Zpravodajství

Cyklopoutníci do Krakova dopovali. Odhalil je číhošťský kříž

Peloton, který vyrazil v pátek od Prahy ke Krakovu prořídl. Část cyklistů totiž použila nepovolené prostředky při duchovní přípravě. Jejich pouť by tak byla neplatná. S papežem se proto setkají až za 3 roky.

Číhošť – Peloton, který vyrazil od Prahy ke Krakovu, hlásí první ztráty. Necelou desítku cyklistů ale nevyřadily zdravotní problémy, nýbrž nedovolený doping. Upozornila na to jejich mimořádná fyzická kondice. „Bohužel se ukázalo, že část cyklistů v rámci duchovních příprav chodila ke svatému přijímání 3x i vícekrát za den. Celou cestu z Prahy jeli na nejtěžší převod. Takovou sílu ale neměl ani biblický Samson, takže bylo zřejmé, že něco není v pořádku“ vysvětlil organizátor pouti Petr Gabriel.
Po dohodě s královehradeckým biskupem, v jehož diecézi se poutníci zrovna nacházeli, museli všichni poutníci projít antidopingovým testem.
„Rozhodli jsme se využít zázračné moci čihošťského kříže. Na konci dne při mši při podávání přijímání, když věřící přistupovali po jednom, jsme pozorně sledovali, v jakých okamžicích se kříž zakýve. Naše podezření se bohužel potvrdilo,“ lituje Gabriel. Počet zhoupnutí tak pokaždé naznačil, kolik neoprávněných přijímání dotyční přijali. „Jeden měl dokonce tolik drzosti, že si ještě s přijímáním v ústech, šel znovu nenápadně stoupnout na konec fronty,“ podivuje se Gabriel. Dotyční se zapírat nepokoušeli.
„Pod tíhou důkazů se naštěstí všichni přiznali, takže přistoupili rovnou ke zpovědi,“ pochvaluje si svoje testovací zařízení biskup Vokál. I přes projevenou lítost se ale biskup rozhodl, že poutníky dál pokračovat nenechá. „Přemýšleli jsme, proč výpravu neustále pronásledují bouřky a lijáky. Nyní doufáme, že když hříšníci opustili výpravu, mohlo by to mít podobný efekt, jako když Jonáš vyskočil z lodi zmítané v bouři, “ doufá biskup.
Oproti profesionálním cyklistům ale vyvázli provinilci s malým trestem. „Zákaz činnosti jsme v tomto případě nezvažovali. Zvolili jsme ale jednotné pokání. Všichni dotyční musí trasu pouti místo na kole absolvovat pěšky,“ vysvětlil číhošťský duchovní správce Tomáš Fiala.
Skutečnost, že dotyční do Krakova dorazí podle současných odhadů nejdříve v půlce srpna, přitom podle něj problém nepředstavuje. „Je to výborná paralela s očistcem. Tak jako duše v očistci touží po setkání s Bohem, kterého se jí nedostává, i tito poutníci touží po setkání s papežem Františkem, kterého se jim letos nedostane. Pokud ale vydrží, stejně jako duše v očistci se nakonec dočkají. Další setkání mládeže s papežem bude zřejmě už za 3 roky. Myslím, že pokud se dotyční poučí, může jim to třeba zkrátit právě budoucí dobu čekánív očistci,“ dodal Fiala s tím, že při setkání v nebi mu pak dotyční jistě ještě za přísné pokání poděkují.

 

7 komentářů: „Cyklopoutníci do Krakova dopovali. Odhalil je číhošťský kříž

 • „Všichni dotyční musí trasu pouti místo na kole absolvovat pěšky,“
  – Myslím, že by úplně stačilo, kdyby provinilce nechali projet přes Brno. Pokání by bylo naprosto dostačující, a díky patové situaci brněnských cyklostezek, by to by i dokonalý očistec. No – a stihmnout letošní setkání? – Cha-cha!!

  Reagovat
 • Ono je to trochu jinak než to v článku popisují. Ukázalo se totiž, že s vírou těch provinilců to bylo všelijaké, protože ke zmiňovanému dopingu si „pro jistotu, kdyby to nefungovalo“ ještě do kola namontovali skrytý elektromotor. Prasklo to, když chtěli dobíjet a pobili se o jedinou zásuvku na chodbě školy, kde nocovali. Trest je proto dvojnásob zasloužený.

  Reagovat
 • Jestli jeli na silničních kolech, které váží opravdu málo, tak když nekdo skusil jejich kolo, musel to na váze poznat, motor a baterie něco váží…

  Reagovat
 • Doufám, že těm co dojeli zkontrolovali v Krakově duši. Ona to neni sranda, potácet se zpocený na kole přes půl evropy, na duši jsou pak následky.

  Reagovat
  • No jo, to je pravda: Není duše jako duše. Zvlášť u cyklistů.

   Reagovat
 • Domnívám se, že se najdou další takový vykukové, kteří budou chtít podvádět v dalších ročnících.

  Alternativou přesedlání na nohy by mohlo být – přesedlání na kolo značky Ukrajina. Domnívám se, že kdyby bylo několik kol tohoto typu už na startu, mělo by to pro cyklopoutníky dstatečně zastrašující efekt.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *