Mariánského ctitele Babiše na Velehradě nechtějí

Bývalému vicepremiérovi a ministru financí Andreji Babišovi se komplikuje účast na tradiční Cyrilometodějské pouti. Podle pořadatelů akce problém leží především v Babišově snaze nadmíru na Velehradě prosazovat mariánský kult. O Babišovi se obecně v katolických kruzích ví, že je to vášnivý mariánský ctitel. Po vzoru svého slovenského kolegy Kotleby dokonce nedávno zasvětil celé hnutí včetně Agrofertu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Také název celého hnutí je odvozen od nejdůležitějšího slova, které Panna Maria řekla Stvořiteli. „Mariino ANO zásadně změnilo běh lidstva. Jen díky jejímu souhlasu je možné, aby jednou bylo líp,” vysvětluje souvislost s názvem hnutí jeho místopředseda Jaroslav Faltýnek.

S úctou k Panně Marii souvisí i stále častější útoky Andreje Babiše na Evropskou unii. „Šéfovi vadí, že EU využívá dvanáct hvězd na modrém poli, což je známý symbol Královny nebes, a přitom se k Bohorodičce vůbec nehlásí. Ta faleš je tak veliká, že už nemohl mlčet,“ prozradil redakci Tisíckráte místopředseda hnutí Brabec.

Přesto se k jeho aktivitám na nejvýznamnějším poutním místě na Moravě negativně vyjádřili pořadatelé i arcibiskup Graubner. „Proti účasti samotné samozřejmě nic nemáme, bohužel pan Babiš chtěl akci využít ke zcela jiným účelům, než jakým má sloužit,“ uvedl v oficiálním prohlášení moravský metropolita. „Víte, hlavním problémem je, že pan Babiš zde chtěl rozdávat a podepisovat knihu mariánských modliteb a my bychom zde chtěli udržet jako dominantní úctu ke slovanským věrozvěstům. Knihu může rozdávat třeba ve Cvilíně,“dodává Velehradský farář Petr Přádka.

Podle zjištění Tisíckráte však panují pochybnosti i o autorství samotné Babišovy knihy modliteb. Karel Schwarzenberg například tvrdí, že mu námět Babiš ukradl. „Poprosil mě, zda neznám nějaké další způsoby kromě Zdrávasu, jak se obrátit k Panně Marii. Nic neuměl, ani Pod ochranu tvou, bylo to někdy i trochu trapné. Půjčil jsem mu proto své modlitební poznámky a on se ani neobtěžoval změnit název a rozdává ho pod titulem – Co se modlím, když náhodou nespím,“ rozčiluje se bývalý předseda TOP 09.

Někteří duchovní však s knížetem Schwarzenbergem nesouhlasí. „Andreje znám již více než třicet let, hodně jsme se potkávali před revolucí a můžu mu věřit,“ potvrzuje Babišovo autorství i nedávno mediálně propíraný kněz Jaroslav Šuvarský.

Sám Babiš však všechna obvinění popírá: „Je to účelová kampaň vedená proti mariánským hnutím. Knihu jsem napsal sám a na Velehrad se pojedu pomodlit s věřícími jako každý rok.“

747 komentářů: „Mariánského ctitele Babiše na Velehradě nechtějí

 • 3.7.2017 (10:13)
  Permalink

  Tak v tom případě volím ANO!. Proč takovéto důležité zprávy zveřejňují tak pozdě? A IDnes ani Novinky.cz to nezaregistrovaly…proč?

  Reagovat
  • 3.7.2017 (18:59)
   Permalink

   Upřímně vzato tvrzením, že “euro je mrtvý projekt” dost BRZO odtajnil, že za jeho slovy stojí ruská propaganda. …

   Pro RUBL to NEPLATÍ ???

   Reagovat
   • 4.7.2017 (7:56)
    Permalink

    Žádná propaganda zatím nestojí….to by vypadalo docela jinak. RUBL nechte RUBLEM, žije svým vlastním životem.

    Reagovat
    • 4.7.2017 (22:23)
     Permalink

     No právě. Po záboru části Ukrajiny rubl opravdu žije “svým životem”. …

     Česká koruna je na EURO vázaná více, než si myslíme. Rozdíl je pouze v tom, že malá měna je mnohem více riziková a zranitelná, než měna velká. (To např. na NZ jen stačí, aby se urodilo méně jablek a s novozélandským dolarem to dost podstatně zahýbe.)

     Reagovat
     • 5.7.2017 (19:34)
      Permalink

      Dík za školení z politické ekonomie. Po čtyřiceti letech bez něj už mi “opravdu chybělo”.

      Reagovat
 • 3.7.2017 (10:37)
  Permalink

  Karle pozor, Babiš lže. Kdyby byl tak velký Mariánský ctitel, jezdil by FIATem…

  Reagovat
  • 7.7.2017 (16:58)
   Permalink

   🙂 🙂 🙂
   Není Fiat jako FIAT.
   Po trpkých životních zkušenostech italské zkratce FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino) například Němci rozumějí jako “Fhler in allen Teilen”. 🙁

   Reagovat
 • 3.7.2017 (13:31)
  Permalink

  Tak nevím, ale obávám se, že ANO Panny Marie je úplně jiné než ANO Andreje Babiše. Teologicky teda zcela jistě.

  _________________________
  Babišovi nevěřím ani úsměv, natožpak jeho mariánskou úctu!

  __________________________
  Z hlediska teorie podmnožin je zajisté i Babiš v BOŽÍ RUCE. Silně však pochybuji, že je pod ochranným mateřským pláštěm Panny Marie!?

  Reagovat
  • 3.7.2017 (19:02)
   Permalink

   Svůj chrání svého. V tom je je nějaký spor ???

   Reagovat
 • 3.7.2017 (15:02)
  Permalink

  sem vůbec nepochopil. Nepíše šuman, že se Andrej zasvětil Islámu již v roce 1985 ?

  Reagovat
  • 29.7.2017 (8:36)
   Permalink

   Úcta k Panně Marii se s Islámem nevylučuje. (Viz přejmenování mešity v Abu Dhabí na „Mariam, Umm Eisa“ („Maria, Matka Ježíšova“). Nižší obsah masa v produktech Kosteleckých uzenin bych však konverzí k Islámu (do budoucna úplně bez prasat???) nevysvětloval. Pakliže se tak děje, motivací bude jen “lakota” potažmo potřeba ZISKU “za každou cenu”.

   Reagovat
 • 3.7.2017 (17:39)
  Permalink

  V článku už se nepíše, že Andrej “všetci kradnů” Babiš údajně vlivem četby spisů sv. Bernarda chtěl vstoupit do kláštera Cisterciáků, ale nepřekonatelnou překážkou se ukázal slib chudoby. K danému tématu se má vyjádřit v chystané autobiografii “Čápi mají hnízda, lišky doupata”.

  Reagovat
  • 3.7.2017 (17:53)
   Permalink

   Já myslel že právě s chudobou Andrej problém nemá….. vždyť nic nemá a ještě z toho platí daně 🙂

   Reagovat
 • 3.7.2017 (17:58)
  Permalink

  Vzhledem k tomu, že jsem bratra Babiše několikrát potkal v Rokoli a v městečku Vallandar, nedalo mi to přímo se jej zeptat: “Andreji, jak ty to máš s Pannou Marií?”

  Bez rozmyšlení mi odpověděl přesně toto:

  “Podstatou mé osobní spirituality je úmluva lásky s Pannou Marií. Co to znamená? Panna Maria mi pomáhá žít křestní úmluvu s Nejsvětější Trojicí. Učí mně poznávat Boží lásku ve velkých i malých událostech, v radostech i bolestech života, tedy praktickou víru v Boží prozřetelnost, a na tuto lásku odpovídat. Modlitbou, dobrým podnikáním a politikou, skutky lásky, celým svým životem. Vlastní sebevýchovou chci růst ve zralou podnikatelsko – politicko -křesťanskou osobnost a tak přispívat k náboženské a mravní obnově Agrofertu, České republiky, Evropy a celého světa. To vše působením skrze růženec, Lidové noviny a Mladou frontu.”

  Takže já, na rozdíl od nevěřícího Tomáše (otce Špačka) věřím bratrovi Andrejovi každičké slovo, včetně zájmen a citoslovcí.
  A navíc, kuličky jeho růžence byly pěkně oleštěné!

  Reagovat
  • 4.7.2017 (5:48)
   Permalink

   Ve vší úctě nebýt RUSŮ, nedostal jsem se loni na jaře za celý měsíc ani do kostela…
   http://hajny.blog.respekt.cz/nad-mraky/

   “Češi” mají s Bohem daleko větší potřebu stále bojovat, Bohu, Panně Marii i všemu “duchovnu” se vysmívat a s těmi “blbci” (co v Boha věří a co se modlí) SOUTĚŽIT…

   Reagovat
   • 4.7.2017 (7:57)
    Permalink

    To je tím, že nám vládlo RUSKO.

    Reagovat
    • 4.7.2017 (22:33)
     Permalink

     Ne. Rusko, ani jeho vláda za toto nemůže. To je o LIDECH. Stačilo u snídaně říci, že bych se rád podíval do katedrály v Malabo a odvezli mne autem přímo před kostel…
     ____________
     Osobně si to vysvětluji tím, že příslušníci velkých národů si mohou dovolit jistou velkorysost a vůči druhým i určitý respekt. Lidé z malých národů (jako právě např. Češi) musí stále sobě (i všem) dokazovat, že oni jsou ti nejlepší a nejchytřejší. …

     Reagovat
     • 5.7.2017 (4:59)
      Permalink

      Zevšeobecňování je ošidné. Je to o lidech, jednotlivcích, jak sám píšete.
      Rusové jsou sice velký národ, ale zároveň trpí mindrákem, že nejsou zase takovou velmocí, jakou by chtěli být a jejich země je v dezolátním stavu.
      To je taky zevšeobecnění.

      Reagovat
      • 7.7.2017 (4:19)
       Permalink

       Ve vší úctě, když čtu jak je “páter špaček” VELMI vzdělaný… (co má doktorátů, jak vše (ne)chápe atd.) – je na místě s POKOROU začít u nás Čechů. 🙁

       Také mám doktorát a také to jemu ani nikomu jinému “necpu”. …

       Reagovat
       • 7.7.2017 (6:51)
        Permalink

        Souhlasím s Vámi, každý musí začít sám u sebe.
        Jedno brutální české přísloví praví: Kdo moc mluví, buď lže a nebo se chlubí.
        P.S. Doktorát nemám.

        Reagovat
        • 8.7.2017 (19:40)
         Permalink

         V podstatě buďte ráda. Život bez doktorátu je snazší… Přesto, že se není správné stydět za to, čím/kým kdo je. …

         P.Reinsberg mi např. nával za vzor pana kardinála (ne toho současného), který musel v 50. tých letech vybírat rukama suché záchody. Pan kardinál to prý dělal s takovou ladností a elegancí, že to bylo, “jaky by sloužil mši svatou”. Soudruhy to přestalo BRZO bavit (se na to dívat).

         Každou práci, dle dělat s láskou. …

         Reagovat
       • 7.7.2017 (22:30)
        Permalink

        Dobrý! Na “pátera špačka” jste evidentně upozornil proto, abyste sem pokorně nacpal svůj doktorát. Moc mě to pobavilo 🙂

        Reagovat
        • 8.7.2017 (19:45)
         Permalink

         Nikoliv. Reagoval jsem na jeho reakci (u předchozího textu), kde píše že je VELMI vzdělaný. (Nehledě na to, že mne v současné době doktorát neživí – v podstatě mne živí “učňák”…) V Pohodě. …

         Reagovat
     • 26.7.2017 (7:13)
      Permalink

      Jestli Češi říkají, že jsou nejlepší a nejchytřejší, je to lež. To jsou Moraváci.

      Reagovat
   • 7.7.2017 (4:05)
    Permalink

    Na to, že jste kněz (resp. to o sobě tvrdíte a se tím “vytahujete”) jste dost OPLZLÝ.
    🙁 🙁 🙁 V semináři je vám “leštili” ??? Znám řadu SLUŠNÝCH kněží, kteří by se pod vaše “vytahování se” nepodepsali.

    Reagovat
    • 7.7.2017 (10:45)
     Permalink

     Člověče, přestaňte hulit (TRÁVU samozřejmě) a dejte si studenou sprchu.

     Reagovat
     • 7.7.2017 (13:02)
      Permalink

      Nechápu !!!
      Co je oplzlého od p. Špačka na vyleštěných kuličkách růžence o kterých píše Hilarius?
      Asi si pojedu do Plzně taky koupit doktorát. Třeba pochopím a konečně se zasměju.

      Reagovat
      • 7.7.2017 (15:28)
       Permalink

       ??? Taky nechápu, co mi to píšete…Asi jste přehlédl na koho reaguji jinak si váš komentář neumím vysvětlit.

       Reagovat
       • 7.7.2017 (17:06)
        Permalink

        Sorráč, Magdo. To mělo být na Hajného. 🙁

        Reagovat
      • 8.7.2017 (19:48)
       Permalink

       Poslušte si. Já mám postgraduál z ČVUT (FEL). Jaké je to v Plzni nevím, to musíte jinam 🙂
       V tom vám neporadím.

       Reagovat
       • 9.7.2017 (10:04)
        Permalink

        Poslouchám si…. Na FELu se asi ten češtin moc nemusí. 😉
        Ono je v podstatě jedno, kde si člověk ty papíry koupí. Hlavně, že je k machření má.
        Vás neživí, ale evidentně účel splňují.

        Reagovat
    • 7.7.2017 (21:04)
     Permalink

     Jste HULVÁT, pane Hajný!!!

     Nemohu za to, že se má odpověď nezobrazila hned pod příspěvkem Hilaria o pěkně oleštěných kuličkách Babišova růžence. “Mu je vyleštil Faltýnek” – MU = Babišovi; JE = ty kuličky na růženci; FALTÝNEK = 1. místopředseda hnutí ANO.

     To se snad dá pochopit i bez teorie podmnožin, nabla a delta operátorů, gradientů, infinitezimálního počtu a tak podobně. Ostatní zde to pochopili, jen Vy zjevně nikoliv.

     Takže Vaše evidentně dvojsmyslná narážka na “leštění v semináři” je NEVKUSNÁ, OPLZLÁ a SPROSTÁ!!!

     Styďte se!

     Howgh.

     Reagovat
     • 8.7.2017 (20:25)
      Permalink

      Pane “faráři”… Také byste si ty “dvojsmysly” mohl odpustit. Nevidím důvod KOHOKOLIV – včetně pana ministra Babiše z kostela vyhánět… Pán Bůh má lidi rád. To se týká VŠECH.

      Co vás tak “rozproudilo” ???
      KLOBOUK, DÝMKA a RŮŽENEC se nepůjčuje. …

      Reagovat
      • 18.7.2017 (21:44)
       Permalink

       Omlouvám se, ve své prostotě jsem způsobil svým komentářem drsnou přestřelku mezi dvěma komentujícími.
       Poučím se, abych příště nezavdal příčinu k osočování oplzlostmi, nebo k oplzlostem jako takovým.
       Budu nazývat kuličky růžence – korálky, dřívky kulatého tvaru, klokočím, plastem kulového tvaru, keramickými tělísky kulového tvaru …
       Pakliže dojde řeč na kulečník, nepoužiji toho slova, ale nahradím jej slovem biliár. Koule pak – např. červené prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, které mají od středu stejnou vzdálenost.
       Dojde-li na kuželky … na melouny …

       Reagovat
        • 20.7.2017 (11:47)
         Permalink

         Já si jenom pamatuji z mechaniky sférický pohyb s jedním, dvěma nebo třemi stupni volnosti, Eulerovi kinematické rovnice a úhly. Ale bez skript bych to už nedal.

         Reagovat
         • 20.7.2017 (17:24)
          Permalink

          Zajít do Týnského chrámu v Praze, prohlédnout si ony “sféry” však můžete i VY. Předpokládám, že ani pan kanovník (víme který) – coby vrchní “konzervátor” a památkář gotické lustry z chrámu neodstranil.

          Reagovat
  • 5.7.2017 (19:48)
   Permalink

   Zájmena a citoslovce mu klidně věřte.
   Otázka jest, zda-li mu věřit tu klíčovou částici.

   Reagovat
 • 3.7.2017 (18:40)
  Permalink

  Lidi – vy všichni nade mnou – nechte toho, nebo umřu smíchy!!! 🙂 🙂 🙂

  Je jasné, že nikdo nemáte pravdu! 🙂 Protože kdyby byl Babiš tak zadobře s Pannou Mariií, tak by přece vymodlil déšť. Nejen my na svých pět rajčat, ale hlavně on potřebuje vláhu na své polnosti, jinak všechno uschne a nic se neurodí, nebudou zisky. Leda by platilo, že: “Koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje.” (všimněte si: křížkem, a ne děštěm 🙂 )

  Reagovat
  • 4.7.2017 (2:02)
   Permalink

   Lído, naopak i z nevyprošení deště je vidět Babišovo spojení s Marií Jako Takovou.
   Andrej má svoji úrodu pojištěnou. Takže když všechno uschne, pojišťovna mu to zaplatí. A jak známo, pojišťovna je největší zloděj, takže Babiš vysaje peníze z pojišťovny a tím obere zloděje. To j spravedlivé, teda Boží, tedy Mariánské

   Reagovat
   • 4.7.2017 (5:54)
    Permalink

    Jasně… Hlavně být chytřejší a rychlejší než každý Pán Bůh a každá “pojišťovna”. V tom tkví úspěch života.

    Reagovat
   • 6.7.2017 (21:47)
    Permalink

    Teda, Hilarie, máš to promyšlené!
    Budu se muset poučit, a pojistit svých pět rajčat a kombajn. 🙂

    Reagovat
    • 6.7.2017 (22:19)
     Permalink

     Teda Lído, ty jsi až taková mariánská ctitelka? 🙂

     Reagovat
     • 7.7.2017 (14:39)
      Permalink

      Já myslela, že Tě spíš překvapí ten kombajn. Říkám tak motyce. 🙂 🙂

      Reagovat
      • 7.7.2017 (22:32)
       Permalink

       U Tebe by mě kombajn nepřekvapil 🙂 🙂

       Reagovat
 • 3.7.2017 (18:49)
  Permalink

  Jasně, že Andrej je velmi zbožnej. Vždyť ani nechtěl ukázat pindíka…. 😉

  Reagovat
 • 3.7.2017 (19:15)
  Permalink

  Všichni jsme, služebníci Boží na vinici Páně!

  Reagovat
 • 3.7.2017 (19:32)
  Permalink

  Tisíckráte bez skrupulí otevírá téma “Kreml”… Fajn. Stran Mariánské úcty mi to připomnělo vtipy na církev, kněze a zázraky v souvislosti při setkání s hranicí našich představ na ČVUT-FEL před lety. …
  Viz blog “Singularita”: http://hajny.blog.respekt.cz/singularita

  Reagovat
  • 4.7.2017 (7:58)
   Permalink

   Téma “Kreml”? Nevidím ho tu…

   Reagovat
   • 4.7.2017 (20:33)
    Permalink

    Hajný lžete. Buďte pravdivý! Téma Kreml tu bez skurpulí otvírate vy.
    Mám-li být pravdivý já, chápu to tak, že si opět potřebujete pouze zamachřit.

    Reagovat
    • 4.7.2017 (23:00)
     Permalink

     Ano, jako s Muslimy. Boha máme společného a jenom jedna je realita, v níž žijeme. Co se liší je naše chápání Boha. …
     _______
     Otázkou je, proč zdejší server straní A.Babišovi?

     Reagovat
      • 5.7.2017 (19:31)
       Permalink

       A vy jste někde viděl, že by tento server (kromě Vás) stranil Babišovi?
       Zkuste dodržovat v těchto teplech raději pitný režim, a ne armadán.

       Reagovat
   • 4.7.2017 (20:39)
    Permalink

    Třeba se jedná o překlep a ve skutečnosti patřilo Kemr. Pak by to dávalo smysl. Josef Kemr byl přece zastánce církve, kněží, zázraků, Panny Marie a všeho, co ke katolictví patří ? Určitě by to dnes všem těm politikům, zašťiťujícím se křesťanstvím kvůli svému prospěchu, náležitě natřel.

    Reagovat
      • 5.7.2017 (19:43)
       Permalink

       Naopak! Smysl ve smyslu Hajného dává každý nesmysl.
       Zatímco smysluplnost u Hajného (ve smyslu i bez smyslu podmnožiny) je stejná blbost jak nesmyslnost smyslu. ?

       Reagovat
       • 5.7.2017 (21:15)
        Permalink

        Krásně vědecky vyjádřeno. Moje + maminka to vyjadřovala takto: “Milé chlapče, plkáš nesmysle!”???

        Reagovat
        • 8.7.2017 (23:30)
         Permalink

         Maminka spisovatele Aloise Jiráska zase říkala: “Ale Lojzíčku, ono to tak nebylo.”
         “Já vím maminko, ale lidem se to tak líbí.” …
         ______________
         Minul jste se povoláním? (Že vám tak vadí D.Herman)

         Reagovat
    • 14.7.2017 (22:07)
     Permalink

     A nebo ten kemr znamená … prostě to, co kemr znamená, zelenej

     Reagovat
  • 4.7.2017 (8:09)
   Permalink

   Připojuji se k von Karlovi kolego Hajný. Kde je psáno o Kremlu? Nezobrazují se ti články nějak jinak než nám všem?
   Nebo jde o poruchu na tvém přijímači (centrální nervová soustava)?

   Reagovat
   • 4.7.2017 (9:17)
    Permalink

    Tak to jste me uklidnili, ja myslela, ze jsem natvrdla, ze jsem heslo “Kreml” nepochopila sama. 🙂

    Reagovat
    • 4.7.2017 (9:49)
     Permalink

     Stanislavo, kdykoliv uvidíte přispěvek od pana Hajného a nepochopíte ho, nic si z toho nedělejte. Je tu dalších 10 (všichni kromě autora ) lidí, kteří tomu taky nerozumí 🙂

     Reagovat
     • 4.7.2017 (20:59)
      Permalink

      Otče, je to bohužel opačně. Agrofert je divizí Kremlu. 🙁

      Reagovat
     • 4.7.2017 (22:45)
      Permalink

      Kreml není divize Agrofertu. Jedná se o luxusní rezidenci v centru Moskvy – za jejíž zdí (z pohledu zevnitř) má svůj “hrob” V.Lenin. …

      Reagovat
      • 5.7.2017 (19:50)
       Permalink

       Vidíte, otče Špačku, i Hajný se mnou souhlasí. On tam dokonce na rozdíl od nás primitivů byl.
       Má tam hrob jeho Velký Idol.

       Reagovat
       • 5.7.2017 (21:20)
        Permalink

        Tedy já tam opravdu nebyl a ani se tam nechystám. Budu tam jak magor stát frontu na ten “myší olej” [MausOleum], a až na mě konečně přinde řada, tak tam stejně ten pumpař bude ležet vytuhlé!? Tož jako díky, nechcu. Sorry jako.?????

        Reagovat
       • 7.7.2017 (3:36)
        Permalink

        Idolem (hodným adorace?) není ani “převzdělaný” křikloun špaček, ani V.Lenin. Když jsme tam v roce 1986 byli, HNIL. Příjemný pohled to nebyl. … Strašilo mne to pak několik dalších let. V podstatě mne “uzdravilo” až vidět v Turíně sv.Jana Bosca, který ve skleněné rakvi leží už asi 150 let a přitom vypadá, jako vy si tam včera lehl.

        Reagovat
   • 4.7.2017 (23:13)
    Permalink

    O “poruchu RX” se nejedná. Dokazuje to sama vaše reakce 🙂
    ______

    S EUREM si začal pan A.Babiš.

    Reagovat
 • 4.7.2017 (18:11)
  Permalink

  Babiš sem, Babiš tam. Na Velehradě se odehrála mnohem významnější událost:

  Jak jsem si teď přečetl na Twitteru, šéfové “našich” stran Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík se setkali s panem profesorem Jiřím Drahošem. Po tomto setkání na Velehradě navrhnou svým stranám, aby podpořily jeho kandidaturu na Hrad.✌✌✌

  Tak to je super zpráva!?

  Reagovat
  • 4.7.2017 (18:54)
   Permalink

   Po volbách bohužel po koalici KDU-ČSL a Některých starostů neštěkne ani pes, protože se přes 10% nedostanou ani náhodou. To říkám jako volič lidovců a podporuji snahu pana Čunka, aby STAN kandidoval na lidovecké kandidátce. To by stačilo 5%. Z pana Drahoše taky nejsem moudrý. Napřed se zastal připrchlíků, nyní tvrdí, že není přítelem imigračních kvót a že by lépe chránil evropské hranice. Kandidát na prezidenta by dle mého měl být nejen morální a slušný, ale neměl by “korigovat” názory podle nálad ve společnosti a neměl by se stát loutkou nezodpovědné politiky některých evropských představitelů.

   Reagovat
   • 4.7.2017 (20:12)
    Permalink

    Tak nějak to taky vidím. Ovšem s jednou výjimkou – já, coby celoživotní volič KDU neříkám bohužel, ale bohudík. Poté,co nám představitelé této strany předvádějí, nemohu jejich chování ani v nejmenším nazvat křesťanským. 🙁 Takže bude lepší, když křesťanství nebude touto stranou zneužíváno.

    Reagovat
     • 4.7.2017 (20:25)
      Permalink

      “Já vím Bohumile, já vím……” Taky je mi z toho smutno, že to tak dopadlo, a chudák Josef Lux se musí v hrobě obracet. 🙁

      Reagovat
      • 7.7.2017 (3:51)
       Permalink

       Z rozhovoru s Josefem Luxem (o spoléhání se na Boha):
       Počítáte s ním i vy?
       Ano. Bůh se neztratil, je přítomen. A jsem přesvědčen, že právě opření se o křesťanské hodnoty může člověku přinést nejenom zakotvení v tom bláznivém světě kolem, ale může mu také přinést štěstí a radost. Tento postoj je nejenom pragmatický a moudrý, ale prostě moderní. A stane se jím i příštím století a tisíciletí.

       Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/josef-lux-zemrel-0k3-/domaci.aspx?c=991109_121124_lidicky_jpl

       Reagovat
   • 5.7.2017 (11:12)
    Permalink

    Každý rozumný člověk by měl i k uprchlíkům zaujmout láskyplný obezřetný rozumně prozíravý postoj … oba extrémní postoje jsou jistě srozumitelné pro extrémisty, ale špatné.

    Reagovat
    • 5.7.2017 (18:02)
     Permalink

     Záleží na tom, koho těmi “uprchlíky” myslíte. Skuteční uprchlíci jsou dnes v táborech v Jordánsku či Turecku, protože přišli o všechno a na cestu Evropou nemají peníze. To, co vidím dnes v Evropě, jsou převážně ekonomičtí imigranti či (zatím neozbrojení) bojovníci za Islám.

     Reagovat
     • 8.7.2017 (20:31)
      Permalink

      Ještě jste zapomněl na křesťany a pak na ty muslimy, pro které je život v islámských zemích příliš přísný a oni sami hledají “snazší” svět. …

      Reagovat
  • 4.7.2017 (22:51)
   Permalink

   Rotace rotace = gradient divergence – Laplas.
   ____________
   Podle pravidla “dvojí negace” je otázkou: když to říkáte Vy, zda to opravdu dobrá zpráva je ?

   Reagovat
   • 5.7.2017 (9:44)
    Permalink

    Nepletl bych do toho gradienty, rotace, nabla operátory a jiné termíny vyšší matematiky, kterou jsem naposledy studoval v 2. ročníku VŠCHT Pce (tj. v roce 1984) a tudíž jsem ji víceméně pozapomněl.

    _______________________________

    V mém případě platí toto pravidlo:

    Právě proto, že to říkám JÁ, to dobrá zpráva JE .

    Reagovat
    • 7.7.2017 (4:28)
     Permalink

     Ano všiml jsem si, že jste měřítkem “všehomíra”. 🙁

     Reagovat
     • 7.7.2017 (13:29)
      Permalink

      Sláva !!! Konečně se začíná blýskat na lepší časy !
      Doufám, že jste si také všiml, že p. Špaček je měřítkem „všehomíra“, když paroduje Vás.

      Reagovat
      • 8.7.2017 (20:33)
       Permalink

       Toho jsem si nevšiml. Nestudoval jsem ani VŠCHT, ani v Pardubicích…

       Reagovat
       • 9.7.2017 (10:20)
        Permalink

        Tak si více všímejte! Přirozenou vnímavost, úctu a takt nenaučí žádné vysoké školy.
        Víme, máte (koupený) postgraduál na ČVUT (FEL), který Vás ne(u)živí a proto se živíte prací.

        Reagovat
        • 10.7.2017 (6:28)
         Permalink

         Víte houby… Interní doktorandi v té době měli když hodně, tak v průměru 5 tisíc Kč stipendia, na měsíc. Takže pokud hovoříte o “koupi”, tak ta byla pouze za hodně tvrdou práci… Nicméně i to byla svým způsobem dobrá škola. Od té doby, co jsem inženýr se živým zcela sám a nijak mi to neublížilo. Však i na ten “výlet” na NZ jsem si musel našetřit a peníze (i tam) vydělat. Můžete a mohl jste též. Dá vám to více, než dělat “chytráka” a “srandičky” zde.

         (“Nikde jste nebyl, ničemu nerozumíte, ale migranti a nekatolíci jsou zcela jistě BLBÍ a jenom Vy jste “pupek světa”.)

         Reagovat
  • 5.7.2017 (10:13)
   Permalink

   Velehrad však hlásí i jednu méně milou zprávu:
   Nahrávací zařízení instalovaná ve zpovědnicích (pro zkvalitnění služeb) nezaznamenalo ani Bělobrádkovu ani Gazdíkovu zpověď. Takže u zpovědi nebyli.
   Tím pádem mám trochu strach, aby jejich návrh svým stranám, bez milosti posvěcující, měl nějakou váhu.

   Reagovat
   • 5.7.2017 (11:31)
    Permalink

    Kdo to tam instaloval, Andrej? Toho jsem tam teda nezahlídl, zato pár příznivců tisíckráte se tam potulovalo =D

    Reagovat
    • 5.7.2017 (12:41)
     Permalink

     Nejpravděpodobnějšími instalatéry odposlechu mně přijdou Jezoviti. Ani jsi je tam zahlídnout nemohl, jsou děsně chytří. A mají výcvik od Koniáše.
     A taky jim jde o zkvalitnění služeb především.

     Reagovat
     • 5.7.2017 (13:54)
      Permalink

      No jasně! Tak to jde úplně z vrchu. Jezovitu Františka jsem tam nezahlídl, ale…. 🙂 🙂

      Reagovat
       • 5.7.2017 (22:13)
        Permalink

        Ano…proto jsem tam dneska nebyl. A doufám, že už dlouho prefektem nebude.

        Reagovat
 • 4.7.2017 (20:07)
  Permalink

  Bratr Jiří Čunek je pozoruhodná osobnost. Je to náš jediný přednosta (nerad používám zkomoleninu německého názvu Hauptmann) kraje, jako starosta dokázal na Vsetíně přizpůsobit nepřizpůsobivé spoluobčany atd. V tomto s ním – a ani s Vámi – však nesouhlasím. Věřím, že tu 10 %-ní bariéru překonáme, a nikoliv s odřenýma ušima. Věřím, že bratr Pavel Bělobrádek bude našim premiérem. Věřím, že StB-Bureš půjde tam, kam zaslouží – totiž do pr*ele!

  Mrzí mne, že jako volič lidovců jste tak pesimistický. Ale respektuji Váš názor.

  Reagovat
  • 4.7.2017 (20:22)
   Permalink

   Jiří Čunek je skutečně pozoruhodná osobnost a dle mého názoru si opravdu zaslouží uznání. Poté, co se ho nepodařilo zlikvidovat ani tím nejnižším způsobem – podplacenou “……”, neskočil na lep Babišovi, aby kandidoval za jeho ANO, ale kandidoval za své, kteří by ho ale raději ve svých řadách neviděli. Ach jo…..

   Reagovat
   • 18.7.2017 (21:49)
    Permalink

    Jo, a brácha Jiřího Čunka je taky Jezuita, takže díky těm odposlechům může mít víc informací … 🙂

    Reagovat
    • 19.7.2017 (5:11)
     Permalink

     Smyslem zpovědi není “evidence hříchů”, ale SMÍŘENÍ člověka s Bohem.

     (Opakujete téma už to zde bylo.)

     Reagovat
  • 5.7.2017 (10:19)
   Permalink

   Já se k pesimistům hlásím taky.
   STAN není grunt ani vila, víc jak 2% nedostane. KDU víc jak 7% taky ne. Počítejme s tím, že budou puštěny do oběhu nějaké očerňující zprávy ze strany konkurence.
   Je dost pravděpodobné, že to bude těsně pod 10%.
   Mám obavy …

   Reagovat
  • 5.7.2017 (17:57)
   Permalink

   Obávám se, že nejsem pesimista, ale realista. Volím lidovce prakticky už od roku 1990 a vím, že se volební prognózy od těch konečných výsledků nikdy moc nelišily. A když ano, výsledek byl horší, než předvolební průzkumy. KDU-ČSL dnes nemá ve své absolutní špičce nikoho, kdo by byl výraznou osobností s osobním charismatem. Bělobrádek je takovej nemastnej neslanej, nevýraznou osobu Hermana jako kněze, který zradil Krista, taky nemusím, ani Jurečka není člověk, který by přinesl něco nového, co by upoutalo nějakou širší voličskou škálu. Takže lidovcům dnes pouze zbývá tradiční základna, což je nějakých 6 až 7%. Co se týká Starostů, ani ti nejsou moc v oblibě. Jejich předseda, který je mezi značným množstvím voličů znám jako “blb z Horní Dolní,” nepřináší do politiky také nic nového a ty jejich maximálně 2% odpovídají jejich tradičním voličům. Lidovcům dnes pomůže opravdu jen to, když se dá na radu pana Čunka a ti opustí koalici se STANem.

   Reagovat
   • 5.7.2017 (20:44)
    Permalink

    Stále nechápu skutečnost, proč politici v matematice nezašli dál, než za operaci sčítání.
    Jak vědí, že procento příznivců seskupení A se v koalici se seskupením B ve výsledku voleb sečte?
    Neodradí účelová koalice některé váhající příznivce ze stran A či B a nepoohlédnou se raději po C nebo D? Případně nepůjdou k volbám vůbec?
    ______________________________
    Zdárnou parodií “polické matematiky” bylo Henychovo (ministersvo vnitra) sčítání procent chyb ve vzorcích z podpisových archů u kandidátů při posledních prezidentských volbách. Podle průzkumu bylo jeho IQ 150. Měřilo se to pro jistotu dvakrát. Jednou mu naměřili 80 a podruhé 70. 🙂

    Reagovat
    • 7.7.2017 (10:40)
     Permalink

     Tak. Účelová koalice už váhající příznivce zdárně odradila. 🙁 K tomu ještě nekřesťanské chování “křesťanských “politiků….jejich liknavé postoje, vlezdop…jen aby se udrželi u moci, (nebudu tady rozepisovat jednotlivé kauzy, které mne dokázaly znechutit). Proto to, že KDU tu hranici nepřekročí, nevnímám jako tragédii, ale spíše jako šanci stranu “abgrejdovat”.

     Reagovat
   • 7.7.2017 (4:45)
    Permalink

    To si pěkně “ohýbáte”. Ministr Herman Krista nijak nezradil. NAOPAK. Hlasu svého svědomí byl a je věrnější více, než mnoho zdejších “křiklounů” …

    a) tzv. laicizaci mu schválila sama církev, a b) do Nebe přijdete s tím co Vy a ne s tím co pan ministr Herman. …

    Reagovat
    • 7.7.2017 (13:17)
     Permalink

     Je chvályhodné, jak se nyní zastáváte Hermana.
     V kauze “Brady” jste zde ale tvrdě hájil Mluvčáčka a ?.

     Reagovat
     • 8.7.2017 (16:25)
      Permalink

      Si mne, “apríle”, s někým pletete 🙁 … Psal jsem vždy o tom, že už papež Jan Pavel II. mluvil/psal o SVĚDOMÍ, jako nejvyšší mravní autoritě člověka. … Pan ministr Herman svému svědomí věrný byl. Naopak – dokonce by se dalo říci, že KRISTA by zradil, pokud by v rozporu se svým svědomím “kněžský úřad” zastávat.

      Reagovat
      • 8.7.2017 (19:34)
       Permalink

       Hajný, zase účelově LŽETE !!! ? ? ?
       ______________________
       O svatém Janu Pavlovi II. jste tady nikdy nepsal (Gott sei Dank) !!!
       Jestli jste si nevšiml, tak stávající postoj k Hermanovi Vám nevytýkám !!!
       Co Vám vytýkám, je otočka o 180 stupňů v jeho hodnocení od kauzy Brady, kdy je Vám bližší Mluvčáček a ?.

       Reagovat
       • 8.7.2017 (20:42)
        Permalink

        Jenže problém je v tom, že LŽETE VY – Já nikdy netvrdil to, co mi zde nyní podsouváte. V době kauzy Brady jsem zde ještě nepsal, tak to asi myslíte někoho jiného. Tuším, že to bylo na FB, nicméně nikdy jsem neviděl nic zlého na postoji D.Hermana – snad pouze jednou jsem se ho zeptal, co má proti Číhošti a to vysvětlil tím, že dnes už zemřelý advokát Ilja Kubíček obhajoval L. Máchu stylem, že pokud by církev něco po Máchovi chtěla, tak jeho obhajoba nechá rozhlásit, že J.Toufar byl pedofil a homosexuál a ublíží tím církvi. … Proto byl D.Herman skeptický k Číhošti.

        Reagovat
    • 7.7.2017 (20:05)
     Permalink

     Opustit kněžství je stejné, jako opustit manželství. To, že si Herman přes známosti vydupal laicizaci ještě neznamená, že vše je v narovnáno. Pana Hermana bude zajisté soudit Bůh. Na této zemi se však stává člověk, který zradí nebo který udělá nějaký životní průšvih, pro ostatní lidi nedůvěryhodný, tedy alespoň v tom, kde zklamal. A tíží ho to do konce života. Vím, o čem mluvím.

     Reagovat
     • 7.7.2017 (21:16)
      Permalink

      Laicizace u svátostného kněžství je pouze akt cíkevní jurisdikce. Svátostná pečeť je však nesmazatelná. Kněz navěky podle Melchizedechova řádu. Podobně křest i biřmování vtiskují nesmazatelnou pečeť.

      Takže opustit kněžství – bez ohledu na nějaké lejstro z Vatikánu – je zrada.

      Reagovat
      • 7.7.2017 (22:38)
       Permalink

       Pánové, nechte ty soudy na Nejvyšším. Na rozdíl od Něho i ode mne o Hermanovi víte celkem prd…..
       Btw., co se velmi líbí na “tisíckráte” je to, že nikoho neodsuzuje 🙂

       Reagovat
       • 8.7.2017 (10:50)
        Permalink

        Kdyby jsi uměl číst a daný text pochopit, tam by jsi věděl, že Hermana tady nikdo nesoudí, dokonce je zde jasně řečeno, že ho bude soudit Bůh. Jenže pozemský život je o něčem jiném. Když člověk něco ukradne, zpronevěří peníze, někoho podvede, opustí svého partnera atd. atd., nikdy se už nemůže stát důvěryhodným člověkem, a i když dostane druhou šanci, vždycky si jeho okolí bude dávat na něj větší pozor. Úplně nejhorší jsou lidé, kteří by měli v důsledku svého jednání chodit kanálama, ale kteří nemají ani kapku studu a ve věcech, kde oni sami selhali, poučují a kritizují druhé.

        Reagovat
        • 8.7.2017 (18:40)
         Permalink

         Hele, Kamenáči (máš příhodné jméno – mluvíš dost tvrdě 🙂 ) Tak příklad – teď úplně vypustím pana Hermana. Píšeš, že ” Úplně nejhorší jsou lidé, kteří by měli v důsledku svého jednání chodit kanálama… Takže například, kdybych Ti já třeba zlomila malíček ( 🙂 ), litovala bych toho, omluvila se Ti, vyřídila to třeba i finančně, pak i před Bohem – tak pořád patřím mezi ty nejhorší, co mají chodit kanálama? Co třeba nějaké odpuštění? Kdo je bez viny, ať hodí kamenem, ostatní ať nadosmrti chodí kanálama? Myslím, že by kanály byly neustále ucpané… 🙂
         Já patřím mezi ty, kteří o Hermanovi vědí prd, ale i kdybych věděla, bála bych se ne soudit, ale i posuzovat, jestli někdo má nebo nemá kapku studu nebo jestli selhal.

         Reagovat
         • 8.7.2017 (20:30)
          Permalink

          Já bych až zas tak Kamenáčův názor neodsuzovala. O Hermanově laicizaci vím také prd, a tedy ho v tomto směru nesoudím ani neposuzuji. Ovšem o jeho politických aktivitách vím dost na to, aby se mi dělalo šoufl. A coby volič mám voličské PRÁVO posuzovat jednání politiků strany, kterou jsem volila, a v případě, že jejich jednání není v souladu s programem strany či předvolebními sliby, mám právo takové jednání i VOLIČSKY odsuzovat a klidně i říct, že nemá kapku studu. V této spojitosti mne napadá: co je Božího patří Bohu, co je císařovo, patří císaři (v našem případě voličům).

          Reagovat
          • 8.7.2017 (20:49)
           Permalink

           Magdo a Vy patříte Bohu ???
           Ano či ne ?

          • 8.7.2017 (21:00)
           Permalink

           Magdo, dobře jsi to vystihla, že jde o dvě věci – jablka a hrušky – soukromí a politiku. Já myslela na ty jablka.

          • 8.7.2017 (23:09)
           Permalink

           Lído, církev je “služebníkem” Boha, ne Bůh “služebníkem” církve. … Celibát neustanovil Bůh (ani JK), ale církev. Pakliže kněz požádá o “laicizaci” toto NENÍ zradou Boha. (Maximálně tak “zradou” ustanovení církve.) Nicméně když sama církev na ustanovení netrvá a s laicizací souhlasí je otázkou, zda nejste “papežštější než papež” – potažmo VY SAMA církev nezrazujete, když toto ROZPORUJETE.

           Zlobíte se na kněze, že vám dal ROZHŘEŠENÍ ???
           Zlobíte se na BOHA, že je milosrdný ?
           ________________________
           Znáte ten VTIP, jak se KATOLÍK osopí na Boha slovy:
           TY JEDEN DRZÝ BOŽE…

         • 8.7.2017 (20:53)
          Permalink

          “Dodnes jste nelitoval (alespoň nemám jediný důvod si to myslet) přetržení a odhození sv.Hostie na zem Týnského chrámu ani nedosloužení mše sv. ze dne 1.dubna 2004.

          B) Veškerá vaše následná přání i činy směřovaly pouze k zakrytí skutečnosti vašeho zčervenání. … ”

          http://hajny.webpark.cz/kelnar.html

          Reagovat
          • 18.7.2017 (22:20)
           Permalink

           M.Hajný, už je to tady zase. Přijímání u Havla, hostie na 3 kusy, část na zemi.

           Mně se to taky stalo, že mi jeden kněz z Olom. arcidiecéze nechtěl podat na ruku.
           Nepopírám, že se najdou kněží biskupům v tomto neposlušní, zmatení, pitomí … beroucí v prosazování svého práva (mám právo podávat jak chci – to mi pak v sakristii řekl) právo přijímacích…
           No nicméně, jak už je z předešlého odstavce patrné, přijal jsem tedy do úst, nedělal jsem tam žádní asertivní cvičení nebo jiné trapárny a až po mši jsem si s ním šel promluvit mezi čtyřma očima.

           A i to, jak píšu o neposlušných, zmatených či pitomých, prostě chápu. Sám jsem jsem v mnoha oblastech takovým byl, jsem a budu.

           Takže kolego, už tuhle tu ostudu přestaň mlet furt dokola a propagovat. Prostě se střetli dva kohouti.
           No a závěrem ti chci říct, že díky znalosti tvých komentářů, si troufnu tvrdit, že střetnou se s tebou nebude nic těžkého ani pro zapřísáhlého flegmatika.

           Měj se a buď taky trochu Hiláriem – radostným!

           Hilárius

          • 19.7.2017 (5:07)
           Permalink

           Neznáme se. Zůstal bych proto u Vykání… (Až se sejdeme, podáme si ruku a řekneme si to, není problém…)

           “Nemohu to rozdýchat, ale vzdávám se pomsty.” … Nebýt toho, co následovalo měsíc poté byl dávno KLID. Když však pro urážku “jeho majestátu” naběhlo GESTAPO a dodnes toho nelitoval NIKDO nedělejte z oběti viníka. DÍKY.
           Radostně M.H.

         • 9.7.2017 (10:19)
          Permalink

          Lído, ty to nechápeš nebo nechceš pochopit? Nemluvím o ton, když někdo někomu neúmyslně spáchá nějakou bolest, nemluvím o běžných hříších našeho života. Mluvím o lidech, kteří se např. nečestným způsobem dostali k nějakému majetku a až dosáhli vysokého postavení v politice, odsuzují krádeže. Viz. např. Bureš a jeho slova “všeci kradnú”, Socbotka, který pomohl vytunelovat OKD a nyní se tváří jako důvěryhodný a ničím neposkvrněný politik a mnoho dalších.

          Reagovat
          • 9.7.2017 (10:48)
           Permalink

           Snad ruku do ohně bych dal za to, že Lída chápe 🙂 Jenom si nevyzobává z evangelia…. je tam třeba o tom, že nemáme soudit, o třísce a trámu, i v modlitbě Páně je zajímavá věta o odpouštění… a tak….. 🙂

          • 9.7.2017 (14:06)
           Permalink

           Ano, Lída chápe, což potvrzuje výše. Proto tedy nemíchejme hrušky s jablky a soudy Boží se soudy světskými. To bychom se taky mohli dostat k názoru, že ten, kdo žádá spravedlivé potrestání úkladného vraha světským soudem, nejedná v souladu s evangeliem, že si z něj vyzobává, nevidí trám atd.atd.

        • 8.7.2017 (20:45)
         Permalink

         Bill, vy jste selhal ???
         Pakliže ANO, nepodsouvejte svoje selhání D. Hermanovi.
         Díky.
         ___________
         A to “hraní si” na Boha také nechte. jak můžete vědět, kdo co ve svém svědomí vnímá.
         SMĚŠNÉ…

         Reagovat
         • 9.7.2017 (10:23)
          Permalink

          Pane Hajný, ano, i mě se stala v životě událost, za kterou se stydím a kterou si ponesu do konce života, i když jsem k tomu byl dotlačen okolnostmi. Proto bych v této věci nikdy nepoučoval druhé, protože sám bych byl pro smích. A ani já se nenechám v jiných věcech poučovat od těch, kteří v těchto věcech selhali.

          Reagovat
          • 10.7.2017 (6:43)
           Permalink

           Jeden z mých instruktorů létání říkal s oblibou, že nejlevnější je učit se z chyb druhých. V tomto smyslu slova, když nemusíte opakovat chyby ať už své či jiných je dobré se poučit NECHAT. … Poznání samo o sobě není cestou ke hříchu, ale k PRAVDĚ. Žádná životní situace není zcela identická, ale nechat se poučit (nebo se minimálně nad poučením zamyslet) MOUDRÉ je.

           Z toho, že jste se “spálil” Vy, neplyne, že se nutně spálil i druhý. Třeba opravdu byl “lepší”, nebo mu to jen “vyšlo”, nebo to měl lépe “spočítané”…
           __________

           Ve věci pana Hermana nevím o ničem, v čem “selhal”. I kněz má právo na SVĚDOMÍ. Když to tak vnímal (aby se nechal “laicizovat”) jednal SPRÁVNĚ. Nám nepřísluší toto soudit. … Stejně tak je to např. OSOBNÍ rozhodnutí toho kterého kandidáta, aby kandidoval na prezidenta.

         • 19.7.2017 (18:24)
          Permalink

          K tykání – přišla mi ta řeč tak osobní, že mi to tykání samo naskočilo …
          Ok tedy.

          Reagovat
      • 8.7.2017 (20:48)
       Permalink

       Pane Špačku a co vaše OPLZLOSTI ???
       Tím jste nezradil KRISTA ???

       Sorry jako. Myslím, že se vyjadřujete k věcem, kterým a) NEROZUMÍTE, a které b) Vám nepřísluší.

       Reagovat
       • 9.7.2017 (14:13)
        Permalink

        Hajnej, čtu to včetně komentářů dost důkladně a oplzlosti vypadají jinak

        Reagovat
        • 10.7.2017 (6:50)
         Permalink

         Dost nechutnou OPLZOSTÍ je už jen tvrdit, že na Novém Zealandu žijí “KLOKANI”.

         Reagovat
         • 10.7.2017 (19:40)
          Permalink

          Ale pane Hajný, na chudákovi klokanovi není nic oplzlého. A je jedno, kde žije.

          Reagovat
          • 11.7.2017 (0:46)
           Permalink

           Na kecech o “kuličkách” ale ano.

           Bohužel.

     • 10.7.2017 (13:12)
      Permalink

      Lítají tady slova o zradě, opuštění …, Bůh suď jak moc a co bylo v našich silách a co už ne. Jestli je vině ten jeden nebo to byla souhra chyb a pastí na všech možných stranách …

      Reagovat
 • 7.7.2017 (4:38)
  Permalink

  Pán Bůh má lidi rád. A NIKOHO (ani uprchlíky, ani A.Babiše, ani nikoho jiného) nevylučuje a NEODMÍTÁ.

  Reagovat
  • 10.7.2017 (13:13)
   Permalink

   Před Pánem Bohem jsme si všichni rovni.
   Jen kolega Hajný je rovnější.

   Reagovat
   • 11.7.2017 (0:56)
    Permalink

    Nechte toho. Já tohle o vás také neříkám.

    Reagovat
    • 18.7.2017 (22:27)
     Permalink

     Ok, nechám, byl to vtip. Ještě socialistický. Ale to, co píšu na tvůj odkaz o zlomené hostii výše, vtip není.

     Reagovat
 • 8.7.2017 (21:58)
  Permalink

  Milý Felixi, nešlo by něco udělat s Hajným? Třetina příspěvků od někoho, kdo absolutně nepochopil, o čem je tento skvělý web, to je fakt pruda. Aby to tu nedopadlo jako na christnetu….. 🙁

  Reagovat
  • 8.7.2017 (22:51)
   Permalink

   Milý Bože, nešlo by prosím něco udělat se zdejším serverem? Anonymní Felix, Giovanni a kněz Jan Špaček píšící o “leštění kuliček”. … Ve srovnání s ukřižováním Ježíše Krista je to sice PRKOTINA, ne každá legrace a ne každý PRŮJEM jsou ale vtipné.

   🙁 🙁 🙁

   Reagovat
   • 9.7.2017 (10:41)
    Permalink

    Správně!
    Jedině Hajný ví, která legrace a který PRŮJEM jsou vtipné. Má na to přece tolik vysokých škol a je tak scestovalý. A navíc se znal s p. Reinsbergem. Kam se na něho my všichni plebejci tady hrabem.
    Navrhuji, aby tady dělal hlavního cenzora, který by připouštěl příspěvky ke zveřejnění. ? ? ?

    Reagovat
    • 9.7.2017 (14:16)
     Permalink

     ??? Čímž by tady zůstal sám a my ostatní bychom si zřídili soukromou skupinu na “fejsbůku”, kde bychom se vrátili zpět k srandičkám. Hostinský, pokud má v lokále prudiče, tak vyhodí jeho, nenechá si od něj vyhazovat štamgasty. I když….v dnešní době…..bych se nedivila nějakému zákonu na ochranu prudičů před štamgasty…..

     Reagovat
     • 9.7.2017 (15:55)
      Permalink

      Magdo, perfektní!? Hospodská logika je praxí prověřená. Vyhozen bývá prudič, a já jen doufám, že to v těch našich malebných hospůdkách zůstane i nadále ????

      Pozn.: Jsem jen na Twitteru, ale kdyby nastala situace, kterou popisujete, založil bych si účet ajivá na fejsbůku ?

      Reagovat
      • 9.7.2017 (17:18)
       Permalink

       Mám ještě jiný nápad. Hajný se může nadále vytahovat se svou dokonalostí a vzdělaností na svých stránkách (“hajny.web brak.cz”) a nás ať tady nechá hnít i s naší tupostí. Bude to jednodušší. Komu zde bude případně chybět, najde si ho tam.
       Vždyť kdo z vás tady, vy troubové, má tolik doktorátů, byl u klokanů, nebo viděl Lenina. 😉 🙂 🙂

       Reagovat
       • 9.7.2017 (18:07)
        Permalink

        To jste mě pobavil.

        Ale vrtají mi hlavou ti klokani. Já myslela, že na New Zealandu jsou jen ovce 🙂

        Reagovat
        • 9.7.2017 (20:54)
         Permalink

         Když může mít klokana v zahradě soused o tři baráky níž…. Další soused z toho byl úplně vedle – líčil:” Představ si, jdu do zahrady, a přes plot na mě čučí klokan!” 🙂 🙂 Padala jsem smíchy! –
         Takže se není čemu divit, kdo ví, kde ještě mají klokany. A co – klokani, to je ještě dobrý, horší jsou chameleoni! 🙂

         Reagovat
        • 10.7.2017 (7:02)
         Permalink

         Klokana jsem na NZ skutečně nezahlédl. 🙂

         Reagovat
         • 10.7.2017 (13:04)
          Permalink

          Asi byli taky schovaní v zahradě… 🙂

          Reagovat
          • 11.7.2017 (1:04)
           Permalink

           A v který ???
           🙁

    • 10.7.2017 (6:59)
     Permalink

     Cenzura není řešením. Spíše TRPĚLIVOST, a snaha o přesnost a pravdivost.
     (Již kardinál Tomáš Špidlík psal, že lháře naštve, když jeho lež je ROZPOZNÁNA a jeho nekalý záměr je odhalen.)

     Reagovat
     • 10.7.2017 (8:56)
      Permalink

      Hajný, Vaše naštvanost je pro mě důkazem, že kardinál Špidlík měl hlubokou pravdu.

      Reagovat
      • 11.7.2017 (8:20)
       Permalink

       Nemám důvod. Když jsem s ním mluvil naposledy, mluvil jsem o vertikálním a horizontálním “rozměru” Boha. K mému potěšení to pan kardinál POCHOPIL a na závěr diskuse v Praze u Salvátora to i kvitoval. Vůbec nejsem naštvaný. (Což zřejmě není váš případ…)

       Mějte pěkný den.

       Reagovat
       • 11.7.2017 (11:05)
        Permalink

        Jakkoli se mnou nesouhlasíte, já tvrdím, že kardinál Špidlík měl pravdu.

        Reagovat
       • 12.7.2017 (16:35)
        Permalink

        Napadá mě známá Cimrmanova Teorie poznání, kde je představen náčrt externismu:
        věc je tam, kde se domníváme, že není, a není tam, kde se domníváme, že je. Tedy, jinak řečeno: drží-li někdo v ruce například křídu, pak podle Cimrmana vyplňuje tato křída souvisle celý prostor svého okolí a jedině v místě, které divák vidí, tato křída není. To, co přednášející drží v ruce, je vlastně jen jakási prázdná bublina v souvislém křídovém masivu….
        Pan kardinál by to jistě mohl komentovat, jedno jestli vertikálně nebo horizontálně
        🙂

        Reagovat
        • 12.7.2017 (18:57)
         Permalink

         Pan kardinál už jistě nic komentovat nebude. Ale jestli to v nebi mají (a já věřím, že jo), tak se tomu také s chutí zasměje. 🙂

         Reagovat
        • 13.7.2017 (7:42)
         Permalink

         Teorie “externismu” je smyšlená stejně, jako Cimrman. Myšlenka z knížky “Prameny světla” byla o tom, že ten kdo žije v klamu (ve lži, ve “výmyslu” atd.) sám lež nepozná… Osvobozuje PRAVDA.

         Svislý a vodorovný nebyly ani tak “rozměry Boha” jako spíše našeho vnímání Boha a vztah k Němu. Nevyjádřil jsem se přesně. Snažil jsem se vyjádřit 2 rozměry evropského křesťanství: Rozměr “katolický” založený spíše na vertikálním vztahu Já vs. Bůh a rozměr protestantský akcentující spíše “horizontální” rovinu vztahu Já vs. Bůh v lidech. Původně jsem si myslel, že co jsem řekl, pan kardinál nepochopil. Na konci večera však uvedl příklad starších manželů, kteří se též za svůj život “zžili”, s tím, že i v tom je onen “horizontální rozměr Boha”, o kterém jsem mluvil. Potěšilo mne to.

         Reagovat
  • 9.7.2017 (15:47)
   Permalink

   Milý Giovanni, v zásadě jsem proti cenzorování, ale v tomhle Vám dávám za pravdu. Myslel jsem, že na Tisíckráte budou psát lidé se smyslem pro humor, legraci, srandu, recesi, a tak podobně.

   Jak to tak dlouhodobě sleduji, vykrystalizovaly tu 3 skupiny přispěvatelů:

   1) ti, co pochopili, o čem je tento skvělý web: sem patří naštěstí drtivá většina přispěvatelů

   2) ti, co berou článek od F. Kulpy zcela vážně: sem patří jen málo lidí – myslím, že jsou to čtenáři, kteří sem nahodile zabrousí (sám jsem kdysi patřil mezi ně, než mi to “docvaklo”)

   3) M. Hajný

   Pokud tedy cenzura, tak jen u skupiny 3)

   Reagovat
   • 9.7.2017 (21:49)
    Permalink

    Milý Jene, já bych to ani nenazval cenzurou…. ten hospodský příměr je mi bližší, a vyhodit z lokálu prudiče není cenzura 🙂

    Reagovat
    • 10.7.2017 (7:15)
     Permalink

     Otázkou, kdo je zde “PRUDIČ” ??? Když zloděj volá: “chyťte zloděje” přestane proto být zlodějem? Jediným měřítkem je smysl – potažmo pravda. Než “páter” začne bránit “hospodu” vlastním tělem:

     Postoj “ŽÍT A NECHAT ŽÍT” (a netýká se to jen vztahu k migrantům) je užitečnější, než potřeba být nejlepším, nejchytřejším, nejdůležitějším – zkrátka “pupkem” SVĚTA.

     Reagovat
     • 10.7.2017 (9:07)
      Permalink

      Odpověďi, kdo je zde „PRUDIČ“ jsou ve smyslu podmnožiny dvě:
      – Pro všechny zde diskutující je prudičem Hajný.
      – Pro Hajného (nejlepšího, nejchytřejšího, nejdůležitějšího – zkrátka „pupka“ SVĚTA) jsou prudiči všichni ostatní vč. Felixe Kulpy.

      Reagovat
      • 10.7.2017 (9:11)
       Permalink

       Ahá… pupek světa není v ČR ale na Zealandu. Perfektní.

       Konečně to “někoho” napadlo. 🙂

       Reagovat
       • 10.7.2017 (16:41)
        Permalink

        Hajný, Vy jste tam odletěl znovu? Ani jste se nepochlubil! Tak pěknou dovolenou. 🙂
        A pozdravujte tam klokany, ovce, chameleony, nebo co to tam žije. 😉

        Reagovat
        • 11.7.2017 (8:04)
         Permalink

         Takže znovu (pro “A.P.Ril”) :

         Na Novém Zealandu NEŽÍJÍ klokani. A hnízda tam nemá ani “čáp”. Pro “A.P.Ril” NEMÁ.
         ________
         Znovu: Není tam farma “Čapí hnízdo”. Není možné tam s ní sousedit a PROTO na vašeho souseda tam nezírá KLOKAN.

         Reagovat
          • 11.7.2017 (10:59)
           Permalink

           Jasně, že odletěl. 🙂
           “…… pupek světa není v ČR ale na Zealandu. Perfektní.”

          • 11.7.2017 (18:54)
           Permalink

           Ano. Na podzim 2006 a o rok později jsem se vrátil do Čech. Zbytek jsou místní fabulace. …

     • 10.7.2017 (9:19)
      Permalink

      Postoj „ŽÍT A NECHAT ŽÍT“ – tak proč se tímto postojem neřídíte????

      Reagovat
      • 11.7.2017 (0:40)
       Permalink

       Proč si myslíte, že se tím postojem neřídím? Řídím. Mně tohle bylo sympatické už za dob mého studia na FEL. Od té doby se to snažím aplikovat a doplnil bych to i biblickým postojem: “kdo není proti vám, je s vámi” …

       Reagovat
       • 11.7.2017 (10:13)
        Permalink

        Omlouvám se za “dost nechutnou OPLZOST – tvrzení, že na Novém Zealandu žijí KLOKANI“. Za „Čapí hnízdo“ se nomlouvám, to jsem já nevymyslel. ?
        _____________
        Vy laskavě nechte těch oplzlostí s FELem.

        Reagovat
        • 12.7.2017 (16:36)
         Permalink

         Jasně, M. Hajný mohl studovat v Brně na FE nebo později na FEI… dnes FEKTu.. a na nejaký FEL se vykašlat..

         Reagovat
         • 13.7.2017 (7:41)
          Permalink

          Mohl. Realizovat však lze pouze jedno. V mém případě to byla Praha. Pěkně tuto otázku zodpověděl pan

          Prof.Svačina (svého času děkan techniky v Brně), když se ho můj školitel ptal: “Jak je v Brně?” A on to perfektně vystihl slovy: “Jako v Praze, jen o 200 km více na východ.”

          Reagovat
          • 19.7.2017 (21:01)
           Permalink

           Hm, to vůbec nevystihl. V Brně je úplně jinak než v Praze. Fakt.

 • 8.7.2017 (22:55)
  Permalink

  Milý Bože, nešlo by prosím něco udělat se zdejším serverem? Anonymní Felix, Giovanni a kněz Jan Špaček píšící o „leštění kuliček“. … Ve srovnání s ukřižováním Ježíše Krista je to sice PRKOTINA, ne každá legrace a ne každý PRŮJEM jsou vtipné.

  Reagovat
  • 9.7.2017 (20:57)
   Permalink

   “Milý Bože, nešlo by zařídit, aby někdo daroval Hajnému spiner – nejlépe kovový, aby mu dlouho vydržel?”

   Reagovat
   • 9.7.2017 (21:52)
    Permalink

    Kdyby to pomohlo, klidně daruju 🙂 A třeba i kombajn 😉

    Reagovat
    • 10.7.2017 (15:14)
     Permalink

     Určitě by pomohlo obojí, aby se Hajný zabavil. Možná bych přece raději zůstala pouze u spineru. Protože jestli myslíš “kombajn” – motyku, mohlo by to být nebezpečné, a to i pro ty, kteří nemají o zdejším servru potuchy. (Ti by se pak divili. 🙂 ) Nicméně – s motykou by člověk mohl být i užitečný, ale ke svým pěti rajčatům neustím nikoho, mimo prověřené osoby. 🙂

     Reagovat
     • 10.7.2017 (15:19)
      Permalink

      No to je fakt…..doktor a navíc inženýr a kdo ví co ještě….s motykou, to je nebezpečnější než s klávesnicí =D

      Reagovat
      • 10.7.2017 (16:36)
       Permalink

       Giovanni, má představa o Hajném je opačná. Myslím si, že je to zručný řemeslník se záviděníhodným fortelem. Nás všechny by v tomto ohledu asi porazil. Jen ty tituly, které ho neživí (proč?) mu nejsou k ničemu včetně dojmu, který měly udělat na nás.

       Reagovat
       • 10.7.2017 (22:16)
        Permalink

        No možné to je….. Ti ilumináti jsou nečitelní 🙂

        Reagovat
       • 11.7.2017 (0:33)
        Permalink

        PŘÍLIŠ MUDRUJETE. Ani já jsem nestudoval proto, abych “měl titul”, ale proto, že mne obor, který jsem studoval, bavil. Špatně jste to pochopil. I mě samozřejmě živí teoretické zkušenosti získané během VŠ studia. Když však musíte např. v cizině rozhýbat radar – není to pouze o teorii. Umět vzít do ruky pájku a dělat třeba i jen obyčejné “středoškolské” činnosti a práce je nutnost. … Za montérky jsem se nikdy nestyděl. Jak říkal už páter Reinsberg: “Každou práci lze dělat s láskou.”

        Reagovat
   • 11.7.2017 (8:24)
    Permalink

    Spinner jsem zatím nepochopil. Raději si zajdu kleknou někam před svatostánek. Je to více uklidňující, pokojné a alespoň mně osobně to dává víc. Jsou samozřejmě i jiné pěkné věci v životě, ale modlitba v tichu před svatostánkem je FAJN.

    Reagovat
    • 11.7.2017 (14:35)
     Permalink

     Žádný spinner nebude – přecenila jsem Vás (ovlivněna tím, že chápete radar jsem si myslela, že pochopíte i děsně složitý spinner 🙂 🙂 ) Škoda, byla to možná poslední šance pro vaše dobro. 🙂

     Reagovat
     • 12.7.2017 (19:04)
      Permalink

      Lído, musím se Hajného zastat. Spinner nechápu ani já, jak by ho poptom mohl pochopit Hajný? 🙂

      Reagovat
      • 12.7.2017 (22:46)
       Permalink

       Chtělo by to nějaký víkend s dětmi. Řádně by tě poučily. Já před měsícem ještě o spinneru neměla potuchy. Ale pak přišla a důležitá chvíle, a pětileté děti mi to vysvětlily: “Má to každý, a jenom se to točí.” Nějaká maminka pak dodala, že to někdo vymyslel zabavení hyperaktivních dětí. A tady je právě ten rozdíl: Ty, narozdíl od jiných, to chápat nemusíš. 🙂 Jiným by to prospělo. 🙂

       Reagovat
       • 13.7.2017 (7:43)
        Permalink

        Generace mých rodičů si hrála v dětství s “káčou”. … Což je podobný princip. 🙂

        Těm kdo milují Boha – vše napomáhá k dobrému.

        Reagovat
 • 9.7.2017 (12:24)
  Permalink

  Tak jsem si schválně počkal, co se z této diskuse vyklube… Nerad bych nabyl pocitu, že zde vzniká jakási analogie či paralela k jednomu nejmenovanému serveru, kde se v diskusi ti “nejlepší” katolíci předhánějí, kdo je “skutečně nejlepším katolíkem”, kdo zná lépe Evangelium a kdo lépe a správněji chápe katechismus a aplikuje jej v praktickém životě. To snad opravdu ne…
  Co se týče politiky – je mi už …sát, snad mohu říci, že mám jisté srovnání s tím, co bylo a je. Diskuse o kandidátech na jakékoliv politické posty mě nechávají chladným a lhostejným. Mám svůj názor a ten pak uplatním u volební urny. Jen sám za sebe dodám v kostce: V pravdě pravicovou politiku pokládám za obtížně dosažitelný luxus, který si může dovolit pouze duchovně a morálně vyspělá společnost disponující duchovně a morálně vyzrálými jedinci schopnými sofistikované pravicové myšlenky uvádět do praxe. A jedině sofistikovaně aplikovaná pravicová politika založená na hluboce humánním pochopení významu pojmu “sociální cítění” může být zárukou prosperity a spokojenosti společnosti. Levicová politika je pak naprosto správnou, logickou a plně legitimní reakcí na pochybně aplikovanou rádoby pravicovou politiku duchovně a morálně nevyzrálými osobnostmi. Takže jinými slovy – když je nadpoloviční většina společnosti na úrovni materialistických sobeckých primitivů, nemůže být na skutečně smysluplnou a hodnotnou pravicovou politiku ani pomyšlení a politika musí jít tím více doleva, ať se to komu líbí nebo nelíbí… Asi tak… Možná se mýlím, ale takto to cítím.

  Reagovat
 • 9.7.2017 (16:07)
  Permalink

  Mistře Radku, to je úžasné shrnutí. Jste vynikající muzikant, ale v pohodě byste mohl býti i politolog. ????

  Reagovat
  • 10.7.2017 (5:14)
   Permalink

   Děkuji… Nicméně mám jednu malou prosbu: Oslovení “mistře” nemám moc rád a chápu jej spíš poněkud pejorativně. Nejvíce mi vyhovuje oslovení křestním jménem a po maturitě k tomu nabádám i některé plnoleté studenty s jednoznačným úmyslem – ať si zvykají na kolegiální vztahy se staršími. Má to svůj smysl a osvědčilo se mi to (včetně toho, že hůře se říká “vy vole” než “ty vole”). Politologem být nechci, i když jsem se krátce po listopadu nechal vyhecovat ke vstupu do jedné strany, která chtěla být nezávislou a měla to i v názvu (NEI to nebyla). Velmi rychle jsem pochopil, jak stranické principy fungují a jak to s tou nezávislostí skutečně je. Takže ani ne po dvou měsících jsem členství ukončil v přesvědčení, že švec se má držet svého kopyta.

   Reagovat
   • 10.7.2017 (18:25)
    Permalink

    Což teprve, až Vám někdo bude chtít hodně zalichotit a řekne Vám “pane mistr” – to bude teprve ocenění ??? (toto se stalo M. Horníčkovi)

    Reagovat
 • 10.7.2017 (7:17)
  Permalink

  Pán Bůh má lidi rád. A NIKOHO (ani uprchlíky, ani Andreje Babiše, ani nikoho jiného) nevylučuje a NEODMÍTÁ.

  Reagovat
 • 10.7.2017 (13:49)
  Permalink

  Pane Hajný…jaké ste měl rodiče?

  Reagovat
  • 10.7.2017 (23:45)
   Permalink

   Děkuji za optání. Moc FAJN. Otec jako jeden z mála vždy nosil plnovous… Prý proto, že se to líbilo mamince. Po roce 1968 však kdosi prohlásil, že se muži oholí teprve až odejdou Rusové. Plnovous byl vnímán jako “nepřátelský akt”. Otec však řekl, že i soudruh Lenin nosil vousy.

   Údajně tím rozlítil politruka, nicméně vousy nosil dál a má je dodnes. …
   🙂

   Reagovat
    • 11.7.2017 (14:37)
     Permalink

     Ta narozdíl od otce zřejmě vousy nemá (nebo si je pečlivě holí).

     Reagovat
     • 11.7.2017 (15:28)
      Permalink

      Dobrá připomínka, ale celkem sem s tím počítal 🙂

      Reagovat
      • 11.7.2017 (16:24)
       Permalink

       Jeho maminka byla velmi starostlivá. Říkávala: “Martínku, létat je nebezpečné. Ale když jinak nedáš, tak lítej alespoň POMALU a NÍZKO!”
       Martínek poslechl, …. a takhle to dopadlo … 🙂

       Reagovat
       • 12.7.2017 (8:33)
        Permalink

        A co tvoje maminka A.P.Rille? Co říkávala tobě?

        Reagovat
        • 12.7.2017 (13:53)
         Permalink

         Také byla velmi starostlivá. Říkávala: “A.P.Rile nezačínej si nic z pivem! (německy Bier, anglicky beer)”.
         A.P.Ril neposlechl, … a takhle to dopadlo … 🙂

         Reagovat
         • 12.7.2017 (14:31)
          Permalink

          Hmm, mně říkávala:” Karle Beer Von Beer, je libo pivo?” Nikdy jsem neodmítl. Dodnes toho nelituji 🙂

          Reagovat
          • 12.7.2017 (19:11)
           Permalink

           Takže ve výsledku jsme na tom oba stejně. bez ohledu na to, kdo poslechl maminku a kdo ne. 🙂
           Což by vysvětlovalo, proč se oba nemůžeme shodnout s některými abstinenty.

          • 12.7.2017 (21:16)
           Permalink

           mně říkala maminka:
           uč se
           choď do školy
           nenachladni
           byls ve škole?
           byls v kostel?
           byls u zpovědi?
           nelži

       • 15.7.2017 (5:04)
        Permalink

        Vyzkoušet si minimální rychlost je užitečná věc. Když mne např. Honza Rudzinskyj učil létat na ultralightu, bylo to to první, s čím začal. Když se dívám zpět, trénoval to se mnou ale i Malcon v Hastings… Já létal vždy spíše rychleji http://hajny.blog.respekt.cz/how-gentle-and-peaceful-flying-of-gliders-can-be-46031920/, ale uznávám, že “pomalejší” létání je klidnější a člověk se spíše (např. při kroužení v termice) udrží ve vzduchu.

        Reagovat
     • 11.7.2017 (19:10)
      Permalink

      Maminka je pěkná dodnes. A vousy opravdu nikdy nenosila… Od toho byl u nás tatínek.
      Těžko mohu soudit, to je relativní, ale myslím si, že maminku nám tatínek vybral VÝBORNĚ.

      Reagovat
      • 13.7.2017 (9:24)
       Permalink

       Ale spíš mně zajímali jejich vlastnosti… 🙂

       Reagovat
       • 15.7.2017 (4:51)
        Permalink

        Správně. Jak říká jeden náš kolega v práci “to není chyba, to je vlastnost”. Na rozdíl od mých rodičů si já myslím, že před Boha jednou předstoupíme každý “sám za sebe” (tj. ve smyslu ne co druzí, ale co já). Moji rodiče vyrostli v době socialismu, a proto se cítí (alespoň tak mi to přijde) odpovědní i za druhé. (svoje děti atd. atd., maminka se dokonce angažovala léta např. i v ČČK a pod.) … Špatně to není a není to ani “černobílé”. Nakonec si myslím to stejně vede k tomu “žít a nechat žít”, jak se už objevilo výše.

        Reagovat
        • 17.7.2017 (8:25)
         Permalink

         Ale spíš mně zajímali jejich vlastnosti… 🙂

         Reagovat
          • 18.7.2017 (12:09)
           Permalink

           No vždyť! Ale stále jste je nenapsal 🙂

          • 18.7.2017 (16:26)
           Permalink

           a) Pokud se nepletu, tak napsal. A ani je “ty vlastnosti” nepovažuji za chyby, ale za vlastnosti. Ale je to jedno. Každý si jdeme se svým. Ani pro Vás nejsou důležité vlastnosti cizích lidí, nýbrž vlastnosti Vaše.

           b) Já nemám potřebu psát o vlastnostech cizích lidí, svých, ani lidí mně nějakým způsobem blízkých. To ode mne nečekejte. Sorry.

          • 19.7.2017 (9:57)
           Permalink

           No ovšem. To že měl tatínek plnovous je hezká vlastnost. Děkuji pěkně.

          • 19.7.2017 (18:13)
           Permalink

           Žijte blaze.

   • 11.7.2017 (10:17)
    Permalink

    Co se vousů týče, byl Lenin proti Marxovi a Engelsovi žabař. 🙂

    Reagovat
    • 11.7.2017 (18:33)
     Permalink

     Kdoví, jestli Marx nebyl Tóma Hluchoněmec s falešným plnovousem 🙂

     Reagovat
    • 11.7.2017 (18:56)
     Permalink

     Co se týče plnovousu, asi ano, Nicméně komunismus v bývalém Československu měl podobu spíše “Leninského typu”. …

     Reagovat
 • 14.7.2017 (11:06)
  Permalink

  To máte všeci dovolenou nebo sa děje?…

  Reagovat
  • 14.7.2017 (13:18)
   Permalink

   Zdá se, že má dovolenku Felix =D Když komentáře dosáhnou dvou stovek, většinou to chce čerstvý matroš 🙂

   Reagovat
   • 14.7.2017 (15:15)
    Permalink

    To ano, a nebo je ožehavé téma ( Hajný vs. zbytek,Stanislava taktně neutrální ). No uvidíme jak se to vyvine 🙂

    Reagovat
    • 14.7.2017 (18:13)
     Permalink

     No je pravda, ze p. Hajnemu nekdy i fandim (treba ted se vyrovnal se cti s velmi osobnimi dotazy na rodice). Pripada mi takove nesportovni, kdyz jsou vsichni proti jednomu. To je moc snadne.
     Vsichni cekaji na Felixe, ale klidne by se mohli bavit spolu, je tu hodne vtipnych lidi, ja to obdivuju a bavim se.

     Reagovat
     • 15.7.2017 (10:07)
      Permalink

      No – když si o to ten jeden pořád tak koleduje…..

      Reagovat
      • 15.7.2017 (19:21)
       Permalink

       No vždyť. Jak byste VY byla nešťastná, když by na vás chlapci na koledu nepřišli.

       Ale jo, uznávám: “Už nám není 20 let.” …

       🙂

       Reagovat
      • 16.7.2017 (12:56)
       Permalink

       Ja vim, Magdo. Nejhorší jsou diskuse “Jeden o voze a koledník o koze.”

       Reagovat
       • 16.7.2017 (18:25)
        Permalink

        Omyl! Tentokrát obě tři podmnožiny (komentáře) mají průnik a tím je koleda. 😉

        Reagovat
        • 16.7.2017 (20:01)
         Permalink

         Pokud je ovšem koledníkovi 20 a přišel ve smyslu podmnožiny s kozou.

         Reagovat
      • 15.7.2017 (19:18)
       Permalink

       Blbost. Jsem na dovolené s rodinou a mimo to wifi připojení zde není nic moc.

       Proto slovy pana Prof. Wolfa: “Žijte BLAZE!”

       Reagovat
          • 18.7.2017 (9:08)
           Permalink

           Jsou i tací muži, kteří o všech svých potomcích nevědí………

          • 18.7.2017 (9:51)
           Permalink

           😀 😀

          • 18.7.2017 (11:05)
           Permalink

           … a rádi by při tom poučovali o odpovědnosti všechny ostatní …
           Ale v tomto případě mají ty děti vlastně obrovskou kliku. Protože svým vymaněním se zůstaly pouze v Božích Rukou. 😉

          • 18.7.2017 (16:35)
           Permalink

           Duben – … s tou odpovědností máte veliký bebíčko, co? Že se ji tolik bráníte vsouváte ji do úst těm, kdo o ni nijak nemluví (maximálně ji sami – alespoň občas a alespoň trošinku žijí.)

           každý svého štěstí strojvůdcem. …

          • 18.7.2017 (19:31)
           Permalink

           Podle čeho jste Hajný (vždy pravdu hájící) poznal, že se já odpovědnosti bráním?
           Kdyby to nebyla pravda, jistě byste to o mně nenapsal.

          • 18.7.2017 (19:54)
           Permalink

           Sorry jako… S odpovědností jste začal zde VY. Nevím proto, v čem máte “problém”. Kolik má kdo dětí je jeho věc. Ty vaše vám přeji. Nic víc nikomu po tom není. …

          • 19.7.2017 (11:07)
           Permalink

           Samozřejmě, že je to každého soukromá věc, kolik máme kdo dětí. Když se Vás zde na to někdo ptá, však nemusíte odpovídat. Ale když odpovíte, že Vy sám se to “dozvíte až v Nebi”, tak to všem vyznívá jako reklama na nezodpovědné otcovství. Ale ani to já u Vás neřeším.
           Píšete, že já mám “s tou odpovědností veliký bebíčko”. Rád bych věděl kde, abych se mohl polepšit. Vím, že Vy byste sem nepravdu nikdy nenapsal.

          • 19.7.2017 (16:05)
           Permalink

           Ptáte-li se upřímně, tak Vám odpovím: Polepšit se můžete v tom, že nebudete vkládat druhým do úst co neřekli a ani to tak nemysleli.

           Chcete-li být “nezodpovědný rodič” je to vaše volba. Ne moje.

          • 20.7.2017 (10:30)
           Permalink

           ” Polepšit se můžete v tom, že nebudete vkládat druhým do úst co neřekli a ani to tak nemysleli.”
           To říká ten pravý. VY jste v tom MISTR.

        • 18.7.2017 (20:51)
         Permalink

         Kolik máme dětí vím. Představa, že v Nebi budeme všichni všechno vědět vychází ze slov sv.Pavla, že v Nebi uvidí plně a dokonale, jako Bůh zná jeho. … V Nebi dosud nejsme, proto je naše poznání omezené a pouze částečné.

         Reagovat
         • 19.7.2017 (7:57)
          Permalink

          Ovšem kolik máte dětí jistě víte. Proto na odpověď nemusíme čekat až do nebe 🙂 ale stačilo napsat kolik. Pokud je tato informace příliš osobní, tak chápu proč nechcete odpovědět.

          Reagovat
          • 19.7.2017 (8:34)
           Permalink

           Já mám tři. teda ty, o kterých vím. jestli mám nějaké, o kterých nevím, tak o nich fakt nevím. Ale zajisté se to dozvím v nebi. ?

          • 19.7.2017 (15:59)
           Permalink

           Tato informace je zbytečná. Proto ji zde neuvádím. Tématu zdejší diskuse se netýká. Sorry.

          • 20.7.2017 (10:28)
           Permalink

           Není zbytečná…
           Tématu se toho tady netýká hodně.
           Asi výmluva?…

          • 20.7.2017 (17:39)
           Permalink

           NE. Výmluva to není. Zřejmě děti dosud nemáte, proto vás to omlouvá. Prostě nebudu nezodpovědný rodič a nechci psát na internetu o svých dětech. Až budou děti velké, mohou psát o sobě sami. …

          • 20.7.2017 (19:33)
           Permalink

           resp. SAMY.

          • 21.7.2017 (8:55)
           Permalink

           Vy špatně čtete. Ptal sem se koik jich máte, ne jaké jsou! 🙂

          • 21.7.2017 (15:49)
           Permalink

           Ani to tom Vám NIC není. Sorry.

          • 24.7.2017 (8:21)
           Permalink

           Mýlíte se, je mně po tom hodně. 🙂

 • 14.7.2017 (19:28)
  Permalink

  Tak, aby řeč nestála, než se Felix vrátí z Hurghady ? :

  Speciální průzkum provedený k svátku Cyrila a Metoděje potvrdil alarmující skutečnost, že aktuálně znají skutečný význam slova “věrozvěst” jen 2,3% respondentů. “Vypadá to, že “věrozvěsti” v příštích volbách nemají prakticky žádnou šanci překročit hranici 5%, a dostat se tak do Parlamentu,” potvrdil nám ředitel výzkumné agentury, která průzkum prováděla. “Jedinou šancí je tak očekávaná “kalendářní koalice” věrozvěstů s upálením Mistra Jana Husa, které má mezi tradičně mírumilovnými Čechy mnohem větší počet příznivců. Pro koalici však platí podle volebního zákona přísnější 10% hranice pro vstup do Sněmovny, což představuje riziko, do kterého by sice normální a pragmaticky uvažující politik nikdy nešel, ale právě od hnutí “upálení Mistra Jana Husa” se určité sebevražedné tendence nejspíš dají očekávat.”

  Reagovat
  • 14.7.2017 (21:15)
   Permalink

   V Hurghadě to je ostrý, snad se vrátí! Jinak ten výzkum tematicky zapadá, řekl bych, že stejně jako většinu dalších tento platil Andrej. Proto tak blbej výsledek.

   Reagovat
   • 15.7.2017 (8:27)
    Permalink

    Jestli je Felix ty dvě Němky, nevrátí se už.

    Reagovat
    • 15.7.2017 (10:06)
     Permalink

     Tomu nerozumím. Dva Němci, to bych věděla, někdy mám pocit, že už na mně začínají pracovat, ale dvě Němky?

     Reagovat
     • 17.7.2017 (9:16)
      Permalink

      Dvě Němky v Hurghadě není nic veselého stejně jako dvě holky Kramný (r. 2013) 🙁

      Reagovat
      • 17.7.2017 (11:13)
       Permalink

       SORY. Ve chvíli, kdy jsem komentář psala, jsem vůbec netušila, co se přihodilo, takže jsem si bohužel myslela, že se jedná o legrácku. 🙁

       Reagovat
       • 17.7.2017 (12:42)
        Permalink

        … ta stejná Hurghada, ten stejný hotel … jako z reklamy na Trivago.

        Reagovat
  • 15.7.2017 (5:18)
   Permalink

   “Pán Bůh dal, Pán Bůh vzal, jméno Páně budiž pochváleno.” … Už se to přeci i stalo, že lidovci ve vládě či v parlamentu nebyli. Nevolit lidovce jen proto, aby “hlas nepropadl” je hloupost. Není užitečné, řídit se v životě strachem. Člověk totiž pak dělá chyby.

   KLIDNÁ síla. …

   Reagovat
  • 15.7.2017 (8:31)
   Permalink

   Kdyby čeština nezdeformovala psanou podobu slova “věrozvěst” a stále by psala jeho originální podobu – zvěrozvěst – počet respondentů, kteří znají jeho význam by značně naskočil o veterináře. Ti jej znají všichni.

   Reagovat
   • 15.7.2017 (11:38)
    Permalink

    … naskočil by nejen o veterináře, ale možná i o četné příznivce ? , nejvyššího ? , ale i českého ? jakožto původce ?.

    Reagovat
  • 15.7.2017 (10:04)
   Permalink

   Největší počet příznivců má mezi tradičně mírumilovnými Čechy to, že je 5.+ 6. 7. volno, aniž by ovšem tušili, proč to volno vlastně mají. Takže nějakých 10% nehrozí.

   Reagovat
   • 17.7.2017 (18:30)
    Permalink

    Magdo, volno 6.7. musí přivítat každá Paličova dcera!

    Reagovat
  • 17.7.2017 (8:45)
   Permalink

   Nevím jak Vy, ale já slavím Jana Kacíře Husa tak, že udělám vatru, koupím figurínu, připevním ke sloupu nad vatrou, a slavnostně zapálím. Při tomto popíjím zlatavý mok, někdy i prozpěvuji.

   Reagovat
    • 17.7.2017 (10:47)
     Permalink

     Ovšemže, bez toho to nejde.

     Reagovat
     • 17.7.2017 (11:18)
      Permalink

      já bych se tím takhle veřejně nechlubila, sic na Tebe najedou husité a vyplení celé město, kraj i zemi…..

      Reagovat
      • 17.7.2017 (12:32)
       Permalink

       I to se může stát. Naštěstí jsem v Boží Ruce 🙂 A co VY MAGDO?

       Reagovat
       • 17.7.2017 (15:05)
        Permalink

        Já doufám, že jsem taky v Boží ruce. Takže kdyby mne nějaký husitista či jiný…ista odpáli, tak bych snad byla katapultována přímo do Boží náruče 😉

        Reagovat
   • 18.7.2017 (4:46)
    Permalink

    V reakci na nové filmové zpracování J. Husa (2015) a diskuse pod texty blogů mne zaujaly 2 momenty: Prvním byla Husova metoda „dívání se pohledem Boha“. To je formulace, kterou ve své knížce „Podivuhodný květ českého baroka“ (3. rozpravy s geometrií) použil Prof. Petr Vopěnka na adresu matematika (jezuity) Bolzana. Jan Hus tedy předstihl dobu (i samotného Bernarda Bolzana) o několik staletí. Druhým momentem je dezinformační kampaň vedená (dodnes) proti osobě Jana Husa. …
    __________

    Není mi jasná souvislost Jana Husa s Pannou Marií. Víte že např. ve Spojených arabských emirátech nese jedna z mešit jméno Marie, matky Ježíše??? (A to nedaleko katolické katedrály sv. Josefa)
    http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=25926

    Reagovat
     • 18.7.2017 (9:07)
      Permalink

      Skutečná PRAVDA o J. Husovi se zřejmě už nikdy v naší zemi nebude smět veřejně říkat. Jiří Strach měl ten film původně točit, moc se na to těšil, hlavně na to, že ho natočí historicky pravdivě. A jak to dopadlo? Byl z režírování odejit a režíroval normalizační soudruh Svoboda. 🙁 Taková je realita – film byl natočen jako v těch 50 letech – tendenčně, protikatolicky…..

      Reagovat
      • 18.7.2017 (9:50)
       Permalink

       Film sem neviděl. Tuším ale, že Hus je tam vykreslován jako mučedník, bojovník za pravdu, ne? 🙂 a celá církev jako ta špatná že? 🙂

       Reagovat
       • 18.7.2017 (16:52)
        Permalink

        A četl jste “Řeč o míru”? To je poslední dílo Jana Husa a v té knížce je mnoho pravdivého.
        __________

        Nic proti strachu. … Jedna věc je ale dělat “pohádky” a druhá je být seriózní historik.

        Reagovat
        • 19.7.2017 (8:03)
         Permalink

         TAK ZNOVU. Ano, měl určitě mnoho správných myšlenek a postojů, ale to neomlouvá hlásání bludů! Pokud tvrdí,( a to je pouze jedna z věcí) že v proměněné eucharistii NENÍ Kristus přítomen, tak mohou jít jeho správné postoje do háje. Pokud by nebyl vzdělaný, tak budiž, ale on dobře znal nauku církve. Proto ho neomlouvejte. Není to PRAVDIVÉ. To, že ho upálili je jistě špatně, ale

         Reagovat
         • 19.7.2017 (8:48)
          Permalink

          Odmala až dodnes nám bylo huštěno do hlavy, že Hus byl upálen za pravdu. Ale nikdy jsem se nedozvěděla, jak ta pravda vlastně zněla. Ráda bych se to konečně dozvěděla. V té pokroucených historických knihách se omílá pravda ve všech pádech – ale nic konkrétního. Existuje vůbec nějaká skutečně objektivní kniha, ve které jsou uvedeny skutečnosti tak, jak se opravdu staly?

          Reagovat
          • 19.7.2017 (9:03)
           Permalink

           Ano, existuje. Zkusím ji doma pohledat a napsat název 🙂 napsal ji jeden z nejlepších českých historiků tuším 🙂

          • 19.7.2017 (9:04)
           Permalink

           Dík. budu moc ráda. 🙂

          • 19.7.2017 (16:15)
           Permalink

           Četla jste “Řeč o míru” ??? (Autorem J.Hus)
           (A zaujalo mne tam třeba i to, co sám kněz Hus píše o snech, které se mu v kostnici zdály a podobné “detaily”.) …

         • 19.7.2017 (16:30)
          Permalink

          VELKOU otázkou je, zda J.Hus tvrdil, že “v eucharistii není Kristus přítomen”. Osobně jsem toto nikde nevyčetl a je DOST možné, že právě toto vaše “pokud” spadá do “dezinformací”, o nichž jsem výše psal. V každém případě však, i kdyby kdokoli tvrdil cokoliv, JK nepřestane být “v eucharistii přítomen” proto, že někdo něco řekne. Tj. Buď Bůh je, nebo není. Naše tvrzení na to nemá ŽÁDNÝ vliv.

          Reagovat
          • 20.7.2017 (10:26)
           Permalink

           Jistěže jeho názory nezmění skutečnost, ale bavíme se tu o tom proč byl upálen. Neodvádějte pozornost jinam.

          • 20.7.2017 (17:46)
           Permalink

           Tak to není. Téma upálení Husa jste pod text o A.Babišovi vsunul Vy. Navíc se DODATEČNĚ snažíte “vysvětlit” TO, co se stát NEMĚLO.

          • 21.7.2017 (8:56)
           Permalink

           “ Polepšit se můžete v tom, že nebudete vkládat druhým do úst co neřekli a ani to tak nemysleli.“
           Díky

        • 19.7.2017 (11:23)
         Permalink

         Mnoho “pravdivých tvrzení” měli ve svých dílech i Marx, Engels, nebo Lenin. Ovšem musí se tyto “pravdy” vytrhnout ze souvislostí. I z díla Mein Kampf se dá tu a tam vytrhnout “moudro”.
         ______________________
         Vikipedie: Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií. Zastánce hereze je touto církví označován jako heretik, kacíř či bludař.

         Reagovat
         • 19.7.2017 (16:49)
          Permalink

          Je to přesně OPAČNĚ. Vypořádat se musíte s tím, co se do vaší představy/představ “nevejde”. PROTO se mnoho různých “ismů” – např. komunismus, materialismus apod. “pere” s tím co je “mezi Nebem a Zemí” a snaží se od toho distancovat, nebo to alespoň “vysvětlit”. … Stejně jako zde (a nejen VY) stále parodujete představu toho, že jsme (my lidé) “v Boží ruce”.

          Pravdou se NIC nestane vytržením z kontextu, ale NAOPAK tím, že to “zapadá” to představy a přání BOHA.

          Reagovat
          • 20.7.2017 (8:13)
           Permalink

           Hloupost, kde jste na to přišel?….

          • 20.7.2017 (19:19)
           Permalink

           Beere, Beere, ty stále nechápeš, že Hajný tady má pravdu vždy. Nikdy nelže!!!
           Steně jako Hus nebo Fučík. 😉
           Jenom si musíš ty jeho komentáře vynásobit ve smyslu podmnožiny mínus jedničkou. Pak ti to vyjde.

          • 20.7.2017 (19:59)
           Permalink

           S násobením (-1) opatrně. Negace negace = kladný výrok. Vy sám výše píšete o “dané církvi”, čímž se de facto od “uzavřeného světa” dané “církve” distancujete.

           Takže čistě technicky: Ne vše, co za “herezi” považuje ten či onen člověk, případně “daná církev” – (z pohledu Boha) hereze je.

          • 20.7.2017 (21:30)
           Permalink

           Omlouvám se, měl jsem napsat Wikipedie s dvojitým W.
           Vy byste pak neměl problém odlišit můj text o citace.

          • 21.7.2017 (3:49)
           Permalink

           Písmenkem to není. Citoval jste VY.

          • 21.7.2017 (17:55)
           Permalink

           Správně Hajný! Citoval jsem JÁ a nepochopil jste komentář VY.

          • 21.7.2017 (19:36)
           Permalink

           Pochopil jsem, že k citaci máte VZTAH. Proto jste text, který je vám blízký a s nímž souzníte CITOVAL.

     • 18.7.2017 (20:01)
      Permalink

      I kdyby J.H. hlásal bludy, neexistuje důvod, proč měl být upálen.
      Bůh má lidi rád a takovouto “medvědí službu” rozhodně nepotřeboval a nepotřebuje.

      Stále nevidím souvislost mezi Janem Husem a Pannou Marií. …
      (Mešita Panny Marie vs. katedrále sv. Josefa?)

      Reagovat
      • 19.7.2017 (8:04)
       Permalink

       Žádní i kdyby. On bludy hlásal! Souvislost tam žádná není…možná proto 🙂

       Reagovat
       • 19.7.2017 (16:36)
        Permalink

        Fajn, tak proč píšete o Husovi u otázky (pod článkem) týkající(m) se A.Babiše ?

        Reagovat
        • 20.7.2017 (8:08)
         Permalink

         Protože A.Babiš má jistou souvislost právě s J.Husem. Oba byli ILUMINÁTI.

         Reagovat
        • 20.7.2017 (19:24)
         Permalink

         Protože, jak správně Hajný uvádíte je vs. katedrále sv. Josefa mešita Panny Marie. 🙂

         Reagovat
         • 20.7.2017 (20:40)
          Permalink

          Mešita “Mariam, Umm Eisa” stojí “poblíž” katedrály sv. Josefa. (Alespoň tak to uvádí článek na stránkách vat.rozhlasu.) – viz link výše.
          ________
          V Betlémě je také mešita poblíž chrámu narození Krista. A také proto (že byla “poblíž”) jsem ji navštívil. Nevnímal jsem ji jako “konkurenci”. Dokonce nám tehdy nabízeli, že můžeme zůstat i na jejich modlitby. Ale to jsme odmítli, protože jsme už museli jít na hotel. …

          Reagovat
          • 20.7.2017 (21:20)
           Permalink

           V Betlémě jsem mešitu nikdy nenavštívil, ale ne proto, že bych ji vnímal jako “konkurenci”. Ani jsem se tam nezúčastnil jejich nabízených modliteb z důvodu, že bych spěchal na hotel. Důvod je prostý: nebyl jsem tam.
           Doufám, že to diskutující zde bude také velmi zajímat 🙂

          • 21.7.2017 (4:26)
           Permalink

           ANO, opět jste se “trefil”. 🙂 Je paradoxem, že jak Jan Hus (viz jeho slova o snech v knížce Řeč o míru) tak i muslimové, žijí DUCHOVNÍM životem a MODLÍ se více, než čtenáři a “diskutující” tohoto serveru…
           _______
           V Betlémě je kousek od Chrámu narození Krista kostelík Panny Marie “od mléka”, kam se nejen křesťané, ale i muslimové, chodí modlit a prosí za narození dětí. http://www.sacred-destinations.com/israel/bethlehem-milk-grotto

           (Zřejmě úspěšně, protože děkovných tabulek tam bylo dost…)

          • 21.7.2017 (7:10)
           Permalink

           JAK VÍTE, ŽE – cituji: “Jan Hus (viz jeho slova o snech v knížce Řeč o míru) tak i muslimové, žijí DUCHOVNÍM životem a MODLÍ se více, než čtenáři a „diskutující“ tohoto serveru…”??? – Jak jste k tomuto závěrz došel???? Jste snad VŠEVĚDOUCÍ????? Nebo vidíte lidem do duší a do mozků????

          • 21.7.2017 (16:49)
           Permalink

           Pokud jde o Jana Husa, píše o svých postojích sám v knížce “Řeč o míru”, což měla být jeho “obhajoba” na kostnickém sněmu, kterou mu tam však nebylo dovoleno přečíst. Zveřejněna byla až po 600 letech… Ptal jsem se Vás, zda jste ji četla. Neodpověděla jste. (Vyšlo to někdy v roce 1968 a pak po revoluci v 90.tých letech – tuším v nakladatelství Vyšehrad).

           Stran duchovního života muslimů – tam jde o osobní zkušenost. Měsíc jsem byl v Pákistánu – právě v době jejich postního měsíce. Nenavštívil jsem žádnou mešitu, ale mohl jsem se bavit s těmi, kdo islám v Pákistánu žijí a bylo na nich vidět, že to berou VÁŽNĚ. Např. jeden mladší technik na radaru mi řekl, že se pravidelně modlí od svých 15 let – 5x denně. (První pravidelná modlitba je v noci někdy v půl čtvrté atd. poslední než jde spát.) Skutečně tam všichni drželi půst a od brzkého rána až do půl osmé večer nejedli ani nepili. … Přitom pracovní nasazení místních lidí je v Pákistánu podstatně vyšší, než v jiných zemích ať už Východu, nebo Afriky… Dost nás to překvapilo.

        • 21.7.2017 (18:07)
         Permalink

         “Fajn, tak proč píšete o Husovi u otázky (pod článkem) týkající(m) se A.Babiše ?”
         __________________
         Beere, on asi moc nechápe souvislosti. O Husovi jsem tady začal psát já v souvislosti s “kalendářní koalicí”. Kdybych tušil, jak to tomu ubožákovi zamotá šišku, problém bych nenastolil. 🙁

         Reagovat
         • 21.7.2017 (19:51)
          Permalink

          Zkuste “spinner” 🙂

          V tomto vlákně začal Beer v souvislosti s hranicí a s vepřovým.
          Si ho nepřivlastňujte. …
          ______

          A vůbec, nedělejte problémy…

          Reagovat
      • 19.7.2017 (8:42)
       Permalink

       Hus hlásal bludy, byl bohužel upálen (a to nikoli církevní, nýbrž světskou mocí). ŘKC se za to permanentně kaje a omlouvá. Jeho následovníci umučili a povraždili tisíce katolíků, vyplenili celou zemi, vrátili ji o 100 let zpět, ale NIKDO se za to neomluvil, naopak – jsou stále glorifikováni a Žižka-masový vrah je považován za hrdinu a je tak dodnes předkládán v učebnicích dějepisu. Něco shnilého je stále ve státě Českém……

       Reagovat
       • 19.7.2017 (16:08)
        Permalink

        Upřímně vzato je jedno, kdo ho upálil. Podstatným je, že upaloval lidi je ŠPATNĚ. …

        Reagovat
         • 20.7.2017 (5:43)
          Permalink

          Souhlasím pane Hajný, že upalovat lidi je špatně. O tom není pochyb. Stejně tak není pochyb o tom, že Husovi následovníci upálili tisíce katolíků při vypalování klášterů. Ale o tom se jaksi stále mlčí…..

          Reagovat
          • 20.7.2017 (19:32)
           Permalink

           Není to BOHUŽEL tak, jak píšete. Pasovat tzv. “husity” na následníky římskokatolického kněze Jana Husa je DOST nespravedlivé… (Minimálně ve vztahu k J.Husovi). Čistě technicky proto, že DALEKO výstižnější by bylo tzv. husity považovat za “následníky” členů kostnického tribunálu než za následníky kněze Husa, který se zlo a nešvary snažil řešit SMÍREM a KOMUNIKOVAT to, co evidentně ŠPATNĚ bylo.

           (A opět: Komunikoval to PROTO, aby se věci špatné ŘEŠILY a násilí a utrpení lidí se PŘEDEŠLO a předcházelo. …)

          • 21.7.2017 (7:12)
           Permalink

           pane Hajný BLÁBOLÍTE NESMYSLY. Nemá
           smysl s vámi ztrácet čas. Sbohem.

          • 21.7.2017 (9:14)
           Permalink

           Blábolíte nesmysle Hajný. Proč nedokážete přijmout, že to bylo jinak než si myslíte…????

          • 21.7.2017 (16:59)
           Permalink

           Čistě technicky proto, že věda je “DÁVAT VĚCI DO SOUVISLOSTÍ”. Není řešením “vytrhovat věci z kontextu” a co vám do představy “nepasuje” UTOPIT V PIVU. …

          • 21.7.2017 (18:10)
           Permalink

           A jak by to bylo špinavě technicky? To by nebylo ve smyslu podmnožin? ?

          • 21.7.2017 (19:46)
           Permalink

           Bylo. Nicméně i to je v Boží ruce. Z toho se vylhat nelze. …
           Sorry, jako.

          • 21.7.2017 (23:33)
           Permalink

           Špinavě technicky je stejné jako čistě technicky?
           Nesvádějte své bláboly na Boží ruku. Z toho se vylhat nelze. …

          • 22.7.2017 (11:51)
           Permalink

           Do hlavně samopalu jsem se díval jen jednou v životě (v 90.tých letech v Medugorje) a příjemný pohled to nebyl.

           Se “špinavě technicky” jste začal VY, ne já… Z toho se vylhat nelze. Možná to ještě můžete svést na toho, kdo vám to “našeptal”, ale to bychom byli už příliš u “duchovna” a vy nejste “stroj”, který píše, aniž ví co. …

           Pán Bůh MÁ lidi rád. Vás stvořil jako ČLOVĚKA.
           ____________
           Od zvířat či strojů se lidé liší tím, že jsou ODPOVĚDNÍ za to, co činí…

        • 20.7.2017 (8:12)
         Permalink

         Ale toto není pointou konverzace o Husovi.

         Sorry.

         Reagovat
       • 19.7.2017 (22:15)
        Permalink

        Přesně tak… Ono už to, že to, že umřel za pravdu, hlásali komunisti by mohlo trknout… Jeho velké přátelství s děsným Václavem IV., který nechal umučit sv. Jana Nepomuckého také o něčem svědčí…atd. atd.

        Reagovat
       • 20.7.2017 (4:59)
        Permalink

        No jasně, shnilého na státě českém…
        Za všechno přeci může EU a uprchlíci (!)

        Dokonce i za to drahé MÁSLO (!), které vyrábí MADETA.

        🙁 🙁 🙁

        Reagovat
         • 20.7.2017 (17:53)
          Permalink

          Slouží, slouží, dík. (Ač uznávám, že místo MÁSLA na chleba mažu Perlu, nebo lépe TVAROH, případně přikusuji pečivo “jen tak”.)

          Reagovat
          • 20.7.2017 (19:30)
           Permalink

           Hajný ? ? ? konečně změna tématu !!!
           Podle některých českých ekonomů může mít rychlé zdražování másla z posledních dnů a týdnů i pozitivní efekt, protože se máslo bude víc používat k jídlu a méně lidí si bude moct dovolit mít ho jen tak na hlavě (zdroj NmG).

          • 21.7.2017 (9:13)
           Permalink

           Pošlu Vám nějaké peníze ať si můžete to máslo koupit 🙂 napište číslo účtu a heslo.

          • 21.7.2017 (17:04)
           Permalink

           Heslo nepotřebujete k tomu, abyste zaslat peníze. …

           Co se vaší motivace týče, je od Vás ŠLECHETNÉ, že jste se rozhodl sponzorovat pana Babiše. Jistě Vám to po volbách vrátí.

           Díky.

          • 21.7.2017 (18:16)
           Permalink

           Beere, kde ses rozhodl sponzorovat Babiše? ?
           _________________
           “ Polepšit se můžete v tom, že nebudete vkládat druhým do úst co neřekli a ani to tak nemysleli.“
           Díky

          • 22.7.2017 (14:44)
           Permalink

           Hajný…zase vedle. A.Babiše já nepodporuju. Chtěl sem vám pomoct. Ne všechna másla jsou od Babiše.

          • 22.7.2017 (19:34)
           Permalink

           Jste šlechetný. Nicméně, šetřete spíše na založení vaší vlastní rodiny. Bude se Vám to hodit. Díky.

          • 24.7.2017 (10:50)
           Permalink

           Myslím, že máslo mně neublíží.

        • 21.7.2017 (19:07)
         Permalink

         Kdybyste věděl, kolik mlíka se spotřebuje na výrobu jedné kostky mlásla a co to stojí dřiny, připadalo by Vám, že je máslo z Madety naopak velmi levné.

         Reagovat
       • 21.7.2017 (9:14)
        Permalink

        jste si jistá, že to byli jeho následovníci?
        Nebo spíš ti, kteří jeho jmého zneužili?

        Reagovat
        • 21.7.2017 (15:58)
         Permalink

         I kdyby tomu bylo tak, že jeho jméno zneužili, na této skutečnosti se nic NEMĚNÍ: umučili a povraždili tisíce katolíků, vyplenili celou zemi, vrátili ji o 100 let zpět, ale NIKDO se za to neomluvil, naopak – jsou stále glorifikováni a Žižka-masový vrah je považován za hrdinu a je tak dodnes předkládán v učebnicích dějepisu. Něco shnilého je stále ve státě Českém……

         Reagovat
         • 22.7.2017 (12:15)
          Permalink

          Magdo, na skutečnosti to MĚNÍ TO, že Jan Hus, není tím, kdo je vinen, za to co husitům připisujete. Za to jsou totiž vinni spíše ti, kdo Jana Husa upálili, než Jan Hus, který byl OTEVŘENÝ DIALOGU a to, co ŠPATNĚ bylo řešit chtěl a nikoliv nechtěl…

          Nebýt upálení Jana Husa, nemusely být husitské války – jakkoli historie nezná KDYBY.

          Na nás je se POUČIT a proroky typu JEŽÍŠE KRISTA, JANA HUSA, J.A.KOMENSKÉHO atd. vážně brát a minimálně přemýšlet, co nám Bůh jejich prostřednictvím chtěl a chce sdělit. …

          Reagovat
          • 22.7.2017 (14:42)
           Permalink

           Tak to ste mně dostal. Prorok typu Jana Husa?? Sorry, ale ste MIMO.

          • 22.7.2017 (19:48)
           Permalink

           Víte co, Hajný? Ty žvásty, co tu s nimi tapetujete, se fakt nedají čist. Takže žádné Sbohem. Nýbrž – běžte s těmi svými nesmyslnými žvásty do …..míst kam slunce nesvítí a neztrapňujte se víc, než je třeba. 🙁

          • 23.7.2017 (2:44)
           Permalink

           Magdo, sorry… Způsob vaší ARGUMENTACE není hoden DÁMY.
           _______
           Znovu si prosím přečtěte, na co a jak reagujete poté, co Vám došly “idee”. 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

          • 23.7.2017 (3:00)
           Permalink

           Upřímně vzato minimálně v metodě “dívání se pohledem Boha” Jan Hus skutečně prorokem BYL. Jak jsem si toho všiml už v poznámce z roku 2015 pod blogem “V čem měl pravdu Hus” – v tom předstihl dokonce pražského jezuitu matematika Bernarda Bolzana o čtyři století: http://hajny.blog.respekt.cz/v-cem-mel-pravdu-hus/

          • 23.7.2017 (13:25)
           Permalink

           Do hlavně samopalu jsem se díval jen jednou v životě (v 90.tých letech v Medugorje) a příjemný pohled to nebyl.
           ___________
           Od té doby bere Hajný na svou nemoc takový bílý prášek. …
           … Má ho po Forejtovi. 🙂

          • 23.7.2017 (14:03)
           Permalink

           Dámy nedámy, Ať je napsáno cokoli, všichni jsme v rukou Boha. Nic víc nic míň. Idee mi nedošly, ale nemám čas ztrácet čas. ?

          • 24.7.2017 (4:43)
           Permalink

           A.P.Ril, děkuji, že mluvíte o sobě. 🙂

          • 24.7.2017 (4:46)
           Permalink

           V Nebi bude času… (Žádná “dočasnost”. 🙂 )

 • 18.7.2017 (13:28)
  Permalink

  Přelomová zpráva

  Andrej Babiš přehodnotil svůj postoj a nalezl útočiště v Sadech u Uherského Hradiště
  6. 7. 2017, Autor: Bea Culpa

  Velehrad. Podle sdělení tiskové mluvčí poutního místa Velehrad bývalý ministr financí přece jen slovanské věrozvěsty oslavil. Nestalo se tak při národní pouti, ale v nedalekých Sadech během staroslověnské mše svaté celebrované P. Tomášem Striczkem.
  “Já nie som proti naším zvěrozvěstům. To je jen účelová kampaň proti mně. Oni chcú na Velehradě iba Kalouska a paní Klausovou… Já si velmi vážím svätých Cyrila a Metoděje jako lidí, kteří v sobě spojují slovenský a český národ. Každého takého člověka si vážím. A že se Agrofert proměnil v Mariánské hnutí? Vždyť i svatý Metod poctil Pannu Marii” řekl redakci Tisíckráte zhrzený Babiš. Dodal, že se nakonec nechtěl vnucovat a rozhodl se oslavit sv. Cyrila a Metoděje jinde: “Velehrad je mi ukradnutý. A kdo ví, jestli to bylo tady. Možná aj v Nitře. To my, Slováci, víme.”
  Na důkaz voličům, že svou cyrilometodějskou úctu myslí vážně, si jako alternativu zvolil právě slovanskou liturgii: “Vidíte, jak vážně beru cyrilometodějské dílo. Veď oni nesloužili česky, jak odpovídá Kalousek tam za kopcem: ,I s tebou´. Oni sloužili túto liturgii.” A s pousmáním dodal: “My v ANO jsme ještě větší ctitelé Apoštolů Slovanů, než TOPka se svými Němci nebo Rakušáky nebo co von ten kníže je. Slyšel jsem, že prý aj věznili Metoděja.”
  Nicméně nejvyšší představitel tzv. lefébvristů, kteří mši organizovali, biskup Fellay, vidí věci jinak: “Nakolik se ještě nerozplynula naděje na zřízení osobní prelatury, natolik musíme dát za pravdu olomouckému arcibiskupovi: Pan Babiš svou účastí na bohoslužbě sleduje jiné zájmy. Proti účasti jako takové jsme nic neměli. Ale z jeho chování a postojů při Mši svaté bylo vidět, že vůbec netuší, co se děje. Navíc si po celý čas Mše svaté nenápadně zapisoval, kdo každý se jí účastní. Takové praktiky patří spíš do jiného historického období vaší země.”
  Na závěr dodejme, že se staroslověnská liturgie v západním obřadu stává stále oblíbenější. Ptali jsme se kněží, kteří ji občas slouží, jestli by nám sdělili bližší informace. Z jedné z odpovědí citujeme: “Od časů sv. Cyrila a Metoděje až do dvacátého století existuje nepřerušená tradice západní slovanské liturgie. Sice byly snahy o její potlačení a v novověku zůstala už jen u jediného jihoslovanského národa, přesto stále přetrvávala navzdory všem postihům a nepřízni lidí. Když se podíváme, jak velkou část celých dějin římského ritu provází epocha staroslověnské římské liturgie, zjistíme, že se jedná o více než polovinu času jeho existence. Tudíž není možné odmítat západní slovanskou liturgii jako nějaký dobový výstřelek, ale naopak, přijímáme ji jako něco, co je – troufám si říci – vzhledem k tak dlouhé době pro římskou liturgii typické a charakteristické: Krátce se slavila řecky, o něco déle, ale přesto relativně krátce, pouze latinsky a po většinu času své existence latinsky i staroslověnsky zároveň. Tradice staroslověnské liturgie se dostala dokonce i do nového ritu a v roce 1992 vychází hlaholský misál, o jehož užívání říká biskup Hrdlička, že bude spíše věcí nové generace kněží. Po více než dvaceti letech by se snad už mohla tato nová generace ukázat. Co se týká staroslověnské liturgie v tradičním římském ritu – té, kterou podle zprávy v duchu hesla ,Se non e vero, e ben trovato” navštívil pan Babiš – zde už proces jejího docenění dávno začal a každoročně se začátkem července slaví více takových mší. I když se přitom odvoláváme na privilegium z dob První republiky, které ji povoluje jen velmi omezeně, podle některých církevních právníků by se dala přinejmenším použít analogie legis vzhledem k rozsahu povolení hlaholského misálu nového ritu (kdekoli na území ČR při všech mších – i votivních – ke cti našich patronů), ne-li ještě něco víc… Více o tom by vám ale řekli oni sami. Poslední věc, kterou bych zmínil, se týká výslovnosti. Jako u latiny i zde existuje více legitimních způsobů, které by se podle mého názoru měly volit s ohledem na geografické umístění. Vyvstávají určité různice v souvislosti s preferencemi výslovností, ale v duchu cyrilometodějského smyslu pro jednotu v mnohosti se vzájemně tolerujeme.”

  Reagovat
  • 23.7.2017 (3:56)
   Permalink

   Aha, tak tohle je ten “fejk”, co zde ještě VČERA (tj. 22.7.2017) nebyl.
   _____________
   “Otevřené svazky” si také “upravovali” a dotvářeli jak zrovna bylo třeba. Vžitá zkušenost? Cosi to o “anonymním” Bea vypovídá. …

   Reagovat
   • 27.7.2017 (12:57)
    Permalink

    Bea Culpa je opravdu anonymní (bez uvozovek). A není to Felix. Bea, na rozdíl od svého bráchy z exsultetu, kdy “felix” se vyskytuje také jako skutečné jméno, je pouhý pseudonym. Vychází přitom z jednoho vtipu: Po ustanovení Sekretariátu pro jednotu křesťanů a jmenování jeho vedení byl kardinál Ottaviani natolik zaskočen, že se v Confiteor začal omylem modlit “bea culpa…”

    Pokud se někomu Beova anonymita nelíbí, není problém zjistit si podle stylu psaní, o koho se jedná. Skutečnost, že své texty upravuje, je pro něho taky typická. Nicméně v tomto případě se nejednalo o důvod, proč se komentář objevil právě po svátku Marie Magdalény. Objasnění pravého důvodu je věcí amatérských detektivů. Ti objeví i to, co by žádný jiný detektiv objevit nedokázal 🙂 . Čím větší amatér, tím větší detektiv a tím větší jistota. To je logické, ne?

    Reagovat
    • 27.7.2017 (21:12)
     Permalink

     Upřímně vzato, je jedno kdo to píše a jak se jmenuje. (Samo jméno mi stejně i tak mnoho neřekne.) Ze stylu psaní uznávám, že píšete jinak, než pan farář z Brna/Jižních Čech. … Na “anonymech” mi osobně vadí jejich NEODPOVĚDNOST, tj. že nenesou žádnou odpovědnost ve vztahu k tomu, co si vymyslí. … Když se člověk podepíše, může napsat hloupost stejně, jako anonym (podpis mne neuchrání před napsáním hlouposti). Nikdo však nechce být podepsaný pod tím, o čem už ví, že to hloupost je.
     _____________
     Když se dodatečně smysl diskuse mění, není to fér.

     Reagovat
   • 27.7.2017 (12:59)
    Permalink

    S Magdalénou jsem Vám to už hodně ztížil. Neberte tu zmínku vážně.

    Reagovat
 • 19.7.2017 (22:29)
  Permalink

  Hele, za chvíli docílíme 300 komentářů, pojďte ještě komentovat

  Co takhle:
  – Mariino ANO zásadně změnilo běh lidstva
  – kníže Schwarzenberg
  – Jaroslav Feltýnek
  – arcibiskup Graubner
  – Cyril s Metůdkem

  To je nějakého materiálu

  Reagovat
   • 20.7.2017 (7:04)
    Permalink

    Máte pravdu M. Hajný, takže další nabízející se témata:
    – odvádění pozornosti
    – nechápání obsahů článků
    – podsouvání stále stejných témat

    Reagovat
   • 20.7.2017 (8:10)
    Permalink

    Nesvádějte vše na AGROFERT. I on je přece v….vy víte čem.

    Reagovat
    • 20.7.2017 (10:22)
     Permalink

     V čem? Já to nevím! ale kdyby byl v …… ( no dejme tomu třeba na Slovensku) tak by to vůbec nebyla špatná zpráva. 🙂

     Reagovat
     • 20.7.2017 (10:24)
      Permalink

      Myslel sem v Boží ruce… 🙂

      Reagovat
      • 20.7.2017 (19:03)
       Permalink

       No já jsem si to myslela, že sis to myslel. Ale kdyby přece jen byl namísto v Boží ruce v ……, možná by to bylo pro nás lepší…..

       Reagovat
    • 20.7.2017 (17:50)
     Permalink

     Sorry ale, to jste řekl VY, že A. je v…

     🙁

     Reagovat
     • 21.7.2017 (9:12)
      Permalink

      Sorry, ale řekl sem to já, že A.je v…Boží ruce

      Reagovat
      • 21.7.2017 (18:20)
       Permalink

       Chápu to správně, že ať se zde napíše cokoli, Hajný v tom vidí jen a jen na vulgarity?

       Reagovat
       • 21.7.2017 (19:12)
        Permalink

        Chápete to ŠPATNĚ. Ať se stane (nebo i jen napíše) cokoliv, vidím v tom že jsme v ruce Boha. Nic víc. Nic míň.

        Reagovat
  • 20.7.2017 (6:20)
   Permalink

   ano – Mariino ANO nám přineslo Božího Syna
   ano – C + M ANO nám přineslo písmo svaté
   a do třetice
   ano – Babišovo ANO nám přineslo schlamstnutí naší země několika oligarchy
   a včil mudrujte ??

   Reagovat
   • 20.7.2017 (19:48)
    Permalink

    Něco matematiky z marxistické filozofie ?:
    Leninova rovnice, jak nás učili, zní: vláda sovětů + elektrifikace Ruska = komunismus
    Vypočtěte, čemu se rovná vláda sovětů. ( komunismus bez elektrifikace Ruska )

    Reagovat
    • 20.7.2017 (20:22)
     Permalink

     Aha, takže vzhledem k tomu, že komunismus byla UTOPIE, je “vláda sovětů” (tj. komunismus bez elektrifikace) utopií též. …

     Hm, dobrý. Snad se vám ulevilo, že jste to napsal.

     Reagovat
     • 20.7.2017 (20:58)
      Permalink

      Máte pravdu jako vždy, ulevilo. Však to znáte, čím větší blbost napíšete, tím víc se Vám uleví.

      Reagovat
      • 21.7.2017 (3:57)
       Permalink

       U mně to tak nefunguje. BLBOST zůstane blbostí, ať už je to blbost má vlastní nebo blbost někoho jiného. … Nicméně MILE mi připomínáte kreslený vtip z časopisu Vesmír, pod posledním pokračováním Rozprav s geometrií, Prof. Vopěnky, které tam kdysi vycházely:

       “Táto šetři se! Ať zase s lidskou BLBOSTÍ bojují chvíli druzí.”

       Reagovat
    • 21.7.2017 (7:13)
     Permalink

     Jo, jo – tak tomu bylo v zemi, kde už včera sežrali i to, co bylo na zítra. ?

     Reagovat
 • 20.7.2017 (14:05)
  Permalink

  Sorryjako – vím naprosto přesně, koho volit NEbudu. Ale komu to nakonec hodím….??? Uffff….

  Reagovat
  • 20.7.2017 (20:59)
   Permalink

   Pořadatelé každoročního festivalu českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka se obávají, aby po příštích volbách nebylo nutné změnit tradiční a již docela vžitý název festivalu na Šrámkův Babiš. (NMg)

   Reagovat
   • 21.7.2017 (4:04)
    Permalink

    ANO, ANO…
    Zlín přejmenujeme na “Gottwaldov”,
    stanice metra na “Gottwaldova”, “Leninova” a “Babišova” …

    🙁

    Reagovat
    • 21.7.2017 (5:00)
     Permalink

     Tohoto bych se ZATÍM tolik nebál. Ale jako potomek dvou učitelů (oba moji dědečkové) češtiny a syn folkloristů jsem zděšen tím, co se provozuje s naší národní kulturou a odkazem předků. Nejde jen o jazyk, literaturu či hudbu (prostě umění obecně), ale právě s návazností na křesťanské kořeny a tradiční hodnoty v nejširším slova smyslu. Pro nás by mělo zůstat východiskem křesťanství a nikoliv islám. V okamžiku, kdy bude první bývalý katolický (nebo i evangelický, to je v tomto kontextu fuk) kostel předán muslimům a proměněn v mešitu, bude vymalováno. Můžeme a musíme věřit v sílu modlitby a doufat, že volbami snad něco změníme, i když já nabývám stále více přesvědčení, že volbami nezměníme nic. Jedno vím jistě – strana, která ve svých řadách kryje bruselské kryptoglobalisty, je pro mě totálně nedůvěryhodná, i kdyby do všech hospiců dodala tuny koblih zdarma.

     Reagovat
     • 21.7.2017 (7:38)
      Permalink

      Ano, musíme věřit v sílu modlitby, ale zároveň sami musíme konat – “člověče přičiň se a Pán bůh ti pomůže”. Co se týče stran – nevím o žádné, která by ve svých řadách neskrývala kryptoglobalisty, proto to vidím stejně – volbami se nic nezmění. 🙁

      Reagovat
      • 21.7.2017 (17:16)
       Permalink

       Má-li pravdu Evangelium sv.Jana – tj. že vše co je povstalo z BOHA je první učebnicí globalismu BIBLE. A “globalisty” jsou pak všichni TI, kdo v Boha a Bohu VĚŘÍ. …

       Reagovat
        • 21.7.2017 (19:18)
         Permalink

         Nápodobně (!)
         🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

         Reagovat
        • 21.7.2017 (20:14)
         Permalink

         je to marný, je to marný, je to marný….

         Reagovat
        • 21.7.2017 (19:57)
         Permalink

         To říkali Kristu taky. A dnes je 2000 let po a ON stále má tolika lidem co říci a stále znovu a znovu to lidi oslovuje a stále to “něco” říká. http://www.shroud.com/

         Reagovat
         • 21.7.2017 (20:12)
          Permalink

          Aáááááha – tak tady mi asi něco uniká. A co takhle: Sbohem a šáteček – to mu říkali také???

          Reagovat
          • 21.7.2017 (20:53)
           Permalink

           Tohle asi nemá smysl – jeden o koze, druhý o voze. Chci-li pochopit, pochopím. Nechci-li pochopit a mám-li alespoň trochu důvtipu, pak se mi v naprosté většině případů podaří vyragumentovat věci tak, že se s protějškem racionálně a konstruktivně nedohodnu a ještě z něho udělám hlupáka. “Pane redaktore, nepředpokládal bych, že mi při vaší sečtělosti položíte tak nesmyslnou otázku…” A pokud chceme Krista považovat za prvního protagonistu globalizace, musíme samozřejmě uvážit všechny okolnosti a podmínky, v nichž o toto usiloval. Pak možná dojdeme k závěru, že srovnání se současnými globalisty přinejmenším poněkud (výrazně) pokulhává. Dva dělají totéž a není to totéž (což platí prakticky vždy a ve všem).

          • 21.7.2017 (21:00)
           Permalink

           Ještě bych doplnil, že srovnání Boha (nebo potažmo Krista) se současnými globalisty (nebo globalizátory) pokulhává především v primární motivaci myšlenky, (v cíli a smyslu globalizace), která je v obou případech diametrálně odlišná už svojí podstatou.

          • 22.7.2017 (12:35)
           Permalink

           Radku(!),
           jsem rád že VY sám nepřímo píšete, že globalizace NENÍ špatně. …

           Tak jako není špatným Bůh – špatné může být maximálně naše pochopení Pána Boha, není špatná ani “GLOBALIZACE”, ale maximálně to, jak ji ten který člověk (včetně nás) chápe, uskutečňuje a NAPLŇUJE.

           (Pan biskup Otčenášek to svého času vyjadřoval slovy: “Jednota v různosti.”)

   • 25.7.2017 (19:24)
    Permalink

    a děti prý už hrají na slepého babiše

    Reagovat
 • 21.7.2017 (22:09)
  Permalink

  Felixi, ty se na to díváš?
  Volám tě Felixi, jsi-li tam, dej sem nový článek a zachraň nás!

  Reagovat
  • 21.7.2017 (23:46)
   Permalink

   Felix říkal, že má podepsanou dovolenku až do 500 komentářů.
   A jak koukám, zatím nejsme v tom guláši ani u čtyřstovky.
   Tak borci (pardon i borkyně) … makáme, makáme a neflákáme se! ???

   Reagovat
   • 22.7.2017 (4:34)
    Permalink

    Já v tom vidím záměr – je občas dobré, když se odhalí mínění řady lidí. K čemu asi slouží takové servery jako třeba Parlamentní listy nebo naopak o 180 stupňů opačně orientované Britské listy? Lidé si tam zanadávají, názorově se odkopou, a ti, co tahají za nitky, mají v lecčems jasno. Jen nerozumný politik zavádí tvrdou cenzuru. 🙂

    Reagovat
  • 23.7.2017 (4:06)
   Permalink

   Víte, H., ono to tvrzení pana Špačka (“ve společnosti si nejsme rovni”) i audience u královny Alžběty přeci jen o něčem vypovídá: Nepřímo to totiž svědčí a vyznívá PROTI “anonymům”. …

   Reagovat
   • 23.7.2017 (9:42)
    Permalink

    Hajný, nic si z toho nedělejte. V televizní reklamě jsem zaslechl, že i s duševní nemocí se dá normálně žít. Ostatně, vždyť jsme v rukou Božích.

    Reagovat
 • 22.7.2017 (13:25)
  Permalink

  Radku, na NESVOBODĚ je zrádné, že “nedělá chyby”. Paní Radka Máchová (pilotka), napsala před časem na FB, že za socialismu se chyby (nehody) nestávaly (resp. že se stávaly, ale NESMĚLO se o nich mluvit.)

  Myslíme si, že žijeme ve “svobodě”, ale dost jsem se zhrozil v Pákistánu a vážně se musím zamýšlet a ptát sebe, zda přeci jenom nežijeme už zase (nebo ještě?) v “TOTALITĚ”… Přiletěli jsme tam nedlouho poté, co se konalo setkání hlav států v Číně a prezidenti Číny i Ruska (ale i mnoho dalších politiků(!)…) museli čekat na prezidenta ČR při závěrečném focení… Pochopil jsem, že v Asii takovou “maličkost” berou mnohem vážněji než my.

  Daleko horší bylo však pro mne zjištění, že mi absolutně VYRAZILO DECH, když se mne jeden z místních lidí zeptal: “Co ten váš prezident? Se mu nějak nechce umřít, že?”
  ______________

  Myslíme si, jak “nesvobodní” jsou lidé v “muslimském” státě. Takovouto svobodu myšlení jsem v zemi, jakou je Pákistán opravdu nečekal. …

  Reagovat
 • 22.7.2017 (18:55)
  Permalink

  I já začínám mít pocit, že se komentáře na mém počítači zobrazují nějak divně. 😉
  Jestli za to nebude jako obyčejně odpovědná elektrónka z podniku Katóda Olomóc.
  Zajedu do Bohnic a nechám si ji tam vyměnit.

  Reagovat
  • 22.7.2017 (23:06)
   Permalink

   No mám dojem, že to není pocit. Některé, bohužel významné procento, jsou divné. Felix asi zkouší, co vydržíme 🙂 Nebo to byl ty dvě Němky.

   Reagovat
   • 23.7.2017 (2:26)
    Permalink

    Ze “záhrobí” ???
    ___________
    Jediným, kdo byl dosud prokazatelně vzkříšen (viz tzv. Turínské plátno atd. atd.) je JK.

    Reagovat
    • 23.7.2017 (10:04)
     Permalink

     Giovanni, vínem to není – ve víně je pravda.
     Ale v Bohnicích mi řekli, že elektrónka z Katódy Olomóc v mém počítači je vystavena ze strany některých diskusních příspěvků takovému intelektuálnímu přepětí, že by to možná odpálilo i výrobek mnohem věhlasnější firmy. 😉 🙂

     Reagovat
     • 24.7.2017 (4:50)
      Permalink

      Jinými slovy: “Táto, šetři se…”

      Reagovat
      • 24.7.2017 (5:00)
       Permalink

       Ano, děkuji. Dočasně “vzkříšených” Bible popisuje více. Stejně tak Dr,Moody popisoval případy tzv. klinické smrti. Mně osobně kdysi v Medugorje také jeden vozíčkář vyprávěl, že (jak) klinickou smrt prožil. + si teď vzpomínám i na Marii Svatošovou, která mi vyprávěla o klinické smrti jednoho z jejich pacientů v hospici v Červeném Kostelci.

       Reagovat
  • 23.7.2017 (3:35)
   Permalink

   S “pocity” musíte začít u SEBE. Tohle za vás nikdo druhý nevyřeší…
   ______________
   Stran tématu: L. Špaček má pravdu, když učí, že ve společnosti si NEJSME rovni. Nicméně vzpomeňte, co předcházelo návštěvě pana prezidenta Zemana u královny Alžběty. Bezprostředně před tím navštívila oběti a pozůstalé po požáru mrakodrapu v Londýně. Do časového rámce návštěvy českého prezidenta ale zapadá i to, co se stalo nedlouho před tím… Královský palác svolal tiskovou konferenci, na které ohlásil, že Princ Philip (choť královny Alžběty) se vzdává svých veřejných povinností. To vše s noblesou, ale i se ctí. …
   http://zpravy.idnes.cz/kralovna-britanie-alzbeta-09b-/zahranicni.aspx?c=A170504_090542_zahranicni_ert

   Reagovat
   • 23.7.2017 (10:12)
    Permalink

    Hajný, z prince Philipa si vemte příklad.
    _________________
    Britská královna Alžběta II. se stala nejdéle vládnoucím britským monarchou, když překonala rekord své praprababičky Victorie. Výkon britské královny je tak kvalitní, že určitě nebude překonán v příštích 63 letech. Rekord bude oficiálně uznán hned poté, co bude znám výsledek dopingové kontroly, kterou musela královna Alžběta podstoupit. Standardní procedura se poněkud zdržela, protože ceremoniáři britského královského dvora zpočátku trvali na tom, že podle etikety není hodno hrdého anglického panovníka odevzdávat vzorek B (NMg).

    Reagovat
    • 24.7.2017 (5:12)
     Permalink

     Výborně. Příhodu se “samopalem” jsem též vyřešil “humorem”. Řekl jsem, aby mi ho půjčil. On se zamyslel, řekl “ne” a schoval ho…
     ______________
     Královna je PROTO královnou, že i ve svém pokročilém věku svoji misi SPLNILA a plní… (Naopak být mladší, nemělo by to onu vážnost a onen efekt.)

     Reagovat
  • 23.7.2017 (13:43)
   Permalink

   Sama logika „článku“ je pěkná HLOUPOST…
   Sama logika „všech ostatních článků zde“ jsou pěkné HLOUPOSTI…
   Sama logika „komentářů zde“ jsou pěkné HLOUPOSTI…
   Pouze komentáře Hajného jsou nepěkné HLOUPOSTI.
   ______________
   „Táto šetři se! Ať zase s lidskou BLBOSTÍ bojují chvíli druzí.“

   Reagovat
   • 24.7.2017 (5:22)
    Permalink

    Hm, s ohledem na vaše “elektrónky”, to už bylo opravdu hodně abstraktní a “překombinované”. Omlouvám se.
    ________________________

    Pointou bylo připomenout, že projevem ÚCTY k Panně Marii NENÍ brojit vůči EU.
    (Ať už to dělá kdokoli.)

    Reagovat
    • 27.7.2017 (10:23)
     Permalink

     Ano, není to projevem úcty ani neúcty. Když řeknu, že EU je hnus (osobně si to tak nemyslím) tak to není žádný projev neúcty vůči P.Marii…

     Reagovat
     • 28.7.2017 (4:26)
      Permalink

      S tvrzením, že euro je “mrtvý projekt” přišel pan Andrej Babiš.
      Když to však říká on, tak podle všeho EURO tak mrtvé není. …

      (Čapí hnízdo bylo snad za rubly? … Jste mě rozesmál.)
      ___________________
      Otázkou je i přijímání uprchlíků. …
      Bude PRVNÍ, kdo je bude “pod cenou” zaměstnávat.

      Reagovat
      • 28.7.2017 (8:56)
       Permalink

       Proč to píšete pod můj komentář, který je uplně o něčem jiném?

       Reagovat
       • 28.7.2017 (18:44)
        Permalink

        Proč? PROTO!
        🙂 🙂 🙂

        Zdejší server tvrdí – ať už vážně, nebo “ironicky” – že pan A.B. je “mariánský ctitel”. On sám má však z EU více prospěchu, než neprospěchu… Přitom proti Euro (viz citace výše) veřejně vystoupil. Vy zase řešíte “hnus”. …

        Reagovat
        • 1.8.2017 (9:00)
         Permalink

         Hnus neřeším já ale VY. Vystoupil proti EU, protože se mu to hodí!

         Reagovat
         • 2.8.2017 (4:34)
          Permalink

          Kecy. 🙁

          Co si „osobně nemyslíte“, o tom nebudete psát. … Stran pana Babiše: S tvrzením, že je „Mariánský ctitel“ přiběhl server „Tisickrate.cz“. On sám se nikde tak nedeklaruje a nepresentuje. Stanislava sice nepřímo přišla s vysvětlením, že pokud by se na organizaci církevních slavností „podílel“, vítán bude. …

          Mně se v té souvislosti vybavila spíše slova dnes už zemřelého kněze Jana Kutáče, který vysvětloval ZHRZENOST české ŘKC „AMERIKOU“ poté, co po „revoluci“ šli do US žádat o „dotace“ na obnovu „církve“ a kdosi jim tam tehdy řekl: „Nedáme vám ani dolar na obnovu feudalismu.“
          _____________

          Moje babička byla moudrá žena. Měl jsem ji rád. Dokonce jsem se k ní jezdil učit. Nad dveřmi v kuchyni měla nápis:

          „Vítán buď, kdo v dobrém úmyslu přicházíš!“

          Reagovat
          • 3.8.2017 (12:15)
           Permalink

           To ne, s ničím takovým jsem nepřímo nepřišla.

          • 3.8.2017 (16:54)
           Permalink

           27.7.2017 (10:19) jste napsala: “… Problém je, že na organizaci těchto akcí a shromáždění se sám nepodílí a chce je pouze využít ve svůj prospěch.”

           Uznávám, že z textu vámi napsaného neplyne, že byste chtěla, aby se na organizaci Velehradu podílel, pouze že (nepodílení se) je důvodem, proč “nebyl chtěn”.
           __________

           Ve vší úctě ani sama “organizace” smyslem není. Smyslem je oslava BOHA, ne nás lidí… http://hajny.blog.respekt.cz/fatima/

 • 23.7.2017 (17:31)
  Permalink

  Tedy z určitých důvodů jsem si dal nějaký čas “půst” od Twitteru a jiných stránek. Ale koukám, jak se tady rozrostly příspěvky?. Felix Kulpa má asi dovolenou (doufám že ne nucený půst jako já). Chtělo by to nový článek, neboť příspěvky tuto zde se ubírají směry veskrze prapodivnými…

  Hezký den!☺

  Reagovat
  • 23.7.2017 (17:49)
   Permalink

   Třeba je Felix v potížích.
   Já už dlouho podezřívám BIS, že pracuje i pro BISkupství. Všimněte si, není ta zkratka nápadná?
   A to jsou nějací čmuchalové!
   No a ruku na srdce, kolik už toho Felix odhalil z prostředí světského i církevního …

   Takže třeba je Felix v ilegalitě, možná pod klatbou a utekl se na Husinec.

   Reagovat
    • 24.7.2017 (4:19)
     Permalink

     Ano. Nejlepší výsledky mají záškodníci, kteří znají terén i z druhé strany (odpadlíci a podobní). Kolik asi kluků bylo za starých časů takto nasazeno do seminářů? Ale prý se to na nich dalo poznat.

     Reagovat
     • 25.7.2017 (19:30)
      Permalink

      Ano Radku. Naprostá pravda. A to záškodnictví se na nich dá poznat dodnes. Protože si jej pěstují! A oni to dobře vědí, že to mají zapsáno v obličejích.
      Proto slouží zády k lidu!

      Reagovat
  • 24.7.2017 (5:32)
   Permalink

   Tak to prosím ještě těch 85 komentářů vydržte. …

   Skuteční mariánští ctitelé totiž EU CTÍ.

   (A jak to připomněl “kdosi” hned v úvodu diskuse, zajímavým nejsou pouze evropská místa Fatima, Lurdy, Taize, Medugorje, ale třeba i Vallendar v Německu. …)

   Reagovat
   • 24.7.2017 (7:33)
    Permalink

    Blbost. Skuteční mariánští ctitelé vůbec EU nectí – stran hvězdiček, to že jich má stejně jako koruna P.Marie je čistá náhoda. Nevěřte na pověry.

    Reagovat
    • 24.7.2017 (11:15)
     Permalink

     Náhoda to není, vlajka eu skutečně vznikla podle hvězd kol hlavy Panny Marie. Ovšem současná EU se od tohoto původního symbolu distancuje, aby tato symbolika neurážela státy jinak smýšlející. Proto to s EU vypadá tak jak to vypadá 🙁

     Reagovat
     • 24.7.2017 (13:21)
      Permalink

      Magdoo…škoda. Chtěl sem to zkusit ale asi nic 😀

      Reagovat
      • 24.7.2017 (15:47)
       Permalink

       Proslýchá se, že politicky nekorektní vlajku EU čeká stejně změna.
       Modré pozadí zčerná a symboly na ní zrudnou. Některé hvězdy budou nahrazeny půlměsíci, některé srpy a zbytek kladivy. 🙁

       Reagovat
       • 24.7.2017 (15:55)
        Permalink

        Smutné….i když si myslím, že mariánským ctitelům je vlajka EU u pr…. a vůbec ji nectí – proč taky.
        Ano A. P. Rile, bohužel je to krutá realita.

        Reagovat
       • 25.7.2017 (17:57)
        Permalink

        Nic takového (změna vlajky) se NEPROSLÝCHÁ. Takové zprávy šíří ti, kdo EU potažmo Pannu Marii nemají RÁDI. …

        Reagovat
        • 26.7.2017 (7:19)
         Permalink

         Hloupost. Vztah k Panně Marii nemá se vztahem k EU NIC společného. Jak něco takového můžete tvrdit…

         Reagovat
         • 27.7.2017 (4:48)
          Permalink

          Zcela jednoduše: Inspirace 12 hvězd kolem hlavy Panny Marie (viz vlajka EU), dále pak mariánská zjevení typu Fatima, Lurdy, které uznala sama církev. Obsah zjevení z Fatimy podle všeho navíc ovlivnil (a to nejen Evropské) politiky a podle všeho zažehnal mnohem větší hrůzy. Od věci nejsou ani zjevení v Medugorje. (Minimálně 2x měla být za války zničena, nikdy se tak nestalo z důvodu změny počasí. I jiné “časové shody” – např. proč začala válka na den přesně na 10-té výročí prvního zjevení atd. ) jsou úctyhodné. …

          Reagovat
          • 27.7.2017 (7:26)
           Permalink

           Znova – Vztah k Panně Marii nemá nic společného se vztahem k EU.
           Cituji: “Takové zprávy šíří ti, kdo EU potažmo Pannu Marii nemají RÁDI. …”
           Nevidíte tu hloupost?…

          • 27.7.2017 (21:41)
           Permalink

           Stran vlajky EU, té se SKUTEČNĚ vysmívají a po její změně volají ti, kdo EU nemají v lásce… ZNOVU: změna vlajky EU se NECHYSTÁ – čistě technicky proto, že pro to NENÍ DŮVOD.

           Kardinál Špidlík v knížce Prameny světla píše, že když už ďábel nemá žádnou jinou “zbraň”, tím POSLEDNÍM, co mu zbývá je se vysmívat a zesměšňovat.

           Sama symbolika je ošidná. Např. před lety na zájezdu v Izraeli jsem šel v Betlémě a nevěřil vlastním očím: Na každém sloupu pěticípá hvězda(!). Do toho všudypřítomná RUŠTINA (!), protože vystěhovat se z Ruska (SSSR) do Izraele šlo zcela legálně. To člověka, který vyrostl v “socialismu” (cestovat směli jen “prověření”) musí “trknout” na první pohled. Překvapivé zjištění: PĚTICÍPÁ HVĚZDA je symbolem Ježíše Krista (!), symbolem města Betléma. Mnohem dříve, než ji přijali za “svou” komunisté.
           _______________
           Ve vlajce EU, je prostřednictvím symbolů pěticípé hvězdy přítomen i odkaz na Ježíše Krista (tj. nejen odkaz na jeho matku). …

          • 28.7.2017 (8:55)
           Permalink

           Stran stran…EU se mnoho lidí vysmívá. Ale to nikdo nepopírá.

          • 28.7.2017 (19:16)
           Permalink

           Samo o sobě to NIC neznamená. Ježíše Kristu se také mnoho lidí smálo. Přesto BYL VZKŘÍŠEN a ŽIJE (minimálně je to předmětem naší víry a MNOHO lidí tomu dodnes věří).

    • 25.7.2017 (18:07)
     Permalink

     Upřímně vzato, to máte jako s Bohem. Buď něco pravda JE, nebo něco pravda není. Je úplně jedno, zda my lidé věříme v jeho existenci, či nikoliv. Naše chtění, přání a věření Jeho EXISTENCI nezmění.

     _________________

     Zajímavým je však zjištění, že “naši ateisté”, mají s Pannou Marií (potažmo se symbolem Evropy) VĚTŠÍ problém, než všichni emigranti a muslimové…

     Reagovat
     • 25.7.2017 (19:56)
      Permalink

      Já bych spíš řekl, že mnozí „naši zarytí ateisté“ se pod muslimskou hrozbou, začínají pomalu rozpomínat na své staré křesťanské kořeny .
      Nemohu s Vámi polemizovat o problematičnosti Panny Marie u muslimů.
      Ale vím, že mají obrovský problém s křížem – symbolem Kristova vítězství.

      Reagovat
      • 27.7.2017 (5:52)
       Permalink

       V Islamabádu nad kostelem Panny Marie Fatimské (Our Lady of Fatima) kříž je: http://nativepakistan.com/photos-of-islamabad/islamabad-photos-our-lady-of-fatima-church-islamabad-islamabad-pics/ Navíc např. nově pojmenovaná mešita v UAE nese jméno Marie matky Ježíšovi. (Tj. přes Pannu Marii – coby matku nakonec i ke Kristu (Ježíši) je tam vztah.) Děkuji za konstruktivní přístup.

       Jsou 2 myšlenkové okruhy, které stojí za hlubší zamyšlení:

       První je otázka “kříže”. Život v muslimských zemích (v “Islámu”) je v mnohém složitější, než život náš. Regulace jsou přísnější a pravidel je více, než kterých se držíme my. Zde je smysluplná otázka: “Proč muslimové odcházejí do Evropy a ne do sousedních muslimských zemí?” Odpověď, která je nasnadě, že SAMI UTÍKAJÍ před “přísností a vnější regulací”. …

       To je výzvou i pro nás, protože jistý “řád” musíme mít “v sobě”, jinak dříve či později voláme po zavedení “vnějších regulí” – jako se děje u dalších generací přistěhovalců. Ale i Hitler, či Stalin – to byla také jen jednoduchá a “laciná” odpověď na zavedení “řádu”. Je užitečné se nad tím alespoň zamyslet.

       Druhým okruhem je postava Panny Marie. V Islámu je autorita MATKY daleko větší, než si uvědomujeme. (Dokonce prý MATKA rodiny (ne otec) vede modlitbu v rodině.) … Zde právě postava Matky Ježíšovi nás do jisté míry s muslimy může spojovat.

       Reagovat
         • 28.7.2017 (4:06)
          Permalink

          Magdo, je otázkou, zda existuje lepší cesta, než spolu “mluvit”. A to i ve vztahu k Bohu. Modlitba je totiž také forma “rozhovoru s Bohem”. … Každý jednostranný “diktát” a radikalismus je špatně. I mezi katolickými duchovními najdete ty, kterým jde o vlastní KORÝTKA, kteří vám způsobí újmu a za celých XX let se ani NEOMLUVÍ.

          V tomto je Bůh spravedlivý ke všem: Zemře jednoho dne Andrej Babiš, Pavel Budský i kardinál Duka. … Do Nebe si s sebou nevezmeme ani kreditku. 🙂

          Reagovat
          • 28.7.2017 (5:09)
           Permalink

           Naprosto netuším, co jste touhle směsicí chtěl říct……

          • 28.7.2017 (19:07)
           Permalink

           To byla reakce na odkaz, který jste vložila. JK totiž sám mluvil o tom, že je pro nás lépe, když se dohovoříme SPOLU za naše života, než když to necháváme, až na naše setkání se v Nebi. … No a tato “teze” platí jisto jistě i pro naše soužití s muslimy. …

           Tož asi tak.
           ________
           V ČR je to o to těžší, že od dob 2. sv. války jsme kromě Romů a později trochy Vietnamců neměli potřebu se s nikým jiným domlouvat a “sžívat”. …

          • 29.7.2017 (20:31)
           Permalink

           Dohovořit a sžívat se za života vždy musejí chtít obě dvě strany. Vietnamci jsou toho jasným důkazem – chtějí oni i my a proto to funguje.- respektují zákony naší země, do které přišli za lepším životem (např. nepožadují, aby jejich ženy chodily po ulicích v nějakých maškarádách, ve kterých vypadají jak středověká strašidla ) a nepožadují po nás, abychom se my přizpůsobovali jim, abychom ustupovali jejich požadavkům.

        • 27.7.2017 (22:21)
         Permalink

         Ani já vám nepovím, kdo a PROČ “nadiktoval” Korán. Jedno však říkám stále: Když se na základě studia Koránu někdo modlí k Bohu, plyne z toho, že ten kdo Korán “nadiktoval”, Boha znát musel. http://hajny.blog.respekt.cz/diskusni-forum-v-praze/
         _______________
         Stále však obcházíme SKUTEČNOST, že muslimové žijí MNOHEM VÍCE duchovním životem a jsou ve věcech víry mnohem poctivější a “pravidla” ctí více, než drtivá většina nás “křesťanů”.

         Reagovat
  • 26.7.2017 (6:36)
   Permalink

   A jakou jste udělal zkušenost, není půst od internetu horší než půst od jídla?

   Reagovat
 • 25.7.2017 (13:49)
  Permalink

  Koalice se tedy rozpadla. V pořádku.

  Reagovat
  • 25.7.2017 (18:12)
   Permalink

   Andrej Babiš a STAROSTOVÉ ???
   ______________

   Účelové 🙁

   Reagovat
   • 26.7.2017 (7:22)
    Permalink

    A.Babiše je třeba vyhánět. Ať si nemyslí, že mu všeci skočí na ty jeho špeky…(resp.koblihy)

    Reagovat
    • 27.7.2017 (6:34)
     Permalink

     Ještě lepší by bylo, jak radí JK v Bibli, chovat se tak, jak chceme, aby se druzí chovali k nám. …
     Tj. A.B. na Velehradě PŘIVÍTAT ať už koláčem, koblihou, “špekem” či jinak.
     _______________________

     Do jisté míry mi totiž uniká pointa tohoto “textu”. Je to cca měsíc, co na ČT byla reportáž o návštěvě ŘK kostela A.Babišem a rozhovor s ním i s místním panem farářem. A.B. řekl, že v kostele byl poprvé a že se mu na té mši docela líbilo. Pak mi ale není jasné, proč vzápětí “vyběhl” článek o tom, že na Velehradě A.Babiše “nechtějí”. (Buď si ho totiž objednal A.Babiš sám – aby do kostela už příště nemusel, nebo naopak někomu jinému vadilo, že A.B. v kostele byl.)

     Reagovat
     • 27.7.2017 (7:24)
      Permalink

      Znáte příhodu jak Ježíš vyhnal překupníky a směnárníky z chrámu??…určitě ano. Pro mně je Babiš něco takového…pokud vím co je to za haj.la, tak se přiznám že ho budu těžko na velehradě (nebo kdekoliv jinde) vítat. Ovšem nebudu naivní, a nebudu si myslet, že Babiš jel na Velehrad za duchovnem, či poznat kus kraje. Je jasné proč tam jel. Jel si “kupovat” lidi aby ho volili. Z toho důvodu je jeho vyhazování z Velehradu podle mně zcela v pořádku. Bohužel, je tady přes 30% blbců, kteří mu naletí…sorry, ale jesi ho takto pozvete, tak ho podporujete a souhlasíte s tím, co dělá. Což je podle mně špatně. Milujte hříšníka ale nenáviďte hřích.

      Reagovat
     • 27.7.2017 (10:19)
      Permalink

      Pane Hajný, pointa textu je jasná – Tisíckráte reaguje na opakované snahy A. Babiše “proniknout” na různé akce (např. rockový koncert), kde je shromážděno hodně lidí, aby mohl tato shromáždění využít ke své předvolební kampani, média (ne ta Babišova) o těchto snahách informovala. Problém je, že na organizaci těchto akcí a shromáždění se sám nepodílí a chce je pouze využít ve svůj prospěch.
      Stejné to mohlo být i na Velehradě.
      Víc za tím není třeba hledat.

      Reagovat
      • 27.7.2017 (10:25)
       Permalink

       Přesně tak! Děkuji Stanislavo za Váš skvělý příspěvek 🙂

       Reagovat
       • 27.7.2017 (19:08)
        Permalink

        Oba jste to napsali jasně a výstižně. 🙂

        Reagovat
      • 27.7.2017 (20:51)
       Permalink

       OK, děkuji za upřesnění. Velehrad šel mimo mne. Obecně je Bůh pro všechny. Souhlasím, že z pohledu víry, má jít primárně o vztah člověka k Bohu, ne o politické zviditelnění. Více to rozebírat nechci. Jak to myslíme s Pánem Bohem, si musíme odpovědět každý sám.
       ________________
       Jinak prezidentskou kandidaturu Michala Horáčka jsem podepsal v Poštovně na Sněžce a kandidaturu Prof. Drahoše v kapli sv. Cyrila a Metoděje v Beskydech na Radhošti. …

       Reagovat
       • 28.7.2017 (10:21)
        Permalink

        Velehrad nešel mimo Vás, sám ste ho zmiňoval 🙂 Já sem nikoho nepodepsal, pujdu až k volbám, a tam nejspíše vyberu prof. Drahoše. Horáček má velkou pleš…proto je pro mne nevolitelný.

        Reagovat
        • 28.7.2017 (18:51)
         Permalink

         Nebuďte “papežštější, než papež”. Nebyl jsem tam letos, ani posledních více let. Dopřejte prosím druhým právo na názor a možnost se také vyjádřit. Pleš mi nevadí. Daniel Herman ji má ještě větší, a také bych si ho dovedl jako prezidenta představit. Pan Horáček sám říká, že není favorit a nepočítá s tím, že bude zvolen. Já si ho však už navždy budu spojovat s tím, že udělal alespoň KAPIČKU pro zdraví národa, když kandidaturu na jeho prezidentství šlo podepisovat v Poštovně na Sněžce.

         Výšlapu tam NELITUJI.

         Reagovat
         • 1.8.2017 (8:58)
          Permalink

          Vy dopřejte druhým právo na názor. Děkuji. Papežštější než papež je tady jediný člověk…

          Reagovat
          • 2.8.2017 (14:55)
           Permalink

           Výšlapu na Sněžku nelituji.

          • 14.8.2017 (9:26)
           Permalink

           To je chyba. Čistě technicky proto, že výšlap neproběhl.

          • 15.8.2017 (16:21)
           Permalink

           Já tam byl a kandidaturu jsem mu podepsal. Zda ho budu volit to nevím, ale neupírám mu jeho statečnost.

  • 25.7.2017 (18:20)
   Permalink

   Tak hloupý pokus to NEBYL. … Snad bylo jen záměrem přejmenovat EU na “Babišov”.
   Kdo ví? …
   _______________
   Neměli jste ho (A.B.) z Velehradu vyhánět…
   Pán Bůh MÁ lidi rád a je pro VŠECHNY (tj. i pro A.B.).
   (Jsem vám to říkal hned.)

   Reagovat
   • 27.7.2017 (5:27)
    Permalink

    Bůh má lidi rád. Tím se ale mimo jiných věcí liší od člověka, který absolutní lásky není schopen dosáhnout. Ty, kterým se to z větší části podařilo, dnes obvykle nazýváme svatými nebo alespoň blahoslavenými. Ať chcete nebo nechcete, vždy mezi lidmi, které potkáte, naleznete někoho, kdo vám nebude sympatický (a nemusí to být jeho vina).

    Reagovat
    • 27.7.2017 (6:11)
     Permalink

     Pakliže to není “jeho vina” LZE si při troše dobré vůle najít důvod, proč druhého mít rád. Horší, pakliže to jeho “vina” je. Tam se mi osvědčilo (ale to se stalo tak maximálně 1-2x v životě) na člověka, na kterého nemohu myslet v dobrém, raději nemyslet vůbec. Dočasně – do té doby než na něho v dobrém budu schopen myslet a něco dobrého i na něm objevím a najdu.
     ___________________
     V podtextu vámi napsaného je VELMI pěkný důvod PROČ mít rád Pána Boha a Němu se modlit. On je totiž tím, kdo dokáže KAŽDÉHO mít rád. Jeho Láska je mnohem větší, než ta naše.
     Díky.

     Reagovat
 • 1.8.2017 (15:30)
  Permalink

  Už chybí pouze 20 komentářů 🙂

  Reagovat
  • 1.8.2017 (15:31)
   Permalink

   HLOUPOST. A.Babišovi zdejší server straní, nejspíš se bojí, že by ho mohl koupit.

   Chci tím říct, že všichni jsou v Boží ruce.

   Žijte blaze.
   MH

   Reagovat
   • 1.8.2017 (15:32)
    Permalink

    To je nám ale novinka, díky Hajný že ste nám to připomněl.

    Reagovat
    • 1.8.2017 (15:33)
     Permalink

     Prof. Vopěnka říkával, že hloupému každý hloupý. Co to má společného s A.Babišem nevím.

     Reagovat
      • 1.8.2017 (15:35)
       Permalink

       Měl byste především nechat vyjádřit a NEURÁŽET názory druhých. Já se o to snažím celý život.
       Odmala mi maminka říkávala že mám žít a nechat žít.

       Reagovat
        • 1.8.2017 (15:36)
         Permalink

         Správně. Jak říká jeden náš kolega v práci „to není chyba, to je vlastnost“.

         Reagovat
         • 1.8.2017 (16:12)
          Permalink

          Vypadá to, že nám to v těch vedrech nějak nemyslí. 🙁

          Reagovat
         • 1.8.2017 (16:19)
          Permalink

          Můj kolega dneska v práci říkal: Mně už to dneska vůbec nemyslí. Buď je to tím vedrem, nebo už jsem úplnej debil. Pak se podíval na teploměr a řekl – je tady 25 stupńů. A já, aniž bych se nějak zamyslela nad souvislostmi, jsem jen tak mimochodem pronesla: tak vedrem to není. Vůbec mne v tu chvíli nedošlo ,cože jsem mu to vlastně potvrdila…….

          Reagovat
          • 2.8.2017 (5:30)
           Permalink

           Jo,jo, je to tím horkem. Svatá Anna týden za námi a my jsme měli tropickou noc a teď se vaříme už od rána.

         • 1.8.2017 (22:00)
          Permalink

          No. Karle, pěkně se Ti ta imitace rozhovoru povedla! Moc jsi mě potěšil. Já to mám doma podobně, jen ten kontrastní protějšek mi nahrazují králíci:
          “Tak co, bobíci, jak se máte …ach jo, tu vodu máte na pití, vy blbouni, a ne na umývání nohou…to až na Zelený čtvrtek…no chápu – v tom horku…a zmrzlinu byste nechtěli?…třeba čtyřlístkovou….

          Reagovat
          • 2.8.2017 (4:49)
           Permalink

           Naopak. “Imitace rozhovoru” se VŮBEC nepovedla, protože svoje “myšlenky” vkládá “anonym” Beer do úst druhých lidí (v tomto případě mně). …
           ____________

           Kouzlem nechtěného je, že právě Prof. Petr Vopěnka na fenomén “veřejného anonyma” upozornil a v literatuře (Rozpravy s geometrií) ho POPSAL.

          • 2.8.2017 (7:21)
           Permalink

           Jestli se povedla nebo je mně celkem jedno. Chtěl sem dosáhnout mety 500ti komentářů, nyní se to povedlo.
           Anonym nejsem, pokud vím, jmenuji se Karl Beer Von Beer, není to sranda.

          • 2.8.2017 (13:48)
           Permalink

           Karle, jsi odhalen! 🙂 Budeš se muset přejmenovat – Prof. Petr Vopěnka na Tebe upozornil a každý, kdo chodí na tyto stránky si určitě pořídí publikaci Rozpravy s geometrií. (A hlavně dávej pozor na toho jednoho, ketrý už ji má! 🙂 )

          • 3.8.2017 (7:53)
           Permalink

           No, hezké. Ale myslím, že nejsem typ veřejného anonyma. Jsem docela neanonym. Jmenuji se přece Karl Beer Von Beer.

           Děkuji
           K.B.V.B

          • 3.8.2017 (17:04)
           Permalink

           Tak se nejmenujete. To je “jen” vaše přezdívka. Navíc, když vykopírujete cizí příspěvky a tu tam změníte nějaké to “slovo” potažmo “obsah” – je to spíše PARODIE, než diskuse a snaha o dialog. … 🙁

          • 4.8.2017 (7:26)
           Permalink

           PARODIE. Co jiného by to mělo být? Pořád nechápete srandu…

          • 6.8.2017 (6:29)
           Permalink

           Jméno Beer v ČR existuje, stejně tak Pivo, Pivko, Pivovar, Pivovarský. A což teprve kolik zde běhá Sládků. Tak nevím, pane Hajný, jestli Karlovi nekřivdíte.

          • 7.8.2017 (7:42)
           Permalink

           Děkuji Stanislavo 🙂

          • 8.8.2017 (21:18)
           Permalink

           Se dozvíme v Nebi.

          • 9.8.2017 (7:59)
           Permalink

           Co bude v nebi, žádný člověk neví.
           Proč by se tam měli stát lidé najednou vševědoucími?

          • 9.8.2017 (16:10)
           Permalink

           Sv. Pavel neříká, že se staneme “vševědoucími” a ani to, že se tak stane “hned”. To jediné, co v Bibli čteme, jsou slova sv. Pavla, že v Nebi uzříme PLNĚ a DOKONALE, jako Bůh zná nás (13.kap. 1.dopis Korintským).

          • 10.8.2017 (9:50)
           Permalink

           Stejně si myslím, že v nebi bude mnohem lepší “program”, než pátrat, co kdo kdy řekl a jak se jmenoval nebo nejmenoval a jestli měl pravdu ten nebo ten, nebo pravdu neměl. To už bude (doufám!) nepodstatné.

          • 10.8.2017 (15:27)
           Permalink

           Stanislavo, co bude v Nebi, to uvidíme. To zatím netušíte VY ani já. Nicméně ani odkaz na “Nebe” není a nemá být důvodem, pro obhajování OPLZLOSTÍ a dvojsmyslností konaných v “současnu”.
           ______________________
           Ať každý mluví sám za sebe a nebude mít důvod se stydět NYNÍ ani v budoucnu.

          • 10.8.2017 (18:12)
           Permalink

           No a kdybyste mluvil sám za sebe (bez toho, že byste citoval Bibli), jak si představujete Nebe?

          • 18.8.2017 (13:24)
           Permalink

           Odpověděl by Vám, že ani oko ani ucho neslyšelo co Bůh připravil pro ty, kdo Ho milují…

          • 18.8.2017 (17:05)
           Permalink

           Hurá! Alespoň někdy se Karel přiznává k Bibli. 🙂

           Za mne – to je vždy jen představa, protože to NIKDE (ani v katechizmu) není… Moje osobní představa je, že úplně nakonec budeme všichni všechno vědět, ale též to bude ve “světle” Boha, resp. Jeho pohledu na nás resp. ve světle jeho Lásky.

           Lidskými pojmy se to i tak těžko sděluje. Už třeba Tibetská kniha mrtvých. První velké zjištění, které učiníte, když ji čtete, že význam slov, které v běžném jazyce užíváme, tam znamená úplně něco jiného (barva, vůně, světlo atd.) V podstatě se doberete pouze toho, že všechna velká náboženství počítají s tím, že lidská duše v nějaké formě existuje i po naší fyzické smrti. Ale jak – to se dozvíme až za těch pár let či desítek let … 🙂

 • 2.8.2017 (5:38)
  Permalink

  Karle – prosím, prosím – udělej rozhovor se mnou a s Lídou. My máme smysl pro humor a tudíž nebudeme dotčené, že se imitace “VŮBEC nepovedla” . No ale – pokud by se přece jen nepovedla, tak si tě najdu a vyřídím si to s tebou jako bys byl můj vlastní ( samozřejmě syn)
  ?

  Reagovat
  • 2.8.2017 (7:26)
   Permalink

   Magdo, já bych moc rád, ale to bude moc těžké. Pan Hajný opakuje po sté ty stejné věci a to se lehko dá imitovat. Ale vy dvě píšete normálně, a nevím jak bych to skloubil 😀 takže vlastně se imitace nepovedla a můžeš si mně najít 😀

   Reagovat
   • 2.8.2017 (13:42)
    Permalink

    Karle, takže valíme do druhé pětistovky!?? 🙂 🙂 – Záleží jen na tom, jestli je Felix Kulpa student- a tudíž má prázdniny (za měsíc to dáme!), nebo jestli je zaměstnaný, a tudíž má pouze dovolenou, a v tom případě brzy naskočí.

    Dále – Karle – imitace Magdy a mně bude naopak děsně jednoduchá: vlastně skoro stačí psát opak toho, co by napsal pan Hajný, a nemůžeš se netrefit.. 😉 😉 Navíc nikdo nepozná, že imituješ nás, takže Ti ani od Magdy nic nehrozí. 🙂

    Reagovat
    • 4.8.2017 (2:26)
     Permalink

     Lído nerouhejte se (!) … Tím kdo určuje “pravidla hry” nejsme my lidé, ale Pán Bůh.
     ________
     Na rozdíl od nás se chová jako OTEC.
     Má nás rád a PLNÍ, co slíbí.

     Reagovat
     • 4.8.2017 (7:28)
      Permalink

      😀 😀 😀 😀
      No jistě, Lída se rouhá. Prosím vás……buď pište normálně, nebo mlčte.
      Stran OTCE – to máte pravdu.

      Reagovat
      • 8.8.2017 (20:55)
       Permalink

       Nerozumíme si. Až pojedete do Němec – v dálniční kapli hned za Rozvadovem je obraz korunovace Panny Marie. To úžasné na něm je, že SYN i OTEC jsou jednotní, tj. že “korunu” dávají SPOLEČNĚ… Dokonce je znázorněno (holubice nad nimi), že mají STEJNÉHO ducha.

       Symbolika hodná OBDIVU.

       Reagovat
       • 9.8.2017 (9:53)
        Permalink

        No teď si opravdu nerozumíme. Nevidím nikde nic z toho co ste napsal v posledním komentáři. Ale v POHO, zvykl sem si.

        Reagovat
        • 9.8.2017 (16:17)
         Permalink

         V pohodě. TO dojde. … 🙂 🙂 🙂

         (Plní co slíbí + je spravedlivý ke všem.)

         Reagovat
          • 19.8.2017 (15:20)
           Permalink

           Dopřejte si svůj ČAS.
           Co není, MŮŽE být. …
           _____________________
           Naděje umírá poslední. 🙂
           Ještě stále nejste po smrti a nežijete v Nebi.

   • 2.8.2017 (15:04)
    Permalink

    Nicméně NEDĚLEJTE ze SVÝCH myšlenek myšlenky “pana Hajného”.

    Buď se pod to podepište sám, nebo mlčte. Díky.
    “Kecy” typu “hloupému každý hloupý” jsem nikde neříkal, ani necitoval a nepamatuji si, že by takové tvrdil Prof. Vopěnka (ač ho znám pouze z knížek, osobně jsem se s ním nikdy nepoznal – on učil na MFF UK, já studoval na technice.) A toho, co jste mi zde i jinde podsunul je více. 🙁

    Reagovat
    • 2.8.2017 (20:38)
     Permalink

     Ale no tak, soudruhu, neberte se tak vážně. Zkuste třeba kecy typu “chytrému každý chytrý” – třeba se vám uleví….

     Reagovat
    • 3.8.2017 (7:47)
     Permalink

     Nicméně nedělám ze svých myšlenek myšlenky vaše.
     Vždy se podepisuji.
     Nikde jsem neříkal že ste VY psal: “hloupému každý hloupý” . To prof. Vopěnka – ten Váš není jediný
     Nic sem Vám nepodsunul. Udělal sem si srandu, abychom dosáhli mety. To, že si nedokážete ze sebe udělat srandu je škoda. Nicméně Vám přeji ať se to naučíte.
     Zkratka MH může znamenat cokoliv, ne jenom Vaše jméno.
     Proto pokud se Vás to dotklo, tak se omlouvám. Ale čekal bych od dospělého člověka jakýsi nadhled.
     ZDAR

     Reagovat
     • 3.8.2017 (18:32)
      Permalink

      Dospělí jsou už takoví… NEŘEŠTE co druzí. Vy sám dospělým buďte.

      Čest!

      Reagovat
       • 4.8.2017 (1:43)
        Permalink

        … všeho “DO ČASU”, Pán Bůh navěky.
        ___________

        Amen.

        Reagovat
        • 7.8.2017 (15:31)
         Permalink

         A Vy dospělý jste? Neřešte co Vy, řešte druhé. Usnadní Vám to život.

         Čest!

         Reagovat
         • 8.8.2017 (20:45)
          Permalink

          Všeho do času, Pán Bůh NAVĚKY. …
          _____________

          Na oslavě svých 80.tých narozenin pan kardinál Tomášek povstal a k překvapení přítomných řekl: “Je mi 80 let a tak se chci už odpovídat pouze Pánu Bohu.” …

          Reagovat
          • 14.8.2017 (9:23)
           Permalink

           Nechápu to….komu jinému by se měl odpovídat?

          • 15.8.2017 (16:29)
           Permalink

           Bylo to v době “totality” a pochopil jsem, že pan kardinál Tomášek byl jmenován kardinálem mj. i proto, že se “stát”, který s tím musel souhlasit, se domníval, že už nebude výrazný. … Překvapením (alespoň pro některé duchovní) bylo, že pan kardinál Tomášek na oslavě svých 80.tých narozenin to řekl.

          • 16.8.2017 (10:32)
           Permalink

           Nepřijde mi to nijak zvláštní….

          • 17.8.2017 (1:23)
           Permalink

           A to je DOBŘE.

     • 4.8.2017 (20:41)
      Permalink

      Moc hezký, jak se potrefená husa ozval(a) 🙂 V parodii nebyl nikdo jmenován, a přesto 🙂 Skvělý, Karle!

      Reagovat
        • 9.8.2017 (16:24)
         Permalink

         Všeho do času, Pán Bůh NA VĚKY. …
         __________________________________________
         Není to zde Mariánský server ???

         Reagovat
         • 14.8.2017 (9:22)
          Permalink

          Ovšem že JE, a NENÍ. I Vaše duše je nesmrtelná….

          Reagovat
          • 19.8.2017 (15:29)
           Permalink

           Však ANO! Právě PROTO jsem to sem napsal (!)… 🙂
           ____________________
           https://iona.org.uk/

           Jsem rád, že na ostrov IONA jsem se mohl podívat a s křesťanstvím tam se seznámit. Mělo to i mně mnoho co dát a říci. …

   • 2.8.2017 (20:47)
    Permalink

    No to Ti teda nezávidím – až si Tě najdu. Mému synovi, když mu bylo 15, jsem dala na vybranou: buďto zákaz počítače, nebo nafackovat. Schválně – hádejte všichni, co si vybral…… “Džamila, nedžamila”…….ale já, uvědomělá matka 21století jsem jasně řekla: NE. Žádné fackování, nejsme ve středověku, pěkně pokrokově – zákaz počítače – vyhrožoval, že zavolá na linku bezpečí pro porušování práva dostat nafackovat ???

    Reagovat
    • 3.8.2017 (7:50)
     Permalink

     😀 😀 tak to máte vtipného syna.

     Reagovat
     • 3.8.2017 (9:04)
      Permalink

      Mám. Je skvělý. Dneska už mu je 23 a bezvadně si rozumíme. Akorát nemá rád vtipy o programátorech. Fakt nechápu proč, když jsou tak super. ? Třeba tento můj oblíbený: poslala manželka programátora na nákup. Aby nezapomněl, co má koupit, tak mu to napsala: “Kup chleba, a když budou mít rohlíky, tak jich vem deset.” No a protože měli rohlíky, tak programátor, přesně podle návodu, koupil deset chlebů.

      Reagovat
      • 4.8.2017 (2:43)
       Permalink

       Hm, co by za to jiná dala, když by ji manžel na slovo poslouchal, že? 🙂
       _____________
       Nebo to není chyba, ale “vlastnost” ?

       Reagovat
  • 3.8.2017 (17:24)
   Permalink

   Magdo, promiň, zde NEJDE o smysl “pro humor”. Tím to není. …

   Václav Klaus se svého času též naštval, když arcibiskup Jan Graubner zasvětil český národ “Panně Marii”. A předpokládám, že důvodem nebylo pouze to, že ho bolela záda a neměl na co jiného přepnout, ale i to, že i JEHO JMÉNEM Jan Graubner de facto hovořil.
   Viz: http://hajny.blog.respekt.cz/v-cem-mel-pravdu-hus/
   ____________
   Mně osobně se nelíbí ani to, že “Karel” KOPÍRUJE mé reakce a vkládá do nich jiná slova a jiné významy. Čistě technicky PROTO, ať mně druzí hubují a nemají mne rádi za to, co jsem UDĚLAL, či ŘEKL, ale ať mně nehubují a nepeskují za to, co jsem neuděl a neřekl. … Díky.

   To je celé.

   Reagovat
   • 3.8.2017 (20:51)
    Permalink

    Á, pane Hajný – vy jste si nějak nestačil všimnout, že za “Karlovu imitaci” vás nikdo nepeskuje. Naopak, my se tu úžasně bavíme, a vlastně byste měl bý hrdý, že jste nás v této ponuré době rozesmál. 🙂 Jediný, kdo Vás tady hubuje a peskuje za to, co jste neřekl a neudělal, jste Vy sám – cituji vaši reakci: ” Naopak. „Imitace rozhovoru“ se VŮBEC nepovedla… ” Ale nevěšte hlvau, zítra zase vyjde sluníčko a bude parno k zalknutí. 😉

    Reagovat
    • 4.8.2017 (2:06)
     Permalink

     Lído, neměla byste LHÁT … (!)

     Chápu, že je Vám vlastní mentalita “jeden pracuje”, ale “druhý SHRÁBNE odměnu”. …
     (To minimálně je otázka, kdo vás “pobavil”… (?) a kdo “tam” pracoval 🙁 🙁 🙁 … )
     ____________________
     Nicméně jak píšete výše “čtyřlístková zmrzlina” vs. “teorie 3 stupňů”:
     Ani já si o Vás nemyslím, že jste … (sama víte, o čem jste mluvila). Spíše (v konkrétním případě) důvodem bylo, jak říkal už biskup Jednoty bratrské J.A.Komenský: “Veškeré kvaltování toliko pro HOVADO dobré jest”.

     Reagovat
     • 4.8.2017 (7:33)
      Permalink

      NEVKLÁDEJTE DO ÚST DRUHÝM CO SAMI NEŘEKLI. DĚKUJI!
      V rámci srandy se to ale smí. Protože tady každý pochopí že když Vás ocituji, tak je to ze srandy.

      Reagovat
      • 4.8.2017 (15:15)
       Permalink

       Jenže já se nezlobil a nezlobím za “citace”. Ohradil jsem se, že jste si tam vkládal slova svá a bavil se na “můj účet”. Účty se platit MAJÍ a ne nemají.
       _______________

       I když mi je jasné, že tahám za “kratší konec provazu” a že Vy budete i nadále “samá srandička”…

       Reagovat
       • 4.8.2017 (15:29)
        Permalink

        Ano, bavím se na Váš účet. Stejně jako se bavím na účet kohokoliv vtipného. To je právě to, berete se moc vážně, a neumíte si ze sebe nejspíš udělat srandu.
        Jestli vám to tolik ublížilo, tak se omlouvám. Přišlo mi to vtipné…

        Reagovat
        • 8.8.2017 (21:37)
         Permalink

         Vtipné nevtipné… Já mám rád větu z Malého Prince:
         „Láska není dívat se sobě do očí, ale dívat se jedním směrem“.

         https://iona.org.uk/

         Reagovat
         • 9.8.2017 (12:23)
          Permalink

          A já mám rád příspěvky, které mají smysl 🙂

          Reagovat
          • 9.8.2017 (16:30)
           Permalink

           Mne vždy potěší, když lidé SMYSL pochopí. 🙂 Díky.

          • 12.8.2017 (7:32)
           Permalink

           Jenomže u Vašich příspěvků to mnohdy pochopit NELZE 🙂

          • 12.8.2017 (18:18)
           Permalink

           Umění není nepochopit, ale pochopit. …
           V Pohodě.
           🙂 🙂 🙂

          • 14.8.2017 (9:21)
           Permalink

           Teď jste to sám dokázal. 🙂
           Děkuji.

     • 4.8.2017 (9:23)
      Permalink

      Hajný – omlouvám se, že jsem lhala – ale já včera vážně nevěděla, že dnes bude lejt a sluníčko nikde. 😉 ! Ale na druhé straně – sluníčko svítí, jen my ho nevidíme (nedávno jsem byla kouknout nad mraky, a bylo tam 🙂 ). I tak je to skvělá změna (s tím deštěm), navrhla bych tím pádem ještě jednu změnu: Nevěšte hlavu, POROSTOU!! (doufám, že nelžu!! 🙂 🙂
      A ještě jedna rada: už jste byl dnes zmoknout? – Jestli ne, běžte to zkusit. Je to úžasný! A mimo skvělého zážitku budete mít krásnou pleť a pročistí se Vám plíce i hlava. 🙂

      Reagovat
      • 4.8.2017 (15:49)
       Permalink

       Lído, lhaní je VĚDOMÉ říkání toho, o čem víte, že to není pravda. Za počasí se omlouvat NEMUSÍTE. A chápu i to, že výkyvům “počasí” podléháte. Když jsem mluvil o “lhaní”, v tomto konkrétním případě to bylo o tom, že tím, kdo vás “pobavil” jsem nebyl já, ale Karel, byť tomu bylo na “můj účet”. …

       Asi si zajdu (jak radíte) do přírody. Pán Bůh má lidi rád a v přírodě Jeho lásku k nám lze VNÍMAT… Díky za tip i Vám.

       Reagovat
       • 7.8.2017 (15:41)
        Permalink

        TO JE LEŽ. Pobavil jste nás de facto vy. Jenom skrz mně.

        Zdař.

        Reagovat
        • 7.8.2017 (19:15)
         Permalink

         Bééé, já chci taky parodovat. A CHCI, A CHCI A CHCI, a jestli nééé, tak vám tatíček vyhlásí válku!!!! Nevím, proč mi to přišlo na mysl, ale nemohla jsem to nenapsat. ( i když možná vím – on(a) potrefený husa mi připomíná ty princezny) ?

         Reagovat
          • 9.8.2017 (9:51)
           Permalink

           Divoké husy není opravdu symbolem DS. Keltské křesťanství neexistuje.

          • 9.8.2017 (16:36)
           Permalink

           Divoká husa JE, divoké husy JSOU. …

           Sv. Patrik a jeho žáci. Tzv. Iro-skotská misie mj. došla až do Ruska. (Dokonce ve středních Čechách je kdesi keltský (křesťanský) kříž a dokonce je ještě starší, než věrozvěsti Moravští.)

           Duch svatý…
           Užitečné téma.

          • 10.8.2017 (10:14)
           Permalink

           Cituji: “Divoké husy je totiž opravdu symbolem DUCHA SVATÉHO.”
           To jste napsal vy. Proto sem dle Vašeho vzoru napsal špatné skloňování. Takže první opravte sebe, až potom druhé. Tímto Vám nevyčítám tuto nicovatou chybu, jenom neopravujte druhé, když je chyba třeba u Vás 🙂
           Děkuji.

          • 10.8.2017 (15:35)
           Permalink

           Ano, divoká huse JE jsem změnil na divoké husy “jsou”. Že vložen byl chybný tvar (opravil jsem pouze podnět, ne už přísudek) jsem si všiml, ale na rozdíl např. FB technické možnosti zdejšího serveru neumožňují vložený komentář opravit.
           _______
           I když jsem překlepy viděl i u jiných, smát se jim můžete. V případě chtění text pochopit možnost máte i tak. … Znovu mne to vede k pravdivosti slov J.Reinsberga, že v NEBI je milosrdenství, neb bez chyb (aby je nedělal) není žádný člověk.

   • 4.8.2017 (5:52)
    Permalink

    Cituji: “Magdo, promiň, zde NEJDE o smysl „pro humor“. Tím to není. …” Pane Hajný, zde jde jen a pouze o SMYSL PRO HUMOR. Že vy ho nemáte, opravdu, ale opravdu není moje vina. Sbohem.

    Reagovat
  • 7.8.2017 (21:51)
   Permalink

   Potvrzuji, že Karel Beer Von Beer se jmenuje přesně tak. Po otci se navíc jmenuje Straus. Nahlédl jsem mu do občanského průkazu, když s ním jednou takhle tloukl o stůl a volal u toho: “kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší”
   A je mu jednasemdesát.

   Reagovat
   • 8.8.2017 (9:22)
    Permalink

    Ano, je to tak jak říkáš. Nikdy sem neměl v úmyslu si nějak měnit jméno, ani vystupovat anonymně. To není můj styl. Jmenuji se tak, protože když sem byl malý, spadl jsem do hrnce s pivem.

    Reagovat
   • 8.8.2017 (20:06)
    Permalink

    Jste mne uklidnil. Už jsem si chtěl začít myslet, že nejde pouze o shodu jmen a za Karla s pivem se vydává sám pan Karel. Tomu však naštěstí bule letos už 80 let a proto to opravdu je a vždy byla pouze shoda jmen.

    Děkuji. 🙂

    Reagovat
    • 9.8.2017 (9:50)
     Permalink

     Já se nikdy za nikoho nevydávám. To za Vás se tady někdo vydává. Naštěstí mně 80 let ještě není a proto to opravdu je a vždy byla pouze shoda jmen.

     Děkuji. 🙂

     Reagovat
 • 5.8.2017 (21:15)
  Permalink

  Tak jsem sem nakouknul při 444 komentářích – a aj, už je pětistovka dávno překročená???.

  Už by to chtělo Felixe a nový příspěveček.?

  Mám dovolenou, a tak jsem si poctivě přečetl všechny nové komentáře. Zajímavé počtení???.

  Zvláště od pana Hajného…

  Tož jako jsem to tady zkouknul a jdu pokračovat v dovolené??.

  Žijte tu blaze???!

  Reagovat
  • 7.8.2017 (16:17)
   Permalink

   P. Špačka chci poznat osobně! Nějak si promyslím, jak se do Horní Plané dostat (nejspíš v rámci cesty do nebo ze školy v Budějovicích)…

   Reagovat
  • 8.8.2017 (20:02)
   Permalink

   Klobouk dolů před ctěním pokání až do 500 komentářů. (Jak Vámi, tak samotným VEL(E)mistrem … )
   ____
   Obdivuhodnou je též vaše VEL(e)Láska a VEL(e)Péče. … Vidím, že v žaludku Vám ležím více, než pravověrnému komunistovi (a že těch zase tolik nebylo, že?) ten nejnenáviděnější “třídní nepřítel”. …

   Reagovat
 • 7.8.2017 (9:58)
  Permalink

  Pane Hajný, Marek Eben kdysi řekl, že parodovat se dají jen osobnosti. Takže je to pro vás vlastně pocta, že vyvoláváte tolik pozornosti a reakcí :-).Přeji vše dobré vám i všem milým, pohodovým a vtipným lidem na tomto webu. Moc nepíšu, ale o to víc se zde bavím :-). Děkuji!

  Reagovat
 • 8.8.2017 (14:58)
  Permalink

  Přátelé, tam mě napadlo, což “dokomentovat” některé starší příspěvky? Třeba duben 2016, skvělé články, ale komentáře téměř žádné….to jsme se teprve rozjížděli 🙂 myslím, že by to mohla být zábava, tady už mi to připadá lehce mimo sezónu. Ledaže by chtěl Felix, abychom aspoň jednou dostáli názvu “tisíckráte” i počtem komentářů. Ufff 🙂

  Reagovat
  • 8.8.2017 (15:59)
   Permalink

   Dobrý nápad. Navrhni první článek 🙂

   Reagovat
  • 8.8.2017 (19:29)
   Permalink

   Také mám dojem, že nám tady soudruh Stb (uááá pardon – pan ministr) visí nějak dlouho. I když možná….ani už bych se snad nedivila……při preferencích našich ovčanů…… je to nácvik na……ani nechci pomyslet….. 🙁 🙁 🙁

   Reagovat
   • 9.8.2017 (4:58)
    Permalink

    Magdaléno, Pán Bůh MÁ lidi rád a co hlavně – nejen ON (pan ex. ministr), ale i my jsme v Boží RUCE.

    Joy & Peace.

    Reagovat
    • 9.8.2017 (9:48)
     Permalink

     Ovšem, ale to neomlouvá 30% blbečků 🙂

     Reagovat
     • 9.8.2017 (16:46)
      Permalink

      VTIP: “Přijde takhle blbeček do Nebe, sv. Petr ho usadí do pohodlného křesla, přijde starý Pán Bůh a začne mu promítat film jeho života. V té chvíli ten člověk VYSKOČÍ z křesla a osopí se na Boha: Ty jeden DRZÝ Bože, co si to dovoluješ, vždyť ty si se mnou vyřizuješ své účty!”

      Reagovat
      • 9.8.2017 (19:24)
       Permalink

       Tak hlavně, nevážený pane Hajný, až vám Pán Bůh začne promítat film vašeho života, vzpomeňte si na to, co jste tady napsal a NEVYSKAKUJTE!!!!

       Reagovat
       • 10.8.2017 (5:57)
        Permalink

        ANO. To je právě POINTA toho vtipu. Děkuji a) za vaše pochopení a b) za jeho (vtipu) vysvětlení: Snažit se žít tak, abychom se jednou (až nám to bude Pán Bůh promítat) nemuseli STYDĚT, éto know how života.
        ___________
        Pěkně jste to, Magdo, napsala.
        Díky.

        Reagovat
    • 9.8.2017 (15:05)
     Permalink

     A co jako – to snad víme. I Hitler a Mengele byli v Boží ruce. Ale Bůh není loutkoherec – on nikoho v té ruce násilně nedrží, každému dal svobodnou vůli. A je jen na každém z nás, zda chceme v té jeho ruce zůstat, či zda se vydáme jinou cestou…….Chapišto??? Předpokládám, že opět ne…..

     Reagovat
     • 9.8.2017 (16:50)
      Permalink

      Chtění KOHOKOLIV nezmění skutečnost, že v Bože ruce JSME. …
      _____________________________
      Pán Bůh buď JE, nebo NENÍ. Naše víra resp. chtění ta tohle NEMAJÍ VLIV.
      (To je analogie.)

      Reagovat
 • 8.8.2017 (17:38)
  Permalink

  Tak třeba „ŠOK: Knihy Marka Orka Váchy Váchy ve skutečnosti napsal Tomáš Halík“ ? 🙂

  Reagovat
  • 8.8.2017 (19:52)
   Permalink

   No ano, psal projev pro pana kardinála Tomáška (viz ono: “v této rozhodující chvíli našich dějin stojím já i celá ŘKC na straně národa!”) a byl i v nejužším kruhu těch, kdo vyhlásili desetiletí duchovní obnovy národa (v roce 1988).

   Nic proti ničemu. Pan prof. Halík se nemá za co stydět.

   Reagovat
  • 9.8.2017 (9:35)
   Permalink

   Já sem ten článek nenašel 🙁

   Reagovat
    • 9.8.2017 (13:03)
     Permalink

     Tak už sem tam napsal, můžete se všichni přidat 🙂

     Reagovat
     • 10.8.2017 (5:46)
      Permalink

      Sorry, ale právě zde “propíraný” A.Babiš přišel “v tichosti” se slovy o “mrtvém projektu”. Takže slova o tom, že “brojení není” jsou ohýbáním reality a pouze účelová LEŽ. …
      ___________________
      Být vztahovačný, tak v tom nelze nevidět předvolební kampaň a brojení proti těm stranám (např. KDU-ČSL), které evropské hodnoty ctí. …

      Konec konců Vy sami (Stanislava a spol.) jste zde psali o tom, že právě tohle – tj. předvolební kampaň, byla důvodem, PROČ pan A.B. se Velehradu nezúčastnil a nebyl tam “chtěn”.

      Reagovat
 • 9.8.2017 (4:51)
  Permalink

  V “tichosti” začala volební kampaň tvrzením, že “euro je mrtvý projekt”. … Hilarius ochotně přispěchal s odkazem na Vallendar. Nechci se mýlit, přesto s opatrným optimismem nemohu nevidět, že Němci skutečně ušli velký kus cesty a po ZKUŠENOSTECH, které mají citlivě vnímají, že JEDINÝM VŮDCEM je a být může JEŽÍŠ KRISTUS. … (Já bych zde asi doplnil ještě i odkaz na Karla Wojtylu, který – coby papež – odkazoval na SVĚDOMÍ jako “nejvyšší mravní autoritu” člověka.)

  S “brojení proti EU” – a to PROČ odkaz na svědomí asi i hodně vysvětluje… DOST silně kontrastuje pětitýdenní pobyt v Pákistánu v době postního měsíce: HODNĚ je překvapivým zjištění, že navzdory vtipům a zlehčování muslimové žijí DUCHOVNÍM životem a ve víře v Boha jsou mnohem POCTIVĚJŠÍ, než drtivá většina nás “křesťanů”… Modlit se pravidelně 5x denně, nejíst a dokonce NEPÍT 16 hodin denně, po dobu jednoho měsíce, takových kvalit a takové poctivosti (ONI – tj. MILIONY lidí – to OPRAVDU dělají… !) nedosahují ani mniši v těch nejpřísnějších kontemplativních klášterech. …

  ANO, je otázkou, PROČ ti, kdo z muslimských zemí odcházejí, odcházejí do Evropy a ne do okolních muslimských zemí… Může to opravdu být naděje na “snazší” život.
  _______________

  Existuje však jiná pravdivá cesta k ŽIVOTU než Ježíš Kristus? Nemáme-li být my, ani ti, kdo do EU přicházejí dříve či později frustrováni, k jistému návratu k “duchovnu” se neobejdeme. …

  Reagovat
  • 9.8.2017 (9:47)
   Permalink

   HA. Takže Vy si nedáte pokoj co? Nejspíš nechápete jaký je SMYSL toho řádu. Takže SORRY.
   S brojením proti EU – žádné tady NENÍ.
   ANO, je otázkou, proč z muslimských zemí odcházejí do Evropy – možná chtějí evangelizovat.
   ANO, nejíst a nepít 16hodin je úctyhodné – zvlášť když alláh v noci nevidí.
   ANO, jsou poctivější a jisto jistě mají VĚTŠÍ a BLIŽŠÍ vztah k Bohu než MY.
   ČEST

   Reagovat
   • 9.8.2017 (11:26)
    Permalink

    ” … takových kvalit a takové poctivosti nedosahují ani mniši v těch nejpřísnějších kontemplativních klášterech. …” Kdybych nevěděl, jaký je Hajný srandista, ani bych tento výmysl nepovažoval za vtip.
    __________________
    Přiznám se však, že vtipnost tohoto islámského humoru nechápu. Ani toho z Paříže, z Berlína či odjinud …
    __________________
    P.S. Tato diskuse mi začíná připadat jako Hajného agitační škola islámu. Že by mu “Tisíckráte” Felix prodal? Nebo tady pouze pedagogicky parazituje, protože ten jeho web nikdo nečte?
    Inu ilumináti … 🙂

    Reagovat
    • 9.8.2017 (17:00)
     Permalink

     Příspěvek byl myšlen VÁŽNĚ. Nikoho neuráží. Pakliže se někdo přísných pravidel nedrží, já ho za to neodsuzuji. Tvrdím pouze, že není snadné ta přísná pravidla dodržovat a otázkou asi i je, zda je Bůh tak přísný a po nás to chce, nebo zda si ona “břemena” neukládáme a nenakládáme my lidé spíše sami.

     Reagovat
     • 10.8.2017 (7:27)
      Permalink

      POZOR POZOR. V tom případě nechápu proč jste to nenapsal rovnou takhle normálně….

      Reagovat
   • 10.8.2017 (5:32)
    Permalink

    Zlehčovat a “smát se” zda Bůh v noci vidí či nevidí je odváděním pozornosti. Ať už to dělají z jakéhokoliv důvodu, na rozdíl od nás křesťanů (kdo ze zdejších čtenářů se postí např. alespoň v pátek, že???) se muslimové skutečně postí a v době svého postu nejedí a nepijí. V tom (že pravidla ctí) poctivější skutečně jsou… Otázkou může být, zda jednají ze strachu nebo z lásky, ale i to samo o sobě může být citlivé, osobní a ne tak “černobílé”, jak to na první pohled vypadá. I v kněžských seminářích jsou totiž “formováni” kněží přesně v duchu hesla: “drž se řádu a řád podrží tebe”. …

    Vím o tom málo, ale pochopil jsem, že muslimská spiritualita vychází z Božího stvoření ve smyslu že se řídí chodem Slunce. Dokonce i čas modliteb (během dne) určuje délka stínu od Slunce. V noci spíme MY, ne Pán Bůh. …

    Zda “evangelizují” nemohu posoudit. Teroristé mně hodni obdivu nepřicházejí a je jedno, zda “terorizují” bombami, nebo “jen” (to zase ti “katoličtí”) upalují Jana Husa, nutí sloužit “zády k lidu”, přijímat přijímání “v kleče”, … lámou lidem malíčky či podobně jinak se VZTEKAJÍ.

    Bůh má lidi rád…
    (VZTEKÁNÍ se – to nemá Božího DUCHA a Boží “rukopis”.)

    Reagovat
    • 10.8.2017 (8:52)
     Permalink

     Není to odvádění pozornosti, protože muslimové věří, že alláh v noci nevidí. Nesměji se tomu a nezlehčuji to, pouze konstatuji.
     To že jsou poctivější v době postu chápu a neupírám jim to.
     Stran Husa jste se stále nepoučil…ještě máte čas to změnit.
     Formování ve stylu “drž se řádu” určitě nevede k OSOBNÍMU vztahu. Měli by učit oboje.

     Reagovat
     • 10.8.2017 (15:58)
      Permalink

      Osobní se týká osoby. Tj. osobní vztah máme k Bohu, ne k “řádu”. Stran Husa nerozumím, co tím myslíte. Se poučit tím, že “JK ukřižovali” ??? No jasně ANO, ale pointou je, že Bůh (ne lidé) JK VZKŘÍSIL. … (Islám i muslimové jsou zde okrajové téma. To jako bylo “vysvětlení”, že proto ŠIDÍ Kostelecké uzeniny obsah MASA, protože správce (pan Babiš) konvertoval k islámu.) Stejně tak VTIP… Když ho řeknete vy a apríl, se VŠICHNI musí smát. Když VTIP vám řekl Muslim (např. o tom, že Bůh spí) tak ho (ten VTIP) berete VY smrtelně vážně. Chybí Vám “smysl pro humor”. 🙁 🙁 🙁
      _______________
      Dvojí METR, to není fér. …

      Reagovat
      • 11.8.2017 (7:28)
       Permalink

       HLOUPOST. Stran Husa nerozumíte, to vím. Ohledně vtipu muslima – vtip to nebyl. Pokud by to byl vtip, zasměji se. Pokud řeknete vtip Vy, taky se zasměji. Na humor nemám dvojí metr.
       Jak tomu rozumět, když v turecku alláh spí v noci, tak jak je to v americe? Tam spí taky v noci? To by ale v turecku zase spal přes den….nechápu to.

       Reagovat
       • 11.8.2017 (14:22)
        Permalink

        Sám de facto dokazuje a vysvětlujete, že (a proč) vtip to byl.

        Reagovat
        • 11.8.2017 (14:44)
         Permalink

         HLOUPOST….já sem z toho pouze vtip udělal. Je pravda, že někteří muslimové toto tvrzení zneužívají, aby mohli dělat nešvary po zatmění. Takže VTIP to doopravdy od muslima NENÍ! Vtip jsme z toho udělali MY.
         Andrej Babiš si Vás zřejmě koupil…. :/
         ŠKODA.

         Reagovat
         • 11.8.2017 (17:50)
          Permalink

          Otázka, co jsou nešvary… Dělníci v Pákistánu na anténě šli dopoledne spát (věž měla nahoře 55°C) a v noci pak pracovali. …
          _________________
          Nekoupil. Volit budu LIDOVCE.

          Reagovat
          • 12.8.2017 (7:31)
           Permalink

           Dělníci neudělali nešvar. Mluvím o jiných nešvarech.
           Skvělé, aspoň něco pozitivního…

          • 12.8.2017 (18:40)
           Permalink

           Já také. Místní dělníci (o nichž byla řeč), že drží půst a v horku celý den nepijí na odiv nijak nedávali. Práci, kterou měli udělat odvedli. Pakliže se v noci u práce též najedli a napili, upřímně jim to PŘEJI.
           ___________
           Jinak čistě technicky v Pákistánu je striktní prohibice. V obchodech alkohol nekoupíte. Pakliže po nocích v době ramadánu alkohol někomu chyběl, nešlo o místní muslimy… Ti tam pili čaj.

          • 14.8.2017 (9:19)
           Permalink

           Znovu mně nechápete. NEMLUVÍM O DĚLNÍCÍCH.

          • 15.8.2017 (16:34)
           Permalink

           Je to o lidech. Člověk není zlý proto, že je muslim nebo že je křesťan. O tom je smysl zdejších diskusí si toto uvědomit.

          • 16.8.2017 (10:31)
           Permalink

           Není to smysl zdejších diskuzí. Kde jste na to přišel čistě technicky?
           Nevím proč do toho plete dělníky.
           ZNOVU – nebavím se o dělnících.

          • 17.8.2017 (1:41)
           Permalink

           Ano SOUHLAS. Ani já se nebavil o “dělnících”. Šlo o to, že byli muslimové a svoji tradici ctili. Na konkrétním příkladu jsem “pouze” demonstroval, že z toho, že někdo je muslim neplyne, že je zlý a špatný. …

           Recipročně to platí i o křesťanech. Svět není “černobílý”.

          • 18.8.2017 (13:20)
           Permalink

           Ano, vím, že jste to na nich demonstroval. Ale bavili sme se o lidech, kteří nemusí celý den fárat, ale o lidech, kteří žíjí normálně, a potom večer si jdou pořádně namastit huby. Uzavřeme to, myslím že se chápeme.
           Svět není černobílý…ani bíločerný.
           Já osobně je respektuju, a sám někdy nedokážu půst si dat. Proto je za to ani neodsuzuju.
           Třeba dneska je pátek, a kamarád má narozeniny. Tak si toho špeka dám…( ne kamaráda, ale špekáček )

          • 18.8.2017 (16:38)
           Permalink

           V době ramadánu nosili v restauraci jídlo až po půl osmé. Bylo proto jednodušší, nechat si zabalit grilované kuře do krabičky a vzít si ho na hotel. Pokud místní “slavili” – co jsem viděl, pili čaje, případně sprite, kola a pod. …

           Pokud Vám jde o půst a chcete se postit, můžete si zvolit i jiný den než pátek. (Loni na služebce v Africe jsem se postil dokonce i v neděli, ač standardně řeším “rohlíkový den” spíše v týdnu.)

    • 10.8.2017 (14:43)
     Permalink

     Pán Bůh v noci vidí. Alláh dle muslimů v noci nevidí. On vám určitě nechtěl zlomit malíček, on vás chtěl určitě jenom roztrhnout. Při čtení vašich tapet mne napadá citát ze slunce seno…”Držte mně, nebo ji roztrhnu a udělám z ní dvě ještě vošklivější.” ???

     Reagovat
     • 10.8.2017 (16:00)
      Permalink

      Sama sebe netrhejte. Taková krásná dáma… Škoda by to byla. Škoda.

      Reagovat
  • 9.8.2017 (15:39)
   Permalink

   Člověče, vy jste TOTÁLNÍ GÉNIUS. Během pětitýdenního pobytu v Pákistánu víte naprosto přesně, jak jsou ti muslimové oproti nám, křesťanům, dokonalí. Připomínáte mi agitátory z let 46-47 , kteří byli na pětitýdenním výletu v SSSR a pak opěvovali krásy komunismu, a líčili všem, jak je ten komunismus oproti tomu našemu prohnilému baťovskému kapitalismu dokonalý. Inu – historie se opakuje. 🙁

   Reagovat
   • 9.8.2017 (15:58)
    Permalink

    Magdo, S LÁSKOU! Nerouhejte se (!) … Tím kdo určuje „pravidla dokonalosti Křesťanů a Islamistů“ nejsme my lidé, ale Hajný.
    _______
    Na rozdíl od nás se chová jako BOREC.
    Má nás rád a PÍŠE, co si myslí.

    Reagovat
    • 9.8.2017 (16:53)
     Permalink

     Zase mluvíte za druhé a podsouváte druhým to, co nedělají, neříkají a ani si to nemyslí. BOREC – jste.

     Nechte to na Pána Boha. MY jím NEJSME.

     Reagovat
     • 10.8.2017 (7:26)
      Permalink

      Ano, a vy jste v tom zase MISTR. To už jsem Vám víckrát říkal.

      Reagovat
       • 11.8.2017 (7:29)
        Permalink

        Vy jím v určitých věcech jste – MISTREM, ne Bohem!

        Reagovat
        • 11.8.2017 (18:01)
         Permalink

         Ano, správně.
         NIKDO z nás lidí není Bohem.

         Reagovat
    • 9.8.2017 (17:21)
     Permalink

     Karle Beere Von Beere – Tomáš Marný, Tomáš Marný, Tomáš Marný. Při čtení tapetáře mne vždy napadá citát z jednoho normalizačního filmu: závidím vám tu vaši nesmrtelnou hlavu…..

     Reagovat
     • 10.8.2017 (5:50)
      Permalink

      Technická: Nesmrtelnou je lidská DUŠE.
      (Alespoň tak nás to učí katechizmus. …)
      ______________
      Duch Boží vane, kudy CHCE.

      (A když My budeme mlčet, bude mluvit kamení…
      http://hajny.blog.respekt.cz/kameni/ )

      Reagovat
      • 10.8.2017 (7:31)
       Permalink

       To sem nevěděl že máme nesmrtelnou duši :O

       Reagovat
       • 10.8.2017 (8:47)
        Permalink

        no vidíš, tak jsi zas o něco málo chytřejší ???

        Reagovat
       • 10.8.2017 (8:56)
        Permalink

        Vidíš, vidíš Beere, ještě že nás blbce Hajný zase poučil. 😉
        Však to tvrzení v zápětí zase zpochybnil. Učí to “jen katechizmus”. Jó, kdyby to učil kormorán, tomu by se dalo věřit víc … 🙂
        ______________
        Stále více dospívám k přesvědečení, že Tisíckráte od Felixe koupil Hajný k muslimské agitaci mezi křesťany 🙁

        Reagovat
        • 10.8.2017 (16:13)
         Permalink

         Spíše si s VÁMi nevěděl rady, tak mi to to zde ZDARMA přenechal. … 🙂
         Děkuji za tip. Přemýšlet mohu o tom, kdo to byl, kdo na zdejší stránky ODKAZOVAL a mne sem “poslal”. … http://hajny.blog.respekt.cz/diskusni-forum-v-praze/
         ____________
         Nedomnívám se, že se muslimem stane člověk poté, co se společně pomodlí s muslimem. Stejně, jako si myslím, že to neplatí obráceně, tj. že z “muslima” uděláte společnou modlitbou křesťana. …

         Reagovat
   • 9.8.2017 (18:25)
    Permalink

    Ženská, Vy jste HYSTERKA. … 🙁
    a) nic nezobecňuji
    b) pro NIC neagituji
    c) nikoho nehodnotím
    __________________________
    Řečeno bylo pouze, že naše PŘEDSUDKY o “pohanství” muslimů mohou být pouze předsudky. Dost z nich se skutečně modlí a bere Boha vážně.

    SMYSLEM příspěvku však bylo POUZE, že jistý “mravní řád” a hodnoty nutně špatné NEJSOU. Navíc jsem výslovně hovořil o lidském SVĚDOMÍ, které považuji dokonce za užitečnější a důležitější, než je řád z “vnějšku”.

    Reagovat
    • 9.8.2017 (19:21)
     Permalink

     HA HA HA NEJSEM!!! Mám na to “papír” od své kamarádky, bývalé spolužačky – odbornice na psychologii a psychiatrii. HEČ. ??? Připomínáte mi jednoho majitele firmy, kde nevydrželi zaměstnanci déle než půl roku. Tento prohlásil: už jsem se rozešel ve zlém s mnoha zaměstnanci, ale nikdy nebyla chyba na mojí straně……………..tak asi tak.

     Reagovat
     • 9.8.2017 (20:25)
      Permalink

      No vidíte Magdo 🙂 , to já jsem optimista a STÁLE doufám, že se my dva (minimálně ne ve zlém) rozejít nebudeme muset. … Když to nejde jinak, mám vždy v záloze onu hlášku o tom, že Pán Bůh má lidi rád a s odkazem na Něho se nakonec vše nějak překonat dá a napětí přejde.
      ____________

      Stran jádra sporu: Vnější “tlak” potažmo “předpisy” SUPLUJÍ pouze “normy” a řád “vnitřní”. Na druhých se to vždy vidí lépe. Ale je to i o nás samých. Spoléhat se na jakéhokoliv “VŮDCE” vždy bylo a je ošidné. … Osobně tomu rozumím tak, že JK léčil lidi mj. i tím, že je vždy přivedl a přiváděl k jejich vlastní DUŠI – tj. k jejich podstatě, k nim samým. …

      Dokonce jsem i na blogu měl na toto téma kdysi příhodu/postřeh: http://hajny.blog.respekt.cz/having-a-respect-for-the-soul-as-a-way-to-stop-violence/

      (Kamarádku/spolužačku pozdravujte 🙂 )

      Reagovat
      • 10.8.2017 (9:03)
       Permalink

       கொரிய யுத்
       போர் இங்கே முடிந்த ;ிருந்தĬ 6;ல், ஒருவேளை ; வரலாறு வேறு விதமாக இருந்தி ;ருக்கலĬ 6;ம். ஆனால் அமெரிக் ;க ஜனாதிபத ;ி ஹாரி ட்ரூமன் ; இந்த வாய்ப்ப ;ைப் பயன்படு ;த்தி, தீபகற்ப ;ம் முழுவதை ;யும் மேற்குல ;கின்

       Martin Hajný, 11. 9. 2016

       Reagovat
       • 10.8.2017 (14:44)
        Permalink

        Dovedete si někdo představit mít takového člověka za kolegu v práci? já teda ne.

        Reagovat
         • 10.8.2017 (19:01)
          Permalink

          Magdo, v práci by to bylo blbý, ale řešitelný. Ale představ si, mít takového Marťana ve farnosti …. ???

          Reagovat
          • 10.8.2017 (20:15)
           Permalink

           Tak takový by dokázal “rozbourat” celou farnost. Teď mi spadl kámen ze srdce, že nikoho takého naštěstí nemáme.

          • 10.8.2017 (20:58)
           Permalink

           Až na to, že tamilštinou(?) o válce v Koreji zde hovoříte VY.

           Proč jste k tomu připsal mé jméno? SLUŠNÝ člověk by to měl být schopen vysvětlit. Pakliže vysvětlení nemáte, rozumím tomu tak, že VYRÁBÍTE problémy, aby jste měl na druhé co svádět. 🙁

          • 10.8.2017 (21:28)
           Permalink

           Je to do slova a do písmene okoplý z vašeho pošuk-blogu. Jméno jsem nedopisoval.
           Takže VY VYRÁBÍTE problémy, aby jste měl na druhé co svádět. ?

          • 10.8.2017 (21:37)
           Permalink

           To těžko, protože mně “rozsypaný čaj” nic neříká. …
           🙁 🙁 🙁

        • 11.8.2017 (7:30)
         Permalink

         Mně osobně by to nevadilo 🙂 když to vezneš s nadhledem….

         Reagovat
       • 10.8.2017 (16:29)
        Permalink

        Není LEPŠÍ cesty, než mít čisté SVĚDOMÍ.
        Pán Bůh MÁ lidi rád.

        Že vás to jméno tak fascinuje. …
        🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
        _____________
        10.8.2017
        ???
        9.10.2018
        8.11.2019
        7.12.2020

        Reagovat
       • 10.8.2017 (18:03)
        Permalink

        Nerozumím tomu, co jste chtěl sdělit. Pakliže jste něco říci chtěl, napište to prosím pochopitelně i pro takového HLUPÁKA, jakým jsem já… Děkuji.

        (11.9.2016 se nic význačného nestalo. Z tohoto data je na mém blogu tak maximálně text o “kapačkách v Náchodské nemocnici”. … Měl jste na mysli tento??? )
        _____________
        http://hajny.blog.respekt.cz/uzitecna-vec/

        (V březnu letošního roku jsem členství v AK Jaroměř ukončil a od té doby nelétám. 🙁 Že se jednalo o matku dvou dětí jsem v NEVEŘEJNÉ interní diskusi členům klubu sdělil. Ve veřejném prostoru to nemám potřebu více a znovu rozebírat. … Modlit se mohu tak maximálně za to, aby se hnulo svědomí lidí, kteří takové věci dělali či dělají a aby se v budoucnu nic takového nedělo.)

        Reagovat
 • 10.8.2017 (11:51)
  Permalink

  Máte prosím nějaké zprávy o Felixi Kulpovi? Myslím nějaké zásadně pravdivé zprávy. Už více než měsíc žádný nový článek…?!?? Snad si začnu myslet, že jeho identita byla odhalena, Felix dopaden a nyní stojí před církevním soudem – a proto nemá čas zveřejňovat nové zásadně pravdivé články na tisickrate.cz…

  Reagovat
  • 10.8.2017 (14:50)
   Permalink

   No – pokud by byl dopaden našimi církevními představiteli a stanul před církevním soudem, tak to vidím tak, že by byl už dávno propuštěn a v ruce držel imprimatur. Spíše se obávám toho, zda ho nedopadl místní grafoman, nedrží ho někde pod zámkem a nemá v plánu ho trestat dle pravidel mírumilovného práva šaría. 🙁

   Reagovat
   • 10.8.2017 (15:21)
    Permalink

    Milá Magdo, pakliže myslíte “grafomanem” mne, tak předcházím vaší fantazii: NE.

    A) Jednak nikoho “nedržím pod zámkem” a B) Pán Bůh MÁ lidi rád, tudíž ani MY nemáme důvod druhé TRESTAT. (Vzpomeňte si na slova JK, kde říká, že DOKONALÍ máme být jako nebeský OTEC – tj. tomu rozumím tak, že nikoho – ani J.Špačka, ani F.Kulpu trestat NENÍ správné a není třeba. …)
    ________________
    Spíše zafungovala MODLITBA z 8.7.:

    8.7.2017 (22:55)
    Milý Bože, nešlo by prosím něco udělat se zdejším serverem? Anonymní Felix, Giovanni a kněz Jan Špaček píšící o „leštění kuliček“. … Ve srovnání s ukřižováním Ježíše Krista je to sice PRKOTINA, ne každá legrace a ne každý PRŮJEM jsou vtipné.

    Reagovat
    • 10.8.2017 (19:05)
     Permalink

     Ne, na tohle to fakt “nemám”. Sbohem a již nikdy více.

     Reagovat
     • 10.8.2017 (20:01)
      Permalink

      Prosím, to ne!
      Každý náš ústupek, každý náš pokus o kompromis chápe musulman (zde grafoman) jako svoje vítězství, a utvrdí se tím ve správnosti svého “boje”. Sám uráží, napadá, nekompromisně prosazuje své názory, ale od ostatních očekává korektnost a takt.
      Nemusíme s ním diskutovat, ale “Se non è vero, è ben trovato” si vzít nedejme …
      Tož asi tak …

      Reagovat
      • 10.8.2017 (20:42)
       Permalink

       To nikdy více jsem myslela na diskuzi s grafomanem. Přesně tenhle postup je postup těch, kteří chtějí vytlačit křesťanství a nahradit ho totalitním náboženstvím.- Stále dokola požadují ústupky od nás, napadají, překrucují historii, požadují naše omluvy za vše, co jsme nikdy nespáchali atd,atd. Chtějí v nás vzbudit pocit viny, že za vše, co sek kdy kde událo zlého nemůže nikdo jiný, než naše církev. Dokonce lžiproroka nazývají Bohem. Bohužel, mnozí křesťané, ve snaze zalíbit se, na toto přistupují a jednají, jak se od nich požaduje. Jsou to takoví Plojhaři 21 století. 🙂

       Reagovat
       • 10.8.2017 (21:21)
        Permalink

        Magdo, to už jenom “kopete”.

        PROČ? Hroutí se vám svět? I pro Vás platí, že Bůh je pouze JEDEN. A když se muslimové modlí k Alláhovi, modlí se ke stejnému Bohu, jako se modlíte VY… (Liší se pouze naše pochopení Boha, ale ON je stále týž.) Prorok není Bohem, ale tím, kdo na Boha ukazuje a odkazuje. …

        Ohledně našich invektiv na mne – to opravdu NE. Já opravdu nejsem tím, kdo by bránil přijímat “na ruku”, případně propagoval mše “zády k lidu”. NAOPAK. Jedna z nejhezčích mší svatých, které jsem kdy zažil, byla sloužena knězem v lese na pařezu a my tam stáli pod klenbou velehor v Alpách v kruhu kolem to “pařezu”. A samozřejmě – hrály kytary.

        Reagovat
        • 11.8.2017 (6:52)
         Permalink

         Kdo je vlastně Alláh? Pokud Alláh řekl proroku Mohamedovi to, co je psáno v Koránu, pak nemůže být Bůh, ale Satan. Tolik nenávisti, co je v Koránu, přece skutečný Bůh nemůže zjevit. Skutečný Bůh miluje všechny lidi, i nevěřící. Korán je plný nenávisti, takový Mein Kampf je oproti Koránu prakticky neškodná knížka.

         Reagovat
         • 11.8.2017 (14:20)
          Permalink

          To je opravdu otázka, kdo byl tím, kdo to proroku M. zjevil. Přesto však – ať už to byl kdokoliv (i kdyby sám ďábel, jak argumentujete VY), MUSEL BOHA ZNÁT. (To čistě technicky proto, že když se pouze na základě Koránu lidé modlí až k Bohu, musel být i prostřednictvím koránu Bůh lidem zjeven.)
          ________

          Je to o VZTAHU k Bohu.

          Reagovat
          • 11.8.2017 (17:00)
           Permalink

           Čistě technicky … už nehulte. A ve smyslu podmnožiny alláha, dodržujte v těchto dnech pitný režim. Jinak vám asi není pomoci. 🙁

          • 11.8.2017 (18:09)
           Permalink

           … tak, začal-li jste s těmi “vzdělávacími odkazy” …
           Korán; sůra 9, verš 5, verš 14, verš 29, 30 (JK!), 31 (PM!), 32, 33, …., 38 ????????

          • 11.8.2017 (18:18)
           Permalink

           To už jsem mu psala mockrát, ať s tím hulením (samozřejmě trávy – aby si to zas nějak nepřekroutil) přestane. Ovšem závislost je závislost, a následky jsou, jak vidno, příšerné 🙁

          • 11.8.2017 (18:49)
           Permalink

           Magdo, poslužte si…
           (Už tolikráte jste napsala, že s Bohem…)
           🙂

          • 11.8.2017 (18:57)
           Permalink

           ad sůry: No vidíte, a pak že korán nehovoří o Bohu. …
           (Ve SZ najdete také odkazy na nejrůznější boje. Tehdejší člověk to tak zřejmě chápal, že když “vyhraje”, znamená to přízeň Hospodina.)
           _________________
           Čím více vnímáme Boha jako MILOSRDNOU bytost, tím milosrdnější budou i naše vztahy k bližním. …

          • 12.8.2017 (13:30)
           Permalink

           …No vidíte, a pak že Adolf nehovořil o Bohu. …
           Třeba nápis vedle lebky na opascích jeho vojáků “Gott mit uns”…

          • 12.8.2017 (18:48)
           Permalink

           To je sice “pěkné”, nicméně, když došlo tak říkajíc na “lámání chleba” – nacisté odsouzení za válečné zločiny LIDSKÝM soudem v Norimberku se pak ještě RÁDI dovolávali Pána Boha, a než aby čekali na SPRAVEDLNOST lidskou – dali sami PŘEDNOST spravedlnosti BOŽÍ.


           _____________
           Nehrotil bych to.
           Pán Bůh je pouze JEDEN a MÁ lidi RÁD. …

          • 14.8.2017 (7:53)
           Permalink

           Satan, který sváděl Ježíše Krista na poušti, musel také Boha znát.

          • 15.8.2017 (16:37)
           Permalink

           Nepochybně. A páter Jiří Reinsberg by na to řekl: “A dokážete si představit, jak ho to musí štvát, že ať udělá, co udělá, tak se to nakonec obrátí ve prospěch Pána Boha?”

    • 10.8.2017 (19:20)
     Permalink

     Hajný, držte se svého mírumilovného šária alláha a nedovolávejte se Boha.
     ________________
     O zafungování vaší MODLITBY z 8.7. si myslím své.
     ________________
     500 komentářů jsme ještě nedosáhli, protože čistě technicky ve smyslu podmnožiny musíme odpočítat “hajnoviny”, kterých je zde bohužel většina …

     Reagovat
 • 11.8.2017 (7:52)
  Permalink

  Hlavně že FRANTA PRSTEN DEMENT ČECH je lídr kandidátky. Babiš je obviněný z Čapího hnízda, a pan Hajný dostává maku, a musí snášet všelijaké posměšky. Ovšem snad to bere s humorem.
  Nevím co je z toho větší BOOM.
  Nicméně mně nic z toho nějak nepřekvapuje. Jsme přece V ČR.

  Reagovat
 • 11.8.2017 (18:10)
  Permalink

  V ČR nás učí, že “čert nikdy nespí”.
  BIBLE naopak tvrdí, že tím, kdo nikdy nespí a “stále pracuje” je Bůh.
  _________________
  Maka – nemaka. … Maká.

  Reagovat
  • 12.8.2017 (7:29)
   Permalink

   Nepochopil jste význam slova maku…škoda no 🙁

   Reagovat
   • 12.8.2017 (13:23)
    Permalink

    Beere, již tradičně nepochopil nejen maku, ale nic. Ale on si to čistě technicky – ve smyslu podmnožiny jistě vysvětlí, že mínus a mínus dá plus, takže pochopil všechno (na rozdíl od nás). 😉
    V ČR nás učí, že „čert nikdy nespí“…. Tisíckráte nás učí, že “musulman Hajný nikdy nespí” 🙁

    Reagovat
    • 12.8.2017 (19:57)
     Permalink

     Dubne VY jste SRANDISTA. …

     “Musulman” = KŘESŤAN, který si před vstupem do kostela ZOUVÁ BOTY. … 🙂
     http://hajny.blog.respekt.cz/fatima/
     ____________________

     Víte proč se 1. (úspěšným) kosmonautem stal Jurij Gagarin ??? Údajně proto, že ze všech adeptů, kteří mohli letět byl ON jediným, kdo si před vstupem do kabiny “chrámu sovětské vědy” zul OBUV.

     Reagovat
     • 14.8.2017 (7:38)
      Permalink

      Přestože pákistánská ústava obsahuje záruku svobody náboženského vyznání, na křesťany stále silněji doléhají platné zákony proti rouhání. Pokud někdo urazí proroka Muhammada nebo Korán, může být odsouzen k doživotnímu odnětí svobody nebo trestu smrti. Kostely a modlitebny v Pákistánu se často stávají terčem vandalských útoků. K vůbec nejrozsáhlejšímu útoku na křesťany v historii došlo v září 2013, kdy islámští sebevražední atentátníci napadli na kostel Všech svatých v Péšaváru v době mezi dvěma bohoslužbami. Při útoku přišlo 80 křesťanů o život a stovky dalších utrpěly zranění. Hlas mučedníků se významně podílel na financování lékařské pomoci obětem. Křesťané v Pákistánu jsou biti, znásilňováni, unášeni a někdy i zabíjeni, přičemž pachatelé často zůstávají bez trestu. Kromě toho se místní věřící setkávají s diskriminací při hledání zaměstnání a studiu a zůstávají „spoutáni v okovech“ nízkých kast. Hlas mučedníků poskytuje pronásledovaným dívkám vzdělání a šicí stroje, aby si mohly nalézt práci a vydělat si na živobytí. Centra pro výuku šití, čtení a psaní současně představují místo, kde mohou dívky nalézt povzbuzení ve víře ve formě biblického vyučování a bohoslužeb. Hlas mučedníků rovněž podporuje distribuci Biblí po celé zemi (zejména dětských) stejně jako zvěstování evangelia v pohraničních oblastech.
      https://www.hlas-mucedniku.cz/archiv.php?id=pakistan
      Inu, není nad “mírumilovný” islám …

      Reagovat
      • 14.8.2017 (20:57)
       Permalink

       Tuhletu stránku islámu zřejmě pan Hajný nějak zapomněl zaregistrovat ve své paměti.

       Reagovat
       • 15.8.2017 (6:58)
        Permalink

        Jediná klika je, že islám je mírumilovné náboženství a že navzdory mírumilovnosti měl jen v roce 2015 v západní Evropě na svědomí 150 obětí. Nechci si ani představit, kolik mrtvých by bylo, kdyby islám bylo náboženství agresivní a nikoli mírumilovné.

        Reagovat
      • 15.8.2017 (17:03)
       Permalink

       Tohle nemohu hodnotit. Pákistán je veliký. Já byl v Islamabádu, kde jsem se cítil bezpečně a kde i místní říkali, že Islamabád je “bezpečné město”. Spíše mi přijde, že “fóbie” na internetu je až uměle živena.

       Křesťané v době komunismu také nebyli nijak protěžováni. … Když ale v Pákistánu řádové sestře dokonce vystrojí státní pohřeb – neodvážil bych si tvrdit, že křesťanství je tam nechtěné a “tabu”. (Dokonce je možné, že Matka Tereza to v sousední Indii měla těžší než sestra Ruth v Islámské republice. …) http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=26201

       Reagovat
        • 16.8.2017 (18:23)
         Permalink

         Patrně to bude tím, že moje fotografie odkazují na Fatimu s měkkým “i”, kdežto VY odkazujete na fatYmu “tvrdou” … 🙁
         ____________
         Jedno malé písmeno a takový obrovský rozdíl.

         Reagovat
         • 16.8.2017 (19:06)
          Permalink

          To, co píšete, je hrozný blábol.

          Reagovat
          • 17.8.2017 (2:32)
           Permalink

           http://hajny.blog.respekt.cz/
           _______________________

           Rozhodně ne větší než tvrzení, že “Pán Bůh neexistuje, protože ho ve Vesmíru Jurij Gagarin neviděl.” … Kouzlem nechtěného je pak zjištění, že tento (vašimi slovy) “blábol” těžko pochází od Rusů, když např. v technickém museu v německém Speyer najdete v sovětském vesmírném modulu dřevěnou IKONU Panny Marie.

          • 17.8.2017 (6:54)
           Permalink

           .. a nejhorší je, když reagujete na věci úplně jiným blábolem, který nemá s tématem nic společného. V psychologii se tomu říká abnormální reakce

          • 18.8.2017 (5:39)
           Permalink

           Normální ve smyslu Gaussova rozložení pravděpodobnosti znamená pouze “většinový” názor. Problém je v tom, že VĚTŠINA čtenářů tohoto serveru Pákistán nikdy nenavštívila ani nenavštíví. To jste pak tady se svým “černobílým” viděním světa zcela logicky “králem”.

           Než jsem tam jel, řekl mi jeden z mých bývalých profesorů: “Pákistán, to bývala taková docela pohodová země”. A alespoň tam, kde jsme byly my – tj. v hlavním městě Islamabádu jsem jeho slova v podstatě mohl potvrdit. …

       • 16.8.2017 (12:20)
        Permalink

        Tak teď nevím jestli nejsou náhodou dva Pákistány….

        Reagovat
        • 16.8.2017 (18:35)
         Permalink

         Byly dva Pákistány. V současné době už zbyl pouze ten na západě a z Východního Pákistánu je Bangladéš.
         ______________
         Realita je pouze jedna. Otázkou je, jakým pohledem se díváme na svět. Jan Hus a po něm matematik Bolzano přišel s tím, že alespoň občas může být užitečné snažit se vidět svět očima Pána Boha. Těch několik málo fotografií na mém blogu byl zase pohled přes objektiv mého fotoaparátu.

         Reagovat
         • 16.8.2017 (19:12)
          Permalink

          Realita je enom jedna. Buď to, že Pákistán není svobodná země, nebo je. Podle událostí tam zřejmě NENÍ. Sorry jako.

          Reagovat
          • 17.8.2017 (2:11)
           Permalink

           Spíše mi přijde, že život tam je “OPRAVDOVĚJŠÍ”, podobně jako např. v Izraeli a Palestině. (Tj. že jistého nemáte nic a musíte se každý den snažit. V duchy slov modlitby: “chléb náš vezdejší dej nám dnes”.)

           Za celou dobu tam jsem měl v podstatě jen jeden nepracovní den. Shodou okolností to byla neděle a shodou okolností jsem se dostal i na katolickou mši svatou. Protože byl v té době ramadán připadal jsem si jako “exot”, když 90% lidí kolem mne nejedlo ani nepilo a já byl ten den dokonce pozván na PIVO. Nejen že bylo Pákistánské, nejen že bylo DOBRÉ, ale dokonce mi bylo řečeno, že křesťané v Pákistánu mají “něco málo privilegií” – jako právě např. že si mohou koupit pivo. (Tedy pochopil jsem, že člověk musí mít na to povolení a nesmí být muslim. Přesto však – REALITOU je, že jsem i v Pákistánu místní pivo ochutnal a bylo opravdu dobré. )

          • 17.8.2017 (9:52)
           Permalink

           AHA! Takže jednodenní nepracovní den Vám ukázal jak to všechno je. Sorry, ale tuto Vaši zkušenost nemohu brát natolik vážně, abych si myslel, že Pákistán je svobodná země.
           I já mohu učinit návštěvu této země, ale přeci nemohu vycházet z jednoho takto prožitého dne a všem tvrdit jak je to tam V POHODĚ. TO není REALITA, ale pouze Váš, řekl bych naivní obrázek.

          • 18.8.2017 (5:56)
           Permalink

           I když jsem tam byl pracovně a ne turisticky, neznamená, že jsem tam nebyl. Tam kde jsme byli mi to “v pohodě” přišlo. Dokonce jsem tam viděl jiné místní “cizince”, jak si tam chodí i normálně “zaběhat”. Opravdu pohoda…

           Ten případ odsouzené křesťanky je smutný, ale doufejme, že i tam zdravý rozum nakonec zvítězí.

          • 18.8.2017 (13:16)
           Permalink

           No vidíte, teď jste to aspoň vysvětlil pochopitelně.
           Taky proč by je normálně běhat nenechali.
           Nevím, nemyslím si, že je to svobodná země.
           Kéž by.

          • 18.8.2017 (20:17)
           Permalink

           Otázka je, co myslíte “svobodná země”. I u nás je “svoboda”. Když někoho zabijete, nebo okradete o xx milionů, ZPRAVIDLA za to půjdete “sedět”…

           Pravidla existují “vnější” a “vnitřní”. Ta “vnitřní” jsou např. Desatero, resp. vaše svědomí – pakliže se jím řídíte. Vnější zákony určuje okolí. V Pákistánu jsou vnější pravidla jiná než u nás. Např. že v době ramadánu vám nedají jídlo na veřejnosti. Žádný zákaz vycházení tam však není. A ani žebráci tam nejsou agresivní tak, jako v sousední Indii či na některých místech v Praze… Za celý měsíc, mne tam nikdo nelegitimoval ani nijak nešacoval a neprohlížel, což např. v Indii je každodenní praxe už jenom při vstupu do supermarketu. …

   • 12.8.2017 (19:22)
    Permalink

    Očividně NE. Myslel-li jste něco jako že “sodu” či “kapky” napište to prosím příště pochopitelněji. Nicméně, pakliže jste Vy sám, kdo tak (vůči mně) činí, litujte prosím spíše sebe než mne. DÍKY. 🙂 🙂 🙂

    Reagovat
    • 13.8.2017 (13:27)
     Permalink

     Opět jste nepochopil. Já Vám “sodu” ani “kapky” nedávám. To dělají někteří jiní 🙂 neuvědomil sem si, že maku nezná každý 🙂

     Reagovat
     • 13.8.2017 (18:16)
      Permalink

      Jak vidíte nezná 🙂 Nikdo není dokonalý. …
      🙂 🙂 🙂

      Reagovat
      • 14.8.2017 (9:17)
       Permalink

       To vím, ale být Vámi, NEHROTIL bych to.

       Reagovat
       • 19.8.2017 (15:09)
        Permalink

        Jsou chvíle, kdy se ozvat smysl má i kdy to smysl nemá. Kdo CHCE, ten vaše slova přijme. Kdo vysvětlení znát nechce, i kdyby vaše vysvětlení a argumenty byly sebevíc přesvědčivé, poslouchat vás nebude. …

        JK to dělal stejně: Jednou se ohradil a ptal se: “Proč mne biješ?”, jindy (např. před Pilátem) mlčel. Společným jmenovatelem bylo, že si BYL (zdravě) VĚDOM sebe.
        _________________

        Zajímavým je zjištění “ze života”, že ten, kdo nejvíce tvrdí, že ne ON, ale “ti druzí”, je tím, komu nejvíce vadíte a má na vás největší “pifku”. …

        Reagovat
 • 13.8.2017 (17:19)
  Permalink

  Česká policie požádala Poslaneckou sněmovnu, aby vydala k trestnímu stíhání bývalého ministra financí Andreje Babiše a jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka kvůli dotační aféře spojené s výstavbou tzv. Čapího hnízda. Podle Babiše jde jen o další neomalený pokus politických spiklenců zabránit jeho očekávanému vítězství v podzimních volbách a tuto aféru rozvířily české žáby na prameni, pro které jsou čápi v přírodě přirozenými nepřáteli. Aby ukázal, že se žabích spiklenců ani v nejmenším nebojí, využil Babiš dalších 50 miliónů evropských dotací, tentokrát v programu “Podpora lokálních gastronomických specialit” a do jídelníčku zdejší restaurace zařadil nově žabí stehýnka, pro která by měli místní čápi dodávat dostatek lokálních čerstvých biosurovin, přičemž zmrazené přebytky by se měly exportovat do Francie a také prodávat v nové české síti rychlého občerstvení s pracovním názvem ŽABIŠ. (NMg)

  Reagovat
  • 14.8.2017 (11:23)
   Permalink

   ANO, je otázkou, PROČ ti, kdo z muslimských zemí odcházejí, odcházejí do Evropy a ne do okolních muslimských zemí… Může to opravdu být naděje na „snazší“ život, A.Babiš jim chce pomoci.
   Jediné “tisíckráte” brojí proti Babišovi, a já se ptám PROČ?

   Reagovat
   • 14.8.2017 (21:02)
    Permalink

    Proč z muslimských zemí odcházejí do Evropy? Zkusme se kouknout do historie……Žádné veselé čtení 🙁 Nebo že by tomu bylo zrovna tentokrát jinak a chtěli tu žít vedle nás v klidu a míru?

    Reagovat
    • 15.8.2017 (10:50)
     Permalink

     Na to se musíme zeptat osoby nejpovolanější, která má zkušenosti.

     PANE HAJNÝ…?

     Reagovat
     • 17.8.2017 (3:45)
      Permalink

      Sorry jako, ale nebyl jste to VY, kdo výše cituje slova o “nehrocení” ??? Děkuji za pročítání textů na mém blogu – přesto si nejsem jistý, jaké konkrétní “zkušenosti” máte na mysli.

      http://hajny.blog.respekt.cz/piskani-versus-klid/ : Proč si vybrali ke slovům o “zkušenostech” datum 21.srpna jsem nepochopil. Jediným vysvětlením, které mne napadá je, že jsem coby inženýr “technik” de facto zachránil civilní projekt pro emiráty. Komu to mohlo vadit či ublížit NETUŠÍM. Je paradoxem, že o cca 10 let mladší SLOVENSKÝ manager, který si údajně nejvíce na mne stěžoval, byl s vysvětlením že “okrádal firmu” odejit ještě půl roku PŘED tím, než se slovy o “dohodě” přišel můj nadřízený za mnou. …

      Světové politice nerozumím. Stránky radia Vatikán citovali před časem někoho, kdo řekl, že tzv. Islámský stát i režim prezidenta Asada jsou 2 strany téže mince. Chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu byly v Sýrii poprvé použity 21. srpna 2013 – tj. přesně v den 45. výročí obsazení Československa v roce 1968. Zda z toho plyne, že je to RUSKO, kdo má zájem na migraci lidí do Evropy v důsledku vojenského konfliktu (Rusko proto, že odkaz na obsazení Československa v roce 1968) – NEVÍM.
      ________________
      “Vina” nutně nemusí být jen na straně “migrantů”. …

      Reagovat
      • 17.8.2017 (9:46)
       Permalink

       Sorry jako, ale zeptat se někoho na něco je “hrocení”?
       Není zač, zkušenosti z východu a muslimských zemí. Vypadá to, že o tom víte hodně.
       Zbytku Vašeho komentáře opět nerozumím….

       Reagovat
        • 18.8.2017 (13:14)
         Permalink

         Škoda že tomu nerozumím….

         Reagovat
         • 18.8.2017 (16:49)
          Permalink

          Nijak složité to není. V podstatě jsem pouze řekl, že ne všichni mohou za to, že nemohou žít tam, odkud pocházejí. Pokud si vzpomínám, radil to i JK v evangeliu “Když vás budou pronásledovat v jednom městě, prchněte do jiného”. Nicméně potkal jsem tam v kostele člověka, který coby křesťan žije v Pákistánu už asi 60 let. Z čehož vyvozuji, že to není nemožné. (I když asi byl spíše z bohatší vrstvy.)

          Reagovat
   • 15.8.2017 (17:18)
    Permalink

    Bavíme-li se o migrantech 1.generace je zpravidla vděčná za azyl, který jim byl poskytnut. Otázka v diskusi byla spíše o tom, co CHYBÍ, když lidé jsou (nebo se cítí být) frustrováni? …

    Reagovat
    • 16.8.2017 (13:30)
     Permalink

     ANO, je otázkou, PROČ ti, kdo z muslimských zemí odcházejí, odcházejí do Evropy a ne do okolních muslimských zemí… Může to opravdu být naděje na „snazší“ život, A.Babiš jim chce pomoci.
     Jediné „tisíckráte“ brojí proti Babišovi, a já se ptám PROČ?

     Reagovat
     • 17.8.2017 (4:12)
      Permalink

      Znovu se snažíte vyvolat konflikt. Je snadné říci, že A.Babiš je “Slovák” a proto sám podporuje migranty, případně to otočit v duchu filmu “Selský rozum”, že (levně) zaměstnává cizince.

      Přímou souvislost migrantů s panem A.Babišem zde však NEVIDÍM.
      _______________________________

      OBRÁCENĚ: Máte pravdu, že server “tisickrate.cz” (či alespoň diskuse pod texty) brojí proti lidem – MIGRANTŮM. Samo o sobě to je ŠPATNĚ, protože “migrant” sám o sobě není ani špatný ani dobrý. Křesťané staví život na Kristu a neuvědomují si, že i ON (Kristus) de facto migrantem (po nějakou dobu) byl.

      Reagovat
      • 17.8.2017 (7:19)
       Permalink

       Neobviňujte mně z něčeho co NENÍ PRAVDA! Děkuji.
       A.Babiš je slovák. Cizince zaměstnává. Přímá ani nepřímá souvislost tam není.
       Nejste jehovista? Čistě technicky….

       Reagovat
        • 18.8.2017 (7:42)
         Permalink

         Neopakuju, pouze potvrzuju co jste napsal. Čistě technicky proto, protože je to pravda.

         Reagovat
  • 15.8.2017 (17:11)
   Permalink

   “Anti” reklama je taky reklama. …

   Osobně si myslím, že pointa “čápů” je spíše o tom, že “přinášejí lidem děti”.
   (Vtipy na “žáby” jsou až dodatečná dedukce…)

   Reagovat
   • 16.8.2017 (8:18)
    Permalink

    No to jste vystihl. Jistě, dnes už nenosí děti čáp, ale A.Babiš….

    Reagovat
    • 16.8.2017 (12:58)
     Permalink

     Děti stále nosí čáp. Babiš je jen zdaňuje … 🙂

     Reagovat
     • 16.8.2017 (13:31)
      Permalink

      To už není tak docela pravda. Babiš už nosí taky děti, má na to kliniky.

      Reagovat
      • 16.8.2017 (22:11)
       Permalink

       Kliniky reprodukční medecíny jsou skvělý byznys. Jen nechápu, jak mohly vytlačit čápy, kteří nosili miminka zadarmo – teda aspoň jsem neslyšela, že by dřívější čápi něco inkasovali. 😉

       Reagovat
       • 16.8.2017 (22:39)
        Permalink

        Bohu díky, že ještě tu a tam donese miminko čáp 🙂

        Reagovat
        • 17.8.2017 (22:23)
         Permalink

         Nechci mít plnou hubu diskriminace, ale nějak se tu zapomíná na vrány…

         Reagovat
         • 18.8.2017 (15:32)
          Permalink

          Možná proto, že je to škodná…?

          Reagovat
 • 16.8.2017 (15:03)
  Permalink

  Pro administrátory : Možná se mýlím, ale domnívám se, že toto téma už je zcela vyčerpané a že by možná chtělo po měsíci a půl zařadit nový článek.

  Reagovat
 • 16.8.2017 (20:11)
  Permalink

  Pákistán je uměle vytvořený stát – odtrhnul se od Indie. Jeho vznik provázel velký exodus a krveprolití. No a toto je 700. příspěvek ???✌!

  Reagovat
  • 17.8.2017 (4:24)
   Permalink

   Asi tak jako Československo byl “uměle vytvořený stát” – odtrhl se od Rakouska-Uherska a Česká republika byla “uměle vytvořený stát”, který se odtrhl od Československa. …
   _________________
   Zameťme si každý před svým vlastním prahem.

   Reagovat
   • 17.8.2017 (9:43)
    Permalink

    Nevím proč bych si měl zametat před prahem. Mám ho udržovaný a čistý.
    Nevím jak VY.

    Reagovat
    • 17.8.2017 (20:02)
     Permalink

     To se netýkalo Vás. …
     Moraváci jsou vzorem lidem celého světa.

     Reagovat
     • 18.8.2017 (7:45)
      Permalink

      Nevím jestli tento Váš komentář brat vážně, nebo si z nás utahujete…

      Reagovat
      • 18.8.2017 (16:21)
       Permalink

       Samozřejmě, že vážně.
       ____________
       Odpovídal jsem panu Špačkovi.

       Reagovat
       • 7.9.2017 (9:18)
        Permalink

        No jasně, Vy vždy vážně…

        Reagovat
        • 10.9.2017 (17:28)
         Permalink

         Z vážných věcí si legraci nedělám. …
         ______________
         Když nás loni v Africe na “ček pointu” nechali vystoupit opilí vojáci se samopalem přes rameno – tehdy nic nepípl ani kolega, který si jinak vždy zakládá na tom, že má “školu KGB”. (Jsou chvíle, kdy ani papír “s razítkem od ministra” nemusí mnoho znamenat.)

         Reagovat
         • 11.9.2017 (14:22)
          Permalink

          Já si dělám legraci i z vážných věcí.

          Reagovat
  • 28.8.2017 (8:37)
   Permalink

   Z vážných věcí si dělat legraci fér není.

   Reagovat
   • 29.8.2017 (14:57)
    Permalink

    Ještě že to NENÍ vážná věc…

    Reagovat
    • 31.8.2017 (7:39)
     Permalink

     Ano. Pro kohokoliv jiného by hnízdo, Velehrad atd. vážná věc byla, pro pana Babiše ne.

     Reagovat
 • 10.9.2017 (17:48)
  Permalink

  Zajímavým byly dnešní Otázky VM: Byly mj. o tom, jak “otevřenou” ale i “zranitelnou” ekonomikou jsme.
  Přijetí EURO by bylo pro ČR užitečné, bezpečnější a daleko méně zranitelné.
  _________________
  Pod čarou bylo i to, že přijetí EURO by znamenalo narovnání NESPRAVEDLIVĚ nízkých platů v ČR.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *