakticky moc? Přímo v ulicích hlavních západoevropských měst se pohybují muslimové s vojenským výcvikem, vyzbrojení samopaly, a mohou si dojít pro kohokoliv. Bezpečnostní složky jsou bezmocné, politici se zmůžou pouze na nejasná prohlášení. Muslimové dobře vědí, že mohou znovu udeřit, kdykoliv je napadne. Nemuslimové vědí, že se mohou stát terčem útoku, kdykoliv muslimy napadne. Extrémní multikulturalisté mohou tvrdit, že to jsou jen náhodné kriminální činy. Ale oni se neodváží říci nebo udělat něco, čím by mohli muslimskou komunitu popudit.
  Biskup Malý hovoří o pronásledování křesťanů v Číně, ale nepřipomíná vraždění křesťanů ve státech, kteří jsou našimi „spojenci“. Škoda, že např. nepřipomněl osudy arménských křesťanů a jejich kostelů, drobných sakrálních staveb, zvonů či hřbitovů, které jsou devastovány Ázerbajdžánci za přímé podpory Turků. Škoda, že nehovořil o tom, že vatikánská diplomacie sjednala s Čínou ponižující dohodu, která de facto odstavuje tu část biskupů, která žila v ilegalitě a dosazuje tam kolaborantské biskupy s komunistickým režimem. Ať se pak nediví, že farnosti jsou k této problematice netečné, protože to všechno smrdí pokryteckou politikou a měření dvojím metrem.
  Tento článek na Aktuálně.cz je všechno jiné, jen ne „vánočně pozitivnější.“

  Reagovat
  • 23.12.2020 (12:55)
   Trvalý odkaz

   Daniel Prokop: Slepé skvrny

   Rozdíl je v tom, že pseudokonzervativci vytrvalým nazýváním všeho, s čím nesouhlasí, neomarxismem a progresivismem, vytvořili konspirační dojem, že co vidíte, je jen špička ledovce a pouhý začátek.

   Část liberálů samozřejmě není bez viny – kvůli své intelektuální přezíravosti a tendenci brát morálku zaměřenou výhradně na individuální újmy a práva jako univerzální.

   Doufejme, že se na obou stranách najdou lidé, kteří zvolí cestu zpět. Ta z konspiračního pseudokonzervatismu je, obávám se, poměrně dlouhá.

   Reagovat
   • 23.12.2020 (22:39)
    Trvalý odkaz

    …ismus, …ismus,… ismus…
    samá ideologie, slabá nebo žádná víra…
    Mám za to, že cesta celého světa ze současného marasmu bude mnohem delší a náročnější než cesta každého konkrétního jednotlivce ze spárů jakékoliv ideologie – a to ať už „progresivisticky-neomarxistické“ nebo „konspiračně-pseudokonzevativistické“. Potíž je v tom, že mnoho ideologií je umělým produktem vytvořeným takzvanými samozvanými „elitami“ (ve skutečnosti však bezskrupulózními gangstery) k oblbování lidí. Bidermanova tabulka je v podstatě vysvětlením fungování duchovního a morálního „antidesatera“ a tím i do značné míry odhalením satanovy odvrácené tváře. Proto považuji znalost Bidermanovy tabulky v dnešní době za stejně zásadní jako znalost Desatera.
    Ano, i já jsem do značné míry v zajetí ideologie – ale to je úplně každý z nás (v zajetí ideologií bylo i mnoho světců, u nichž cesta ke svatosti vedla právě přes vítězný boj se zhoubnou ideologií). Sám za sebe se přiznám, že je mi bližší „konspirační pseudokonzervatismus“. Další věc je, že se za to vůbec nestydím, ale naopak jsem na to hrdý (zatím).
    Konspirační (nebo „konspirační?“) weby tvrdí, že v Americe nyní probíhá boj, jaký nemá v historii obdoby a že zdaleka nic není rozhodnuto. Mám důvod tomu věřit, protože kdyby Bidenovo vítězství bylo jisté a nezpochybnitelné, tak už nejméně měsíc by celý svět okázale slavil vítězství „Druhé velké říjnové socialistické revoluce“ tentokrát v USA. Jenže ono je takové divné zapšklé „ticho“ občas protknuté naprosto irelevantní a ideologicky tendenční marginálií (aby se neřeklo)…
    Stejně tak věřím konspiračním („konspiračním?“) webům, co se týče covidového šílenství – a své názory jistě upravím (nebo „upravím“) v časech, kdy začnou hromadně umírat očkovaní po aplikaci dostatečně neprověřené vakcíny, nebo se u nich začnou dostavovat nevratné vedlejší účinky. Stejně tak své názory upravím ve chvíli, kdy navzdory všem imbecilním drakonickým opatřením převážně evropských vlád (tedy nejen té naší, která zjevně skáče podle bruselského diktátu) začne nepředstavitelný chaos v důsledku nefungování ekonomik, hromadných bankrotů, psychické vyčerpanosti většiny společnosti atd., atd…
    A kde jsou povzbudivá slova papeže Bergoglia?? Kde je morální podpora Církve, která by měla být světlem na konci tunelu?? Mám pocit, že Bergoglio vyklidil scénu („vyhnil“) podobně jako náš pan prezident zvolený většinou lidí, kteří mu věřili (Bergogliovi také věřili)…
    Ano, takže zbývá zásadní:
    ODVRÁTIT SE OD IDEOLOGIÍ A OBRÁTIT SE K BOHU…

    Reagovat
    • 24.12.2020 (6:01)
     Trvalý odkaz

     … a také by bylo dobré nezapomínat na Matku Boží…
     … byly časy, kdy se v květnu o sobotách v pražské Loretě modlívaly Loretánské litanie, konal se průvod v ambitech a zpívalo se. Z nějakých „důvodů“ se tak už nečiní („důvody“ tuším, ale nechápu).
     A tak se Loretánské litanie modlím soukromě sám, přičemž akceptuji dvě ze tří invokací nově zavedených papežem. Ta třetí mi nejde do úst, ani kdybych chtěl. Jen jednou jsem to zkusil a dostal jsem takový záchvat kašle, že jsem musel přestat – beru to jako znamení, které respektuji a pokud se někdy někde zúčastním kolektivní modlitby Loretánských litanií, budu během této invokace mlčet (doufám, že se po mně nebude chtít, abych třeba předzpívával, to bych vážně nedal – ono to stejně napasovat na všeobecně vžitý nápěv ani pořádně nejde)…

     Reagovat
     • 24.12.2020 (10:39)
      Trvalý odkaz

      Hádám, že Ti přes srdce nejde invokace “Solacium migrantium” … a obávám se, abys nepřišel o víru, až přijdeš na to, že migranty byl i Pán Ježíš, Panna Maria a Svatý Josef. Ty tři poslední doplňky loretánských litanií respektive litanie i s nimi se mi v češtině nepodařilo najít, tak ani nevím, jak se to překládá …. nejtradičnější by asi byl překlad „Útěcho kočovníků“, ale jistě by také mohlo být „tuláků“, „cestujících“, „putujících“ apod. Nevím, zda nějaká verse byla schválená, pokud jsme dostali zprávu, nevěnoval jsem jí pozornost. Ale určitě se pod to můžeš také zařadit, i když kam se všichni v tomto (v migrování) hrabeme na M. H. (Tím nic proti němu, já proti migrantům nic nemám krom Babiše a jednoho z Okamurů). Jinak v Praze je relativně blaze, co se třeba shodou okolností přestalo modlit na jednom místě, třeba můžeš najít jinde …. ale co si počnu já venkovský kněz, když tu lidé nejsou schopni nebo ochotni při mši svaté zpívat gregoriánský chorál???
      V semináři některým dělalo potíže se modlit „Ať vládne mír v tvých hradbách, bezpečnost v tvých palácích“. Jiní dva, jak v kapli navzájem spatřili své zbožné tváře, propadali nezastavitelným záchvatům smíchu. Různé takové potíže a překážky ke zbožnosti prostě patří.

      Reagovat
      • 24.12.2020 (12:15)
       Trvalý odkaz

       Pojem „migrant“ dnes nabývá poněkud jiného významu, a to právě díky (medializovaným) událostem, které se prokazatelně (zatím naštěstí ještě v zahraničí) dějí. Nemám nyní na mysli jen hořící chrámy převážně ve Francii, ale konkrétní zkušenosti přátel z mého okolí (znásilnění dcery mého holandského přítele „migrantem“, když pomáhala ve škole, v níž převažují děti „migrantů“, zákaz používání zvonů a zvonohry v birminghamské čtvrti Bournville, které si vymohli muslimští „migranti“, aby to neuráželo jejich Alláha a tak dále).
       Slovo „migrant“ a jeho podstatu díky tomuto všemu upřímně nesnáším a vyslovuji jej s největším sebezapřením a možná i nenávistí (upřímnou). Takže tu invokaci opravdu nejsem schopen s upřímným procítěním pronášet, protože v tomto slově cítím podtext „nájezdníci“.
       Pakliže bychom pojem „migrant“ nahradili čímsi jiným, co navrhujete výše, pak už bych byl schopen a snad i ochoten o tom uvažovat. Snad nejvíc by se mi líbili ti „pocestní“ nebo „putující“. A možná by to šlo napasovat i na tu vžitou melodii… Ale abych vyslovoval „útěcho migrantů“, to kategoricky odmítám třeba i pod nějakým trestem – je to prostě proti mému SVĚDOMÍ.

       Reagovat
       • 24.12.2020 (12:53)
        Trvalý odkaz

        Ale já nenavrhuji žádnou náhradu, jen tápu, jak to přeložit. A ani to, jestli mezi migranty jsou ještě lepší poupátka než Andrej a Tomio, by nemělo náš křesťanský postoj k migrantům, podle kterého také jednou budeme souzeni, měnit v postoj zcela nekřesťanský. Kdyby všichni ti hladoví a žízniví a nazí a nemocní a zavření a putující byli svatí a bezproblémoví, to by nebyla žádná zásluha jim pomoci …. .

        Reagovat
        • 24.12.2020 (14:11)
         Trvalý odkaz

         Migranty byli v pravém slova smyslu Pán Ježíš, Panna Maria a Svatý Josef. Ti nepřinášeli do země, kam utíkali, nenávistné ideologie, ti nenutili nikoho, aby přijímal jejich náboženství, jejich kulturu a jejich zvyky. Ti se museli naučit jazyk země, do které přicházeli, a dodržovat jejich zákony. Svatý Josef se dokázal o rodinu postarat prací a nečekal na to, že mu přilétnou pečení holubi do huby nebo že k němu přijde nějaká sociálka, která mu dá bohaté sociální dávky.
         Kdyby byli všichni imigranti takoví, tak s nimi nemá drtivá většina lidí problém.

         Reagovat
    • 24.12.2020 (10:10)
     Trvalý odkaz

     Větší slavení Bidenova vítězství se nekoná ne proto, že by nebylo jasné, kdo vyhraje, ale kdo by měl kdovíjak slavit vítězství socialisty ze socialistické strany, který ale přece jen zůstává nějak rozumným, chce vycházet se všemi a je i katolíkem … a navíc bude jen presidentem nebude tím mít Demokratická strana obsazených tolik orgánů, aby mohla své nápady volně uplatňovat.
     Že všechno to škatulkování se všemi těmi ismy je špatné, že je (bylo by) lepší hledat pravdu a dobro a Boha a věčnou spásu bez ohledu na škatulky a ismy.
     Papeže Bergoglia neznám, ale povzbudivá slova současného římského papeže Františka jsou převážně v Římě, zejména ve Vatikánu, i mimo Řím dostupná skrze jakési moderní sdělovací prostředky – v obou – osobně i skrze sdělovací prostředky ovšem záleží i na tom, co kdo vyhledá nebo si pustí nebo čemu věnuje pozornost. Myslím, že se snaží všechny povzbuzovat až tak horlivě, že mu je i vyčítáno, že při tom překračuje hranice potřebné zásadovosti a přesnosti a pravověrnosti atd. Ano, jedno z prvních jeho rozhodnutí bylo, že zrušil plánované návštěvy včetně té do naší vlasti, ani v tom snad nehrálo roli, že se tu pro něj chystal nějaký zlatý kočár, rušil všechny krom světového setkání mládeže … tady koneckonců na to povzbuzování má Církev jiné své lidi, biskupy, kněze, jáhny, laiky …. včetně mě a Tebe … a každý povzbuzuje dle toho, jak umí a jak Duch Svatý působí … a zase záleží na tom, kdo si z toho co vezme.

     Reagovat
     • 25.12.2020 (15:53)
      Trvalý odkaz

      Píšete, že všechno to škatulkování se všemi těmi ismy je špatné, že je (bylo by) lepší hledat pravdu a dobro a Boha a věčnou spásu bez ohledu na škatulky a ismy. Máte pravdu. Ovšem určité věci je třeba pojmenovat, protože je nejde vysvětlovat spoustou vět. Např. u jedné z hlavních politických ideologií lze obecně říci, že její charakteristikou je otevřená tendence bránit se radikálním změnám a podporovat tradiční normy. Těmi mohou v různých kontextech být řád, autorita, tradice, vlast, rodina, náboženství, soukromé vlastnictví, či morálka. Tato ideologie se nazývá konzervatismus. I Desatero je konzervativní, protože se po staletí nezměnilo. A k těmto hodnotám se já hlásím.
      Dá se říct, že se jako mladší jsem se hlásil a stále se hlásím k původním myšlenkám liberalismu (latinsky liber = svobodný), jako např. prosazování svobody pro všechny, demokracie, volného trhu, tržní ekonomiky, či právního státu. Problém je v tom, že současný liberalismus nemá již většinou s všeobecnou svobodou nic společného, dnešní pseudoliberálové potlačují svobodu lidí s jiným názorem, vnucují lidem jejich svůj „jediný správný“ názor a zavádějí cenzuru, volný trh a tržní ekonomiku przní dotacemi, subvencemi a omezeními atd. Tito lidé, kteří jsou nazýváni neomarxisty, podnikají kroky, které nás vedou tam, kde jsme již jednou byli. Oni nebudují novou společnost násilnou cestou, jak to dělali staří marxisté. Oni nebudou lidi mlátit, zavírat je do vězení, krást jim fabriky nebo pole a grunty. Oni nebudou dělat násilnou revoluci. Oni to dělají postupně nenásilnou cestou, nenápadně krůček za krůčkem. Orwell se chechtá, on svoji knihu 1984 nemyslel jako návod, ale jako varování.
      Hledání pravdy a dobra bylo vždy velmi složité. Určité pravdy a hodnoty však bývaly odedávna pevným základem lidského společenství. A těch se já snažím držet. 🙂

      Reagovat
      • 27.12.2020 (14:12)
       Trvalý odkaz

       I když snad už někdy může být vhodné nějak analysovat a pojmenovávat, zrovna takovéty nejprofláknutější pojmy jako pravice, levice, konservatismus nebo liberalismus jsou na houby. Vlastně i sám částečně píšete, proč. Malá obsahová určitost (co konservovat, o jaké svobody má jít, nemluvě o způsobech provádění) i odchylky od slovních nebo původních významů těchto slov.

       Reagovat
       • 28.12.2020 (21:14)
        Trvalý odkaz

        Myslím, že pojmy pravice, levice, konzervatismus či liberalismus vyprázdněné nejsou. Jedná se o politické směry, které jsou platné i dnes. Problém je v tom,že může docházet k tomu, že některé politické směry ztrácejí svůj původní význam – viz. např. článek „Dnešní liberalismus je socialismus“
        https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/esej-dnesni-liberalismus-je-socialismus.A190819_213332_p_spolecnost_wag
        Myslím, že otázky a odpovědi toho, co konzervovat, se mohou různit. Začněme od Desatera, které je pro mě základním zákonem. Jestli nepřijdou nějací církevní progresivisté s tím, že je potřeba ho změkčit, pak bude platit až do skonání věků. U svobod je to zase takové, že snad každý postupně poznává, že dochází ke stále většímu omezování či pošlapávání. Těch konkrétních příkladů je a bylo všude (i v diskuzích na tomto webu) mnoho. Kdo to nevidí, je buď mladý a nemá zkušenosti z reálného socialismu, hloupý, neuvědomuje si to nebo to nechce vidět.

        Reagovat
        • 29.12.2020 (19:43)
         Trvalý odkaz

         Ano, nejsou to vyprázdněné pojmy, ale přecpané. Vy si pod nimi představujete něco, jiný něco trochu jiného, jiný něco více jiného … např. odpovědi toho, co konzervovat, se skutečně různí.

         Reagovat
         • 1.1.2021 (1:32)
          Trvalý odkaz

          Docela jsem si lámal hlavu s tím, jak v Číně vysvětlit, že 17.11. (státní svátek) slavíme v Česku konec komunismu. (Že firma ten den v Čechách nepracovala, bylo evidentní.)

          Nakonec mi čínská strana pomohla s vysvětlením v tom smyslu, že komunismus, který v Číně mají je jiný, než ten, který jsme zažili my v bývalém Československu.

          Reagovat
     • 28.12.2020 (12:05)
      Trvalý odkaz

      Překvapilo mne překvapení, když jsem v Číně řekl, že náš poslední komunistický president Dr. Husák (který byl celý život komunistou) měl pohřeb v římskokatolickém kostele. …

      Odpovědí byl úddiv se slovy: “ Jak jen mohl ??? “
      __________________________________

      V tomhle je země opravdu „kulatá“ a lidé všude stejní…

      Reagovat
      • 28.12.2020 (20:08)
       Trvalý odkaz

       No, on Stalin byl údajně také částečně vystudovaný teolog (pravoslavný)…
       A podívejme se na naši současnou politickou scénu, kde se to teology (ať už dostudovanými nebo nedostudovanými), zvláště v mladé generaci, jen hemží… 😀 😀 😀
       Podobně je zajímavý pohled na případné „stínové“ politické struktury… 😀

       Reagovat
       • 29.12.2020 (9:27)
        Trvalý odkaz

        Stalin kostel v Moskvě nechal zbourat a prezident Jelcin tam (v nově opraveném kostele) měl pohřeb.

        S Bohem se dříve či později setká každý. To je pouze „otázka času“…

        Reagovat
        • 29.12.2020 (10:01)
         Trvalý odkaz

         No vidíte… Třeba se s ním v pravý čas setkají i naši dynamičtí a akční mladí politici (nedostudovaní teologové)…

         Reagovat
         • 1.1.2021 (1:41)
          Trvalý odkaz

          a) I naši politici (mladí jako staří) jsou lidé. V tomto smyslu se i oni s Bohem setkají.
          b) Bůh je Bohem ze své podstaty. Nikoliv proto, že ho definovala teologie.
          ____________________
          Nikoho není třeba ponižovat a nad nikoho se povyšovat. Je to o RESPEKTU.

          Reagovat
  • 24.12.2020 (8:18)
   Trvalý odkaz

   Nový typ koronaviru udeřil v PRÁVĚ Anglii… Není to zvláštní „souhra náhod“ (brexit)?

   Reagovat
   • 24.12.2020 (14:37)
    Trvalý odkaz

    Dneska píšou, že z Afriky přišla další nakažlivější varianta koronaviru. Tak jsem zvědav, zda soudruzi z EU okamžitě uzavřou Afriku stejně, jako uzavřeli Velkou Británii. 😀 😀 😀

    Reagovat
    • 27.12.2020 (4:29)
     Trvalý odkaz

     https://pravyprostor.cz/britanie-je-definitivne-svobodna/

     … moc jim to přeji! 🙂 Uvidíme, co se tam bude dít dále, budu sledovat hlavně a jedině zprávy od svého kolegy z Birminghamu (nikoliv z médií). Bude také zajímavé sledovat, zda bažiny proti Británii použijí nějakou další „vylepšenou“ biologickou zbraň (tedy, jaká další mutace koronaviru se tam brzy objeví a jak to tam bude s očkováním).

     Reagovat
     • 29.12.2020 (7:08)
      Trvalý odkaz

      a) nemyslím si, že by pan premiér dostal jinou vakcínu, než druzí lidé.
      b) nevidím důvod, proč by si měl kdokoliv ničit své elity.

      Reagovat
      • 29.12.2020 (7:16)
       Trvalý odkaz

       Pan premiér je pro mě naprosto nevěrohodný! Napřed něco pindá o tom, že se nenechá očkovat, protože je alergik, pak najednou stane v první linii s hrdinně nastaveným ramenem pravé ruky, která je jeho aktivní rukou (nikde zatím nepsali, že je levák). Asi proto, že jeho zadnice by byla pro novináře příliš lákavým artiklem (stejně je s podivem, že se to píchá do ramene, když muskulárky se lépe píchají právě do zadku, stejně jako třeba tetanovky). Maličko o tom něco vím, protože na vojenské katedře nás školili na lapiduchy a muskulárku bych ještě píchnout uměl.

       Je otázkou, koho považovat za ELITY… Mezi politiky jich mnoho nevidím.

       Jak řekl soudruh prezident – na provazochodce se nestřílí. To je pravda – ani se střílet nemusí, oni jsou tak šikovní, že spadnou sami.

       Reagovat
       • 29.12.2020 (9:25)
        Trvalý odkaz

        Taky jsem pravák, a taky jsem řadu očkování si nechal dát do pravého ramene. Dokonce když jsem jel kdysi do Afriky jsem spěchal, tak jsem dostával injekce do obouch ramen. (To aby se to stihlo ještě před odjezdem.)

        S ramenem pana premiéra to je opravku „novinářská kachna“. Patrně už opravdu nemají dotyční o čem psát. Dostal jste vůbec někdy nějaké očkování?

        Já ano, a NIKDY jsem neřešil, zda do pravé, či levé ruky…

        Reagovat
        • 29.12.2020 (9:59)
         Trvalý odkaz

         Já jako hudebník jsem to řešit musel… Vždy mi bylo vyhověno. I to, co se normálně píchá do ramene, mi píchli do zadku…

         Reagovat
         • 1.1.2021 (1:47)
          Trvalý odkaz

          Zřejmě co by „hudebník“ nosíte v sobě více ženských GENŮ. …
          __________________________________________
          Pan premiér je zřejmě více CHLAP.

          Reagovat
   • 28.12.2020 (18:26)
    Trvalý odkaz

    A to je zajímavé. … Prozatím to vždy vypadalo, že potřebu „destabilizovat společnost“ mívaly ruské tajné služby. Nyní zde nabízíte jinou teorii?

    Reagovat
    • 28.12.2020 (19:21)
     Trvalý odkaz

     Já bych „ruské tajné služby“ v souvislosti s koronavirem tentokrát vůbec neobviňoval. Jako je nápadné, že koronavirus prakticky není v Bělorusku, tak je stejně nápadné, že u nás (a nejen u nás) prakticky zmizela běžná sezónní chřipka (ještě před očkováním proti koronaviru!! 😀 ), tak je poněkud okaté, že Británie má problém s novou mutací viru právě v časech bezprecedentně obtížného jednání kolem podmínek brexitu…
     Všecko to jsou „náhody“ jak rybí noha nebo psí huspenina…

     Reagovat
     • 29.12.2020 (7:04)
      Trvalý odkaz

      Nejde o náhody, ale o vaše „pochybnosti“…
      Konkrétního jste neřekl nic.
      _____________________________
      Že by se to hodilo EU pro dokončení jednání o Brexitu – mi nepřijde přesvědčivé.
      (Navíc by byla EU sama proto sobě, pokud by si vypouštela „mutace“ doma za barákem.)

      Reagovat
      • 29.12.2020 (7:09)
       Trvalý odkaz

       Tak kde vlastně ten sajrajt vznikl – v Číně, USA nebo Jewropě?? 😀

       Reagovat
       • 29.12.2020 (9:17)
        Trvalý odkaz

        Upřímně vzato, Černobyl také „vznikl“ na Ukrajině…

        Reagovat
        • 29.12.2020 (9:58)
         Trvalý odkaz

         Jasně… a Ukrajinci tehdy sestřelili raketoplán Challenger ihned po startu…

         Reagovat
 • 24.12.2020 (6:09)
  Trvalý odkaz

  Nicméně – radujme se z Narození Spasitele (především každý ve svém nitru)…

  Reagovat
  • 24.12.2020 (15:05)
   Trvalý odkaz

   My máme zatím tu možnost, že vánoce můžeme slavit svobodně a bez obav, čehož si musíme považovat, protože v mnoha zemích světa to není samozřejmost. A netýká se to jen tolika omílaných zemí, jako je Severní Korea nebo Čína, ale zejména muslimských zemí. Tam je dnes trestné veřejně slavit vánoce, tedy třeba zvenčí si vyzdobit dům či ozdobit stromek, nemuslimové tak musí svátky slavit doma, jen v kruhu nejbližší rodiny, víceméně tajně. V některých islámských zemích je trestné i to, když například muslimský soused popřeje tomu křesťanskému k vánočním svátkům. To je u muslimů neakceptovatelné. Jsou zde však i země, kde se nesmí slavit Vánoce vůbec, tedy ani doma; za vyzrazenou tajnou oslavu pak hrozí vězení.
   Ovšem k hrozbám ohněm pekelným těm muslimům, kteří by někomu přáli veselé Vánoce, se uchylují také imámové v islamizovaných – zatím neislámských – zemích. Ti např. nabádají muslimy k tomu, aby nepřáli křesťanům k Vánocům, neboť by tím zhřešili. „Raději bych byl vzkříšen v den soudu, s tím, že jsem udělal několik set milionů lidí nespokojených se mnou, protože odmítám říci „Veselé Vánoce“, než abych byl předveden před Alláha a musel mu vysvětlovat, proč jsem blahopřál křesťanovi, který uctívá Ježíše jako pána,“ řekl australský imám Nassim Abdi. Německý imám Abu Mahe se dal slyšet, že Vánoce jsou urážkou Alláha, a zdůraznil, že nejde o radikální výklad, nýbrž mainstreamový. Muslimové na Západě jsou pobouření myšlenkou Vánoc už dlouho. Ve školách se tedy často nesmí slavit a je bráno jako necitlivé vánoční oslavy dělat v multikulti prostředí. V e-mailech už dlouho pro korporátní společnosti platí, že se v tomto období přejí „veselé svátky“ a nikoli „veselé Vánoce“.
   Inu, jak praví někteří pomatení klerici, není nad „mírumilovný“ islám…….. 😀

   Reagovat
   • 25.12.2020 (7:27)
    Trvalý odkaz

    Nebuďme nesnášenliví.
    _____________
    Jsme všichni dětmi jednoho OTCE.

    Reagovat
    • 25.12.2020 (10:51)
     Trvalý odkaz

     Mluv sám za sebe. Já muslimům klidně Ramadán popřeji. 🙂

     Reagovat
       • 28.12.2020 (18:21)
        Trvalý odkaz

        Nemusíte být premiérem republiky, abyste věděl, že jsme všichni „v Boží ruce“.
        ___________________________
        Tj. reklama to je a bude především pro Pána Boha.

        Reagovat
        • 28.12.2020 (19:16)
         Trvalý odkaz

         … ovšem její pravý význam se projeví až po určitém čase…
         …a já si ten čas moc rád počkám a budu sledovat dění, než to do sebe nechám bodnout (klidně nebudu cestovat, klidně nebudu lyžovat, už jsem si užil dost)…

         Reagovat
         • 29.12.2020 (6:54)
          Trvalý odkaz

          To není ani o vakcíně, ani o výsledcích vědy (ty samozřejmě mohou také pomoci). Primárně je to o důvěře v Pána Boha.
          _____________________
          (Umřete dříve či později. Do té doby však kvatita vašeho života může být vyšší, pokud v Pána Boha věříte a pokud – díky tomu – se nemusíte strachovat PŘEHNANĚ.)

          Reagovat
          • 29.12.2020 (7:00)
           Trvalý odkaz

           Právě proto, že STRACH NENÍ DOBRÝM RÁDCEM, tak na 80% „opatření“ (a to včetně vakcinace, která prý sice nebude povinná, ale pouze „kompulsivní“ – tedy „vynucená“ diskriminací neočkovaných) z vysoka ….

          • 29.12.2020 (9:45)
           Trvalý odkaz

           Radku, já mám v poslední době pocit, že ty opravdu hrůzostrašné a neuvěřitelné konspirační teorie o očkování vytvářejí ti, kteří tyto vakcíny vytvářejí. A to proto, aby umlčeli objektivní kritiku.
           Redaktoři některých médií např. často označují zkrácenou dobu testování vakcíny za dezinformaci. Ale to přece není to dezinformace, ale pravda. Běžné testování vakcíny má několik etap a ty byly u covidu stlačeny prakticky do jedné. Postavit tuto velice závažnou informaci na roveň nesmyslům, jako je čipování a podobně, je učebnicovým příkladem, jak manipulovat názorem veřejnosti.
           Smát se kritikům jako hlupcům je snadné, ale když se člověk podívá do historie, předběžná opatrnost je spíš znakem chytrých. Např.DDT- od konce války masově využíván, v r.62 první kniha o tom, jaký to je jed (dnes by autorka čelila obvinění z dezinformace), zákazy látky pak trvaly někde roky, někde desítky let, někde se používá dodnes. Věřím vědě, ale to znamená, že věřím i v omylnost vědců, i farmako-firem.

          • 1.1.2021 (2:37)
           Trvalý odkaz

           Kvalita života MŮŽE být vyšší. Problém je v tom, že NIKDO z lidí není Bohem (nemáte neomezený čas, jako má On, neznáte vše atd. atd.) a jedinou jistotou, kterou máte je, že jednou zemřete.

           Představa, že jste Bohem je sice lákavá (pro vaše EGO), nicméně jakýkoliv předpoklad platí za určitých podmínek. 100% jistotu budete mít až po smrti v Nebi.
           ____________________________________
           Předpokládat, že odborníníci z principu udělali chybu resp. že nejsou odborníky a tomu co dělají nerozumí (třeba jen proto, že „na rozdíl od vás nevěři v Pána Boha“) je nejen NAFOUKANÁ, ale i mnohem více MIMO a vzdálena PRAVDĚ, než nekritická představa, že vše funguje na 100%.

     • 27.12.2020 (15:44)
      Trvalý odkaz

      Ani já jsem půst nikomu nikdy neupíral. Naopak. Když jsme oživovali v době Ramanánu radar v Pákistánu, částečně jsem se jejich postu sám účastnil. (Mimálně jsem si nemohl zajít na večeři do restaurace, protože tyto se otvíraly až po západu Slunce a jednou jsem si to zkusil dokonce i celý den bez vody a „se vším všudy“. Dost hluboká zkušenost. )

      Reagovat
      • 27.12.2020 (21:25)
       Trvalý odkaz

       Mohu potvrdit.
       Mám na sobě vyzkoušeno, že skutečný hlad se dostaví až tak za tři dny. Takzvaný „hlad“ v tomto mezidobí mezi není nic jiného než rozežranost…
       Akorát coby diabetik si musím dávat trochu pozor na hypoglykemii. Naštěstí jsem se naučil už i bez glukometru poznat, že nastupuje.
       Ale ani potom se nemusí „žrát“ – na záchranu stačí jedna tatranka… Nejnebezpečnější je to ale ve spánku – to člověk pochopitelně nepozná, takže to může být za jistých okolností i fatální. Pro diabetika není zrovna nejlepší chodit spát úplně hladový…

       Reagovat
       • 27.12.2020 (23:40)
        Trvalý odkaz

        V případě vaší diabetes, zde se necítím kompetentním dělat Vám poradce v oblasti postu. To si musíte vypozorovat Vy sám, případně se poradit s výživovým poradcem věnujícím se diabetikům. Je možné, že co si může dovolit zdravý člověk, to si nemůžete dovolit Vy.

        Co se týká postu „muslimského“, zde není probémem jídlo, ale voda. Nejenže nejedí, oni ani nepijí. Po dni bez vody jste dehydratovaný a je to znát.

        Díval jsem se tehdy, kolik diabetiků žije v Pakistánu. Není to zanedbatelné množství, takže předpokládám, že musejí mít z postů výjimku.

        Reagovat
 • 25.12.2020 (7:26)
  Trvalý odkaz

  Zase otázka „mutací“ a kdoví čeho. Říkala (na jaře) už paní Dr.Peková, že pokud je v buňce „obsazeno“ jiný vir se tam už nevejde.

  Reagovat
  • 25.12.2020 (21:56)
   Trvalý odkaz

   Díky za přání, které si dovolím tímto opětovat!

   Reagovat
 • 28.12.2020 (7:37)
  Trvalý odkaz

  Na veřejnoprávní ČT placené z pěněz koncesionářů a rozpočtu státu) sloužil půlnoční mši pomocný biskup Pavel Konzbul (mimo jiné téma úvodního článku TISICKRATE).
  A soukromá Prima, „mateřská stanice“ prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše, přenášela půlnoční mši kardinála Dominika Duky.

  Vzhledem k původnímu tématu tohoto článku docela signifikantní objasnění stávající situace ve společnosti i církvi.

  Reagovat
  • 28.12.2020 (18:43)
   Trvalý odkaz

   Pátera Reinsberga svého času staršně vytočilo, když za ním přišel jeden z ministrantů, který pracoval pro TV Nova s dotazem, zda by šlo u Týna natočit další díl pořadu „výměna profesí“. (Jako že by někdo ze soutěžících přišel dělat na jeden den faráře.) … To se otce Jiřího dotklo tak, že pak měl na toto téma dokonce kázání, že knězem se člověk stává (je to jeho celá bytost), ne že se pouze jen něco „naučí“.

   Bytostí pana kardinála jsou „soukromá média“…
   ______________________________________________
   Přijetí Tomia (po volbách) nebyla náhoda.

   Reagovat
   • 28.12.2020 (19:47)
    Trvalý odkaz

    … a ještě to sem dám jednou:

    Jsem domluven s jedním knězem, že o půlnoci, kdy se přehoupne letopočet, se zúčastním (ještě s několika dalšími jedinci) zcela privátní mše svaté v jisté lesní kapli, k níž půjdeme za tmy lesem – (v tichosti, a svítilny se použijí jen v největší nouzi) věřím, že spíše než policajty potkáme kance nebo srnky. A kterému policajtovi by se o Silvestru chtělo mazat si parádní uniformu a lakýrky ve dvaceticentimetrových rigolech plných bahna kvůli “duchovním ztřeštěncům”… Myslím, že právě vy máte sklony k intenzivním duchovním zážitkům v přírodě, takže by vás to mohlo inspirovat. Navíc – o půlnoci, kdy se láme letopočet, to jistě bude navzdory všem imbecilním “opatřením” docela autentické…
    A jsem si jist, že právě tento kněz pronese v těchto podmínkách POSELSTVÍ nad leckteré biskupy…

    Reagovat
    • 29.12.2020 (5:45)
     Trvalý odkaz

     … tak teď jsem se dočetl, že v Praze budou na Silvestra posílené hlídky… 😀
     Skvělé!! Alespoň bude na venkově od nich pokoj… 😀

     Reagovat
     • 29.12.2020 (7:19)
      Trvalý odkaz

      Nicméně znovu je to o tom, co tvrdil už pan kardinál Duka před 13 lety – tj. zda je vaší potřebou „se zviditelnit“, nebo zda v Ježíše Krista – a v jeho přítomnost VĚŘÍTE.

      Podle mne jde primárně o Krista a je NEPODSTATNÉ, kdy kde a jak „držíte ruku“.

      Reagovat
      • 29.12.2020 (7:30)
       Trvalý odkaz

       Nejde o zviditelnění. Pro mě je podstatné, že o silvestrovské půlnoci budu účasten mši svaté.

       A to, že se tak stane na odlehlém místě a že tam téměř nevede schůdná (natož sjízdná) cesta, je obranou proti nežádoucímu kontaktu s „virem“ v podobě aparátčíků v černých uniformách. Možná to bude účinnější opatření než nošení posmrkaných a proslintaných roušek…

       Reagovat
       • 29.12.2020 (9:10)
        Trvalý odkaz

        Každý svého štěstí strůjcem.
        ________________________________________
        Boha lze chválit v tichu hor stejně jako v centru velkoměsta.

        Reagovat
        • 29.12.2020 (9:55)
         Trvalý odkaz

         Ano, někomu monitor nebo obrazovka bohatě postačuje…

         Reagovat
         • 31.12.2020 (6:47)
          Trvalý odkaz

          Když jste zavřený v karanténě na hotelu, tak vám nic jiného ani nezbývá. Leda si udělat nějakou „bohoslužbu“ svoji vlastní a pomodlit se sám (např. růženec).

          Kdysi v Africe, když jsme spolupracovali s Rusy, měl jeden z nich tam s sebou obrázky nějakých pravoslavných svatých, tak se asi také modlil sám na pokoji.

          Reagovat
          • 31.12.2020 (7:00)
           Trvalý odkaz

           Jistě. Až poletíte k vesmírné orbitální stanici, tak to jistě též uplatníte…

          • 31.12.2020 (11:21)
           Trvalý odkaz

           To mě už asi nepotká. V Číně mi sice ukazovali model jejich sondy, co přistála na Měsíci minulý měsíc, ale naše radary zatím řídí pouze běžný letový provoz, což je cca do 13-14 km nad zemí. Viděl jsem už cíle i ve 20 km, ale to asi jen proto, že chtěli, abychom je tam viděli. 🙂

           Civilní provoz bývá tak maximálně do FL410 (tj. cca 14 km nad hladinou moře).

  • 28.12.2020 (19:45)
   Trvalý odkaz

   Vy jste místo mše svaté koukali na televizi? Já měl to štěstí, že jsem byl přítomen půlnoční naživo…

   Reagovat
   • 29.12.2020 (6:31)
    Trvalý odkaz

    Půst od televize a půst i od kostelních obřadů… Já nebyl v kostele na obřadech (ani nikde jinde) od konce srpna až do prosince. A také to jde…
    ______________________
    Pán Bůh vás nepřestane mít pro to rád.

    Reagovat
    • 29.12.2020 (6:53)
     Trvalý odkaz

     Jistě… Odtud je už jen malý krůček k vytvoření si vlastního pojetí víry, vlastního výkladu Písma a potažmo pak ke „zbytečnosti“ liturgie a Církve vůbec… Hlavně se řiďte vlastním „SVĚDOMÍM“…

     Reagovat
     • 29.12.2020 (7:16)
      Trvalý odkaz

      Svědomím je správné se řídit tak jako tak. …
      ____________________________
      Kolik je duchovních MRZÁKŮ, kteří „ideál“ svého náboženství a svojí „víry“ nadřadili svému vlastnímu svědomí. …

      Reagovat
      • 29.12.2020 (7:18)
       Trvalý odkaz

       … a proto jsou „v klidu“, když půl roku nebyli účastni na mši svaté…

       Reagovat
       • 29.12.2020 (7:26)
        Trvalý odkaz

        Bohužel jsem. Dokonce jsem psal i to TV Noe, zda by mimo obrazu mohli streamovat také pouze zvuk (aby se to dalo sledovat i v Číně). V podstatě se mi vysmáli, že jsem jediný, kdo je o něco takového žádá.
        ____________________
        Jak kdosi kdysi řekl: „Sobota je pro člověka, ne člověk pro sobotu.“
        (V našem pojetí je to to neděle).

        Reagovat
        • 29.12.2020 (7:31)
         Trvalý odkaz

         Takže sláva – vaše SVĚDOMÍ je čisté… 😀

         Reagovat
         • 31.12.2020 (6:31)
          Trvalý odkaz

          Asi ne tolik, jako třeba v Indii. Hlavní problém v Číně je ale v tom, že se tam v podstatě nejste schopen domluvit, pokud s sebou nemáte někoho, kdo vám to přeloží. Anglicky tam lidé moc neumí, případně se nejsou ochotni (či nesmějí – to nevím) s vámi bavit. Většina stránek je pouze v Čínštině. Za dobu 4 měsíců jsem byl na mši pouze 2x v Quindao, na východním pobřeží.

          Pokud jde o on-line české vysílání, kapacity linek nejsou dostatečné, aby jste si mohl pustit přímý přenos bohoslužeb – především v době, kdy je v Evropě den, jsou linky dost přetížené. Někdy nešlo pustit ani rádio – např. Proglas. Jediné, co se většinou dalo (a také ne vždy) byl zvuk z Hostýna.

          Reagovat
    • 29.12.2020 (7:49)
     Trvalý odkaz

     U nás hrajeme něco podobného jako hledání kešek. Kněz v nepředvídatelných časech „vyhodí“ na netu tabulku k registraci a kdo to zachytí včas, zaregistruje se. Docela dobrá bojovka.
     V sousední farnosti s podobně velkým kostelem mají 2x tolik míst (započítat lze přece i židle a lavičky). Vše záleží na knězi, zda chce primárně dodržet opatření nebo chce primárně dovolit maximu věřících účast na mši.
     Psát o tom, jak se naši „hierarchové“ pasivně bez vlastní aktivity podřizují ne zcela pochopitelným opatřením politiků, nemá smysl.
     Modlit se dá i v MHD nebo v lese a Bůh je s námi všude. Jen ta svázanost s farností a společenství
     věřících dostává na frak. Vůbec bych se nedivil, kdyby po ústupu omezujících opatření počet účastníků na mších viditelně klesl. A nebude to jen vina koronaviru.

     Reagovat
     • 29.12.2020 (7:56)
      Trvalý odkaz

      Možná ano, možná ne. Já vidím jisté paralely s časy před rokem 1989. Nějaký čas před listopadem jsem se takto zúčastnil podobně organizované tajné mše svaté v opuštěném kostele ve Skokách u Karlových Varů (dnes to začíná být už opět dost „profláknuté“ poutní místo, tehdy to byla pustina odříznutá od světa žlutickou přehradní nádrží z jedné strany a neposekanými poli ze strany druhé). A setkal jsem se tam s docela zajímavými lidmi z disentu. Je zajímavé, že ač dnes máme navzájem v mnohém názory odlišné, to podstatné nás spojuje. A celkem jasně vidím jednu věc – to PODSTATNÉ nás v časech obtížných opět spojí. Akorát bude „přefiltrováno“ smetí…

      Reagovat
      • 30.12.2020 (7:16)
       Trvalý odkaz

       Nevím, jestli to, co nazýváte „filtrací smetí“ není jen stejně prázdný výrok stejně jako ta mnohá vyjádření, že doba koronavirová je šancí na změnu a chápání věcí jinak a bla bla bla …
       Po 3/4 roce žádnou změnu nevidět a většina čeká, doufá a modlí se za to, aby se vše vrátilo do původních kolejí. Jak psal náš pan farář: farníci chtějí, aby se nic neměnilo a bylo vše po starém (a on to chce vlastně taky).

       Zajímavá studie, která nebude mít (jako obvykle) v naší církvi žádný dopad:
       http://www.christnet.eu/clanky/6491/krestanstvi_bez_eucharistie_eucharistie_bez_krestanstvi.url

       “ biskupská prohlášení, vydávaná zejména na začátku pandemie, řešila často zejména zproštění povinnosti, nikoli hledání nových cest, často pojímala věci primárně schématem plnění/neplnění povinnosti, a nikoli povzbuzení. „

       Reagovat
       • 30.12.2020 (17:16)
        Trvalý odkaz

        Ten článek je velmi dobrý a chytrý! Ještě si ho přečtu alespoň jednou nebo dvakrát, protože to chce přemýšlet a zapojovat i sebekritický pohled na sebe sama. Při jednom letmém přečtení leccos unikne.

        Reagovat
     • 29.12.2020 (9:14)
      Trvalý odkaz

      Náš pan biskup to vzal za správný konec.
      Aby se mohl zůčastnit každý, udělal více půlnočních. A k jeho cti je i všechny odsloužil.

      Nehledal bych v tom problémy.

      Reagovat
       • 30.12.2020 (7:18)
        Trvalý odkaz

        To je stejně vtipný dotaz jako konstatování, že první očkovaný Čech byl Slovák 😉

        Reagovat
        • 30.12.2020 (17:13)
         Trvalý odkaz

         … asi tak nějak… 😀 😀 😀

         …ale jak píšu – je otázka, co do něho ve skutečnosti píchli, třeba bude prvním skutečně očkovaným Čechem skutečnou vakcínou Pfitzer skutečně Čech (co my víme)…

         Reagovat
         • 1.1.2021 (2:46)
          Trvalý odkaz

          Už Ježíš Kristus řekl:
          Kdo nechce uvěřit, ten neuvěří, ani kdyby mrtví vstávali z mrtvých.

          Reagovat
       • 30.12.2020 (20:42)
        Trvalý odkaz

        Pan biskup Vokál sloužil půlnoční ve 22:30 a pak ve 24:00. I přes roušku ho bylo vidět.

        Reagovat
        • 30.12.2020 (20:57)
         Trvalý odkaz

         … takže byl podroušený, když byl pod rouškou… 😀

         Mám v jedné třídě sourozence Podroužkovy – on studuje klavír, ona saxofon (jsou dvojčata). Výborní studenti a velcí „srandisti“. Když mi poslali on-line test, podepsali se jako „Podrouškovi“, což jsem ocenil… 😀

         Reagovat
         • 31.12.2020 (10:53)
          Trvalý odkaz

          Ne. Nebyl. Byl celkem v pohodě a při smyslech. Dokonce po mši pochválil i malého Patrika, který byl dle jeho slov mimořádně hodný. …

          Je to o lidech.

          Reagovat
          • 31.12.2020 (18:48)
           Trvalý odkaz

           … každý, kdo je pod rouškou, je „podroušený“… 😀 😀 😀

          • 1.1.2021 (2:57)
           Trvalý odkaz

           To asi jako náš třídní na učňáku tvrdil, že každý, kdo má čepici nosí „POHLAVNÍ pokrývku“. …
           __________________________
           Vy jste pro změnu citlivý na alkohol.

          • 1.1.2021 (10:01)
           Trvalý odkaz

           Jak kdy… Alkohol (pouze čisté destiláty, nikoliv pivo či víno) dost spolehlivě odbourává nadbytek cukru, takže je to lék (v rozumném množství samozřejmě) 😀

          • 6.1.2021 (6:59)
           Trvalý odkaz

           Dnes lidé redukují alkohol už i kvůli Covidu.

           To víte, přežít chce každý.
           __________________________________
           Nicméně na Nový rok sloužil mši svatou v Hradci Králové v katedrále pan biskup a v závěru přál zdraví a abychom byli pokornější. Řekl to pěkně. A hlavně si myslím, že to bylo i pravdivé a od srdce.

   • 29.12.2020 (10:03)
    Trvalý odkaz

    Radku, ty jsi byl na půlnoční, já jsem se účastnil štědrovečerní mše, která začínala po setmění. U nás už je to tak zavedeno kvůli dětem dlouho. Zjišťoval jsem, proč tomu tak vlastně je, a dozvěděl jsem se, že původně se dny v kalendáři nepočítaly od půlnoci do půlnoci, ale předchozí den skončil, když přestalo být světlo. Slunce zapadlo a tím začal druhý den. V liturgickém kalendáři církve tato praxe přetrvala dodnes. Proto Vánoce jsou sice až dvacátého pátého, ale začátek je už po setmění dne předchozího, tedy podle současného kalendáře čtyřiadvacátého večer. Mše z následujícího dne tak může být, jakmile se setmí.
    Na mši u nás bylo rozhodně více lidí, než kolik činila dovolená kapacita, dokonce se i hrálo na varhany a zpíval kostelní sbor, bylo to krásné. Policajti jsou u nás naštěstí rozumní, takže nic nekontrolovali, jen byl strach z toho, aby „nezaúřadoval“ nějaký udavač. V tomto případě by i ti normální kluci od policie museli jet na „místo činu“ a situaci řešit. Dnešní bonzáci totiž mají to právo, že mohou požádat informace, jak byl případ řešen a zda byl vůbec řešen. Takže i ti rozumní policajti si nemohou dovolit takové případy „hodit do autu“.
    Ono to záleží také na knězi. Jsou farnosti, kde kněz vyzve ohrožené skupiny, aby do kostela nechodily a mši trávily u televize. Počet věřících v kostele pak neřeší. Pak jsou faráři, kteří se striktně drží zákona a buď udělají mši na vstupenky, nebo ji neudělají vůbec.

    Reagovat
    • 29.12.2020 (10:31)
     Trvalý odkaz

     … prostě je to o lidech. A jeden snaživý blbec může nadělat nepříjemnosti celé obci a celému farnímu obvodu… Za starých časů chodili tito snaživí blbci označeni žlutou páskou na paži. Dnes se poznají podle výrazu ve tváři – také proto se nosí ty idiotské roušky…

     Reagovat
     • 29.12.2020 (17:00)
      Trvalý odkaz

      Radku, já bych zase ty roušky tak nezatracoval. Přece jenom je to jakási ochrana před nakažením a já to beru jako nejen jako povinnost, ale i jako ohleduplnost vůči jiným. Co mě na tomto vadí, je nesmyslnost některých vládních opatření, zastavení ekonomiky, buzerace lidí. Teď jsem viděl pěkný fór, kde byla výkladní skříň obchodu, na které bylo napsáno „čistící prostředky můžete koupit zde“ vedle byl nápis „nástroje pro práci s čistícími prostředky vám prodat nemůžeme“ a o kousek vedle ve výloze s kořalkou, pivem a vínem bylo napsáno „jestli vás to mate, tak se můžete ožrat“. 😀 😀
      Teď jsem si poslechnul rozhovor s předním vakcinologem Jiřím Beranem „Kdo prodělal COVID-19, nemusí se očkovat. Onemocnění zanechává dlouhodobou imunitu.“
      https://xtv.cz/x-talk/kdo-prodelal-covid-19-nemusi-se-nechat-ockovat-onemocneni-zanechava-dlouhodobou-imunitu-vzkazuje-predni-vakcinolog-jiri-beran
      Jsou tam zajímavé informace, které vnášejí další střepy do mozaiky celého problému. Pro mě je užitečná informace z hlediska toho, že jsem již Covid prodělal stejně, jako moje rodina.
      Mě se nelíbí to, že naše vláda i vlády ostatních zemí EU v souvislosti s očkováním zvažují, jak k dobrovolné vakcinaci přivést co nejvíce odpůrců vakcinace. Jinými slovy ty, kterým se moc nechce. Může jít o výhody typu, že by například do hospod, restaurací, barů či kin mohli jen ti, kteří budou mít platný očkovací průkaz. Stejně tak do zahraničí by mohli jet jen ti, kteří prodělali očkování.

      Reagovat
      • 29.12.2020 (21:53)
       Trvalý odkaz

       To je jasné, že budou vydírat a nezastaví se před ničím – business je business a ten je třeba dotáhnout do úspěšného konce. Ale ono na ně stejně dojde – až jisté procento dnešní mládeže zjistí po očkování neplodnost nebo dokonce AIDS jako v Austrálii a až budou jejich životy tak okleštěné a svázané jak v orwellovském koncentráku, tak se lidi snad už skutečně naštvou a půjdou do toho.
       Bylo to tak nějak kolem roku 1995, když jsem četl jakési proroctví, v němž se už tehdy psalo o ničivých povodních a požárech (dokonce tam bylo už tehdy i to, že bude postižena Praha, což se stalo v roce 2002 a já tomu v tom roce 1995 nevěřil), politických kotrmelcích a o tom, že krátce před rozhodujícím bojem bude ovzduší nakaženo tak, že lidé nebudou moci volně (svobodně ?) dýchat (tomu jsem v roce 1995 taky nevěřil a kdyby mi někdo ukázal fotografii zarouškovaných lidiček na ulici, považoval bych to za vtip). Svět bude na pokraji katastrofy, kterou však odvrátí jediný člověk. Samozřejmě, že mě tehdy napadl druhý příchod Ježíše Krista, jenže tam bylo psáno, že to bude člověk z masa a kostí, který v tom roce 1995 už žil! Stále mě napadá pouze buď Trump nebo Putin – (Biden ani náhodou)… Situace v Americe toho 6. ledna vyřešena nebude, byť to bude datum dost zásadní. Ale jasno bude mnohem později. Ale já stále cítím, že případná porážka samozvaných sebevyvolenců bude mít zásadní význam i pro nás. Podle toho proroctví by to nemělo dlouho trvat…

       Reagovat
    • 30.12.2020 (7:28)
     Trvalý odkaz

     Zajímavé, že biskup, bez jehož svolení většinou neudělá kněz skoro nic, nechává vše na libovůli kněží různých nátur a nepošle aspoň nějaké doporučení. Teda alespoň u nás. Odvolat církevního právníka, který projeví vlastní aktivitu, dokáže okamžitě, ale protestovat proti nesmyslným 10%, vyzvat kněze ke kreativnosti …. to ne.

     Když papež František vyzýval k vyjití ze zateplených salaší, věděl, co říká.

     Reagovat
     • 30.12.2020 (17:09)
      Trvalý odkaz

      Když ono je příliš mnoho kněží (i vikářů), kteří ve smysluplnost „opatření“ věří a jsou o ní přesvědčeni. Asi není moudré s nimi diskutovat a polemizovat – když to nepůjde jinak, tak v tichosti jít jinam…

      Reagovat
      • 30.12.2020 (18:52)
       Trvalý odkaz

       Sotvakterý kněz věří ve smysluplnost všech těch opatření, jen každý zvažujeme (případně i zkoušíme), co si lze dovolit a co lze připustit … především vzhledem ke státním represím, a pak koneckonců i vzhledem ke zdravotním rizikům. Oba extrémistické postoje jsou samozřejmě špatné.

       Reagovat
       • 30.12.2020 (19:12)
        Trvalý odkaz

        Ano, je to tak!

        A nejhorší ze všeho nejsou „trpaslíci“, ale udavači a bonzáci! Však jsem už tady o tom psal! Nebýt udavačů a bonzáků, tak by se leccos dalo dělat i normálním způsobem! Však zrovna dnes psali, že museli kvůli udání uzavřít „stezku v korunách stromů“ (či jak se ta atrakce správně jmenuje) na Šumavě. Jeden závistivý nebo nepřející pitomec to zkazí všem ostatním!
        Na vojně se bonzáctví trestalo velmi tvrdě a nejeden bonzák bonzoval jen jednou – poprvé a naposled (protože často skončil s podlitinami a pohmožděninami na marodce, ne-li rovnou v ÚVN ve Střešovicích).
        A není asi náhoda, že zrovna dnes jsem víceméně nechtěně vyslechl telefonát muže stojícího před prodejnou potravin s mobilem u ucha a pochopil jsem, že jde o policistu v civilu. Říkal něco na tento způsob a asi se to týkalo Silvestra:
        „Budu zašitý na služebně a vylezu jen na tísňové volání nebo na udání. Je třeba počítat s tím, že nejvíc práskačů bude volat tak mezi půl desátou a desátou, pak to možná trochu opadne. A sestavil jsem dvě party, které budu posílat výhradně na bonzovačky. (Nyní jmenoval asi šest lidí, kupodivu tam byly i ženy). Od …. (zase jméno) dostanou práskači takovou čočku, že je bude mrzet, že telefonovali!“
        Tak takového velitele oceňuji… 🙂

        A v případě kostelů je to stejné – stačí jeden pitomec… 🙁 Jsem zvědav, co bude po svátcích na toto téma říkat náš GV, jistě se najdou „snaživci“, kteří budou otravovat i jeho!

        Reagovat
       • 31.12.2020 (7:30)
        Trvalý odkaz

        Pane faráři, můžu se prosím zeptat, o jakých státních represích mluvíte?

        Já mám občas spíš pocit, že jde o již zmiňované chování „papežtější než papež“,
        neochotu k troše kreativnosti a vlastnímu rozhodování, alibismu a možná i strachu „hlavně o sebe“.
        Mluvilo se tu o mém patronovi, o farnosti, kde se nákaza skrývá ve zpovědnici, o tom, zda lze započítat do počtu míst i židle a lavičky pro děti, možnosti sloužit mši venku, neviditelném mlčícím biskupovi, atd.

        Děkuji.

        Reagovat
        • 31.12.2020 (7:49)
         Trvalý odkaz

         Než odpoví pan farář, Karle, tak bych snad dodal, že to nemusí být vždy jen obava z represí, či bytí „papežštější než papež“. Lidi jsou totiž dnes dokonale zblbnutí mediální masírkou, která nekončí a přerůstá už skutečně do neuvěřitelně obludných rozměrů. Dokonce jsem přesvědčen o tom, že mnoho lidí se covidu skutečně upřímně bojí a snad až hysterický strach o vlastní zdraví jim přikazuje dělat kraviny, které by za normálních okolností nedělali. Vím, o čem mluvím – mám to (bohužel!!) i ve vlastní rodině! I to je třeba důvod, proč přelom roku nebudu slavit v rodinném kruhu, ale v přítomnosti Boha a kněze v lesní kapli na odlehlém místě, které (ať se na mě nikdo nezlobí) zatím neprozradím. Z představy, že mezi svými nejbližšími musím defilovat v roušce nebo s respirátorem, mi je na blití (upřímně).
         A proto se nedivím, že podobná stanoviska může sdílet i jinak racionálně uvažující kněz.
         To, co nyní předvádějí média, že OBLUDNÝ a ničím neomluvitelný ZLOČIN na lidstvu a ti, kteří tuto hysterii rozpoutali, jsou pro mě skutečně srovnatelní s Hitlerem, Stalinem a všemi těmito dalšími!
         Takže pokud se setkám ze strany kněze s tímto přístupem, hodlám jej respektovat, byť si o tom mohu myslet svoje. Stejně tak je to ve vztahu k mým rodinným příslušníkům.

         Reagovat
         • 31.12.2020 (9:25)
          Trvalý odkaz

          Radku, ty chceš trávit přelom roku v lesní kapli? Tak bacha, od 21.00 hodin je zákaz nočního vycházení! 😀 😀 Ať tě nikdo nenapráská! 😉

          Reagovat
          • 31.12.2020 (18:46)
           Trvalý odkaz

           V místech, kam se chystám, nemám z práskačů žádné obavy. Dokonce ani někteří místní o té kapli nevědí – nebo vědí, ale v životě u ní nebyli… Spíš než práskačů a policajtů bych měl strach ze setkání s divočákem, vyskytují se tam (takže budu mít v kapse pár „megawattek“ od syna)…

          • 6.1.2021 (4:10)
           Trvalý odkaz

           A kdo by se asi tak „pálil“ s tím, kdo je „policejní provokatér“ s vyhrožuje, že za ním stojí jak pan kardinál, tak POLICIE.
           _____________________
           Stejně neposloucháte, co vám řeknou druzí.

        • 31.12.2020 (23:18)
         Trvalý odkaz

         Viz např. https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/prehled-vladnich-usneseni-od-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180608/ . A kontrolní orgány musí vykazovat činnost, pravděpodobně i cíleně přímo na církve byla adresována část kontrol i výhrůžek. Rizika jsou samozřejmě na různých místech různá, na jednoho kolegu vlítli už několikrát …. samozřejmě se dá trochu počítat s pravděpodobností, s tím, že kontrola nebude úplně přesná a důsledná – ale to může být v obou směrech … při jedné kontrole paní nestačilo, že v kostele byla desinfekce, ale nad rámec vládních nařízení ještě posuzovala, jaká, a chtěla po panu farářovi doklad o zakoupení …. shodou okolností v tomto bylo vyhověno jejím představám, ale stejně … . A je určitá pravděpodobnost, že kontrola v případě zjištění skutečných nebo domnělých nedostatků bude věc řešit umírněně, ale jednak to není jisté ani normálně, natož pokud by se něčím u kontroly vzbudila alergická reakce. A je prostě fakt, že v tom, co nařídili a zakázali, plave celá vláda včetně premiéra a ministrů zdravotnictví, a tím spíše naprostá většina lidí, biskupy, kněze a kontrolní orgány nevyjímaje. Já se snažím to sledovat a využívat možností, včetně toho, že po celou dobu vládní a ministerská nařízení umožňovala konání bohoslužeb a účast na nich (nejhorší bylo omezení na 6 lidí, to jsem i u nás měl 3 mše svaté, na zbožnějších místech to bylo neřešitelné), a snažím se, aby to i v případě kontroly nebyl velký průšvih, ale podmínky a okolnosti i jak prostě různí biskupové i kněží vyhodnotí situaci, v čem kdy jak represím (to je česky nátlaku) vyhovět, a kdy v čem je namístě např. si říci „takovýhle cirkus ze mše svaté dělat nebudu“ to je prostě různé.

         Reagovat
         • 4.1.2021 (10:05)
          Trvalý odkaz

          Protože jsem ještě o žádné kontrole nebo porušení nařízení při mši neslyšel a nečetl, měl jsem pocit, že se nic takového ani nekoná. A že autoomezování je mnohdy horší než omezování stran vlády.
          Že jsou předpisy nesmyslné, nekonzistentní, často protichůdné, nemá už cenu diskutovat.

          Reagovat
          • 5.1.2021 (2:53)
           Trvalý odkaz

           Ano Karle. A pak je tu ono slavné a pro českou kotlinu příznačné „bonzáctví“.
           Tuhle jsem dostal doporučenou zásilku od Finančního úřadu, že se mám dostavit k vysvětlení nesrovnalosti v daňovém přiznání – šlo o rozdíl asi padesáti korun, což nejspíš přehlédla jinak velmi spolehlivá paní, která se mi o daně stará už asi patnáct let.
           Moje „cifršpiónka“ na úřadě byla však velmi příjemná a laskavá, takže jsme během několika minut věc urovnali a já se trochu provokativně zeptal: „Tak kdy mi přijdete na kontrolu?“ A ona paní s milým úsměvem odpověděla:
           „Řeknu vám to na rovinu – nestíháme! Takže chodíme jen na udání, buďte v klidu!“
           No, asi to tak bude…

          • 6.1.2021 (4:47)
           Trvalý odkaz

           Na FB otce Petráčka jsem našel odkaz na článek na Christnetu:
           http://www.christnet.eu/clanky/6491/

           V diskusi je poznámka o privilegovaných (s přístupem na mši svatou) a neprivilegovaných.
           ______________________________________
           Stále se teprve rozkoukávám. Pochopil jsem, že např. v Hradci Králové je to nastaveno tak, že v katedrále běží nedělní mše svaté dál (včetně zpěvu a varhanní hudby), v kostele Panny Marie jsou nedělní mše svaté zrušeny.

           Pochopil jsem, že zrušeny jsou mše svaté, na které dochází více, než 1/10 kapacity kostela. Což paradoxně odnesou právě „živé farnosti“. …

           (Proč nelze udělat více mše svatých – v katedrále vždy byly a jsou v neděli 3 mše svaté (6:30, 9, 10:30), v kostele Panny Marie nyní ani jedna – nevím.)

      • 31.12.2020 (6:00)
       Trvalý odkaz

       Bohužel to je právě proti DUCHU Ježíše Krista:
       JK říká: „kde jsou dva nebo tři v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich.“
       _________________
       Tj. hovoří o SPOLEČENSTVÍ ne o stavu, kde je JEDEN nesnášenlivý (a netolerantní) kněz…

       Reagovat
       • 31.12.2020 (6:44)
        Trvalý odkaz

        Netolerantní kněz? Tak jděte říci biskupům, ať kněze povzbudí proti obavám ze strany udavačů a aparátčíků. Jako za starých časů – byli ti, co byly v PIT, pak byli ti, co přišli o státní souhlas nebo bručeli v kriminále. Situace se možná bude opakovat, tak uvidíme…

        Reagovat
        • 31.12.2020 (6:52)
         Trvalý odkaz

         Nicméně je to stále stejné. Jak říkala už paní Marcela (Němečková):

         „Na kapku medu získáš druhého spíše, než na plný sud octa“.

         Reagovat
         • 31.12.2020 (6:58)
          Trvalý odkaz

          Ona něco podobného říkala i Kelišová, jen to mezi řádky pochopit… 😀

          Reagovat
          • 31.12.2020 (7:25)
           Trvalý odkaz

           Ano. Všichni, kdo přišli po něm, to už jen opakují. Ale na tom není nic špatného – naopak! Opakování je matkou moudrosti… 🙂

          • 31.12.2020 (9:53)
           Trvalý odkaz

           Děkuji za upřesnění.
           🙂

        • 31.12.2020 (23:27)
         Trvalý odkaz

         A přitom téměř všichni každý jak mohl a uměl pracovali na jediné vinici Páně. A nic nového, už v Evangeliu je o jednom, co měl zlého ducha, a o druhém, který byl žrout a pijan vína, přítel celníků a hříšníků.

         Reagovat
         • 1.1.2021 (3:04)
          Trvalý odkaz

          Nemá smysl povzbuzovat ve velikášství.
          ___________________________________
          Mně se naopak osvědčilo vysvětlit vždy důvod a říci dopředu co a PROČ dělám.

          Reagovat
          • 1.1.2021 (9:59)
           Trvalý odkaz

           V tom případě jste „vševědoucí“… Smekám… 😀 😀 😀

          • 3.1.2021 (6:41)
           Trvalý odkaz

           Nikdo není vševědoucí.
           _______________________
           Důvod proč se mi to osvědčilo je založený na důvěře a POKOŘE.

           + navíc zákazník ví často lépe než vy, co je pro něho užitečné.

          • 5.1.2021 (2:48)
           Trvalý odkaz

           Určitě – i v obyčejném železářství… 😀

          • 5.1.2021 (5:17)
           Trvalý odkaz

           Ano, tak jsem to učil a učím i Čínské zákazníky.
           _____________________

           Řekl jsem, (když to tak vnímali), že sice ani oni nejsou BOHEM (termín „God“), ale „pánem“ ve smyslu „MASTER“.

  • 31.12.2020 (5:22)
   Trvalý odkaz

   Pan Dr. Radomír Malý je dobrý „ideolog“. Chytrý jak rádio. 🙂

   Nějak ale mi v jeho pojetí (rozhovory, texty) schází rozměr LIDSKÉ DUŠE.

   https://hajny.blog.respekt.cz/having-a-respect-for-the-soul-as-a-way-to-stop-violence/
   ________________________
   Bohužel to neexistuje v češtině, pouze anglicky, ale už staří církevní otcové vnímali člověka jako DUŠI, tělo a ducha. (Viz „Prameny světla“ od kardinála Tomáše Špidlíka.)

   Reagovat
   • 31.12.2020 (6:41)
    Trvalý odkaz

    Já bych mohl také jmenovat nemálo „ideologů“… i z druhé strany…

    Reagovat
     • 31.12.2020 (6:57)
      Trvalý odkaz

      Jistě že ano… Což by ale mělo platit z obou stran. Jsou kostely, kde kážou „ideologové“. Tam nechodím, byť JK je přítomen i tam, protože je lepší chodit tam, kde i kněz řeší DUŠI…

      Reagovat
      • 31.12.2020 (9:58)
       Trvalý odkaz

       ANO. Duchovní život by měl být právě o duši.
       Duchů může být mnoho. Podstatou každého Bohem stvořeného TVORA však je jeho DUŠE.
       _____________________________________
       V tomto smyslu slova vás i sebelepší „duch“ může od podstaty vás samého (a potažmo tím i od samého Boha) spíše odvádět.

       Reagovat
    • 31.12.2020 (7:20)
     Trvalý odkaz

     A co třetí a čtvrtá a … strana?
     Nebo jsou povolené je velká a malá 😉

     Reagovat
     • 31.12.2020 (7:23)
      Trvalý odkaz

      Když to přešvihneme do extrému, tak y se dalo říci, že stran může být tolik, kolik je nás všech. Je to jako kruh, uprostřed něhož je bod symbolizující Boha. A každý z nás by k němu měl směřovat, byť třeba z opačné strany. Důležité je směřovat K NĚMU.

      Reagovat
      • 31.12.2020 (7:37)
       Trvalý odkaz

       Souhlas.
       A jsme u toho, jak Marek Vácha říká, že je mu dobře v církvi, do které se vejde jak Tomáš Halík, tak Dominik Duka … A třeba i Radomír Malý (občas se u nás objevil jako ministrant).

       Reagovat
   • 31.12.2020 (7:15)
    Trvalý odkaz

    RM naštěstí představuje jen jeden z krajních bodů církve, ne moc akceptovaný.

    Reagovat
    • 31.12.2020 (7:20)
     Trvalý odkaz

     Karle, znám ještě více „krajní“, RM je proti nim ještě docela umírněný. A nemyslím tím nyní nikoho z „opačné“ názorové strany. Tuhle jsem se víceméně náhodou dostal do debaty se skupinkou „lefévristů“ – uffff! Nikdy víc… Připadal jsem si jak blbec, ale pak jsem došel k závěru, že asi ne tak úplně vlastní vinou. Fanatismus je opravdu strašná věc.

     Reagovat
     • 31.12.2020 (10:37)
      Trvalý odkaz

      Bohužel nepřijatelnost „krajní pravice“ pro vás je zde pouze proto, že tato pokořila (a nerespektovala) vaše „EGO“, nikoliv z důvodu její pravé podstaty resp. „OMEZENOSTI“.

      Reagovat
      • 31.12.2020 (18:40)
       Trvalý odkaz

       Tak to jste tedy fakt mimo… Ono stačí zabrousit do diskuse pod články na „Duše a hvězdy“… 😀 😀 😀
       Páter Budský a kanovník Kelnar taky pokořili (a nerespektovali) vaše EGO…

       Reagovat
       • 1.1.2021 (3:13)
        Trvalý odkaz

        Moje EGO rozhodně nepokořili. 🙂 Jsem DODNES přesvědčený, že při svatém přijímání jde o Ježíše Krista, nikoliv o to, „jak kdo drží ruku“.

        Bůh mi v tom totiž dal „za pravdu“. …
        ____________________________________
        Z důvodu Covidu přijímali/přijímají lidé na ruku a (jak jsem viděl) mnozí z nich drželi ruku podstatně BLBĚJI, než jsem ji tehdy držel já. …

        Reagovat
        • 1.1.2021 (9:58)
         Trvalý odkaz

         Aha… Někdo „blbě“ drží ruku, jiný o Kristu „blbě“ kecá… 😀

         Reagovat
         • 1.1.2021 (21:27)
          Trvalý odkaz

          Pan kardinál Duka?
          ______________________
          Buďte konkrétní.

          Reagovat
          • 1.1.2021 (21:29)
           Trvalý odkaz

           A což takhle třeba vy sám? 😀
           Pana kardinála Duku jsem ještě „blbě kecat“ neslyšel, vás už ano…

          • 1.1.2021 (21:43)
           Trvalý odkaz

           Tak já Vám to připomenu: V roce 2007 Dominik Duka psal, že svědkem „incidentu“ v Týnském chrámu nebyl a protože se to neodehrálo na území diecéze, kterou spravuje, „nemůže zasáhnout“. Jen co však získal „kardinálský klobouk“ – POVYŚIL kněze, který PŘETRHL a ODHODIL (!) svatou HOSTII do hodnosti KANOVNÍKA.

           A loni v létě mu dokonce udělil MEDAILI ZA ZÁSLUHY.
           _______________________________________________
           Stejně jako VY, i Dominik Duka BLBĚ KECAL.
           NIC víc…

          • 1.1.2021 (21:51)
           Trvalý odkaz

           Vzhledem k tomu, že Dominik Duka přítomen incidentu nebyl, může se tedy opřít nanejvýš o tvrzení proti tvrzení (byť písemné). A na základě tvrzení („jedna paní povídala“) kohokoliv není povinen (a to ani ve vztahu k vlastnímu SVĚDOMÍ) činit jakékoliv negativní závěry vůči nařčenému, pokud nemá jasné relevantní důkazy. Jakýkoliv takto napsaný dopis může stejně relevantně považovat za pomluvu. Tečka.

          • 3.1.2021 (5:25)
           Trvalý odkaz

           Pane Rejšku, Vy jste fakt „POLICAJT“.
           _________________
           Znáte ten vtip, kolik bude mrtvých, když se střelí DVA policisté?

           ČTYŘI.

           (Další dva při rekonstrukci. …)

          • 5.1.2021 (2:47)
           Trvalý odkaz

           Ano. A vy jste – jak správně napsal P. Jůza – „Ukřivděný“ (a já to ještě rozšířím na VĚČNĚ UKŘIVDĚNÝ). 😀

          • 5.1.2021 (5:13)
           Trvalý odkaz

           Duše lidská je nesmrtelná (Jak SPRÁVNĚ píšete). A prože Pán Bůh MÁ lidi rád, lze předpokládat, že alespoň už pan kardinál VLK není „věčným LHÁŘEM“, že i tento úděl z něho už MILOSRDNÝ Pán Bůh „sňal“.

           Stejně je tomu i s jakoukoliv jinou „věčností“.

    • 31.12.2020 (10:07)
     Trvalý odkaz

     Pakliže připustíte „Peklo“, coby nedostatek Nebe, je v tomto smyslu slova R.Malý apoštolem PEKLA.
     _____________________

     Jak říkal už Páter Jiří Reinsberg:
     Absolutní spravedlnost je jenom v Pekle. V Nebi, tam je MILOSRDENSTVÍ.

     Reagovat
      • 1.1.2021 (3:25)
       Trvalý odkaz

       Ježíše Krista. (Když ho cituji.)
       ________________________
       Nicméně do ciziny nejezdím jako „apoštol“. (Do kostela si tam zajdu – když je ta možnost – pouze „pro vlastní potřebu“.)

       Reagovat
       • 1.1.2021 (9:56)
        Trvalý odkaz

        Jasně! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

        … a pak že apoštolů bylo „jen“ dvanáct! 😀 😀 😀

        Reagovat
        • 1.1.2021 (21:26)
         Trvalý odkaz

         Lépe citovat Ježíše Krista, než být apoštolem MUK PEKELNÝCH…

         _____________________________________
         (Dokonce se píše v Bibli, že každý, kdo si něco „prřidá“, tomu přidá Bůh ran popsaných v knize Zjevení. )

         Reagovat
         • 1.1.2021 (21:28)
          Trvalý odkaz

          Takže vesele citujte, když s vlastní interpretací citátů vystačíte…

          Reagovat
          • 1.1.2021 (21:34)
           Trvalý odkaz

           To není „vlastní interpretace“. To je interpretace vedená DUCHEM SVATÝM.
           ________________________________
           Viz: „ŠPATNĚ DRŽÍTE TU RUKU“. … A Dominikem Dukovo POVÝŠENÍ V.Kelnara do kanovnického stavu a stejně tak Domnikem Dukou udělená „medaile za zásluhy“.

          • 1.1.2021 (21:40)
           Trvalý odkaz

           A co když nejen vy jste veden DUCHEM SVATÝM??

          • 3.1.2021 (6:34)
           Trvalý odkaz

           Duch svatý je pouze JEDEN.
           ___________________
           Stejně tak, jako Bůh.

    • 31.12.2020 (23:48)
     Trvalý odkaz

     V některých věcech mám jiný názor či postoj a oponoval bych mu, neomylný není, nicméně dr. Radomír Malý není žádný extrémista a je úctyhodně fundovaný ve víře, zbožnosti i svém oboru, historii.

     Reagovat
     • 1.1.2021 (4:14)
      Trvalý odkaz

      Pakliže by byl Dr.Malý „fundovaný ve víře“, nemohl by presentovat Boha, co by „trestače“. Čistě technicky, i teologické poznatky o Bohu se vyvíjí. Ani sebehezčí oblek a uhlazená forma nezmění, že presentuje postoje minimálně 150 let staré…
      ___________________________________________
      I ďábel ZNÁ Boha. Bojí se ho však.

      Reagovat
       • 1.1.2021 (10:48)
        Trvalý odkaz

        I prezentace 2000 let starých postojů JK bývá správná! 😀 😉

        Reagovat
        • 1.1.2021 (21:02)
         Trvalý odkaz

         Ano. Ježíš Kristus ho „prokoukl“.
         ______________________________
         (Čistě technicky: život není pouze o jidle a o sexu.)

         Reagovat
         • 1.1.2021 (21:26)
          Trvalý odkaz

          Čistě technicky – že je život pouze o jídle a sexu je možná vaše představa, kterou podsouváte ostatním, nic víc…

          Reagovat
          • 1.1.2021 (21:29)
           Trvalý odkaz

           NIKOLIV.
           BIBLE píše, že JK (viz tzv. pokušení na poušti) dotyčného prokoukl.

          • 1.1.2021 (21:32)
           Trvalý odkaz

           Tak sem pak nepleťte „čistě technicky“ jakési blbé poznámky o jídle a sexu…

          • 1.1.2021 (21:53)
           Trvalý odkaz

           Už jen samotná jejich PODSTATA… (Chytrému napověz…).

          • 3.1.2021 (5:02)
           Trvalý odkaz

           Není to o CHYTROSTI. Spíše o VÍŘE.

           Aneb co Bůh stvořil MOUDŘE stvořil.
           ________________________
           JK odmítl poušení jídla „zdarna“ (ve smysmu „bez práce“), nakonec z něho však učinil PODSTATU svého ODKAZU. (Viz: jeho slova „Vezměte a JEZTE“.)

           Stejně tak se sexem. Vy sám máte 3 děti (pakliže se nepletu). Nevidím proto důvod, proč právě VY označujete PODSTATU sexu za špatnou.

           Jídlo ani sex nejsou (ze své podstaty) špatné.

      • 1.1.2021 (17:57)
       Trvalý odkaz

       Je jednou ze základních pravd víry, že Bůh je spravedlivý, dobré odměňuje a zlé trestá.
       Co se křesťanské víry týká, správné jsou samozřejmě postoje cca 1990 roků staré (a starší).

       Reagovat
       • 1.1.2021 (21:15)
        Trvalý odkaz

        To je POUZE věcí INTERPRETACE. Protože jste dosud nezemřel a s Bohem se osobně nesetkal, jakou formou se spravedlnost Boha bude uplatňovat, to jsou pouze vaše PŘEDSTAVY a DOMNĚNKY, nikoliv pravda a objektivní realita.

        Je zcela možné, že Bůh vůbec nikoho trestat NEBUDE, že dotyční lidé budou pouze oni sami sebe „trestat“ – a až se setkáte s DOBROTOU Boha OTCE, budete se Vy sám STYDĚT a se trápit. Zakladatel komunity v Taize – teolog brater Roger – velký přítel papeže Jana Pavla II. napsal kdysi: „Bůh může pouze MILOVAT“.

        Podle všeho nebyl daleko od pravdy. …

        Reagovat
        • 1.1.2021 (21:25)
         Trvalý odkaz

         Podle vás mají všichni nějaké představy a domněnky, jen akorát VY máte pravdu, protože jste realitu poznal a ztotožnil se s ní… 😀

         Reagovat
         • 1.1.2021 (21:56)
          Trvalý odkaz

          Neurážejte. ANO?
          ____________________________
          Celou pravdu se dozvíme až v NEBI. Nicméně, když kardinál Vlk tvrdil do rozhlasu že se stalo, co se nestalo – EVIDENTNĚ zde kdosi LHAL. Buď sám pan kardinál, nebo ho NĚKDO ZÁMĚRNĚ UVEDL V OMYL.

          HIERARCHIE, která DODNES (!!!!) LŽI KRYJE je SMĚŠNÁ a těžko jí je VĚŘIT…

          Reagovat
          • 1.1.2021 (22:01)
           Trvalý odkaz

           Oni v rozhlase řešili váš zlomený malíček? Nebo „lhal“ o něčem jiném?

          • 2.1.2021 (7:36)
           Trvalý odkaz

           Ano. Odpověděl na dotaz. Za tehdejší „koktání“ se omlouvám. Nejsem politik, který by hovořil veřejně. Pointu jsem opakovaně popsal.

           EVIDENTNĚ někdo LHAL. (Stejně tak slova M.Vlka o tom, že „to by se muselo dokazovat“: https://temata.rozhlas.cz/osmickova-vyroci-8004897
           _______________________________
           Slovy Ježíše Krista:
           „Kdo nechce uvěřit NEUVĚŘÍ, ani kdyby mrtví vstávali z mrtvých.“

          • 2.1.2021 (7:47)
           Trvalý odkaz

           Skvělé!! V tom případě jsem velmi zvědav, kdo bude veřejně lhát (nebo „lhát“), až se bude řešit náhrada škod způsobených iracionálními opatřeními vlády (že to diktují z Brusele, ji příliš neomlouvá), ztracená výuka minimálně jednoho ročníku ve školách, hromadné bankroty a po nich nejspíš následující exekuce střední podnikatelské vrstvy, a tak dále a tak dále…
           Jděte se už s vaší nicotnou a iracionální pseudokauzičkou vycpat a svěřte ji v plném rozsahu MILUJÍCÍMU a ODPOUŠTĚJÍCÍMU BOHU… My to tady za vás a ani žádného kardinála (bývalého, současného či budoucího) nevyřešíme… 🙁

          • 2.1.2021 (9:19)
           Trvalý odkaz

           Ano. A tak by to mělo být i s vaší „kauzou“…

          • 3.1.2021 (7:05)
           Trvalý odkaz

           Myslte se „špatným držením ruky“ ???

           ______________________
           Nemá a neměl si (pan Týnský farář) začínat. …
           🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

        • 2.1.2021 (16:01)
         Trvalý odkaz

         1. To jste nemohl vědět, jestli jsem dosud nezemřel.
         2. Zjistěte, prosím, jak je to v Číně s přípravou toho nového, censurovaného vydání Svatých Písem, kde budou vynechána všechna místa, kde je řeč o tom, že/jak Bůh trestá, že je žárlivý, že se hněvá, nebo že také může člověk špatně skončit. Ovšemže to vše je také projevem Boží lásky.
         3. To, že Bůh je nejvýš spravedlivý, dobré odměňuje a zlé trestá, skutečně není věcí mé nebo Vaší interpretace, ale naprosto spolehlivým a podloženým katolickým učením a jednou ze základních pravd křesťanské víry.

         Reagovat
         • 2.1.2021 (21:51)
          Trvalý odkaz

          Předpokládám, že jste reálným člověkem, nikoliv výplodem „spiritistické seance“.

          Pakliže je to pro vás důležité, musíte se zeptat těch, kdo se překladu textů Bible do čínštiny věnují. Já to nejsem a ani nikoho takového neznám. Sice jsem měl možnost se celkem 3x katolické mše svaté v PRC zúčastnit, vzhlem k tomu, že mše byly v čínštině, které nerozumím, nerozuměl jsem tam ani kázání kněze, ani žádnému ze čtení. …

          ANO. Souvislost mezi životem, který žijeme a životem lidské duše po naší fyzické smrti předpokládají v podstatě všechna světová náboženství. … Ani já s takovou představou problém nemám a tato mi přijde i poměrně LOGICKÁ.

          https://hajny.blog.respekt.cz/mezi-eufratem-a-tigridem/

          Reagovat
          • 3.1.2021 (22:52)
           Trvalý odkaz

           Ale předpoklad, že kdo žil před třemi hodinami, ještě žije, je značně nejistý, to člověk nikdy neví. A omlouvám se za tu ironii s tím censurovaným vydáním Bible.

          • 3.1.2021 (23:23)
           Trvalý odkaz

           Tentokráte Vám nerozumím. O překladech Bible do Čínštiny opravdu nic nevím. Stejně tak o „3 hodinách“. Že je duše lidská nesmrtelná je vírou nejen katolickou, podobně se s tím setkáte ve většině náboženství.

           Snad pouze „komunismus“ (tedy minimálně ten v Československu) toto neřešil.
           PROČ církevní pohřeb prezidenta G.Husáka vyvolal v Číně údiv, netuším.

       • 3.1.2021 (7:22)
        Trvalý odkaz

        V tom případě tedy už tehdy pan farář Kelnar zřejmě „ZLOBIL“, že se ho Pán Bůh ve své nejvyšší prozýravosti a jasnozřivosti ROZHODL poslat do Týnské farnosti na „výchovu“. …

        http://hajny.webpark.cz/kelnar.html

        Aneb jak se píše už v Bibli: „Otcové, nedrážděte své děti.“

        🙂 🙂 🙂
        ___________________________
        Co Bůh činí, MOUDŘE činí.

        Reagovat
  • 30.12.2020 (17:06)
   Trvalý odkaz

   Souhlas, protože jádrem věci je kromě pokory též pobídka k používání mozku…

   Reagovat
  • 31.12.2020 (5:33)
   Trvalý odkaz

   Pod rozhovorem je video s MUDr.Marií Svatošovou, kde odkazuje na morálního teologa ThDr.Skoblíka. Ten prý mluví o „prostoru“ kdy lidská DUŠE odchází z těla zemřelého pacienta po jeho fyzické smrti.
   _________________________________________________
   Když jsem se kdysi (asi před 25 lety) prokousával tzv.Tibetskou knihou mrtvých (četl její český překlad), byla tam stejná pointa. (Tj. šlo o texty, které mají být předčítány zemřelému, než jeho duše HO opustí.)

   Reagovat
    • 31.12.2020 (10:27)
     Trvalý odkaz

     Myslím si, že mezi křesťanstvím a Tibetským Budhismem není až takový „rozpor“ – resp. že oba pojednávají o té samé realitě. … Jediný rozdíl, který jsem „zjistil“ je zřejmě pouze v tom, že ideálem křesťanství je SPOLEČENSTVÍ (s Bohem, lidmi i se sebou samým), ideálem Budhismu je stát se dokonalým (z čehož bohužel asi i plyne že „osamoceným“) Budhou.

     Reagovat
   • 31.12.2020 (7:17)
    Trvalý odkaz

    Jiří Skoblík byl skvělý člověk, který rozhodně používal rozum, jak píše RR.
    Škoda, že tihle skvělí lidé dostávají tak malý prostor v hierarchické církvi.

    Reagovat
    • 31.12.2020 (9:48)
     Trvalý odkaz

     Upřímně vzato, právě tohle, je to, čím jsem byl velice MILE překvapen v Číně. V porovnání s „komunismem“. který jsme zažili v bývalém Československu a v podstatě i s tím, jak DODNES fungují církevní struktury v Čechách… V Číně jsem se setkal s tím, že na pozicích kde se věci řeší jsou mladí lidé, kteří ROZUMÍ svojí práci. …

     Aniž bych chtěl kohokoliv naštvat, socialismus u nás (v Československu) nefungoval, protože komunisté, kteří společnost vedli byli často „hloupí“ a kvalifikací jim často byla pouze „stranická knížka“. (Případně ta či ona „známost“.)
     ________________________
     V církvi tato „zkostnatělost“ bohužel trvá dodnes.

     Reagovat
     • 31.12.2020 (18:38)
      Trvalý odkaz

      Když alespoň trochu přestanete Církev vnímat plošně hierarchicky, možná nějaké zajímavé osobnosti objevíte. Já vím minimálně o dvou (ale spíše ještě o více). Jeden ze současných biskupů mi kdysi dávno zastavil, když jsem v příšerném lijáku jel na kole lesem a nebylo se kde schovat. Naložil mě do auta a dovezl na chalupu s tím, že kolo jsme schovali v krmelci pro zvěř, kde jsem si jej druhý den vyzvedl. Tehdy to byl „obyčejný“ venkovský farář. A myslím, že i dnes patří všeobecně alespoň mezi ty „oblíbenější“…
      S jiným dnes „vysoce postaveným“ si tykám a vím, že jako na přítele se na něho vždy mohu spolehnout…
      A tak dále a tak dále…

      Reagovat
      • 1.1.2021 (3:55)
       Trvalý odkaz

       Těžko lze rozporovat, že na postoj církve k migrantům stejně jako na nominaci paní Lipovské do rady ČT měla „hierarchie“ církve svůj vliv. …

       Reagovat
       • 1.1.2021 (9:54)
        Trvalý odkaz

        A také – proč to rozporovat?? Vždyť je to plně legitimní a v pořádku! 😀

        Reagovat
         • 1.1.2021 (21:23)
          Trvalý odkaz

          Pokud je to legitimní, je to v pořádku. Tudíž na tom není co rozporovat. Paní Lipovská dělá svou práci naprosto precisně.

          Reagovat
          • 1.1.2021 (22:03)
           Trvalý odkaz

           Takže je to nejen legitimní, ale i v pořádku…

          • 2.1.2021 (7:42)
           Trvalý odkaz

           … což je však problém kauzy vašeho zlomeného malíčku, nikoliv však dosazení a fungování H. Lipovské, takže z tohoto hlediska to v pořádku JE.

          • 2.1.2021 (7:57)
           Trvalý odkaz

           Obávám se, že NIKOLIV. D.Duka byl/je bohužel KONZISTENTNÍ nejen v „kauze“ malíčku, ale i v jeho postojích „boje“ proti migrantům, proti Evropské Unii, podporou „feudalismu“ i v mnoha dalších věcech.

           Ne vždy je pak „Duch Dominika Duky“ totožný s Duchem Ježíše Krista.

          • 2.1.2021 (8:03)
           Trvalý odkaz

           A jste si skálopevně jist, že vaše postoje jsou vedeny a pod záštitou Ducha Svatého? Co když třeba já budu podobně PYŠNÝ jako vy a budu to samé tvrdit o postojích svých? Vždyť i skrze mě může promlouvat Duch Svatý! A stejně tak přes kohokoliv jiného (i kardinála Duku či zesnulého kardinála Vlka, na něhož po jeho smrti nasazujete a ignorujete základní slušnost ve smyslu „o mrtvých jen dobře“).
           Takže vězte, že právě skrze mě nyní promlouvá Duch Svatý a zamyslete se nejen nad mojí, ale především SVOJÍ DUCHOVNÍ PÝCHOU!

          • 2.1.2021 (8:22)
           Trvalý odkaz

           Nenasazuji na pana kardinála Vlka. V KONTEXTU jsem pouze konstatoval, že v roce 2008 nemluvil pravdu. Navíc jsem přišel i s tím, že je pravděpodobné, že nebyl špatným ON, ale že nemluvil pravdu proto, že byl UVEDEN v OMYL.

           Dodnes obhajuje KARIÉRISTY a LHANÍ v církvi. …

           Svým způsobem jste tedy právě ZNEUŽIL MRTVÉHO KARDINÁLA Vy, pane Rejšku.

           🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

          • 2.1.2021 (8:26)
           Trvalý odkaz

           Nezneužil… Podobně jako VY jsem pouze „zneužil“ záštitu svých názorů Duchem Svatým. A toto rouhání jsem použil jedině proto, abych vám nastavil zrcadlo, protože zaštítit své osobní bludy Duchem Svatým je už přes čáru. Pokud to není nic platné, pak si jen řeknu, že mé SVĚDOMÍ je čisté – víc dělat nemohu.
           🙁

          • 2.1.2021 (8:57)
           Trvalý odkaz

           a) Pravda není „průměr z názorů“,
           b) znovu AGRESIVNĚ útočíte a píšete o „osobních bludech“
           ______________________

           Bůh Vám žehnej.

    • 31.12.2020 (23:56)
     Trvalý odkaz

     Úplně malý prostor neměl, i když tedy nevím, jestli ho zapomněli udělat biskupem, nebo to odmítl, nebo prostě v době, kdy by to bylo nejaktuálnější, bylo aktuálnější, aby byl skutečně vynikajícím přednášejícím na theologické fakultě.

     Reagovat
     • 1.1.2021 (3:59)
      Trvalý odkaz

      Třeba jen neměl dostatečně OSTRÉ LOKTY a NELHAL tolik co druzí …
      🙂 🙂 🙂

      Reagovat
      • 1.1.2021 (17:54)
       Trvalý odkaz

       Kněží jsou u nás různí, ale kterého bych vinil nebo podezíral zrovna z ostrých loktů, to tedy fakt nevím … a s tím lhaním také nevím, kam na to chodíte … jistě, kohokoli chytne pýcha, že je přeci pravdomluvný a nelže, tak bývá druhými, nebo aspoň sám sebou brzy chycen při aspoň nějaké takové obyčejné nevinné hloupé lži, někdy z nějaké lži člověku tak trochu zůstane rozum stát … třeba před lety jistý biskup do sdělovacích prostředků nechal publikovat své sdělení, že prý Církev už žádné exorcismy nedělá, ale psát o českých kněžích jako o prolhaných kariéristech s ostrými lokty, to jste střelil dost vedle! Nanejvýš se někteří vyžívají ve větší nebo menší popularitě nebo jsou opatrní, aby u někoho nenarazili nebo se skrytu duše touží po nějakém uznání nebo i povýšení, ale ke slovům svatého Pavla „Kdo o biskupství usiluje, o dobrou věc usiluje“ se sotvakdo odváží otevřeně přihlásit, a to ještě nejspíš žertem ti, kteří jsou skutečně mimo jakékoliv podezření. Snad trochu výjimkou je Dominik Duka, který se k myšlence, že každý voják má v torbě maršálskou hůl, přiznal, ale skutečně jen trochu, ke „správnému“ kariéristovi měl a má daleko

       Reagovat
       • 2.1.2021 (7:24)
        Trvalý odkaz

        Tak tedy znovu, pane Jůzo – fakta:

        1) V dubnu 2004 jsem panu V.Kellnarovi (arcibiskupstvím pražským dosazený kněz do Týnského chrámu) řekl, že „on je služebníkem Krista, ne Kristus služebníkem jeho“. 5 týdnů poté mne jeho podřízený kaplan Pavel Budský fyzicky napadl a zlomil mi prst levé ruky. 6 týdnů poté si kněz Kelnar pozval „GESTAPO“ a dost HNUSNÝM způsobem mne nechal vyvést z kostela. Za to se DODNES V.Kernar ani NIKDO jiný mojí osobě neomluvil.

        2) Na přímý dotaz zda to bylo v pořádku odpověděl tehdejší arcibiskup pan kardinál Vlk slovy: „ANO, to bylo v pořádku.“ A následně VEŘEJNĚ LHAL. Lež kardinála Vlka spočívala v tom, že tvrdil, že jsem nebyl vyveden z kostela sv. Havla (v květnu 2004), ale z Týnského chrámu (1.dubna 2004) a to prý proto, že jsem se tam „choval nevhodně“.

        Nic takového se však nestalo. Ani M.Vlk se za své LHANÍ neomluvil a NEPRAVDU neuvedl na pravou míru. ON ani NIKDO jiný (!!!).

        3) Pakliže byla pravdivá slova tehdejšího sekretáře kardinála M.Vlka pana T.Rouleho, bylo kauzy „zlámaného malíčku“ ZNEUŽITO k „vyšoupnutí“ M.Vlka a dosazení D.Duky na post pražského arcibiskupa. Viz odpověď T.Rouleho: http://hajny.webpark.cz/roule.html

        Tomu pak napovídá i FAKT, že hned poté, co D.Duka „usedl“ na post arcibiskupa povýšil právě T.Rouleho a V.Kelnara do postů „kanovníka“. Navíc se slovy o jejich „zkušenostech a znalostech“. …

        Týnského faráře V.Kelnara pak v létě 2020 ještě odměnil „Medailí za sásluhy“.
        ________________________________________
        Na rčení o „maršálské holi“ není nic špatného. Tak to formuloval (napsal) už sv.Ignác, zakladatel Jezutů. (A jezuitou je, jak víme, např. i současný svatý otec – papež František).

        Problémem je ROZPOR mezi slovy D.Duky (např. v roce 2007 psal o „právu se ohradit“ o tom, jak „nemůže zasáhnout“, protože se věc nestala na uzemí diecéze, „kterou spravuje“ a mezi jeho ČINY. …

        Protože jen co se dostal „k VESLU“ zapomněl na Ježíše Krista.

        (Aneb i pro D.Duku bylo/je EVIDENTNĚ důležitější kdo a jak „drží ruku“.)

        Reagovat
        • 2.1.2021 (15:38)
         Trvalý odkaz

         Vás také snad nikdo neosočuje, že jste lhář a kariérista, i když nejste schopen pochopit, že D. Duka nezapomněl na Ježíše Krista, ale tak nanejvýš na Vás, ale spíš prostě nechtěl třeba zastřelit dva své kněze jen proto, aby Vaší Ublíženosti učinil za dost, jakože by jí asi stejně za dost neučinil. Ani proto, že jste možná jediný na zeměkouli, kdo si myslí, že k výměně arcibiskupa nedošlo prostě vzhledem k věku, ani proto, že jednou z Kelnara uděláte Kellnara, a podruhé Kernara. Všechno je to od Vás blbé, všechno jsou to nepravdy, ale nedělá to z Vás prostě lháře, zrovna tak jako z pana arcibiskupa, když Vám celkem pochopitelně odpověděl podle zásady „na blbou otázku blbá odpověď“.

         Reagovat
         • 2.1.2021 (20:56)
          Trvalý odkaz

          Milý Víte Jůzo, není problém. I Vás lze „DOVZDĚLAT“. … 🙂 🙂 🙂

          Nuže: Coby Vladímír Kellnar otec Kelnar vystupoval v době, kdy do Týnské farnosti v Praze nastoupil. Důvodem pravděpodobně bylo, že v té době figuroval v seznamech publikovaných na OFICIÁLNÍCH stránkách Ministerstva Vnitra České Republiky coby „prověřená osoba“, „kandidát tajné spolupráce“ a „agent“ tzv. „státní bezpečnosti“. … ( http://hajny.webpark.cz/evidence.html )
          Později se vrátil k používání jména Vladimír Kelnar.

          Vysvělení P. Mgr. Tomáše Rouleho, že pan kardinál Vlk „odstoupil z důvodu mého dopisu“ ani mojí osobě nepřišlo přesvědčivé. Zde odpověď „pana kardinála“ cituji pouze proto, že spolu s V.Kelnarem byl po nástupu D.Duky jmenován kanovníkem.

          Souvislost je to jistě čistě NÁHODNÁ. …
          _______________________________
          Nikdo po panu kardinálu Dukovi nechtěl, aby kohokoliv „střílel“. Rozumím tomu tak, že jste to napsal z důvodu vaší NEMRAVNOSTI ve snaze OBHAJOVAT LUMPY.

          Co se „gestapa“ týče, stačilo pouze, aby se od PRAKTIK „GESTAPA“ distancoval. A pakliže nebyl schopen se omluvit (např. z důvodu svojí JEŠITNOSTI) pan Vladimír Kellnar/Kelnar, mohl tak učinit (místo něho) pan kardinál Duka, případně alespoň NEMUSEL pana kanovníka vyznamenávat MEDAILÍ ZA ZÁSLUHY. (A povyšovat ho.)

          Samozřejmě. Až přijde do Nebe, bude i ON Pánu Bohu tvrdit, že on „NIC NEVĚDĚL“.

          Reagovat
          • 3.1.2021 (22:42)
           Trvalý odkaz

           Ale v tom dopise není, že pan kardinál Vlk odstoupil z důvodu Vašeho dopisu. Přečtěte si ho ještě jednou, pozorněji …

          • 3.1.2021 (23:10)
           Trvalý odkaz

           5) ptáte se, jestli pan kardinál nezvažuje resignaci na post arcibiskupa – sdělujeme, že už to udělal, další vývoj jste jistě zaznamenal v médiích

           6) tím je pro nás záležitost ukončena.

           S pozdravem
           Tomáš Roule
           sekretář kardinála Vlka

          • 4.1.2021 (6:23)
           Trvalý odkaz

           … tak nevím, ale „něco zvažovat“ ještě nemusí znamenat „učinit to“. Já, když komponuji, tak taky často „zvažuji“ (především formu a kompoziční techniku), ale teprve ve chvíli, kdy začnu psát a SPOLUPRACOVAT s vedením „shora“, vznikne často něco zcela jiného (a mnohdy i lepšího). Na kumštu je půvabné, že zde kooperují složky racionální a citově – intuitivní a že jedno bez druhého je nemyslitelné. Občas se mi toto potvrdí i v běžném životě…

           … takže pan kardinál nejspíš „zvažoval“, ale dospěl k závěru, že navzdory „zvažování“ bude lépe, když onen krok neučiní. Je to věc jeho SVĚDOMÍ a vaším posláním není jeho svědomí jakkoliv hodnotit. A nebo pan Roule toto napsal, aby prostě a jednoduše měl od vás pokoj (což je také věc jeho svědomí – pana Rouleho).

          • 4.1.2021 (16:49)
           Trvalý odkaz

           Martine, přečtěte si to ještě jednou, pozorněji. Skutečně tam není tvrzeno, že tu resignaci podal z důvodu Vašeho dopisu. A bylo celkem všeobecně známo, že ji podal z důvodu věku, jak je již delší dobu zavedeno a výslovně Kodexem církevního práva požadováno po dosažení 75 let. Můžete si sice myslet, že se vše děje kvůli Vám a s Vámi spojeným skandálům, ale kvůli nim skutečně ani jeden pražský arcibiskup neresignoval, ani kvůli nim žádný z nich nikoho ničím nejmenoval ani nevyznamenával, svět se netočí jen kolem Vás (žel, ani kolem mě, takže jsme na tom podobně … ). V podstatě je „úspěchem“, že jste dostal tolik odpovědí, kolikrát – i v Církvi, a třeba i ve vážnějších věcech – není žádná odezva. Jistě, mohl byste např. argumentovat s tím, že podle can.1369 C.I.C. podléhá exkommunikaci late sententiae vyhrazené Apoštolskému Stolci, kdo proměněné způsoby zahazuje nebo k svatokrádežnému cíli odnáší nebo zadržuje, ale to by bylo stejně na řešení s Apoštolským Stolcem, a především, jakkoliv to bylo oboustranně špatné a skandální, ani z jedné strany to nenaplňovalo tuto charakteristiku, chyběl tam oboustranně ten správný špatný úmysl, jednalo se jen o nešťastnou srážku dvou zbožných svědomitých tvrdohlavců, kterou těžko nějak řešit … snad, kdyby to šlo, oba zavřít do jedné klece na tak dlouho, dokud je to nepřejde, nevyříkají si to a nesmíří se, ale to bylo samozřejmě reálně neproveditelné dokonce i ze strany samotného arcibiskupa … .

          • 5.1.2021 (6:51)
           Trvalý odkaz

           Ano, pane faráři. Dopis V.Kelnarovi jsem skutečně sepsal pouze z důvodu soucitu a ohleduplnosti vůči M.Vlkovi. (Kromě čistého svědomí jsem z toho nic neměl.)

           Slova „Ano to bylo v pořádku“ pronesl M.Vlk na podzim 2004 v zákristii kostela sv. Ignáce v Praze. Přítomným byl např. tehdejší děkan KTF UK páter Ambruster, který stál cca 3 metry od nás.

          • 6.1.2021 (3:41)
           Trvalý odkaz

           V reakci na odpověď Mgr. Tomáše Rouleho:

           ad4) Ano, přesně to, co navrhujete, navrhl už M.Vlk, resp. jeho sekretář T.Roule. Přání/požadavku bylo vyhověno – viz výše.

           ad3) Dotaz se týkal OSOBNÍHO postoje pana kardinála M.Vlka a byl ve smyslu:
           „Opravdu považujete za správné, že kněží „vaší církve“ lámou lidem prty a jejich nadřízený – místo aby se OMLUVIL – je nechá násilím vyvést z kostela? Pakliže na svém postoji TRVÁTE, NEZVAŽUJETE vaši rezignaci na post arcibiskupa?“

           ad2) Až po Vás… (pane Jouzo, pane Rejšku, pane Roule atd. atd. atd.)

           ad1) Co tedy „bylo v POŘÁDKU“ ? „GESTAPO“ ???
           ___________________________
           Buď tedy ani otec pana kardinála nemohl být takový „vlastenec“ jak se traduje, nebo i on musí dnes ROTOVAT v hrobě. … (Případně účel světí prostředky a církev není o nic lepší než „nacisté“ kdysi.)

 • 31.12.2020 (19:26)
  Trvalý odkaz

  Tak už fakt nevím… Dnešek jsem z velké části strávil v autě převážením všeho možného všude možně…
  V každou celou hodinu jsem zapnul Radiožurnál, a to víceméně hlavně kvůli Zelené vlně. Na to, že je Silvestra a že by mělo být alespoň trochu veselo, to bylo úděsné – covid, covid, covid – zahlcené nemocnice, přepracovaný personál padající na ústa, stále stoupající pětimístná čísla nakažených. Potom varování před porušováním zákazu vycházení s pohrůžkami astronomických pokut…
  Škoda, že jsem včera před obchodem slyšel, co říkal ten policista v civilu (budu zalezlý na služebně, vylezu jen na „tísňovku“ nebo na bonz, kam pošlu speciální partu, která zpacifikuje nejen narušitele opatření, ale především samotného bonzáka)…
  Neskutečné, fakt neskutečné, ba neuvěřitelné!!
  Deprese, vyhrožování… Do pr…….. kde to jsme!!??

  A tak si říkám – najde se někdo, kdo, až přijde správný čas, podá hromadnou žalobu na média za šíření poplašných zpráv?? Vždyť to je přeci také trestné, nebo ne?!

  Reagovat
  • 31.12.2020 (19:29)
   Trvalý odkaz

   … a ať se mi nikdo nesnaží nic namluvit!! Jeden z mých synů je nyní nasazen v covid-centru a mezi sestrami pod Petřínem mám neteř… Tak ať mi nikdo nekecá!!

   Reagovat
    • 1.1.2021 (11:09)
     Trvalý odkaz

     Jistě – mediální masírka, jaká nemá snad v historii obdoby! Včera bylo Silvestra a ten Radiožurnál byl v autě už skutečně NEPOSLOUCHATELNÝ!! Nic jiného než covid – covid – covid!!
     Je to nové PSEUDONÁBOŽENSTVÍ!!! A je smutné, že tomu podléhají i mnozí kněží, kteří jinak u mnohých platí za duchovní autority!!
     Mám jednoho velmi dobrého známého, kterého oddával tehdy ještě Páter Jandourek a který svého času velmi živě komunikoval s P. Halíkem a okruhem lidí kolem něho. Nebudu jej jmenovat, nestojí to za to. My dva jsme byli proti sobě názorově velmi často „na kordy“. Ale nyní se docela zajímavým způsobem začínáme v lecčems shodovat. Mimo jiné třeba i v tom, že někteří z „autorit“ začínají mít kromě úst i zarouškovaný (já říkám „podroušený“ – od spojení „pod rouškou“) mozek! Já tomu celkem rozumím – nyní je třeba s propagandou globalismu táhnout za jeden provaz (jako plukovník Prymula, který si soukromě možná myslí dokonce i něco jiného, což dokázal svým průšvihem na Vyšehradě, ale taky musí držet hubu a krok).

     Reagovat
     • 2.1.2021 (6:12)
      Trvalý odkaz

      Jak se psalo už na Tisíckráte: „COVID zkončí, až zkonči Domnik Duka.“

      (Mariánský sloup – ani vyznamenání týnského faráře Vladinimíra Kelnara to EVIDENTNĚ nepomodlo.) Vzhledem k nárustu výskytu covidu, to bude ještě DLOUHO trvat…
      _____________________________________
      (Ještě by mohl začít šířit „poplašné zprávy“ a brojit proti vakcinaci.)

      Reagovat
      • 2.1.2021 (6:17)
       Trvalý odkaz

       Jó, šamani čarující s čísly, to jsou machři! Stačí umožnit lidem testování zdarma pomocí antigenních testů, hned to vypadá jinak! 😀

       Reagovat
       • 2.1.2021 (7:50)
        Trvalý odkaz

        Bohužel se obávám, že kariérismus a LHANÍ v církvi nevymizí ani s odchodem (až k němu jednou dojde) arcibiskupa Dominika Duky. …
        __________________________________________
        Osobně se mi vždy OSVĚDČILO, když jsem přišel na nějakou chybu nebo si jen uvědomil, že jsem řekl či udělal něco nepravdivého, tuto chybu hned napravit, uvést věci na pravou míru nejpřesněji, jak je to možné a nečekat, že se „na to nepřijde“.

        a) přijde se na všechno, b) z malých chyb se stávají chyby větší a větší, které je později mnohem obtížnější řešit.

        Reagovat
        • 2.1.2021 (7:53)
         Trvalý odkaz

         A církev tvoří kdo?? Jen samí svatí??
         A je to snad důvodem k tomu, abychom Církev (i církev) nemilovali – a to včetně jejích hierarchů??

         Reagovat
         • 2.1.2021 (7:59)
          Trvalý odkaz

          Odvádíte pozornost.
          ______________________
          Podstatou je PRAVDA (Ježíš Kristus).

          Reagovat
          • 2.1.2021 (8:05)
           Trvalý odkaz

           Pakliže máte argument, tak sem s ním. Tisíckrát omílaná (a tím i zneužívaná) FRÁZE (byť pravdivá) není argument.

          • 2.1.2021 (8:33)
           Trvalý odkaz

           Argumenty jsem DOTYČNÝM sdělil.
           _____________________________
           Rozumím tomu tak, že nemají (včetně Vás) potřebu se „bavit“.
           (resp. se domluvit)

          • 2.1.2021 (8:35)
           Trvalý odkaz

           Tak se s tím prostě a jednoduše smiřte… (nebo to vložte do rukou Páně).

          • 2.1.2021 (8:49)
           Trvalý odkaz

           Je ZKUŠENOST, že za vámi navrhovaným leží LIDSKÁ KREV.
           (Když ZNOVU v tom „musíte“ pokračovat a máte nato ŽALUDEK).

           Právě toto totiž požadoval po „svých“ pan František Koutný (dnes farář kdesi na Moravěm, před tím přes prachy v Římě a předtím správce „konviktu“.)

           Zkončilo to OBĚŠENÍM Jana Votroubka. Pan kardinál Duka ví dobře…
           ________________

           Zřejmě i proto V.Kelnara „povýšil“…

          • 2.1.2021 (8:56)
           Trvalý odkaz

           O „duchovním“ rozměru sebevraždy zde bylo už mnohem dříve pojednáno. Nezneužívejte případu J. Votroubka k vašim demagogickým výpadům tím, že tady o tom zase začnete. To už je svinstvo daleko za čárou.

           Neříkejte druhým, co mají dělat ONI, ale začněte sám u sebe, jak tady stále dokola frázovitě „politicky agitačně“ doporučujete nejen mně…

          • 2.1.2021 (9:02)
           Trvalý odkaz

           Svinstvo je především KOHOKOLIV k sebevraždě dohnat.
           A svinstvo je to i LÉTA KRÝT, „vysvětlovat“ a ZALHÁVAT.

           _____________________________________

           Berte to tak:
           Krev a) volá do Nebe a b) Pán Bůh MÁ lidi rád…

          • 2.1.2021 (9:08)
           Trvalý odkaz

           Aha…
           Tak se tím řiďte (nikoliv řiťte)…

          • 3.1.2021 (4:37)
           Trvalý odkaz

           Jak jsem už řekl: Každý (včetně vás) se s Bohem (dříve či později) SETKÁME.

          • 3.1.2021 (5:00)
           Trvalý odkaz

           Ano, jak jste správně napsal, k tomu je třeba dozrát. Jenže, jak jsem níže napsal já, vy jste už přezrál tak, že hnijete. A co hnije, to obvykle smrdí…

          • 3.1.2021 (6:25)
           Trvalý odkaz

           Bůh Vám SMRDÍ ???
           ___________________
           Ach vy BREPTO.

          • 3.1.2021 (6:28)
           Trvalý odkaz

           To není o věku, ale o tom co a PROČ děláte.
           _________________________
           Bůh lidi MILUJE. (A paradoxně byl DŘÍVE, než my všichni.)

          • 3.1.2021 (14:34)
           Trvalý odkaz

           „Přezrálý“ pukavec smrdí…

          • 4.1.2021 (4:21)
           Trvalý odkaz

           Zřejmě má Pán Bůh důvod, že si ho ještě nechce vzít do Nebe.

          • 6.1.2021 (3:50)
           Trvalý odkaz

           Bůh má času dost. Na rozdíl, od nás lidí.

      • 4.1.2021 (17:08)
       Trvalý odkaz

       Samozřejmě nelze mít Tisíckráte za nic vážného, ale 1. když se instaloval Mariánský sloup, tak kupodivu byl COVID skutečně víceméně fuč, a 2. “COVID zkončí, až zkonči Domnik Duka.” na Tisíckráte píšete první teprve Vy teď, jestli se nepletu.

       Reagovat
       • 5.1.2021 (6:19)
        Trvalý odkaz

        1) je evidentní že ani obnova tzv. Mariánského sloupu nezastavila pandemii koronaviru. (To nefunguje takto „lacino“).

        2) Z postavení Sloupu, resp. zastavení epidemie si dělal legraci tento „sranda server“. Já pouze coby „důkaz sporem“ napsal (už tehdy – tj. před necelým rokem), že tato bude ještě „dlouho trvat“…
        ___________________________________

        Sloup (ani Panna Maria), za to nemůže.

        Reagovat
        • 5.1.2021 (6:45)
         Trvalý odkaz

         Ano! Může za to DUKA!! (jako ostatně za všechno, co vám kdy Ukřivdilo)… 😀 😀 😀

         Reagovat
          • 6.1.2021 (6:47)
           Trvalý odkaz

           Modlíme se za papeže Františka. Můžeme se v pohodě modlit i za naše politiky a klidně i za prezidenta Bidena. (I za jiné prezidenty a státníky.)

          • 6.1.2021 (18:31)
           Trvalý odkaz

           Velmi to potřebují …

          • 10.1.2021 (20:41)
           Trvalý odkaz

           Otče náš, jenž jsi na Nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jako v Nebi, tak i na Zemi.

 • 1.1.2021 (10:18)
  Trvalý odkaz

  Tak jsem zase v teple doma… Nemělo to chybu! Nepotkali jsme ani udavače, ani policajta, ani divočáka. Takže ty „megawattky“ od syna mám schované a někdy někde je odpálím, až bude čas a nálada… A zároveň jeden z nejúžasnějších duchovních prožitků v mém životě!
  Silvestrovskou noc jsem dospal ve dřevěné zvonici ve srázu na kraji lesa, přímo pod zvony, pročež se mi velmi hodily zkušenosti ze Skauta a vojenského výcviku, co se týče zimního bivakování. Nádhera!!
  Jen ty petardy z nedalekého města, asi až do tří ráno, mě docela štvaly. Je vidět, že lidi prostě na vládní nařízení kašlou a kašlat budou, protože tuhle vládu už nikdo nebere a ani nemůže brát vážně. Na provazochodce se nestřílí (jak by řekl soudruh prezident), oni totiž často spadnou sami (říkám já) 😀 .
  Vzpomněl jsem si na akci „Plzeň -město kultury“, kdy byly do věže katedrály instalovány nové zvony odlité P. R. Manouškem. Režisér celé této akce si vymyslel, že se natáhne lano mezi věží katedrály a věží františkánského kostela a že po tom laně provazochodec přejde nad náměstím z františkánské věže do věže katedrály. A až přejde, rozezní se nové zvony. Málem to skončilo strašlivým průšvihem – režisér totiž dal pokyn k rozhoupání zvonů poněkud předčasně, když byl provazochodec ještě asi 20 metrů od věže a nedošlo mu, že věž má při zvonění ve výšce ochozu výkyv asi 15 cm. Provazochodec to sice ustál, ale režisér této akce od něho dostal takovou „čočku“, že si to možná dodnes pamatuje…
  Takže této vládě by možná stačilo jen zase trochu zazvonit (ovšem nevím, zda by pouhé klíče stačily)…

  Reagovat
  • 1.1.2021 (10:39)
   Trvalý odkaz

   Nevím, jestli bylo letos střílení petard vládou zakázáno, ale myslím, že plošně nic zakázáno nebylo. Ohňostroj o silvestrovské půlnoci nepovažuji za nic špatného. Problém vidím v tom, že si dnes každý bouchá, jak chce a kdy chce. Někteří lidé střílí rachejtle už od adventu, na Štědrý den a prakticky až do Silvestra v jakoukoliv hodinu. A to mě děsně vadí.
   Na Silvestra o půlnoci každý majitel psa schová svého mazlíčka, který se bojí rachejtlí, někam do uzavřeného prostoru, kde to ten pes tu půlhodinu vydrží. S tím se jaksi počítá. Pokud však nějaké hovado začne bouchat dělbuchy o silvestrovském odpoledni, kdy jsou lidé venku na procházce se svými psy, pak je to hrozné. Zrovna včera jsem to zažil. Potkali jsme odpoledne na procházce lidi se psy, najednou někdo vystřelil a ti psi byli naprosto stresováni, počůrali se jim a třásli se jako osiky.
   Pokud jsi zažil střílení ve 3 hodiny ráno, je to stejná nezodpovědnost.
   Tak ať je ten nový rok aspoň o něco lepší, než ten minulý! 🙂

   Reagovat
   • 1.1.2021 (10:56)
    Trvalý odkaz

    Také přeji pokud možno „normálnější“ rok (snad to není příliš naivní a nerealistické přání). Používání zábavné pyrotechniky bylo zakázané ve větších městech, a to i v Praze (nevím, jak to bylo v tom dotyčném městečku na severu Čech, ale něco v tom smyslu jsem zaslechl na tom příšerném Radiožurnálu)…
    Zákaz pyrotechniky bych podporoval, považuji to za nadbytečnou pitomost. Když jsem tuhle slyšel, že Praha onehdy investovala do ohňostroje milión, tak jsem si řekl, že bych asi ty peníze uměl využít jinak – nehledě na vystresovaná zvířata (nejen psy, ale třeba i labutě a ptáky).
    Když jsem v ty tři ráno slyšel ty řachy až do zvonice, což je od města minimálně tak dva kilometry, měl jsem na jednu stranu docela vztek, ale na druhou stranu jsem si říkal – jako protest proti nesmyslům budiž, ale jistě to nestačí…

    Reagovat
    • 1.1.2021 (11:28)
     Trvalý odkaz

     Ono je také rozdíl, kdo ty ohňostroje pořádá. Na venkově radnice určitě milióny za ohňostroje nevyhazují, je to privátní záležitost a prakticky každý si pak nepořádek z rachejtlí před svým domem nebo na své zahradě uklidí.
     To, že Praha investovala do ohňostroje milión, je její věc, nakonec i nyní pražští pirátští neomarxisté dokazují jakým způsobem se dají vyhazovat peníze oknem. Např. festival zvrhlosti LGBT Prague Pride dostal od pana primátora Hřiba nejvyšší částku za osm let existence tohoto pokrokového festivalu a to se ani pořádně nekonal! Sám sobě pan primátor Hřib koupil kávovar za sto tisíc korun. Tak snad mu to latte macchiato se sojovým mlékem chutná. Pan primátor by chtěl zdražit jízdné v MHD, a to asi aby mu pražané zaplatili jeho nápad přemalovat všechny tramvaje a autobusy zrovna v této době, protože se prý rozhodli pro jednotný styl! 😀 😀

     Reagovat
     • 1.1.2021 (11:32)
      Trvalý odkaz

      Ano – za bolševika přeci také byly všechny tramvaje a autobusy stejné! Jedinou výjimku měly maďarské kloubové Ikarusy, které z nějakých důvodů mohly zůstat fialové (nebo spíš vínově červené).

      Reagovat
      • 3.1.2021 (3:56)
       Trvalý odkaz

       Což zřejmě už tehdy byl „marketingový tah“ za účelem podpory tamního „vinného průmyslu“.

       Reagovat
       • 3.1.2021 (4:08)
        Trvalý odkaz

        Už tehdy?? Podle mého názoru si spíš už tehdy někdo spočítal, že přebarvit tolik autobusů by se prodražilo tak, že by se asi ani nevyplatilo je i v rámci RVHP dovážet…

        Reagovat
        • 3.1.2021 (4:34)
         Trvalý odkaz

         No vidíte. Stačí začít MYSLET a přijdete na to i sám. …

         Čistě technicky: Když mi v Číně říkali, že komunismus, který v Číně mají je JINÝ, než jaký jsme zažili my v bývalém Československu, nebylo to zřejmě daleko od pravdy.

         Reagovat
          • 3.1.2021 (8:11)
           Trvalý odkaz

           Laciné texty „ukojí“ (snad) vaše ego, mnoho však neřeší, ani nevyřeší…
           ______________________
           Za mne snad jen tyto postřehy:

           1) Pochopil jsem, že Čína má mnohem delší historii a tradice, než pouze posledních několik desetiletí. Pochopil jsem, že jistá čínská HRDOST je zřejmě založena i na vědomí, že jde o nejstarší dochovanou civilizaci na naší Planetě.
           + jde o velký národ.

           2) Čína se skutečně velmi rozvíjí a kvalita života lidí se tam za posledníxh několik desetiletí asi i hodně zlepšila.

           3) Byl jsem překvapen, když jsem viděl, mladé lidi, kteří jsou zapálení do své práce, jsou vzdělaní a práci dělají s nadšením.

           4) Zároveň mne tak trochu překvapilo, že Čína není až tak „přelidněná“, jak se to obecně traduje. Minimálně jsem tedy měl takový dojem v oblastech, které jsem navštívil a v porovnání s jinými asijskými státy jsem čekal v Číně mnohem více lidí. Dokonce jsem pochopil, že už asi i sami zjišťují, že jim „chybí lidé na práci“ a proto už dnes ani neplatí „politika jednoho dítěte“, která tam byla uplatňována v 80.tých letech minulého století.

           5) Pak jsem tam také registroval, že v Číně exituje program rozvoje, který se zaměřuje na hlavní oblasti jako jsou doprava, školství a pod. Dokonce i jedno z nově budovaných letišť právě do takového plánu spadalo. A v podstatě mi tam i řekli, že v letošním roce (2021) má být 100. výročí založení jejich komunistické strany a proto se snaží, aby toto nové letiště mohli dát jako „dárek straně“.

           Paradoxně se tam však všichni snažili aby vše fungovalo a nehledali žádné zbytečné problémy a obtíže. …

          • 3.1.2021 (14:32)
           Trvalý odkaz

           Tak vidíte!
           A pak že KOMUNISMUS není vaším ideálem…

          • 4.1.2021 (6:16)
           Trvalý odkaz

           Aha… „pravda v komunismu“ nebo „komunismus v pravdě“…
           Potěšitelné je to, že PRAVDA se vždy ukáže, byť to často stojí oběti a úsilí. Rozuzlení současné situace nebude jiné a možná to smete i někoho, u koho bychom to nepředpokládali, ale tak už to někdy bývá. Možná i v dotyčné čínské laboratoři budou mít o čem přemýšlet. Ale je klidně možné, že ti, co jsou dnes nejbohatší a myslí si, že ovládají svět, protože jim díky virtuálnímu „bohatství“ patří, zchudnou jak „kostelní myši“, až se podívají PRAVDĚ do očí…

          • 5.1.2021 (6:12)
           Trvalý odkaz

           A pak je tedy i otázkou, zda nakonec PRAVDA není tím, co nejlépe FUNGUJE a co se (a to de facto) úplně KAŽDÉMU a úplně vždy vyplatí a vyplácí.

          • 5.1.2021 (6:44)
           Trvalý odkaz

           Ano, je to tak. Však ona se PRAVDA v globálu ukáže už velmi brzy…

     • 2.1.2021 (5:57)
      Trvalý odkaz

      … přemýšlel jsem, jakou barevnost tramvají a autobusů bych panu Hřibovi navrhl, kdyby se třeba uspořádalo demokratické referendum (neboť referenda je u nás možné dělat o margináliích, ale ne o podstatných věcech):
      Jednou z možností by byla duhová! Duhové tramvaje a autobusy – to by byla nádhera, a jak by to bylo veselé! Navíc by nám to úžasně „našplhalo“ před Evropskou komisí a příslušnými neziskovkami. Dostal jsem pod stromeček nádherný nástěnný kalendář „Miluju Prahu“ se skutečně mistrovskými fotografiemi Prahy. Když jsem při listování narazil na duben, tak mi trochu zatrnulo – Staroměstské náměstí plné duhových fanglí! Ale pak jsem se uklidnil, když jsem si přečetl popisek ve znění „Velikonoční výzdoba Staroměstského náměstí“. Jo, to už musí být hodně stará fotka, v loňském roce tomu bylo o Velikonocích poněkud jinak…
      A nebo bych panu Hřibovi navrhl sladce světle fialovou v kombinaci s krémově bílou střechou a zakrytými okny. Takové krásné sladce fialové autobusy a mikrobusy potkávám často u areálu valdické věznice, potkal jsem ho v Bělušicích u Mostu, ale i u vazební věznice v Litoměřicích, kdy byl na delší oficiální návštěvě dr. Rath. Některé mikrobusy mívají kromě toho i majáky, z čehož soudím, že budou určené pro VIP… Akorát s těmi zakrytými okny může být malý problém – nebude totiž zvenčí vidět, jak lidé respektují či nerespektují nařízení o „podroušenosti“, takže to asi neprojde… 😀

      Reagovat
      • 3.1.2021 (4:10)
       Trvalý odkaz

       Vysvětlení je PROSTÉ:

       Coby potomek BACHAŘE, nesete si „rodovou zátěž“ spočívající v potřebě „tahat čerta za ocas“ a neustále porušovat vladní (i jiná) nařízení. … (Zřejmě jistá „stavovská“ čest.)

       Myšlenková asociace na autobusy s fialovým pruhem je už jen prodložením stavu vaší mysli.

       Reagovat
       • 3.1.2021 (4:50)
        Trvalý odkaz

        Buďte tak laskav a nenavážejte se do mých rodových kořenů. Kdoví, kdo kdy a jak zplodil vaše předky – třeba byste se divil, že jste (taky) parchant,..

        Reagovat
        • 3.1.2021 (6:05)
         Trvalý odkaz

         V první řadě VNÍMÁM, že jsem MILOVÁN Pánem Bohem. PROTO mne vaše invektivy nevyvádějí z míry. … Ať už byli moji rodiče jacíkoliv, dokázali se chovat vždy tak, abychom (v době, kdy jsme je potřebovali) jim nemuseli nosit „kytky na hřbitov“.

         Navíc to spolu i vydrželi (už více než 50 let) a nikdy nám (dětem) neuděli to, že by si nás „půjčovali na víkendy“.

         __________________________
         Pán Bůh má lidi rád, příteli…

         Reagovat
         • 3.1.2021 (14:31)
          Trvalý odkaz

          Já se za svého praděda – „bachaře“, jak hanlivě píšete, taky nemám důvod stydět. Zřejmě ani nevíte, jak zní správný název profese, kterou můj praděd vykonával. K tomu ještě stihl být kostelníkem a vyhledávaným truhlářem…

          A jestliže má Bůh lidi rád, tak jistě má rád i „bachaře“. A to jistě mnohonásobně více než vy pana kardinála. Tím se vaše UBOHOST od Boha výrazně odlišuje.

          Reagovat
          • 5.1.2021 (6:06)
           Trvalý odkaz

           Ano, Pán Bůh MÁ lidi RÁD.

   • 2.1.2021 (6:14)
    Trvalý odkaz

    … a proč ne? Jste-li držitelem zbraně (ať už lovecké nebo služební), je na vaší volbě a svědomí, zda ji použijete či nikoliv…
    A střelivo prodávat nezakázali (na rozdíl od roušek, které jsou v makrech pod fólií a za páskami) 😀 😀

    Váš „webpark“ je veden Duchem Svatým?? 😀 😀 😀

    Reagovat
    • 2.1.2021 (8:05)
     Trvalý odkaz

     Pakliže máte na mysli můj dopis biskupům, ANO, tento se snažil/snaží být veden DUCHEM PRAVDY.
     __________________________________
     Gramatické chyby i „překlepy“ jsem se snažil vyčistit. Pointa – to si alesoň myslím – je pro toho, kdo „nehledá chyby“, ale chce pointu pochopit, „z dopisů“ zřejmá.

     Reagovat
      • 2.1.2021 (8:14)
       Trvalý odkaz

       Promiňte pane Rejšku: „Pakliže máte argument, tak sem s ním. Tisíckrát omílaná (a tím i zneužívaná) FRÁZE (byť pravdivá) není argument.“
       __________________________
       Opakovaně se podivuji nad tím, že máte ŽALUDEK na to KARIERISTY v církvi obhajovat a je podporovat.

       Reagovat
       • 2.1.2021 (8:18)
        Trvalý odkaz

        Nyní je situace taková, že „kariéristé“ (to jste napsal VY) v církvi mně osobně vadí mnohem méně než skuteční KARIÉRISTÉ a velkoformátoví ZLOČINCI v celosvětové politice. Zlomený malíček možná sroste trochu nakřivo, ale už nyní nedozírné škody, které bude napravovat nejedna budoucí generace, budou stát mnohem více lidských – i DUCHOVNÍCH – obětí…

        Reagovat
        • 2.1.2021 (8:27)
         Trvalý odkaz

         Právě tohle (co zde předvádíte) je ona OBROVSKÁ LUMPÁRNA (!)

         Modlíte se „za celý svět“,
         ale nejste OCHOTEN začít od sebe a svých nejbližších.

         Reagovat
         • 2.1.2021 (8:30)
          Trvalý odkaz

          Ano… zase FRÁZE … jen trochu jinak (aby se neřeklo)… 😀

          Reagovat
          • 2.1.2021 (8:38)
           Trvalý odkaz

           Proč ten D.Dukou tak protěžovaný „kůň“ ZČERVENAL?

           PROČ ???????????????????

           _______________________________
           Pro mne DŮKAZ vedení Duchem Svatým.

          • 2.1.2021 (8:40)
           Trvalý odkaz

           Možná se vám to zdálo – třeba na semaforu vedle kostela svítila červená a skrz okno to tak vypadalo… 😀 😀 😀

          • 2.1.2021 (8:43)
           Trvalý odkaz

           … kdyby byl vedle kostela železniční přejezd, možná by i červeně blikal… 😀

          • 2.1.2021 (8:50)
           Trvalý odkaz

           Nemyslím si, že V.Kelnar uvažoval o sebevraždě.
           ______________________________________
           Takoví lidé nemívají SVĚDOMÍ.

          • 2.1.2021 (8:59)
           Trvalý odkaz

           Aha… a nepletete si barvy? Nebyla to náhodou žlutá nebo zelená?

          • 2.1.2021 (9:15)
           Trvalý odkaz

           Rudá. Jako svého času trenýrky pana presidenta.

         • 2.1.2021 (8:32)
          Trvalý odkaz

          A demagogie, kterou předvádíte vy, je taky lumpárna – o vedení Duchem Svatým lze úspěšně pochybovat…

          Reagovat
          • 2.1.2021 (8:35)
           Trvalý odkaz

           Samozřejmě. Lze se mu i vysmívat a rouhat. Z PRINCIPU.

          • 2.1.2021 (8:39)
           Trvalý odkaz

           Pokud sebehlubší a sebevětší pravdu neustálým omíláním degradujete na frázi, stane se z ní bezcenná „politická“ agitka.
           V hudbě se tomu říká „degradace motivu na figuru“…

          • 2.1.2021 (8:53)
           Trvalý odkaz

           Poslušte si. Když na to máte ŽALUDEK.
           ______________________
           Mrtvoly a oběšenci nejsou můj styl.

          • 2.1.2021 (8:58)
           Trvalý odkaz

           Jak vidno, tak je… Špatný hudebník, když mu docházejí nápady, tak často nasadí právě ostinátní figuru (motiv degradovaný na „frázi“) – přesně jak to děláte vy – nebo nekonečnou sekvenci (jako Donutil v Černých baronech, že samopal má sekvenci ratatatatata…) 😀

          • 2.1.2021 (9:03)
           Trvalý odkaz

           Máte rád Ježíše Krista ???

          • 2.1.2021 (9:05)
           Trvalý odkaz

           To jste se mě už ptal. Nejsem povinen odpovídat na tuto otázku právě vám…

          • 3.1.2021 (4:05)
           Trvalý odkaz

           Vy už mě očekáváte na Věčnosti v roli Boha? 😀 😀 😀
           Hrajete dost špatné „divadlo“…

          • 3.1.2021 (4:15)
           Trvalý odkaz

           Nikoliv. Předpokládám pouze, že NAKONEC budeme o sobě všichni všechno vědět.
           _______________________________
           Nicméně RESPEKTUJI, že i Vy potřebujete (aby jste „dozrál“) svůj ČAS.

          • 3.1.2021 (4:48)
           Trvalý odkaz

           Jo, zato vy jste už přezrál tak, že hnijete…

          • 3.1.2021 (5:45)
           Trvalý odkaz

           To víte příteli. Zralé víno se dává do starých měchů. 🙂 🙂 🙂
           ________________________________
           Žádný „burčák“ ani „rychlokvaška“. …

          • 3.1.2021 (14:26)
           Trvalý odkaz

           Jistě, víno ano. Ale shnilé švestky nebo hrušky leckdy nejsou dobré už ani na pálenku.

          • 4.1.2021 (4:16)
           Trvalý odkaz

           Ve vší úctě… Jsem stále o cca 10 let mladší než vaše maličkost a více než o čtvrt století mladší, než pan kardinál. …

          • 4.1.2021 (6:11)
           Trvalý odkaz

           Jak jsem napsal již níže – i „za živa“ můžete hnít pěkně dlouho…

          • 5.1.2021 (6:01)
           Trvalý odkaz

           Chtěl jste napsat: „můžete ŽÍT velmi dlouho“. ANO to právě díky BOHU.

           (resp. díky Ježíši Kristu.)
           ______________________
           Přesně o tom to JE.
           A právě proto má SMYSL i ona VDĚČNOST.

           ( http://hajny.webpark.cz/pf_cz.html )

          • 5.1.2021 (6:42)
           Trvalý odkaz

           Přesně tak. Velmi dlouho můžete žít i ve vlastních chimérách a bludech. Užijte si to.

 • 2.1.2021 (9:05)
  Trvalý odkaz

  Ještě že přišel ten Covid. …

  ___________________________
  Najednou se mnohem více řeší a dělá jen to, co má SMYSL.

  Reagovat
  • 2.1.2021 (9:06)
   Trvalý odkaz

   Fajn. Hlavně, aby vozidla pražské MHD měla za naše peníze jednotný design podle soudruha Hřiba.

   Reagovat
     • 3.1.2021 (3:33)
      Trvalý odkaz

      Kroutíte se jako „pan kardinál Duka“. …

      Zřejmě je to vaše „stavovská hrdost“, či „sport“.

      Reagovat
      • 3.1.2021 (4:03)
       Trvalý odkaz

       Myslet si to můžete… Myslet ale někdy znamená houby vědět… 😀

       Reagovat
       • 3.1.2021 (4:18)
        Trvalý odkaz

        Naše poznání je nedokonalé, pouze částečné. Teprve až JEDNOU uzřime PLNĚ a dokonale tak, jako Bůh zří mne/nás/vás.

        sv. Pavel

        Reagovat
        • 3.1.2021 (4:47)
         Trvalý odkaz

         To jsem už taky „někde“ slyšel a četl. Že byste (zase) papouškoval?
         Plagiátorství není zrovna dobrou cestou nejen v kumštu, ale životě vůbec…

         Reagovat
         • 3.1.2021 (5:31)
          Trvalý odkaz

          Na ČVUT FEL nás učili, že „VĚDA je dávat věci do SOUVISLOSTÍ“. …
          _____________________________
          Jakkoliv jste (na rozdíl ode mne) „vědeckou formací“ neprošel, VĚZTE, že citovat je zcela LEGITIMNÍ a VĚDECKÁ praxe.

          Reagovat
          • 3.1.2021 (14:25)
           Trvalý odkaz

           Citovat ano, papouškovat ne.

          • 3.1.2021 (23:47)
           Trvalý odkaz

           12 Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

           http://www.biblenet.cz/b/Cor1/13

          • 4.1.2021 (6:10)
           Trvalý odkaz

           Konečně odkaz na jiný web než váš… Hurá!