Podle Vatikánu v roce 2017 konec světa nebude. ČBK tomu přizpůsobí strategii

Z Vatikánu prosákly informace, že druhý příchod Krista a konec světa v roce 2017 ještě nenastane. ČBK tomu přizpůsobila svou strategii.
Ve svém pastoračním výhledu na rok 2017 Česká biskupská konference s koncem světa letos ještě nepočítá. „Vycházíme z důvěryhodných zpráv, které k nám přišly z Vatikánu. Naše pastorační strategie proto nebude tak přísná, jak jsme původně plánovali,“ uvádí mluvčí konference Jiří Gračka. Církev v Česku zpráva z Vatikánu potěšila. Apokalypsa by ji totiž nezastihla v nejlepší kondici.
„Pořád máme v některých oblastech rezervy. V příštím roce ale nebudeme příliš tolik tlačit na pilu, abychom věřící moc neodradili,“ odhaluje plány plzeňský biskup Tomáš Holub. Kněží tak ani v příštím roce nebudou muset klást zbytečně velký důraz na lásku k bližním a zejména k nepřátelům a zaměří se na věci, se kterými věřící nemají takové problémy, například eucharistický půst.
Na pastorační strategii také zareagují kostelní varhaníci, kteří v příštím roce nebudou děsit věřící písněmi 101, 312, 322, 519 a podobnými skladbami z kancionálu.
Fakt, že Poslední soud se bude konat nejdříve v roce 2018, potěšil i laiky. „Letos budu mít spoustu práce s kontrolním hlášením a ještě se budu muset zapojit do systému EET. Na skutečné obrácení by mi už opravdu nezbyl čas,“ oddychl si drobný živnostník Pavel Kučka ze středních Čech.
Jemnější pastorační přístup ale neznamená, že by na věřící nebyly kladeny žádné nároky. „Pán sice říká, že jeho břemeno netíží, ale úplně zadarmo rok 2017 také nebude,“ upozorňuje otec Romuald z Karlových Varů. „Věřícím se pokusím navrhnout, aby přišli ke svátosti smíření nejen před Velikonocemi a Vánoci, ale také před začátkem letních prázdnin. Ostatně v létě bývá hodně úrazů, takže jistota je jistota,“ dodává mladý dominikán s tím, že ale půjde opravdu jen o doporučení.
Církev si od tohoto přístupu slibuje menší úbytek věřících. „Chceme v této těžké době stabilizovat naši členskou základnu, ne někoho odrazovat velkými nároky. Na utahování šroubů je ještě čas,“ vysvětluje jeden z biskupů Jan Baxant.

20 komentářů: „Podle Vatikánu v roce 2017 konec světa nebude. ČBK tomu přizpůsobí strategii

 • 2.1.2017 (16:19)
  Trvalý odkaz

  No hlavně u té 101 neděsit s verzemi B,C, je tam mnoho obloučků, ale postačí strohá Arnoštova verze “A”. U té 312 – to je kalibr, to by se všichni mohli skutečně vzbudit při bohoslužbách a co potom, nehledě na Pololáníkovy 322 a 519 kdy by se mohli věřící ještě postavit a být jak na stráži bdělí, žeáno.

  Reagovat
 • 2.1.2017 (17:28)
  Trvalý odkaz

  Tomu nevěřím, že se ČBK přizpůsobí v čemukliv čemukoliv, co pochází z Vatikánu.

  Reagovat
 • 2.1.2017 (17:31)
  Trvalý odkaz

  Tak to jsem netušil, už to vypydalo nadějně, že KONEC v tomto roce nastane. Dokonce jsem přesvědčil několik farářů, že je proto zbytečné odváděd na biskupství ze sbírek peníze na hlavu, ždímat stařenky, sirotky, vdovy a kojence. No co se dá dělat. Tak snad příští rok budou zprávy z Vatikánu příznivější.

  S pozdravem
  Armagedonu zdar!

  Hilarius

  Reagovat
 • 2.1.2017 (18:39)
  Trvalý odkaz

  To by člověk nevěřil, že zavádění EET má Babiš posichrované i nahoře. Je vidět, že Bůh není škodolibý. Já bych mu to naschvál překazila, a drobný živnostník Pavel Kučka ze středních Čech by se klidně mohl věnovat pořádnému obrácení. Tak teda nevím, na co náš milý Bůh čeká. Zřejmě kontrolní hlášení a systém EET je daleko větší pokání než třeba modlitba růžence.

  Reagovat
  • 10.1.2017 (19:49)
   Trvalý odkaz

   No to si pište, že jo – jak ráda bych se namísto sebebonzkontrolhlášení modlila růženec.
   A že Bůh není škodolibý? Možná je – vůči těm živnostníkům a malým českým firmičkám 🙂

   Reagovat
 • 2.1.2017 (18:43)
  Trvalý odkaz

  Je to zcela neodpovědné … teď by si někdo, kdo si neuvědomí povahu tohoto webu, mohl naivně myslet, že v roce 2017 opravdu konec světa nepřijde, s následky pro věčnou spásu.
  A přijde mi to trochu v rozporu s vyhlášeným rokem Boží spravedlnosti.

  Reagovat
  • 2.1.2017 (20:00)
   Trvalý odkaz

   Kdo si myslí, že Vatikán má o onom dni či hodině lepší informace než Ježíš, toho nespasí ani vědomí povahy tohoto webu.

   Reagovat
 • 4.1.2017 (1:16)
  Trvalý odkaz

  Pokud platí, že „ačkoliv to není pravda, je to dobře vymyšlené“, pak lze mít za to, že pravdou je opak toho, co prosáklo z Vatikánu (jak je poslední dobou pravidlem),
  a že SE TEDY KONEČNĚ MÁME NA CO TĚŠIT !!

  Reagovat
 • 4.1.2017 (13:02)
  Trvalý odkaz

  Já se těším tak jako tak! Hlavně, aby si P. Romuald přidal do kapsy kromě biče i cukr!
  Růža
  PS člověk nikdy neví…

  Reagovat
 • 16.1.2017 (20:26)
  Trvalý odkaz

  Lidi jste blbí je to falešný zpravodaj co nemá nikoho urážet lidé se u něho mají bavit je to jako fake účet schwanzberka

  Reagovat
 • 1.4.2017 (5:24)
  Trvalý odkaz

  Konec světa hlásí vaťas? Ježíš JASNĚ ŘEKL, že o tomto dni neví nikdo, jenom Otec, Bůh Stvořitel. Všechny zprávy o konci světa jsou satanovy báchorky. Jediný konec nastává tehdy, když člověk přestane být člověkem, změní se na škodnou této planety a jeho duše pak zemře v pekle.

  Reagovat
 • 31.10.2017 (9:54)
  Trvalý odkaz

  Když se podívám do písma čtu tam: tu hodinu neznaji andělé ani syn člověka jen sám Otec….a vy tvrdite že nenastane v tomto roce druhý příchod? Haló lidí vstávat neboť jeho hodina už je tu a boží království se přibližuje jako nikdy před tím neboť on může přijít za minutu horninu den měsíc !!!!chápete to??!! Znáte písmo a znáte slova Ježíše Krista POZOR NA FARIZEJSKY A SADUCEJSKY KVAS!!!!!…. Boha máte v sobě on ve vás žije neboť stvořil vše co jest…..od papeže se nedozvíme nic podstatného neboť to podstatné je v písmu svatém bratři a sestry ……amen

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *